• اگر سمپادی هستی همین الان عضو شو :
    ثبت نام عضویت

خود پسر پنداری!

milad.a

milad.a
نام مرکز سمپاد
علامه طباطبایی
شهر
بناب
سال فارغ التحصیلی
96
دانشگاه
دانشگاه تهران
رشته دانشگاه
مهندسی پلیمر
پاسخ : خود پسر پنداری!

به نقل از Mehr@neh :
من خدا رو شكر ميكنم كه پسر نشدم.بله پسرا از خيلي جهات آزادن مثلا نيازي نيست تو وسط تابستون كه دخترا از شدت گرما قشنگ بخار ميشن روسري بزنن برن بيرون! ~X( :(( :( :-wولي.............................................................................................
پسرا بايد برن خواستگاري
پسرا بايد هميشه مراقب خونواده باشن
پسرا بايد برن سربازي(ولي باحاله)
پسرا بايد كار كنن (اينم باحاله)
پسرا نبايد گريه كنن
پسرا بايد خودشون از خودشون مراقبت كنن يعني معمولا پشتيباني ندارن و اگه يهو پرت شن سرزمين هيچكي نميگه آقا كمك ميخواي يا واي يه پسر افتاده سر زمين بريم كمكش!مسخرس!
اي دختران!به دختر بودن خودتون افتخار كنيد كه پسر بودن خيلي دنگ و فنگ داره يهو خنگ نشين رفتار هاي پسرونه انجام بديد...من نمي خوام به دنياي پسرا توهين كنم چون چيزي ازش نميدونم ولييييييي ميدونم كه واقعا از اينكه پسر نشدم خوشحال هستم!

بینید خانم محترم این نوع نقرش اشتباهه و این که بیاید تو روز روشن به نصف یه ملت توهین کنید کار درستی نیست X_X

دلیل این تقلید در رفتار و یا پوشش در هر دختر یا پسری از جنس مخالف به خاطر هیچ کدوم از عواملی که گفتید نیست یا به خاطر اینه که اون شخص در اطرافش بیشتر جنس مخالف دیده نه هم جنس شو و یا به خاطر جذابیتی که جنس مخالف داره سعی در تقلید دارن

این چیزایی هم که بالا گفتید به نظر درست نمی یاد هیچ دختری با تقلید از پسر سربازی نمیره یا خاستگاری و هیچ پسری با تقلید از دختر روسری نمی پوشه یا حامله نمیشه واکثر این تقلید ها به خاطر اطرافیان و یا جذبه فرد خاصیه :D

نام مرکز سمپاد
شهید سلطانی
شهر
البرز-کرج
سال فارغ التحصیلی
89
دانشگاه
خوارزمی (کرج)
رشته دانشگاه
زبان و ادبیات انگلیسی

توهین نکرده بنده خدا,
چند.گزاره وافعی را ذکر کرده,
برای رد کردنش به جای جبهه گیری و ادعای توهین دلایل خودتون رو ذکر.کنید
گفتین جذب گروه خاص, از چه جنسی? هم جنس? جنس مخالف?
کدوم پسری از دختر سیبیلو.گردن.کلفت خوشش میاد!?
پسر از.احساساتی بودن عطوفت و.مهربانی دختر.خوششدمیاد
پس.می مونه همجننس
دخترهایی با جسارت.مردانه به عینه دیدم.خیلی خانم ها را تحت تاثیر قرار میدن

ولی دختری با مدل لباس و.موی.پسرانه چطور? میگن خالف تعرف, مخالفت کن نا معروف بشی.
شاید راهی برای نشان دادن خود باشه و ظاهر پسرانه موضوعیت نداشته باشه

• شروع کننده موضوع

Dizzy

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان 3
شهر
کرج
مدال المپیاد
کامپیوتر
دانشگاه
تهران
رشته دانشگاه
شهرسازی

