• اگر سمپادی هستی همین الان عضو شو :
    ثبت نام عضویت

برق شریف...برق شریف...

• شروع کننده موضوع admin
  • تاریخ شروع

BlackTG

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهید مدنی
شهر
تبریز
مدال المپیاد
المپیاد کامپیوتر نیمچه مدال
دانشگاه
شریف
رشته دانشگاه
صنایع
پاسخ : برق شریف...برق شریف...

به نقل از twilight :
نه من به هیچ وجه نمیخوام بگم شریف جای بدیه و اینا.
جو درس خونی و رقابت خیلی بالاس وکسی که میخواد بره اونجا باید اول خودشه بشناسه ببینه آیا حاضره انقد از خودش مایه بذاره یانه. هرفرد باید هدفشو از درس خوندن و دانشگاه رفتن بدونه...
پس مشکلی نیست منم خیلی جاها اشتباه اکثریت رو میبینم ولی نمیتونم حرفممو ثابت کنم

alirz-

کاربر فوق‌فعال
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
شیراز
دانشگاه
پلی تکنیک
رشته دانشگاه
برق

از کجا میشه اطلاعات دقیق به دست اورد؟ اخه هرکس یه چیز میگه! ~X(

Mid

کاربر فعال
نام مرکز سمپاد
Farzanegan
شهر
سفلای شرقی
سال فارغ التحصیلی
93
رشته دانشگاه
دندان پزشکی

لطفآ به صرف اینکه رشته های کلاسیه نرین فقط.چون من داداشم اونجاس میگه ترم 3 حداقل 20 تا برقی تغییر رشته دادن،
نمره کردیتش واسه ارشد هم خیلی بالائه.مثلا میگفت ترم 5،سی و هفت سری تمرین داشتن که فقط یه تمرینشون 21 صفحه بوده
:|
بعد رتبه دورقمی عالی میاد ریاضی رو میشه 10، خب کلا زده میشه از برق.
:|
اپلای فوق العاده شدید هم داره، از همه رشته های شریف بیشتر، یعنی اگه میزنین به اپلای هم باید فکر کنید چون جو اپلای توش شدید تر از بقیه رشته هاش.
رقابت هم فوق العاده سنگین...
اینا شنیده های منه، اگه یه برق شریف خودش بیاد حرفاش مستندتره

hamidhanek

کاربر فوق‌فعال
نام مرکز سمپاد
Heli
شهر
Tehran

من خیلی میخوام ولی فک نکنم برم شریف
خییییییییییلی سخته

alirz-

کاربر فوق‌فعال
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
شیراز
دانشگاه
پلی تکنیک
رشته دانشگاه
برق

یعنی میگین برق تهران بهتره؟ از برق تهران کسی خبری نداره؟

نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
قم
سال فارغ التحصیلی
97

ببخشید که اومدم محفل بزرگ ترا.... یه سوال بزرگ داشتم.
کسی که برق می خونه میره چی کاره می شه؟

ali jahangiri

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهید قدوسی
شهر
قم
مدال المپیاد
طلای المپیاد دانشجویی -مکانیک
دانشگاه
شریف
رشته دانشگاه
مکانیک

به نقل از مُحسن :
عمده دانشجوهای شریف غیر از تعدادی فقط به درد همون محوطه دانشگاه شریف میخورن، بیرون از اون فقط باعث رنج و عذاب اطرافیانند، جوش یه چیزی تو مایه‌های اینکه "ماها خیلی خفن و در عین حال ادای Cool بازی در میاریم" هست. فکر نمیکنم به درد کسایی بخوره که میخوان دوران دانشجویی رو با خیال راحت و تو یه محیط فرهنگی و رشد کرده بگذرونند، شاید بشه گفت شریف یه دبیرستان دخترانه بزرگ ه.

+ در سطح علمی و متوسط IQ این دانشگاه شکی نیست. لذا EQ ها به شدت فقر دارند.

+ برقی‌های اونجا عمدتا آدم‌های آرومی هستند، سرشون تو کار خودشون ه.

+ با اساتید بسیار عقده‌ای برخورد می‌کنید، گاهی سعی می‌کنند با شما رقابت کنند.

+ شریفی بودن بین بقیه دانشجوهای دانشگاه‌های دیگه مزیت حساب نمیشه، مخصوصا اگه اندکی غرور ازتون ببینند طرد میشید و اصلا هم کلاس نداره.

+ ببه جوونیتون رحم کنید.

