• اگر سمپادی هستی همین الان عضو شو :
    ثبت نام عضویت

جنگ در خاورميانه

از نظر شما جنگ قريب الوقوع در خاورميانه

• غير ممكن است

رای‌ها: 7 19.4%
  • محتمل است

رای‌ها: 24 66.7%
  • اجتناب ناپذير است

رای‌ها: 5 13.9%

• رای‌دهندگان
    36
نام مرکز سمپاد
شهید رجایی اسلامشهر
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
1390
دانشگاه
پژوهشگاه شیمی و مهندسی شیمی ایران
رشته دانشگاه
مهندسی شیمی
تلگرام
پاسخ : جنگ در خاورميانه

حرفی نمیزنم چون منبع شما کاملا موثق است و بنده منبعی ندارم.
خیلی ممنون که از منابع خودتون رو نمایی کردید.
فقط صبر همه چیز رو نشون میده...

ISO9002

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهید قدوسی
دانشگاه
صنعتی امیرکبیر

به نقل از Ali pasha :
حرفی نمیزنم چون منبع شما کاملا موثق است و بنده منبعی ندارم.
خیلی ممنون که از منابع خودتون رو نمایی کردید.
فقط صبر همه چیز رو نشون میده...

به هرحال قرار نیست که نهاجا بتونه با نیروی هوایی یا نیروی تفنگداران دریایی ایالات متحده مقایسه بشه. ولی اینقدر هم که شما تخریب کردی نیست. من هم که اینها رو گفتم برای این بود که بگم که تلاشهای خیلی خوبی انجام شده و داره میشه. اگر هر قدرم کم باشه ما باید به حرفامون تشویق کننده باشیم نه تخریب کننده.

نام مرکز سمپاد
شهید رجایی اسلامشهر
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
1390
دانشگاه
رشته دانشگاه
مهندسی شیمی
تلگرام

نمیخواستم ادامه بدم ولی...

اولا که موتور تامکت های ایران تی اف 30 هست نه تی اف 33. مسئولان نیروی هوایی شاهنشاهی زمان سفارش تامکت ها برای موتور های اف100 با پرت اند ویتنی وارد مذاکره شدند ولی نتیجه نداد. اف100 موتور فوق العاده ای بود که روی ایگل و فالکن به کار میره. به هر حال موتور تی اف 30 انتخاب شد که اشکال استالینگ داشتند و همین اشکال موجب چندین مورد سقوط و انفجار موتور در ارتفاع شده. در سال 2002 عملا مشکل استال موتور تامکت برطرف شد. البته نه روی همه ی 62 فروندی که در خدمت نیروی هوایی بلکه موفق شدن که این مشکل سوخت رسانی رو حل کنند که در سالهای آینده سعی در ارتقای سایر تامکت ها شد.
از همین جا شروع می کنیم!
این رو بخون:
The F-14 Tomcat with the TF30-P-414A[2] was underpowered, because it was the Navy's intent to procure a jet fighter with a thrust-to-weight ratio (in clean configuration) of unity or better (the US Air Force had the same goals for the F-15 Eagle and F-16 Fighting Falcon). The F-14A's thrust-to-weight ratio was similar to the F-4 Phantom II; however the new fuselage and wing design provided greater lift and a better climb profile than the F-4. The TF30 was found to be ill-adapted to the demands of air combat, and was prone to compressor stalls at high angle of attack if the throttles were moved aggressively. While some[who?] pointed to a problem predominating at high altitude, in fact the problem could occur at any altitude.​
اولا نیروی هوایی شاهنشاهی از همان ابتدا اطلاعی از مشکل تی اف 30 ها نداشت! چون این موتور قبلا روی F-111 آزمایش شده بود و مشکلی نداشت و همانطور که بالا نوشته نسبت تراست به وزن باید در تامکت بالا باشه تا مانور پذیری بهتری داشته باشه و اف 100 این قابلیت رو به تامکت نمیداد و تا سال 1987 هم آمریکاییها برای تامکت از این موتور استفاده کردند.
در مورد 62 فروند تامکت فکر نمیکنم یک پرسنل زمینی اطلاعی از تعداد دقیق داشته باشه! و تعداد آنها حدود کمتر از 62 فرئند است اگر ویکیپدیا رو قبول داری..:
iran had an estimated 44 F-14s,[47] with some 20 operational by 2009
ولی در مورد پروژه ی شفق!! :)) و صاعقه!!!
در پست بعدی میگم الان خستم.

