• اگر سمپادی هستی همین الان عضو شو :
    ثبت نام عضویت

امیلی رودا

• شروع کننده موضوع

سیاوش

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی
شهر
شهرکرد
سال فارغ التحصیلی
92
دانشگاه
صنعتی شریف
رشته دانشگاه
مهندسی کامپیوتر- نرم افزار
اینستاگرام
پاسخ : امیلی رودا

به نقل از کلــــــــــــــوز :
روون چیزی نداره،اما دلتورا معماهاش در حد پیش دبستانیه اخه!!!! :-w :D البته رمان یه چیزه شخصیه دیگه (;

بله یکی از دلایل اینکه میگن دلتورا هم بچه گانس همین معما های پیش پا افتاده ی اونه (;

miss.M

کاربر فوق‌فعال
نام مرکز سمپاد
فرزانگان 2
شهر
تهران
دانشگاه
دانشگاه تهران
رشته دانشگاه
علوم کامپیوتر

اون موقع ها كه دلتورا مي خوندم خيلييييييييي باهاش حال مي كردم!به همون دلايلي كه گفته شد.اگه الآن هم بخونمش ازش لذت مي برم.معماهاش خيلي خوب بود مخصوصا" براي بچه هاي راهنمايي.
داستانش براي من كشش خاصي داشت ! :-?
به همه ي بچه ها راهنمايي پيشنهاد مي كنم حتما" بخونندش!
ما دبيرستاني ها هم كه بدبخت بيچاره ايم و اصلا" نمي رسيم كتاب بخونيم! :((

• شروع کننده موضوع

سیاوش

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی
شهر
شهرکرد
سال فارغ التحصیلی
92
دانشگاه
صنعتی شریف
رشته دانشگاه
مهندسی کامپیوتر- نرم افزار
اینستاگرام

به نقل از miss.M :
اون موقع ها كه دلتورا مي خوندم خيلييييييييي باهاش حال مي كردم!به همون دلايلي كه گفته شد.اگه الآن هم بخونمش ازش لذت مي برم.معماهاش خيلي خوب بود مخصوصا" براي بچه هاي راهنمايي.
داستانش براي من كشش خاصي داشت ! :-?
به همه ي بچه ها راهنمايي پيشنهاد مي كنم حتما" بخونندش!
ما دبيرستاني ها هم كه بدبخت بيچاره ايم و اصلا" نمي رسيم كتاب بخونيم! :((
معماهاش خیلی سخت نیستن بچه 2 ساله هم میفهمدشون !
ولی کتابه برای شروع کتاب خوبیه !

N.M

لنگر انداخته
نام مرکز سمپاد
فرزانگان یک
شهر
تهران
مدال المپیاد
طلای دوره ۲۷ المپیاد ادبی
دانشگاه
دانشگاه تهران
رشته دانشگاه
ادبیات فارسی

مـممم...من فقط پنج جلدشُ خوندم . قشنگ بود اما از جلد 3 به بعــد ، حس کردم یجورایـی تکراریه دیگه ... تو هر کتاب یه مشکلی پیش میاد براشون تهش حل میشـه یه سنگ میگیرن (:| دو تا مجموعه بعدیش چـطوره ؟داستانش چیه ؟ بخونم ؟

Legend

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
نام مرکز سمپاد
علامه حلی بدون شماره!
شهر
طهرون
سال فارغ التحصیلی
93
رشته دانشگاه
مهندسی عمران

بخون ولی دیگه برات کشش نداره!

ولی 2 تا مجموعه دیگش مخصوصا آخریش یعنی اژدها هاش رو حال کردم!

واقعا واسه بچه ها خوب می نویسه از نظر حجیمبودن داستان و برا هرچیز یه چیزی نوشتن دلتوراش بهتره ولی از نظر قشنگی و کیفیت من روون رو ترجیح میدم! :)

afroDt

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
دبیرستان فرزانگان 1
شهر
تهرانــــــــــ

من کتاب اول و دومش رو امسال خوندم...دانلود کرده بودم تو یه روز خوندمشون!

بعد اصن هیچ رابطه ای باهاش بر قرار که نکردم هیچ به نظرم در حد همون کتابای رامونا بود که باید تو سن اول راهنمایی و کلاس 5 خوند...

تو کتابِ اولش که من یادم میاد، اصن توصیف نداشت...من اصن نمیتونستم فضا رو برای خودم مجسم کنم...

یه جورایی انگار خیلی تن تن مینوش میرف جلو...

بعد داستان هم یکم زیادی ساده بود....من دوس نداشتم کلا.... :D

melika.m.r

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
دبیــرســتانِ فرزانگانِ یک
شهر
تــــهران!
دانشگاه
خدا بخواد ، تهران .

کلِّ جلدایِ دلتوراش ُ خوندم ! دوس ـشون داشتم . داستان پردازیُ کلیتِ موضوع ـش به نظرم خوب بود. نثرش ساده بود ! :-? فک کنم اول دومِ راهنمایی بودم که خوندم. و به نظرم خوب بود واسه اون سن ! :-?

