• اگر سمپادی هستی همین الان عضو شو :
    ثبت نام عضویت

راه رفتن تو خواب(سومنامبول)

آیا تا به حال تجربه خواب گرد داشته اید؟

• بله

رای‌ها: 6 27.3%
  • خیر

رای‌ها: 16 72.7%

• رای‌دهندگان
    22
  • شروع کننده موضوع

parnian.d

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
نام مرکز سمپاد
فرزنگان1 بندرعبّاس
دانشگاه
تهران
رشته دانشگاه
داروسازی
پاسخ : راه رفتن تو خواب(سومنامبول)

خدایا!خوش به حال خودم که همچین داداش نرمالی دارم!

نام مرکز سمپاد
شهید سلطانی
شهر
البرز-کرج
سال فارغ التحصیلی
89
دانشگاه
خوارزمی (کرج)
رشته دانشگاه
زبان و ادبیات انگلیسی

سومنامبول!
گشت و گذار در خواب!
چیزی در موردش شنیده اید؟
می دانید چیست؟
تجربه اش کرده اید؟

mahshid_f

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان1
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
92
دانشگاه
شهید بهشتی
رشته دانشگاه
روان شناسی

به نقل از INDEPENDENTWISE :
سومنامبول!
گشت و گذار در خواب!
چیزی در موردش شنیده اید؟
می دانید چیست؟
تجربه اش کرده اید؟
یه بار اسمشو شنیدم!
اما چیزی ازش نمیدونم...
توضیح بدین دیگه :D

n.r

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان امین
شهر
اصفهان
دانشگاه
علوم پزشکی تهران
رشته دانشگاه
پزشکی

من تجربه ش نکردم ولی دوستم واسم تعریف کرد یکی بوده هر شب تو خواب میرفته بالا پشت بوم رو لبه ش یه دور راه میرفته بعد میومده میخوابیده. اگه هم کسی بیدارش میکرده گویا پرت میشده پایین. :D

sk1v

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
دبیرستان علامه حلی 3
شهر
تهران

خودم تا حال سعادت نداشتم اما یکی از اقوام یک بار از خواب میپره میبینه وسط کوچه ایستاده!

نام مرکز سمپاد
شهید سلطانی
شهر
البرز-کرج
سال فارغ التحصیلی
89
دانشگاه
خوارزمی (کرج)
رشته دانشگاه
زبان و ادبیات انگلیسی

خب من اوقدری که می دونم می گم شما هم اگر اندازه یک جمله در این مورد چیزی بلدید بیاید بگید!

سومنامبول ابعاد مختلفی دارد مثلا مرحله سوم از چهار مرحله هیپنوتیزم است
متن زیر از سمتی از یک مقاله برداشته شده و حاوی مطالبی در مورد سومنامبول است

به نام خدا

حالت سومنامبول(خوابگردی)

...چنانچه تلقينات ادامه يابد، خواب سومنامبول در سوژه پديد مي آيد كه بهترين نوع خواب هيپنوتيزم است و ارزش درماني و تلقيني بسيار زيادي دارد.

در مرحله اول اين حالت، سوژه، صداهاي اطراف را ضعيف مي شنود و بر اعمال خود آگاهي اندك دارد و كاملا تحت تاثير القائات عامل قرار دارد. در سومنامبول، سوژه مي تواند تصاوير ذهني را كاملا تجسم كند و بر آنها تمركز نمايد و در هر نقطه از بدن او ميتوان بي حسي موضعي ايجاد كرد. مثلا اگر در بازوي سوژه سوزن فرو كنيم، نه احساس درد مي كند و نه خون مي آيد.

در مرجله دوم اين حالت، حواس سوژه بسيار قوي مي گردد و قادر است با چشمان بسته مطلبي را بخواند يا مشغول نوشتن شود. همچنين عضلات، چنان قدرتي پيدا مي كنند كه سوژه، مي تواند بدون خستگي به مدت زيادي كارهاي سخت انجام دهد. سوژه در اين نوع خواب چنان تحت تاثير تلقينات عامل قرار مي گيرد كه دچار واقعيت پنداري مي شود. مثلا اگر گفته شود كه الان شيري به او حمله مي كند، شيري را تصور نموده و دچار وحشت مي شود. يا مي توان در وي احساسات مختلف را بوجود آورد. بعنوان مثال با تلقين سرما، شروع به لرزيدن و يا گرما، شروع به عرق ريختن نمايد. در اين مرحله، سوژه، با چشمان باز نيز قادر است بدون ديدن اطراف خود، تنها تلقين عامل را پيش رو ببيند و تصور كند.

در اين حالت، سوژه، مي تواند خاطرات سالهاي گذشته خويش را بياد بياورد كه به آن سير قهقرايي يا در اصطلاح هيپرآمنزي گفته مي شود و در كشف علت بيماريهاي روحي و درمان آن نقش بسزايي دارد. همچنين مي توان خاطرات رنج آور و منفي را نيز از ضمير سوژه پاك نمود كه به آن فراموشي و يا اصطلاحا آمنزي گفته مي شود. اگر شخصي از خاطره اي رنج ببرد معمولا پس از ايجاد آمتري، احساس راحتي و سبكي مي كند(شخصا اين عمل را بر روي يكي از سوژه هايم كه گاهي اوقات از خاطره اي به شدت رنج مي برد انجام دادم كه باعث شگفتي زياد وي شده بود).