این صحبت ها نظر ـه

حقیقت چیز دیگه ای ـه

تعدادی معدودی هستن که سرشون تو کتابه و ... اونا به کنار

اما اکثر بچه ها هیچ فرقی با بقیه ندارن جز اینکه رتبه ی کنکورشون بهتر بوده

اینکه میگی EQ به شدت ضعیفه صرفا یه شنیده ـست

تقریبا هشتاد درصد بچه های رشته های برق ، عمران و مکانیک دوره ی خودمون رو میشناسم

حقیقت اینه که دقیقا عکس صحبت های تو درسته

sayyed jan

کاربر فعال
نام مرکز سمپاد
شهید اژه ای اصفهان
شهر
اصفهان
دانشگاه
دانشگاه شریف++ایشالا
رشته دانشگاه
مکانیک ++بازم ایشالا

به نقل از hastikhanoom :
ببخشید که اومدم محفل بزرگ ترا.... یه سوال بزرگ داشتم.
کسی که برق می خونه میره چی کاره می شه؟
حرفتون خیلی کلیه.مهندسی برق خیلی دامنه شغلی داره.
4 تا گرایش کلی داره.الکترونیک مخابرات قدرت کنترل.
مثلا برق قدرت
::"هدف اصلی مهندسین این گرایش، تولید برق در نیروگاهها، انتقال برق از طریق خطوط انتقال و توزیع آن در شبکه های شهری و در نهایت توزیع آن برای مصارف خانگی و کارخانجات است. بنابراین یک مهندس قدرت باید به روشهای مختلف تولید برق، خطوط انتقال نیرو و سیستم های توزیع آشنا باشد."
یا مثلا برق الکترونیکک
ایش الکترونیک به دو زیر بخش عمده تقسیم می شود. بخش اول میکروالکترونیک است که شامل علم مواد، فیزیک الکترونیک، طراحی و ساخت قطعات از ساده ترین آنها تا پیچیده ترین آنها است و بخش دوم نیز مدار و سیستم نامیده می شود و هدف آن طراحی و ساخت سیستم ها و تجهیزات الکترونیکی با استفاده از قطعات ساخته شده توسط متخصصان میکروالکترونیک است.
در کل بینهایت گرایش و شغل داره نمیشه گفت.

happiestchemist

ملکه ی شیشه ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
4d
سال فارغ التحصیلی
1390
مدال المپیاد
دارم.
دانشگاه
تهران
رشته دانشگاه
داروسازی

چه قدر من ناراحت شدم :-< بیچاره ها خیلی گناه دارن..حداقل ماها درسامونم سنگین باشه رقابت توش صفره :)) یعنی اوایل تک روی بود بعد دیدیم اگه همه با هم نباشیم میوفتیم همه رو..بعد اتحادمون بیشتر شد.. شبای امتحانا هرکی سوالی جزوه ای چیزی داره رو میکنه..همه با هم میخونیم..(اقلیت حسودم داریم البته/) و کارای گروهی مونم معمولا خوب جواب میگیریم.
خدا رحم کنه...این همه ادم باهوش رو جمع میکنن بعد له میکنن اونجا :| از دوستای دبیرستانمم که رفتن منزوی شدن :-< این همه بخون بخون که بری اونجا لهت کنن،،زور داره والا..

sssss

کاربر نیمه‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان دو
شهر
شیراز
دانشگاه
صنعتی شریف
رشته دانشگاه
مهندسی کامپیوتر-سخت‌افزار.

به نظر من نه حرفای علی جهان درسته نه محسن. :-"

نقل قول از: مُحسن در امروز ساعت 04:18

یعنی شریف سطح علمی خوبی نداره؟ برخوردهای اساتید خیلی خوبه؟ من فکر نمیکنم، نمونه‌های زیر رو ببین، اگر خواستی من پروفایلشون رو میدم بهت. پدر من با اساتیدتون دوسته، میشناسدشون.

این استادا استثنان. من این دو ترم استادایی که داشتم واقعا خوب بودن.

خیلی از اونایی که می‌رن برق و بعد تغییر رشته می‌دن به‌خاطر اینه که درست رشته‌هارو نمی‌شناسن. میان برق که توی این دو ترم رشته‌هارو بشناسن که اگه خواستن تغییررشته بدن راحت‌تر باشه.

farz

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
سنندج
مدال المپیاد
مرحله اول شیمی
دانشگاه
صنعتی شریف
رشته دانشگاه
مهندسی شیمی

خب خب ؛؛) دوستانِ خوب، علی‌جهان و مُحسن همدیگرو نزنین لدفن :د
واقعیت اینه که نه حرفای محسن کاملا درسته و نه حرفای علی‌جهان، یک چیزی مابین این هاست

تعدادی معدودی هستن که سرشون تو کتابه و ... اونا به کنار
معدود نیستن! اگه سر تو کتاب نباشه ب سادگی میوفتی! :د باید بخونی، نه اینکه ساعت مطالعه مهم باشه نه، ولی باید خوب و مفهومی درس بخونی اون وقته‌که هم ب درست میرسی و هم ب کار و زندگیت.

