• اگر سمپادی هستی همین الان عضو شو :
    ثبت نام عضویت

خود پسر پنداری!

milad.a

milad.a
نام مرکز سمپاد
علامه طباطبایی
شهر
بناب
سال فارغ التحصیلی
96
دانشگاه
دانشگاه تهران
رشته دانشگاه
مهندسی پلیمر
پاسخ : خود پسر پنداری!

تارا خانوم چند تا سوال پرسیده بودند که فقط به سوالای اولشون پاسخ داده شده بود (اکثرا) ولی سوال اخر که تفاوت روحیات بودمن الان تفاوت های روحیه یه پسر و دختر رو الان بهتون می گم

اقایان بیشتر در اینده سیر می کنند در حالی که خانوم ها اساسا در گذشته سیر می کنند
اقایان در جوانی خود خواه و در پیری مهربان می شوند در حالی که خانوم ها در جوانی مهربان و در پیری خود خواه می شوند
اقایان مساعل مالی را بصورت داینامیک و جاری بر خورد می کنن و می خوان پول رو درگردش بندازن در حالی که خانومها با مساعل مالی بصورت ایستاده و راکب باهاش بر خورد می کنن
اقایان اساسا بچه هاشون رو برای استقلال ومبارزه با خطرات به میدان مبارزه می فرستن درحالی که اساسا خانوم ها مایلن بچه هاشون تحت مراقبت و امنیت خاطر و حراست خودشون باشن
اقایان اساسا به باید ونباید ها توجه دارن درحالی که خانوم ها اساسا به بود و نبود ها توجه دارن
اقایان اساسا در مقوله تقلب توانایی خاصی دارن :D در حالی که خانوم ها تقلید توانایی خاصی دارن
اقایان موقعی که عاشق می شن انرژی و تمرکزشون 1/9 برابر افزایش پیدا می کنه درحالی که خانوم ها موقعی که عاشق می شن یک سوم از انرژی تمرکز اون ها افت می کنه
اقایان در زمان شکست عاطفی ارام و ساکت می شن در حالی که خانوم ها در زمان شکست عاطفی افسرده می شن
اولویت ها برای اقایان در جوانی عشق پول سلامتی و در پیری سلامتی پول و عشق در حالی که برای خانوم ها در هردو مرحله جوانی و پیری عشق اول سلامتی دوم وپول سومه
اقایان اساسا به احتیاجات خود توجه دارن در حالی که خانوم ها اساسا به احساسات خود توجه دارن
اقایان اساسا خواهان برتری هستند در حالی که خانوم ها اساسا خواهان برابری هستند
عشق اساسا قسمتی از زندگی اقایان را در بر می گیرد در حالی که عشق تمامی زندگی خانوم ها را در بر می گیرد

این ها تفاوت های روحیه ای هستند :D

Bahar_R

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
دبیرستان فرزانگان 1
شهر
تهران
دانشگاه
دانشگاه تهران
رشته دانشگاه
مهندسی مواد و متالورژی

خیلی مقایسه ی یک طرفه و غیرعلمی بود . :D مسائلی که گفتید اکثرا مرتبط به روحیات بسته به شخصیت هستن . و این کلی گویی اصلا جایز نیست چون مثال های نقضش بسیار زیادن و تعمیم این روحیات به همه ی خانم ها یا همه ی آقایون اصلا درست نیست .
پس با توجه به فرمایشات جنابعالی خانمی که آینده نگر هست رفتارش پسرونس . خانمی که بچش رو مستقل و مبارز بار میاره نه لوس و وابسته به دیگران روحیات و رفتار مردونه داره .
خانمی که حالت افسردگی بعد از شکست عاطفی رو با سکوت بروز میده (شخصیت درون گرا داره) رفتار مردونه داره . خانمی که درک داره نسبت به احتیاجاتش و اون رو بر احساسات ترجیه میده رفتارش مردونس . زنی که عاشق نشه و شق چندان نقشی در زندگیش نداشته باشه هم کلا وجود نداره اگر باشه هم رفتارش مردونس :-"
خلاصه اینکه : زن ها موجوداتی احساساتی ، بی منطق و ضعیف . آقایون موجوداتی مستقل ، قدرتمند ، دارای منطق و طرز تفکر منطقی . :-w
میگم صفت خوب دیگه ای نبود که به آقایون نسبت بدین ؟ یه وقت چیزی جا نیافتاده باشه احیانا ؟؟؟؟

..زهرا..

