• اگر سمپادی هستی همین الان عضو شو :
    ثبت نام عضویت

اشکالات وارد بر نظریه تکامل

Weeping Angel

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
نام مرکز سمپاد
علامه حلی
شهر
تهران
پاسخ : اشکالات وارد بر نظریه تکامل

من دو تا سوال از این اقایون معتقد به خلق الساعه دارم:
1.راستی اندام ها ی وستیجیال چیه؟ خداوند همینجوری الکی حال کرده اندام بی خودی بزاره. مثلاَ پرده بکارت در حیواناتی که Sperm Competition دارند. مثل شیر و موش

2. اگه انسان برترین موجوداته چرا از به دنیا آوردن بچه بدون کمک باکتری عاجزه. (در واژن لاکتو باسیل هایی زندگی می کنند که اگه محیط واژنو اسیدی نکن اسپرم زنده نمیمونه)

راستی اگه دسترسی به مجله دانشمند داری می تونید به شماره های 548 و 552 (1388) یه نگاهی بیاندازید.

sjazayeri

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهید دستغیب ۱
شهر
شیراز
مدال المپیاد
برنز کامپیوتر

به نقل از stewie_griffin :
من دو تا سوال از این اقایون معتقد به خلق الساعه دارم:
1.راستی اندام ها ی وستیجیال چیه؟ خداوند همینجوری الکی حال کرده اندام بی خودی بزاره. مثلاَ پرده بکارت در حیواناتی که Sperm Competition دارند. مثل شیر و موش

2. اگه انسان برترین موجوداته چرا از به دنیا آوردن بچه بدون کمک باکتری عاجزه. (در واژن لاکتو باسیل هایی زندگی می کنند که اگه محیط واژنو اسیدی نکن اسپرم زنده نمیمونه)

راستی اگه دسترسی به مجله دانشمند داری می تونید به شماره های 548 و 552 (1388) یه نگاهی بیاندازید.
در راستای همین سوالات خوبه بپرسیم که حکمت این شباهت بیش از انداره دی ان ای ها به هم چیه؟
ممکنه بگین برای اینکه کارکرد بدن جانداران مختلف به این شکلی باشه که هست, دی ان ای شون هم باید اینجوری باشه ولی مساله ای که هست اینه که بخش بسیار بزرگی از دی ان ای رو ژن های غیر فعال تشکیل میدن و نیازی به شباهت این ژن ها بین گونه های مختلف نیست در حالی که شبیهند.

Weeping Angel

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
نام مرکز سمپاد
علامه حلی
شهر
تهران

به نقل از sjazayeri :
در راستای همین سوالات خوبه بپرسیم که حکمت این شباهت بیش از انداره دی ان ای ها به هم چیه؟
ممکنه بگین برای اینکه کارکرد بدن جانداران مختلف به این شکلی باشه که هست, دی ان ای شون هم باید اینجوری باشه ولی مساله ای که هست اینه که بخش بسیار بزرگی از دی ان ای رو ژن های غیر فعال تشکیل میدن و نیازی به شباهت این ژن ها بین گونه های مختلف نیست در حالی که شبیهند.

به نقل از stewie_griffin :
حدود 70% اژ ژن های بیمار انسان ها در مگس سرکه قابل شناساییه و اعضای آن ها از نظر فعالیتی حدود 50% به انسان شباهت دارن.

ma(-)Dye

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان(1)
شهر
کرج
رشته دانشگاه
آدم از فرداش خبر نداره که!

شواهد؟ شواهدتون معمولا نقض میشه طی سالهای بعد!! به علمی که هر چند سال یه بار میفهمن که یه طور دیگه باید عمل میکرد اعطماد میکنین؟

اصن بمنچه شما .... X-( اعصابم خورده! آقا جان ایات اول سوره ی مبارکه ی بقره میگه : والذین یومنون بالغیب.... شما وقتی به غیب ایمان نداری دیگه این معنویات(بقول عماد :D) معنی نداره!

نظریه تکامل چرت و غلطه چون خلاف قرانه و قرانم کاملا درسته! خخخخخلللللااااااصصصصصصص [-(

من شرمندم كه به اين پست منفي دادم الان مخاطب فقط شما نيستين ولي اين پستو واسه نمونه اوردم.تاپيك علميه لطفا حرف رو با دليل و استدلال علمي بزنيد نه اينكه آستين بزني بالا بگي همينه كه ميگم خلاص
درواقع اين حرف اصلا نيازي به جواب نداره چون نه سوالي توش مطرح شده نه موضوع علمي واسه بحث داره!خواهشا تاپيكو يه سمت اينجور حرفا نبرين و كش ندين خب اگرم ميخواي از قرآن دفاع كني يا راج بهش حرف بزني يه چيزي بگو جز زور!