اینکه میگی EQ به شدت ضعیفه صرفا یه شنیده ـست

تقریبا هشتاد درصد بچه های رشته های برق ، عمران و مکانیک دوره ی خودمون رو میشناسم

حقیقت اینه که دقیقا عکس صحبت های تو درسته
+ در سطح علمی و متوسط IQ این دانشگاه شکی نیست. لذا EQ ها به شدت فقر دارند.

بچه‌های ما توی خودشون خوبن و خوب ظاهر میشن ولی اگه تو ی جمع نا‌آشنا باشن اکثر(نه همه) دچار مشکل میشن، و البته تو بعضی جمع‌ها آدم ترجیح میده صحبت نکنه و کاری انجام نده چون از بس رو آدم زوم میکنن هر حرفی رو کنایه‌ای برداشت میکنن که تو رفتی شریف ک چی! چرا اینجور حرف میزنی و اینا! :rolleyes:

من تو این ۲ترم فقط ی استاد عقده‌ای داشتم! بقیه استادامون واقعا خوب بودن هم تدریس و هم جواب دادن ب دانشجو تو وقت های غیر کلاسی! البته همه‌جا استاد عقده‌ای دارم قطعا! من اسم از دانشگاه های دیگه نمیبرم ولی یکی از دوستان صرفا سر اینکه سرکلاس حل تمرین نرفته استاد بش ۹ داده! یا یکی از بچه‌ها چون سرکلاس حل‌تمرین نرفتن ۲جلسه استاد قهر کرده نرفته سر کلاس!
پ.ن: تو شریف تقریبا همه استادهای معارف باید تحقیقشون رو غیرتایپی(دست‌نویس) تحویل بدی :د

+ شریفی بودن بین بقیه دانشجوهای دانشگاه‌های دیگه مزیت حساب نمیشه، مخصوصا اگه اندکی غرور ازتون ببینند طرد میشید و اصلا هم کلاس نداره.
این که قطعا! کلاس نداره :-" بالاخره آدم که تو همه‌چی نمیتونه شاخ باشه :د
غرور هم دارن واقعا بعضی از بچه‌ها، همچنان تو دوران نوزادیشون زندگی میکنن، البته تو همه‌ی جامعه‌ها آدمای خوب و بد، استادای خوب و بد، آدم مغرور و غیرمغرور داریم! بعضی جاها حساسیت ها بیشتر میشه و بعضی جاها نسبت این آدم ها ۵۰-۵۰ نیس.

+ به جوونیتون رحم کنید.
اِوین که قرار نیس بیان بابا :)) :-l
فقط خواهشا جوگیر نشین! اگه رتبه‌تون خوب شد حتما باید شریف بزنین، حتما باید برق بزنین، این رو علی‌جهان با رتبه ۸منطقه که مکانیک میخونه هم تایید میکنه :-"

خلاصه اینکه شریف، نه بهشت ـه، نه جهنم :د همه چی بستگی ب خودتون و علایق و توانایی هاتون داره. :‌)

Samaneh.Z

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان یک
شهر
کرج
مدال المپیاد
مدال نقره‌ی المپیاد نجوم‌و‌اخترفیزیک ..
دانشگاه
صنعتی شریف
رشته دانشگاه
مهندسی مکانیک

من به عنوان کسی که هیچ تعصبی رو دانشگاهش نداره، یه عرض کوتاهی داشتم!

این‌طور نگاه کنین که هیچ دانشگاهی خوب مطلق نیست، اما خب خوب داریم و خوب‌تر. تا الان چیزی که من دیدم این بوده که شریف اون دانشگاه " خوب‌تر" بوده

جو ندید خواهشا :د
شماها نسبت به حرفاتون مسئولید، چرا سعی می‌کنید الکی جو منفی درست کنین راجع به شریف و بچه‌هاش؟! وقتی که هنوز تجربه‌ی خاصی ندارین، با یه سری شنیده و پست فیس‌بوک به نتیجه می‌رسید؟! برخورد شخصی با یه جامعه آماری محدود یه نتیجه‌ی کلی رو میده؟ :-?

