• اگر سمپادی هستی همین الان عضو شو :
    ثبت نام عضویت

آخرین کتابی که خوندید؟

G.MM

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان 1
شهر
مشهد
سال فارغ التحصیلی
95
دانشگاه
University of Paris-Saclay
رشته دانشگاه
Integrative Biology and Animal Physiology
تلگرام
اینستاگرام
پاسخ : آخرین کتابی که خوندید؟

چند صفحه از کتاب "استیو جابز"
نویسنده : والتر ایزاکسون
توصیه میشه :لایک
+
تو این چند صفحه ای که خوندم بنظرم خیلی جالب اومد
متنش یک کوچولو خسته کننده هست ولی ارزش خوندنو واقعا داره

Bahar_R

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
دبیرستان فرزانگان 1
شهر
تهران
دانشگاه
دانشگاه تهران
رشته دانشگاه
مهندسی مواد و متالورژی

رمان کوری
نویسنده : ژوزه ساراماگو
ترجمه : کیومرث پارسای
داستان یه مکان نامشخص هست که کور شدن از یک نفر شروع میشه و همه ی مردم کور می شن به جز یک نفر
توی کتاب نشون میده که وقتی افراد کور میشن تابو های اخلاقی رو می شکنن و افراد به دلیل دیده نشدن و ناشناس بودن اخلاقیات رو زیر پا میذارن
و تغییر افراد و رفتارشونو نشون میده و این کوری در واقع باعث میشه واقعیت مشخص بشه
توی کتاب نویسنده هیچ جا اسمی از کسی نیاورده و همینطور علائم نگارشی نداره و حالت سردرگمی رو بیشتر القا می کنه
خیلی جالب بود پیشنهاد می کنم بخونیدش

N-firoozeh

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان دو
شهر
شیراز

خب به سلامتی عشق سال های وبا رو تمام کردم...نوشته ی گابریل گارسیا مارکز
میشه گفت مثه بقیه کتابای گابریل عشق رو توش به نمایش گذاشته...اما بر خلاف صدسال تنهایی که عشق یه جورایی در حاشیست....تو این کتاب موضوع اصلی و یه جورایی کل داستان عشقه....البته یه عشق خیلی عجیب...عشقی که در 80 سالگی هنوز هم زندست...یه جورایی دید آدم رو نسبت به دوست داشتن عوض میکنه... پایان خوشی داشت کتاب..اگه مثه صدسال تنهایی با نابودی.کتاب تموم میشد یه جورایی همه وقتتو تلف کرده بودی برای خوندن.همچنین "پنجاه و سه سال و نه ماه و چهارده شب و روز" انتظاره فلورنتینو برای رسیدن به فرمینا بیهوده تلقی میشد...
اگه میخواید بیینید عشق حقیقی یعنی چی.خوندن این کتاب توصیه میشه :>

Sepidd

کاربر نیمه‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
رشت
سال فارغ التحصیلی
93
رشته دانشگاه
ژنتيك.

آخرین کتابی که خودنم "ناتورِ دشت" از جی.دی.سلینجر بود اونم دوبار خوندم تازه دو،سه روز پیش تمومش کردم
این تیکَشو خیلی دوست داشتم :
«......هیچ وقت به هیشکی چیزی نگو،اگه بگی دلت برا همه تنگ میشه.»
جزوه معدود کتابایی بود که از خوندنش لذت بردم
داستان از زبان یه نوجوانِ 17-18 سالس که چندروز از زندگیشو آدمایی که باهاشون در ارتباطرو از دیده خودش گفته
برگردانیُ که آقای محمد نجفی انجام داده فوق العاده روان ودلچسبِ[nb]عذرخواهی بابت عدم توجهی به پستِ اول این تاپیک[/nb]

خودتی

کاربر فعال
نام مرکز سمپاد
فرزانگان ناحیه 1
شهر
کرمان

کتاب رمان >مجنون لیلی< واقعا عالی بودش_نویسندش یادم نیست_)

#pantea#

کاربر فوق‌فعال
نام مرکز سمپاد
farzanegan nahie 1

آخرین کتابی که خوندم تو عید بود که بیکار میگشتم

نام کتاب: الهه ناز

نویسنده: مریم اولیایی

به نظر من خوب بودش ازش خوشم اومد x:

N-firoozeh

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان دو
شهر
شیراز

کتاب مسخ = > کافکا ترجمه صادق هدایت
خب قلبن تعریف این کتابو شنیده بودم و یه تصور خاصی ازش داشتم.مثلن یه کتابه قطوره و حتی اینو نمیدونستم که مجموعه داستانه.خلاصه با دیدن قطرش کمی جا خوردم.
بیشتر از همه داستان مسخ ینی فردی که از خواب بیدار میشه و میبینه سوسک شده رو دوست داشتم.
پایان بسیار بسیار عبرت انگیز و زیبایی داشت...
شاید برداشت غلطی باشه از لحاظ ادبی ولی تو داستان دست و پا زدن یه موجود زشت و کریه رو دیدیم که به اندازه هر موجود دیگه ای و حتی به اندازه ی یه انسان حق زندگی داره.حتی نیاز به "زیبا" زندگی کردن داره.شاید ما این رو حق خیلیایی نمیبینم که مثه خودمون نیستن.زشتن معلولن لالن یا .... اما هر چیزی که هستن به اندازه ما نیاز دارن که زندگی کنن..اون هم زیبا...

