• اگر سمپادی هستی همین الان عضو شو :
    ثبت نام عضویت

جنگ در خاورميانه

از نظر شما جنگ قريب الوقوع در خاورميانه

• غير ممكن است

رای‌ها: 7 19.4%
  • محتمل است

رای‌ها: 24 66.7%
  • اجتناب ناپذير است

رای‌ها: 5 13.9%

• رای‌دهندگان
    36
نام مرکز سمپاد
شهید رجایی اسلامشهر
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
1390
دانشگاه
پژوهشگاه شیمی و مهندسی شیمی ایران
رشته دانشگاه
مهندسی شیمی
تلگرام
پاسخ : جنگ در خاورميانه

آقا روشن کنید کی تنش میخاره من گیج شدم!!
منظور ا.ن یا خ.ر است یا امریکا و اسرائیل یا هردو؟!!!

Infidel

کاربر فوق‌فعال
مدال المپیاد
خیلی زیاد!!!! شک نکن...! باور نداری؟؟؟؟!!!
رشته دانشگاه
نفت یا پلیمر...

به نقل از Ali pasha :
آقا روشن کنید کی تنش میخاره من گیج شدم!!
منظور ا.ن یا خ.ر است یا امریکا و اسرائیل یا هردو؟!!!

خ.ر دیگه کیه؟؟؟ منظورمون همینایی هستن که میگن آمریکا هیچ غلطی نمیتونه نمیکنه...
بالاخره میبینن چجوری غلط می کنه...

• شروع کننده موضوع

farshidGCD

لنگر انداخته
نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی
شهر
-
سال فارغ التحصیلی
91
دانشگاه
MMU
رشته دانشگاه
IBM - ID

به نقل از Ali pasha :
دوستان کمی صبر بفرمایند انقدر سریع موضع نگیرند و از جنگ صحبت نکنند...
اولا رسانه های خبری ایران به بزرگنمایی معروفند.
دوما این اخبارها که چیز خاصی نیست برخوردهای نزدیکتری هم اتفاق افتاده ولی جنگ نشده ...
پیشنهاد می کنم یکم وبگردی سیاسی هم داشته باشید بعد تحلیلات سنگین بزنید.
باور کنید یکی ببینه میگه اینها هم مثل بچه دبیرستانیهای دیگه تو توهم سیر می کنند!
ما سمپادی هستیم...
ببین حاج، من کاری به رسانه های ایران ندارم & اصلا منابع خبریم این چیزا نیست
ولی با توجه به چیزایی که نوشتم گویا این بار مساله میتونه جدی باشه

• شروع کننده موضوع

farshidGCD

لنگر انداخته
نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی
شهر
-
سال فارغ التحصیلی
91
دانشگاه
MMU
رشته دانشگاه
IBM - ID

به نقل از Ali pasha :
سلاحهای سری کجا بود....
در این که ایران تجهیزاتی بیشتر از چیزی که اعلام میکنه که هیچ گونه شکی نیست
ولی سوال اینجاست که آیا بالاخره تونسته بمب هسته ای بسازه یا نه
که اگه تونسته باشه، دیر یا زود جنگ در پیشه

Ehsan.IN$PIRE

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهید هاشمی نژاد 1
شهر
مشهد
مدال المپیاد
زیست میخونم!؟ نه بابا مارو چه به مدال المپیاد

بروبچ دیگه چیزی نمونده جوان ناکام بشیم... بریزین ازدواج کنین لااقل نصف دینتون کامل بشه اون نصفه ی دیگه رو یه کاریش میکنین حالا ....دی:

نام مرکز سمپاد
شهید رجایی اسلامشهر
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
1390
دانشگاه
پژوهشگاه شیمی و مهندسی شیمی ایران
رشته دانشگاه
مهندسی شیمی
تلگرام

