• اگر سمپادی هستی همین الان عضو شو :
    ثبت نام عضویت

تجربه ها

Iman.Mage

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهید دستغیب 1
شهر
شیراز
سال فارغ التحصیلی
94
مدال المپیاد
نقره‌ی کشوری المپیاد شیمی دوره ۲۴
دانشگاه
صنعتی شریف
رشته دانشگاه
مهندسی شیمی (با ماینور شیمی)
اینستاگرام
پاسخ : تجربه ها

به نقل از alirezah_1377 :
با توجه به اينكه اسم تاپيك تجربه هاست به نظرم دوستاني كه در المپياد نتيجه دلخواهشونو بدست نياوردن تو اين تاپيك٥دليلي كه به نظرشون مهمترين عوامل در عدم موفقيتشون بوده رو بيان كنن تا يه تجربه ي اساسي براي ما تاره كارا بشه !.ممنون

البته من دومم و هنوز وقت دارم.
اما مهم ترین عواملی که باعث شدن تو مرحله 2 شکست بخورم:

1. توجه زیادی به خط و زیبایی نوشته: اینقدر وقتم رو صرف کامل نوشتن و قشنگ نوشتن کردم که 16 نمره وقت کم آوردم.
2. تطبیق جواب با کتاب درسی: برعکس چیزی که باشگاه هر سال اعلام میکنه, کتاب درسی اهمیتی نداره. پس جواب درست رو که به دست میارید بدون هیچ تغییری بنویسید. وقتی کتاب درسی با جواب واقعی تناقض داره, باز هم جواب واقعی رو بنویسید. چون مصحح ها استاد دانشگاهن و به دروس تخصصی کاملا مسلط. پس اگه بر اساس کتاب درسی تصحیح کردن میتونید اعتراض کنید و بگید واقعیت اونه ولی اگه بر اساس واقعیت تصحیح کردن و شما بر اساس کتاب درسی نوشته باشی جای اعتراض نداری.

Mir

کاربر نیمه‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهيد اژه اي 1
شهر
اصفهان
مدال المپیاد
93

به نقل از Iman.Mage :
2. تطبیق جواب با کتاب درسی: برعکس چیزی که باشگاه هر سال اعلام میکنه, کتاب درسی اهمیتی نداره. پس جواب درست رو که به دست میارید بدون هیچ تغییری بنویسید. وقتی کتاب درسی با جواب واقعی تناقض داره, باز هم جواب واقعی رو بنویسید. چون مصحح ها استاد دانشگاهن و به دروس تخصصی کاملا مسلط. پس اگه بر اساس کتاب درسی تصحیح کردن میتونید اعتراض کنید و بگید واقعیت اونه ولی اگه بر اساس واقعیت تصحیح کردن و شما بر اساس کتاب درسی نوشته باشی جای اعتراض نداری.
میشه بیشتر توضیح بدبد.مگه کتاب درسی با واقعیت تناقض داره؟

Iman.Mage

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهید دستغیب 1
شهر
شیراز
سال فارغ التحصیلی
94
مدال المپیاد
دانشگاه
صنعتی شریف
رشته دانشگاه
اینستاگرام

به نقل از DEFIANT :
میشه بیشتر توضیح بدبد.مگه کتاب درسی با واقعیت تناقض داره؟
آره. یه مثال راجع به امتحان امسال:
طبق کتاب درسی فرمول (تجربی) شبکه ی بلور باید زیروند هاش صحیح باشه؛ در صورتی که تو مورتیمر و همچنین تو شیمی معدنی تخصصی میخونیم که بعضی بلور ها نقص دارن و مثلا یهو میبینید MgCl2 تبدیل میشه به MgCl1.9 (این یه مثال الکیه البته) . تو مرحله 2 سوالات تشریحیش گفته بود تو فرمول یه ابر رسانا زیروند اکسیژن رو با توجه به داده های مسأله حساب کنیم ... عددی که به دست میومد بعد از محاسبات بسیار 6.952 بود که من و خیلی ها گفتیم چون منبعشو کتاب درسی اعلام کردن بیایم روندش کنیم و 7 در نظر گرفتیم. بعد باشگاه غلط گرفت.

