• اگر سمپادی هستی همین الان عضو شو :
    ثبت نام عضویت

کنکور سراسری ریاضی 89 داغ داغ

• شروع کننده موضوع

ISO9002

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهید قدوسی
دانشگاه
صنعتی امیرکبیر
سلام. به سلامتی امروز کن کور ( :D) داشتیم. خوب نبود :(( داریم بررسی میکنیم ولی به نظر میرسه که کلا سطح سوالات از سال قبل بالاتر بود. اگر کسی اینجا کنکور ریاضی داشته بیاد نظر بده.

ادبیات: اساسا کمی نسبت به سال قبل سخت تر شده بود. به خصوص قرابت معنایی ها که وافعا بی معنا بود :D شاید خیلی سخت نبود ولی سبک قرابت ها به طور کلی عوض شده بود. بیشتر قرابت ها رو از نثر فارسی داده بودن تا از شعر و این کمی غیر منتظره بود. البته با ابتکار گزینه دو با این سبک آشنا شده بودیم.

عربی: واقعا سخت تر بود. کسی که عبری 88 رو میتونست 94 درصد بزنه این رو شاید حتی 80 هم نمیتونست بزنه. حالا فرض کنید که کسی که پارسال رو 80 میزد چی و همینطور کمتر.

کلا این دو درس در سالهایی قبل آسون بودن و پیش بینی میشد که امسال کمی سخت تر بشن.

معارف نسبت به سال قبل راحت تر بود. و زبان هم همینطور. البته اونقدر آدم سر اون دو درس اول اذیت میشد که روی زبانش هم تاثیر بذاره.

ریاضی. اصلا در موردش صحبت نکنیم بهتره. کاری ندارم که سخت بود یا نه. ولی انصافا نسبت پارسال که من سوالاش رو بررسی کرده بودم سخت تر بود. دیفرانسیل ها راحت بود ولی بجاش هندسه پایه! حرف نداشت :D نه میشد بزنی نه میشد نزنی. :D

فیزیک. فیزیک 88 خیلی راحت بود و همینطور 87. قابل بیش بینی بود که فیزیک 89 سخت بشه. و واقعا فیزیک از سال قبل خیلی سخت تر بود. سبک سوالات تغییر نکرده بود ولی چون سبک تکراری شده بود برای اینکه به زحمت بندازن و اذیت کنن سوالات رو طولانی تر و وقت گیر تر کرده بودن به طوریکه واقعا نمیشد اکثر سوالات رو در یک نگاه زد.

شیمی. این قدر مغزمون آف شده بود که وقتی به شیمی رسیدیم نفهمیدیم سخت بود یا راحت :D فقط اینو فهمیدیم که محاسباتی ها نسبت به سال قبل هم بیشتر شده بود. شاید در حدود 12 تا 14 تا سوال محاسباتی داشت.

خلاصه که طراحای محترم اذیتمون کردن حسابی. قبل کنکور به زیر هزار فکر میکردم ولی الان اگر رتبم در حد شماره موبایلم بشه خوشحال میشم. :D

نام مرکز سمپاد
دبیرستان فرزانگان امین
شهر
اصفهان
مدال المپیاد
یه زمانی واسه شیمی/ نجوم میخوندم
پاسخ : کنکور سراسری ریاضی 89 داغ داغ

به نقل از ISO9002 :
خلاصه که طراحای محترم اذیتمون کردن حسابی. قبل کنکور به زیر هزار فکر میکردم ولی الان اگر رتبم در حد شماره موبایلم بشه خوشحال میشم. :D

اگه سخت باشه واسه همه سخته :D

به ما که برسه چی میشه؟... :(

یه سؤال... این کتابای اضافه و کانون و گاج و قلم چی و ... به درد خورد؟

Grave-Worm

کاربر حرفه‌ای

راست ميگه؟
كدوم كتابا بيشتر كمكتون كرد؟
مثلا اين كتاب قرابت معنايي انتشارات انرژي اتمي يا هر كتاب ادبيات ديگه تونست كمكتون كنه؟