نام مرکز سمپاد
شهید رجایی اسلامشهر
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
1390
دانشگاه
رشته دانشگاه
مهندسی شیمی
تلگرام

خب از صاعقه شروع کنیم!
اولا همانطور که می دونی صاعقه کپی اف 5 است که نهاجا اومده تیل رو بریده V شکلش کرده بعد رنگش کرده!
از نظر سیستمهای اویونیکی و کاکپیت و رادار (اگر نصب باشه روش!) هیچ تغییری نکرده جز چیزهای جزئی مثل HUD یا ورودی موتور.
و اینکه آردی 33 کم مصرفه از اون حرفای ناب بود!عزیز من آر دی 33 های میگ 29 ایران بدون ارتقا بسیار پر مصرف و دودزا هیتند اگر از نزدیک دیده باشی...
در ضمن شما می خواهی آؤ دی 33 رو روی اف 5 نصب کنی؟؟
یکم به ابعاد و نیروی تولیدی و وزن موتور نگاه کن بعد بگو!!
بنظرت کدوم رادار روسی قابل نصب روی اف-5 است به ابعاد دماغه و وزن و مرکز ثقل و غیره دقت کن بعد ...
در مورد پروژه سجیل دیگه وارد بحثهای تخیلی نمی شوم...
نظیر صحبتهای شما رو از بعضی از دوستان در فرومهای نخصصی شنیدیم ...

ISO9002

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهید قدوسی
دانشگاه
صنعتی امیرکبیر

به نقل از Ali pasha :
نمیخواستم ادامه بدم ولی...
از همین جا شروع می کنیم!
این رو بخون:
The F-14 Tomcat with the TF30-P-414A[2] was underpowered, because it was the Navy's intent to procure a jet fighter with a thrust-to-weight ratio (in clean configuration) of unity or better (the US Air Force had the same goals for the F-15 Eagle and F-16 Fighting Falcon). The F-14A's thrust-to-weight ratio was similar to the F-4 Phantom II; however the new fuselage and wing design provided greater lift and a better climb profile than the F-4. The TF30 was found to be ill-adapted to the demands of air combat, and was prone to compressor stalls at high angle of attack if the throttles were moved aggressively. While some[who?] pointed to a problem predominating at high altitude, in fact the problem could occur at any altitude.​
اولا نیروی هوایی شاهنشاهی از همان ابتدا اطلاعی از مشکل تی اف 30 ها نداشت! چون این موتور قبلا روی F-111 آزمایش شده بود و مشکلی نداشت و همانطور که بالا نوشته نسبت تراست به وزن باید در تامکت بالا باشه تا مانور پذیری بهتری داشته باشه و اف 100 این قابلیت رو به تامکت نمیداد و تا سال 1987 هم آمریکاییها برای تامکت از این موتور استفاده کردند.
در مورد 62 فروند تامکت فکر نمیکنم یک پرسنل زمینی اطلاعی از تعداد دقیق داشته باشه! و تعداد آنها حدود کمتر از 62 فرئند است اگر ویکیپدیا رو قبول داری..:ولی در مورد پروژه ی شفق!! :)) و صاعقه!!!
در پست بعدی میگم الان خستم.

من در پست شما تناقضی با حرفام ندیدم. فقط این رو بگم که نیروی هوایی محمدرضا اصولا نمیتونست که بفهمه که این اشکال استال موتور دارن.

اما در مورد تعداد. ببین این که میری و در منابع اینترنتی جست و جو و مطالعه میکنی کار خیلی خوبیه. ولی ویکی پدیا و اصولا هیچ سایت اینترنتی منبع قابل توجهی برای اطلاعات نیروی هوایی ایران نیست. ویکی پدیا به خودی خود منبع به حساب نمیاد. باید ببینی که لینک از پانویس از کجا داده. به هیچ وجه چیزی مثل ادعای یک نشریه برای تعداد تسلیحات نهاجا درخور توجه نیست و اصلا نمیتونه درست باشه. اگر دقت کنی خودش هم از لفظ استیمیت استفاده کرده.

به نقل از Ali pasha :
خب از صاعقه شروع کنیم!
اولا همانطور که می دونی صاعقه کپی اف 5 است که نهاجا اومده تیل رو بریده V شکلش کرده بعد رنگش کرده!
از نظر سیستمهای اویونیکی و کاکپیت و رادار (اگر نصب باشه روش!) هیچ تغییری نکرده جز چیزهای جزئی مثل HUD یا ورودی موتور.
و اینکه آردی 33 کم مصرفه از اون حرفای ناب بود!عزیز من آر دی 33 های میگ 29 ایران بدون ارتقا بسیار پر مصرف و دودزا هیتند اگر از نزدیک دیده باشی...
در ضمن شما می خواهی آؤ دی 33 رو روی اف 5 نصب کنی؟؟
یکم به ابعاد و نیروی تولیدی و وزن موتور نگاه کن بعد بگو!!
بنظرت کدوم رادار روسی قابل نصب روی اف-5 است به ابعاد دماغه و وزن و مرکز ثقل و غیره دقت کن بعد ...
در مورد پروژه سجیل دیگه وارد بحثهای تخیلی نمی شوم...
نظیر صحبتهای شما رو از بعضی از دوستان در فرومهای نخصصی شنیدیم ...

