• اگر سمپادی هستی همین الان عضو شو :
    ثبت نام عضویت

برق شریف...برق شریف...

• شروع کننده موضوع admin
  • تاریخ شروع

ali jahangiri

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهید قدوسی
شهر
قم
مدال المپیاد
طلای المپیاد دانشجویی -مکانیک
دانشگاه
شریف
رشته دانشگاه
مکانیک
پاسخ : برق شریف...برق شریف...

حالا من یه کـَل ـی اون آخر اومدم :D

طبیعیه که تحقیق در مورد دانشگاه و رشته اهمیت داره

من دوستم میتونست پزشکی دانشگاه تهران بیاد

اما رفت پزشکی قم

یکی دیگه از دوستام با اینکه می تونست بیاد شریف ، اما رفت دانشگاه تهران

اصلا هم عجیب نیست

هر کس با توجه به شرایط خودش ، بهترین دانشگاه رو برای خودش انتخاب میکنه

هیچ موقع بهترین ـه مطلق وجود نداره

حتی کسی شاید راه زندگیشو توی دانشگاه نبینه
===

Samaneh.Z

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان یک
شهر
کرج
مدال المپیاد
مدال نقره‌ی المپیاد نجوم‌و‌اخترفیزیک ..
دانشگاه
صنعتی شریف
رشته دانشگاه
مهندسی مکانیک

اوهوم محسن، اون حرفات از شهیدبهشتی واسه حالتی که تو اونجا درس خوندی، حالا ما هستیم که داریم شریف درس میخونیم!! و می‌دونیم که نسبت به حرفامون مسئول هستیم! همونطور که گفتم.
اگه خصومت شخصی ای با کسی داری بگو، بعد سه چار سال رو دروایسی نداریم! پست اولت رو نگاه، جز توپیدن کاری نکردی! ( حالا این آخری باز یه چیزی! ) اومدی پست دادی یهو، به جای برق از دانشگاه بد گفتی، اونم بد گفتن که نه، "توهین"! " به جوونیتون رحم کنین" " دبیرستان دخترانه‌ی بزرگ " " هیچ‌حا به کار نمیان، جز همونجا " معلوم نیست دلت از کجا پر بوده، الان هم هست! راستی بگم که دررابطه با به کار نیومدن‌ها، یه کم نگاه بنداز به معاونین وزیرها، فکر کنم کافی باشه همین.

اون پست فیس‌بوک مدرکه آخه؟ من این‌جا زنده دارم پست میدم. من این ترم استاد معارفی داشتم که توی برگه‌ی پایانیم مینیمم سه نمره ننوشتم و بهم تقریبا نمره‌ی کامل رو داده! با این که سر کلاس باهاش دعوای لفظی داشتم، این رو هم بذار جز مدارکت، همم؟

"شریف یعنی درس فلان" آخه تو ندیدی که! میومدی جشنواره موسیقی‌ها و تئاترها و رصدها و .. می‌دیدی چی هستن، بعد شریف رو توی یک کلمه معنی می‌کردی و بعد میگفتی مدرسه دبیرستان دخترانه!! نمیگم درس نمی‌خونن توش، می‌خونن، اما فقط اون نیست! بحث میدونی چی بود راستی؟ بحث این بود که تو یه سری نظر دادی واقعا یکطرفه! و جوابشو گرفتی

" منطق فعلی ما " به نظر تو نه ماه تحصیل میتونه منطق آدما رو عوض کنه؟ باز میگفتی بقیه بچه ها که دوساله اونجان باز یه چیزی! اما چطور فکر میکنی اینطوری می‌تونی زیر سوال ببری آدم ها رو؟
تو هر جای دنیا هم که باشی، ببینی طرف داره اشتباه میگه به روش میاری، گفتم که "نسبت به حرفا مسئولی" انتقادپذیر باش، ما فقط حرف بدت رو داشتیم تصحیح می‌کردیم(; بده مگه؟ تو بشنو نظرات مخالف خودت رو!
متاسفم که محبورم کردی جواب توهین رو با حرفای سنگین بدم!

میشه یه طور دیگه هم به قضیه نگاه کرد، اینطوری نگو که ما نمی‌تونیم حرفت رو بپذیریم! تویی که میخوای حرفت رو به کرسی بشونی ، "جو دادن ضد شریف " و الان هم از یه صفحه جواب ما چی داشتی بگی جز این‌که اینا تیپ شخصیتشون فلانه، کاااملا منطقی و متمدنانه نقل قول می‌کردی جواب تک تک حرفامون بهت، رو میدادی نه که بگی دیگه جواب نمیدم و فلان! :-"

سیاوش

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی
شهر
شهرکرد
سال فارغ التحصیلی
92
دانشگاه
صنعتی شریف
رشته دانشگاه
مهندسی کامپیوتر- نرم افزار
اینستاگرام

به نقل از مُحسن :
من نظرمو بر اساس دیده‌هام گفتم، بنا ندارم در این مورد بیشتر بحث کنم، اونچه که من میدونم، دیدم، غلط یا درست، با مدرک پست کردم، این تفکر آدمی مثل من هست، خیلی‌ها هم با من در مواردی یا کلا هم عقیده هستندو خیلی‌ها هم نه.
مدرک تو همون مشت نمونه خروار خاص هستش !
بعضی از کسایی که شریف درس خوندن تهش فکر کردن که با درس خوندن توی این دانشگاه عمرشون رو تلف کردن ولی آیا همه همین نظر رو دارن ؟
قطعا نه .

