• اگر سمپادی هستی همین الان عضو شو :
    ثبت نام عضویت

دارن شان

• شروع کننده موضوع sona
  • تاریخ شروع

nimche

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
دبیرستان علامه حلی 1
شهر
تهران
مدال المپیاد
مدال طلای بیست و ششمین دوره‌ی المپیاد ادبی
دانشگاه
دانشگاه تهران
رشته دانشگاه
مهندسی معماری و زبان و ادبی
پاسخ : دارن شان

حتی وقتی ابتدایی بودم سرزمین اشباح رو تا جلد شش بیشتر تحمل نکردم
تو راهنمایی هم یه مدت از کتاب دور بودم،برای بالا بردن سرعت کتابخونیم از نبرد با شیاطین استفاده کردم،واقعا جواب داد...
هرچند اونم تا جلد هشت!

نام مرکز سمپاد
شهید هاشمی نژاد 1
شهر
مشهد
سال فارغ التحصیلی
90
دانشگاه
خوارزمی
رشته دانشگاه
علوم کامپیوتر- علوم تصمیم و مهندسی دانش
تلگرام
اینستاگرام

به نام خدا

به نقل از afroDt :
اقا من میگم جفتِشون بدن! :D :-"

پایان هر دو که شدیدا افتـــضاح بود!! :-" ( خیلیا میگم سرزمین اشباح پایانش عالیه...ولی خب! :D)

باز من نبرد با شیاطین رو ترجیح میدادم...

سرزمین ِ اشباح ، مخصوصا تو جلدای آخرش واقعا برام کسل کننده و مضخرف بود! :D

ینی کلا به نظرِ بنده دارن شان تو شرو کردن ُ اوج دادن خوبه... ولی به شدت افتضاحه توی پایان ِ داستاناش! :D
نه دیگه از حق نگذزیم :D ،‌پایان حماسه ش خیلی خوب بود،‌خیلی بیشتر از چیزی که می شه از دارن انتظار داشت :D

به نقل از نیمچه :
حتی وقتی ابتدایی بودم سرزمین اشباح رو تا جلد شش بیشتر تحمل نکردم
تو راهنمایی هم یه مدت از کتاب دور بودم،برای بالا بردن سرعت کتابخونیم از نبرد با شیاطین استفاده کردم،واقعا جواب داد...
هرچند اونم تا جلد هشت!
مثل اینکه تا جلد هشت تخته گاز رفتی :))
پلیس نامحسوس اعمال قانونت نکرد، ببرت پارکینگ؟! :))

nazaninpary

کاربر فوق‌فعال
نام مرکز سمپاد
فرزانگان 2
شهر
مشهد
مدال المپیاد
به اندازه موهای سرم......
دانشگاه
علوم پیرا پزشکی مشهد
رشته دانشگاه
گفتار درمانی

به نقل از The Lich King :
به نام خدا
متأسفم که ناامید تون می کنم اما نبرد با شیاطین چیزی نیست جز تخیلات یه بچه که به نوجوونی( یا جوونی :D )رسیده و اون رو با اندک اطلاعات ادبی که داشته نوشته :-w
واقعا حماسه ش خیلی بهتره. ادبیات رو می شه توش پیدا کرد. چیزای خوب داره مثل پایانش اما نبرد با شیاطین رو باید با تلسکوپ نگاه کنی بلکه چیز خوبی درش پیدا کنی :D
اما اینو قبول دارم که کلیشه ای نیستن جفتشون :-?
خوب راستش الن كه شما اينطوري گفتيد فك كنم حق با شماست از لحاظ فني واقعا مشكل داره و من تا به حال متوجهش نشده بودم!!!! :D :D :D
اما از لحاظ تخيلي نمرش 20 واقعا داشتن چنين تخيلي آففرين داره خوب... ;))

nimche

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
دبیرستان علامه حلی 1
شهر
تهران
مدال المپیاد
دانشگاه
دانشگاه تهران
رشته دانشگاه