saranaz

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان 1
شهر
یزد
سال فارغ التحصیلی
1393
رشته دانشگاه
پزشکی

آخرین کتاب جدیدی که خوندم (بعضی کتابها ارزش این که چند بار بخونی رو قطعا دارن!) : روسپیان سودا زده .... نویسنده :- " داستان زندگی مرد هوس بازی که تو 90 سالگی میخواد هدیه تولد به خودش یه دختر باکره بده که در عاشق اون دختر میشه و .....

fateme.RMA

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
نام مرکز سمپاد
فرزانگان یک
شهر
مشهد
سال فارغ التحصیلی
1393
رشته دانشگاه
پزشکی

آخرين كتابي كه خوندم رمان دزيره بود!‌ نوشته ي آن ماري سلينكو.
واقعا كتاب خوبي بود سير حوادث داستان عالي بود و فضا سازي هاي خوبي هم داشت
با تفكراتي كه از تاريخ فرانسه زمان ناپلئون و وضعيت كشور هاي ديگه در اون زمان داشتم كاملا جور درميومد
از شخصيت دزيره هم خيلي خوشم اومد آدم مصمم و مقاومي بود
فقط يه جاهايي داستان كشدار شده بود و حوصله ي آدمو سر ميبرد... مثلا قسمتايي كه در مورد جنگ هاي ناپلئون بود زيادي توضيحات اضافه داشت به نظرم!
ولي در كل كتاب خوبي بود!‌ فقط احساس ميكنم يه خورده دير خوندمش! :rolleyes:

الانم آنا كارنينا و نبرد من در دست مطالعست...!

goldokhtar

کاربر نیمه‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
اصفهان
دانشگاه
همینجا
رشته دانشگاه
حقوق

قمار باز-نویسنده فئودور داستا یوفسکی-ترجمه جلال آل احمد
خوشم نیومد..به ی زوری خوندمش..اصن جذبش نشدم..

N-firoozeh

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان دو
شهر
شیراز

کوری-خوزه ساراماگو
خیلی جالب بود از نظرم.کل داستان یه ایده جدید بود برای به تصویر کشیدن خیلی از واقعیت ها.شروع خیلی خوبی داشت به همین دلیل از همون ابتدا جذبش میشدی.شخصیت مورد علاقم در کتاب اون سگی بود که اشک ها رو میلیسید..
در رویای بایل-ریچارد براتیگان
آخرش خیلی خنده دار بود برای من.روند کتاب یه جوری بود که تا حدودی میشد اتفاق بعدی رو حدس زد ینی من میزدم اما پایانش خیلی غیر منتظره بود...عمرا همچین چیزی به ذهنم نمیرسید.کلی خندیدم در پایان :-"
+من هم بابل دارم...از این که کسی تونست احساس من به بابل رو به نمایش بذاره خوشم اومد.
من او را دوست داشتم-آنا گاوالدا
از هر رمان عاشقانه ای آموزنده تر بود...گاهی اوقات باید گذشت و گذاشتو و رفت...هدف کتاب همین یه جمله بود از نظر من :D توصیه می شود.
+(این سه تا رو خوندم.حوصلم نمیشد هی بیام شرح تک تکشونو بنویسم.همه رو با هم نوشتم :D) ~X(

star96

کاربر فعال
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
کرج
دانشگاه
خواجه نصیر
رشته دانشگاه
فیزیک

آخرین کتابی که خوندم سروده های مریم حیدرزاده بود بی نظیر بود ولی دیگه نتونستم اون کتابو تو کتابخونه پیدا کنم :(
آخرین رمانی که خوندم عروس فریبکار بود چیزی که این کتاب بهم یاد داد این بود که نمیشه آدمارو از روی ظاهر شناخت اما اگه ظاهر خوبی داشته باشی به مدت خیلی کمی می تونی کلی آدم دورت جمع کنی و برای از دست ندادن کسایی که برات با ارزشن و دوسشون داری باید دوس داشتنتو با محبت بهشون نشون بدی وگرنه از دستتشون میدی .....کلا حرفای زیادی برای گفتن داشت :)

آیدا :)

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان امام رضا(ع)
شهر
لاهیجان

مجموعه ی افسانه
که البته آخریش کلیدهای زندان اهریمن بود
نویسنده ش براندون موله
کلا کتاب مناسبی واسه ی افرادی که به چیزهای تخیلی واینا علاقه دارند! :)