666_yahud

کاربر نیمه‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی
شهر
سبزوار
دانشگاه
علمو...کدوم علمو کدوم صنعت
رشته دانشگاه
صنایع

.این دیگه چه حوزه ای بود اهههههههههههههههههههههههههههههه
34 تا بچه از ضعیفترین مدرسه کنارم بودند فقط میخندیدند یا اذیتم میکردن
صدبار بلند کردن و اذیییییییییییییییییییییییییییییییییییییییت
واسه همین اصلا نرسیدم حتی یه زبان بزنم
ادبیات خوب بود , فیزکم عالی
کتاب....اومممممممممم
آره کتابای گاج فقط فیزیکش خوب بود واسه من که کلاس فیزکم حذف شداااااااااااا
کتابای قرابت معنایی نه خوب نی فقط تستای کنکور سالای قبل

.!؟

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
farzanegan
شهر
کرمان
دانشگاه
علم و صنعت
رشته دانشگاه
معماري

من از یه تعداد پرسیدم دسته جمعی ر**ه بودن!
یکیشون یه دختر خرخون بود
یکیشونم یه پسره نسبتا بی خیال...
:D
واسه ریاضی خیلی داغون زده بودن& عربی

koorosh.m

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی
شهر
گنبد کاووس
سال فارغ التحصیلی
90
دانشگاه
امیر کبیر (پلی تکنیک)

آخی ، امسال که این امتحان نهایی مون بود، سال بعد چه کنکوری بدیـــم ما!!! :D

• شروع کننده موضوع

ISO9002

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهید قدوسی
دانشگاه
صنعتی امیرکبیر

برای کتاب یه سری رو من معرفی می کنم. اونایی که سال دیگه کنکور ریاضی دارن و به رتبه خیلی خوب فکر میکنن میتونن اینا رو بخونن چون واقعا تست شدن. حتی اونایی که تک رقمی آزمون آزمایشی می آوردن از اینا استفاده میکردن.

ادبیات: برای خوندن کتابهای سبز گاج هست که در مجموع خوبه. متوسط به داوطلبان سطح متوسط. کتاب های محوریش مثل تاریخ ادبیات و واژگاه هم خوبه.

اما برای ممتاز ها کتاب ادبیات فقط کتاب ادبیات "انتشارات خیلی سبز". اگر میخواید بخونیدش برای کل پایه و پیش از الان باید شروع کنید وگرنه خیلی وقت میگیره. برای قرابت معنایی ها خیلی راهگشاست. کتاب به درد بخور دیگه ای برای قرابت پیدا نکردیم.

عربی: از من میشنوید وقتتون رو روی کتاب درستی و کتاب تست و این مزخرفات صرف نکنید. فقط یک کتاب گاج محوری آبی قواعد عربی کنکور بخونید که خیلی مختصر و مفیده. کامل بلد باشید و عربی هم درست باشه تا 100 هم راه داره. معنی واژگان و عبارتهای عربی هم کلا نیاز نیست. چون طراحان عربی کنکور اینقدر نابغه هستند که تمام تست های معنی هم با قواعد حل میشه.

قواعد عربی هم تقریبا 70 تا 80 سوالات از قواعد عربی دو (کمی هم یک) هست و عربی سه در مجموع 5 یا 6 سوال داره.

دینی: کتاب انرژی اتمی خوبه. نزدیک 70 درصد سوالات از آیات هست. اگر نمیخواید خیلی وقت بذارید فقط آیات و روایات انرژی اتمی و اگر وقت داشتید جامعش. ولی کلا انرژی اتمی خوبه. تست هم فقط تست کنکور بزنید. نه آزاد و نه تالیفی به درد دینی نمیخوره.

زبان: کتاب خاصی نمیخواد :D کلمات آخر درسا کافیه. حداکثر 4 سوال گرامر میاد. اگر زبانتون ضعیفه یا کلاس زبان نرفتید یا ریدینگ و کلوز بد میزنید شبی یه ریدینگ و یه کلوز اونم تو 5 ماه آخر. خیلی خواستید کتاب بخونید کتاب زبان انتشارات خیلی سبز که واقعا خیلی خوبه.