HHH

لنگر انداخته
نام مرکز سمپاد
مدرسه
شهر
کرج

به نقل از sjazayeri :
پ.ن. یکی از مدیر ها اگر ممکنه این پست و پست های قبلی مربوط به این بحث رو پاک کنید چون بار علمی ندارند و off topic هم هستند.

بحث پاک بشه دوباره تکرارا می شه! تو تاپیک می مونه تا یکبار بگن خلاص شن دیگه برنگردن سر همین موضوع (;

Weeping Angel

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
نام مرکز سمپاد
علامه حلی
شهر
تهران

راستی می دونستید که اولین توالی ژنی در اول tRNA تمام موجودات یکی و برابر CCA هست از پست ترین باکتری تا گیاه و شیر و ماهی و انسان.
حالا بگید آسمون باز شده انسان افتاده پایین.
راستی چرا اینا تکامل رو برای حیوونا قبول دارن ولی نمی تونن خودشون رو حیوون فرض کنن. (قصدم توهین نیست انسان نوعی حیوان است مگر اینکه اعتقاد به گیاه بودن داشته باشی)

elsa

کاربر فوق‌فعال
نام مرکز سمپاد
farzanegan
شهر
مشهد
مدال المپیاد
ریاضی
دانشگاه
?
رشته دانشگاه
?

خوب انسان بخردباانسان تکامل یافته فرق داره
اینادودسته ی جداهستن قاطیش نکنید

ma(-)Dye

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان(1)
شهر
کرج
رشته دانشگاه
آدم از فرداش خبر نداره که!

به نقل از elsa :
خوب انسان بخردباانسان تکامل یافته فرق داره
اینادودسته ی جداهستن قاطیش نکنید
درواقع انسان بخرد آخرین گونه ی انسان تکامل یافته هست!فرقیم نمیکنه اونجورا (;

morteza_nightsky

کاربر جدید
نام مرکز سمپاد
اینو نمیدونم یعنی چی؟!
دانشگاه
نمیگم!!!
رشته دانشگاه
هرچی

خب میشه بگید آقای داروین اگه میگه آدم از تکامل میمون به وجود اومده خب میمون از تکامل چی به وجود اومده؟؟؟

اگه جواب سوال قبلیمو دادی حالا بگو خب ممکن نیست که انسان و میمون اشتقاقشون از زمانی که یه سلول بودن از هم جدا شده باشن؟؟

به نظر شخصی خودم این محتمل تر از اینه که انسان از اجداد میمون تکامل پیدا کرده باشه!!!!
خب بیخیالش.....

الان کار دارم باید برم ولی در مورد اشکالات نظریه انتخاب طبیعی این کتاب darwins's black box نوشته مایکل بیهی رو بخونید این اشکالات از لحاظ بیوشیمیایی هستش

farshad5346

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
سمپااااد
شهر
.
سال فارغ التحصیلی
91

نظریه تکامل که فقط مال آقای داروین نیست ایشون فقط جرقه رو زدن.باوجود اینکه اشکالات زیادی به این نظریه وارد میکنن و بعضیاشم درسته اما علمی ترین و بهترین تفسیر از حیات است.اصلا در اینکه حیات به واسطه تکامل به اینجا رسیده دانشمندان مشکلی ندارن بحث سر اول کاره.تقریبا همه زیست شناسان هم قبول کردن که خلقت آنی هرموجود یه باور قدیمیه و هیچ پشتوانه علمی نداره.اما نظریه تکامل و انتخاب طبیعی با وجود ایرادات وارده به آن بهترین سند برای توصیف چرخه تکامل حیات است.درضمن آقای داروین نگفته آدم از تکامل میمون به وجود اومده ایشون گفته که چون شباهتهای اساسی بین انسان و بعضی گونه میمونها وجود داره احتمالا این دو گونه از یک نیای مشترک پدید آمده اند وگرنه اینجوری نیست که میمون در اثر تکامل بشه انسان.