یه طوری حرف از مدیران موفق خوب می‌زنین انگار خبر ندارید چقدر مدیر موفق توی ایران وجود داره!! دقت هم به این بکنین چقدر از شریفی‌ها توی ایران موندن یا بعد از اپلای برگشتن ایران! و همین‌طور چه آماری نشون داده که مدیران موفق و کارآفرین‌های موفق کمتر شریفی بودن و بیشتر مثلا امیرکبیری بودن؟!

هرجایی خوب و بد داره، استاد خوب - بد ، دانش‌جوی خوب - بد ، در رابطه با دانش‌جوها.. درسته کسایی هستن که خیلی توی درسن، تک بعدی اصلا! اما مگه چند نفرن اینا؟ مثلا توی مکانیک توی کلاس 40 نفره، چقدر هستن که بتونن جو ایجاد کنن؟ البته از جوگیری‌های ترم یک صرف‌نظر باید بکنیم :د

در مورد استاد هم، همین مسئله‌ی رسیدگی نکردن به اعتراض، من جاهای دیگه هم دیدم که رسیدگی نمیشه به اعتراض، توی تهران یا امیرکبیر، طوری که استاد اصلا فرصت نمیده دانشجو بیاد اعتراض کنه، درجا ثبت می‌کنه! این مسئله فقط خاص دانشگاه ما نمیشه، همه‌جا استاد بد وجود داره! چون حالا دو مورد توی شریف تعریف شده، این نتیجه حاصل میشه که توی دانشگاه‌های دیگه این نیست؟ یا این‌که همه‌ی استادای ما برخورد بد دارن؟ صبر کنین تا همایش معرفی رشته برخوردهای خوب رو شاهد باشین حداقل :د

در ضمن، دلیل تغییر رشته‌ی برقی‌ها رو لازم می‌دونم تاکید کنم که موهـ درست میگه :د

امیدوارم توی قضاوت درست بقیه تاثیر درست رو داشته باشم :د

نام مرکز سمپاد
فرزانگان امین
شهر
اصفهان
سال فارغ التحصیلی
1390

به نقل از مُحسن :
شنیده نیست، دیده هست، من خیلی خوب هم کلاسی‌ها و آدم‌هایی که دوستانم بودند و شریف رفتند رو میشناسم، میدونم توی جمع چطوری برخورد میکنند و همین الان هرکسی نگاه کنه کیا از مدرسشون شریف رفتند خیلی راحت میتونه اونارو توی یه طیف خاص قراره بده، همه میتونن امتحان کنند.

EQ به شدت ضعیفه، اون چیزی که فکر میکنی اجتماعی بودن محسوب میشه فقط به درد خودشون میخوره، نفوذی بین بقیه نداره، من شریفی ه که روابط خیلی خوب داشته باشه ندیدم. یه عده خاصی هستند که کارشون درسته، ولی عمدتا بچه‌هاتون کلا فردگرا هستند، به درد کار جمعی اصلا نمیخورند. خیلیاشون عرضه مدیریت یه پروژه دانشجویی رو ندارند چه برسه به کارای بزرگتر، فقط تو کار خودشون متخصص‌اند.

این رو به وضوح میشه در خروجی صنعتی دانشگاه دید، عمده دانشجوهای فارغ التحصیل نیروی کار متخصص هستند، مدیران موفق کم دیده میشه و همچنین کار آفرین‌های خوب. منظورم از کم در یه چیزی مثل صنعت مقایسه‌ای هست، مثلا در مقایسه با فارغ التحصیلان امیرکبیر.

کلا " من " های زیادی دارید، " ما " خیلی کم دیدم. به همین علتم هست که در المپیاد و امثالهم که من تاثیر بیشتری داره موفق هستید و در مسابقات گروهی رتبه‌های درب و داغون، آیا باید مثال بیارم؟

یعنی شریف سطح علمی خوبی نداره؟ برخوردهای اساتید خیلی خوبه؟ من فکر نمیکنم، نمونه‌های زیر رو ببین، اگر خواستی من پروفایلشون رو میدم بهت. پدر من با اساتیدتون دوسته، میشناسدشون.

madrak_1.jpg
madrak_2.jpg
+ به لفظ عمدتا دقت کنید، اقلیتی نیز در این کنار هست.

+ در غرور بچه‌هاتون که شکی نیست، این دیگه برخورد شخصیه، همه احتمالا تجربه کردند این برخورد و حسادت و نگاه اندر سفیه شریفی‌ها رو.

