• اگر سمپادی هستی همین الان عضو شو :
    ثبت نام عضویت

سمپاد - بودن یا نبودن؟

• شروع کننده موضوع

seyyedalith

کاربر فعال
نام مرکز سمپاد
علامه حلی
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
1393
دانشگاه
علوم پزشکی اصفهان
رشته دانشگاه
دندان‌پزشکی
سلام
هر کسی هر دلیلی که می دونه برای به وجود اومدن و وجود داشتن سمپاد وجود داره و می تونه خوب باشه رو اینجا بگه.
تا اگه شد آخرش همه رو به صورت یک مطلب بدیم نشریه سمپادیا
چطوره؟

مهسا 1376

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
کرمانشاه
پاسخ : سمپاد - بودن یا نبودن؟

به دلیل اینکه استعداد درخشان ما ها رو کشف کنن وبرن حالشو ببرن وما رو هم پرفسور کنن.

Niloofar sharafi

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان 1 تهران
شهر
تهران
مدال المپیاد
-
دانشگاه
شریف
رشته دانشگاه
ریاضیات و کاربرد ها

فکر می کنم دلیل وجود سازمان ، این باشه که با قدرتمند کردن تعداد محدودی از آدمای کشور از لحاظ علمی ، کم کم سطح علمی کل جامعه بالا بره ؛ در راستای توسعه کشور .

b.95

کاربر نیمه‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان 1 تهران
شهر
تهران
دانشگاه
دانشگاه تهران
رشته دانشگاه
مهندسی کامپیوتر

به نقل از مُحسن...! :
قبل ها، خیلی قبل تر ها، هدف شناسایی یکسری استعداد ها بود که از نظر بضاعت مالی و خانوادگی توان چندانی ندارند و نیاز به کمک یه ارگانی داشتند، اما خوب الان اینطور نیست، الان پارتی بیشتر، بضاعت بیشتر و خلاصه کسی که بیشتر کمک مالی بکنه اهداف مراکز سازمان هست، خود سازمان و کلا ارگان سمپاد یه چیز ظاهری هست و نه به مراکز کمک مالی میشه نه چیزی..تقریبا میشه گفت اهداف پوچ هستند.
فکر نمی کنم این که بگیم هدف فقط مال کسایی بوده که بضاعت مالی ندارن و.....درست باشه. یعنی کسی که وضع مالیش خیلی خوبه و هوش و استعداد کافی رو هم
دارن نمیتونن بیان تو مراکز؟؟؟؟ قضیه پارتی بازی و کمک مالی هم یه چیزدیگه ست که متاسفانه همه جا وجود داره . خودت هم میگی زیاد از طرف نهاد خاصی به مراکز کمک
مالی نمیشه،اونا هم مجبورن این کمبود رو از کمک مالی یه سری از دانش اموزا جبران کنن. مثلا من یکی رو میشناسم که به باباش گفتن شهریت میشه 3 میلیون اما اگه
دوست دارین میتونین برای امکانات و .... به مدرسه کمک کنین. بابای اون طرف هم 7 میلیون چک نوشته و داده!!!!!!!!! :O :O :O از اون طرف از کسایی هم که نمیتونن کمترین شهریه رو هم بدن، یه مبلغ خیلی ناچیز میگیرن. خوب این نمیشه کمک به افراد بی بضاعت؟
البته کسایی که از طبقه پایین هستند خییییییییییییییییلی خییییییییییییلی بیشتر قدر این امکانات رو میدونن و بهتر هم استفاده میکنن. ولی به قول تو یه سری دیگه فقط
میان و پز مدرسشون رو میدن. اما نمیشه گفت همه اینجوری ند.... ولی خیلی راحت میشه اونا رو شناسایی کرد و بهشون گفت به این دلیل و این دلیل، شما رو به خیر
و ما رو به سلامت. اما این کار رو نمیکنن. چون اونوقت دیگه پولی ندارن تا واسه افراد بی بضاعت خرج کنن......... مشکل باید از بالا حل بشه... :(

Sampadik

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
نام مرکز سمپاد
فرزانگان 1
شهر
تــهران

در زمانهای گذشته یه عده آدم اومدن و آینده رو پیشبینی کردن که قراره ایران چی بشه..
بعد گفتن خوبه که بیایم و یه سری آدم پرورش بدیم که بتونن یه کارایی واسه مملکت بکنن!
بستگی داره!هدف اونموقع یا الان؟؟؟
اونموقع رو که گفتم.!هدف پرورش نخبگان آینده بوده :D
شاید اسمش یه کم مسخره باشه اما ته تهش همین بوده!
اما الان تقریبا میشه گفت :جلوگیری از پرورش هرگونه نخبه!

