• اگر سمپادی هستی همین الان عضو شو :
    ثبت نام عضویت

تن تن و میلو

• شروع کننده موضوع

سیاوش

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی
شهر
شهرکرد
سال فارغ التحصیلی
92
دانشگاه
صنعتی شریف
رشته دانشگاه
مهندسی کامپیوتر- نرم افزار
اینستاگرام
امروز نمیدونم چی شد یهو دلم هوای کتابای بچگیم را کرد :(( :(( :(( :((
بیشترین کتابی که تو بچگی دوسش داشتم همین تن تن بود . واسه همین اومدم یه تاپیک واسش زدم تا 2باره برای چند لحظه هم که شده بریم تو دوران بچگی :(( :(( :((
________________________________________________________________________________________________________________________________

ماجراهای تن تن داستان هایی کمیک استریپ

ماجرا های تن تن و میلو ، پر طرفدار ترین داستان های کمیک استریپ (فکاهی مصور) در طول تاریخ به حساب می آیند. این ماجراها که زاده ی قلم و نقاشی های ژرژ رمی (هرژه) می باشند ، در طی سالهای مختلف قرن بیست و بیست و یک ، میلیون ها کودک ، جوان و بزرگ سال را در گوشه و کنار جهان به خود مشغول کرده اند. قهرمان اصلی داستان ها ، تن تن ، خبرنگاریست زیرک و ماجراجو که با کمک سگ وفادار خود ، میلو ، از هیچ خطری برای کشف حقیقت و به کرسی نشاندن آن نمی هراسد. به گوشه و کنار دنیا مسافرت می کند ، در مسائل پیچیده و مشکوک کنجکاوی می کند و همیشه از تمام این مشکلات سربلند بیرون می آید
آنچه که تن تن را از تمام قهرمان های کمیک استریپ دیگر متمایز می کند چیزی نیست جز بی نیازی او به نیرو های ماورالطبیعه ، ویژگی های بدنی یا ظاهری خاص. تن تن نه مانند هری پاتر عصای جادو در دست دارد ، نه مانند سوپر من زنان را شیفته ی خود می کند و نه همچون مرد عنکبوتی ، تار می تند. آنچه تن تن را ( با قدی متوسط و ظاهری ساده) در مواجهه با مشکلات پیروز می گرداند ، تکیه بر هوش ، ذکاوت ، کمک گرفتن از دوستان و طرفداری از حقیقت است. و تمام این ها ، راز محبوبیت تن تن نزد میلیون ها انسان و بالاخص کودکان محسوب می شود.

هرژه طی سال های متمادی اقدام به نوشتن و طراحی بالغ بر 23 عنوان کتاب از سری ماجراهای تن تن نمود. به علاوه ، وی خالق چندین کاراکتر کمیک استریپ دیگر نیز می باشد که البته هیچ کدام آنها شهرت و مقبولیت تن تن را پیدا ننموده اند.
این کتاب ها که هر کدام شامل یک ماجرا و برخی به صورت دنباله دار می باشند ، در 62 صفحه ی رنگی تهیه گشته اند و توسط ناشران مختلف به نمایندگی از انتشارات کاسترمان بلژیک (و یا بدون اجازه!) در گوشه و کنار دنیا چاپ شده اند. شاید بتوان گفت کتاب های تن تن ، تنها کتبی هستند که به تمام زبان های زنده (و حتی غیر زنده!) ی دنیا ترجمه و چاپ شده اند.
تا کنون ده ها مجموعه ی فیلم ، انیمیشن و بازی کامپیوتری بر اساس ماجراهای تن تن ساخته شده اند. ده ها کتاب در نقد و تفسیر این داستان ها نوشته شده است ، ژنرال دوگول خود را با تن تن مقایسه می نمود ، سارتر تن تن را فقط برای افسران نازی مناسب می شمارد و ... تمامی این ها بیانگر تاثیر غیرقابل انکار این شخصیت مصور بر دنیای معاصر ما ست. و ایرانیان نیز از این دنیای معاصر مستثنی نمی شوند! هزاران و بلکه میلیون ها ایرانی ، حداقل در گوشه ای از خاطرات خود لذت "تن تن خواندن" را به یاد دارند. و بسیاری از حد یک تن تن خوان معمولی پا را فرا تر گذاشته و آن را به بخشی جدانشدنی از زندگی خود بدل نموده اند.