محب الرقیه (سلام الله علیها)
نام مرکز سمپاد
فرز III
شهر
کرج
سال فارغ التحصیلی
95

زن و مرد کلا از نظر فیزیکی و روحی-روانی با هم فرق دارن!
نه این که مخالف هم باشن، متفاوتن!
اگر هم مثل هم باشن نمیتونن همو کامل کنن و به زندگی ادامه بدن.
خانوما به نسبت احساساتی ترن، به جزئیات اهمیت بیشتری میدن، توانایی تحمل مشکلشون بیشتره و...
حتی از لحاظ زیستی هم در یک سانتی متر مربع از پوست یک خانوم 15 گیرنده ی عصبی و در یک مرد 8 گیرنده وجود داره!
یعنی چیزی نزدیک ب دو برابر. این باعث میشه که در مقابل ضربه ی یکسان خانوما درد بیشتری احساس میکنن و به نظر ضعیف تر میان!
________________________________________________________________________________________________

حالا در مورد بحث تاپیک:
بعضی از دخترا چون این تفاوتا رو نمیبینن و فکر میکنن میتونن با پسرا یکسان باشن (برابر منظورم نیست!) یه سری رفتارا رو از خودشون بروز میدن که باز اونا هم بیشتر نشونه ی لات بودنه تا پسر بودن! مثل نحوه ی راه رفتنشون یا طرز حرف زدنشون.
دلیل دیگه ای نمیبینم! :-??

milad.a

milad.a
نام مرکز سمپاد
علامه طباطبایی
شهر
بناب
سال فارغ التحصیلی
96
دانشگاه
دانشگاه تهران
رشته دانشگاه
مهندسی پلیمر

به نقل از Bahar_R :
خیلی مقایسه ی یک طرفه و غیرعلمی بود . :D مسائلی که گفتید اکثرا مرتبط به روحیات بسته به شخصیت هستن . و این کلی گویی اصلا جایز نیست چون مثال های نقضش بسیار زیادن و تعمیم این روحیات به همه ی خانم ها یا همه ی آقایون اصلا درست نیست .
پس با توجه به فرمایشات جنابعالی خانمی که آینده نگر هست رفتارش پسرونس . خانمی که بچش رو مستقل و مبارز بار میاره نه لوس و وابسته به دیگران روحیات و رفتار مردونه داره .
خانمی که حالت افسردگی بعد از شکست عاطفی رو با سکوت بروز میده (شخصیت درون گرا داره) رفتار مردونه داره . خانمی که درک داره نسبت به احتیاجاتش و اون رو بر احساسات ترجیه میده رفتارش مردونس . زنی که عاشق نشه و شق چندان نقشی در زندگیش نداشته باشه هم کلا وجود نداره اگر باشه هم رفتارش مردونس :-"
خلاصه اینکه : زن ها موجوداتی احساساتی ، بی منطق و ضعیف . آقایون موجوداتی مستقل ، قدرتمند ، دارای منطق و طرز تفکر منطقی . :-w
میگم صفت خوب دیگه ای نبود که به آقایون نسبت بدین ؟ یه وقت چیزی جا نیافتاده باشه احیانا ؟؟؟؟