+ من فکر نمیکنم حرفام حقیقت نباشه، اگر نبود چه لزومی داشت رئیس دانشکده برق تو همایش انتخاب رشته بگه 20 نفر حداقل از برقیا هر سال تغییر رشته میدن و یه تعداد زیادی مشروط میشند، خوب این دلیلش چیه؟ دلیل اینکه یه عده آدم هر سال کنکور میدند که در زندگی یکسری کمبودهایی دارند و فکر میکنند با کنکور، با رتبه، با اینکه جای خفن‌تری برند مقبولیت پیدا میکنند، احترام پیدا میکنند و متاسفانه این آدما در شریف زیاد هستند. کسایی که دیر بزرگ میشند ولی استعداد تحصیلی دارند، در درس باهوشند.

این برخورد اساتید و این‌ها همه‌جا هست ها!!!‌ هیچ ارتباطی به شریف نداره! همه‌جا هستند این دست اساتید... ما هم داشتیم تو تهران! براردم هم به وفور داشت تو صنعتی اصفهان! تو امیرکبیر هم کم نیستند! اصلا ربطی به دانشگاه نداره...

درمورد مغرور بودن... من شخصا تجربه‌ی خیلی خیلی بدی دارم از بودن با شریفی‌ها...به خصوص برقی‌هاشون! ولی خب به هرحال نمی‌تونم تسریش بدم به همه. شاید به قدر کافی باهاشون نبودم!‌ ولی همینقدر می‌دونم که دوست ندارم برای ارشد هم برم شریف. (ضمن اینکه من انتخاب چهارمم رو در کنکور کارشناسی قبول شدم.سه انتخاب اولم نرم‌افزار-سخت‌افزار و آی‌تی شریف بود و بعد کامپیوتر تهران. منظورم اینه که من ۳سال پیش کشته مرده‌ی شریف بودم.)

ali jahangiri

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهید قدوسی
شهر
قم
مدال المپیاد
دانشگاه
شریف
رشته دانشگاه
مکانیک

ببین تو تماما از الفاظی مثل به شدت ، عمدتا ، حتما و ... استفاده میکنی

مگه با چند تا شریفی رفت و آمد داشتی ؟

من دو ساله با دویست سیصد نفر رفت و آمد دارم . از دانشگاه گرفته تا خوابگاه

بازخورد از بیرون رو هم در مورد خیلی ها خوبه خوب میدونم . کارایی که هرکس انجام میده ، فعالیت ها و ...

دقیقا بر عکس حرفای تو صدق میکنه بین بچه ها

این رو به چشم خودم دیدم تو این دو سال

اینکه میگی فردگرا و این حرفا ، اینم صرفا ساخته ی ذهنه بر اساس دیده های محدود

اینکه الفاظ اکثرا ، حتما ، شکی نیس و ... رو به کار میبری ، حرفت رو اشتباه میکنه
===
در مورد استادا من کاری ندارم و زیاد تو نخ استادا نیستم

به نقل از Farz :
معدود نیستن! اگه سر تو کتاب نباشه ب سادگی میوفتی! :د باید بخونی خوب هم بخونی، نه اینکه ساعت مطالعه مهم باشه نه، ولی باید خوب و مفهومی درس بخونی اون وقته‌که هم ب درست میرسی و هم ب کار و زندگیت.

اتفاقا به شدت روی این معتقدم که خیلی از بچه ها ، سرشون تو کتاب نیس

اگه به یه نفر بگی فلانی سرش تو کتابه ، برداشتی که از این جمله میکنه اینه که فقط درس میخونه

در حالی که واقعا بچه ها ، دیگه اون تلاش کنکور رو ندارن

درس نخونیم میوفتیم . این واضحه .

اما دقیقا این خوندن به دو عامل کیفیت و کمیت بستگی داره

کیفیت استادا و هوش بچه ها واقعا بالاست

اما کمیت تلاش بچه ها توی درس خودن اون جوری نیست که خیلی ها فکر میکنن

نیوفتادن ، به دلیل کمیت نیس ، به دلیل کیفیت

اما خب نبود کمیت در تلاش باعث شده دانشگاهی مثل امیرکبیر یه سر و گردن بالاتر از ما باشه

چند نفر رو میشناسی که یه درس رو از اول ترم شروع کنه خوندن ؟ چند نفر شب امتحان ؟

ترم سه و چهار که درسا اکثرا دانشکده ای میشه ، این موضوع خیلی خیلی واضح تر دیده میشه
==
دیدی که الان هست اینه که اکثرا فقط درس میخونن و کار دیگه ای نمیکنن که خب اشتباهه

سیاوش

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی
شهر
شهرکرد
سال فارغ التحصیلی
92
دانشگاه
صنعتی شریف
رشته دانشگاه
مهندسی کامپیوتر- نرم افزار
اینستاگرام

من رو دانشگاهمون تعصب ندارم ولی دیگه اینجوریم نیست که میگید !!