منبع : کتاب بیست

نام مرکز سمپاد
دبیرستان فرزانگان امین
شهر
اصفهان
مدال المپیاد
یه زمانی واسه شیمی/ نجوم میخوندم
پاسخ : تن تن و میلو

من خیـــــــلی از داستانش خوشم میومد/ میاد :D

من همه کتاباش رو از کتابخونه گرفتم، یه کتابش رو که دسم میگرفتم تا تموم نمیشد ولش نمیکردم.
بهترین شخصیتش هم به نظرم کاپیتان هادوک بود، از بس این آدم مست میکرد! و لحن حرف زدنش :D

در کل این جور کتاب ها فرهنگ کتاب خونی رو زیاد میکنه بین بچه ها. خیلی خوبه که از همون 7، 8 سالگی بچه میخکوب میشینه پای یه کتاب :-b

settareh

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
تهران

من کلا خیلی تن تن دوست داشتم , دارم و خواهم داشت ، هنوز هم گاهی وقتا میرم میخونم ! :D
کتاب های معمولی هیچ عکسی ندارن، فوقش هم 5 صفه یدونه تصویر دارن و آدم تمام فضاها رو باید تو ذهنش تصور کنه، ولی تن تن همه چیز رو حاضر و آماده گذاشته جلوت !
نصف داستانش هم با شکل هاش و مخصوصا قیافه های کاپیتان هادوکه ! :D
مثلا توی این جا اون ستاره های دور سر گوریله رو هیچ متنی نمیتونه توصیف کنه ! :D
داستاناش یه جوریه که آدم تا تهش رو نفهمه ولش نمیکنه !

× مممم... به نظرم بهترین شخصیتش اول میلو :D بود بعد دوپونط و دوپونت بعد هادوک ! از همه بیشتر هم از کوسه های دریای سرخ و هفت گوی بلورین و پرواز 714 خوشم میاد بین کتاباش ! :D

Sampadik

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
نام مرکز سمپاد
فرزانگان 1
شهر
تــهران

منم عاشق کتابای تن تنم!
هرکدومو 50بار خوندم!
اتفاقا اواخر تابستون دلم خیلی تنگ شده بود چنتاشو برداشتم خوندم!
اونموقع ها یک روز طول میکشید یکیشو بخونم الان هر کدومو یه ربع میخونم!

hermes

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
دبیرستان شهیداژه ای 1
شهر
اصفهان
سال فارغ التحصیلی
92
دانشگاه
صنعتى اصفهان
رشته دانشگاه
مكانيك

به نقل از پگاه :
بهترین شخصیتش هم به نظرم کاپیتان هادوک بود، از بس این آدم مست میکرد! و لحن حرف زدنش :D

در کل این جور کتاب ها فرهنگ کتاب خونی رو زیاد میکنه بین بچه ها. خیلی خوبه که از همون 7، 8 سالگی بچه میخکوب میشینه پای یه کتاب :-b

من كارتوناشم ديدم :D....لحن حرف زدنش اونجا خيلي خدنه دار تر بود :D

درسته واقعا چيزاي خوبي بود...استريكس و ابليكس هم همينطور بود برام......اعتياد به كتاب خوبه...يادمه پنجم كه بودم تو مدرسه بچه ها ميومدن كتاباي تن تن رو باهم عوض ميكردن يه تعداديم مشتري استريكس و ابليكس بودن :(( :(( دبسبتانو ميخوام :(

پ.ن:تو سايت عكس تن تن در تهرانو ديدم كه طنز بود...پيدا كنيد ببينيد :D

• شروع کننده موضوع

سیاوش

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی
شهر
شهرکرد
سال فارغ التحصیلی
92
دانشگاه
صنعتی شریف
رشته دانشگاه
اینستاگرام

منم تا پارسال چند باری خوندمشون ولی حیف همشون را در دسترس ندارم :(
به نظرم بهترین شخصیت کتاب پروفسور کلکولس بعن کاپیتان هادوک :D البته کاستافیوره فراموش نشه :D

به نظرم بهترین داستان هرژه هم داستان عصای سحر آمیز بود (;

peyman_mob

کاربر فوق‌فعال
نام مرکز سمپاد
سمپاد

راستش من از همه ی کتاب های تن تن و میلو 2 سری دارم :D
یه سریشون چاپ قدیمیه که هیچ چیز ازش حذف نشده.(از جمله چیزایی که کاپتان هادوک میگه و ....)
الان که 18 سال سن دارم باز هم تن تن می خونم.
به بچه های راهنمایی پیشنهاد می کنم حتما امتحانش کنند. من که عاشق این کتاب ها هستم.
کارتونش قشنگه اما خیلی خلاصه تر از کتابشه.