به نقل از GCD - VAMPIRE :
در این که ایران تجهیزاتی بیشتر از چیزی که اعلام میکنه که هیچ گونه شکی نیست
ولی سوال اینجاست که آیا بالاخره تونسته بمب هسته ای بسازه یا نه
که اگه تونسته باشه، دیر یا زود جنگ در پیشه
چرا شک هست...
ایران در بسیاری از موارد بیشتر از اون چیزی که داره نشون میده.
اما یک سری پیشرفتهای سری هم داشته که خیلی مهم نیست....
در مورد بمب هسته ای اگر ایران مجهز به بمب هسته ای بود حتما اعلام میکرد چون نفع اعلامش بیشتر از مخفی نگهداشتن و غافلگیری است.

نام مرکز سمپاد
دبیرستان فرزانگان امین
شهر
اصفهان
مدال المپیاد
یه زمانی واسه شیمی/ نجوم میخوندم

به نقل از Ali pasha :

تا حد زیادی موافقم! فکر میکنن با این کارشون دشمن "میترسه" !!

( کی بود که تو این عکسا مال شهاب بود انگار ، که برداشته بودن فوتوشاپ کرده بودن ، 2 3 تا موشک اضافه تر؟! البته خبری بود که همنینجوری پیچید همه جا ، منبع معتبر واسه اش ندارم... )

• شروع کننده موضوع

farshidGCD

لنگر انداخته
نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی
شهر
-
سال فارغ التحصیلی
91
دانشگاه
MMU
رشته دانشگاه
IBM - ID

به نقل از Ali pasha :
چرا شک هست...
اما یک سری پیشرفتهای سری هم داشته که خیلی مهم نیست....
در مورد بمب هسته ای اگر ایران مجهز به بمب هسته ای بود حتما اعلام میکرد چون نفع اعلامش بیشتر از مخفی نگهداشتن و غافلگیری است.
پیشرفت هاش میتونه مهم باشه، چون متاسفانه ایران رو مسائل نظامی تمرکز کرده
& داشتن بمب هسته ای به معنی شروع جنگه

poorya.a

کاربر فوق‌فعال
نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی
شهر
بجنورد
مدال المپیاد
فقط یه دونه ریاضی فقط مرحله اول

من فک می کنم شرایط اقتصادی هم یکی از عواملیه که از شروع شدن جنگ جلو گیری می کنه .
دلایلی که میارید البته خیلی فنی و متقاعد کننده هستن . ولی انا دلایلی برای اثبات دشمنی و کل کل دولت هاست . خوب تو این که کسی شک نداره . ولی شروع جنگ دلایل دیگه ای می خواد .
ببینید مردم تو آمریکا هنوز نگرانی هایی از طرف اون بحران اقتصادی 2008 دارن (گرچه الان اقتصاد آمریکا دوباره رو غلتکه) . جنگ هزینه های زیادی تحمیل می کنه . طبعا هر سیستم عاقلی تلاش می کنه با حد اقل هزینه به هدفش برسه . با توجه به تحولات داخلی ایران و اینکه هنوز آمریکا به دگرگونی سیاسی توسط مردم امید داره ، طبعا ترجیح میده همین جریان رو تقویت کنه . تا اینکه کارش و هزینه هاش تو این پروزه رو ول کنه و با حمله نظامی شرایط رو به هم بریزه .
وارد کردن یک ناوگان قدرتمند به خلیج فارس هم می تونه با هدف های دیگه ای مثل ایجاد ترس ، یا ظاهر سازی سیاسی برای "تلاش ایجاد صلح در منطقه" یا چیزای دیگه انجام بشه .

poorya.a

کاربر فوق‌فعال
نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی
شهر
بجنورد
مدال المپیاد

راستی یه چیز دیگه . جنگ تو خاورمیانه و خصوصا از طرف خلیج فارس ، قیمت نفت اوپک رو در برابر نفت دریای شمال بالا می بره . و این چیزی نیست که اوروپایی ها ، خصوصا انگلیسی ها دوست داشته باشن .