به نقل از مُحسن :
عمده دانشجوهای شریف غیر از تعدادی فقط به درد همون محوطه دانشگاه شریف میخورن، بیرون از اون فقط باعث رنج و عذاب اطرافیانند،
جوش یه چیزی تو مایه‌های اینکه "ماها خیلی خفن و در عین حال ادای Cool بازی در میاریم" هست. فکر نمیکنم به درد کسایی بخوره که میخوان دوران دانشجویی رو با خیال راحت و تو یه محیط فرهنگی و رشد کرده بگذرونند، شاید بشه گفت شریف یه دبیرستان دخترانه بزرگ ه.
در مورد جو که صحبت کردی ، هیچ کس نمیگه من خفنم ولی همه میگیم که دانشگاهمون خیلی خوبه!

اما در مورد محیط فرهنگی تو شریف n تا گروه مختلف هست و همشونم فعال هستند گروه موسیقی ، گروه تئاتر ، گروه کوه ، گروه دوستداران محیط زیست و .... و اگه یه نفر بخواد توی هر زمینه ای فعالیت داشته باشه محیطش فراهمه .

+ برقی‌های اونجا عمدتا آدم‌های آرومی هستند، سرشون تو کار خودشون ه.

ببین برق با المپیادی ها و بقیه 200 نفر ورودی میگیره

توی این 200 نفر هر جور آدمی که بخواهی هست(هستن کسایی که دارو میخورن نخوابن درس بخونن و هستن آدمایی مه شب امتحان تازه میرن دنبال کتاب ) ولی اکثرا بچه هایی خیلی پایه ای هستند.

واقعا حرفت بی ربطه !

هر دانشگاهی استاد عقده ای داره هم استاد پایه ولی در کل توی نظر سنجی ای هم که توی دانشگاه شده بود اکثر دانشجو ها از استادا راضی بودن.

شریفی بودن بین بقیه دانشجوهای دانشگاه‌های دیگه مزیت حساب نمیشه، مخصوصا اگه اندکی غرور ازتون ببینند طرد میشید و اصلا هم کلاس نداره.

منم قبول دادم که شریفی بودن هیچ کلاسی نداره ولی طرد شدن و غیره رو اصلا .

ببه جوونیتون رحم کنید.

چشم !! :)

این رو به وضوح میشه در خروجی صنعتی دانشگاه دید، عمده دانشجوهای فارغ التحصیل نیروی کار متخصص هستند، مدیران موفق کم دیده میشه و همچنین کار آفرین‌های خوب. منظورم از کم در یه چیزی مثل صنعت مقایسه‌ای هست، مثلا در مقایسه با فارغ التحصیلان امیرکبیر.

ببین خیلی از فارغ التحصیل های شریف اپلای میکنن میرن و بیشترشون هم بر نمیگردن .پس باید هم همینطور باشه .

ن فکر نمیکنم حرفام حقیقت نباشه، اگر نبود چه لزومی داشت رئیس دانشکده برق تو همایش انتخاب رشته بگه 20 نفر حداقل از برقیا هر سال تغییر رشته میدن و یه تعداد زیادی مشروط میشند، خوب این دلیلش چیه؟ دلیل اینکه یه عده آدم هر سال کنکور میدند که در زندگی یکسری کمبودهایی دارند و فکر میکنند با کنکور، با رتبه، با اینکه جای خفن‌تری برند مقبولیت پیدا میکنند، احترام پیدا میکنند و متاسفانه این آدما در شریف زیاد هستند. کسایی که دیر بزرگ میشند ولی استعداد تحصیلی دارند، در درس باهوشند.

دلیلش اینه که جوی وجود داره با این عنوان که کسی که رتبش خوب میشه باید بره برق و بعد از چند ترم از رشتش بدش میاد و تغییر میده .

جددی خیلی جو میدین :D کمتر خواهشا

Behz@d

کاربر نیمه‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی
شهر
نکا
سال فارغ التحصیلی
1393
مدال المپیاد
شایعه ای بیش نبود!
دانشگاه
شریف
رشته دانشگاه
برق
اینستاگرام

عاغا ما موندیم چی کار کنیم!
نمیدونیم برق قبولیم یا نه ولی از همین حالا تحقیقات رو شروع کردیم؟ :)

حرفای ضد و نقیض خیلی زیاده!!