به نقل از دختر شاه پریون :
خوب راستش الن كه شما اينطوري گفتيد فك كنم حق با شماست از لحاظ فني واقعا مشكل داره و من تا به حال متوجهش نشده بودم!!!! :D :D :D
اما از لحاظ تخيلي نمرش 20 واقعا داشتن چنين تخيلي آففرين داره خوب... ;)) ;)) ;)) (; (; (;
منکر اینکه تخیل کردن،یه هنره نمیشم...
اما میگم که کار ساده ایه و شما هم به راحتی اگه پنج دقیقه زل بزنین به اطراف،چشماتون رو ببندین میتونین تخیلهای خوبی بکنین...
درضمن خیلی از تخیلهاش تکراری بود و همچین چیز نابی نداشت!

afroDt

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
دبیرستان فرزانگان 1
شهر
تهرانــــــــــ

به نقل از The Lich King :
به نام خدا
نه دیگه از حق نگذزیم :D ،‌پایان حماسه ش خیلی خوب بود،‌خیلی بیشتر از چیزی که می شه از دارن انتظار داشت :D
نه! :D

با وجوده حق و انصاف اینا ، باز هم اصن به نظرم جالب نبود! :Dینی من کلن اصن از جلدای اخرش خوشم نیمود...اصلـــــــــــــــــــــــن!

البته شاید من از این سبک ُ اینا خوشم نمیاد، برا همین این حسُ پیدا کردم... :-??

جلده 10 نبرد باشیاطین هم که من تنها جلدی بود که خریدم...

اونم رسما به خودم فوش میدادم...جلدای اولش حداقل به نظرم یه چیزی داشتن ، ولی این اخریه... :D

+ یکم زیادی جبهه(؟) گرفتم نه؟ :D :-"

yasaman###

کاربر فوق‌فعال
نام مرکز سمپاد
دبيرستان فرزانگان يك
شهر
تهران
پاسخ : درن شان

به نقل از fatima !!!!! :
منم جلاد لاغرو نخوندم قضیه اش چیه ؟
کسی اون داستان جدیده که مال زندگی لارتن کرپسلی خونده ؟ مال انتشارات بنفشه است ؟
جلاد لاغرو منم دوست نداشتم یعنی کلا از کتابای دارن شان رو دوست نداارم ولی نبرد با شیاطین از بقیشون بهتر بود .
لارتن کرپسلی ام به نظرم همون سرزمین اشباحه که یکم تغییرش داده همون خون آشام واینا . البته من فقط جلد یک و دو شو خ.ندم :D

Parpari

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
اهواز

کسی میدونه تجارت مرگ کتابشم هست یا فقط واسه دانلودِ؟! :-?

golnaz

کاربر فعال
نام مرکز سمپاد
فرزانگان 3
شهر
مشهد
پاسخ : درن شان

به نقل از ya$am@n :
جلاد لاغرو منم دوست نداشتم یعنی کلا از کتابای دارن شان رو دوست نداارم ولی نبرد با شیاطین از بقیشون بهتر بود .
لارتن کرپسلی ام به نظرم همون سرزمین اشباحه که یکم تغییرش داده همون خون آشام واینا . البته من فقط جلد یک و دو شو خ.ندم :D
فقط به نظرت نیاد مطمئن باش که همونه اصلا من مطمئن نیستم لارتن کرپسلی رو خود دارن شان نوشته باشه [-((راستی آواتارت خیلی باحاله <D=)

sahel.skualer

کاربر نیمه‌فعال
نام مرکز سمپاد
R@!-!N@MaY! f@rzan3gan
شهر
t3!-!r@N
رشته دانشگاه
اگه خدا بخواد تبهکار!

وایییی! خدا من عاشق دارن شانم:))) خوبه که همچین بحثی تو این سایت وجود داره واقعا!
در کل سبک نوشتنش زیباست و من از ده سالگی طرفدار درجه یکش بودم...
ولی خدایی نبرد با شیاطین با وجود تمام جذابیتش به سرزمین اشباح نمیرسه!
و در کل دارن شان جزو تنها فانتزی وحشتای خفنیه که تا الان خوندم!
سبک نوشتنش تو سرزمین اشباح مخصوصا خیلی به درد تینیجر می خوره چون تنها نویسنده ایه که احساس کردم تو کاراش بچه ها رو چلمن حساب نیاورده!!!
و اینکه طوری احساسات یهه نوجوونو توصیف کرده و ماجرا رو به واقعیت ربط داده که هرچند سوال احمقانه ایه ولی آدم واسه اولین بار از خودش میپرسه اینا حقیقت داره؟
دارن شان یه هنر مند واقعیه B-)
و هرکی بهش توهین کنه خله :D
ممنون از موضوع زیباتون:))))
با تشکر
ساحل