• شروع کننده موضوع

farshidGCD

لنگر انداخته
نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی
شهر
-
سال فارغ التحصیلی
91
دانشگاه
MMU
رشته دانشگاه
IBM - ID

به نقل از poorya.a :
من فک می کنم شرایط اقتصادی هم یکی از عواملیه که از شروع شدن جنگ جلو گیری می کنه .
دلایلی که میارید البته خیلی فنی و متقاعد کننده هستن . ولی انا دلایلی برای اثبات دشمنی و کل کل دولت هاست . خوب تو این که کسی شک نداره . ولی شروع جنگ دلایل دیگه ای می خواد .
ببینید مردم تو آمریکا هنوز نگرانی هایی از طرف اون بحران اقتصادی 2008 دارن (گرچه الان اقتصاد آمریکا دوباره رو غلتکه) . جنگ هزینه های زیادی تحمیل می کنه . طبعا هر سیستم عاقلی تلاش می کنه با حد اقل هزینه به هدفش برسه . با توجه به تحولات داخلی ایران و اینکه هنوز آمریکا به دگرگونی سیاسی توسط مردم امید داره ، طبعا ترجیح میده همین جریان رو تقویت کنه . تا اینکه کارش و هزینه هاش تو این پروزه رو ول کنه و با حمله نظامی شرایط رو به هم بریزه .
وارد کردن یک ناوگان قدرتمند به خلیج فارس هم می تونه با هدف های دیگه ای مثل ایجاد ترس ، یا ظاهر سازی سیاسی برای "تلاش ایجاد صلح در منطقه" یا چیزای دیگه انجام بشه .
تحلیل خوب و درستی بود، ولی الان اگه تهدیدی باشه قطعا از طرف اسرائیل خواهد بود نه آمریکا

f.m

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان1 مشهد
شهر
مشهد
مدال المپیاد
شيمي
دانشگاه
علوم پزشکی مشهد
رشته دانشگاه
پزشکی

استارت جنگ میتونه از طرف ایران باشه، چرا؟
1. کشتی که به طرف غزه میره توسط نیروهای رسمی نظامی اسکورت میشه & با توجه به این که اسرائیل دو کشتی قبلی رو گرفته، اگه این یکی رو هم بگیره یعنی بطور علنی وارد جنگ با ایران شده، در همچین شرایطی قطعا ناتو هم وارد میشه، از طرفی روسیه و چین هم دخالت میکنن
2. اعدام ریگی میتونه باعث تشنج تو خاورمیانه بشه و گروهک های تروریستی مختلف از کشورهای مختلف، حالا خواسته یا ناخواسته کشورشونو وارد جنگ کنن
3. قطعنامه شورای امنیت علیه ایران هم این وسط میتونه عاملی برای شروع باشه
من هم روي 1 فكر كردم كه ميتونه عاملي باشه
ولي خب ريگي شايد فقط منطقه رو متشنج كنه و اصلا جنگي شروع نميشه
در رابطه با قطعنامه هم بايد بگم كه ايران اين كار رو نميكنه وگرنه سالهاي پيش بايد جنگ اتفاق ميفتاد
به نقل از A]-[()()RA :
این خبر رو امروز در بسیاری از خبرگزاری ها دیدم :
...
ميشه نام خبرگزاري رو بگي؟؟!!
من جايي نديدم
...............................................
ايران سلاح هسته اي نداره و لي از لحاظ ديگه قدرت زيادي داره و غرب اين رو خوب ميدونه و در اين شرايط مطمئنا كاري نميكنه_تشنج جهاني مبني بر حمله اسراييل به كاروان ازادي_
ولي تا 2 سال ديگه جنگ محتمل تره چون هم وضعيت سياسي ايران معلوم شده و هم مردم جهان اين قضيه رو فراموش كردن و با يه جو سازي ميشه به راحتي به هدف رسيد
البته نبايد فراموش كنيم كه ديگه امريكا تنها قدرت جهاني نيست و نبايد چين و روسيه رو فراموش كرد و مواضع اون ها هم ميتونه تعيين كننده باشه-كه البته فعلا هر سه در يك جهت هستند-