• شروع کننده موضوع

سیاوش

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی
شهر
شهرکرد
سال فارغ التحصیلی
92
دانشگاه
صنعتی شریف
رشته دانشگاه
اینستاگرام

اینم یه مطلب خوب از سایت ویکیپدیا

تبعیض نژادی و استعمار

در سالهای اولیه انتشار مجموعه کتاب‌های تن‌تن، مضامین نژادپرستانه و یا مضامینی که در آنها از استعمار اروپائیان ستایش می‌شد، مورد انتقاد سازمانهای حقوق بشر و ضداستعماری قرار گرفت و سرانجام هرژه این انتقادات را پذیرفت و از دهه ۱۹۳۰ به بعد داستان‌های کتاب‌های تن‌تن لحن متفاوتی پیدا کرد و حامل پیام‌های بشردوستانه شد. اولین کتابی که چهره‌ای جدی و سیاسی از تن‌تن ارائه داد کتاب گل آبی بود که در سال ۱۹۳۶ به چاپ رسید. در این کتاب که برخی آن را یکی از بهترین کارهای هرژه می‌دانند، هرژه مطالعات تاریخی وسیعی در مورد تاریخ جنگ چین و ژاپن انجام داد و از کمک‌های دوست خود ژانگ جونگرن که یک دانشجوی چینی در بلژیک بود بهرهٔ زیادی برد. وی برای قدردانی از کمک‌های دوستش شخصیت چونگ چن چنگ را در کتاب گل آبی بر مبنای او آفرید.

در این کتاب هرژه از ژاپن و تلاش استعمار غرب و شرق برای به بردگی کشیدن توده‌های مردم مخصوصاً در کشور چین انتقاد شدید کرد. اما همین انتقادهای تند که در این کتاب از ژاپنی‌ها به عمل آمد باعث نوعی کلیشه شد که ژاپنی‌ها افرادی گناهکار و بی‌رحم هستند.

بعدها هرژه تغییراتی در چاپ‌های بعدی از کتاب‌های اولیه‌اش که مضامینی نژادپرستانه داشتند ایجاد کرد. برخی از این تغییرات به تقاضای ناشران کتاب‌ها صورت گرفت که برای نمونه می‌توان از تغییر رنگ پوست سیاه‌پوستان بزهکار به سفید در نقاشی‌های کتاب تن‌تن در آمریکا نام برد که به تقاضای ناشر آن در آمریکا صورت گرفت و یا در کتاب ستارهٔ اسرارآمیز به یک آمریکایی بزهکار و بدذات به نام آقای بلومن اشتاین اشاره شد که یک نام فامیل کاملاً یهودی است. در چاپ‌های بعدی کتاب ستاره اسرار آمیز، هرژه نام وی را به آقای بوهل وینکل که نامی ساختگی است تغییر داد.

hermes

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
دبیرستان شهیداژه ای 1
شهر
اصفهان
سال فارغ التحصیلی
92
دانشگاه
صنعتى اصفهان
رشته دانشگاه
مكانيك

يه نكته ي جالب(براي من)...فيلماش از لحاظ گرافيكي خيلي شبيه به كتاباشه.... >:D<

صحنه ها....ديالوگ ها...(البته فيلم زبان اصلي،كتاب زبان اصلي)

× تو نمايشگاه كتاب تهران فك كنم سري كاملشو با تخفيف ميدادن يه زماني....

shayan-emperor

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
میرزاکوچک خان
شهر
رشت
سال فارغ التحصیلی
1394
مدال المپیاد
:-&quot;

کتاب های تن تن صخنه ها رو برای آدم قشنگ توضیخ میده !!! من تمام کتاب های تن رو خوندم و تمام انیمیشن هاش رو هم دیدم !!! من اولین باری که فیلم ها رو دیدم انگار که قبلا اونا رو دیدم چون واقعا تو کتاب هاش خیلی قشنگ کشیده شده بود!!! ولی وقتی من کتاب هایی مثل هری پاتر رو خوندم .. تصور فیلمش برایم واضع نبود..... (:|

hermes

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
دبیرستان شهیداژه ای 1
شهر
اصفهان
سال فارغ التحصیلی
92
دانشگاه
صنعتى اصفهان
رشته دانشگاه
مكانيك

همين ديگه!

يعني وقتي فيلمشو ميبيني انگار داري كتابو ورق ميزني...
وقتي كتابشو ميخوتي انگار داري فيلمشو ميبيني....
من دقيقا محيطو تجسم ميكردم وقتي ميخوندمشون...

nima-m

کاربر فوق‌فعال
نام مرکز سمپاد
علامه حلی تهران
شهر
تهران
مدال المپیاد
طلای فیزیک
دانشگاه
شریف
رشته دانشگاه
مهندسی برق

نوستالژی!!!!!!!!
راهنمایی بدو بدو میرفتیم کتاب خونه تن تن هامون رو عوض کنیم! یادش به خیر!