این وسط چیزی که برام جالب به نظر رسید، دفاعای جانانه بچه‌های شریف هست که پستاشون این بالاست، البته که هیچ بقالی نمیگه ماست من ترشه! من هم یادمه وقتی تو شهید بهشتی ری که مرکز سمپاد دوره راهنماییم بود، تو این تاپیکای از مدرستون بگید، میومدم درب و داغون‌ترین امکانات مدرسه رو چنان بزرگ نشون میدادم که همه دهنشون باز بمونه. به هر حال یه غیرتی این وسط هست، درک میکنم.

لحن حرفات خیلی خوب نبود . من به شخصه بهم بر خورد پس قطعا میام جوابت رو میدم :) و کاملا هم دوستانه .

جوابم به اینایی که شریف هستن و پست دادن، بعضی‌هاشونم دوستانمن اینکه به پستای مهسا، معصومه و حتی Farz که خودش شریف هست نگاه کنید، چیزی که از بیرون دیده میشه همینی هست که ما میگیم، حالا هرچقدر هم میخواید یگید دید بچه‌های بیرون رو در مورد خودتون و بچه‌های شریف بهتر میدونید و در موردتون خوب فکر میکنند! به هر حال هرکسی بر اساس یه سری مشاهدات به این نتیجه رسیده، مهسا که از رو غرض حرفی نمیزنه، ایشون تا جایی که من یادمه خیلی هم دوست داشت بره کامپیوتر شریف و علاقه خاصیم به اونجا داشت. خلاصه که ببینید چه کردن بچه‌هاتون که دید بقیه دانشجوها انقدر ترسناکه.. فقط تهمت نزنید که چون رتبتون نرسید الان دارید تخریب میکنید و این‌ها...

خب چیزی که از بیرون دیده میشه اگه اینی باشه که تو میگی به خاطر همین جو هایی هستش که میدن!

من خودم وقتی رفتم شریف یه بار یکی از دوستام رو اس ام اس ش رو یادم رفت جواب بدم دقیقا همین حرفایی که غروره و فلان را پشت سرم زد ولی خب قطعا غلط هستن.

- بحث خوب و خوب‌تر نیست، بحث اینکه واقعا دانشگاها فرق دارن، چه اصراریه بگیم شریف تو همه چیز 1ه؟ مثلا توی جو و باحال بودن؟ نیست خوب ، شریف یعنی درس، مخ، تمام.

هیچکس نگفت توی باحال بودن یکه
! ولی اینی که میگید جو شریف یعنی درس و مخ و این حرفا اینم غلطه .
به اون اندازه ی کافی باحال هست که آدم لذتش رو ببره.

من از دانشجوهای دانشگاه‌های دیگه تقاضا دارم نظراتشون رو درباره برخورد بچه‌های شریف بگن، در مورد دانشگاه شریف، مسئولینش و هرچیزی که کمک میکنه ملت درست انتخاب کنند. اینکه بچه‌های خود شریف دفاع کنند که خوب طبیعیه..

منم خیلی دوست دارم این رو بدونم . :D

من فکر میکنم همین چند نفری که در مورد دانشگاه خودشون یا همین شریف پست دادند، حرفاشون به اندازه کافی بیانگر تیپ شخصیتی و منطق بیشتر بچه‌های اونجا هست و تایید کننده پست قبلیم هست، واضحه هیج کس دیگه‌ای رو حتی اندکی قبول ندارن، کمی فکر کنید درباره حرفام و بعد انتخاب رشته و مخصوصا دانشگاه کنید. پشیمونی بعد از معلوم شدن نتیجه نهایی انتخاب رشته خیلی دردسر سازه و من آدمایی که پشیمون شدند زیاد دیدم..

من با شخص کاری ندارم و اگه ببینم حرفش غلط باشه قطعا میگم که غلطه بقیه هم همین طور. :)

پ.ن : محسن من تنها برداشتی که از حرفات میکنم اینه که میگی هر کی فقط دوست داره تو زندگیش درس بخونه و کاره دیگه ای نکنه بره شریف.
درسته آیا ؟
اگه اینه به نظرم خیلی اشتباهه .

ali jahangiri

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهید قدوسی
شهر
قم
مدال المپیاد
طلای المپیاد دانشجویی -مکانیک
دانشگاه
شریف
رشته دانشگاه
مکانیک

همه این جرفا به کنار ، پرچم شریف بالاست :- " :- یه دنده : )) مکانیکشم که دیگه هیچ :- "

ولی خودمونیم کلا سیستم آموزشی از بیخ مشکل داره تو ایران . از همون اول ابتدایی :-"

persianboy1373

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
دبیرستان شهید هاشمی نژاد 1
شهر
مشهد
سال فارغ التحصیلی
1391
دانشگاه
دانشگاه تهران - دانشگاه خواجه نصیرالدین طوسی
رشته دانشگاه
مهندسی نقشه برداری- سیستم های اطلاعات مکانی GIS