Mahallehm

کاربر نیمه‌فعال
نام مرکز سمپاد
شهیدمدنی ۱
شهر
تبریز

اول اینکه اون سوال رو به کسایی که تو کادر ۰ نوشته بودن ولی در پایین معادله ها و جواب اصلی رو آورده بودند نمره شو دادن. ضمنا جواب ۰.۰۰۵ میشد که خیلیا صفر نوشته بودن تو کادر بالایی

Iman.Mage

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهید دستغیب 1
شهر
شیراز
سال فارغ التحصیلی
94
مدال المپیاد
دانشگاه
صنعتی شریف
رشته دانشگاه
اینستاگرام

به نقل از Mahallehm :
اول اینکه اون سوال رو به کسایی که تو کادر ۰ نوشته بودن ولی در پایین معادله ها و جواب اصلی رو آورده بودند نمره شو دادن. ضمنا جواب ۰.۰۰۵ میشد که خیلیا صفر نوشته بودن تو کادر بالایی
:)
میدونم؛ چون ایشون سوال رو ندیده بودن اینطور مطرحش کردم. در واقع یک هفت منهای x رو باید به دست میاوردیم که برابر با 6.952 به دست میومد و پس x میشد 0.048.

فقط به اونایی نمره دادن که تو اون پایینیه گردش نکرده باشن. که ما کردیم.

فقط هم همین مثال نیست. تناقض با کتاب درسی زیاده.

نام مرکز سمپاد
فرزانگان 2
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
94
مدال المپیاد
فقط شیمی ولا غیر!!!
دانشگاه
شهید بهشتی
رشته دانشگاه
پزشکی

بچه ها حالا جدا از این که این سوال تشریحی مرحله 2 ( زیروند اکسیژن ) توی هریس بود و واقعا طبق گفته ی باشگاهی ها باید توی دوره مطرح می شد اما به طور کلی به نظرم هر آدمی باید انقدر روی مطلبی که خونده احاطه داشته باشه که به درستی راه حلش شک نکنه. در ضمن بچه ها لازم می دونم بهتون بگم توی نوشتن جواب سوالای تشریحی مرحله 2 کم نذارید اصلا فکر. کنید با یه آدم خنگ و نفهم طرفید چون اگه کم بنویسید مثل من بد جور ضربه می خورید.

ali_f

کاربر نیمه‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
Хелли 2 Средняя школа
شهر
Тегеран

راستی یه چیزی هم هست اینه که از هول حلیم نیفتین دو دیگ ............ فک نکنید که تو یه آزمون مرحله 2 قوت خوبی رو تستی دارید و به تستی تون مغرور نشید و یه موقه بی دقتی کنید و سریع بزنید تا به تشریحی برسید ممکنه خدای ناکرده (مثل اتفاقی که برا بعضیا افتاد) گند بزنید تو تستی بره .......... :-"

m.n.k

کاربر فوق‌فعال
نام مرکز سمپاد
علامه حلی ۲
شهر
تهران
مدال المپیاد
یادش بخیر شیمی بودیم...
دانشگاه
تهران
رشته دانشگاه
شیمی محض

سلام به همه میخواستم از با تجربه ها بپرسم شما هم موقعی که المپیاد میخوندین دروس مدرسه رو چطور بودید؟

نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
بناب
سال فارغ التحصیلی
94

واقعا نمیدونم اینو باید کجا میپرسیدم :|

درصد بیشتر سوالا رو کدوم مبحث تشکیل میده؟ معدنی؟ آلی؟ تجزیه؟ شیمی فیزیک !؟ کدوم !؟

Iman.Mage

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهید دستغیب 1
شهر
شیراز
سال فارغ التحصیلی
94
مدال المپیاد
دانشگاه
صنعتی شریف
رشته دانشگاه
اینستاگرام

مرحله ی دو رو میگید دیگه؟
تجزیه؛ دوتا سوال تشریحی مهم امسال هردوش تجزیه بود.

نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
بناب
سال فارغ التحصیلی
94

به نقل از Iman.Mage :
مرحله ی دو رو میگید دیگه؟
تجزیه؛ دوتا سوال تشریحی مهم امسال هردوش تجزیه بود.
اتفاقا مرحله یکو میگم :-"

Iman Rage

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
نه اینور نه اونور
شهر
.
سال فارغ التحصیلی
1394

درصد بیشتر سوالا رو کدوم مبحث تشکیل میده؟ معدنی؟ آلی؟ تجزیه؟ شیمی فیزیک !؟ کدوم !؟
آخه مرحله 1 رو هم میان چی داره بگیم شیمی فیزیکه یا تجزیه :-?

