• اگر سمپادی هستی همین الان عضو شو :
    ثبت نام عضویت

راهنمای خرید: موبایل

amir78

کاربر فوق‌فعال
نام مرکز سمپاد
شهید دستغیب 1
شهر
شیراز
سال فارغ التحصیلی
1396
رشته دانشگاه
پزشکی
شیاومی رو نگیر بابا اگه خراب شد قطعاتش به سختی گیر میاد تازه من رو هواوی دهنم سرویس شد [ایموجی دست بر پیشانی]
تو شیراز که اگه بگردی گیر میاد اگر هم گیر نیومد چندین سایت خرید از چین وجود داره که میتونی سفارش بدی و بعد قطعه رو بدی به تعمیرکار
البته واسه گوشی های پرچمدارش مثل می 9 همه چی پیدا میشه

amir78

کاربر فوق‌فعال
نام مرکز سمپاد
شهید دستغیب 1
شهر
شیراز
سال فارغ التحصیلی
1396
رشته دانشگاه
پزشکی
تو سایتای مختلف ک نظرات رو میخونم واسه شیاومی اکثرن میگن بعد یه سال هنگ میکنه یا مشکلاتی واسش پیش میاد ک خرج زیادی برمیداره و ب صرفه نیست
ولی دور و بریا ک ایفون دارن بعد از چند سال میگن هنوز مثل روز اوله
شیائومی فقط باید بالارده هاش رو خرید mi 10 و mi 9 و k20 pro گوشی های خیلی خوبین

• لایک
امتیازات: Arm4n

Special girl

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
FARZANEGAN
شهر
SHZ-JAH
سال فارغ التحصیلی
1397
تو شیراز که اگه بگردی گیر میاد اگر هم گیر نیومد چندین سایت خرید از چین وجود داره که میتونی سفارش بدی و بعد قطعه رو بدی به تعمیرکار
البته واسه گوشی های پرچمدارش مثل می 9 همه چی پیدا میشه
همین پروسه (تازه اگه واقعا اینطوری که میگی بشه) میدونی چقدررر وقت و هزینه میبره و چقددررم اعصابت بهم میریزه

ید

کاربر حرفه‌ای
کنکوری ۹۹
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
.
سال فارغ التحصیلی
1399
خب اینا چند ماهیه وارد بازار شده از لحاظ خراب شدنش چیزی نمیشه گفت ک
حداقل سه یا چهار سالو جواب میده؟

ایلیا

لنگر انداخته
عضو مدیران انجمن
نام مرکز سمپاد
حلی
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
97
دانشگاه
هنر تهران
رشته دانشگاه
عکاسی
آره شیائومی چینیه، آیفون تو حیاط کاخ سفید اسمبل میشه.

amir78

کاربر فوق‌فعال
نام مرکز سمپاد
شهید دستغیب 1
شهر
شیراز
سال فارغ التحصیلی
1396
رشته دانشگاه
پزشکی
خب اینا چند ماهیه وارد بازار شده از لحاظ خراب شدنش چیزی نمیشه گفت ک
حداقل سه یا چهار سالو جواب میده؟
mi 10 که پردازندش کوالکوم اسنپ دراگون 865 هست که یه شرکت آمریکایی هست بهترین پردازنده فعلی هست و قدرتش از آیفون 11 پرو هم بیشتره
دوربینش هم لنز 128 مگاپیکسی سامسونگ هست که سامسونگ فقط روی اس 10 اولترا که قیمتش 1400 دلاره از اون استفاده کرده
شیایومی برای اینکه خودش رو نشون بده تو گوشی های بالای 500 دلارش از قطعات بهتری هم استفاده میکنه که طول عمر بالایی داشته باشن و برعکس سامسونگ که فقط 2 سال گوشی هاش رو پشتیبانی نرم افزاری میکنه 4 سال این کار رو انجام میده
البته خودم الان سامسونگ دارم و ارگر میخوستم گوشی بخرم و پولش واسم مهم نبود اس 20 اولترا میخریدم ولی خب وقتی پول مهم باشه mi 10 رو میخرم که قیمتش کمتر از نصف اونه و چیزی هم ازش کم نداره