sara mathers

کاربر فوق‌فعال
نام مرکز سمپاد
FARZANEHGAN III KARAJ
شهر
کرج

در مورد نظریه تکامل اسان نباید دقیقا اینجوری بگیم که این میمون های امروزی یدفعه تکامل یافتن و شدن انسان چون انسان از تکامل یه نوع میمون خاص که در شرایط خاصی قرار گرفته و طرز زندگیش عوض شده به مرور با تغییر یافته و بعد این انسان امروزی شده و این میمون های امروزی هر چقدر هم که بگذره همین شکلی میمونن مگر نوع زندگیشون تغییر کنه.بعد ما الان نباید نتظار داشته باشیم تکامل رو به چشم ببینیم چون عمر کوتاه ما با زمان تغییر و تکامل نسل به نسل قابل مقایسه نیست.البته اگه الانم دقت کنید انسان نسبت به قرن های پیش خیلی پیش رفته تر شده.الان هوش بچه های امروزی با قرن ها و سال های پیش قابل مقایسه نیست پس ما داریم تکامل رو دوره زندگی خودمون هم میبینیم.
از نظر من چیزی که باعث میشه ما انسان ها نخوایم نظریه ی تکاملی رو راجب انسان قبول کنیم این غرور الکیمونه که باعث میشه خیلی خودمون رو دست بالا بگیریم و فکر کنیم با همه ی حیوانات فرق داریم و تافته ی جدا بافته ایم.از نظر من که این طرز تفکر واقعا غلطه.

mhdbig

کاربر فعال
نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی
شهر
لارستان

1-شما که رشته ت تجربی نیس تا از یه چیزی مطمئن نشدی تز نده
2-کی گفته انسان از میمون تکامل یافته؟میمون در یک مسیر دیگه ای بوجود اومده
3-کی گفته با خدا مغایرت داره؟خدا از زمانی که میخواست این جهان رو از هیچ درست کنه طوری اونو برنامه ریزی کرده بود که در یک سیاره که بعد ها اهالیش بهش میگن زمین ترکیبات شیمیایی بوجود بیان که بتونن زندگی کنن
4-خیلی از علما معتقدن که منظور خدا از خلقت از خاک،درباره ی ایجاد نمونه و ذات اون موجود در عالم ربانی خودشه بعضی ها هم میگن منظور خدا همون تئوری حوضچه های سوپ بوده که اولین سلول از موادی که در خاک یافت میشه خلق شده
5-جهش مثل انداختن تیری در تاریکی اکثر جهش های منفی باعث باز شدن راه برای موجودی میشن که جهش مثبت رو با خودش داره و شکل گیری این عاطفه ی قوی هم تحت تاثیر یک جهشه
* با تشکر از برادر hidden

sh.kh1377

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
دبیرستان فرزانگان 1
شهر
تهران
مدال المپیاد
نقره ی زیست دوره هجده و طلای دوره نوزده

مشکل اینجاست که شما نمیتونین بگین یه باکتری یا یه موجود از انسان پست تره ، الان ما همه موجودات رو سر شاخه های درخت فیلوژنی میزاریم ، پس همه ی موجودات تکامل یافته ان و یکی بر دیگری برتری نداره .
× انسان غریزه داره ، مثل موجود های دیگه ! چرا نباید داشته باشه؟!!! اصلا ربطش به مشکل تکامل چیه؟ :-?

× عقل انسان هم با پیچیدگی های بیشتر غشر مخش ، توجیه میشه! پس لطفا از روی دانسته های خودتون نظریه داروین رو رد نکنین

× حالا دین میگه این عقل به خاطر برتری انسان بوده و اینا ... حالا من نمی فهمم چرا این الان رد شد!

amin x

کاربر جدید
نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی کاشان
شهر
کاشان

اولا به نظر من هیچ مهم نیست که شما نظریه داروین رو قبول داشته باشی یا نه شما در علم مختاری اگه قانع نشدی چیزی رو نبپذیری

دوما نظریه داروین در تمام دانشگاه ها تدریس میشه و اکثر دانشجو ها اونو می پذیرن و برا همین راه برای مخالفین این نظریه بسته است

سوما دوستان نشریات علمی جهان رو به عنوان منبع نپذیرید یعنی اگه اونا یه چیزی رو نگد یعنی غلطه و اگه چیزی رو بگد کاملا درسته ؟؟؟؟

از همه اینها هم که بگذریم شما با پذیرش نظریه داروین و اینکه اگر موجودی در درخت حیات نبود وجود نداره و زنده نیست خدا(حی لا یموت) و فرشتگان که از ارکان توحیدی رد می کنید

sh.kh1377

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
دبیرستان فرزانگان 1
شهر
تهران
مدال المپیاد
نقره ی زیست دوره هجده و طلای دوره نوزده

نمیدونم! شاید درمورد بعضی چیزا مثل خدا صادق نباشه ، ولی خب درباره انسان درسته!

amin x

کاربر جدید
نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی کاشان
شهر
کاشان

شاید ولی آدم نباید روی علم تعصب داشته باشه ممکنه همین فردا یکی بیاد بگه داروین اشتباه گفته و ثابتم کنه

