• اگر سمپادی هستی همین الان عضو شو :
    ثبت نام عضویت

فرستادن انسان به ماه ؛ حقیقت یا .. ؟

• شروع کننده موضوع R_S
  • تاریخ شروع

به نظرتون آپولو 11 واقعا روی ماه فرود اومده ؟؟؟

• بله ، شکی درش نیست !!!

رای‌ها: 13 39.4%
  • نمیشه قطعی گفت...

رای‌ها: 15 45.5%
  • خیر ، با دلایلی که وجود داره امکان نداشته !!!

رای‌ها: 5 15.2%

• رای‌دهندگان
    33
  • شروع کننده موضوع

R_S

کاربر فعال
نام مرکز سمپاد
شهيد بهشتي كاشان
حرف و حدیث هایی هست دراین باره که نیل آرمسترانگ اصلاً پا به ماه نگذاشته و کلاً فرستادن فضانورد به ماه توسط آمریکا توی سال 1969 دروغ بوده . دلیلایی مطرح میشه ، این متنُ بخونین .
در حالي كه در آمريكا زمزمه‌هايي مبني بر سفر مجدد انسان به كره ماه پس از گذشت بيش از 32 سال از آخرين سفر آغاز شده است، بسياري از كارشناسان و صاحب‌نظران امور فضايي معتقدند كه سفر آرمسترانگ در سال 1969 با آپولو 11 به سطح كره ما و 6 سفر ديگر با آپولوهاي 12 تا 17 كه طي كمتر از 3 سال انجام شد، يك نمايش تلويزيوني و دروغي بزرگ براي فريفتن افكار عمومي بود.
هرچند از اواخر دهه نود، اين ايده به تدريج در ميان نخبگان آمريكايي رواج يافته است اما با تجزيه و تحليل تصاوير منتشر شده از سوي «ناسا» و تطبيق آن با اصول علمي، احتمال صحت اين ادعا افزايش يافته است. پاسخ‌هاي متناقض و قابل تشكيك «ناسا» به ابهامات طرح شده نيز به تقويت اين افشاگري منجر شده است.
ما با انتشار تصاوير تجزيه شده و ادله علمي اين نظريه، مخاطبان خود را با موضوعي كه ممكن است در سال‌هاي آينده حاكميت ايالات متحده ـ به ويژه «ناسا» و پنتاگون را با چالشي گسترده مواجه كند ـ آشنا مي‌سازد.

دانشمندان و متخصصان عالم اخترشناسي و اكتشافات فضايي، پيش از اين، حقايق مربوط به سفر تخيلي آمريكايي‌ها به كره ماه را بررسي كردند، اما شبكه تلويزيوني FOX در تاريخ 15 فوريه 2001 برنامه‌اي با عنوان «تئوري دسيسه» پخش كرد كه نظر بسياري از منتقدان سفر تخيلي انسان به كره ماه را به چالش كشانيد و كم‌كم اسرار ديگري از اين پروازهاي تخيلي براي جهانيان آشكار شد. اين مباحث كه در چند سال اخير با مذاكرات و مباحثاتي با كارشناسان NASA پيگيري شده، هر روز واقعيات بيشتري را آشكار مي‌سازد و با وجود ادله فراوان عقلي و منطقي، راز اين دروغ 32 ساله را برملا مي‌كند.
از سال 1958 كه آغاز عمليات فضايي بوده، تا سال 1969 ـ كه آمريكايي‌ها ادعا كردند با فرستادن سفينه آپولو 11 به كره ماه، پيشتاز سفر انسان به كره ماه بوده‌اند، 11 سال مي‌گذرد. آنان مي‌گويند كه در اين 11 سال به چنان تكنولوژي دست يافته‌اند كه ظرف مي‌توانند فقط مدت 3 سال، 7 سفينه به نام‌هاي آپولو 11 تا 17 به كره ماه بفرستند. با اين حال چرا فضانوردان آمريكايي كه در آن زمان در مدت 4 روز به كره ماه رفت و آمد داشتند و از سال 1972 تاكنون پس از گذشت 32 سال، آنان نتوانسته‌اند به كره ماه هيچ‌گونه مسافرتي داشته باشند.
در اين سلسله مقالات علمي، ضمن بررسي ديدگاه‌هاي علمي در اين زمينه، نحوه نگرش سازمان «ناسا» به اين موضوع و همچنين چگونگي عملكرد و حقه‌هاي سينمايي به كار رفته در اين دروغ بزرگ قرن را تشريح كرده‌ايم. در مقاله اول اين بخش، شمه‌اي از برخي موارد نقض قوانين تثبيت شده علمي با نمايش تعدادي عكس مشخص مي‌شود و در بخش‌هاي ديگر قوانين علمي در اين زمينه مورد تجزيه و تحليل قرار خواهد گرفت.

