• اگر سمپادی هستی همین الان عضو شو :
    ثبت نام عضویت

آخرین کتابی که خوندید؟

SE7EN.7

کاربر فوق‌فعال
نام مرکز سمپاد
حلی II
شهر
TEHRAN
مدال المپیاد
ریاضی میخوندم!!یادش بخیییر!!!
دانشگاه
هرجا قسمت شه!!!!!
رشته دانشگاه
پزشکی!
پاسخ : آخرین کتابی که خوندید؟

خیابان هراس- کابوس ها
آر.آل.استاین
کلا عاشق کتابای استاینم :)

كياناز

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگـان ۱
شهر
اصفهـان
سال فارغ التحصیلی
96

جلاد لاغرُ واسه دورِ سوم خوندم.
یه کتاب, نوشته "دارن شان", درباره پسری که خونوادش و کلا اطرافیانش, ادم بی لیاقتی میدونن ـش و اون برای اثبات لیاقتِ خودش به سفری سخت میره, و وقتی که از این سفر برمیگرده, نه تنها لیاقت و قدرتش رو به همه ثابت میکنه, بلکه بسیار پختهُ با تجربه و مهم تر, با عقاید ارمانی تری میشه.
- کتابایِ دارن شان, فقط واسه دوره راهنمایی خوبه, بعد از اون خَز میشه. :]

sara4

کاربر فوق‌فعال
نام مرکز سمپاد
فرزانگان اراک

آخرینش کتاب شگفت زده بود که سینما رمانه،خوشم اومد ازش
نماد گمشده هم از دن براون دارم میخونم
یکم پیچیدس بعضی جاهش یه جمله تو یه صفحه نوشته و بقیش پاورقیه!

shshsh

sh m
نام مرکز سمپاد
فرزانگان 2
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
97
رشته دانشگاه
پزشکی

برنده تنهاست - پائولو کوییلو

کتاب ِ فوق العادیه! درمورد ِ سینما و هالیوودُ پشت ِ پرده ــاشه .
درواقع میشه گفت یکی دیگه از اون «کوییلویی» ــاس. :]

m.f.a

کاربر نیمه‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان 2
شهر
کرمان
دانشگاه
ایشالا شریف یا تهران

اسم کتاب ته کلاس،ردیف آخر،صندلی آخربودکه نویسنده اش:لوییس سکر باترجمه ی پروین علی پور :) :)

درموردیه پسره بودکه خیلی شلوغ بودواصلادرسخون هم نبودکه بااومدن یه مشاوربه مدرسشون
بهش یه خورده کمک شدپسره خیلی بامزه وخیال پردازبودیه دفعه رفته بودجشن تولدبعدنشسته بودروی کیک :)) :))
تازه باعروسکاشم حرف می زد

delaram1995

کاربر فعال
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
گرگان
رشته دانشگاه
فيزيك يا فلسفه ؟

از اونجاییکه من عادت ندارم کتابارو درست و حسابی و به ترتیب بخونم خب مسلما آخریشونو یادم نمی یاد اما در حال حاضر دارم این کتابارو می خونم
طاعون از آلبر کامو
علم اقتصاد از ارنست ماندل
و حاکمیت و آزادی از رامین جهانبگلو

طاعون یه جور وقایع نگاریه از یه فاجعه که واسه مردم یه شهر به اسم اوران توی الجزایر اتفاق افتاده ؛ طاعون
و در واقع توی این کتاب گذر شرایط روحی آدم ها از یه مرحله یه مرحله ی دیگه به تصویر کشیده می شه : از اوج نگرانی تا خواب روح ؛
یعنی همون مردمی که اولا هر ثانیه واسه شون قد یه سال طول می کشید [-o<به حدی از غم اشباع شدن که دیگه ضجه شبانه روزی هم نوعاشون براشون هیچ اهمیتی نداره . دیگه انگار نمی فهمن که اصلا زمان می گذره یا نه ، وایستاده .

علم اقتصاد هم در مورد مبانی اقتصاده اما با توجه به گرایش های کمونیستی نویسندَش بیشتر از اقتصاد مارکسیستی توش حرف زده و البته از تاریخچه ی عقاید اقتصادی بشر هم توش می شه خیلی چیزا پیدا کرد .