آرمان آریا

کاربر حرفه‌ای
شهر
شیراز

اوه .... اولین کتابی که وقتی کلاس اول دبستانم تموم شد خوندم ، همین بود ....
البته الانمد اگه جلوی دستم باشه یه وقت برای اینکه خاطراتم زنده شه یه صفحشه باز می کنم بعد دیگه تا آخرش می خونم ...

Milad96

کاربر فوق‌فعال
نام مرکز سمپاد
دبیرستان علامه حلی 3
شهر
تهران
دانشگاه
صنعتي شریف
رشته دانشگاه
مهندسی کامپیوتر-نرم افزار

من دوم سوم دبستان میخوندمشون واسه همین بعضی چیز هارو نمیفهمیدم که چی شد این شد.الان اگه وقت بکنم حتما"میخونمش.(البته هیچ وقت وقت نمیکنم)

lof

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
نام مرکز سمپاد
هاشمی نژاد 1
شهر
مشهد
دانشگاه
پلى تكنيك تهران
رشته دانشگاه
مهندسى معدن

عالین واقعا من کوچیک که بودم تمامشو فکر کنم 4 5 بار خوندم

هر وقت وقت پرت داشتم میگرفتم میخوندم

الان هم بعضیاشو که دوست دارم میخونم

Reyhanehr100

کاربر فعال
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
مدال المپیاد
WTF :|
دانشگاه
:دی
رشته دانشگاه
ایشالا دارو :ایکس

من که از بچگی عاشق تن تن بودم،الانم هر چند وقت 1بار همشونو 1دور میخونم :D

• شروع کننده موضوع

سیاوش

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی
شهر
شهرکرد
سال فارغ التحصیلی
92
دانشگاه
صنعتی شریف
رشته دانشگاه
اینستاگرام

یه خبر خوب :
قراره که « استیون اسپیلبرگ » و « پیتر جکسون » یه انیمیشن 3 بعدی عالی از تن تن و راز تک شاخ بسازن .
متن اصلی خبر از فانتزی فنس :
اولین پوستر رسمی از فیلم سینمایی « ماجراهای تن تن : راز تک شاخ » که در سبک انیمیشن ماجراجویی سه بعدی در حال ساخت است منتشر شد .
انیمیشن « ماجراهای تن تن : راز تک شاخ » که با تلاش « استیون اسپیلبرگ » و « پیتر جکسون » تهیه شده ، قرار است ماه آخر سال 2011 میلادی رسماً اکران شود .
کارگردانی این فیلم را کارگردان سرشناس سینما « استیون اسپیلبرگ » خود بر عهده گرفته است و منتقدان انتظار کیفیت بالای کاری از این انیمیشن را دارند .

پ.ن : تریلرش هم توی سایت یاهو هست که واقعا قشنگه !

sayna

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
نام مرکز سمپاد
دبيرستان فرزانگان ۱
شهر
تهران
دانشگاه
علوم پزشكى شهيدبهشتى
رشته دانشگاه
پزشكى

اونقدري كه بچه بودم سر تن تن ميخكوب مي شــدم موقه ِ خوندنش الان سر هيچ كتابي نمي شــم !
+ قبلا فكر مي كردم خيلي طولانين اما الان كه يه نگا ميندازم خوندنشون چن دقيقه بيشتر طول نمي كشه ! :دي

hermes

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
دبیرستان شهیداژه ای 1
شهر
اصفهان
سال فارغ التحصیلی
92
دانشگاه
صنعتى اصفهان
رشته دانشگاه
مكانيك

woow
منتظرم تا این انیمیشن بیاد!!!!

مغازه های تن تن کسی رفته؟؟شبیه کلکسیون میمونن
و تو ایران من ندیدم!

مهرناز

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
NeYshaBerliN
دانشگاه
تهران
رشته دانشگاه
داروسازی

تن تن !
کلاس دوم ابتدایی بودم خالم یه ماجراشو واسم خرید درست یادم نمیاد ولی یادمه این تن تن و نمیدونم کی از این چاههای توی خیابون میرفتن پایین اون پایین یادم نمیاد چیکار میکردن...
ولی هیچوقت کتابشو چون طولانی بود کامل نخوندم...
همیشه از اول شروع میکردم به وسطاش میرسیدم خسته میشدم... :-??

بالا