• اگر سمپادی هستی همین الان عضو شو :
    ثبت نام عضویت

17 توصیه GCD به جوانان این مرز و بوم!

وضعیت
موضوع بسته شده است.

ارنواز

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان 2 / فرهنگ
شهر
مشهد
دانشگاه
تهران
رشته دانشگاه
باستان شناسی
پاسخ : 17 توصیه GCD به جوانان این مرز و بوم!

من این تاپیکو الان دیدم ... واقعا عالی بود و استفاده کردم آقای GCD . خیلی خوب شد که برگشتین به سایت و ممنونم ازتون بابت این 17 توصیه! (;

happiestchemist

ملکه ی شیشه ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
4d
سال فارغ التحصیلی
1390
مدال المپیاد
دارم.
دانشگاه
تهران
رشته دانشگاه
داروسازی

مردم بمب اعتماد به نفسن به خدا! :))

mamareza

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
نام مرکز سمپاد
دبیرستان علامه حلی
شهر
تهران
دانشگاه
آزاد تهران
رشته دانشگاه
دندانپزشکی

من خیلی وقته این تاپیکو میبینم ... ولی هیچ وقت نشده بیام نظرمو بگم.... .

به نظرم تک تک این موارد بستگس به شرایط داره و آدم ها باید خودشون در لحظه تشخیص بدن که باید چی کار بکنن(البته یه سری از موارد همیشه لازمه)

در کل آدم مثله ربات نیست که اگه یه شرایطی براش پیش اومد همیشه یه عکس العمل داشته باشه... .

انسان فقط و فقط باید یاد بگیره بتونه فکر کنه... .

happiestchemist

ملکه ی شیشه ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
4d
سال فارغ التحصیلی
1390
مدال المپیاد
دارم.
دانشگاه
تهران
رشته دانشگاه
داروسازی

به نقل از Mr.Mamareza :
در کل آدم مثله رباط نیست که اگه یه شرایطی براش پیش اومد همیشه یه عکس العمل داشته باشه... .
اگه رباط هم نباشه ربات! که هست! (; (شوخی بودا..به دل نگیری)

Shadow!

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهید هاشمی نژاد 1 مشهد
شهر
مشهد

چی میگی فرشید ؟ :))

mamareza

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
نام مرکز سمپاد
دبیرستان علامه حلی
شهر
تهران
دانشگاه
آزاد تهران
رشته دانشگاه
دندانپزشکی

به نقل از Happiest chemist :
اگه رباط هم نباشه ربات! که هست! (; (شوخی بودا..به دل نگیری)
جدی میگی؟
درستش کردم... .

Samane.M

کاربر فعال
نام مرکز سمپاد
فرزانگان6
شهر
تهران

خیلی عالیه اگه به یه سریاشون عمل کنیم

happiestchemist

ملکه ی شیشه ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
4d
سال فارغ التحصیلی
1390
مدال المپیاد
دارم.
دانشگاه
تهران
رشته دانشگاه
داروسازی

یک توصیه من به جوانانک ها..
به جای گوش دادن به این ویس و خوندن این تاپیک برید یه کار مثبت بکنید..
کل ویس میگفت که مدیریت به خودیه خود ارزش نداره..خوب دیگه اینو میخواستید بشنوید که خوندید..

sayna

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
نام مرکز سمپاد
دبيرستان فرزانگان ۱
شهر
تهران
دانشگاه
علوم پزشكى شهيدبهشتى
رشته دانشگاه
پزشكى

فکر کنم ما انقدر وقتمون رو به بطالت میگذرونیم که لازم نباشه برای مفید کردنش از همین 10 دقیقه گوش دادن به وویس یا خوندن 17 مورد ، بگذریم ! اتفاقا وویس خیلی نکات مفیدی داره و من فکر می کنم هنوزم اگر همه بچه ها می دونستن و باور داشتن که سمپادیا و مقام داشتن توی اون هدف نیست ، خیلی از دعواها و دلخوریا و سوءتفاهمات پیش نمیومد !

happiestchemist

ملکه ی شیشه ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
4d
سال فارغ التحصیلی
1390
مدال المپیاد
دارم.
دانشگاه
تهران
رشته دانشگاه
داروسازی

خوب شاید برای شما خوب بوده ولی برای من که هیچ وقت این دغدغه رو نداشتم هیچ وقت هم دعوایی رو شاهد نبودم اصلا مفهومی نداشت..فقط چندتا جمله رو هی تکرار میکردند..
باشه توصیه رو عوض میکنم..در ضمن همه این طور که میگید نیستن بطالت و اینارو میگم..
ای شیفتگان قدرت پوشالی در سمپادیا! برید انقدر گوش بدید تا روتون تاثیر کنه ;)) ;))

Suspected Girl

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان2
شهر
قم
سال فارغ التحصیلی
1397
دانشگاه
تهران
رشته دانشگاه
علوم‌تربیتی
تلگرام
مرسی از خاکروبی‌ت، حوصله‌ی گوش دادن به وویس رو نداشتم ولی 17 موردِ واقعاً خوبی بود و باعث شد خودمُ بیشتر تحلیل کنم. :‌))
2010 فرشید 16 سالش نباید می‌بود؟ :‌)) چ نسبت به سن‌ش خفنن اینا. :‌))

نام مرکز سمپاد
چهارراه لشگر
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
97
مورد 7 و 15 ایراد داره !