• شروع کننده موضوع

farshidGCD

لنگر انداخته
نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی
شهر
-
سال فارغ التحصیلی
91
دانشگاه
MMU
رشته دانشگاه
IBM - ID

به نقل از فائزه موحدیان فر :
من هم روي 1 فكر كردم كه ميتونه عاملي باشه
ولي خب ريگي شايد فقط منطقه رو متشنج كنه و اصلا جنگي شروع نميشه
در رابطه با قطعنامه هم بايد بگم كه ايران اين كار رو نميكنه وگرنه سالهاي پيش بايد جنگ اتفاق ميفتاد
ریگی بیشتر میتونه عاملی برای بعد از جنگ باشه
ولی قطعنامه نه، این قطعنامه خیلی سنگین تره

به نقل از فائزه موحدیان فر :
ايران سلاح هسته اي نداره و لي از لحاظ ديگه قدرت زيادي داره و غرب اين رو خوب ميدونه و در اين شرايط مطمئنا كاري نميكنه_تشنج جهاني مبني بر حمله اسراييل به كاروان ازادي_
ولي تا 2 سال ديگه جنگ محتمل تره چون هم وضعيت سياسي ايران معلوم شده و هم مردم جهان اين قضيه رو فراموش كردن و با يه جو سازي ميشه به راحتي به هدف رسيد
البته نبايد فراموش كنيم كه ديگه امريكا تنها قدرت جهاني نيست و نبايد چين و روسيه رو فراموش كرد و مواضع اون ها هم ميتونه تعيين كننده باشه-كه البته فعلا هر سه در يك جهت هستند-
ایران در حال حاضر سلاح هسته ای نداره، ولی دنبالش هست و با دستیابی به اون مطمئنا اوضاع وخیم میشه
& ایران چیز خاصی در برابر آمریکا نداره، درسته پیشرفت هایی داشته ولی بیشتر بزرگنمایی هست
& همونطور که قبلا گفتم، آمریکا کاری نمیکنه ولی اسراییل کشوریه که بشدت به اینکه هدف وسیله رو توجیه میکنه معتقده
& 100% مطمئن باش چین و روسیه با هر کشوری که باشن با ایران نیستن

ISO9002

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهید قدوسی
دانشگاه
صنعتی امیرکبیر

آقا جنگ کجا بوده؟ مگه الکیه؟ الان که 2000 سال قبل نیست که یک کشور شبانه حمله کنه و یه کشور دیگه رو بگیره. الان اگر یه نفر یه تیر شلیک کنه نیم ساعت نمیشه که کل دنیا میفهمن. اون وقت شما در نظر بگیرید که آمریکا یا اسرائیل یا هر کشوری بخوان یک دفعه حمله کنن به ایران. قطعا این ممکن نیست. دقت کنید که قبل از افغانستان و عراق آمریکا ماهها و شاید سالها برای تبلیغات و افکار عمومی جهان و همراه کردن کشورهای جهان با خودش کار کرد. امروز تا مادامی که مشکل امریکا در افغانستان و عراق حل نشه و یک رئیس جمهور رادیکال در ایران نباشه وقوع جنگ علیه ایران از سوی آمریکا غیر ممکنه. چون اولا آمریکا تا زمانی که این همه مشکلات اقتصادی با جنگ عراق و افغانستان و همچنین مشکلات افکار عمومی پیدا کرد ممکن نیست که درآینده نزدیک به ایران حمله کنه. به علاوه اینکه مواضع دولت ایران نسبت به اوایل دوره ی نهم یعنی یکی دوسال اولش تعدیل شده و با این مواضع امکان جنگ خیلی کم میشه.