راستش من اصلا نتونستم توضیحات مغرورانه ی دوستان شریفی رو این بالا زیاد بخونم! یعنی فقط چشمم رو روی خطوط حرکت دادم!
با مهسا موافقم کاملا، شریفی ها بیش از حد به دانشگاهشون متعصبن!
نمیدونم چرا دوستان محسن رو متهم میکنن که داره حرف الکی میزنه! معتقدین اشتباه میکنه؟ چن نفر مگه اشتباه میکنن؟
اگه جدا فک میکنین این همه آدم در قبال شریف و شریفی ها اشتباه میکنن که خب میتونه برگرده به همون بحث اعتماد به نفس بیش از حدتون!
ولی خب اگه بخواین معقولانه نگاه کنید باید فکر کنید که چه چیزی باعث شده همچین تفکری راجع بهتون شکل بگیره؟

من فکر میکنم شخصیت دوستام بعد رفتن به شریف خیلی تغییر کرده، و من اصلا نمیپسندم برخورد و جو بین دانشجو های شریف رو (حتی بین خیلی از دوستای دبیرستانی که با هم رفتن شریف، حتی بین هم خوابگاهی ها و هم اتاقی ها)

در نهایت باید عرض کنم تا نباشد چیزکی مردم نگویند چیزها...

و من الله توفیق!

happiestchemist

ملکه ی شیشه ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
4d
سال فارغ التحصیلی
1390
مدال المپیاد
دارم.
دانشگاه
تهران
رشته دانشگاه
داروسازی

بابا دعوا نکنین...
ولی اساسا دو گروه تو شریفن یه عده حرص میدن یه عده حرص میخورن،،شماها که همگی راضی و خوشنودین همونایی هستین که احتمالا دوستای ما رو حرص میدین. :))
والا ما شنیدیم جو سنگینه،،،دو دوست صمیمی برای 0.05 نمره دعواشون میشه ..همه دارن درس میخونن.. 8->

هرچند من اگه خودم ریاضی بودم یک درصد به جو یا این که دانشکده هنر اونجا نیست اهمیت نمیدادم،،میرفتم کار خودمو میکردم.
بعد ما دانشکده هنر پیشمونه ولی کو وقت?? کی وقت داره?? ما نهارمونم از خونه میبردیم چون وقت نبود صف طولانیه سلف علوم پزشکی رو وایسیم. مطمءنن وضع فنی ها با اون برنامه فشرده شون بدتره.

نام مرکز سمپاد
فرزانگان امین
شهر
اصفهان
سال فارغ التحصیلی
1390

به نقل از معصومه :
هرچند من اگه خودم ریاضی بودم یک درصد به جو یا این که دانشکده هنر اونجا نیست اهمیت نمیدادم،،میرفتم کار خودمو میکردم.
بعد ما دانشکده هنر پیشمونه ولی کو وقت?? کی وقت داره?? ما نهارمونم از خونه میبردیم چون وقت نبود صف طولانیه سلف علوم پزشکی رو وایسیم. مطمءنن وضع فنی ها با اون برنامه فشرده شون بدتره.
:))
مطمئنا معیار منم این نبود! ولی گفتم که داریم بچه‌هایی که معیارشون این بوده. الان هم بیشتر از دانشکده‌ی خودمون تو دانشکده هنرند :))‌ وقت هم اضافی می‌آرن تازه! نمی‌دونم چی کار می‌کنن :D زیادی چند بعدین!
یا چند تا از دوست‌هام کلاس‌های خودشونو نمی‌رن می‌رن علوم اجتماعی یا فلسفه همه‌ش :D
از همین دوستام، یکیشون رتبه۱ ارشد فلسفه شد. یکیشون رتبه تک رقمی جامعه‌شناسی. یکی دیگه هم ۲۵ جامعه‌شناسی.

saeide

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان کرج (گویا 3)
شهر
کرج
دانشگاه
تهران-شهید بهشتی
رشته دانشگاه
فیزیک-کارشناسی ارشد گرانش

دوستان آدم تا وقتی توی یک محیطی نباشه نمیتونه راجع بهش نظر بده! چرا اانقدر بحث الکی میکنید؟؟
شریف دوست ندارید؟؟ نرید! فرش قرمز هم جلو پاتون پهن کردن نرید... خواهش میکنم نرید...درگیری نداره دیگه...
ضمنا حتی اگه جایی هم بد باشه وظیفه آدم های همون مجموعه ست که برای بهبودی ش قدم بردارن. شماها از خارج از اون مجموعه چه کمکی ازتون برمیاد آخه؟؟

nimafo

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
888
شهر
888
سال فارغ التحصیلی
888
مدال المپیاد
888
دانشگاه
888
رشته دانشگاه
888

من به واسطه ي دوستاي زيادي كه توي شريف دارم (كسايي ك يادم مياد بيشتر ورودياي 92 و وروردياي 87 و 88 و 89 هستن)و چندين بار توي خوابگاهشون بودم و توي جمعاشون نشستم و توي خود شريفم بودم(منظورم يه روز عادي دانشگاهه نه همايش و مسايقه ي دانش آموزي و اين جور حرفا)و يكم از نزديك لمس كردم جوشونو ، تاحدودي اشنايي دارم با جو بچه هاش و خروجياش و غيره.