نام مرکز سمپاد
فرزانگان امین
شهر
اصفهان
سال فارغ التحصیلی
1390

تابوت های دست ساز
نوشته ترومن کاپوتی
یک «گزارش واقعی از یک جنایت امریکایی»
یه داستان جناییه ولی شیوه ش خیلی باحاله.یعنی کلا شیوه نویسنده ش تو خیلی از آثارش اینطوریه که رمان یا داستان رو به صورت "گزارش گونه" می نویسه.
داستان جنایی جذابی بود.(حجم کتاب هم خیلی کمه) ولی خب آخرش یه جوری آدمو می ذاشت تو خماری!آخرش معلوم نبود واقعا این جنایات تقصیر قاتل فرضیه یا همه ش ساخته ذهن طرفه! یا... یه جورِ خاصی بود اصلا!

آلفرد جیمز

کاربر فعال
نام مرکز سمپاد
شهید هاشمی نژاد 1
شهر
مشهد
مدال المپیاد
مدال نقره المپیاد شیمی 91
دانشگاه
صنعتی شریف
رشته دانشگاه
مهندسی صنایع

خب بالاخره از شر کنکور راحت شدم و دارم عقده ی کتاب نخوندنای این چند وقتو خالی میکنم P:>

1-ملکوت نوشته ی بهرام صادقی که از مصاحبه قدیمی نجف دریا بندری باهاش آشنا شدم(تو اون مصاحبه با بوف کور مقایسه شده بود)
کلا از اون دسته از کتاباس که بعضی جاهاش می فهمی با یه شاهکار بی برو برگرد طرفی ولی بعضی جاهاشم ایمان میاری که یه آشغاله به تمام معناس! :rolleyes: کلا کتابش خیلی خیلی خیلی جای بحث داره.حتی میتونه یه پیشنهاد برای کتابخوانی گروهی باشه

2-سفر به انتهای شب فردینان سلینکه دیگه از کفر ابلیس هم معروفتره ولی همراه شدن باهاش و سفر شما هم به انتهای شب واقعا جانگداز(!!)ه.حداقل برای من که ابتداش خیلی درگیرکننده نبود.

3-فیلمنامه ی گذرگاه میلر برادران کوئنکه به نظرم از بهترین کارهاشون نیست اما غافلگیری های قوی و داستان جذاب باعث میشه کتاب از دستتون نیفته.

4-...

Vip

کاربر فوق‌فعال
نام مرکز سمپاد
farzanegan
شهر
tehran
رشته دانشگاه
بزارحالادیپلمموبگیرم

آخرین کتابی که خوندم "دخترکشیش"از جرج اورول
کتاباش واقعن محشرن خصوصن1984ش

nastaran.kt

کاربر فوق‌فعال
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
مدال المپیاد
مدال قهوه ای زیست
دانشگاه
بهشتی
رشته دانشگاه
دارو

چنتا باهم خوندم تموم شد...

چشمهایش ( بزرگ علوی) : داستان زندگی یه استاد نقاشی ، البته بعد از مرگش ، معشوقه ی گمنامش تعریف میکنه...این معشوقه ی گمنام رو از روی یه تابلو که عکس یه زنی بود که روی چشمهاش بیشتر کار شده بود پیدا میکنن...عالیه! واقعا شاهکار بزرگ علویه،البته من کمی دیر خوندمش... :|

شیرین ( م.مودب پور) : صرفا برای بازگشت به عصر رمان خوندنم این کتابو خوندم والا خوشم نمیومد خیلی :|

صدسال تنهایی(گابریل گارسیا مارکز) البته کامل تموم نشده ولی واقعا قشنگه،نوبل هم داره...

و حتی یک کلمه هم نگفت ( هاینریش بل) : مثه همه ی آثار بل عالیـــــــــــــ بود...اگه از بل چیزی نخوندین بهتره با عقاید یک دلقک شروع کنین...

:)

K-N-P-G

کاربر نیمه‌فعال
نام مرکز سمپاد
فرزانگان1-2
شهر
همدان-تهران
دانشگاه
علوم پزشکی تهران
رشته دانشگاه
داروسازی

ابله - فیودور داستایوسکی عالییییییییییییییییییییییییه من خیلی دوسش داشتم :D

نام مرکز سمپاد
فرزانگان امین
شهر
اصفهان
سال فارغ التحصیلی
1390

یک عاشقانه آرام
نادر ابراهیمی
مسیر تهران اصفهان 6 ساعته تو همین مسیر خوندمش :)
خیلی کتاب دوست داشتنی بود. نثرش رو هم خیلی دوست داشتم.حرفهای خوبی توش زده بود که میخوام یه جا یادداشتشون کنم تا فراموشم نشه :)

N-firoozeh

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان دو
شهر
شیراز

عقاید یک دلقک
پایان داستان حرف برای گفتن زیاد داره.من کاملن حس پوچی رو یافتم در جملات آخر..دوستش داشتم..همین

بالا