7: برای موفق شدن توی خیلی از زمینه ها ، لازمه که ایمان داشته باشی به خودت و کارت ! پس اگه 100% مطمئن نباشی ، دیگه ایمان نداری به اون کارت و موفق نخواهی بود !

15: دیگه این برای من ثابت شده که غلطه ! این قدر مثال نقضش رو دیدم که حد نداره ! کسایی که از خودشون تعریف می کنند ، هیچی نیستند ! هیچی ! به شدت ، ایمان دارم به این : "درخت هر چه پربارتر باشه ، خمیده تر می شه !" (ورژن اصلیش یادم نیست دقیقا چی بود ! ولی مضمونش این بود دیگه ! :D ) توی هیچ جا (در مورد ایران حرف نمی زنم ) کسی با این کارا ، پیشرفت نمی کنه ، حتی اینجوری ، پسرفت هم خواهد کرد !
اع پارسا چطوری؟ :)) 8->

اگه دوتا نکتش کاملا درست باشه همیناس : ))
البته جی سی دی پایین خودش توضیح داده که چرا اشتباه فکر میکنی و جواباش کاملا درست عستند : ))

+
ولی خداییش فرشید تو 17 سالگیش چقد خوب فکر میکرده : -" ایول بش

پرنیان.ک

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
خرم آباد
سال فارغ التحصیلی
94
توصیه 18 ام به جوانان این مرز و بوم:
حتی الامکان رو دراگ و الکل نمیرید.
اگه خواستین الکل رو با یه شعله میشه تست کرد. بریزید تو لیوان فندک بزنید بالاش اگه شعله قرمز (زرد،نارنجی) بشه متانول داره.

əlireza

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
نام مرکز سمپاد
..
شهر
..
سال فارغ التحصیلی
1392
دانشگاه
---
توصیه 18 ام به جوانان این مرز و بوم:
حتی الامکان رو دراگ و الکل نمیرید.
اگه خواستین الکل رو با یه شعله میشه تست کرد. بریزید تو لیوان فندک بزنید بالاش اگه شعله قرمز (زرد،نارنجی) بشه متانول داره.

سلام.

اتانول و متانول رنگ‌ شعله‌ی تقریبن یکسانی دارن و از این طریق نمیشه تست کرد. متانول درصد بالا یا خالص در حضور اسید بوریک رنگ شعله متفاوت (فکر کنم نارنجی) داره. ولی اگه اتانول مقداری متانول داشته باشه در حدی که باعث مسمومیت بشه، در در حضور اسید بوریک هم آبی میسوزه! تنها راه علمی که بدونیم آیا اتانول حاوی متانول هست آزمایشگاهیه و از دسترس ما خارج.

توصیه من به شما:
مصرف الکل برای سلامتی مضره ولی اگه خواستین مصرف کنین خودتون درست کنین و در مصرفش هم زیاده روی نکنید. اگر خانواده‌تون مشکلی با مصرف الکل ندارن حتمن با تهیه مقداری تجهیزات مشروب تخمیری یا تقطیری رو خودتون درست کنید. درست کردن نوشیدنی تخمیری هم بسیار بسیار ساده ست و با چندتا سرچ در یوتیوب میتونید نحوه ساخت رو ببینید. ویدیوهای فارسی که در اینستاگرام و یوتیوب در مورد نوشیدنی‌ها هست ۹۰ درصد به درد نمیخوره (و فقط کانال آی فرمنت معتبره) و ترجیحا ویدیوهای انگلیسی رو ببینید.

این قسمت از پست توصیه خاصی نداره.

هر نوشیدنی الکلی تخمیری و تقطیری حاوی مقادیر کمی الکل‌های سمی (متانول، استون و...) هست که بسته به نوع مواد اولیه تخمیر (میوه، غلات و...) مقدار این مواد سمی در نوشیدنی متفاوته. ولی در کل مقدار این مواد سمی در نوشیدنی‌های تخمیری (شراب و آبجو) بسیار اندکه! و هیچ موقع باعث مسمویت متانولی یا استونی نمیشه.

اتانول از تقطیر ماده تخمیری بدست میاد. چون در تخمیر متانول و استون هم تولید میشه و نقطه جوش متانول، استون و اتانول با هم‌ متفاوته در مراحل اولیه تقطیر، مقادیر بسیار زیادی از متانول و استون از محلول اولیه جدا میشه که میدونین بسیار سمیه و باید دور ریخته بشه. ولی همچنان مقادیر بسیار کمی از اون در محلول باقی میمونه.

وضعیت
موضوع بسته شده است.
بالا