ید

کاربر حرفه‌ای
کنکوری ۹۹
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
.
سال فارغ التحصیلی
1399
mi 10 که پردازندش کوالکوم اسنپ دراگون 865 هست که یه شرکت آمریکایی هست بهترین پردازنده فعلی هست و قدرتش از آیفون 11 پرو هم بیشتره
دوربینش هم لنز 128 مگاپیکسی سامسونگ هست که سامسونگ فقط روی اس 10 اولترا که قیمتش 1400 دلاره از اون استفاده کرده
شیایومی برای اینکه خودش رو نشون بده تو گوشی های بالای 500 دلارش از قطعات بهتری هم استفاده میکنه که طول عمر بالایی داشته باشن و برعکس سامسونگ که فقط 2 سال گوشی هاش رو پشتیبانی نرم افزاری میکنه 4 سال این کار رو انجام میده
البته خودم الان سامسونگ دارم و ارگر میخوستم گوشی بخرم و پولش واسم مهم نبود اس 20 اولترا میخریدم ولی خب وقتی پول مهم باشه mi 10 رو میخرم که قیمتش کمتر از نصف اونه و چیزی هم ازش کم نداره
چقده مگه؟

جوجه

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان 2 تهران
شهر
کرج . ری. تهران
سال فارغ التحصیلی
91
دانشگاه
تهران بودم ارشد ایرانم
رشته دانشگاه
روان شناسي باليني
من یه آیفون فایو عزیز قدیمی داشتم، خاموش شد دادم یه آشنا ، گفت خواهر من دیگه سوخته مرده.
هیچ بکاپی هم ندارم، جز همونا که خودش می گرفت می ذاشت روی آی کلود
شماره ها مم ندارم، هیچی ندارم، حتی واتس آپ اومدم امروز رو یه گوشی باز کنم، هیچی از گروه ها و مکالماتمو نیاورد

الان به خاطر همین بدبختی دوباره برم یه آیفون خسته قدیمی بگیرم؟ یا یه جوری اینا رو باز بیابم (شدنیه) برم یه اندرویدی بگیرم؟ تازه با اندروید هم بلد نیستم درست کار کنم. ولی از ایفونم بدم میاد دیگه، همش برنامه فارسی هاش پاک می شن باس بجنگی تا یه اسنپ بتونی بگیری!
با مثلا دو سه تومن، چی برم بگیرم ؟
بعد من ته استفاده م از گوشی اسنپ گرفتنه، همه زندگیم رو لب تاپه ، اولویت با چیست؟

sarvenaz_dm

ســـــروناز
نام مرکز سمپاد
دبیرستان فــرزانگان ۳
شهر
طــهـران
سال فارغ التحصیلی
1395
دانشگاه
علوم پزشکی البرز
رشته دانشگاه
پزشکی
میدونم هیچ کدوم کاره ای نیستیم و نه سیاست دست ماست نه اقتصاد!
ولی واقعا نیاز دارم نظر بقیه رو بدونم که با توجه یا این روند گرون شدن، آيا الان موبایل بگیریم یا نه؟ با فرض اینکه نیازه و فقط از سر تنوع و دل خوشی نیست ((:
صبر کنیم بهتر بشه، بگیریم تا گرون تر نشده، یا چی؟

ســــــــزیم

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی
شهر
گناباد
سال فارغ التحصیلی
1398
دانشگاه
صنعتی امیرکبیر
رشته دانشگاه
پلیمر
تلگرام
ولی واقعا نیاز دارم نظر بقیه رو بدونم که با توجه یا این روند گرون شدن، آيا الان موبایل بگیریم یا نه؟ با فرض اینکه نیازه و فقط از سر تنوع و دل خوشی نیست ((:
من خودم وضعیتی مشابه تو دارم و میخوام لپتاب بگیرم ، ولی خب
هیچ نفری از ماها نمیتونه وضعیت اقتصادی رو پیش بینی کنه (:
به همین دلیل هم بهت پیشنهاد میکنم الان بگیری هم بهت پیشنهاد میکنم که الان نگیری (:

|تا

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
96
من یه آیفون فایو عزیز قدیمی داشتم، خاموش شد دادم یه آشنا ، گفت خواهر من دیگه سوخته مرده.
هیچ بکاپی هم ندارم، جز همونا که خودش می گرفت می ذاشت روی آی کلود
شماره ها مم ندارم، هیچی ندارم، حتی واتس آپ اومدم امروز رو یه گوشی باز کنم، هیچی از گروه ها و مکالماتمو نیاورد

الان به خاطر همین بدبختی دوباره برم یه آیفون خسته قدیمی بگیرم؟ یا یه جوری اینا رو باز بیابم (شدنیه) برم یه اندرویدی بگیرم؟ تازه با اندروید هم بلد نیستم درست کار کنم. ولی از ایفونم بدم میاد دیگه، همش برنامه فارسی هاش پاک می شن باس بجنگی تا یه اسنپ بتونی بگیری!
با مثلا دو سه تومن، چی برم بگیرم ؟
بعد من ته استفاده م از گوشی اسنپ گرفتنه، همه زندگیم رو لب تاپه ، اولویت با چیست؟
اگه بک آپ آی کلودت فعال بوده علاوه بر عکسات شماره هاتم بک آپ گرفته و حتی ممکنه واتس اپت هم باش. یه بار با لپ تاپ آی کلودتو باز کن؟-:
گوشی هم a30 سامسونگ به نظرم خوب باشه.

