• اگر سمپادی هستی همین الان عضو شو :
    ثبت نام عضویت

لطفا گوسفند نباشید!

shayan-emperor

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
میرزاکوچک خان
شهر
رشت
سال فارغ التحصیلی
1394
مدال المپیاد
:-"
پاسخ : لطفا گوسفند نباشید!

من دست یکی از دوستام دیده بودمش ، ممنون!

armita

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
نام مرکز سمپاد
دبیرستان فرزانگان ۱
شهر
تهران
دانشگاه
شریف
رشته دانشگاه
‫علوم کامپیوتر‬‎

به نقل از تـــــــــــــــــــارا :
چه جالب.تو فیس بوکم همچین صفحه ای هست.منتها چرت و پرت و هجو می نویسه.مثه این که لازم شد این کتابو بخرم!

به نقل از nima_nv :
اتفاقا تو FB یه صفحه با این اسم هست....
ببینید ضرر نمیکنید
خیلی توپه
(;

اون صفحه ای که در فیسبوک هست بدون ذکر منبع نوشته ها رو کپی می کنه ! پیشنهاد می کنم جز طرفدارای اون صفحه نباشین !

• شروع کننده موضوع

سیاوش

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی
شهر
شهرکرد
سال فارغ التحصیلی
92
دانشگاه
صنعتی شریف
رشته دانشگاه
مهندسی کامپیوتر- نرم افزار
اینستاگرام

برایت می گویم: خردمند از اشتباهات دیگران و نادان از اشتباهات خود پند می گیرند!

- یادت باشد: اگر نتوانی ناملایمات کوچک را تحمل کنی، هرگز نمی توانی کارهای بزرگ انجام دهی!

- به یاد بسپار: بازنده ترین افراد، کسانی هستند که هرگز دست به هیچ کاری نمی زنند!

- موفقیت تنها هنگامی در تو را می زند که مهیای فرصت ها باشی!

- هرگز آرزو مکن تا جز خویشتن خویش کسی باشی، اما بکوش تا بهترین خویشتن خویش باشی!

- یادت باشد: هدفی که به درستی تعیین شده باشد، نیمی از آن تحقق یافته است!

- به یاد داشته باش: هنگامی که دیگران را گمراه می کنی، بیشتر از زمانی که آنها را آشکارا می رنجانی از تو متنفر می شوند!

- بسیاری از فشارهای عصبی، از بعضی از عادت ها ناشی می شوند، بنابراین عادت های خود را ترک کنید و در عوض، چند بار در روز کارهای دیگری انجام دهید!

- روابط خوب اجتماعی، راه ساده و لذت بخشی است برای غلبه بر فشارهای روانی!

- به یاد بسپار: یکی از راه های شیرین ساده زیستن، "مردم داری" است!

- از انجام کارها لذت ببرید، وانمود کنید که اوضاع بر وفق مرادتان است و بیشتر به قوه تخیل خود متوسل شوید تا به عقلتان!

یک نکته مهم! تغییر را خوب تعبیر کنید!

- می توانید با پذیرفتن ویژگی های سطحی یک فرد آرام، به آرامش برسید. آرام بایستید، فک هایتان را روی هم فشار ندهید، انگشت هایتان را به هم گره نکنید و صورت خندانی داشته باشید!

- به خاطر بسپار: هر کم عقلی می تواند انتقاد کند و بد و بیراه بگوید و اغلب کم عقل ها هم همین کار را می کنند!

- یادت باشد: بهترین راه برای تحقق رویا، از خواب بیدار شدن است!

- احمقانه است مطلبی بیاموزیم که بعدا فراموش کنیم!

- یادت باشد: روزی یک ساعت خواب کمتر، پنج سال به عمر کاری شما می افزاید!

- به خاطر بسپار: کسانی که نمی توانند گذشته را به یاد آورند، محکومند که آن را تکرار کنند!

- فراموش مکن: اگر می خواهید اهمیت مشکلات امروزتان را بدانید، فرض کنید که اگر چند سال بعد، به این مشکلات نگاه کنید، تا چه اندازه مهم خواهند بود!

- در دو طرف استخوان بینی، نقطه ای وجود دارد که به نقطه "آرامش" معروف است. آن نقطه ها و دور چشمانتان را به آرامی بمالید و ببینید که فشار روانی، چگونه از بین می رود!