جنا

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان ۱
شهر
تهران

راستش نبرد با شیاطینش یه ذره چرت بود!داشت خوب پیش میرفت ولی آخرش مسخره تموم شد...
جلد 1 ش(لرد لاس)خیلی ترسناک بود خدایی!من شب داشتم میخوندم سکته ناقصو کاملو با هم زدم O0 O0 O0 به نظر من سرزمین اشباح(البته شبح نیستن خون آشامن :Oتو ترجمه شده شبح)خیلی از دموناتا بهتر بود...دموناتا هیچ احساسی توش نبود..ینی هی یکی وارد داستان میشد بعد یکی دوجلد میمرد یکی دیگه میومد سر جاش!راستش انگار نه انگار که اینا آدمن اصلن تو توصیف احساستشون موفق نبود...

ولی خدایی هری پاتر از دارن شان بهتره!عشقی که توی هری پاتر بودو من با هیچی عوش نمیکنم!منظورم از عشق همون محبتی بود که بین هری و دامبلدور :(( و خانواده ویزلی :(( و البته اسنیپ :(( :(( x: بود

*پرنیان:پست ها میکس و مونتاژ گردیده سمایلی های طویل آن حذف شدند :د

Parinaz.

پری‌ناز
نام مرکز سمپاد
فرزانگان قزوین
شهر
قزوین
سال فارغ التحصیلی
1394
دانشگاه
آزاد تهران جنوب
رشته دانشگاه
طراحی لباس

کسی سرگذشت آقای کرپسلی رو خونده؟
دقیقا چیه؟
یعنی زندگی آقای کرپسلی رو قبل از اینکه دارن توی داستان باشه تعریف کرده؟

Seti

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
دبیرستان فرزانگان 1 تهران.
شهر
تهران.
مدال المپیاد
مدال طلای دورۀ بیست و شش المپیاد ادبی.
دانشگاه
دانشگاه تهران
رشته دانشگاه
ادبیات فارسی/ادبیات فرانسه

هوم.
فک کنم مربوط به این تاپیک باشه.

سایت ِ طرفداران درن شان، دوباره شروع به فعالیت کرده.

و قطعا عضویت و شرکت در بحث های اون هم برای منتقد های درن شان مثمر ِ ثمره هم برای علاقه مندان به درن شان. ایضاً برای علاقه مندان به ژانر ِ فانتزی و در کل، کتاب.

کلاً، منتظر حضور پر مهرتون هستیم :D
http://dsfans.ir/modules/newbb/

N.M

لنگر انداخته
نام مرکز سمپاد
فرزانگان یک
شهر
تهران
مدال المپیاد
طلای دوره ۲۷ المپیاد ادبی
دانشگاه
دانشگاه تهران
رشته دانشگاه
ادبیات فارسی

من جلد يک سرنوشت کرپسليو خوندم.از بچگيش شروع ميشه.
عاديه کتابش (:|

Parinaz.

پری‌ناز
نام مرکز سمپاد
فرزانگان قزوین
شهر
قزوین
سال فارغ التحصیلی
1394
دانشگاه
آزاد تهران جنوب
رشته دانشگاه
طراحی لباس

به نقل از نرگس² :
من جلد يک سرنوشت کرپسليو خوندم.از بچگيش شروع ميشه.
عاديه کتابش (:|
چند جلدیه مگه؟

N.M

لنگر انداخته
نام مرکز سمپاد
فرزانگان یک
شهر
تهران
مدال المپیاد
طلای دوره ۲۷ المپیاد ادبی
دانشگاه
دانشگاه تهران
رشته دانشگاه
ادبیات فارسی

behradv

کاربر نیمه‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
علّامه حلّی تهران
شهر
تبریز و تهران
دانشگاه
دانشگاه تورنتو
رشته دانشگاه
علوم مهندسی