دلایل بسیار زیاد دیگه هم وجود داره که مانع جنگ امریکا علیه ایران میشه:
1- افکار عمومی داخلی. جرج بوش پسر برای حمله به امریکا و تحقق ادعاهای تهدید تروریسم علیه امنیت ایالات متحده نیاز به حوادث 11 سپتامبر داشت. امریکا یک همچین هزینه ای رو می پذیره برای تحقق حمله به افغانستان. دقیقا چند روز بعد از حملات 11 سپتامبر محبوبیت جرج بوش پسر به بالاترین محبوبیت یک رئیس جمهور در آمریکا میرسه چون وعده های اون در مورد تهدید علیه امنیت ملی ایالات متحده و شعار های رادیکال اون تحقق پیدا میکنه و خیلی از مردم امریکا حرفهای اون رو باور میکنن. حالا جالبه که در روزهای پایانی دولت بوش پسر محبوبیت او به پایین ترین سطح محبوبیت ریاست جمهوری میرسه. این نشون میده که افکار عمومی امریکا با وجود بحران های داخلی بسیار نسبت به جنگهای به ظاهر بی فایده برای امریکا حساس شده طوریکه اوباما با شعارهایی علیه جنگ در خاورمیانه و برقراری رابطه مناسب با ایران در انتخابات پیروز میشه.

2- افکار عمومی جهانی. امروز مخصوصا دردهه ی گذشته یعنی دهه اول قرن بیست و یکم، افکار عمومی جهانی بیشتر از هر زمانی از شعارهای رسانه های یک جانبه گرای غربی خسته شده و الان دیگه اون باور بین المللی در مورد این شعار ها وجود نداره. امروز مردم جهان به دنبال جهت دهی فکری مستقل هستند و نگاه اونها نسبت به ایران تغییر کرده. نه اینکه مواضع ایران تغییر پیدا کرده باشه بلکه به این دلیل که دیگه ایران در ذهن مردم دنیا (لااقل بخشی از مردم دنیا) دقیقا همون ایرانی که توسط رسانه های غربی ترسیم میشه نیست. همچنین افکارعمومی جهان امروز لشکر کشی به یک کشور مستقل دنیا رو صرفا طبق میل امریکا نمی پذیره همونطوری که در مورد عراق نپذیرفت. مخصوصا با عدم اثبات ادعاهای امریکا نسبت به تسلیحات کشتار جمعی عراق، باور پذیری ادعای غرب در مورد ایران هم برای مردم جهان سخت تر شده.

3- عدم تحقق شرایط استعمار قرن بیست یکم موسوم به استعمار جدید: اول ببینیم که طرح استعمار قرن بیست و یک چیه. این استعمار با سایر اشکال استعمار کاملا متفاوته. این طرح قبل از قرن بیست و یکم یه نوعی در مورد ویتنام و ایران (به ادعای محسن رضایی) در جنگ هشت ساله اجرا شد که موفق نشد. ولی برای اولین بار به طور کامل در عراق و افغانستان اجرا شد که نسبتا هم نتیجه داد.
در این مورد در پست های بعدی بیشتر توضیح میدم.

• لایک
امتیازات: f.m

poorya.a

کاربر فوق‌فعال
نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی
شهر
بجنورد
مدال المپیاد

iso 9002 ، در باره اینکه افکار عمومی با شروع جنگ مخالف خواهند بود (مخصوصا بعد از تغییر نسبی وجهه ایران بعد از اعتراضات) من هم با شما موافقم . ولی مطمئنید افکار عمومی و فشار های داخلی تا این حد رو تصمیمات دولت آمریکا تاثیر می ذارن ؟

منتظر توضیحاتتون درباره بند 3 هم هستم . من فکر می کردم خیلی طول می کشه تا پروژه اشغال افغانستان به نتیجه برسه . از چه نظر می گین این پروژه ها نتیجه دادن ؟

