• اگر سمپادی هستی همین الان عضو شو :
    ثبت نام عضویت

چه رشته ای میری؟!

Tyrael

کاربر نیمه‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهید دستغیب و شهید قدوسی
شهر
شیراز و قم
مدال المپیاد
مدال برنز 1 المپیاد نجوم سال 88
دانشگاه
صنعتی شریف
رشته دانشگاه
فیزیک
پاسخ : چه رشته ای میری؟!

ولی کلا هر کی بخواد تو ایران علوم پایه کار کنه باید تو فکر گذروندن حداقل یه دوره تو یه دانشگاه خارجی باشه.

zirkhaki

کاربر فوق‌حرفه‌ای

بابا این تاپیک چقد قدیمیه . گفتم شاید خوب باشه مرهمی بر زخم منتظران نتایج مرحله 1 بذاریم . من دلم می خواد برم مهندسی کامپیوتر (گرایش سخت افزار) . برق (گرایش الکترونیک) هم انتخاب دومه ...

aMIRi

کاربر فوق‌فعال
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
تهران

با تشكر
فيزيك، نجوم(البته با اين اوضاع اگه رامون بدن)

soheilkahkeshan

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهيد بهشتي بروجرد
شهر
بروجرد
دانشگاه
علم و صنعت تهران
رشته دانشگاه
برق الکترونیک

فقط برق شريف (;

نام مرکز سمپاد
.
شهر
.
سال فارغ التحصیلی
2000
رشته دانشگاه
فیزیک

فیز...
ریض ...
مکانیک...

skYboy

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی
مدال المپیاد
نجوم و اخترفیزیک
دانشگاه
آزاد تهران
رشته دانشگاه
پزشکی

به نقل از TFire :
نميدونم يعني من فيزيك دوس دارم ولي نميخوام آخرش برم درس بدم :(
تا ته موافقم.......

skYboy

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی
مدال المپیاد
نجوم و اخترفیزیک
دانشگاه
آزاد تهران
رشته دانشگاه
پزشکی

به نقل از H O S E I N :
اون کسی که تا به حال روزی داده از این به بعد هم میده انشاءالله. (;
"یرزق من یشاء"
با حلوا حلوا کردن دهن شیرین نیشه ا...مطمئن باش وقتی علوم پایه میری باید سختی هاش م به جون بخری.
Hosein و Tyreal عزیز درسته من به علاقه ایمان دارم و می دونم اگه بش نر30 چیزی حتی پول نیتونه جاشو بگیره.
اما...وقتی نتونی با این وضع معاش اولیه زندگی خونواده تو تامین کنی،علاقه رو می خوای چیکاکنی؟شما ک هنوز و3 چن هزار تومن باید گردنتون پیش ه بابات آویزون باشه نمی تونی حرف از علاقه و تحمل سختی و بی پولی بزنی،اونجا دیگه خودت تنها نیستی خونواده ای هم داری پس این سختی شامل اونام میشه و....ا3ن اینا هیچی درستو،علمتو خوب ه خوب بخونی یعد نتونی ی کاربرد،ی عملی چیزی ازش در آری ب چ دردت می خوره؟وقتی هر چی پروژه و ایناس رابطه ای دست ب دست می3؟اینا ب دست منو تو میر3؟خیر.
پس come down baby

MAHia

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فَرزانـگانـ‌ـ ـیک
شهر
کرمان‌
سال فارغ التحصیلی
93
مدال المپیاد
باختم بهش... :دی
دانشگاه
علوم پزشکی کرمان
رشته دانشگاه
پزشکی

بچه ها کسی نسبت به هوا فضا ایده ای داره؟! کسی اشنایی و اینا؟!؟

نام مرکز سمپاد
.
شهر
.
سال فارغ التحصیلی
2000
رشته دانشگاه
فیزیک

منظورتون از کاربرد فیزیک چیه؟؟؟
من الآن میدونم وضع استاد های فیزیک بد نیست... یعنی زندگی نسبتا خوبی دارن ...
وقتی کلا از قضیه پرتی چیکارت کنم ؟؟؟ تو همون آسمون بمون پسر خوب...

zirkhaki

کاربر فوق‌حرفه‌ای

به نقل از مَــــــهـ یـــ ــا :
مکانیک مربوط به پروازه . قدیما زیرشاخه ی مکانیک بود . اما الان واس خودش رشته ای شده بچه م :D . قبول شدنش هم خیلی خیلی خیلی آسون تر از مهندسی هایی مثل برق ، کامپیوتر یا مکانیکه ...