در مورد صاعقه و مراحل طراحی و اطلاعات فنی و قراردادهاش میتونم اساسا بگم که شما هیچ اطلاعاتی ندارید. اینهایی هم که گفتید همون مقاله ی اینترنتی هست که در خیلی از فروم ها کپی و پیست شده و من چند سال قبل خوندمش. از هیچ منبعی برای اطلاعات ارائه شده استفاده نشده بنابراین قابل اهمیت نیست.

در مورد پروژه سجیل مسئله ی تخیلی نگفتم گفتم ساخته شده و آزمایش شده و البته به فونیکس نمیرسه.

آردی33 کلیموف رو که حتی اون سایتایی که شما میری از توش میخونی هم نوشته دیگه که روی صاعقه نصب شده. بعضی ها گفتن دود خروجی شبیه آردی33 نیست که ادعای مسخره ایه. وقتی خود متخصصاش میگن ما این موتور رو به کار بردیم دیگه این ادعا من جمله همون ادعاهای همیشگیه که امثال شما مطرح میکنند.

در ضمن آردی33 رو من نصب نکردم اونایی که کردن میگن. دو موتور آردی33 روی آذرخش و صاعقه نصبه.
منبع من هم پرسنل زمینی نیست. پرسنل صنایع هواییه.

در آخر هم باید بگم که تا مادامی که منبع برای گفتتون ارائه نکنید زیاد نمیشه روش حساب کرد. سعی کنید که احساسات رو کنار بگذارید و به جای خوندن مقالات اینترنتی کمی واقع بین باشید و معتبر صحبت کنید.

نام مرکز سمپاد
شهید رجایی اسلامشهر
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
1390
دانشگاه
رشته دانشگاه
مهندسی شیمی
تلگرام

چه جالب!
من گفتم منبع اینترنتی بیارم شما نگید خالی بندی و اینها!!
ولی مثل اینکه قبول نمی کنید.
عزیز من شما چطور می خوای آر دی 33 رو روی صاعقه نصب کنی گفتم ابعاد رو در نظر بگیر بعد صحبت کن.
از این حرفتون که آردی 33 روی صاعقه نصبه فهمیدم اطلاعاتتون در چه حد !
خودم رو خسته نمیکنم با توهمات شما

ISO9002

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهید قدوسی
دانشگاه
صنعتی امیرکبیر

به نقل از Ali pasha :
چه جالب!
من گفتم منبع اینترنتی بیارم شما نگید خالی بندی و اینها!!
ولی مثل اینکه قبول نمی کنید.
عزیز من شما چطور می خوای آر دی 33 رو روی صاعقه نصب کنی گفتم ابعاد رو در نظر بگیر بعد صحبت کن.
از این حرفتون که آردی 33 روی صاعقه نصبه فهمیدم اطلاعاتتون در چه حد !
خودم رو خسته نمیکنم با توهمات شما

ببین عزیزم شما اصولا یه خورده سنت بره بالا یه کم تحصیلات تخصصی در علم هوافضا و هواپیماسازی بکن بعد بیا اینقدر با ادعا حرف بزن. اطمینان کامل دارم که شما غیر از منابع اینترنتی هیچ اطلاعات تخصصی در علم هوافضا و هواپیماسازی ندارید. قبلا هم گفتم برای کسی در سن شما این خیلی خوبه. ولی نباید وقتی شما اینقدر اطلاعاتت پایین و غیرتخصصیه بیای و به دیگرانی که کارشون اینه بخندی. باید یاد بگیری که هر کسی در حیطه تخصصش اظهار نظر میکنه و تخصص دیگران هم با داد و بیداد و توهین و تمسخر و نوشتن چهارتا نام هواپیما ثابت نمیشه.

من نمیدونم که چطور باید به شما فهموند که الان روی صاعقه اونطور که سازنده هاش گفتن دو موتور آردی33 کلیموف البته همراه با بهینه سازی برای برطرف کردن نقیصه های فنی به کار رفته. دو موتور آردی33 بهینه شده نیروی پیشران خوبی به سازه میده. من نمیدونم چطور باید به شما فهموند که حتی بحث های تولید موتور آردی33 در ایران زیر نظر روسیه نهایی شده. من نمیدونم که چطور باید به شما فهموند که وقتی در زمینه ای اطلاعات دقیق نداری و دسترسی به اطلاعات معتبر نداری اینقدر روی نظراتت پافشاری نکن. منم اطلاعات در این حد ندارم. وقتی که ندارم ادعا نمیکنم. سعی میکنم به کسی که در این زمینه اطلاعات معتبر داره مراجعه کنم.
اونوقت شما برای من از ویکی پدیا متن کپی کردی فکر کردی من نخوندم اونا رو؟ بیشتر از یک ساله که خوندمشون. حالا جالبه که فارسیش گفته 60 تا. نمیدونم ویکی پدیا اطلاعاتش از کی رسمیت و اعتبار پیدا کرده وقتی حتی من و تو هم میتونیم ویرایشش کنیم.
به تو گفتم که منبع پانویسش هم معتبر نبود. در این زمینه غیر از منابع رسمی وزارت دفاع که البته بعیده به علت حفاظت اطلاعات در این حد اطلاعات بده، هیچ منبعی رو به عنوان منبع معتبر قبول ندارم.