- مطمئن باشید! اگر بخواهید به همه جا برسید، به هیچ جایی نمی رسید!

- به یاد بسپار: نقطه ضعفتان را شناسایی کنید و برای رفع آن از همین حالا کاری صورت دهید.
- می دانی، یکی از همین روزها، یعنی، هیچکدام از این روزها!

- خوشبختی چیزی نیست که آن را جایی بجویی و سپس بیابی. خوشبختی چیزی است که می باید، خود آن را خلق کنی!

- برندگان، همواره تلقی و ارزیابی مثبتی نسبت به خود دارند!

- به خاطر بسپار: آنگاه که خود را پذیرفته باشی، دیگران و نقطه نظراتشان را نیز به مراتب ساده تر خواهی پذیرفت!

- فرصت ها نه در شغل تو، بلکه در درون خودت جای دارند!

- می بایست رفته رفته خود را با تصویر ذهنی ایده آلی که از خود ترسیم کرده ای، منطبق کنی!

- موفقیت، مجموعه ای است از تلاش های کوچک روزانه!

- یادداشت کنید: سطل ذهنتان را از زباله رنجها، نگرانی ها، کینه ها و احساس گناه پاک کنید!

- به خاطر بسپار: دل شیر داشته باشد، اما کاردانی روباه را فراموش نکن!

- به خاطر بسپار: بر پشت زین نشستن کافی نیست، باید چگونه افتادن را هم آموخت!

- فراموش نکن: حتی اگر در مسیر درست راه بروید، اگر آنجا بنشینید از رویتان عبور می کنند!

- اگر نمی دانید که چگونه حرف بزنید، بهتر این است که سکوت کردن را بیاموزید!

- فراموش نکن: می توان از سوراخ سوزن به تماشای بهشت نشست!

- به خاطر بسپار: در سختی ها، بر امیدتان متمرکز شوید، نتیجه همواره رضایت بخش خواهد بود!

- مهم ترین قدم در جهت تحقق خواسته هایتان در زندگی، آن است که نخست بدانید "چه می خواهید!؟"

- به یاد بسپار: وقتی خوشحال هستید، مطمئنا ناراحت نیستید؛ پس احساستان را با خنده نشان دهید!

- در وجود درخت، نوعی آرامش نهفته است، درخت مناسبی را در نزدیکی خودتان انتخاب کنید و هر وقت احساس خستگی و فشار کردید به آنجا بروید!

- به خاطر داشته باش: آرامش مثل سرماخوردگی مسری است. از بودن در کنار افراد آرام، لذت ببرید!

- اگر چیزی را می خواهید، ساده تر این است که آن را مطرح کنید، تا اینکه منتظر شوید تحویلتان بدهند!

nadi

کاربر فعال
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
بندرعباس
مدال المپیاد
دومين دوره ي مسابقات دانش اموزي شريف-المپياد رياضي پايا مرحله ی اول المپیاد ریاضی کشوری
دانشگاه
دانشگاه سیستان و بلوچستان
رشته دانشگاه
برق_مخابرات

به نقل از saf.sade :
خب شانسم همچین بی تاثیر نیست نمیخوام داغ دلتو تازه کنم ولی تو دیگه اخره شانسی.
داغ دلی نبود که بخواد تازه بشه چون من هنوز کنکور ندادم اگه به سنم نگاه کنی می فهمی فقط یه مثال زدم چون یه بنده خدایی این اتفاق واسش افتاد در ضمن شانسم با تقدیر ارتباط داره و دست ادم نیست!

• شروع کننده موضوع

سیاوش

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی
شهر
شهرکرد
سال فارغ التحصیلی
92
دانشگاه
صنعتی شریف
رشته دانشگاه
اینستاگرام

به نقل از nadi :
داغ دلی نبود که بخواد تازه بشه چون من هنوز کنکور ندادم اگه به سنم نگاه کنی می فهمی فقط یه مثال زدم چون یه بنده خدایی این اتفاق واسش افتاد در ضمن شانسم با تقدیر ارتباط داره و دست ادم نیست!
نه به نظر من شانس با تغییر ربطی نداره!

nadi

کاربر فعال
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
بندرعباس
مدال المپیاد
دومين دوره ي مسابقات دانش اموزي شريف-المپياد رياضي پايا مرحله ی اول المپیاد ریاضی کشوری
دانشگاه
رشته دانشگاه
برق_مخابرات

به نقل از سیاوش :
نه به نظر من شانس با تغییر ربطی نداره!
وقتی یه اتفاق واسه ی ادم میفته به حاطر تقدیرشه و خواست خداکه این اتفاق ممکنه خوب یا بد باشه که در اون صورت به اون فرد میگن خوش شانس یا بد شانس.