skYboy

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی
مدال المپیاد
نجوم و اخترفیزیک
دانشگاه
آزاد تهران
رشته دانشگاه
پزشکی

آره اولش با مکانیک یک بود اما الان جدا شده و تا phD هم تو ایران هست،شاخه های آیرودینامیک،پیش برنده و دو تا زیر شاخه دیگه داره...دانشگاه شریف،امیرکبیر،خواجه نصیر و مالک اشتر دارن...
شنیدم با رتبه 800 اینا هم می تونی هوافضا شریف بیاری،اما ی چیزی ک هس اینه که با نجوم کاملا تفاوت داره ه،می دونین دیگه.

• لایک
امتیازات: MAHia

skYboy

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی
مدال المپیاد
نجوم و اخترفیزیک
دانشگاه
آزاد تهران
رشته دانشگاه
پزشکی

به نقل از H O S E I N :
منظورتون از کاربرد فیزیک چیه؟؟؟
من الآن میدونم وضع استاد های فیزیک بد نیست... یعنی زندگی نسبتا خوبی دارن ...
وقتی کلا از قضیه پرتی چیکارت کنم ؟؟؟ تو همون آسمون بمون پسر خوب...
شما ک هنو مفهوم کاربرد علم و نمی فهمی چیکارت کنم آخه؟
برو زندگی ی پزشک و همون استاد فیزیک ه تو مقایسه کن بعد بیا نظر بده،دکتر قنبری با این همه ... میگن با ی پیکان میومده دانشگاه،ب این میگی زندگی نسبتا خوب؟اوکی شما هم تو هم علاقه ت فیزیک بمون....موفق باشی

zirkhaki

کاربر فوق‌حرفه‌ای

بچه ها دارین به هم توهین می کنینا . خوب نیس ...
راستی احساس می کنم یه چیزو تو بحثتون در نظر نمی گیرین . این که قرار نیس همه مثل خودتون فک کنن .
الان Sky boy جان میگه : "به این میگی زندگی نسبتا خوب ؟ " یعنی کسی که ماشینش پیکانه رو دارای زندگی خوب نمیدونه . با درست و غلطش کاری ندارما . می خوام بگم این به تعریف زندگی خوب از دید هر فرد ربط داره . ممکنه بری از این یارو بپرسی آقا زندگیت چه طوره ؟ بعد بگه : عالی . فوق العاده (همه چی آرومه و اینا :D) . خب مسلمه تعریفاتون با هم فرق می کنه . به نظرم بهتر بود اول هر کدوم زندگی خوبو از نظرتون تعریف می کردید بعد به بحثتون ادامه میدادید :) به نظرم اون موقع بیشتر نتیجه می گرفتید ... (;
ایدئولوژی خودم اینه که خوشبختی تابع پول نیس ! خوبه که درآمدم خوب باشه . اما پول و خوشبختی با هم تفاوت دارن ...
ضمنا منم با این تز موافقم : آدم کاری که دوس داره رو باید بکنه !
راستی عید دو نفری که تو رینگن :D (H O S E I N و skYboy ) و همه ی سمپادیا مبارک ... سالتون توپ توپ باشه ... (;

MAHia

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فَرزانـگانـ‌ـ ـیک
شهر
کرمان‌
سال فارغ التحصیلی
93
مدال المپیاد
دانشگاه
علوم پزشکی کرمان
رشته دانشگاه
پزشکی

اره اینو میدونم هوافضا با نجوم فرق میکنه!! ;;)
کسی هیچ اطلاعی از این قضیه بورسیه ناســـا و اینا داره؟؟! 8->
من از خیلی شنیدم که فلانی هوا-فضا بود بورسیـــه شد رفت ناسا!! :-/

MAHia

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فَرزانـگانـ‌ـ ـیک
شهر
کرمان‌
سال فارغ التحصیلی
93
مدال المپیاد
دانشگاه
علوم پزشکی کرمان
رشته دانشگاه
پزشکی

به نقل از @Hosein@ :
مکانیک مربوط به پروازه . قدیما زیرشاخه ی مکانیک بود . اما الان واس خودش رشته ای شده بچه م :D . قبول شدنش هم خیلی خیلی خیلی آسون تر از مهندسی هایی مثل برق ، کامپیوتر یا مکانیکه ...
قبول شدنش اسونه،ولی کم میگیرن نه؟هر ورودی فک کنم بیشتر از 150 تا نمیگیرن؟!