به نقل از اخوی! :
توهین نکرده بنده خدا,
چند.گزاره وافعی را ذکر کرده,
برای رد کردنش به جای جبهه گیری و ادعای توهین دلایل خودتون رو ذکر.کنید
گفتین جذب گروه خاص, از چه جـنس‍‌‍ی? هم جنس? جنس مخالف?
کدوم پسری از دختر سیبیلو.گردن.کلفت خوشش میاد!?
پسر از.احساساتی بودن عطوفت و.مهربانی دختر.خوششدمیاد
پس.می مونه همجننس
دخترهایی با جسارت.مردانه به عینه دیدم.خیلی خانم ها را تحت تاثیر قرار میدن

ولی دختری با مدل لباس و.موی.پسرانه چطور? میگن خالف تعرف, مخالفت کن نا معروف بشی.
شاید راهی برای نشان دادن خود باشه و ظاهر پسرانه موضوعیت نداشته باشه

یکی از مهم ترین چیزایی که در طول زندگی 18 سالم نتیجه گرفتم اینه که تا تو یه موقعیتی قرار نگیری "به هیچ وجه" نمی تونی در مورد اون حالت قضاوت کنی.بنده مطمئنم که شما حتی همنشین نشدی با یکی ازین افراد و صرفا اگه هم دیدی موقعیتی بوده که از کنارش عبور کردی و انقدر راحت، واقعا نمی دونم بر چه اساسی دارید به صورت مکتوب تفکراتتون رو به بقیه هم القا می کنید.
بنده موهام کوتاهه.حتی دو بار هم کامل با موزر از ته زدم.لباسام تمام اسپورته.(از لباس مردونه و زنونه کلا بدم میاد).تا الان تو عمرم کفشی جز کتونی نپوشیدم.کار سر ساختمون رو دوست دارم.بعد کلاسیک، متال موسیقی مورد علاقمه.فوتبال دوست دارم و ...
خب که چی؟ من این ها رو به عنوان یک انسان دوست دارم و اصلا برام منطقی نیست که یه سری چیزها منتسب به مرد یا زن میشه.شما اینا رو میاین منتسب به مردا می کنین بعد می گین کسی که داره این کار رو انجام میده داره ادای پسرارو در میاره!
یه پسر موهاشو بلند می کنه، ابروهاشو تمیز می کنه همه میان میگن این دختره!نمی دونم واقعا نتیجه ی فرهنگ 2500 ساله ی ما این نتیجه گیریه؟!
از وقتی که یادمه منو تو فامیل به یه سری اسم پسر صدا می کردن و دیگه الان لطف می کنن و می گن "آقا تارا" و با این که من هر دفعه توضیح میدم برای این ها باز هم نمی فهمن و دفعه ی بعد باز دری وری می گن.نتیجه ی این رفتار این میشه که من فاصله می گیرم از این افراد.
البته مردم ایران کلا جالبن.عادت به قضاوت بی اطلاع دارن.منم که عادت دارم این حرفای مسخررو بشنوم.ظاهر در نگاه اول مهمه که خب 90 درصد فقط نگاه اول دارن به آدما ولی بعدش وقتیه که آشنا میشی با "شخصیت" اون آدم.من از وضعیتم راضیم چون من درگیر اون 90 درصد آدم ظاهرنگر نمی شم تو زندگیم و 10 درصد "عاقل" و "انسان" مجموعه ی اطرافمن.
خلاصه که از نظر ارتباطی من هیچ مشکلی ندارم و هر 2 جنس هم با من راحتن.