به نقل از جنا :
راستش نبرد با شیاطینش یه ذره چرت بود!داشت خوب پیش میرفت ولی آخرش مسخره تموم شد...
جلد 1 ش(لرد لاس)خیلی ترسناک بود خدایی!من شب داشتم میخوندم سکته ناقصو کاملو با هم زدم O0 O0 O0 به نظر من سرزمین اشباح(البته شبح نیستن خون آشامن :Oتو ترجمه شده شبح)خیلی از دموناتا بهتر بود...دموناتا هیچ احساسی توش نبود..ینی هی یکی وارد داستان میشد بعد یکی دوجلد میمرد یکی دیگه میومد سر جاش!راستش انگار نه انگار که اینا آدمن اصلن تو توصیف احساستشون موفق نبود...

ولی خدایی هری پاتر از دارن شان بهتره!عشقی که توی هری پاتر بودو من با هیچی عوش نمیکنم!منظورم از عشق همون محبتی بود که بین هری و دامبلدور :(( و خانواده ویزلی :(( و البته اسنیپ :(( :(( x: بود

*پرنیان:پست ها میکس و مونتاژ گردیده سمایلی های طویل آن حذف شدند :د

آره، منم بیشتر نظرم اینه. البته من از اون یکی سری فقط لرد لاس رو خوندم، و همون اون یه دونه هم اصلا به نظرم جالب نبود... آخه کجاش ترسناک بود؟! بیشتر خنده دار بود تا ترسناک! بعد اون اتفاق مهمه که تو 20، 30 صفحه اول افتاد، دیگه بقیه ش به نظرم هیجان و جذابیت خاصی نداشت...

و اما حماسه دارن شان، سرزمین اشباح! به نظرم خیلی عالی بودن! یعنی می تونم بگم بعد از هری پاتر، بهترین سری فانتزی که خونده م، و البته با فاصله کمی از هری پاتر! هم هیجان انگیز بودن، هم جالب، و هم به یاد ماندنی... هر جلدش یه حال و هوای خاصی داشت، مثلا اولا تا حدودی معمولی شروع می شد، بعد اون شرایط مسابقه و اینا، بعد جلدای 7 تا 9 یه خورده دلگیر و سرد بودن، و جلدای آخر هم که دیگه نگو! کلا روند داستان به سمت تاریک تر و مرموز تر شده ن بودن...
در ضمن، دقت کردین چقدر شابهت می شه بین سرزمین اشباح و هری پاتر دید؟ از نظر موضوع کلی که هر دوتاش در تو کل سری در مورد درگیری یه آدم خوب و یه آدم بده ن. حالا این خیلی عجیب نیست، خیلی داستانی دیگه هم اینطورین! ولی یه شباهت دیگه پایان داستان بود. به نظرم خیــــلی شبیه هم تموم شدن! اصلا اون مردن و زنده شدن دارن رو با مردن و زنده شدن هری مقایسه بکنین... یا این که تو هر دو تاش آدم خوبه تو جلد آخر بالاخره با به راهکار زیرکانه پیروز شد و اینا! یا حتی مردن دو تا شخصیت خیلی خوب که جای پدر شخضیت اصلی رو داشتن (کرپسلی و دامبلدور). تازه، تو هر دو تاش بازی با زمان و عقب جلو رفتن تو زمان هم بود...

کلا به نظرم سرزمین اشباح سری خیلی جالب و قوی ای بود. مخصوصا که سعی کرده بود از یه چیزای کلیشه ای دوری کنه. مثلا در مورد اون 5 مرحله مسابقه انتخاب شاهزاده، من که می گفتم حتما هر 5 تاش رو می بره دیگه، وگرنه می میره و داستان تموم میشه، ولی اینطوری نشد! یه سری نکات ریز و اتفاقات دور از انتظار دیگه ای هم بود جلوی کلیشه ای شدن رو تا حدی می گرفت. خودشم معلوم بود با دقت خیلی زیادی از اول تا آخر داستان برنامه ریزی شده بود، چون همه اتفاقا از همون جلدای اول تا آخر به هم مربوط بوده ن. پایانش هم که بازم می گم، به نظرم بهتر از اون برای یه همچین سری ای نمی شد.

خلاصه که آفرین آقای دارن شان P:>!

پ.ن.: تکرار کنم که یاد هری پاتر کماکان در دل ها زنده است و خواهد بود، و رتبه اولش هنوز حفظ شده :)!

