• اگر سمپادی هستی همین الان عضو شو :
    ثبت نام عضویت

ده ترفند برای حفظ امنیت سیستم

• شروع کننده موضوع HHH
  • تاریخ شروع
  • شروع کننده موضوع

HHH

لنگر انداخته
نام مرکز سمپاد
مدرسه
شهر
کرج
ممکن است برای شما نیز پیش آمده باشد که هنگام کار با کامپیوتر ، ویندوز شما بسیار کند و آزار دهنده عمل کند. می توان با اطمینان گفت که تمامی این مشکل ها از نحوه نادرست عملکرد شما با ویندوز صورت گرفته است. قصد داریم تا شما را با 10 ترفند مفید آشنا کنیم که با استفاده از آن ها میتوانید از ویندوز خود حداکثر استفاده را ببرید.

1- مطمئن شوید که آنتی ویروس مناسبی را بر روی سیستم نصب نموده اید به صورت اتوماتیک آپدیت شود و کلیه فایلهای تازه وارد به سیستمتان را چک کند و اگر ویروسی همراه فایلی باشد تعمیر،قرنطینه و یا بلوکه شود. بدلیل اینکه ویروسهای جدیدی هر روز تولید می شوند باید طوری ویروس کش را تنظیم کنید که بطور اتوماتیک به روز شود. دو آنتی ویروس قوی Kaspersky و Nod32 برای استفاده توصیه میشود.

2- نرم افزارهای AntiSpyware و AntiAdware را بر روی سیستم خود نصب کنید، این دو دسته نیز (ترفندستان) برای سیستم شما کاملأ ضروری هستند، تا از نصب برنامه های جاسوس بر روی سیستمتان جلوگیری کنند. که دو نرم افزار رایگان و مفید Spybot Search & Destroy یا Ad-aware را میتوان مثال زد.

3- نصب دیواره آتش سخت افزاری، بهتر از فایروال نرم افزاری است. بدین صورت اطلاعات سیستم شما از دسترس هکرها مصون می ماند و نمی توانند برخی نرم افزارها را بصورت ناخودآگاه بر روی سیستم شما نصب کنند که یا به سیستم شما آسیب برسانند و یا اینکه سرعت کار با سیستم کاهش پیدا کند. دیواره های آتش Linksys ،Netgear و D-link توصیه میشوند.

4- شرکت مایکروسافت هر از چند گاهی نرم افزارهای خود را به روز می کند. این امر برخی اوقات به دلایل بالا بردن امنیت است. توصیه ما این است سیستم خود را طوری تنظیم کنید تا بصورت اتوماتیک بروز شود.

5- فایلهای اینترنتی موقت Temporary Internet Files خود را هر یک ماه یکبار پاک کنید. این امر به بالا بردن سرعت سیستم شما منجر خواهد شد.

6- هر 4 ماه یکبار هارد خود را Defragment نمائید.

7- هر موقع می خواهید چیزی را از اینترنت دانلود کنید (ترفندستان) حتماً شرایط یا به اصطلاح Terms and Conditions آن را به دقت مطالعه نمائید. هیچ ارزانی بی حکمت نیست. ممکن است همراه نرم افزارهای رایگان مواردی از قبیل Adare یا Spyware نصب شوند.

8- ایمیلهای غریبه، عجیب و نا آشنا را باز نکنید. ممکن است همراه باز شدن آنها Adware یا Spyware بر روی سیستمتان نصب شوند یا همراه آنها ویروس باشند. توجه کنید حالت پیش نمایش نرم افزارهای Outlook همانند باز کردن آن است، پس آن را غیر فعال کنید.

9- به شما استفاده از مرورگر Firefox را از سایت http://www.mozilla.org توصیه می کنیم. کار با این مرورگر ایمن تر است.

10-دست آخر اینکه اگر سیستم شما را دزدیدند یا سیستمتان به نحوی از کار افتاد، کلیه داده های خود را از دست می دهید. راه حل کار این است که همیشه از اطلاعات مهمتان بر روی CD/DVD و دیسکهای پرتابل و یا حتی بر روی میزبانهای اینترنتی نسخه پشتیبان تهیه کنید.

منبع:WWW.TARFANDESTAN.COM

Legend

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
نام مرکز سمپاد
علامه حلی بدون شماره!
شهر
طهرون
سال فارغ التحصیلی
93
رشته دانشگاه
مهندسی عمران
پاسخ : ده ترفند برای حفظ امنیت سیستم

مرسی خیلی مفیدند!!؟؟

من خودم تقریبا نصف این ها رو انجام میدم!!؟

• شروع کننده موضوع

HHH

لنگر انداخته
نام مرکز سمپاد
مدرسه
شهر
کرج

به نقل از legend :
مرسی خیلی مفیدند!!؟؟

من خودم تقریبا نصف این ها رو انجام میدم!!؟
همه که مثل شما وارد نیستن جناب
من تاپیکو گذاشتم شروع بحث باشه هر کی بهتر از اینا بلده(مثل اینکه شما بلدی!)بیاد بگه ما فیضشو ببریم

Helli Agent

کاربر نیمه‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
حلی
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
1392
دانشگاه
پلی تکنیک
رشته دانشگاه
مهندسی مکانیک ، مهندسی انرژی

رایت رو سی دی حوصله سر بره دسترسی بهشم سخته.ولی بقیه کارا خوبه.من استفاده از برنامه هایی که Encrypt میکننو بیشتر دوس دارم.

shayan-emperor

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
میرزاکوچک خان
شهر
رشت
سال فارغ التحصیلی
1394
مدال المپیاد
:-"

ترفند های قشنگی بود ممنون.