نام مرکز سمپاد
شهید سلطانی
شهر
البرز-کرج
سال فارغ التحصیلی
89
دانشگاه
خوارزمی (کرج)
رشته دانشگاه
زبان و ادبیات انگلیسی
پاسخ : خود پسر پنداری!س

خانم تارا یا آقا تارا هرچی خودتون می پسندید، به نظر شما علت علاقه انسان به بعضی چیزها، (حب) و کراهت از بعضی (بغض) چیست؟
چرا شما به عنوان "انسان" به چیزهای که "غالب" پسرها حب و علاقه دارند،علاقه مندید؟
حس بهتری دارد؟
زندگی این گونه راحت تر است؟
اطرافیان بیشتر می پسندند؟
اصلا هرچه خودتان بگید.

• شروع کننده موضوع

Dizzy

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان 3
شهر
کرج
مدال المپیاد
کامپیوتر
دانشگاه
تهران
رشته دانشگاه
شهرسازی

این سوالاتون انقدر دچار مشکله و نیاز به اصلاح بنیادی داره که حقیقتا ادامه ی بحث برای من پیر کننده خواهد بود
ترجیح میدم همون طور که خودتون علاقه مندید فکز کنید
موفق باشید

Tinaaaaaaaaaa

کاربر فعال
نام مرکز سمپاد
دبیرستان فرزانگان یک تبریز
شهر
تبریز
مدال المپیاد
المپیاد شیمی دادم پارسال ولی چون ازمایشی بود نخواستم دربیام .انشاالله امسال :)

خب به نظر من چنین چیزی وجود نداره .کلا بعضی از دخترا شبیه پرسن .بعضی از پسرها هم شبیه دختران ولی در کل من عاشق دختراییم که این پسرانی .این اونا راه میارن .این اونا حرف میزنن .و....وحتی فوتبالم بازی میکنن .ودر کل خیلی .خیلی باحالن .ولی در عوضاز پسرهایی که شبیه دختران .متنفرم ^-^

nimafo

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
888
شهر
888
سال فارغ التحصیلی
888
مدال المپیاد
888
دانشگاه
888
رشته دانشگاه
888

من يه مورد خاص رو ميگم.(البته زيادم خاص نيس)
ما هميشه تو تلوزيون ديديم كه دخترا ساكت و آروم و درس خونن .درحاليكه هميشه پسرا بازيگوشن.

دخترا كتاب دستشونه و سعي در تربيت و اصلاح برادرشون (وخيلي موارد پدرشون) دارن!درحاليكه پسرا هميشه توپ فوتبال دستشونه و با دست كثيف و خاكي و شايد گلي(كه نتيجه ي فوتبال بازي كردن بدون اجازه ي پدر و مادر در كوچس!)دست رد به اين تربيت خيرخواهانه ي خواهرانه ميزنه! (:|

يني يادمه توي برنامه هاي كودك و نوجوان كه ما ميديدم اين كليشه هميشه وجود داشته كه توي يه خانواده كه مثلاً يه دختر و يه پسر دارن،دختره هميشه درسخون و ساكت و با ادبه.درحاليكه پسره همش با توپ فوتبال داره يه جا رو ميشكنه!همش داره بازيگوشي ميكنه.همش داره خرابكاري ميكنه.ولي دختره كماكان داره با لبخند درس ميخونه! ^-^

خب وقتي خيلي از ماها با همچين برنامه هايي بزرگ شديم ، به طبع وقتي تو دنياي واقعي مثلاً ميبينيم كه يه دختر به اصطلاح شيطون و بازيگوشه،ناخودآگاه فك كنيم مثل پسراس
وقتي ميبينيم يه دختري عاشق فوتباله و حاضره صب تا شب فوتبال بازي كنه/ببينه،فك ميكنيم مث پسراس
و چه و چه و چه

عكسشم در مورد عده اي از پسرا طبيعتاً صادقه

همين!