در مورد اون بحث تعصب و غرور كه گفته شد من واقعا قبول ندارم در اين حد. يه سري آدمايي هستن كه خب شخصيتاً دوس دارن براي آدم قيافه بگيرن و خودشونو بالاتر بدونن. حالا اين افراد ميتونن فوتباليست باشن،ميتونن خانه دار باشن،ميتونن نگهبان خوابگاه باشن يا ميتونن دانشجوي شريف باشن(كه خب در اين مورد كارشون راحت تره چون توي دانشگاهي مث شريف درس ميخونن و رتبه ي كنكورشونم احتمالاًً خوب شده)! البته توي اينهمه مدت كه من با شريفيا برخورد دارم و ميبينمشون با همچين آدمايي برخورد نكردم حقيقتا، ولي كاملاً‌ طبيعي ميدونم وجود همچين آدمايي رو توي دانشگاهي مث شريف . اين دسته افرادو اگه كنار بذاريم يه دسته ي ديگه ام هستن كه توي درس و كارشون غرور دارن(حالا با اين دسته من بيشتر برخورد داشتم و از نزديك ديدم). و جنس اين غرورم واقعاً سازنده بوده توي مواردي كه من ديدم. و صرفاً در اين جهت بوده كه هدفاي بزرگ براي خودشون داشته باشن و برن دنبال كاراي به نسبت بزرگتر كه خب من اينو بد نميدونم.
و اينم بگم كه توي جمعايي كه بودم و شريفيا ام توش بودن، هيچوقت نديدم اون شريفيا حرفي بزنن يا كاري بكنن كه منظورشون خودبرتربيني يا حسي از اين دست باشه. چه اون قديمياشون و چه نود و دويياشون. روي كلمه ي "هيچوقت" تاكيد ميكنم باز

و اينكه آدماي فردگرا و سرتوكتاب ام من چند مورد ديدم كه رفتن شريف و بعد از مدتي آدمي شدن كه بازتر فكر ميكنه و اجتماعي تره ولي خب واقعاً هستن اين آدماي سرتوكتاب توي شريف كه سرتوكتاب باقي ميمونن

درمورد آينده ي دانشجوهاي شريف ، بازم چون زياد با اون 87 و 88هاي شريف نشستيم و حرف زديم و حرفاشونو شنيدم و حتي توي چند مورد عملكردشونو توي بازار كار از نزديك ديدم، خيلي مورداي موفق توشون ديدم. البته موردايي ام شنيدم از اينكه يك فارغ التحصيل اين دانشگاه از پس استخدام توي يه شركت درجه چند هم حتي ب نيومده. ولي كلاً در اين مورد نظر خاصي ندارم. احتمالاً يه نمودار منظقي داره كه يه سري از فارغ التحصيلا به درجه هاي بالايي توي بازار كار ميرسن و يه سري نه.

و فك ميكنم بخش زيادي از ذهنيتي كه ما روي يك دانشگاه داريم طبيعتاً از دوستاييمون نشئت ميگيره ك اونجا درس ميخونن. حالا اگه اينا خودشونو بگيرن ما نسبت به كل دانشجوها يه ذهنيت پيدا ميكنيم و اگه اين غرور و تعصب توشون نباشه ، يه ذهنيت ديگه. و كلا سخته قضاوت كردن در مورد اينجور چيزا. ولي به نظرم براي كسي كه تصميم داره توي يه دانشگاه درس بخونه،حرفاي كسايي كه توي اون دانشگاهن قابل اعتماد تره. چون از يه جهت اونا توي اون دانشگاه درس خوندن و از نزديك ميشناسن جو اونجا رو ، و از جهت ديگه اصلاً قراره برن توي اون دانشگاه و در آينده خيلي احتمالش بيشتره كه ذهنيتشون شبيه كسي كه داخل دانشگاهه بشه تا كسي كه مث من داره از بيرون ميبينه دانشگاهو

سیاوش

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی
شهر
شهرکرد
سال فارغ التحصیلی
92
دانشگاه
صنعتی شریف
رشته دانشگاه
مهندسی کامپیوتر- نرم افزار
اینستاگرام

به نقل از بره ناقلا :
بابا دعوا نکنین...
ولی اساسا دو گروه تو شریفن یه عده حرص میدن یه عده حرص میخورن،،شماها که همگی راضی و خوشنودین همونایی هستین که احتمالا دوستای ما رو حرص میدین. :))
والا ما شنیدیم جو سنگینه،،،دو دوست صمیمی برای 0.05 نمره دعواشون میشه ..همه دارن درس میخونن.. 8->
شما این تقسیم بندی رو از کجا آوردین ؟ :|| یعنی چی یه عده حرص میدن یه عده حرص میخورن ؟؟!!!