اختصاصی هم بعدا صحبت میکنیم. البته این موارد کلا پیشنهاد بود.

3ggerman

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
نام مرکز سمپاد
فرزانگان امین
شهر
اصفهان
مدال المپیاد
المپیاد ریاضی
دانشگاه
دانشگاه تهران
رشته دانشگاه
علوم کامپیوتر

من از یه کنکور داده! پرسیدم گف ادبیات بد نبود / عربی متوسط / ریاضی : .... ! ( :D ) / فیزیک : خیلی سخت! / شیمی : سخت!

barbod_70

کاربر جدید
نام مرکز سمپاد
دانش
شهر
تهران

سلام من کنکوری 89 ریاضی بودم ادبیات سخت بود ریاضی خیلی وقتگیر و سخت فیزیک هم وقت کم اوردم ولی بقیش آسون بود شیمی که خیلی گلابی بود.

• شروع کننده موضوع

ISO9002

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهید قدوسی
دانشگاه
صنعتی امیرکبیر

سوالات کلید اولیه کنکور سراسری ریاضی 89 دیروز 35 دقیقه بعد از پایان سراسری آزمون راس ساعت 12 و 45 دقیقه روی سایت سازمان سنجش قرار گرفت.

این کنکور گویا خیلی مسخره بوده که هنوز هیچ سوالی به هبچ معلمی نرسیده و هیچ کس اعتراض نکرده یک سوال ریاضی رو حذف کردن و یک سوال شیمی هم دو گزینه صحیح داشته. سوال شماره 1 ریاضی حذف شد. نیست ما خیلی خوب زدیم ریاضیو یکی رو هم که زدیم حذفش کردن :D

سوالات و کلید اولیه رشته تجربی هم امروز راس ساعت 12 و 45.

و انسانی فردا.

666_yahud

کاربر نیمه‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی
شهر
سبزوار
دانشگاه
علمو...کدوم علمو کدوم صنعت
رشته دانشگاه
صنایع

به نقل از ISO9002 :
سوالات کلید اولیه کنکور سراسری ریاضی 89 دیروز 35 دقیقه بعد از پایان سراسری آزمون راس ساعت 12 و 45 دقیقه روی سایت سازمان سنجش قرار گرفت.

این کنکور گویا خیلی مسخره بوده که هنوز هیچ سوالی به هبچ معلمی نرسیده و هیچ کس اعتراض نکرده یک سوال ریاضی رو حذف کردن و یک سوال شیمی هم دو گزینه صحیح داشته. سوال شماره 1 ریاضی حذف شد. نیست ما خیلی خوب زدیم ریاضیو یکی رو هم که زدیم حذفش کردن :D

سوالات و کلید اولیه رشته تجربی هم امروز راس ساعت 12 و 45.

و انسانی فردا.
اره اولین سوال ریاضی بود که من 7 دقیقه وقت گذاشتم 4 تا جوابی درست بود به هر کس میگفتم میخندید بهم
تخریب روحیه بود دیگه
چرا هی میگید شیمی اسون بود یعنی همتون زدید؟:(((((((((
من فقط 11 تا شیمی زدم
اما ادبیاتو فیزیک خیلی اسوووووون بود
واسه کتابم من میگم اکا شاید باور نکنیدا
واسه خوندن عمومی اصلا سراغ کتاب دیگه ای جز خود کتاب درسی نرید
اما واسه اختصاصی گفتم که گاج فیزیکش خویه
انرزی اتمی حسابانش
ذیاضیات گسسته هم خوشخوان
هندسه تحلیلی معلممون رفت مکه فقط 2 جلسه بود که من غایب بودم اما گاح خوندم همشو زدم
شیمی هم فقط فقط کتاب درسی عالیههههههه

zahra96

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان 1 / میدیا
شهر
تهران
دانشگاه
دانشگاه هنر تهران
رشته دانشگاه
گرافیک