ببینید این ها حرف های من نبود حرفهای دکتر انوشه و اکیپ روانشناس هاو جامعه شناس هاشون بود اگر می خواهید می تونم حرف های ایشون رو بزارم دانلودکنید خیلی هم اموزنده هستن
ببینید این ها روحیات اکثریت هستن چون هیچ اماری در این مساعل نمی تونه دقیق دقیق دقیق باشه چون درهر حالتی افرادی هستن که این روحیات در ان ها نیست یا کم رنگه
اینجا گفته نشده که خانوم ها اینده نگر نیستند گفته شده بیشتر در خاطرات سیر می کنند
سکوت زیر مجموعه افسردگی هستش هر ادم افسرده ای سکوت و گوشه گیری رو ترجیح میده اما هر ادم ساکت افسرده نیست پس هر کسی که افسرده باشه ساکت هم خواهد بود
هیچ انسانی نمی تونه بدون احتیاجات زندگی کنه خانوم ها هم احتیاجاتی دارند مگه انسان نیستند مگر زندگی نمی کنند اما احساسات در اون ها بیشتر از احتیاجات بروز می کنه (اکثریت رو می گم)
خانومها موجودات احساساتی هستند امابی منطق و ضعیف نیستند اقایون هم موجوداتی کاملامستقل نیستند {منظورتون از قدرت چیه ؟} همیشه هم با منطق و طرز فکر منطقی نیستند شاید در مواقع هیجانی یا بعضی حالات بدون منطق عمل کنن
شما هم انگار زیاد عادت دارین به دهن ادما حرف ببندین من اصلا این دو سطر اخر رو نگفتم شم از خودتون بافتین انگار بعله :-/

Bahar_R

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
دبیرستان فرزانگان 1
شهر
تهران
دانشگاه
دانشگاه تهران
رشته دانشگاه
مهندسی مواد و متالورژی

پس وقتی مطلبی از دیگران میذارید منبع ذکر کنید .
ضمنا اینا رو نمیشه برای تعیین رفتار دخترونه و پسرونه استفاده کرد چون روحیات مربوط به جنسیت یه مسئله هستن فرض هم کنیم که این گفته های شما درست باشه .
یه دسته دیگه از روحیات رو داریم که مربوط به شخصیت و طرز فکر فرد هستن و این دسته به روحیات مربوط به جنسیت غلبه می کنن در خیلی از موارد .
پس در نهایت این شخصیت فرد هست که رفتارش رو تعیین می کنه و اینکه بگیم این رفتار دخترونس و رفتار دیگه پسرونه خیلی سخته تشخیصش .
ارتباط اون قسمتی از حرفتون که در مورد افسردگی گفتین رو با رفتار دخترونه یا پسرونه متوجه نمی شم . خوب آدم افسرده ساکت و گوشه گیر میشه و این برای چه دختر چه پسر پیش میاد . :-?
وقتی دارید می گید احساسات بیشتر بروز می کنه یعنی احساسات به نیاز های واقعی غلبه می کنه و نیاز های واقعی که همون مسئله ی منطقی باشه ازش این نتیجه گرفته میشه که احساسات در خانم ها بر منطق مقدم هست . که این مسئله رو اصلا قبول ندارم چون این کاملا برمیگرده به شخصیت فرد چه زن و چه مرد باشه .
آقایون گاهی منطقی هستن بعضی وقتا نیستن خانم ها هم همینطورن بنابراین این مشخصه رو نمیشه زنانه یا مردانه حساب کرد .
شما اگر جملات من رو درست بخونید متوجه میشید که من حرف به دهن شما نبستم . گفتم حرفهایی که زدین نتایجی ازش گرفته میشه و خلاصه ی اون نتایج میشه اون سطری که نوشتم . :)

newfolder16

کاربر فوق‌فعال
نام مرکز سمپاد
فرزانگان 1
شهر
تهران

به نظر من به جیز ی سری چیزای خاص، هم مرد هم زن میتونن هر شخصیتی داشته باشن. ب جنسیت ربطی نداره.

مثلن من ی رفتارایی دارم که تو جامعه بیشتر ب پسرا ربط داده میشه، در حالی که دخترا ئم میتونن اونُ داشته باشن.
و مثلن ی کارایی ئم هس که ب دخترا نسبت میدن که مثلن من از اونا خوشم نمیاد.. از بعضیاشم خوشم میاد.