Mir

کاربر نیمه‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهيد اژه اي 1
شهر
اصفهان
مدال المپیاد
93

به نقل از حمیـده :
واقعا نمیدونم اینو باید کجا میپرسیدم :|

استوکیومتری بعدش هم شیمی معدنی:عدد اکسایش و شکل هندسی مولکول ها و قطبیت مولکول و ...

• شروع کننده موضوع

happiestchemist

ملکه ی شیشه ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
4d
سال فارغ التحصیلی
1390
مدال المپیاد
دارم.
دانشگاه
تهران
رشته دانشگاه
داروسازی

پارسال مرحله 1 حدود 13 سوال استوکیومتری داشت.م7تا ترمو. و چند تا محلول داشت بقیش از شیمی2 بود

ali_f

کاربر نیمه‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
Хелли 2 Средняя школа
شهر
Тегеран

فک کنم پارسال مرحله 1 یک یا دو تا سوال هم از شیمی 1 داشت .............. :-?

• شروع کننده موضوع

happiestchemist

ملکه ی شیشه ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
4d
سال فارغ التحصیلی
1390
مدال المپیاد
دارم.
دانشگاه
تهران
رشته دانشگاه
داروسازی

اره داشت..

ali_f

کاربر نیمه‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
Хелли 2 Средняя школа
شهر
Тегеран

حتما اول آزمون رو دفترچه رو نگا کنید ............... یه موقه فک می کنید که تعداد سوالا 50 تاییه ولی در حالی که 60 تاییه و تو مدیریت زمان هم ممکن دچار مشکل بشید و ................ :-"

reza....

کاربر فعال
نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی
شهر
اهواز
سال فارغ التحصیلی
95

سلام

به نظرتون در مرحله 2 چند درصد از شانس قبولی به سرجلسه بر میگرده و چقدرش به قبول ازمون؟؟؟؟؟؟

ایا در مرحله 2 از شیمی 1 تستی میاد؟؟؟؟؟؟؟؟؟

mohammad farmahini

کاربر فوق‌فعال

میخوام یه سری تجربه بگم برای بچه هایی که معلم ندارن و خودشون میخونن (خودم اینطوری بودم)

نامبر وان: قبل از مطالعه یه کتاب دانشگاهی باید روش مطالعه اون کتاب رو یاد بگیرید این خیلی مهمه... من خودم حدود دو هفته لوین خوندم ولی چون روش مطالعه شو بلد نبودم خوب پیشرفت نداشتم (آخه بچه هایی که استاد دارن خودبه خود روش رو سر کلاس یاد میگیرن.)

نامبر تو: برای هر کتاب دانشگاهی نسبتا سنگین یه پیشنیازی وجود داره که باید اول اون رو فول فول شید بعد...

نامبر تری:مرحله 2=زیاد سوال حل کردن... این خیلی مهمه که بدونید سوالات حدود دو دوره است که عوض شده به نظر من و دیگه سوال هایی که توی کتاب های المپیاد هست به درد نمیخوره زیاد باید سعی کنید سوالات کلاس ها رو مثلا از سایت ایروک بدست بیارید و خیلی جدی حل کنید.

نامبر فور: آلی فقط ولهارد و لا غیر...(من موریسون مک موری و ولهارد رو امتحان کردم)

به امید این که پول از چرخه المپیاد حذف بشه و هر کی با استعداد تره بیاد بالا...
آمیــــــــــــــــن

• شروع کننده موضوع

happiestchemist

ملکه ی شیشه ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
4d
سال فارغ التحصیلی
1390
مدال المپیاد
دارم.
دانشگاه
تهران
رشته دانشگاه
داروسازی

بچه هایی که تو شهرستان هایی هستند که اصلا معلم ندارند یا تعداد کلاس هاشون در سال از 20 زنگ کمتره، میتونن بهم پ خ بدن، من بعد امتحانام جوابشون رو شاید بدم،
ولی میتونم پشتیبانشون باشم و کمک کنم تا جایی که از دستم بر میاد

فقط مواظب باشید الکی نیایید بگید ندارید،،چون من با تعداد خیلی محدودی میتونم همکاری کنم، حق بقیه ای که معلم ندارن رو ضایع نکنید.

بالا