ببین اگه بخوای نمره اول و رنک 1 بشی آره حرص میخوری خیلی هم حرص میخوری ولی اگه هدفت این نباشه اصلا این ج.ری نیست !!

مگه نمره ی دانشجو ها دست دانشجویه دیگست که برای نمره با هم دعوا کنن ؟

اینی که شما میگی وجود داره ولی فقط موارد خاصه و نمیشه به همه تعمیمش داد منم الان یه مورد دیگه رو مثال میزنم :

من خودم این ترم آدمی دیدم درسی 1 واحدی داشت و امتحان پایان ترمش 8 نمره بود و این شخص از 12 نمره باقی مونده 11 نمره داشت و اگه سره امتحان هم نمیرفت درسش پاس میشد.
صبح امتحان خوابش میومد گرفت خوابید نرفت امتحان بده :)

الان درسته نتیجه بگیرم بقیه همه این جوری هستن ؟!!

Behz@d

کاربر نیمه‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی
شهر
نکا
سال فارغ التحصیلی
1393
مدال المپیاد
شایعه ای بیش نبود!
دانشگاه
شریف
رشته دانشگاه
برق
اینستاگرام

بچه ها عذر میخوام که دخالت میکنم اما بحثای اینجا بیشتر شبیه دعواست تا بحث در مورد این رشته.

لطفا بیاین در مورد بازار کارش، زیرمجموعه هایی که داره، موقعیتش تو ایران تو کشورای دیگه بحث کنین. بگین این رشته بهتره یا مکانیک یا مثلا نفت و...
اونایی که هستن برق بگن چرا رفتن اونجا و اونایی که نیستن بگن چرا ی رشته دیگه رو انتخاب کردن.

من اومدم اینجا تا بعد اعلام نتایج با قطعیت تصمیم بگیرم اما الان شک و تردیدم بیشتر شده!

ای کاش تاپیکش به جای "برق شریف" فقط "برق" بود!

tiberium

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی سمنان
شهر
سمنان
سال فارغ التحصیلی
1389
مدال المپیاد
المپیاد کامپیوتر
دانشگاه
صنعتی شریف
رشته دانشگاه
مهندسی فن آوری اطلاعات

به نقل از مُحسن :
عمده دانشجوهای شریف غیر از تعدادی فقط به درد همون محوطه دانشگاه شریف میخورن، بیرون از اون فقط باعث رنج و عذاب اطرافیانند، جوش یه چیزی تو مایه‌های اینکه "ماها خیلی خفن و در عین حال ادای Cool بازی در میاریم" هست. فکر نمیکنم به درد کسایی بخوره که میخوان دوران دانشجویی رو با خیال راحت و تو یه محیط فرهنگی و رشد کرده بگذرونند، شاید بشه گفت شریف یه دبیرستان دخترانه بزرگ ه.

+ در سطح علمی و متوسط IQ این دانشگاه شکی نیست. لذا EQ ها به شدت فقر دارند.

+ برقی‌های اونجا عمدتا آدم‌های آرومی هستند، سرشون تو کار خودشون ه.

+ با اساتید بسیار عقده‌ای برخورد می‌کنید، گاهی سعی می‌کنند با شما رقابت کنند.

+ شریفی بودن بین بقیه دانشجوهای دانشگاه‌های دیگه مزیت حساب نمیشه، مخصوصا اگه اندکی غرور ازتون ببینند طرد میشید و اصلا هم کلاس نداره.

+ ببه جوونیتون رحم کنید.
آقا من دیدم این وسط همه یه پستی زدن دلم نیومد منم پستی نذارم :D
اصلا در اول کار این رو بگم اصلا هیچ دعوایی و ... وجود نداره . اونایی که اینجا دارن پست میدن و اینا صرفا دارن تجربیات خودشون رو میگن . دعوایی وجود نداره :D قضاوت و انتخاب به عهده ی هر فرد هست.

من خودم به عنوان یکی از پیر های دانشگامون یه سری از تجربیات این چند سال خودمو میگم

۱- آقا استاد بد وجود داره . همه جا وجود داره . استاد خوب هم وجود داره . اونم همه جا هست .
من تو دانشگاه تهران استاد زبان دوستم ( حالا اگر نیاز باشه اسمشم از دوستم می پرسم!) میومد سر کلاس در رو قفل می کرد که دیگه نه کسی خارج بشه نه کسی بیاد داخل!!!!! خوب این آدم هرچقدر هم سواد داشته باشه وقتی همچین کاری می کنه خیلی به نظرم عقل درست درمونه نداره !‌ استاد دانشگاه تهران هم هست ! پس اینم میشه گفت تو دانشگاه تهران هم با استادای خیلی عقده ای روبرو میشید. ولی خب نتیجه ای که نمیشه گرفت! با این جمله که با استادای عقده ای زیادی روبرو میشید میشه ۲ تا دانشگاه رو مقایسه کرد؟!‌نه! مگر اینکه آمار نسبی داشته باشیم و مثلا بگیم تو شریف فلانقدر ٪‌ عقده ای هستن تو تهران هم اونقدر درصد . بعد مقایسه کنیم!
اینجا استادایی هم داشتیم با هیچ کار و درس و تمرین و ... پاس کردن و همه هدفشون کمک کردن به بچه ها بود. استادایی هم داشتیم که صرفا می خواستن سنگ بندازن جلو پای بچه ها و اذیت کنن.تو دانشکده های دیگه رو نمیدونم ولی تو دانشکده خودمون اینجور استادا که اذیت کنن از ۳ ۴ تا بیشتر نیستن! استادای دیگه هم شاید عالی نباشن ولی خب آزار نمیدن !