خودم خیلی مکانیک تهران رو دوس دارم اما اگه رتبم در حدی باشه که برق یا مکانیک شریف قبول شم نمیتونم ازش بگذرم!!!

ولی از بچه های المپیادی یکم میترسم! :-s واقعا ترسناکن یا نه؟ یه نفر کمکم کنه!!!؟؟

SOS

ali jahangiri

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهید قدوسی
شهر
قم
مدال المپیاد
دانشگاه
شریف
رشته دانشگاه
مکانیک

به نقل از FreeGate :

خودم خیلی مکانیک تهران رو دوس دارم اما اگه رتبم در حدی باشه که برق یا مکانیک شریف قبول شم نمیتونم ازش بگذرم!!!

ولی از بچه های المپیادی یکم میترسم! :-s واقعا ترسناکن یا نه؟ یه نفر کمکم کنه!!!؟؟

SOS

یه بار کوپ زدن دسته جمعی بچه ها رو ببینی ، خیالت از همه چی راحت میشه

بچه ها میفهمن چی میگم : ))

من با خیلی از المپیادی ها رفیقم. خیلی با حالن : ))

تحقیق برای رشته رو شروع کن ولی دانشگاه رو تحقیق نمیخواد . پرچم شریف بالاست :- " :- P

ali jahangiri

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهید قدوسی
شهر
قم
مدال المپیاد
دانشگاه
شریف
رشته دانشگاه
مکانیک

به نقل از مُحسن :
من نظرمو بر اساس دیده‌هام گفتم، بنا ندارم در این مورد بیشتر بحث کنم، اونچه که من میدونم، دیدم، غلط یا درست، با مدرک پست کردم، این تفکر آدمی مثل من هست، خیلی‌ها هم با من در مواردی یا کلا هم عقیده هستندو خیلی‌ها هم نه.

مدرک تو تهش چند تا دانشجو و چند تا استاد و چند مورد ـه محدود ـه

مدرک بچه های شریف چندین برابر تو ـه . بچه ها یکی دو ساله تو این دانشگاه درس میخونن

با ده برابر افرادی که تو میشناسی در ارتباط هستن و جو رو بهتر از تو میدونن

تا نباشی نمیتونی قاطعانه حرف بزنی
===
مطلب مهم تر . اینکه میگی غیرتی هم این وسط هست

از طرف تو هم چیز دیگه ای هست که همه میدونن چی بش میگن : P
===
پرچم شریف بالاست دیگه . چرا هی می پیچونی موضوعو : P : ))
===
الکی سعی نکن با منطقی نشون دادن ، جو بدی و بگی فلان و بی سار
===

Behz@d

کاربر نیمه‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی
شهر
نکا
سال فارغ التحصیلی
1393
مدال المپیاد
شایعه ای بیش نبود!
دانشگاه
شریف
رشته دانشگاه
برق
اینستاگرام

بچه ها دمتون گرم. با همین چنتا پست حس میکنم مسیرمو دارم پیدا میکنم :)

نام مرکز سمپاد
فرزانگان امین
شهر
اصفهان
سال فارغ التحصیلی
1390

به نقل از FreeGate :

ببین یه چیزی!
اصلا بی‌خیال تهران و شریف!
خب؟!
شما بالاخره مکانیک دوست داری یا نه؟!‌ برق شریف چیه این وسط؟! تروخدا اینجوری انتخاب رشته نکنید :|
بعد یه چیزی! مکانیک ما یه جوریه :-"بچه‌هاش یه جورین یعنی! استاداشون همشون پیر و فسیلن :D اگه صرفا جو علمی و اینا می‌خوای بین شریف و تهران شریف خیلی درمورد مکانیک بهتره! ولی خب دانشگاه تهران یه چیزهایی داره که جای دیگه نداره! مثل اینکه می‌تونی سرتو بندازی پایین بری سر کلاس بچه‌های هنر! یا کلاس‌های دانشکده ادبیات و جامعه‌شناسی و اینا! یعنی چون همه‌ی رشته‌ها رو داره این مزایا رو داره نسبت به دانشگاه‌های صرفا صنعتی! ولی اگر این جور مسائل برات مهم نیست و صرفا دنبال درسی شریف انتخاب بهتریه! (نمی‌گم شریف امکانات جانیش کمه ها!! نه! ولی خب به هرحال دانشگاه صنعتی حوش فرق داره با دانشگاه مادر.)
حالا بذار رتبه‌ت بیا بعد درست برو تحقیق کن :)