zirkhaki

کاربر فوق‌حرفه‌ای

قبول شدنش اسونه،ولی کم میگیرن نه؟هر ورودی فک کنم بیشتر از 150 تا نمیگیرن؟!
واللا نمی دونم . ولی اینو می تونم بت بگم که خیلیا میگن هوافضا خوندن تو ایران خوب نیس . چون یه علم سیاسی هست . بعد چه اگه بخوای بمونی واس کشورت یا جایی مثل ناسا رو برا زندگی انتخاب کنی در هر صورت با یه سری مشکلات رو به رویی . تو ایران بهترین جایی که می تونی توش کار کنی وزارت دفاعه :D که محدودیت های خاص خودشو داره . بعد برا بورسیه جایی مثل ناسا می تونه به این فک کنه که تو یه جاسوس از ایرانی تا خفن ترین پیشرفت هاشونو لو بدی :D بعد نباید انتظار داشته باشی به این زودی بهت اعتماد کنن . کلا صنعت همینه . چه تو ایران . چه خارج از ایران . سرمایه ی یک کشور صنعته . و هر کشور این سرمایه ی ارزشمندشو به دست هر کسی نمیده ! ضمنا هر چی خفن تر باشی تخصصت سیاسی-نظامی تر میشه . و هر چی بیشتر این اتفاق بیفته زندگیت سخت تر میشه چون بیشتر زیر ذره بین خواهی بود . چه اینجا و چه خارج از اینجا . کلا به همه اینا فک کن و تصمیم بگیر ... همه چی بستگی به تعریفت از موفقیت داره !

MAHia

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فَرزانـگانـ‌ـ ـیک
شهر
کرمان‌
سال فارغ التحصیلی
93
مدال المپیاد
دانشگاه
علوم پزشکی کرمان
رشته دانشگاه
پزشکی

به نقل از @Hosein@ :
واللا نمی دونم . ولی اینو می تونم بت بگم که خیلیا میگن هوافضا خوندن تو ایران خوب نیس . چون یه علم سیاسی هست . بعد چه اگه بخوای بمونی واس کشورت یا جایی مثل ناسا رو برا زندگی انتخاب کنی در هر صورت با یه سری مشکلات رو به رویی . تو ایران بهترین جایی که می تونی توش کار کنی وزارت دفاعه :D که محدودیت های خاص خودشو داره . بعد برا بورسیه جایی مثل ناسا می تونه به این فک کنه که تو یه جاسوس از ایرانی تا خفن ترین پیشرفت هاشونو لو بدی :D بعد نباید انتظار داشته باشی به این زودی بهت اعتماد کنن . کلا صنعت همینه . چه تو ایران . چه خارج از ایران . سرمایه ی یک کشور صنعته . و هر کشور این سرمایه ی ارزشمندشو به دست هر کسی نمیده ! ضمنا هر چی خفن تر باشی تخصصت سیاسی-نظامی تر میشه . و هر چی بیشتر این اتفاق بیفته زندگیت سخت تر میشه چون بیشتر زیر ذره بین خواهی بود . چه اینجا و چه خارج از اینجا . کلا به همه اینا فک کن و تصمیم بگیر ... همه چی بستگی به تعریفت از موفقیت داره !
اقا من کلا عشق نجومم!!(واضحه کاملا یعنی در حد مرگ و اینا!!)بعدش کلا عشق هوا و پرواز و کلا هرچی به اینا ربط داشته باشه!!تنها هدفم از اینکه میخوام برم هوا فضا فقط علاقس!!خودم از آشناها و اینا پرسیدم میگن هوا فضا خصوصا برای دختر خیلی سخته+حرفای حسین!! بعد رشته های ریاضی و اینا دیگه به هیچکدوم علاقه ای چیزی موجود نیست!!برق و عمران و معماری و اینا!! وضعیت هم از لحاظ سیاسی و نظامی و اینا که دیگه...ه!!
با تشکر از توضیحاتی که دوستان دادن و اینا کسی پیشنهادی برای انتخاب رشته برای من داره؟؟
ژانر اینایی میرن مشاوره و اینا...:D

skYboy

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی
مدال المپیاد
نجوم و اخترفیزیک
دانشگاه
آزاد تهران
رشته دانشگاه
پزشکی