۲- در رابطه با EQ اینا . من راستش خیلی راجع به این قضیه نمیتونم اظهار نظر کنم چون اطلاعات خاصی ندارم که دقیقا چی هست و اینا . اما یه موضوع مشابه هست . مثلا در رابطه با اینکه شریفیا خیلی عجیب و غریبن و اینا. خب ما خودمون که تو همچین محیطی هستیم اینجوری حس نمی کنیم زیاد .یعنی حس می کنیم که خیلی همه چی عادی هست و همه رفتاراشون عادی هست و اینا به جز یه سری ولی خب بازخوردایی که از بیرون گرفتیم بیشتر مبنی بر اینه که عجیب غریبیم!‌ مثلا خیلی ها از بیرون گفتن مثلا چقدر فلانی عجیبه در صورتی که ما که تو دانشگاه باهاشیم اینجوری حس نمیشه!‌یا حتی راجع خود منم این نظر زیاد اومده که خیلی عجیب غریبم :D
حالا این نظر شخصی هست به نظرم لزومی نداره که این عجیب بودن و اینا بد باشه . در رابطه با ارتباط با بقیه و اینا هم این مساله ی بالایی خیلی مربوط هست . ما تو دانشگاه به نسبت راحت با بقیه ارتباط برقرار می کنیم چون شاید شبیه باشه بعضی از اخلاقامون . ولی خب قطعا دلیل نمیشه که با بیرون از جامعه هم بتونیم همونجور رابطه داشته باشیم .شاید یه سری واقعا تو این زمینه ها مشکل داشته باشن که واقعا هم یه سری دارن! که حالا این مساله هم تماما تقصیر خود افراد نیست و نظام و آموزشی و جامعه و همه و همه درش تاثیر دارن !

3- دانشگاه شریف رو شاید نشه دانشگاه نام برد ولی نه به دلیل دانشگاه تهران و اینا ! تهران هم همچین فرقی نداره . ولی خب مثلا نسبت به دانشگاه های خارجی فرق اینایی زیادی هست . مثلا تو لیسانس خیلی این تعریف دانش جو که دانش + جو هست (معمولا یه سری استادا اینو زیاد یاد آوری می کنن به بچه ها!) تو ایران نیست !‌ یعنی تهران هم همینه تقریبا . امیرکبیر هم همینه . حالا با یکم اینور اونور! این مدل دانشجو خیلی کم هست واقعا . پس اکثرا دانشگاه هامون میشن مثل دبیرستان!‌

به نقل از مُحسن :
من نظرمو بر اساس دیده‌هام گفتم، بنا ندارم در این مورد بیشتر بحث کنم، اونچه که من میدونم، دیدم، غلط یا درست، با مدرک پست کردم، این تفکر آدمی مثل من هست، خیلی‌ها هم با من در مواردی یا کلا هم عقیده هستندو خیلی‌ها هم نه.

این وسط چیزی که برام جالب به نظر رسید، دفاعای جانانه بچه‌های شریف هست که پستاشون این بالاست، البته که هیچ بقالی نمیگه ماست من ترشه! من هم یادمه وقتی تو شهید بهشتی ری که مرکز سمپاد دوره راهنماییم بود، تو این تاپیکای از مدرستون بگید، میومدم درب و داغون‌ترین امکانات مدرسه رو چنان بزرگ نشون میدادم که همه دهنشون باز بمونه. به هر حال یه غیرتی این وسط هست، درک میکنم.

جوابم به اینایی که شریف هستن و پست دادن، بعضی‌هاشونم دوستانمن اینکه به پستای مهسا، معصومه و حتی Farz که خودش شریف هست نگاه کنید، چیزی که از بیرون دیده میشه همینی هست که ما میگیم، حالا هرچقدر هم میخواید یگید دید بچه‌های بیرون رو در مورد خودتون و بچه‌های شریف بهتر میدونید و در موردتون خوب فکر میکنند! به هر حال هرکسی بر اساس یه سری مشاهدات به این نتیجه رسیده، مهسا که از رو غرض حرفی نمیزنه، ایشون تا جایی که من یادمه خیلی هم دوست داشت بره کامپیوتر شریف و علاقه خاصیم به اونجا داشت. خلاصه که ببینید چه کردن بچه‌هاتون که دید بقیه دانشجوها انقدر ترسناکه.. فقط تهمت نزنید که چون رتبتون نرسید الان دارید تخریب میکنید و این‌ها...