N.M

لنگر انداخته
نام مرکز سمپاد
فرزانگان یک
شهر
تهران
مدال المپیاد
طلای دوره ۲۷ المپیاد ادبی
دانشگاه
دانشگاه تهران
رشته دانشگاه
ادبیات فارسی

یه کتاب دیگه هم هس:لطفا مدیر موفقی باشید!
اما شنیدم اون چرته!

• شروع کننده موضوع

سیاوش

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی
شهر
شهرکرد
سال فارغ التحصیلی
92
دانشگاه
صنعتی شریف
رشته دانشگاه
اینستاگرام

به نقل از N.M :
یه کتاب دیگه هم هس:لطفا مدیر موفقی باشید!
اما شنیدم اون چرته!
نویسندش محمود نامينه؟

N.M

لنگر انداخته
نام مرکز سمپاد
فرزانگان یک
شهر
تهران
مدال المپیاد
طلای دوره ۲۷ المپیاد ادبی
دانشگاه
دانشگاه تهران
رشته دانشگاه
ادبیات فارسی

saf.sade

کاربر فوق‌فعال
نام مرکز سمپاد
شهید حقانی
شهر
بندرعباس

به نقل از nadi :
وقتی یه اتفاق واسه ی ادم میفته به حاطر تقدیرشه و خواست خداکه این اتفاق ممکنه خوب یا بد باشه که در اون صورت به اون فرد میگن خوش شانس یا بد شانس.
شرمنده این بحث رو اینجا ادامه اش میدم ولی فکر کنم همچینا به موضوع بخوره البته شاید.ببین دوست من این دیدگاهی که شما داری رو یک گروه دیگه از انسان ها هم دارند که میبینی هر بلایی که سرشون میاد هیچی نمیگن و همه چی رو از تقدیرشون میدونن و میگن هرچی خدا بخواد همون میشه در اینکه هرچی خدا بخواد همون میشه هیچ شکی نیست ولی خدا هم گفته از تو حرکت از من برکت اون چیزی که اینده ما رو رقم میزنه رفتار و اعمالیه که خود ما داریم به همراه درصد کمی عوامل خارجی که اینجا از بحث درمورد اونا پرهیز میکنم که شانس هم یکی از همون عوامل هستش.

• شروع کننده موضوع

سیاوش

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی
شهر
شهرکرد
سال فارغ التحصیلی
92
دانشگاه
صنعتی شریف
رشته دانشگاه
اینستاگرام

به نقل از saf.sade :
شرمنده این بحث رو اینجا ادامه اش میدم ولی فکر کنم همچینا به موضوع بخوره البته شاید.ببین دوست من این دیدگاهی که شما داری رو یک گروه دیگه از انسان ها هم دارند که میبینی هر بلایی که سرشون میاد هیچی نمیگن و همه چی رو از تقدیرشون میدونن و میگن هرچی خدا بخواد همون میشه در اینکه هرچی خدا بخواد همون میشه هیچ شکی نیست ولی خدا هم گفته از تو حرکت از من برکت اون چیزی که اینده ما رو رقم میزنه رفتار و اعمالیه که خود ما داریم به همراه درصد کمی عوامل خارجی که اینجا از بحث درمورد اونا پرهیز میکنم که شانس هم یکی از همون عوامل هستش.
بازم میگم شانس با تقدیر فرق نداره!
ولی درسته یکی از همون عوامله که تو میگی!