من فقط یه چیزو بگم؟!
شریف واقعا از نظر علمی حداقل تو برق و کامپیوتر که دانشکده‌ی خودم هست بالاتر از تهران و امیرکبیره.(هرچند رنکینگ‌های جهانی بعضا می‌گن که امیرکبیر بالاتر از شریفه حتی :D ) ولی از نظر عملی، تهران از شریف یه کم بهتره.(شاید هم هم‌سطحن! نمی‌دونم!) امیرکبیر از جفتشون خیلی بهتره!

به نقل از ali jahangiri :
تحقیق برای رشته رو شروع کن ولی دانشگاه رو تحقیق نمیخواد . پرچم شریف بالاست :- " :- P
اینقدر تعصب خوب نیستااا :)
اولویت‌ها برای انتخاب رشته متفاوته! می‌تونی خیلی از این فاکتورها رو در نظر بگیری و بعد انتخاب رشته کنی.
مثلا ما تو کلاسمون یه پسری هست از علامه‌حلی که خب خیلی خفنه :D ایشون نقره‌ی کامپیوتر داره. ولی با سهمیه‌ی المپیاد نیومده. پی‌دانشگاهی که بوده مقام دوم خوارزمی شده. و کل پیش‌دانشگاهی دنبال این چیزها بوده. کنکور هم داده و هوافضای شریف قبول شده(با رتبه‌ی ۱۱۰۰). بعد ولی با رتبه‌ی خوارزمیش بدون کنکور اومده دانشگاه. در حالی‌که با مدالش می‌تونست بره همون هوافضا و بعد بره آي‌تی یا کامپیوتر. ولی انتخابش تهران بوده. شریف رو دوست نداره. چون اولویتش رفتن به جایی نبوده که همه‌ می‌دونن نرم‌افزارش بهترینه. اولویت‌های دیگه داشته.
یا یکی دیگه داشتیم با رتبه ی ۱۵۰(اون سال نرم شریف قبول می‌شد) باز اون هم از علامه‌حلی که اومده تهران چون می‌خواسته دانشکده هنز دم دستش باشه و هی بره هنر و سر کلاساشون واینها!
خب اینا براشون اونقدر واضح نبوده که باید بیان شریف علی آقا :)

(یه چیزی! کلا آدم دوست داره از دانشگاهش دفاع کنه! شاید منم روی خوبی‌های تهران تعصب دارم. امیرکبیری‌ها هم روی خوبی های دانشگاه خودشون. ولی تعصب شریفی‌ها دیگه خیلی زیاده!! اصلا هرکس هرچیزی بگه بهش می گن تو دستت به گوشت نمی‌رسه می‌گی اه اه بوش میاد! )

شاید کسانی که هر مقطع تحصیلشون رو تو یه دانشگاه بودن قاضی‌های خیلی بهتری باشن. اونها خیلی حرف دارن برای گفتن...

به نقل از ali jahangiri :
مدرک بچه های شریف چندین برابر تو ـه . بچه ها یکی دو ساله تو این دانشگاه درس میخونن

با ده برابر افرادی که تو میشناسی در ارتباط هستن و جو رو بهتر از تو میدونن
آخه مسئله اینه که مدرک شماها هم زیاد به درد نمی‌خوره! هرچند مدرک محسن هم معتبر نیست در هیچ موردی به جز اون قضیه که آدم از بیرون دوستتون نداره به لحاظ مغرور بودن! (منظورم شخص شما نیستین‌ها :D منظورم جو غالبتون که ما دیدیم بود :) )
مدرک شماها به درد نمی‌خوره چون دانشگاه دیگه و جو دیگری رو ندیدید! تا مقایسه نباشه نمی‌شه گفت مدرک معتبر هست. ما هم ندیدیم. پس ما هم نمی‌تونیم مدرک معتبر ارائه بدیم. و البته! من نمی‌گم شریف بده ها :D شریف خیلی هم خفنه :)‌ما چاکر بچه‌های شریف هم هستیم! خودمم قبول نشدم که الان تهرانم :) (و صد البته که از رشته‌ی صنایع به بعد همه‌شو قبول بودم!‌ بعضا مورد بوده علوم پایه شریف می‌خونه اومده به من گفته آخی! تو شریف قبول نشدی رفتی تهران؟! :|‌ )

بالا