نظرتون چیه ؟ امکان داره که کلِ این ماجرا فقط و فقط دروغ بوده باشه ؟!!

trustme

لنگر انداخته
نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی
شهر
کاشان
سال فارغ التحصیلی
1387
دانشگاه
دانشگاه خواجه نصیر طوسی
رشته دانشگاه
مهندسی مکانیک
پاسخ : آيا سفر انسان به ماه يك دروغ بزرگ بود؟!

من که فکر می کنم می بینم همه ی این اشکالات منطقیه !
واقعاً هم اینطوریه !
اما نمی دونم چرا دبیر فیزیک‌مون گفت یکی از ایرانی های ناسا گفته من تا حالا چنین چیزی نشنیدم !!
شاید بهتر بوده که ناسایی ها نشنون یا !؟ چی ؟

neda.m

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
نام مرکز سمپاد
فرزانگان 1
شهر
تهران
دانشگاه
شهید رجائی تهران
رشته دانشگاه
مهندسی عمران - ژئوتکنیک

نمیتونم بگم که راسته یا دروغ، ولی به نظرم اول باید مطمئن بشیم که اون عکسهایی که گذاشتید واقعی هستند یا تغییراتی توش ایجاد شده. در ضمن الان هم دلیلی وجود نداره که آمریکا بخواد انسان به ماه بفرسته!

trustme

لنگر انداخته
نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی
شهر
کاشان
سال فارغ التحصیلی
1387
دانشگاه
دانشگاه خواجه نصیر طوسی
رشته دانشگاه
مهندسی مکانیک

به نظر من کاملا دروغه! اگه دقت کرده باشین وشنیده باشین می بینین اون موقع آمریکا و روسیه توی جنگ سرد بودن و آمریکا با همین دروغ کار بزرگی کرد!! تازه! آمریکا سفر آزمایشی به ماه نداشت!! من نشنیده ام!
من که چشام رو می بندم و اون عکس ها رو تجسم می کنم و می گم دروغه !
چقدر من خوب فکر می کنم! نه !؟

neda.m

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
نام مرکز سمپاد
فرزانگان 1
شهر
تهران
دانشگاه
شهید رجائی تهران
رشته دانشگاه
مهندسی عمران - ژئوتکنیک

همین جنگ سرد میتونسته اونارو به چالش کشیده باشه! شما بر چه حسابی میگید که دروغه؟! به نظر من این دلایل کافی نیستن! صحت عکس ها هم که مشخص نشده!

trustme

لنگر انداخته
نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی
شهر
کاشان
سال فارغ التحصیلی
1387
دانشگاه
دانشگاه خواجه نصیر طوسی
رشته دانشگاه
مهندسی مکانیک

من اون زمان نبودم! ولی شنیدم که اون زمان پخش مستقیم نشون می دادن! اون زمان کیفیت ارسالی 30 فریم بر ثانیه بوده که نمی تونستن درست کنن!
البته در این مورد هم می شه گفت که آمریکا تکنولوژی های فراتر از روزش رو معرفی نمی کنه تا وقت عادی شدن فرا برسه !!!! عکس ها رو هم که قبول ندارین ! من چجوری ثابت کنم !؟ :D !

mira

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهید هاشمی نژاد 1
شهر
مشهد
مدال المپیاد
المپیاد نجوم
دانشگاه
دانشگاه تحصیلات تکمیلی در ع
رشته دانشگاه
فیزیک