Tinaaaaaaaaaa

کاربر فعال
نام مرکز سمپاد
دبیرستان فرزانگان یک تبریز
شهر
تبریز
مدال المپیاد
المپیاد شیمی دادم پارسال ولی چون ازمایشی بود نخواستم دربیام .انشاالله امسال :)

منم منظورم همین بود ولی ندونستم چه جوری بگم :))

نام مرکز سمپاد
شهید سلطانی
شهر
البرز-کرج
سال فارغ التحصیلی
89
دانشگاه
خوارزمی (کرج)
رشته دانشگاه
زبان و ادبیات انگلیسی

به نقل از تـــــــــــــــارا :
این سوالاتون انقدر دچار مشکله و نیاز به اصلاح بنیادی داره که حقیقتا ادامه ی بحث برای من پیر کننده خواهد بود
ترجیح میدم همون طور که خودتون علاقه مندید فکز کنید
موفق باشید
شما.سوال هایی کع دوست.نداری جواب نده
فقط ریشه علاقه ها و.کراهت.ها.رو ذکر کن

Miraneh

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان ۱
شهر
اهواز
سال فارغ التحصیلی
97

به نقل از arvin.a :
من خیلیی خوشحالم که پسر هستم چون که مجبور نیستم جنس مفعول بشم(دختر خانم ها بهشون برنخوره ولی حقیقت همینه) درسته از 6 صب تا 12 شب واسه یه لقمه نون بدوم درسته باس 2 سال برم سربازی درسته که نمیتونم گریه کنم درسته اگه یه روز بخورم زمینم خودم باید بلند درسته مسئولیت دارم ولی عوضش آزادی دارم :)
آفرين! >:D<
بااينكه دخترم و از دختر بودنم راضيم ولي خوبي پسرا همينه!هر جا برن آزادن!كسي كاريشون نداره...معمولا هم نياز به مجوز واس بيرون رفتن ندارن!ولي ما....بدبختيم!ولي بازم من عاشق دخترام...خيلي هم راضيم...كاشكي همه دخترا قدر دختر بودنشونو بدونن!!!
:)

minatj

کاربر فعال
نام مرکز سمپاد
فرزانگان 1 تهران
شهر
تهران

فقط تو ایرانه که آزادی پسرا از دخترا بیشتره وگرنه دخترا کلا تو اکثر کشور های جهان آزادیه به حد پسرا دارن !!! ولی کلا تو ایرانو اگه منظور باشه پسرا خیلی آزاد ترن...

hamidreza96

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
× هاشمی نژاد II
شهر
× مشهد
مدال المپیاد
× نوچ ، جوونیام میخواستم برم شیمی پشیمون شدم
دانشگاه
× هرجا خدا بخواد

من این نظر خودمه که میگم ، نمیدونم از لحاظ روانشناسی یا جامعه شناسی تا چه حد درسته ، چون من تو این رابطه خیلی تخصص ندارم

همه قبول دارن که یه مدت تو ایران به خانما از جانب مردا ظلم شده ، هیچ کس هم نمیتونه منکرش بشه

به نظر من همه این ظلم ها جمع شده و حالا که به خانما احترام گذاشته میشه و تا حد قابل قبولی حقوقشون محترم شناخته میشه سرباز میکنه و فوران میکنه

امروزه دخترا با بعضی کارا میخوان بگن که الان ما مَردیم ، قدرت دست ماست ...

کارای زیادی هم برای اثبات این ادعاشون انجام میدن ، مثلا سیگار کشیدن که الان خیلی مد شده ، یا اگه دقت کنین بعضی خانما موقع رانندگی دست چپشونو میندازن کنار پنجره ، یا مثلا بعضی انگشترا که شکل سبیل هست ، کلا عوض شدن لحن صحبتشون (چند وقت قبل دوتا دخترو دیدم که وقتی باهم صحبت میکردن یه فحشائی میدادن که من که پسرم خجالت میکشیدم :D) ، بعضی شغلا مثل راننده اتوبوس بودن ، یا از همه مهم تر مهریه های سنگین ، 1000 تا سکه مهریه میکنن که هروقت اراده کنن شوهرشونو بندازن زندان :D