این بحث ـه این که آزادی ـه پسرا بیشتره، تا ی حد درسته ولی ب این دلیل آدم نباید مث اونا رفتار کنه. چون اونایی که اینکارُ میکنن عملن میان خودشونُ ضعیفُ محدود می بینن که این همش تلقینه. اگه فکر کنه که با وجود زن بودن، خیلی کارا رو میتونه انجام بده دیگه ب پسر بودن فک نمی کنه.

germangirl13

کاربر فعال
نام مرکز سمپاد
گنبدکاووس
شهر
گنبد کاووس

به نقل از تـارا :
منظور منو نگرفتین :)

شما و merinaz دقیقا رفتین همون سمتی که نمی خواستم کسی بره

این دوتا مسئله کاملا جداس!

بحث من اینه: (یه مثال خیلی ساده می زنم که البته منظورم دقیقا این نیست، ازتون هم نمی خوام جواب مثالمو بدید، فقط این مثال کمک می کنه منظورمو بهتر درک کنید)

چرا فکر می کنید که مثلا هر دختری که موهاش کوتاس، می خواد ادای پسرارو دراره؟
من خودم چند ساله که مرتب موهامو کوتاه می کنم...کاملا پسرونه...ولی عاشق خودمم....و اصلا دوس ندارم پسر میبودم!!!!
ولی خوب به خاطر مسائلی با موهای کوتاه راحت ترم!!!
من خیلیا رو میشناسم دور و برم که دوس دارن پسر باشن....و یا اینکه دوس دختر داشته باشن!!!
بعضیا به خاطر مسائلی که خانوما دارن ناراضین و میگن چرا ما باید درد بکشیم اونا نه....و بعضیا به خاطر تجربه تلخ اینو میخوان...بعضیا آزادیو دوس دارن...بعضیا لوتی گری رو...
کلا اوضاع جامعه خرابه!!!!

tizechamoosh

Hasty Khoshg Daman
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
اراک
سال فارغ التحصیلی
1395
رشته دانشگاه
مهندسی عمران
اینستاگرام
ازادی بیشتر !

parastar

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
هاشمی نژاد
شهر
مشهد
سال فارغ التحصیلی
96
مدال المپیاد
شیمی
دانشگاه
علوم زرشکی کرمانشاه
رشته دانشگاه
پزشکی
جواب پست اول ! وراثت و محیط

Flying_girl

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان7
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
1395
مدال المپیاد
هیچ
دانشگاه
تربیت مدرس
رشته دانشگاه
پیشرانش
این نظرات منه، دعوا نداریم که.... سرش بحث میکنیم.
خداییش چیه پسر بودن جذابه؟!
کی یه پسر زمانی که دلش میگیره و دپ میشه میتونه بشینه لاک بزنه و بعدش به قول یکی از بچه ها آهنگ قری بذاره تا جونش بالا بیاد؟! تهش یارش میشه ماشینش و آهنگ های ماشینش و لایی کشیدناش تو خیابون( البته این کار فوق جذابه)
حتی تنوع لباس های ما هم بیشتره
مسئولیت هامون در قبال مردها خیلی خیلی سبکتره، آره قبول دارم مسئولیت مادر بودن واقعا بزرگ و سخته، ولی اون موقع یه پشتیبان هست که کمکت کنه ولی کی تو مسائل خارج از خونه و محل کار یه زن میتونه کمک مردش باشه؟! امیدوارم منظورم رو بد برداشت نکنید. منظورم این نیست زن ها پشتیبان نیستن و نمیتونن باشن، من میگم پشتیبان بودن و کوه بودن و محکم وایسادن ها بیشتر به مردها داده میشه تا زن، نمیگم شیر زن نداریم یا کم داریم، مردها پشتیبان های بهتری هستن
آخرش هم اونا نمیتونن طعم خیلی از لذت ها رو بچشن
کل لذت تو بیرون بودن تا آخرای شب نیست
این معنای آزادی نیست