قدیم ها روی سایت ناسا یه تعداد عکس بود. نمی دونم شما اونارو نشون دادین یا نه. ولی من چند تا اشکال توش پیدا کردم. یکی پرچمی بود که در حال اهتزاز بود در حالی که اونجا جو نداره و اگر هم داشت نمی تونست پرچمی رو که جنسش آلومینیومه رو تکون بده. ثانیا تو دو تا عکس مختلف، اندازه ی کپسول فضانورد تغییر کرده بود. و دیگری هم سایه ی آپولو بود. در ضمن همون طوری که می دونین در جنگ سرد بین آمریکا و شوروی آمریکا در تمامی زمینه های علمی جلوتر بود جز ماراتون فضایی. که جالبه پس از فرستاده شدن آپولوها وپیروزی آمریکا در این ماراتون علمی فروپاشی شوروی آغاز شد. اشکال دیگر اینه که فرستادن آپولوها تو سه سال متوالی بودجه ای طلب می کرده که آمریکای پس از جنگ جهانی که تازه درگیر جنگ سردی در تمامی زمینه ها بود از پسش بر نمی اومده. و در ضمن اگه آمریکا تونسته اونا رو بفرسته چرا دیگه نفرستاده؟ مسئله ی دیگه برگشتن آپولو 11 از ماه به شمت زمینه که واقعا با تکنولوژی سال 2000 هم امکان پذیر نیست چه رسد به 30 سال پیش.البته باید اضافه کنم که مدار گرد اخیر ناسا به دور ماه دو ماه پیش عکس هایی رو مخابره کرد که بقایای آپولوها و آپولوهایی که بر نگشتند در اون ها مشهود بودند ( البته خیلی هم واضح نبودن به طوری که اگر ندونین اینا به حساب آپولو اند با عوارض طبیعی اشتباه گرفته می شوند. همچنین شوروی هم در این ماراتون کلک زده و اونم فضانورد بودن یوری گاگارینه که در حقیقت فضانورد نیست؛ ولی اونه چیزی نگفتن!

13

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
علامه_کرمان
شهر
کرمان
سال فارغ التحصیلی
88
رشته دانشگاه
عمران

مطمعن باشید ماه فتح شده
جون اگه این طور نبود روسیه تا حالا ول کن قضیه نبود
تازه همون موقع هم روسیه حتما تلسکپهایی داشته که بتونه به طور زنده شاهد ماجرا باشه
اگه کسی همچین فیلمی ساخته باشه مگه میشه حواسش به چند تا سایه و یه کپ خاک نبوده باشه!

• لایک
امتیازات: N.M

mira

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهید هاشمی نژاد 1
شهر
مشهد
مدال المپیاد
المپیاد نجوم
دانشگاه
رشته دانشگاه
فیزیک

به نقل از 13 :
مطمعن باشید ماه فتح شده
جون اگه این طور نبود روسیه تا حالا ول کن قضیه نبود
تازه همون موقع هم روسیه حتما تلسکپهایی داشته که بتونه به طور زنده شاهد ماجرا باشه
اگه کسی همچین فیلمی ساخته باشه مگه میشه حواسش به چند تا سایه و یه کپ خاک نبوده باشه!
خب اینا اشکالاتیه که توی این فیلم ها و عکس ها بوده. به احتمال زیاد این بازی را سیاست مدارای کاخ سفید راه انداختند تا بتونن ماراتون فضایی را به نفع خودشون تموم کنن؛ که موفق هم شدند.

13

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
علامه_کرمان
شهر
کرمان
سال فارغ التحصیلی
88
رشته دانشگاه
عمران

به نقل از mira :
خب اینا اشکالاتیه که توی این فیلم ها و عکس ها بوده. به احتمال زیاد این بازی را سیاست مدارای کاخ سفید راه انداختند تا بتونن ماراتون فضایی را به نفع خودشون تموم کنن؛ که موفق هم شدند.
این ها فقط چند تا عکسن که بعید نیست عکس ها دست کاری شده باشن
اما باید قبول کنیم که ایالات متحده پیشتاز بی همتای عرصه ی فضاست

clever

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
Kerman's Farzanegan high school
شهر
Kerman

به نقل از 13 :
ولی بازی رو روسیه شروع کرد...

13

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
علامه_کرمان
شهر
کرمان
سال فارغ التحصیلی
88
رشته دانشگاه
عمران

به نقل از clever :
ولی بازی رو روسیه شروع کرد...
اما ایالات متحده تمومش کرد دی:
بیشتر فن اوری موشک سازی روسیه مدیون المانه

salary

کاربر حرفه‌ای

البته یک فیلم هم در این باره
ساخته شده به نام " کاپریکورن 1" که به نظرم
محصول هالیوود است. فیلم اما تجاری و اکشن
است ولی با توجه به سال ساخت آن یعنی دهه هشتاد
معلوم می شود که از همان سالها این بحث بوده و ... اما
اینکه پس از سالها و با این همه پیشرفت رفتن به ماه تکرار نشده
جای سوال دارد.

mira

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهید هاشمی نژاد 1
شهر
مشهد
مدال المپیاد
المپیاد نجوم
دانشگاه
رشته دانشگاه
فیزیک