saf.sade

کاربر فوق‌فعال
نام مرکز سمپاد
شهید حقانی
شهر
بندرعباس

به نقل از سیاوش :
بازم میگم شانس با تقدیر فرق نداره!
ولی درسته یکی از همون عوامله که تو میگی!
فکر کنم بحث داره یکم فلسفی میشه
چرا دوست من تقدیر رو خود ما رقم میزنیم مثلا تو فوتبال یه بازیکنه که تا حالا 5بار از 45متری گل زده دفعه ششم که گل زد نمیگن شانسی بود میگن حرفه ای بود ولی همون بازیکن دفعه اولی که این گل رو زد به نظرت در موردش چی میگن؟

• شروع کننده موضوع

سیاوش

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی
شهر
شهرکرد
سال فارغ التحصیلی
92
دانشگاه
صنعتی شریف
رشته دانشگاه
اینستاگرام

به نقل از saf.sade :
فکر کنم بحث داره یکم فلسفی میشه
چرا دوست من تقدیر رو خود ما رقم میزنیم مثلا تو فوتبال یه بازیکنه که تا حالا 5بار از 45متری گل زده دفعه ششم که گل زد نمیگن شانسی بود میگن حرفه ای بود ولی همون بازیکن دفعه اولی که این گل رو زد به نظرت در موردش چی میگن؟
شاید ولی به نظرم تو زندگی چیزی به نام شانس وجود نداره!

saf.sade

کاربر فوق‌فعال
نام مرکز سمپاد
شهید حقانی
شهر
بندرعباس

به نقل از سیاوش :
شاید ولی به نظرم تو زندگی چیزی به نام شانس وجود نداره!
بستگی داره تو شانس رو چی بدونی.

nadi

کاربر فعال
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
بندرعباس
مدال المپیاد
دانشگاه
رشته دانشگاه
برق_مخابرات

به نقل از saf.sade :
به نقل از saf.sade :
من نمیگم ادم نباید تلاش کنه من همیشه تلاشمو می کنم ولی بعضی اتفاقا دست من نیست مثلا اشتباه دادن سوالای کنکور به یه نفر دست خودشه؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟این خدا بوده که خواسته از بین کلی دانش اموز مثلا به من سوال اشتباه بدن!

• شروع کننده موضوع

سیاوش

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی
شهر
شهرکرد
سال فارغ التحصیلی
92
دانشگاه
صنعتی شریف
رشته دانشگاه
اینستاگرام

وقتی آدم نا امید میشه یا دلش میگیره خوندن این کتابه خیلی کمک میکنه (;
دیشب که یه 5 صفحه خوندم خیلی حالم بهتر شد :)

sayna

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
نام مرکز سمپاد
دبيرستان فرزانگان ۱
شهر
تهران
دانشگاه
علوم پزشكى شهيدبهشتى
رشته دانشگاه
پزشكى

اين دو تا بالايي رو من يه نگاهي انداخـتم بشون تو كتابخونه واقعن هم چـرت بودن :D

+ مـن لطفا گوسفند نباشيد رو كـلا نميتونم بخونم ! پشت سر ِ هم يعـني ! يعـني به قول سياوش به اين درد مي خوره كـه هر چند وقت يك بار يه تيـكه ازش رو بخونـي ! اما بازم به نظر من از نظر جذابيت به عنوان يه كتاب روانشناسي ، نسبت به خيلي از كتاباي ِ مشابه‌ش بهتر بود ! :D

طراحي جلدشم دوس داشتم :D

• لایک
امتیازات: N.M

سیزیف

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فـرزانگان
شهر
مشهد

یه سری تست داشت تهش راجب اینکه چه قدر فوضولیم ؟بی اعتمادبنفسیم یا با اعتمادبه نفس و...؟
برای من همش تَهِش درمیومَد مثلا خیلی فوضول یا خیلی بی اعتمادبه نفس و...
به نظرم خوب بود اما خیلی کاربردی نبود :-" ینی من الان یادَم رفته چی بوده
سه چآرماه پیش خوندم مقداریشُ
جذاب هم بود البته مقداری :-"

m.h.amini

مهندس
نام مرکز سمپاد
علامه حلی1!
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
92
مدال المپیاد
.
دانشگاه
.
رشته دانشگاه
.

چه اسم توپی دمش گرم همون اسمش تاثیر خودشو میزاره

آیدا :)

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان امام رضا(ع)
شهر
لاهیجان

وقتی خوندم ازش خوشم اومد و الانم خوشم میاد . گاهی اوقات واقعا تاثیرگذار میشه خوندنش

بالا