نام مرکز سمپاد
چهارراه لشگر
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
97
آقا دعوا نداریم که ... با هم کنار بیایم هر کی دوس داره یه سری کارارو .
حتی پسری که دوس داره لاک بزنه و آهنگ قری بزاره تا جونش بالا بیاد رو و حتی دختری که دوس داره شب بیرون باشه سرزنش و ملامت نکنیم.
مثلا خود من دوس دارم همیشه پسرا رو بغل کنم ولی خب پسرا و مردا به دست دادن اکتفا میکنن اغلب اوقات ولی زنها بیشتر همدیگه رو بغل میکنن . حالا بخواید بگید مثلا فلانی خود دخترپنداره یا ... خیلی جالب نیست.
باید ببینیم چی شده طرف به اینجا رسیده که فک میکنه فلان آزادی ها یا رفتارهای جنس مخالف جذابند و خب
اصولا کاری که تا حالا انجامش ندادی از دور میبینی ژذابه .

M R X

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
-
شهر
-
سال فارغ التحصیلی
0000
این نظرات منه، دعوا نداریم که.... سرش بحث میکنیم.
خداییش چیه پسر بودن جذابه؟!
کی یه پسر زمانی که دلش میگیره و دپ میشه میتونه بشینه لاک بزنه و بعدش به قول یکی از بچه ها آهنگ قری بذاره تا جونش بالا بیاد؟! تهش یارش میشه ماشینش و آهنگ های ماشینش و لایی کشیدناش تو خیابون( البته این کار فوق جذابه)
حتی تنوع لباس های ما هم بیشتره
مسئولیت هامون در قبال مردها خیلی خیلی سبکتره، آره قبول دارم مسئولیت مادر بودن واقعا بزرگ و سخته، ولی اون موقع یه پشتیبان هست که کمکت کنه ولی کی تو مسائل خارج از خونه و محل کار یه زن میتونه کمک مردش باشه؟! امیدوارم منظورم رو بد برداشت نکنید. منظورم این نیست زن ها پشتیبان نیستن و نمیتونن باشن، من میگم پشتیبان بودن و کوه بودن و محکم وایسادن ها بیشتر به مردها داده میشه تا زن، نمیگم شیر زن نداریم یا کم داریم، مردها پشتیبان های بهتری هستن
این معنای آزادی نیست
شما پسر نیستید پس نمیتونید بعضی احساسات و کارای پسرونه رو درک کنید ،همون طور که من نمیتونم بعضی کاراتونو درک کنم
مثلا من هیچ جذابیتی در لاک زدن یا قر دادن نمیبینم
در عوض ممکنه شما هم از فوتبال بازی کردن خوشتون نیاد
اگه فک میکنید که ماشین چیز خیلی بی ارزشی برا یار بودنه بهتره بدونید که بعضیا هم هستند که به یه بازی کامپیوتری هم قانع ان و مشکلی ندارن و حتی چیز های خیلی کوچیک‌تر و از نظر شما بی ارزش تر
از اون گذشته فک کنم برا دخترا هم همچین وضعیتی باشه چون اگه منظور از یار جنسیت مخالفه ،اونوقت دخترا هم باید با یه پسری باشن دیگه ،پس پسرا هم یار دارن دیگه
پسرا معمولا خودشون سرنوشتونو رقم میزنن
هیچ اجباری نیست که یه پسر ازدواج کنه و خودشو محدود کنه
هیچ اجباری نیس که پدر باشه و خودشو بیشتر محدود کنه
آزادی تو ایران حداقل برای پسرا بیشتره
من اگه دلم بخواد ساعت ۱۱ یا ۱۲ یا حتی دیرتر برم بیرون ولی فک‌نکنم برا هر دختری چنین انتخابی باشه
شما دارید از بیرون به این مسئله نگاه میکنید وگرنه واقعا پسر بودن بد نیس حتی تا حدودی خیلی خوبه

denira

کاربر خیلی سالخورده انجمن
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
Zhd
سال فارغ التحصیلی
1399
مدال المپیاد
ریاضی
رشته دانشگاه
فیزیوتراپی