به نقل از 13 :
این عکسا را بعضیاش از خود سایت ناسا برداشته شده بود؛ گرچه از روی سایت برشون داشتند. برای همین این اشکال را وارد می کنن.
آره با بودجه ای که ناسا دارد، ایران اگر داشت می تونست تمامی شهر ها و روستا ها را یک بازسازی اساسی بکنه. کل اسا با این که از کشورهای اروپایی چون انگلستان و فرانسه و اسپانیا تشکیل شده، ولی در برابر ناسا پنج از صده. البته نباید فراموش کرد که همچنان از پنج پایگاه برتر ارسال موشک های فضایی چهار تاشون مستقیما مال روسیه و در خاک این کشوره؛ به طوری که آمریکا به تازگی یک ماهواره را از یکی از همین پایگاه های روسیه ارسال کرد. و مدارگرد مصباح هم که محصول مشترک ایران و ایتالیا بود از یکی از پایگاه های روسیه ارسال شد.

naficy

کاربر نیمه‌فعال
نام مرکز سمپاد
اژه ای - اصفهان

این ادعا که سفر به ماه دروغی بیش نبوده، قدمتی تقریبا به اندازه خود سفر به ماه داره. حتی سال ۱۹۷۴ یک کتاب با نام هرگز به ماه نرفتیم چاپ شده. خلاصه اینکه این شبهه‌ها خیلی قدیمی هستند و مسلما سعی زیادی شده بهشون جواب داده بشه.

برخی از این پاسخ‌ها رو می‌تونید در لینک زیر بخونید:
http://en.wikipedia.org/wiki/Moon_landing_conspiracy_theories
این هم شاید مفید باشه:
http://en.wikipedia.org/wiki/Third-party_evidence_for_Apollo_Moon_landings
ولی دیگه نتیجه‌گیری نهاییش با خودتونه.

13

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
علامه_کرمان
شهر
کرمان
سال فارغ التحصیلی
88
رشته دانشگاه
عمران

خوب اگه میبینین فضا پیماهای بعدی بر نگشتن به خاطره هزینشه
هر kgبار اضافه هزینه ی سنگینی داره چه برسه به سوخت اضافه برای برگشت
اگر هم میبینین فضا پیماهی جدید با کیسه پایین میان باز هم به دلیل قبلی بر میگرده به خصوص در ماه که به دلیل فقدان جو چتر کارایی نداره اما از این روش در مریخ هم که دارای جو استفاده شد و اصلا عجایب نیست

اقا خود ارمسترانگ هم اگه بیاد بگه من ماه نرفتم من یکی که باور نمیکنم
چون به سیریش بودن روسیه ایمان دارم

من میگم این فقط خطای بصریه
الان میخوان فیلم بسازن حواسشون هست که از فلان لاستیک که 5 سال داره تولید میشه برای ماشین دهه ی 80 استفاده نکنن و اون وقت اون جا حواسشون به عدم وجود جو و کپسول فضانوردها نبوده!!!

mira

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهید هاشمی نژاد 1
شهر
مشهد
مدال المپیاد
المپیاد نجوم
دانشگاه
رشته دانشگاه
فیزیک

به نقل از 13 :
خوب اگه میبینین فضا پیماهای بعدی بر نگشتن به خاطره هزینشه
هر kgبار اضافه هزینه ی سنگینی داره چه برسه به سوخت اضافه برای برگشت
اگر هم میبینین فضا پیماهی جدید با کیسه پایین میان باز هم به دلیل قبلی بر میگرده به خصوص در ماه که به دلیل فقدان جو چتر کارایی نداره اما از این روش در مریخ هم که دارای جو استفاده شد و اصلا عجایب نیست
آره. می شه که برای هزینش باشه.
نه خیر. نمی دونم تا چه حد با تکنولوژی های فرود یا سقوط بر روی یک سیاره آشنا هستید ولی در مورد روش کاهش سرعت تکنولوژی بسیار قوی می خواهد که حتی در این موارد نمی شه از سی پی یو برای کامپیوتر مرکزی استفاده کرد؛ چون حتی ده هزارم ثانیه هم سرنوشت سازه. وایت چیزی نبوده که در اون زمان بشه ساخت. حتی همین الآن هم به دلیل احتمال خطا، از این روش استفاده نمی شه.
در مورد چتر هم باید بگم که چتر فقط گوشه ای از این پروسه است و باید جاذبه و سرعت مداری ماه و مریخ را هم وارد محاسبه کرد
به نقل از 13 :
من میگم این فقط خطای بصریه
الان میخوان فیلم بسازن حواسشون هست که از فلان لاستیک که 5 سال داره تولید میشه برای ماشین دهه ی 80 استفاده نکنن و اون وقت اون جا حواسشون به عدم وجود جو و کپسول فضانوردها نبوده!!!
خطای بصری که نمی تونه باشه.
ولی واقعا نمی دونم چرا حواسشون نبوده.