مه دخت

کاربر فعال
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
کرمانشاه
دانشگاه
MIT
رشته دانشگاه
مکانیک

دلیل وجود سمپاد وجود ماست

liliano

کاربر فوق‌فعال
نام مرکز سمپاد
فرزانگان2
شهر
تهران
دانشگاه
دانشگاه تهران
رشته دانشگاه
علوم مهندسی_مکانیک جامدات

به نقل از مُحسن...! :
حرف درسته B.95، من هم قبول دارم، حقیقتارم قبول دارم، من فقط حرف دلم رو گفتم، انتظاری که از سازمان میرفت رو گفتم، کاری به وضعیت الان و حقیقت های موجود ندارم!گفتم سمپاد برای این عده بود نه برای عده ی دیگه! حالا که اینجور شده من که نمیتونم درستش کنم! فقط خواستم بیانش کنم و تلنگری بزنم به افرادی که پز پول و ثروت و ... رو میدند.
به نظر من کسی که هوش و بضاعت مالی و .. داره نیازی به کمک کامل از طرف ارگان های دولتی نداره، دولت از مردم مالیات میگیره که سطح کل جامعه رو در یه حد نگه داره، سمپاد هم همچین ارگانی هست، نه اینکه هم از همه مالیات بگیره و هم به یه عده خاص برسه، باید به عده ای برسه که خودشون نمیتونند فعالیتاشون رو انجام بدند، توانایی این رو ندارند که استعدادشون رو گسترش بدن، نه برای کسایی که با وضعیت مالی که دارند می تونند کلی فعالیت کنند.
توی سمپاد آرمانی و ایده آل این گناه بزرگی هست که کسی که میتونه استعدادشو بروز بده و تواناییشو داره وارد سمپاد بشه و جای یه نفر که واقعا نیاز داره رو بگیره. حالا بگذریم این فرد توانمند کلی کلاس خصوصی و .. رفته و تو آزمون چند رتبه ای بالاتر از اونیکه بدون کلاس و .. آزمون داده شده..
این ها حقیقت های جامعه هست، و نباید برای کسی تلخ باشه، اگه همه فکر میکنند انسان بودن و با اخلاق بودن اینقدر آسون هست بدونند که این ها مشکلات کوچیکشه!
کاملا حرفت درست و خیلی منطقی و حقیقته..!!!
دقیقا..! همین بچه هایی که کنار خیابون فروشندگی می کنن ، اونا اصلا می دونن سمپاد چیه؟؟ اصلا کسی حواسش هست که اون هم ممکنه از خیلی های ما هوش بیشتری داشته باشه؟؟ اون بچه حتا آزمون ورودیه سمپاد که هیچی، شاید مدرسه هم نره..!!! تا کسی که از دبستان تو یه مدرسه ی غیر انتفاعی درس خونده، کلی امکانات داشته برای اینکه استعداد هاش شکوفا بشه..!
موضوع دقیقا اینه..!!!!

HTC

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
بوشهر
دانشگاه
رشت
رشته دانشگاه
پزشکی

دلیل وجود سمپاد اینه که نخبگان(اینایی که رتبه 1-10 رو میارن /m\) رو شناسایی کنن پرورش بدن و بعد نتیجه بگیرن :)

HTC

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
بوشهر
دانشگاه
رشت
رشته دانشگاه
پزشکی

جناب :)
درسته که شما قدیمی هستین ولی دلیل بر این نمیشه که اینجوری صحبت کنید :)
من نگفتن دقیقا اونها که :| گفتم کسایی مثل امثال اونها :|
(:|

ITMaster

کاربر فوق‌فعال
نام مرکز سمپاد
علامـه حلـی
شهر
تهـران

خيلي دليل براي اين کار ميتونه وجود داشته باشه :