حاکمیت و آزادی هم در مورد عقاید فیلسوفان بزرگ در مورد متد های حکومتی برای رسیدن به آرمان شهره و در واقع شرح مختصریه از عقاید فیلسوفانی مثل جان لاک ،اسپینوزا ، روسو ،هگل ، مارکس و ...

ma2012

کاربر نیمه‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی
شهر
کاشان
دانشگاه
شریف
رشته دانشگاه
برق

الان دارم "هری پاتر" از رولینگ
و
"خدایان آن سوی فضا" از دنیکن رو میخونم.در مورد اینه که شاید سال ها پیش موجودات هوشمندی به کره ی زمین سفر کرده باشند و شواهد و اینا/...
داره تموم میشه دیگه!!

sogand1374

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
تبریز

نون والقلم از جلال آل احمد 8->
خوب بود کتاب در واقع به نوعی تمام مشکلات ُ اوضاع سیاسی اون زمون رُ در داستان زندگی دو تا میرزا بنویس به تصویر کشیده بود.
اولشم که با مقایسه شوروع شده بود
طرز نوشتن و بیان جلال آل احمد رُ دوست دارم! 8->

سمپادی_ss

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
.
شهر
.

آخرین کتابی که خوندم خـارجی دکتر جکیل و آقای هاید بود و ایرانی هم آدم های آبرودار.
دکتر جکیل و آقای هاید نوشته رابرت لویی استیونسن که واقعا روند کلی داستان جذاب و مخفی و نا معلوم بود که من اینجـور کتابا که آخرش معلوم میشه چی میشه رو خیلی دوست دارم :D
آدم هـای آبرودار نوشته نـادر عربلو مجموعه داستانی بود درباره خـاطرات خودش؛ یکسری وقایع تاریخی مثل زندگی نامه ناپلئون و کریستف کلمپ و اینـا که با نگاه طنز بهشون پرداخته بود.
خوب بود کلا :D

novanda

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان 6 - فرزانگان امام رضا
شهر
تهران-لاهیجان

مــهمانسراي جــامائيــــكا
نوشته ي دافنه دوموريه
كتاب خوبيـهـ و نويسندهش خيلي خوب تونسته احساس يه دختر جوون رو بيان كنه . و همينطور داستان جذابي داشت و خواننده رو درگير داستان ميكرد

fantasy

کاربر نیمه‌فعال
نام مرکز سمپاد
مدنی
شهر
تبریز

سلاخ خانه شماره ۵
نوشته کورت ونه گات
اینو دیگه همه میشناسن، توضیح میخواد؟!

afsoongar

کاربر نیمه‌فعال
نام مرکز سمپاد
فرزانگان 6
شهر
تهران

آخرین کتاب عطش مبارزه بود از سوزان کالینز با ترجمه ی خانم سعادت.کتاب جالبیه.با اینکه از همون اول میشه آخر داستان رو حدس زد ولی این جریان داستانه که آدمو جذب می کنه.به شخصه از حکومتی که توی این کتاب وجود داره خوشم میاد و بی صبرانه منتظرم تا ببینم سرانجام این حکومت چی میشه.فکر کنم تعطیلات عید جلد دومش رو هم بخونم.

baseri

F@|-|!mEh
نام مرکز سمپاد
فرزانگان 6
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
1394
مدال المپیاد
نانو
دانشگاه
علوم پزشکی البرز

کتاب " عرفان و فیزیک جدید " نوشته مایکل تالبوت .. مترجمش یادم نیست ... بعدا مینویسم متجمش کی بود

کتاب اومده رابطه ی بین عرفان و فیزیک جدید رو بررسی کرده ...

من خیلی خوشم اومد

البته قبلش کتاب " جهان هولوگرافیک " اینم نوشته مایکل تالبوت ... ترجمه داریوش مهرجویی رو خونده بودم

کتاب جهان هولوگرافیک هم در مورد نظریه هایی در این مورد صحبت کرده و ...

به نظرم فوق العاده س

(( خلاصه عرفان و فیزیک جدید رو دارم فقط باید تایپ شه ))

فـ ـاطـ ـ يما!

کاربر فوق‌فعال
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
مش‍‌هد
سال فارغ التحصیلی
1393
دانشگاه
هنر اصفهان
رشته دانشگاه
طراحی صنعتی

+ آخرین کتابی که جدی خوندمش دو 3 ماه پیش بود! بیگانه از آلبرکامو
و الان دو ماهه که کتاب مادر از ماکسیم گورکی دستمه ُ من فقط 40 صفحشُ خوندم... :|

شب بو

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان4|فرزانگان1تهران
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
96
دانشگاه
تهران
رشته دانشگاه
انسان‌شناسی

برای یک روز دیگر از میچ آلبوم.
کتاب فضای جالب داشت وو خیلی وقت ها وقتی به قسمت " جاهایی که من پشت مادرم نایستادم" میرسید یاد خودم می افتادم!
خواننده رو وادار میکنه به مادرش فکر کنه
و قبل اینکه از دستش بده قدرش رو بدونه.