دركل فكر كنم چون پسرا تو جامعه ما از قدرت و مزاياي بيشتري برخوردارن و آزاديه بيشتري دارن دخترا هم دوست دارن پسر باشن
کی گفته دخترا دوست دارن پسر باشن؟؟؟
با اینکه پسرا آزادی بیشتری دارن ولی هیچوقت نخواستم که یک پسر باشم.
اتفاقا ما دخترا خیلی هم به خودمون افتخار میکنیم و خدارو هم شکر میکنیم که پسر نیستیم.
خوشحالم که یک دخترم.عسل بابا<':

نام مرکز سمپاد
چهارراه لشگر
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
97
من اگه دلم بخواد ساعت ۱۱ یا ۱۲ یا حتی دیرتر برم بیرون ولی فک‌نکنم برا هر دختری چنین انتخابی باشه
شما دارید از بیرون به این مسئله نگاه میکنید وگرنه واقعا پسر بودن بد نیس حتی تا حدودی خیلی خوبه
فک میکنم منظورشو اشتباه متوجه شدی! نمیخواست بگه دختر بودن بهتر از پسر بودنه. درسته که داره از دختر پودن دفاع میکنه ولی عنوان رو بخون نوشته "خود پسر پنداری" و خب خودپسر پنداری برای دخترها پیش میاد و اومد از این دفاع کرد.

"بعضیا هم هستند که به یه بازی کامپیوتری هم قانع ان"

آقا این یعنی چی ؟؟؟؟؟ بازی کامپیوتری صد درجه بهتر و باحالتر و پرهیجانتر و بی خطرتر از تو ماشین نشستن و صدای ضبط رو بالابردن و ویراژ دادنه :| البته بستگی به بازیش داره ... قطعا بازیهای MOBA منظوره :-"
اونا قانعند به تو ماشین ویراژ دادن :-"

Flying_girl

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان7
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
1395
مدال المپیاد
هیچ
دانشگاه
تربیت مدرس
رشته دانشگاه
پیشرانش
@amirgh1
شما پسر نیستید پس نمیتونید بعضی احساسات و کارای پسرونه رو درک کنید ،همون طور که من نمیتونم بعضی کاراتونو درک کنم .
خب موضوع تاپیک خود پسر پنداریه، یعنی دختر هایی که دوست دارن پسر باشن یا فکر میکنن باید پسر باشن
خب طرف حرف من یه پسر نبود، جامعه دختر ها بود
.گه فک میکنید که ماشین چیز خیلی بی ارزشی برا یار بودنه...
فکر نمیکنم ماشین چیز کمی برای یار بودنه
اتفاقا ماشین از مورد علاقه های منه
ولی شما بیا خودت قضاوت کن، جامعه ما، چه درست چه غلط، سفت و سخت بودن رو به پسر ها اجبار کرده، خیلی باید بزرگ شده باشه تا یه پسر بفهمه گریه کردن خورد کردن غرورش نیست....
بعدش همیشه چه بخواهیم چه نخواهیم حداقل تو کشور خودمون که دیدم، خیلی خیلی بیشتر مراقب دختر ها هستند، یه مثال هم واسه تفاوتش
همون زمانی که دوچرخه سواری رو شروع کردی به یاد گرفتن، برای یه دختر هم دوچرخه میگیرن. زمین که میخوری از همون اول یادت میدن چیزی نیست، اتفاقی نیافتاده، یه زخم کوچولوعه و ....
خب حالا یه دختر زمین میخوره، همین حرفاست؟! نه
یه دختر زمین و زمان رو‌ بهم بچسبونه، اگه کسی بهش اعتراض سنگین وارد کرد حالا شما به عنوان یه پسر بیا این کار رو بکن، به خودشون حق هر مدل حرفی رو میدن
آسمان بار امانت نتوانست کشید
قرعه این کار به نام من دیوانه زدند
خب اگر بخوایم این بار رو تقسیم کنیم، ۷۰ درصدش مال خودتونه
خب حرف من چی بود؟! من نگفتم پسر بودن بده
گفتم دختر بودن یه موهبت الهیه
پسر ها چه پدر بشی چه نشی، چه ازدواج کنی چه نکنی، باز هم مسئولیت های سنگینی رو دوشته
پسرا معمولا خودشون سرنوشتونو رقم میزنن
دهه قاجار زندگی نمیکنیم، دختر ها هم الان خودشون آینده و سرنوشتشون رو رقم میزنن
آزادی تو ایران حداقل برای پسرا بیشتره
خب من اینو خودمم گفتم
بعدش همونطوری که واسه هر دختری مقدور نیست چنین آزادی ای، برای بعضی از پسر ها هم مقدور نیست همچین چیزی
ولی خب آره قبول دارم نسبتش فوق العاده کمتره
من هیچ وقت پسر نبودم و‌حتی تجربه پسر بودن رو نداشتم
پس کاملا درسته که من از بیرون نگاه میکنم