عداه اي خاص که واقعا از لحاظ هوش در سطح بالايي هستن و درس خوندن توي محيط مدارس عادي خسته کنندس در اين مرکز درس بخونن
عده ي محدودي لز دانش آموزش با استعداد رو روشون سرمايه گذاري ميکنن و اون ها رو به درجه ي بالايي از ن
براس استعداديابي دانش آموزان در زمينه هاي مختلف
و تدريس دروس به صورت تخصص
و خيلي دليل ديگه که من و شما ازش بي خبريم

fery

کاربر فوق‌فعال
نام مرکز سمپاد
دبیرستان علامه حلی 2 تهران
شهر
تــهـــران
مدال المپیاد
واسه فیزیک می خوندم

خودش دار میگه دیگه
پرورش استعداد های درخشان
والبته پرورش تو یه سیستم خاص
که به نظر من بیشتر به علاقه توجه می کنه

mohammadpasan1373

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی
شهر
بیرجند
مدال المپیاد
آقا ما نخوندیم ولی تو برو!!!!خداییش ضرر نمیکنی!
دانشگاه
شریف
رشته دانشگاه
عمران

چون غربال کردن دانش اموزان موجب پرورش بهترین هاشونه!!1

mamareza

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
نام مرکز سمپاد
دبیرستان علامه حلی
شهر
تهران
دانشگاه
آزاد تهران
رشته دانشگاه
دندانپزشکی

برا اینکه بشه اونایی که حداقل یکم از بقیه باهوش تر هستن رو در شرایطی قرار داد که بهتر رشد کنن.با فراهم کردن امکاناتی که لازمه.

روژین د.

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان 1 تهران
شهر
تهران
دانشگاه
علوم پزشکی تهران
رشته دانشگاه
پزشکی

عدالت به این معنی نیست که ما با همه استعدادها با یک شیوه برخورد کنیم،نه،استعدادها بالاخره مختلف است.نباید بگذاریم استعدادی ضایع بشود و برای پرورش استعدادها بایستی تدبیری بیندیشیم،در این تردیدی نیست.

اما ملاک،باید استعدادها باشد،لاغیر

" عدالت این است. "

احتمالاً شما هم این متن بالا رو جایی رو در و دیوار مدرسه تون دیده باشین. موافقین باهاش؟
من چند وقتیه کلاً با اساس سمپاد مشکل پیدا کردم. اینکه کلاً درسته که یه سری آدم با یه امتحانی (بر اساس هوش) از بقیه جدا بشن، بهشون امکانات جداگونه و... داده بشه یا نه.
این خلاف عدالت نیست که یه سریا فقط به خاطر هوش بالاترشون شرایط مناسبتری برای تحصیل داشته باشن؟
بعد به فرض که وجود مدارس جداگونه، باعث پیشرفت تحصیلی هم بشه. آیا به مشکلاتی که ایجاد میکنه می ارزه؟ (مثلا اجتماعی نبودن بچه ها و...)

نظرتون رو بگین! :D

(ساینا جان اگه تکراریه معذرت میخوام! :-")

• لایک
امتیازات: N.M

L.E

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
دبیرستان فرزانگان 1 ِ تهران
شهر
تهران

آخه به نمی شه گفت که امکانات مدارس سمپاد بیشتره یا...الان در حال حاضر خیلی مدرسه ها وجود دارن که از لحاظ امکانات واقعا از مدارس سمپاد بهترن!
شاید قبلا اینطوری بود که فقط این مدرسه ها خوب بودن!
ولی خیلیا اومدن که با عقیده ی تو موافق بودن که امکانات باید برابر باشه و الانم همینطوره و حتی شاید امکانات اونا بیشتر از ما هم هست!

از لحاظ اجتماعیم قبول دارم برای بچه ها وقتی می رن دانشگاه خیلی سخت می شه!

ولی من اصلا با برداشتن این سیستم موافق نیستم!
چون باید استعدادهای درخشان یه جامعه رو پیدا کرد و پرورششون داد!

پوریا

لنگر انداخته
نام مرکز سمپاد
helli 1
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
1393
دانشگاه
زنجان
رشته دانشگاه
پزشکی
تلگرام

از هر کس به اندازه ی وسعش انتظار میره...مقصودم تقسیم کردن نیست...
ایرادی که میگی وقتی وارد بود که سمپاد یک یا دو شعبه برای هر شهر داشت...
الان ماشالا هر کی طالب سمپادی بودن باشه سمپادی حساب میشه...
ضمنا...
حتی اون موقع هم من معتقدم خلاف عدل نبوده...
دانش اموزی میخواهد پیشرفت کند...هوشش از معمول جامعه بیشتر است...این که کلاس برابر بگذاری یعنی بی عدالتی...
یه تمثیل هم میارم...در دین از هر کس ب اندازه ی وسعش انتظار میرود...و مسلما سوال ابوذر از پیامبر در حد سوال سلمان از پیامبر نبود...