با شما هم بحثی ندارم. گفتم که هر کس هرطور که میخواد فکر می کنه ولی لزوما درست نیست. الانم دوره ای نیست که هرکس از راه رسید بتونه در هر رشته تخصصی اونم از نظر نظامی که اطلاعاتش به ماها نمیرسه، ادعای اطلاعات کنه. الان شما باید در این زمینه تحصیلات داشته باشی تا به حرفات گوش بدن و روش فکر کنن.

در ضمن طرز حرف زدنت رو هم اگر درست کنی بد نیست. یاد بگیر که با دیگران درست صحبت کنی حتی اگر مثل تو فکر نمیکنند.

Simorgh

کاربر فعال
نام مرکز سمپاد
علامه حلی 3
شهر
تهران

یه سوال کوچیک، شما دارید در مورد جنگنده ی صاعقه حرف میزنید یا خودش؟ چون جنگنده اش یه مدل ارتقا یافته ی اف پنجه و خیلی از تحلیلگرا (که یه سریاشونم ایرانین و من باهاشون ارتباط دارم) میگن فقط یکیشون جدید ساخته شده و بقیه همه اف پنج های قبلین که ارتقا داده شده ان. به هر حال اگه میخواین بیشتر بفهمین، بیاید این سایت عضو بشین (یا نشین فقط ببینین) تا بفهمید چی میگم.
http://www.iranmilitaryforum.net/

Analia

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
مشهد/تهران
سال فارغ التحصیلی
1392
دانشگاه
صنعتی شریف
رشته دانشگاه
مهندسی عمران

اگه آمریکا و اسرائیل قصد حمله داشتن، چرا تا الان این کارو نکردن؟ وقتی ایران قدرت هسته ای پیدا کرده می خوان حمله کنن؟ شاید قصدشون اینه که با این کار خاور میانه روبه نابودی بکشن، چون ایران گفته در صورت حمله نظامی، جنگ به بیرون از منطقه ی ایران هم کشیده میشه

Simorgh

کاربر فعال
نام مرکز سمپاد
علامه حلی 3
شهر
تهران

کاملا اشتباه میکنی.
آمریکا به خاطر منافع اسرائیل هم که شده وارد جنگ میشه. نه این که فکر کنید ایران از بمب اتمی علیه اسرائیل استفاده میکنه، بلکه به این خاطر که نمیخواد اسرائیل از اون حالت ابرقدرت منطقه ای به دلیل داشتن سلاح اتمی بیرون بیاد. اگه ایران بمب اتمی به دست بیاره عملا خاور میانه دو قطبی میشه. یعنی این که اسرائیل اون حالت حرف اول منطقه بودن رو از دست میده و این چیزیه که آمریکاییا نمیخوان. چون اونوقت به منافعشون نمیرسن. یه نمونه از دنیای دو قطبی جنگ سرد بود. زمانی که انگلیس و فرانسه و اسرائیل به مصر حمله کردن رهبر شوروی خروشچف فقط یه بیانیه داد. "اگر سربازان انگلیسی، فرانسوی و اسرائیلی طی 72 ساعت از مصر خارج نشن لندن، پاریس و تلآویو هدف حمله ی هسته ای قرار میگیرن." . هر سه تا کشور دمشونو گذاشتن رو کولشون و در رفتن.

یه چیز دیگه ای هم که گفتی و اشتباه بود دو قطبی بودن دنیا در حال حاضر بود. الان دنیا تک قطبیه. روسیه دیگه ابرقدرت فرامنطقه ای نیست. یه ابر قدرت منطقه ای رو به افوله. چین هم با وجود قدرت زیادش هنوز یه ابر قدرت فرامنطقه ای نیست. هیچ کدومشون هم به خاطر ایران خودشونو وارد جنگ نخواهند کرد همون طور که علیه ایران توی شورای امنیت رای دادن.

boodika

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
ناکجا
سال فارغ التحصیلی
1398

در این که ایران تجهیزاتی بیشتر از چیزی که اعلام میکنه که هیچ گونه شکی نیست
ولی سوال اینجاست که آیا بالاخره تونسته بمب هسته ای بسازه یا نه
که اگه تونسته باشه، دیر یا زود جنگ در پیشه