نام مرکز سمپاد
فرزانگان زینب:)
شهر
تهر
سال فارغ التحصیلی
95
دانشگاه
علامه طباطبایی
رشته دانشگاه
روان شناسی
@amirgh1 بحثتون به کنار ولی کی گفته دخترا مجبورن ازدواج کنن و بچه دار شن ؟ :|
من هیچ وقت نه تو خونواده ی خودم نه دوستام ندیدم کسی برای ازدواج تحت فشار باشه .چه دخترا و چه پسرا
هر چند شاید توی مناطق بیش از حد سنتی ایران اینجوری باشه ولی کلن حرف عجیبی زدید
و اینکه توی جامعه ی ما هر دو جنس سرنوشتشونو خودشون رقم نمیزنن ((: مگر اینکه جسارت مخالفت با قالبای معین رو داشته باشن که واقعا کم اتفاق میفته

+منم از جنسیت خودم خوشم میاد و چیزای جذاب زیادی برام داره .

آخرین ویرایش:

M R X

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
-
شهر
-
سال فارغ التحصیلی
0000
خب موضوع تاپیک خود پسر پنداریه، یعنی دختر هایی که دوست دارن پسر باشن یا فکر میکنن باید پسر باشن
خب طرف حرف من یه پسر نبود، جامعه دختر ها بود
من نگفتم که نظر ندید، گفتم شاید باید زاویه دیدتون رو عوض کنید
ولی شما بیا خودت قضاوت کن، جامعه ما، چه درست چه غلط، سفت و سخت بودن رو به پسر ها اجبار کرده، خیلی باید بزرگ شده باشه تا یه پسر بفهمه گریه کردن خورد کردن غرورش نیست....
لزوما این سفت و سخت بودن بد نیست ، حداقلش باعث میشه یکم بیشتر تلاش کنن
بعدش همیشه چه بخواهیم چه نخواهیم حداقل تو کشور خودمون که دیدم، خیلی خیلی بیشتر مراقب دختر ها هستند، یه مثال هم واسه تفاوتش
همون زمانی که دوچرخه سواری رو شروع کردی به یاد گرفتن، برای یه دختر هم دوچرخه میگیرن. زمین که میخوری از همون اول یادت میدن چیزی نیست، اتفاقی نیافتاده، یه زخم کوچولوعه و ....
خب حالا یه دختر زمین میخوره، همین حرفاست؟! نه
یه دختر زمین و زمان رو‌ بهم بچسبونه، اگه کسی بهش اعتراض سنگین وارد کرد حالا شما به عنوان یه پسر بیا این کار رو بکن، به خودشون حق هر مدل حرفی رو میدن
آسمان بار امانت نتوانست کشید
قرعه این کار به نام من دیوانه زدند
خب اگر بخوایم این بار رو تقسیم کنیم، ۷۰ درصدش مال خودتونه
نمیدونی از نظر روانشناسی کدومش بهتره ، ولی از نظر خودم رفتار خانواده ها در این مورد درسته
اگه واقعا بتونیم به یه پسر تلقین کنیم که یه زمین خوردن خیلی مهم نیست اونم بعد یه مدت واقعا باور میکنه
به نظر من رفتار خانواده ها با دخترام صحیحه در این مورد (البته اگه افراط نکن) بالاخره هر چقدرم بخوایم که بین دختر و پسر فرق نذاریم به هر حال دختر ظریف تر و از نظر فیزیک بدنی نسبت به پسرا کمی ضعیف تره ، پس باید بیشتر مراقب دخترا باشن
خب حرف من چی بود؟! من نگفتم پسر بودن بده
گفتم دختر بودن یه موهبت الهیه
خب شاید حرف شما صحیح باشه ولی منم میگم که پسر بودن یه موهبته
منم نگفتم دختر بودن بده ،به نظرم مقایسه کردنشون صحیح نیست
پسر ها چه پدر بشی چه نشی، چه ازدواج کنی چه نکنی، باز هم مسئولیت های سنگینی رو دوشته
در این مورد لازمه شما بعضی آدما رو ببیند ، مثلا یکی از فامیلای نزدیک من ازدواج نکرده و میتونم بگم هر غلطی میکنم:|البته خانواده اش خیلی در جریان نیستنا
دهه قاجار زندگی نمیکنیم، دختر ها هم الان خودشون آینده و سرنوشتشون رو رقم میزنن
من سکسیست نیستم که ، نگفتم دخترا نمیتونن من این حرف رو در جواب این جمله
این معنای آزادی نیست
زدم
@amirgh1 بحثتون به کنار ولی کی گفته دخترا مجبورن ازدواج کنن و بچه دار شن ؟ :|
من هیچ وقت نه تو خونواده ی خودم نه دوستام ندیدم کسی برای ازدواج تحت فشار باشه .چه دخترا و چه پسرا
هر چند شاید توی مناطق بیش از حد سنتی ایران اینجوری باشه ولی کلن حرف عجیبی زدید
و اینکه توی جامعه ی ما هر دو جنس سرنوشتشونو خودشون رقم نمیزنن ((: مگر اینکه جسارت مخالفت با قالبای معین رو داشته باشن که واقعا کم اتفاق میفته