اینا برای اینه که ثابت کنن الان قدرت دست خانماست

مثلا اگه چند صد سال به خانما ظلم شده خانما هم چند ده سال این کارارو میکنن بعدش دیگه طبیعی میشه دوباره اوضاع :D

M.Y.B.Q

کاربر نیمه‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان4d
شهر
تهران
مدال المپیاد
نپرس!!!!
دانشگاه
شهيد بهشتي
رشته دانشگاه
دندون پزشكي:*

پسر ترين دختري كه ميشناختم وقتي صميمي شديم از هر دختري دختر تر بود........اين تجربه ي من بود

نارمیلا

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
مکطب فرزانگان
شهر
M2A

به نقل از Tinaaaaaaaaaa :
خب به نظر من چنین چیزی وجود نداره .کلا بعضی از دخترا شبیه پرسن .بعضی از پسرها هم شبیه دختران ولی در کل من عاشق دختراییم که این پسرانی .این اونا راه میارن .این اونا حرف میزنن .و....وحتی فوتبالم بازی میکنن .ودر کل خیلی .خیلی باحالن .ولی در عوضاز پسرهایی که شبیه دختران .متنفرم ^-^
همون طوری که هر دختری از هر پسری که عین دخترا حرف میزنه. راه میره ارایشش میکنه ابرو بر میداره موهاشو رنگ میکنه(جدیدا تو خط رژ لب و اینا هم رفتن ... فقط مونده عروس شن)بدش میاد هر پسری هم از هر دختری که عین پسرا راه میره گردن کلفتی میکنه مثل اونا حرف میزنه بدش میاد ... کاملا متقابل می باشد...اصلا نخود نخود هر که رود خانه خود...

N.Y.M

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
TEH
سال فارغ التحصیلی
1394
دانشگاه
امیرکبیر
رشته دانشگاه
مهندسی برق

وجود رو نمیشه عوض کرد میشه عادت هارو عوض کرد ولی نمیشه اصل رو تغییر داد چون اصول را فقط می پذیریم بر مینای همون اصول راه رو ادامه میدیم اینی که هستیم ی واقعیتی ایه که هست و نمیشه تغییرش داد ولی میشه درستش کرد ...

این جور مسائل عموما تابعن جز در موارد خاص که مثن مشکلات ژنتیکی باشه و اینا...
حالا این تابع میتونه هر شرایطی بگیره به ازاش دختری تحویل بده با هر ویژگی اخلاقی
میتونه تاثیرات خانواده باشه یا محیطی که توش بزرگ میشه دوستاش مدرسه یا هزار X دیگه که خروجیش شده ی دختری که پسره ولی دختره!
واقعا نمیشه خیلی راحت دربارشون نظر داد بگیم صرف این که مو کوتاهه یا فوتبال دوست داره و صورتی نمیپوشه و ... یا مشکل روانی داره یا فلان بیصار !
مشکل اینه که این جا دختر اشتباه تعریف میشه :| فکرمهمه نه کپ :|
چرا دختری نرمال شده که مایه خجالت خیلی از همجنساشه ! و اونایی که مثل مدل عرفی نیستن عجیب میشن ؟!! صرفا اونا تو اکثریت و همیشه اکثریت غالبه !
من موافق این قضیه نیستم ولی نمیشه از رو ظاهر ادما قضاوت کرد به نظر من خیلی راه ها واس نشون دادن پرستیژ و شخصیت و لوس نبودن وجود داره که این وانمود کردنی که عادت میشه و کم کم باور میشه اصلا درست نیست ! شاید خیلی هاشون صرفا میخوان بگن دختر بودن لاک صورتی و کشیده حرف زدن نیست ولی راشون اشتباهه و شاید فقط از نظر من این طوره !