• شروع کننده موضوع

farshidGCD

لنگر انداخته
نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی
شهر
-
سال فارغ التحصیلی
91
دانشگاه
MMU
رشته دانشگاه
IBM - ID

ایزو، من چندین بار گفتم که این که آمریکا یک تنه وارد جنگ با ایران بشه محاله، ولی اسرائیل براحتی میتونه با ساپورت ناتو و کشورای گنده وارد جنگ بشه

poorya.a

کاربر فوق‌فعال
نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی
شهر
بجنورد
مدال المپیاد

فرشید من بعید می دونم اسرائیل وارد جنگی بشه که توش حمایت و مصلحت آمریکا نباشه .
می دونی که بزرگترین سرمایه دارای یهودی تو آمریکان . خوب ضرر کردن آمریکا (چه رکود اقتصادی ، چه کاهش قدرت سیاسی) یعنی ضرر کردن این سرمایه دارا ، و ضرر کردن این سرمایه دارا یعنی تضعیف اسرائیل . از این گذشته ارتش رو اسرائیل عملا آمریکا داره تغذیه می کنه . یعنی با توجه به نفوذ یهودی ها یه جورایی خرج جنگ اسرائیل رو هم دولت آمریکا باید پرداخت کنه .

• شروع کننده موضوع

farshidGCD

لنگر انداخته
نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی
شهر
-
سال فارغ التحصیلی
91
دانشگاه
MMU
رشته دانشگاه
IBM - ID

به نقل از poorya.a :
فرشید من بعید می دونم اسرائیل وارد جنگی بشه که توش حمایت و مصلحت آمریکا نباشه .
می دونی که بزرگترین سرمایه دارای یهودی تو آمریکان . خوب ضرر کردن آمریکا (چه رکود اقتصادی ، چه کاهش قدرت سیاسی) یعنی ضرر کردن این سرمایه دارا ، و ضرر کردن این سرمایه دارا یعنی تضعیف اسرائیل . از این گذشته ارتش رو اسرائیل عملا آمریکا داره تغذیه می کنه . یعنی با توجه به نفوذ یهودی ها یه جورایی خرج جنگ اسرائیل رو هم دولت آمریکا باید پرداخت کنه .
ببین میدونی که مصلحت دولت و ملت آمریکا با مصلحت افراد پشت پرده و سرمایه دارا فرق داره
خیلی سرمایه دارهای پشت پرده حکومت آمریکا که منابع مالی مهم اسرائیل هم هستن خودشون از گرون شدن قیمت نفت (برای همین آمریکا و اسراییل) سود میبرن

ISO9002

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهید قدوسی
دانشگاه
صنعتی امیرکبیر

به نقل از poorya.a :
iso 9002 ، در باره اینکه افکار عمومی با شروع جنگ مخالف خواهند بود (مخصوصا بعد از تغییر نسبی وجهه ایران بعد از اعتراضات) من هم با شما موافقم . ولی مطمئنید افکار عمومی و فشار های داخلی تا این حد رو تصمیمات دولت آمریکا تاثیر می ذارن ؟

منتظر توضیحاتتون درباره بند 3 هم هستم . من فکر می کردم خیلی طول می کشه تا پروژه اشغال افغانستان به نتیجه برسه . از چه نظر می گین این پروژه ها نتیجه دادن ؟