در کل به نظر من بحثی نیست که بشه در یک انجمن اثبات یا ردش کرد.

cypress

کاربر جدید
نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی
شهر
چالوس
سال فارغ التحصیلی
1399
سلام
موجودی که هنوز به اندازه کافی تکامل پیدا نکرده که نور رو حس کنه چجوری می تونه بفهه نور چیه که بعد بخواد عضو یا اندامکی برای خود درست کنه که نور رو حس کنه؟ احتمال این که همچون ساختار پیچیده ای شانسی درست شه خیلی کمه، من ترجیح میدم جاش خدارو باور کنم.
البته که تکامل وجود داره ولی علت حواس پنجگانه چیز دیگریست...

Zetsubou Shinji

Evangelion Fan
نام مرکز سمپاد
شهید دستغیب
شهر
شیراز
سال فارغ التحصیلی
1000
سلام
موجودی که هنوز به اندازه کافی تکامل پیدا نکرده که نور رو حس کنه چجوری می تونه بفهه نور چیه که بعد بخواد عضو یا اندامکی برای خود درست کنه که نور رو حس کنه؟
هیچ موجودی درباره فرگشت "نمیفهمه" و "برای خودش درست نمیکنه".
در نظریه فرگشت طبق عوامل مختلفی، جهش های ژنتیکی خاص و مختلفی در موجودات رخ میده. جهشهایی که به قدرت سازگاری موجود کمک کنن، باعث حفظش میشن و تولید مثل میکنن و ادامه پیدا میکنن...
اونهایی هم که نتونن با محیط سازگار بشن، میمیرن.
به عبارت دیگه، انتخاب طبیعی برای شما برنج و خرده سنگ به ارمغان میاره(بر اثر جهشهای ژنتیکی که خودشون عوامل مختلفی دارن) و محیط بیرون هم به مثابه یه الک عمل میکنه که برنج هارو از خرده سنگ ها جدا میکنه.
اما در کل، جهشهای ژنتیکی تصادفین و در اختیار موجودات نیستن. در این بین، بی نهایت جهش ناموفق هم وجود دارن که با تصور خدای قادر و عالم مطلق در تضادن. چنین کاری بیشتر در حد یه جادوگر تازه کار و در حال ازمایشه!
و البته موضوع خدا پرسشهای غیرقابل پاسخ زیادیم به وجود میاره و علاوه براون، ابطالپذیر و ازمایش پذیر هم نیست...

خوندن این مقاله رو هم توصیه میکنم:
https://2.darwinday.ir/فرگشت-اساساً-تصادفی‌ست؟/

آخرین ویرایش:

HeiSenberG

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی
شهر
خرم آباد
سال فارغ التحصیلی
1399
سلام
موجودی که هنوز به اندازه کافی تکامل پیدا نکرده که نور رو حس کنه چجوری می تونه بفهه نور چیه که بعد بخواد عضو یا اندامکی برای خود درست کنه که نور رو حس کنه؟ احتمال این که همچون ساختار پیچیده ای شانسی درست شه خیلی کمه، من ترجیح میدم جاش خدارو باور کنم.
البته که تکامل وجود داره ولی علت حواس پنجگانه چیز دیگریست...
یه چیزی مثل نور می‌تونسه یک سری سلول‌ها رو تحت تاثیر قرار بده و این ها هم اثر انرژی رو حس کنن و سلول‌هایی حساس به نور رو تشکیل بدن.
این‌طوری نیست که از اول قرنیه و عدسی و... به وجود بیاد.
دیگه بقیه‌اش هم قابل حدسه.

ناشناس ناشناسی

کاربر فعال
نام مرکز سمپاد
علامه ناشناسی
شهر
ناشناس اباد
سال فارغ التحصیلی
1400
مدال المپیاد
اگه خدا یاری کنی و بزنه پس کلم و شانسم باهام یار باشه مرحله اول!!!!
دانشگاه
خدا بخواد اونور اب
رشته دانشگاه
هر چی باشه به جز ادبیات
یه سوال
اگه شامپانزه ها و انسان ها و گوریل و پونگینه های هرسه زیر مجموعه ای از انسانیان هستند پس چه طور میشه که از شامپانزه ها و گوریل ها و پونگیه ها ده ها گونه باقی می موند ولی از انسان ها فقط یکی پس سر عمو زاده های ما چی امود؟؟؟؟؟ می دونم که حالا به هر دلیلی منقرض شدن ولی این یکم عجیب نیست که فقط انسان بخرد امروزی باقی بمونه؟؟؟؟؟؟

بالا