h_h1234

کاربر فوق‌فعال
نام مرکز سمپاد
دبيرستان فرزانگان2
شهر
مشهد
مدال المپیاد
ریاضی
دانشگاه
اگه خدا ب خواد تهران!!!!!!!!!!!!!!
رشته دانشگاه
بيوتكنولوژي/دندان پزشكي

شخصا به اين معتقدم كه محيط و رفتار اطرافيان خيلي تاثير داره ميتونه روحياتو حركات بر اساسش تغيير كنه :-"

Analia

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
مشهد/تهران
سال فارغ التحصیلی
1392
دانشگاه
صنعتی شریف
رشته دانشگاه
مهندسی عمران

آخه برا چی باید یه دختر ادا پسرا رو دربیاره ؟! یا برعکس؟!
اگه بحث در مورد چیزای دیگس که ... خوب مشکل پزشکیه!

فات

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
نیشابور
سال فارغ التحصیلی
1395
دانشگاه
علامه طباطبایی
رشته دانشگاه
اقتصاد نظری

سلام.تقریبن تا یه جاهایی رو خوندم.
خب اول نظر خودم: من همیشه کفش اسپورت میپوشم و هیچ وخ اینو تقلید از پسرا نمیدونم.چون خودم دوس دارم.من فوتبال نگا میکنم و خیلی اوقات با داداشم سره فوتبال شرط میبندیم و اینم تقلید از پسرا نمیدونم!اینا ربطی نداره ک بگیم دخترونس یا پسرونه.اینجا بحث کلاسیک و اسپورته!!!
من از یه پسر که رفتارش دخترونس بدم میاد پس یه پسرم از دختری ک رفتارش پسرونس بدش میاد؟؟؟شاید یه دختر پیدا شه که از پسری با رفتار دخترونه خوشش بیاد اینجاست که حرف شما رد میشه!!
کی گفته رفتار پسرونه همش گردن کلفتیه و لاتی حرف زدن؟؟اون پسر بی شخصیته که همش دنبال گردن کلفت بازی درآوردنه!
اینکه بیاین اینجا بنویسین از جنس پسر بودنم خوشحالم چون این مزیت هارو داره یا برعکس،این خطای محضه!دختر و پسر مکمل همن و دلیلی نداره باهم مقایسه بشن!!
اون دسته از دخترایی هم میگن جنس پسر بهتره چون آزادن و تو ایران آزادی از دخترا گرفته شده و اینا،کتاب ستم آزادی و برابری رو بخونن!به نظرم کمک زیادی ب طرز فکرشون میکنه.چون آزادی رو اشتباه تفسیر میکنیم.منم مثه شما وضع الان کشورمو قبول ندارم،اما میتونم بگم در کشورهای اروپایی هم وضع ب اون خوبی ک میگیم نیست.اگه ما مجبوریم تو تابستون و این هوای گرم حجاب داشته باشیم( که اونم خودمون میدونیم حجاب نیست اصلن حداقل برای خیلیامون! ) این مربوط به قانون کشورمونه.همونطور که تو کشورهای اروپایی اگه آدامستو بندازی زمین جریمه میشی چون قانونشه!
اینایی ک گفتم فقط رد بعضی از حرفاتون بود.

تامیلا

کاربر فعال
نام مرکز سمپاد
فرزانگان 1
شهر
تبریــز
سال فارغ التحصیلی
95
دانشگاه
دانشگاه تهران
رشته دانشگاه
زیست فناوری

اصن اگه قبول کنیم این دو تا موجود (پسر و دختر ) باهم فرق دارن خیلی از مشکلاتمون حل میشه !!!!!
فقط اگه قبول کنیم !!! هر دو یه سری نکات + و - دارن !!! چرا باید انقد خودمونو عذاب بدیم عاخه!!!! :|

usboy

کاربر حرفه‌ای

دركل فكر كنم چون پسرا تو جامعه ما از قدرت و مزاياي بيشتري برخوردارن و آزاديه بيشتري دارن دخترا هم دوست دارن پسر باشن

بالا