+منم از جنسیت خودم خوشم میاد و چیزای جذاب زیادی برام داره .
دو تاتونم اشتباه برداشت کردید(میدونم مشکل در نحوه بیانم بود) ، من نگفتم که ازدواج دخترا اجباریه یا اینکه دخترا نمیتونن در مورد سرنوشتتشون تصمیم بگیرن
بلکه من در جواب این که Flying_girl@ گفتن پسرا محدودن و نمیتونم بعضی مارا رو بکنن و اینا، گفتم پسرا میتون تصمیم بگیرن که اینطور نباشن
"بعضیا هم هستند که به یه بازی کامپیوتری هم قانع ان"

آقا این یعنی چی ؟؟؟؟؟ بازی کامپیوتری صد درجه بهتر و باحالتر و پرهیجانتر و بی خطرتر از تو ماشین نشستن و صدای ضبط رو بالابردن و ویراژ دادنه :| البته بستگی به بازیش داره ... قطعا بازیهای MOBA منظوره :-"
اونا قانعند به تو ماشین ویراژ دادن :-"

سر این بحث نکن :|
مطمئنا همه بازی رو ترجیح میدن:D

victor:/

vIctor is loser:/
نام مرکز سمپاد
علامه حلی 8
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
1402
یعنی انقدر تبعیض جنسیتی؟؟؟
ملت وقتی ی دختر موهاشو کوتاه میکنه گیمره و هر ده تا کلمش یازده تاش فحشه میان طرفو مسخره میکنن:/
یا مثلا وقتی ی پسر ی شلوار تنگ میپوشه موهاشو رنگ میکنه بازهم ملت همیشه در صحنه میگن طرف خیلی ... :D

به نظر من بزارید هرکی هر کاری خواست بکنه چیکارش دارین خب؟؟

#ادم_باشیم

MmmSampadi

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی
شهر
سنندج
سال فارغ التحصیلی
1405
قضاوت ظاهر انسان ها به ما ربطی نداره سال ها مایکل جکسونو بخاطر ظاهرزنونش مسخره کردن در حالی که اصلا تقصیر خودش نبود و بیماری باعث شد همچین اتفاقی برای ظاهرش بیفته بنظرم ظاهر ادما مهم نیست باطنشون مهمه معرفت مهمه انسانیت مهمه

آخرین ویرایش:
بالا