13

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
علامه_کرمان
شهر
کرمان
سال فارغ التحصیلی
88
رشته دانشگاه
عمران

به نقل از mira :
آره. می شه که برای هزینش باشه.
نه خیر. نمی دونم تا چه حد با تکنولوژی های فرود یا سقوط بر روی یک سیاره آشنا هستید ولی در مورد روش کاهش سرعت تکنولوژی بسیار قوی می خواهد که حتی در این موارد نمی شه از سی پی یو برای کامپیوتر مرکزی استفاده کرد؛ چون حتی ده هزارم ثانیه هم سرنوشت سازه. وایت چیزی نبوده که در اون زمان بشه ساخت. حتی همین الآن هم به دلیل احتمال خطا، از این روش استفاده نمی شه.
.
خیلی چیزا هستن که از تکنولزی زمانشون جلوترن
مثلا همین تکنولژی انژکتر که در هلیکپتر 205 که در جنگ ویتنام شرکت داشت وجود داشت
از یاد نبریم که دیپ ایمپکت چقدر دقیق به هدف خورد

TMNT

علی‌سینا
نام مرکز سمپاد
شهید دستغیب 1
شهر
شیراز
سال فارغ التحصیلی
1395
دانشگاه
دانشگاه علوم پزشکی شیراز
رشته دانشگاه
پزشکی

جالب بود خوب روسیه زورش گرفته که در مسابقه تسخیر ماه بازنده است.

dr.eniac

لنگر انداخته
نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی نیشابور
دانشگاه
علوم‌پزشکی مازندران
رشته دانشگاه
دندان‌پزشکی
سفر به ماه ،حقیقت یا ...؟؟؟

سلام :D
در طول ولگردی های امروزم توی وب(همون وبگردی) به چندتا سایت برخوردم که موضوع جالبی رو بیان کرده بودن و اونم این بود که سفر انسان به ماه در چهل سال پیش دروغ بوده !
هرکدوم هم چندتا دلیل اورده بودن که واقعا دلیلاشون آدمو به فکر فرو میبرد و خیلی خیلی جالب بود ! و با عقل هم جور در میاد که بخوان همچین کاری رو انجام بدن چون دوران دوران جنگ سرد بود و رقابت فضایی بین آمریکا و شوروی تو اوج خودش .
کاملترین توضیحات در این زمینه رو این سایت داده بود . (لینکو حتما ببینین )
من اینجا چهار پنج تا از اون دلایلو میگم چند ده تای باقی مونده رو خودتون ببینین و بعد بیاین نظرتونو بگین :D
خب بحثای زیادی روی این عکس میشه :

moonlanding.jpg

1.میگن توی ماه جو وجود نداره بنابراین باد هم نباید بوزه ، پس چرا پرچم وضعش اونجوریه ؟؟؟
2.از سطح ماه ستاره ها به خوبی دیده میشن ، چرا تو این عکس هیچ اثری از ستاره ها نیست ؟؟؟
3.سیستم پردازشگر آپولوی اون روز با سیستم پردازشگر ماشین لباسشویی های الان یکی بوده ، به نظرتون با اون سیستم ممکن بود همچین کار بزرگی صورت پیدا کنه ؟؟؟
4.از 40 سال قبل تا الان هنوز بشر موفق نشده بره رو ماه ، به نظرتون بعد از 40 سال این کار خیلی براشون سخته ؟؟؟
5.تو همه تصاویری که امروزه از ماه میگیرن هیچ اثری از رد های به جا مونده از فرود آپولو نیست ، چرا ؟؟؟
6.اصلا با توجه به امکانات اون زمان و شرایط محیطی ماه آیا امکان گرفتن همچین عکسهایی وجود دارشته ؟؟؟

و کلی دلیل دیگه که خودتون از اون لینک ببینین ،
خواستم ببینم نظر شما چیه ؟ به نظرتون واقعا این اتفاق افتاده یعنی 40 سال پیش آدم رفته رو ماه یا اینکه دروغ بوده ؟

نظر من اینه که این اتفاق افتاده ، چون همونطور که میدونین دستگاه مسافت سنج ليزري رو توی این ماموریت روی ماه قرار دادن و بشر هر روز فاصله تا ماه رو از این طریق داره اندازه میگیره ... بازم نمیدونم ،اصلا شاید تو ماموریت های بعدی گذاشته باشن :P حالا شما چی میگین در این باره ؟

بالا