من خواهرم چند تا کتاب واسه کنکور ریاضی معرفی کرد : (مسلما واسه کنکوریای سال بعد)
فیزیک : کتابهای فیزیک انتشارات فار(مولف هاش همون مولفای اندیشه سازان قدیمن)
دین و زندگی : کتاب سبز ،الگو ، تست های کنکور سالای پیش مخصوصا خارج از کشور
ادبیات: کتاب سبز ، تست های کنکور سالهای پیش/قرابت معنایی و املا: کتاب های هامون سبطی (تازه چاپ شده ها)/زبان فارسی : کتاب سبز (میگه معرکست!)
زبان:مبتکران،کتاب سبز
فعلا همینا رو گفت! :D

Grave-Worm

کاربر حرفه‌ای

من ديروز سوالاي شيمي كنكور رياضي رو كه حل ميكردم خيلي راحت تونستم 11 تاشو هم جواب بدم.
يه چند تا نكته مهم داشت كه اگه كتاب آموزش شيمي مبتكران رو بخونيد ميتونيد جواب بديد.
البته اينو هم بگم كه من دوم ميخونم و فقط 11 تا سوال شيمي 2 رو حل كردم!!!!

• شروع کننده موضوع

ISO9002

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهید قدوسی
دانشگاه
صنعتی امیرکبیر

خب ساده ترین سوالای شیمی کنکور شیمی دوه. البته شیمی 89 نسبت به فیزیک و ریاضی راحت تر بود. سوالای شمی دو هم نسبت به بقیه سوالای شیمی راحتتره.

منا

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
بجنورد
مدال المپیاد
ریاضی وشیمی
رشته دانشگاه
مهندسی نفت

من که از کنکوریهامون پرسیدم خوب داده بودن؟!

ولی اینجوری که بوش میاد...

فاتحمون خوندس!

Nazanin_ET

کاربر جدید
نام مرکز سمپاد
در حال انتقال
مدال المپیاد
در حال مطالعه برای ریاضی

کلا این جمله ی معروف کنکور امسال از همه ی سالها سخت تر بود رو که همیشه بچه های هر سال میگن...

به هر حال برای همه آرزوی موفقیت دارم.

Ahmadr3za

کاربر جدید
نام مرکز سمپاد
نمونه دولتی 17 شهریور
شهر
تهران

سلام خدمت همه ی دوستان

منم عضو شدم تا به حق کنکوری های امسال جفا نکنید.......

من خودم کنکور دادم....آخه چی بگم.........
دوستان من مطمئن باشید سطح سختی سوالات کنکور سراسری رابطه مستقیم با مسائل سیاسی کشور داره!!(اگه بیشتر بگم سربازان گمنام میان می گیرنم.....)
بگذریم.....
و اما...............
کافی شما سوالات کنکور امسال رو دونه به دونه با سوالات پارسال مقایسه کنید اونوقت عمق فاجعه رو می فهمید..
و صد البته که دانش آموزان قوی به شدت ضرر می کنند چرا که برای بالای 75-80 می یان....

و این همونه که باعث شده که 2 روزه شرمنده خانواده بشم که یه سال با ساز ما رقصیدن البته این فقط من نیستم...
تو مدرسه ما 5 نفر المپیاد فیزیک قبول شدیم ................ ولی تو کنکور 20الی 30
جالبه من تو همه ی آزمون های قبل کنکور (حتی جامع های قلم چی که بعضی درساش خیلی سخت بود) تو اختصاصی زیر 60 نداشتم ولی تو کنکور بالای 40!!!!!

و اینو مطمئنم که سوال اول ریاضی رو از قصد اشتباه داده بودند(آخه این همه دبدبه کبکبه و قرنطینه ) و در ضمن آزمونیکه اون سوالای هندسه پایه رو میده بعید می رسه این سوال آبکی! رو غلط بده.

در هر صورت اگه به کتاب شیمی پیش دانشگاهی مبتکران دسترسی دارین مقاله آخرین صفحاتشو بخونین ، این روزا حسابی می چسبه!!!