منظورم از تغییر افکار عمومی جهان زیاد ربطی به اعتراضات اخیر نداشت. زیاد موضع سیاسی نمیگیرم چون اعتقادات دارم در وقایع اخیر اشتباهات بسیار زیادی ازهر دوطرف اتفاق افتاد. همون بهتر که زود تموم شد. اتفاقا اون ماجراها بیشتر منافع اقتصادی و ملی ایران رو به خطر انداخت و شرایط رو کمی برای تحقق مورد سوم فراهم میتونست بکنه.
تغییر افکار عمومی جهان به دلایل دیگه ای بود. شاید شما با دیدن شرایط فعلی فکر کنید که ایران خیلی منزوی هست ولی باید بگم که نسبت به 20 سال پیش خیلی تغییر کرده. 20 سال پیش مخصوصا با تبلیغات گسترده علیه انقلاب ایران و اینکه ایران با وقوع جنگ فرصتی برای نمایش وجه صلح طلبش نداشت و یک سری تهمت هایی که در مورد حوادث تروریستی به ایران زده شده بود خیلی ایران در ذهن افکار عمومی تخریب شده بود. طوری که تیم ملی فوتبال ما وقتی با کشور های غیر همسایه بازی داشت مثل استرالیا و ایرلند اونا حاضر نبودن به ایران بیان. استرالیایی ها غذاشون رو با خودشون آورده بودن. روابط ایران با اروپا اونقدر بد بود که در یک بازه ای ممکن بود همه اونها سفیرهاشون رو از ایران ببرن. حقیقتا ایران منزوی نگه داشته شده بود. ولی در 16 سال اخیرایران حضور فعالی در دیپلماسی داشت. من این حضور رو در هر دو دوره ریاست جمهوری مثبت میبینم. البته باید باز هم دقیق تر و با برنامه تر بشه طوری که ما چشم انداز برای روابط بین المللی داشته باشیم. نفت و گاز برای ایران به جای کالای درامد زا باید به یک کالای استراتژیک تبدیل بشه. البته در دولت خاتمی بعضا دیپلماسی ما انفعالی بود و در دوره اول دولت احمدی نژاد هم بعضا غیر واقع گرایانه و تندروانه. ولی الان کمی با برنامه تر شده و یک تحلیل هایی می کنن. امیدوارم که در آینده بهتر بشه.

ایزو، من چندین بار گفتم که این که آمریکا یک تنه وارد جنگ با ایران بشه محاله، ولی اسرائیل براحتی میتونه با ساپورت ناتو و کشورای گنده وارد جنگ بشه

اینکه اسرائیل به ایران حمله کنه کاملا محاله. چون اسرائیل تنها کشوری هست که خاکش مستقیما از سمت ایران تهدید میشه در حالی که خاک امریکا مثلا تهدید نمیشه. من دو سال پیش آمارش رو داشتم که ایران در هر دقیقه میتونه 2000 موشک به سمت اسرائیل با دقت بالا شلیک کنه. قوی ترین سیستم های زد موشکی عملا قادر به انهدام ده درصد این موشکها هم نیستند. درسته که اسرائیل به ایران میتونه آسیب وارد کنه ولی خودش هم آسیب میبینه. حالا فرض کنید بعد از یک ساعت چی میمونه از اسرائیل که وسعتش از وسعت کوچکترین استان ایران هم کمتره. تازه این مال دوسال قبله الان رو نمیدونم دیگه.

الان عملا میتونم بگم که تنها راه حمله به ایران همون مورد سوم یعنی استعمار جدید هست که اونم خیلی بعیده که محقق بشه حداقل الان.
در مورد توضیحش هم وقت بیشتری لازم دارم که بنویسم.

• شروع کننده موضوع

farshidGCD

لنگر انداخته
نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی
شهر
-
سال فارغ التحصیلی
91
دانشگاه
MMU
رشته دانشگاه
IBM - ID

قسمت اول رو کلا نفهمیدم چی گفتی
ولی قسمت دوم: ایران بهیچوجه نمیتونه این حجم بالای موشک شلیک کنه، میدونی 2000 در دقیقه یعنی چی؟ تصورش هم غیر ممکنه
& میتونی حالتی رو در نظر بگیری که با درگیری نیروهای ایران و اسراییل جرقه جنگ زده میشه و با پرتاب اولین موشک از خاک ایران، کل کشور های دیگه با دفاع از اسراییل در برابر ایران (چون ایران شروع کرده جنگو) وارد صحنه میشن و...

بالا