amir78

کاربر فوق‌فعال
نام مرکز سمپاد
شهید دستغیب 1
شهر
شیراز
سال فارغ التحصیلی
1396
رشته دانشگاه
پزشکی
قیمت گوشی رو به درهم و دلار چک کن تو سایت آموزون امارات https://www.amazon.ae/?language=en_AE چک کن ببین قیمتش چقدر با قیمت ایران تفاوت داره
در حال حاضر قیمت خیلی گوشیا تو ایران به خاط کرونا رفته بالا ولی خب بعضی گوشی ها هم مثل هواوی p 30 pro قیمتش پایینه و حتی از قیمتش در کشور های دیگه کمتره

mahta.e

کاربر فوق‌حرفه‌ای
کنکوری ۹۹
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
1399
تلگرام
گرون ک شد ولی انگار این گرونی بیشتر ب خاطر اینه ک پرواز نیس^_^
ی کاری میتونی بکنی پولی ک میخوای گوشی بخری رو یوان بخری بعد میتونی بفروشی باهاش گوشیتوو بخری بازم نمد:)

Saghar1911

کاربر فعال
نام مرکز سمپاد
فرزانگان۴
شهر
کرج
سال فارغ التحصیلی
1401
درمورد سری s صحبتی نشده میشه از تجربیاتتون بگین
و اینکه میشه note رو جایگزین لپتاپ کرد
ی مقایسه ای بین noteو s بکنید
قیمت مهم نیست
:-h:>

moonelin

مهتاب
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
1396
رشته دانشگاه
مهندسی عمران
آخرین ویرایش:

hastikhanoom

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
عضو مدیران انجمن
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
قم
سال فارغ التحصیلی
97
همين قم كوچولو دو تا نمایندگی شیائومی داره فکر کنم :-" شیراز اینطور نیست یعنی؟
شایدم من سطح توقعاتم از گوشی جلبکه

amir78

کاربر فوق‌فعال
نام مرکز سمپاد
شهید دستغیب 1
شهر
شیراز
سال فارغ التحصیلی
1396
رشته دانشگاه
پزشکی
همين قم كوچولو دو تا نمایندگی شیائومی داره فکر کنم :-" شیراز اینطور نیست یعنی؟
شایدم من سطح توقعاتم از گوشی جلبکه
من که گفتم قطعاتش گیر میاد البته اینا نمایندگی نیستن و شیائومی با ایران هیچ همکاری ای نداره این مغازه ها فقط از چین گوشی و لوازمش رو وارد میکنن

dark shadow

-هَمه هیـــــــچَم
کنکوری ۹۹
نام مرکز سمپاد
Farz2
شهر
KRG
سال فارغ التحصیلی
1399
یه سوال
من تا حالا گوشی نداشتم؛بعد این چند وقته هر از گاهی این سوال برام پیش اومده ک اگر دو فردای دیگه قصدِ خرید داشتم؛باید ب سامسونگ و هوآوی و غیره اعتماد کنم یا با پول همونا ی آیفون تمیزِ دست دوم بخرم؟!
دلیل هم برای تصمیم گیری بین این دوتا اینه ک یکی از اقوام 5s ک اومد،خریدش و 7 سال نگهش داشت بی دردسر -حتی بدترین بلاها سرش اومد!-تا اینکه امسال رفت 11pro خرید
پ.ن:اضافه بشه ک آیفون های قدیمی مقاوم تر بودن و آزمایشای گوشی های جدید مثلن آیفون X نشون داده با یه افتادنِ نرمال،70 درصد احتمال آسیب دیدن ال سی دی هست!
و گوشی مامانم ک سامسونگ هست و بابام ک ایسوس هست-زمان خودشون گوشی هاشون پرچمدار بودن و کیفیت خوبی هم داشتن-؛الان هر دوشون بعد از 3 سال ال سی دی هاشون نابود شده و کمِ کم یک و سیصد برا تعمیر ال سی دی نیازه
حالا با این اوصاف؛بر فرض با بودجه ی 7 میلیونی؛به صرفه اس یه چیزی مث گلکسی A51 یا شیائومی بخری یا با همون پول آیفون 7 یا 8 خرید؟-ب روز بودن مدل اصلا اهمیتی نداره-
و نکته ی مهم :
اصن میشه به گوشیِ دست دوم اعتماد کرد؟

بالا