من به بقیه کسایی که امسال انتخاب رشته دارند و یا میخوان شریف برن هم همین توصیه رو دارم، رتبتون اگه خوبه، درس‌خون هستید، میخواید درس زیاد بخونید و ایده بزنید، اونجا محیطش به درد اینکارا میخوره. برید شریف، خودتون ببینید کدوم حرفام غلط در اومد، کدومش درست و بیاید اینجا اعلام کنید، فقط یه جور نگید که عین این حرف دوستان خنده‌دار به نظر برسه:

- بحث خوب و خوب‌تر نیست، بحث اینکه واقعا دانشگاها فرق دارن، چه اصراریه بگیم شریف تو همه چیز 1ه؟ مثلا توی جو و باحال بودن؟ نیست خوب ، شریف یعنی درس، مخ، تمام.

- من از دانشجوهای دانشگاه‌های دیگه تقاضا دارم نظراتشون رو درباره برخورد بچه‌های شریف بگن، در مورد دانشگاه شریف، مسئولینش و هرچیزی که کمک میکنه ملت درست انتخاب کنند. اینکه بچه‌های خود شریف دفاع کنند که خوب طبیعیه..

- من فکر میکنم همین چند نفری که در مورد دانشگاه خودشون یا همین شریف پست دادند، حرفاشون به اندازه کافی بیانگر تیپ شخصیتی و منطق بیشتر بچه‌های اونجا هست و تایید کننده پست قبلیم هست، واضحه هیج کس دیگه‌ای رو حتی اندکی قبول ندارن، کمی فکر کنید درباره حرفام و بعد انتخاب رشته و مخصوصا دانشگاه کنید. پشیمونی بعد از معلوم شدن نتیجه نهایی انتخاب رشته خیلی دردسر سازه و من آدمایی که پشیمون شدند زیاد دیدم..

- قضاوت بر اساس منطق رو خودتون انجام بدید، من اینجا پاسخ بقیه پستا رو دیگه نمیدم، چون فکر نمیکنم نتیجه‌ای داشته باشه، فقط خوب تحقیق کنید. خوب.

در رابطه با دفاع جانانه!
خب ببین منطقا کسایی که راجع به حرف تو میتونن قضاوت و داوری بکنن خود بچه های شریفن دیگه !‌ بعد اگر واقعیت با حرفی که میزنی متفاون باشه خب اینو بیان می کنن! این دیگه به نظرم دفاع جانانه نیست!

این مساله هم واقعا مطرح هست . بچه های دانشگاه های دیگه خیلی هاشون با شریفیا خوب نیستن!‌ بنا به دلایل خیلی چرت و نامعلوم !
وقتی بچه ها میرن مسابقات مثلا بعد همه دانشگاه ها شعار میدن (( شریفی کتابخونه از اونوره!)) خب این خیلی نشونه جالبی نیست دیگه! سوال کردن از بقیه دانشجو های دانشگاه های دیگه معیار خوبی برای سنجیدن رفتار شریفیا نیست!‌مثل اینکه من بیام از ایرانیا راجع به شخصیت اسراییلیا آمار بگیرم مثلا!‌ (گرچه واقعا در این حد نیست ولی خب یه دیدی از منظورم میده!)
به هر حال این آمارگیری از پایه مشکل داره به نظرم . باید دنبال یه راه بهتری بود.

حالا فعلا همینا :D بازم تاکید می کنم که بچه ها الکی جو دعوا دعوا ندن :D دعوایی در کار نیست واقعا داریم نظرامونو به هم میگیم با دلیل و اینا! همین :D
پ.ن :‌فقط یک مساله ی خیلی مهم ! توی بحث کردن منطقی این خیلی مهم هست که درست بحث کنیم !‌ اینکه شما تعصب دارید شما فلان دارید و اینا به نظرم تو بحث جایی نداره! مثل اینه که من میومدم از اول می گفتم شمام تعصب بیجای ضد شریفی دارید مثلا! خب اینا که به درد نمیخوره ! بیاید رو گزاره ها بحث کنیم !‌
مثلا!‌ گزاره: تو شریف با استادای عقده ای زیادی روبرو میشید. جواب: برفرض قبول!. خب....... نتیجه چیزی میشه گرفت از این گزاره؟ آیا با همین حرف میشه وضعیت شریف رو با تهران مقایسه کرد ؟‌ نه !‌
پس بیاید تو بحثا منطقی بحث کنیم . :)

نام مرکز سمپاد
فرزانگان امین
شهر
اصفهان
سال فارغ التحصیلی
1390

به نقل از آرمان حقیقی :
۱- آقا استاد بد وجود داره . همه جا وجود داره . استاد خوب هم وجود داره . اونم همه جا هست .
من تو دانشگاه تهران استاد زبان دوستم ( حالا اگر نیاز باشه اسمشم از دوستم می پرسم!) میومد سر کلاس در رو قفل می کرد که دیگه نه کسی خارج بشه نه کسی بیاد داخل!!!!! خوب این آدم هرچقدر هم سواد داشته باشه وقتی همچین کاری می کنه خیلی به نظرم عقل درست درمونه نداره !‌ استاد دانشگاه تهران هم هست ! پس اینم میشه گفت تو دانشگاه تهران هم با استادای خیلی عقده ای روبرو میشید.