AmorE

Meyo
نام مرکز سمپاد
راهنمایی حلی 2- دبیرستان حلی 3
شهر
تهران
دانشگاه
دانشگاه تهران
اینستاگرام

کسی انیمه ی دلتورا رو دیده؟
برای کسی که داسنانشو خونده تداعی کننده ی خاطرات قدیمیش میشه(برای اونایی که خیلی وقت پیش خوندن)

nimche

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
دبیرستان علامه حلی 1
شهر
تهران
مدال المپیاد
مدال طلای بیست و ششمین دوره‌ی المپیاد ادبی
دانشگاه
دانشگاه تهران
رشته دانشگاه
مهندسی معماری و زبان و ادبی

دوم ابتدایی در جست و جوی دلتورا رو شروع کردم!چون نمیدونستم یه مجموعست اول جلد دومش رو گرفتم و خوندم!!!واسه همین ته داستان خیلی خیلی غافلگیر شدم!!!
پنجم یا ول راهنمایی هم بود که اژدهایان دلتورا رو تموم کردم.یه کم زیادی لوس تموم شد ولی خب!
چهارم هم روون رو خوندم...اون از دلتورا ضعیف تر بود
ولی خب واقعا یه عامل مهمی توی بالا رفتن سرعت کتاب خونیم همین دلتورا بودش...کلی مدیونم به خانم رودا!

پوریا

لنگر انداخته
نام مرکز سمپاد
helli 1
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
1393
دانشگاه
زنجان
رشته دانشگاه
پزشکی
تلگرام

واقعا دلتورا بچگانه است...واقعا حیف اون همه زمانی که صرفش کردم...کمربند دلتورا...سرزمین سیاه :-&

نام مرکز سمپاد
شهید هاشمی نژاد 1
شهر
مشهد
سال فارغ التحصیلی
90
دانشگاه
خوارزمی
رشته دانشگاه
علوم کامپیوتر- علوم تصمیم و مهندسی دانش
تلگرام
اینستاگرام

به نام خدا

به نقل از prabd.chess :
واقعا دلتورا بچگانه است...واقعا حیف اون همه زمانی که صرفش کردم...کمربند دلتورا...سرزمین سیاه :-&
نمی دونم چرا!!!!!
کتاب واقعا قشنگیه مخصوصا در دوران راهنمایی. من خودم 3 بار خوندمش و هر بار لذت بردم با اینکه یک بار اونو سوم دبیرستان خوندم و مطمئنم حتی اگه الانم بخونم بازم ازش لذت می برم. مشکل کجاست؟! :-?

• لایک
امتیازات: AmorE

پوریا

لنگر انداخته
نام مرکز سمپاد
helli 1
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
1393
دانشگاه
زنجان
رشته دانشگاه
پزشکی
تلگرام

به نقل از The Lich King :
به نام خدا
نمی دونم چرا!!!!!
کتاب واقعا قشنگیه مخصوصا در دوران راهنمایی. من خودم 3 بار خوندمش و هر بار لذت بردم با اینکه یک بار اونو سوم دبیرستان خوندم و مطمئنم حتی اگه الانم بخونم بازم ازش لذت می برم. مشکل کجاست؟! :-?
یقینا یک نویسنده وقتی مینویسد دارد بازسازی های ناخوداگاه خود را بیان میکند...به راستی رودا در این اثر از کمربند دلتورا مقصودش چیست؟...ایا 3رف اتحاد؟...موضوع اندکی کلیشه ای نیست؟...ضمنا به نظرم کتاب بیشتر حالت سریالی 3رف دارد تا اینکه بخواهد در هر مرحله مفهومی بدهد...مثلا بارد و جاسمین به نظرم میتونستن در نقش های خیلی بهتری ظاهر بشن تا 3رفا همراه...شوک اخر داستان هم به نظرم مسخره بود...همین که جاسمین دختر فلانی بوده و لیف پسر پادشاه...
در هر حال معتقدم این کتاب حتی اگه به قول شما قشنگ هم باشه هیچگاه یک کتاب ایده ال نخواهد بود...رودا در این اثرش 3رفا نوشته تا خواننده بخواند...و این فاجعه است [-(

نام مرکز سمپاد
شهید هاشمی نژاد 1
شهر
مشهد
سال فارغ التحصیلی
90
دانشگاه
خوارزمی
رشته دانشگاه
علوم کامپیوتر- علوم تصمیم و مهندسی دانش
تلگرام
اینستاگرام