کلا کتاب بدی نبود.

Fireball.II

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
نام مرکز سمپاد
هاشمی نژاد II
شهر
مشهد
سال فارغ التحصیلی
94
دانشگاه
علوم پزشکی زاهدان
رشته دانشگاه
پزشکی

آگاتا کریستی - شب بی پایان
قشنگ بود ، داستان زندگی یه پسر از یه خانواده متوسط (یا فقیر در واقع ! ) خواسته هاش و رویاهاش
بعد الان بخوام بگم کل داستانو لو میدم دیه :د
کلا جالب بود دیه فکر میکردی این طرف آدم خوبس اون یکی ادم بده بعد اخر داستان میبینی کلا اشتباه میکردی
همینا دیه خوب بود #راضی !

goldokhtar

کاربر نیمه‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
اصفهان
دانشگاه
همینجا
رشته دانشگاه
حقوق

روی ماه خداوند را ببوس..از مصطفی مستور
به نظر من میتونه کمک کنه ک دیدمون رو ی خرده عوض کنیم..درباره اینکه آیا خدایی وجود داره یا نه>؟خدا در لحظه لحظه زندگی ما حضور داره ..ی خرده بیشتر توجه کنیم

sogand1374

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
تبریز

نماد گمشده
دن براون

خب کتاب با حالی بود. 8-> با توجه به این کمی در مورد تاریخ ُ رمز آلود بود خیلی خوشم اومد >:D<

پ.ن: نمیدونم چرا فقد یک مدت کلن دیدم به دنیا عوض شده بود و میترسیدم کلی ! :-"""""" :D

یلدا-ق

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
نام مرکز سمپاد
دبیرستان فرزانگان 1 تهران
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
95
مدال المپیاد
نجوم

"زنده باد کاتالونیا"
نویسنده:جرج اوروِل
خب هنوز تمومش نکردم ولی تا اینجا که خوندم میتونم بگم عالیه /m\ توصیف های جرج اورول عالیه اصن...در عین حال که به جزئیات پرداخته و سعی کرده چیزی رو که میدیده تصویر کنه،زیادی در مورد یه صحنه حرف نزده و حوصله سر بر نشده ماجرا
کلا در مورد جنگ داخلی اسپانیا بین ملی گرا ها و جمهوری خوا ها ست که جرج اورول در جبهه جمهوری خواها میجنگه.
جمهوری خواها خودشون شامل آنارشیست ها و کمونیست ها هستن و ملی گرا ها هم عمدتا فاشیست(فاشیست های طرفدار فرانکو)
برخلاف اسم کتاب،جرج اورول سعی نداره ایدئولوژی جمهوری خواها رو بالا ببره و در مقابل فاشیست ها رو بکوبه(در واقع اورول اصلا از فاشیست ها و ایدئولوژی شون چیزی نمیگه و بیشتر سعی داره اتفاقاتی که اطرافش میفته و مربوط به جمهوری خواهاست رو روایت کنه که اتفاقا در ستایش جمهوری خواها نیست و خیلی جاها ازشون انتقادات تندی کرده و به خیلی چیزا هم معترض بوده.اورول اینجا سعی در ستایش "مردم"کاتالان،ایستادگیشون،اخلاقشون و عادت هاشون داره.مسئله مهم دیگه هم اینه که اورول خیلی بی پرده از جبهه ها حرف میزنه و اصلا سعی نمیکنه خودسانسوری کنه یا از جنگ چهره خوبی نشون بده یا به خاطر ستایش مقاومت مردم ضعف های بیشمار شبه نظامیان رو بپوشونه)
همین دیگه! :D

Ho Da

کاربر فعال

کتاب مأمور سیگاری خدا از محسن‌حسام مظاهری که در رشته‌ی جامعه‌شناسی تحصیل کرده است و سعی داشته داستان‌هایی کوتاه با رویکرد اجتماعی را برای مخاطبان بنویسه. داستان‌هایی که حالتی مستند دارد و براساس واقعیت اند.پیشنهاد میکنم بخونید :)

بالا