۲- در رابطه با EQ اینا . من راستش خیلی راجع به این قضیه نمیتونم اظهار نظر کنم چون اطلاعات خاصی ندارم که دقیقا چی هست و اینا . اما یه موضوع مشابه هست . مثلا در رابطه با اینکه شریفیا خیلی عجیب و غریبن و اینا. خب ما خودمون که تو همچین محیطی هستیم اینجوری حس نمی کنیم زیاد .یعنی حس می کنیم که خیلی همه چی عادی هست و همه رفتاراشون عادی هست و اینا به جز یه سری ولی خب بازخوردایی که از بیرون گرفتیم بیشتر مبنی بر اینه که عجیب غریبیم!‌ مثلا خیلی ها از بیرون گفتن مثلا چقدر فلانی عجیبه در صورتی که ما که تو دانشگاه باهاشیم اینجوری حس نمیشه!‌یا حتی راجع خود منم این نظر زیاد اومده که خیلی عجیب غریبم :D

3- دانشگاه شریف رو شاید نشه دانشگاه نام برد ولی نه به دلیل دانشگاه تهران و اینا ! تهران هم همچین فرقی نداره . ولی خب مثلا نسبت به دانشگاه های خارجی فرق اینایی زیادی هست . مثلا تو لیسانس خیلی این تعریف دانش جو که دانش + جو هست (معمولا یه سری استادا اینو زیاد یاد آوری می کنن به بچه ها!) تو ایران نیست !‌ یعنی تهران هم همینه تقریبا . امیرکبیر هم همینه . حالا با یکم اینور اونور! این مدل دانشجو خیلی کم هست واقعا . پس اکثرا دانشگاه هامون میشن مثل دبیرستان!‌

۱. من تایید می‌کنم!‌ به شدت! این آدم روانی استاد من هم بود :| وحشتناک بود! معدل همه‌مون رو هم یک عالمه کشید پایین ترم اول.

۲. شما یکی از استثناهای بزرگ شریفید به نظرم :D اصلا اصلا اصلا EQتون پایین که نیست که هیچ خیلی هم خوب و بالائه! کلا ارتباط برقرار کردنتون خیلی خوبه و زیاد به آدما کمک می‌کنید.

۳. این حرفتون درسته که همه‌ی دانشگاه‌ها همینطورند. ولی یه سری که هم دانشگاه شریف رو تجربه کردند و هم یه دانشگاه دیگه رو اصولا می‌گن ک هشریف واقعا جوش مدرسه‌ای تره و شبیه دانشگاه نیست(به نسبت دانشگاه دیگری که تجربه‌ش کردند. این رو از چندین نفر از بچه‌های صنعتی اصفهان، امیرکبیر و تهران که ارشدشون رو شریف بودند نقل می‌کنم.)

ولی کلا اینکه دعوا نکنیم :)

tiberium

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی سمنان
شهر
سمنان
سال فارغ التحصیلی
1389
مدال المپیاد
المپیاد کامپیوتر
دانشگاه
صنعتی شریف
رشته دانشگاه
مهندسی فن آوری اطلاعات

به نقل از مهســـــــــــــا :
۱. من تایید می‌کنم!‌ به شدت! این آدم روانی استاد من هم بود :| وحشتناک بود! معدل همه‌مون رو هم یک عالمه کشید پایین ترم اول.

۲. شما یکی از استثناهای بزرگ شریفید به نظرم :D اصلا اصلا اصلا EQتون پایین که نیست که هیچ خیلی هم خوب و بالائه! کلا ارتباط برقرار کردنتون خیلی خوبه و زیاد به آدما کمک می‌کنید.

۳. این حرفتون درسته که همه‌ی دانشگاه‌ها همینطورند. ولی یه سری که هم دانشگاه شریف رو تجربه کردند و هم یه دانشگاه دیگه رو اصولا می‌گن ک هشریف واقعا جوش مدرسه‌ای تره و شبیه دانشگاه نیست(به نسبت دانشگاه دیگری که تجربه‌ش کردند. این رو از چندین نفر از بچه‌های صنعتی اصفهان، امیرکبیر و تهران که ارشدشون رو شریف بودند نقل می‌کنم.)

ولی کلا اینکه دعوا نکنیم :)
۱- آره اینو دوستم تعریف کرده بود!‌
۲- واقعا اگر اینجوری باشه که خیلی خوبه ولی خب باز هم جمع هایی که ما هستیم اکثرا سمپادی بودیم!‌ یعنی بازم یه جورایی یه سری اشتراکات داشتیم. ولی خب طبق بازخورد بقیه این مدلی نبودم! حالا مساله ای هست که باید روش کار بشه!‌
۳- اوهوم . کم و زیاد داره دقیقا !من خواهرم و دامادمون هم هر ۲ شریف بودن . الان نظر هر۲تاشونو که راجع به دانشگاه شریف می پرسم میگن دانشگاه؟!؟!‌دانشگاه نیست که شریف! ایشالله که یه فکری بکنن به حال این وضعیت دانشگاه ها!

بالا