و دیگر هیچ.
باید برم دنبال کار
و پیام من برای شما...........
((اگه یه روز تو یه رستوران یه گارسون جوون خوش تیپ دیدین حتماً بهش انعام بدین آخه شاید اون من باشم))

راضيه

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان 2 تهران
شهر
تهران
رشته دانشگاه
پزشكي

به نقل از Ahmadr3za :
سلام خدمت همه ی دوستان

منم عضو شدم تا به حق کنکوری های امسال جفا نکنید.......

من خودم کنکور دادم....آخه چی بگم.........
دوستان من مطمئن باشید سطح سختی سوالات کنکور سراسری رابطه مستقیم با مسائل سیاسی کشور داره!!(اگه بیشتر بگم سربازان گمنام میان می گیرنم.....)
بگذریم.....
و اما...............
کافی شما سوالات کنکور امسال رو دونه به دونه با سوالات پارسال مقایسه کنید اونوقت عمق فاجعه رو می فهمید..
و صد البته که دانش آموزان قوی به شدت ضرر می کنند چرا که برای بالای 75-80 می یان....

و این همونه که باعث شده که 2 روزه شرمنده خانواده بشم که یه سال با ساز ما رقصیدن البته این فقط من نیستم...
تو مدرسه ما 5 نفر المپیاد فیزیک قبول شدیم ................ ولی تو کنکور 20الی 30
جالبه من تو همه ی آزمون های قبل کنکور (حتی جامع های قلم چی که بعضی درساش خیلی سخت بود) تو اختصاصی زیر 60 نداشتم ولی تو کنکور بالای 40!!!!!

و اینو مطمئنم که سوال اول ریاضی رو از قصد اشتباه داده بودند(آخه این همه دبدبه کبکبه و قرنطینه ) و در ضمن آزمونیکه اون سوالای هندسه پایه رو میده بعید می رسه این سوال آبکی! رو غلط بده.

در هر صورت اگه به کتاب شیمی پیش دانشگاهی مبتکران دسترسی دارین مقاله آخرین صفحاتشو بخونین ، این روزا حسابی می چسبه!!!

و دیگر هیچ.
باید برم دنبال کار
و پیام من برای شما...........
((اگه یه روز تو یه رستوران یه گارسون جوون خوش تیپ دیدین حتماً بهش انعام بدین آخه شاید اون من باشم))
چرا انقدر نا اميدي انگار تقريبا همه همين طوري دادن

منا

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
بجنورد
مدال المپیاد
ریاضی وشیمی
رشته دانشگاه
مهندسی نفت

خوب اگه سخته وا3 همه سخته!

اه نگین دیگه من خیلی استرسی شدم! :-s :-s :-s :-s :-s :-s :-s :-s :-s :-s :-s :-s :-s :-s :-s :-s :-s :-s :-s :-s :-s :-s

Hespride

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
نام مرکز سمپاد
شهید قدوسی (ره)
شهر
قم...قم...قم
دانشگاه
تهران
رشته دانشگاه
مهندسی مالی

استرس نبايد داشته باشين،چون قطعا ديگه سخت تر از اين نميشه بشه كنكور!
با خيال راحت بشينيد سوالات امسال رو بررسي كنيد!

اگه توجه كنيد، در واقع 40 تا سوال دين و زندگي بود! كلا همه سوالا دو بخشي بود!
ادبيات هم كه به قصد كشت داده بودن، چي بود اينا؟
زبان و عربيشم كه...

و اما رياضي
نامرديش اينجا بود كه سوالايي كه اسون بودن و هرسال ميودن، امسال نيومدن!
مثل لوگاريتم:دي

فيزيك هم خوب بود، فقط يه كمي زيادي پيچونده بودن،اگه وقتش بيشتر بود، ميشد گفت سوالا استانداردن!

شيمي هم هنوز فلسفه ي خيلي از سوالاشو نتونستم بفهمم!!!!

بالا