به نام خدا

به نقل از prabd.chess :
یقینا یک نویسنده وقتی مینویسد دارد بازسازی های ناخوداگاه خود را بیان میکند...به راستی رودا در این اثر از کمربند دلتورا مقصودش چیست؟...ایا 3رف اتحاد؟...موضوع اندکی کلیشه ای نیست؟...ضمنا به نظرم کتاب بیشتر حالت سریالی 3رف دارد تا اینکه بخواهد در هر مرحله مفهومی بدهد...مثلا بارد و جاسمین به نظرم میتونستن در نقش های خیلی بهتری ظاهر بشن تا 3رفا همراه...شوک اخر داستان هم به نظرم مسخره بود...همین که جاسمین دختر فلانی بوده و لیف پسر پادشاه...
در هر حال معتقدم این کتاب حتی اگه به قول شما قشنگ هم باشه هیچگاه یک کتاب ایده ال نخواهد بود...رودا در این اثرش 3رفا نوشته تا خواننده بخواند...و این فاجعه است [-(
من نگفتم که این کتاب یک شاهکاره، گفتم کتاب قشنگیه،‌ مخصوصا برای سنین پایین تر و همچنین برای شروع اما اینکه این کتاب ایده آل باشه... نه منم همچین نظری ندارم.

afroDt

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
دبیرستان فرزانگان 1
شهر
تهرانــــــــــ

به نقل از prabd.chess :
هر کتابی که ادم میخونه که حتمن نباید از نظر ادبی کامل باشه... :D

من خودم زیاد با کتاب رابطه برقرار نکردم ، ولی به نظرم برای شروع مخصوصا تو سنای راهنمایی و اینا خوبه...

مخصوصا که کتاباش سادن و سرعت خوندن رو خیلی بالا میبرن...

میتونه کمک کنه به روند کتاب خوندن.... :)

+آپ

• لایک
امتیازات: N.M

Arghavan S

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
---
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
0

اول - دوم ِ راهنمایی بودم که دلتورا و روون رو همزمان میخوندم . برای اون سن واقعن هیجان انگیز ُ جالب ُ اینا بود ؛ راضی بودم ! با اینکه بچگانه بود .

ارنواز

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان 2 / فرهنگ
شهر
مشهد
دانشگاه
تهران
رشته دانشگاه
باستان شناسی

ما دوم - سوم راهنمایی که بودیم، 6-5 نفرمون باهم مجموعه ی «دلتورا» رو خریدیم و بعدشم خوندیم!
اون موقع واسم جالب بود.

Mozartine

کاربر حرفه‌ای

به نقل از مبارز صدایم کنید نه پیروز :

خب اینجوری که شما حرف میزنی آدم کلا هر جور رمانیو باید بندازه دور ! الان دقیقا مشکل اینه که رودا خیلی به اتحاد و قدرتش ایمان داشته ؟! چه اشکالی داره ؟!

هر فانتزی ای رو بخونی (حتی کتابای تالکین) رو موقع خوندن حس میکنی که اینا به تنهایی در مقابل اون شر مطلق هیچی نیستن .. به شخصه سر هری پاتر واقن حس میکردم هری در مقابل ولدمورت هیچی نیست .. همیشه وقتی همشون با هم هستن میتونن بترکونن شر رو .. اینا اونموقع نشونه اتحاد نیس ؟ فقط اون کلیشه ای میشه ؟! واقن دلیلی نداره وقتی الان از یه کتاب خوشمون نمیاد یا کتابای خفن ترش رو خوندیم بعدا بریم به اون بگیم معمولی و کلیشه ای .. هیچ دلیلی نداره !

بعله درسته منم الان به عنوان یه فانتزی سطح بالا به ۱۱ جلد دلتورایی که خوندم نگا نمیکنم ولی وقتی دبستان بودم و خوندم واقعا نمیتونستم بذارم زمین با این که هری پاتر رو هم میخوندم

هر کتاب یه مخاطبی داره , همه هم کل کتابای فانتزی رو نخوندن یه تا میبینن که کمربندی در کاره بگن اَه , اَه کلیشه ایه .. فقط نوشته تا پول در بیاره

بی انصافی نکنین لطفا ! :D

SHINE

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان2
شهر
تهران

منم اول راهنمايي بودم هر 3 تا مجموعه در جست و جوي دلتورا و 2 تا ديگه که الان اسمش يادم نيست :-[خوندم
اون موقع خيلي دوست داشتم باهاشون حال ميکردم اما الان فکر اين که حتي کتابشو بگيرم دستم کسل کننده اس برام
براي کسايي که تو اون سنن واقعا کتاب قشنگي هست بنظرم...

pucy cat

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
دبیرستان فرزانگان 4
شهر
تهــران

من اول راهنمایی کل اون سه تا مجموعه های دلتوراشو خوندم
به عنوان اولین کتاب فانتزی که خوندم برام جالب بود
داستاناش جالب بود
کلادوسش دارم x:

• لایک
امتیازات: SHINE

آیدا :)

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان امام رضا(ع)
شهر
لاهیجان

من دلتورا رو خیلی دوست داشتم ودارم x:

اینم مثل هری پاتر تا تموم میشد از اول می خوندم :))

بالا