روژین د.

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان 1 تهران
شهر
تهران
دانشگاه
علوم پزشکی تهران
رشته دانشگاه
پزشکی

به نقل از گولـی :
آخه به نمی شه گفت که امکانات مدارس سمپاد بیشتره یا...الان در حال حاظر خیلی مدرسه ها وجود دارن که از لحاظ امکانات واقعا از مدارس سمپاد بهترن!
شاید قبلا اینطوری بود که فقط این مدرسه ها خوب بودن!
ولی خیلیا اومدن که با عقیده ی تو موافق بودن که امکانات باید برابر باشه و الانم همینطوره و حتی شاید امکانات اونا بیشتر از ما هم هست!

از لحاظ اجتماعیم قبول دارم برای بچه ها وقتی می رن دانشگاه خیلی سخت می شه!

ولی من اصلا با برداشتن این سیستم موافق نیستم!
چون باید استعدادهای درخشان یه جامعه رو پیدا کرد و پرورششون داد!

میدونم، ولی منظورم این نبود.
یعنی سمپاد با این فرض شکل گرفته که به عنوان یه سازمان دولتی امکانات رو برای بچه آماده کنه. وگرنه مدارس غیرانتفاعی ( مثل همین خرد خودمون) بحثش جداس.
درضمن شهریه مدارس سمپاد هم خیلی کمتر از اون مدارسه.

+من هنوز به عقیده قطعی نرسیدم در این رابطه. :-??

L.E

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
دبیرستان فرزانگان 1 ِ تهران
شهر
تهران

واقا راندمان تو یه مدرسه ی عادی درس خوندن کمه!به نظرم به بچه ای که باهوشه ظلم می شه!
چون حقشه که بیشتر بخونه!
ولی تو مدرسه آی عادی یه چیزو مجبورن چندین بار تکرار کنن!

ولی اینکه معیارشون فقط یه امتحانه اصلا خوب نیست!

yasaman###

کاربر فوق‌فعال
نام مرکز سمپاد
دبيرستان فرزانگان يك
شهر
تهران

.

• لایک
امتیازات: L.E

Your feline

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
نام مرکز سمپاد
فرزانگـان
شهر
شهرستان
سال فارغ التحصیلی
105

ببین ،

تقاوت در هوش بودن ُ که کسی شک نداره

کسی که هوشش بیشتره ، انرژیش بیشتره ، باید تو محیط خاص قرار بگیره ،

تو محیط خاص این استعداداشو به ثمر برسونه

تاثیر محیط رو یه چنین افرادی ، خعلی بیشتره از بقیه ، که حالا استعداد و هوششون کمتره

به نظر من که وقتی یه دانش آموز باهوشه و تو یه محیطی قرار می گیره که قاطی با بچه های دیگس ،

اون بیشتر تمایل داره که ضعیف بشه و همرنگ بقیه شه ، تا اینکه تو او محیطه بقیه رو هم درس خون کنه

پخش کردن این بچه ها بین بقیه واقعا به اونا ضرر می رسونه و به دیگران هم کمکی نمی کنه !

* معیار بودن امتحان هم خیلی خوب نیست ، اما واقعن به امتحانشم بستگی داره

یه امتحان با وقت زیاد ، که هر کی با ذهن باز بشینه رو یه سری سوال فکری _ واقعن فکری _ فک کنه

اینا معیاره ، نه امتحان از شهرهای غیر از مراکز استان بیاد و نمونه و سمپاد امتحانشون یکی باشه هرکی نمرش بهتر شد سمپادی شه

و ای حرفا

* روابط اجتماعی صفر هست ، اما باید رو نقطه ضعفاش کار شه ؛

دبیر مطالعات اجتماعی بجای ملا لغتی پرسیدن درس تاثیرات خرده نظام ها بر نظام اجتماعی کل ،

بیاد از پایه به یارو یاد بده که وقتی طرف ُ دید چجور باش حرف بزنه

چجور روابط اجتماعی داشته باشه _ چیزی که شنیدم خوشبختانه تو بعضی مراکز هست _

اما ما فعلن حفظ کردن تاثیرات خرده نظامهای اجتماعی بر نظام اجتماعی کل در برناممون ِ بدبختانه :-"

بالا