...با تشکر از توضیحاتی که دوستان دادن و اینا کسی پیشنهادی برای انتخاب رشته برای من داره؟؟
تقریبا آره...چیزی ک تو دفترچه ریاضی 89 نوشته،شریف70،امیرکبیر40،خواجه نصیر35،مالک25 نفر همش م ترم اول می گیرن...=190نفر
همون جوری ک گفتن این رشته الان ک خیلی ب سیاست و اینا نزدیک ه ... کلا ب نظرم هر چی تو دانشگاه مالک باشه(وزارت دفاع) م3 فیزیک هسته ای و اپتیک لیزر و ... اینا ب سیاسی بازی ا میل داره...اما اگه مکانیک شریف بشه رفت،رشته مادری ه و میشه و3 ارشد هوافضا ادامه داد،4سال هم وقت تصمیم و آشنایی نزدیک با همون هوافضا دارید.

zirkhaki

کاربر فوق‌حرفه‌ای

اقا من کلا عشق نجومم!!(واضحه کاملا یعنی در حد مرگ و اینا!!)بعدش کلا عشق هوا و پرواز و کلا هرچی به اینا ربط داشته باشه!!تنها هدفم از اینکه میخوام برم هوا فضا فقط علاقس!!خودم از آشناها و اینا پرسیدم میگن هوا فضا خصوصا برای دختر خیلی سخته+حرفای حسین!! بعد رشته های ریاضی و اینا دیگه به هیچکدوم علاقه ای چیزی موجود نیست!!برق و عمران و معماری و اینا!! وضعیت هم از لحاظ سیاسی و نظامی و اینا که دیگه...ه!!
با تشکر از توضیحاتی که دوستان دادن و اینا کسی پیشنهادی برای انتخاب رشته برای من داره؟؟
نجوم و هوافضا ربطشون به هم مثل ربط کدو و شلغمه . از این جهت که جفتشون علاوه بر این که میوه اند ، پوستم دارن !!! برو در مورد هوافضا یه خورده مطلب بخون . بعد بی ربطی شو به نجوم کاملا حس می کنی ! نجوم تئوریه . هوافضا مهندسیه . بین دو کلمه ی مهندسی و تئوری یه دنیا فرقه . تو اون در مورد آسمون و چیزای توش می خونی . تو این باید رو زمین وسیله بسازی ! :D اول ببین اصلا به مهندسی و ابتکار در کاربرد علاقه داری یا به علوم پایه و ابتکار در تئوری . بعد برو در مورد هر کدوم مطلب بخون . هنوز بچه ای بابا :D می تونی تحقیقات خوبی در این زمینه بکنی . من فک می کنم با این اوضاع فیزیک بهت بیشتر میاد . عجله هم نکن . گفتم که وقت داری . من یادمه پنجم ابتدایی بودم دلم می خواس فیزیک هسته ای بخونم . قبلش می خواستم ادبیات بخونم . یه زمان به فلسفه خیلی علاقه مند شده بودم . بابا سیبو بندازی بالا تا بخواد بخوره تو مخ نیوتن ، هزار تا چرخ می خوره :D

zirkhaki

کاربر فوق‌حرفه‌ای

به نقل از skYboy :
تقریبا آره...چیزی ک تو دفترچه ریاضی 89 نوشته،شریف70،امیرکبیر40،خواجه نصیر35،مالک25 نفر همش م ترم اول می گیرن...=190نفر
همون جوری ک گفتن این رشته الان ک خیلی ب سیاست و اینا نزدیک ه ... کلا ب نظرم هر چی تو دانشگاه مالک باشه(وزارت دفاع) م3 فیزیک هسته ای و اپتیک لیزر و ... اینا ب سیاسی بازی ا میل داره...اما اگه مکانیک شریف بشه رفت،رشته مادری ه و میشه و3 ارشد هوافضا ادامه داد،4سال هم وقت تصمیم و آشنایی نزدیک با همون هوافضا دارید.
درسته که مالک اشتر خیلی سیاسیه . ولی همون طور که گفتم علم و سیاست الان رسما قاطی ان . فرض کن تو داری مکانیک می خونی تو هر دانشگاه خوبی . بد می خوای یه طرح بدی . استادت میگه فرزندم اینا پیشنهادات منه . می تونی روشون کار کنی . و پیشنهادات جناب استاد همون خواسته های وزارت دفاع از دانشگاهه :D .
ولی با پیشنهادت موافقم . اگه دوس داره بره مهندسی . مکانیک بهتر از هوافضاست ...

بالا