Bahar.no

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان 4
شهر
طهران

هر چیزی مختصه یه سنییه
من دوم راهنمایی کل نبرد باشیاطینو سرزمینه اشباح رو خوندم، واقعا لذت میبردم؛خیلی کتابای جالبین
ولی الان که میخونم به نظرم میاد خیلی بچگانه اند
زیادی تخیلی میشه
خیلی جنبه ها واقعیت های زندگیرو میگه
جلد اول سرزمین اشباح زندگی دارن رو مثل یه پسر معمولی ؛ خیلی خوب به تصویر میکشه
دارن شان نویسنده خیلی خوبیه؛ واقعا هنرمنده
ولی به نظرم کتاباش واسه سنین مختلف جالب نیست

*قسمت هایی که کتاب رو لوث میکرد پاک شد.

behradv

کاربر نیمه‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
علّامه حلّی تهران
شهر
تبریز و تهران
دانشگاه
دانشگاه تورنتو
رشته دانشگاه
علوم مهندسی

به نقل از Bahar.no :
هر چیزی مختصه یه سنییه
من دوم راهنمایی کل نبرد باشیاطینو سرزمینه اشباح رو خوندم، واقعا لذت میبردم؛خیلی کتابای جالبین
ولی الان که میخونم به نظرم میاد خیلی بچگانه اند
زیادی تخیلی میشه
خیلی جنبه ها واقعیت های زندگیرو میگه
جلد اول سرزمین اشباح زندگی دارن رو مثل یه پسر معمولی ؛ خیلی خوب به تصویر میکشه
دارن شان نویسنده خیلی خوبیه؛ واقعا هنرمنده
ولی به نظرم کتاباش واسه سنین مختلف جالب نیست

*قسمت هایی که کتاب رو لوث میکرد پاک شد.

آره شاید، چون اتفاقا من که از سرزمین اشباح خوشم اومده بودم، اونا رو اواخر راهنمایی خونده بودم. ولینبرد با شیاطین به نظرم بچگانه اومد، شاید چون آخرای دبیرستان خوندمش.

شاید بر خلاف یه سری کتاب دیگه که سن خیلی خاصی برای خوندنشون لازم نیست (شاید مثه شازده کوچولو)، کتابای دارن شان مختص یه دوره خاصه.

Mozartine

کاربر حرفه‌ای

این واقعن هست که فانتزی رو باس به موقعش خوند ، منتها حماسه دارن شان واقعن بهتر از دموناتاست. اون فضاسازی ای که توی دارن شان شده، اون آزادی شیرین و بی حد و حصری که دارن، اینکه میتونن وحشیانه ولی در عین حال شریف زندگی کنند خیلی خاص میکنه کتابو.

دموناتا با اینکه خیلی سعی شده فضاش خاص و تخیلی باشه معمولی جلوه میکنه . درسته آزادن ولی آزادی مفلوکانس و شرافت توش کمرنگه و احساس نیز :-?

در کل من اونقدر که با درن احساس همدردی میکردم با گروبز نکردم.

پ.ن: مرسی از بهراد واسه سفید کردن اون بخشا.

nimche

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
دبیرستان علامه حلی 1
شهر
تهران
مدال المپیاد
دانشگاه
دانشگاه تهران
رشته دانشگاه
گاف بزرگ جناب کریمی

هه،سمینار علوم و فنون راهنماییمون،جهار سال پیش،جناب کریمی،مترجم آثار دارن شان(و در چندمورد اندک ویراستار ترجمه)،آمدند و ما یک جلسه ای با ایشان داشتیم،در میانه ی جلسه بنده از ایشان نظرشان را درباره ی مجموعه ی ارباب حلقه ها پرسیدم.
ایشان پاسخ دادن:"مگه کتابش رو هم نوشتن؟!!"
و همگی هر هر به ایشان خندیدیم.کارمان قشنگ نبود ولی واقعا دست خودمان نبود!
و بعد یکی از حضار با کلی چشم و ابرو به ایشان فهماند که فیلم ارباب حلقه ها رو از روی کتابش ساختن!!!
=)) =)) =)) =)) ~X( ~X( ~X( ~X(

بالا