معمولا پس از اين حالت از هيپنوتيزم، سوژه، كارهايي را كه طي خواب مصنوعي انجام داده بخاطر نمي آورد. با تربيت و تمرين بر سوژه هاي مستعد، مي توان آنها را به روشن بيني نيز رساند، بدين معني كه از گذشته، حال و آينده خبر دهند. البته معدودي از افراد مي توانند به اين درجه از هيپنوز برسند. افرادي كه در خواب راه مي روند يا حرف مي زنند براحتي به خواب سومنامبول مي روند كه اصطلاحا به آنها مديوم گفته مي شود.

http://babakkian.blogfa.com

elahe

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
نام مرکز سمپاد
فرزانگان ١
شهر
بندرعباس

یه چیزی هست اونم اینه ک میتونه حتی چیزایی رو بگه ک شاید در حالت عادی چیزی ازش نفهمه!من یه فیلم روانشناسی دیدم توو اون خیلی قشنگ این سری اعمال و نشون داده بود..اگه کسی علاقه داشته باشه the fourth kind, و ببینه حتما!

meli

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
نام مرکز سمپاد
دبیرستان فرزانگان 1 تهران
شهر
تهران
مدال المپیاد
برنز کشوری کامپیوتر
دانشگاه
صنعتی شریف
رشته دانشگاه
علوم کامپیوتر

فکر میکنید علت راه رفتن توی خواب چیه واقعا؟

من خودم تو خواب تو همون محدوده ی تختم خیلی تکون میخورم برعکس میشم و اینا... ولی هیچ وقت تو خواب راه نرفتم تو اطرافیانمم کسیو ندیدم که تو خواب راه بره...

واقعا علتش چی میتونه باشه؟ :-?

F@temeh

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
نام مرکز سمپاد
فرزانگـــان
شهر
کاشـــان
مدال المپیاد
مرحله اول ریاضی
دانشگاه
پلی تکنیک
رشته دانشگاه
سخت افزار

دختر دایی من تو خواب راه میرفت بعدش رفتن دکتر...دکتر گفته بود که این احتمالا تو ضمیر ناخوداگاهش دنبال یه کسی یا چیزی میگرده...وقتی دیدین توخواب راه میره بیدارش نکنین ببینید کجا میره و میخواد چیکار کنه :-ss !!!از اون به بعد دیگه تو خواب راه نرفت :))

T@RAN€H

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان 1 Shz

اگر اشتباه نکنم ،دلیل راه رفتن تو خواب ، لگد زدن ( دست رو دلم نزارید :-":D) حرف زدن و اینا ، اینه که قسمت هایی از مغز تو خواب هنوز فعالیت می کنند .

meli

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
نام مرکز سمپاد
دبیرستان فرزانگان 1 تهران
شهر
تهران
مدال المپیاد
برنز کشوری کامپیوتر
دانشگاه
صنعتی شریف
رشته دانشگاه
علوم کامپیوتر

البته فک کنم خواب هایی هم که میبینیم هم میتونه دلیلش باشه...

مثلا موقع همون جفتک زدن( :-") میتونه علتش دیدن خواب دعوا و اینا باشه...

ولی خب کم پیش میاد که ما یه خواب یکسان رو ببینیم(واسه کسایی که این حرکت توشون تکرار میشه!)

*این فقط حدسو نظریه من بود :D

• شروع کننده موضوع

parnian.d

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
نام مرکز سمپاد
فرزنگان1 بندرعبّاس
دانشگاه
تهران
رشته دانشگاه
داروسازی

هر مدل اختلال خوابی اعم از راه رفتن و حرف زدن و پاهای بی قرار و اینا... یا استرس و شرایط بد روحی و مصرف الکل بیشتر بارز میشه.

k1.kiwi

کاربر فعال
نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی
شهر
گنبد کاووس

یه خواطره:
من یه بار تو خواب با چشم باز راه رفتم که کنترل خودم دست خودم نبود:
دیشبش موبایلمو گذاشته بودم شارژ بشه، وقتی زنگ صبح زد بلند شدم خاموشش کردم بعد میخواستم از شارژ خارجش کنم ولی نتونستم(سفت بود)، سیم رو جویدم و پاره کردم و موبایل رو از شارژ جدا کردم.( :-ss )
از اون موقع میترسم دوباره این بلا سرم بیاد. :(

amirali

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی نیشابور
شهر
نیشابور
مدال المپیاد
ندارم !!! :دی
دانشگاه
سبزوتریم دیگه اما نپرس کجاش

به نظر من تو خواب راه رفتنو حرف زدن یه مشکل یا یه ترسیه که تو بچگی برای ادم پیش اومده یا شکل گرفته که بازم برمیگرده به ضمیر ناخوداگاه که تو خواب سراغ آدم میاد

shayan-emperor

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
میرزاکوچک خان
شهر
رشت
سال فارغ التحصیلی
1394
مدال المپیاد
:-"

من یه بار واسم اتفاق افتاده ! 7 سالم بود ! رفته بودیم چادگان ! ویلامون پله میخوره میره پایین که 2 تا اتاق اونجاس ! اتاق منم پایین بود ! بعدش که من شب پا میشم از پله ها میام بالا میرم تو اتاق بالاییه که عموم اینا اونجا بودن (اونا هم باهامون اومده بودن !) بعدش اینکه صبح من هیچی یادم نمیومد ! راستی تو خواب هم زیاد حرف میزنم ! مخصوصن وقتی شبا خونه مادربزگمم ! :D

پوریا

لنگر انداخته
نام مرکز سمپاد
helli 1
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
1393
دانشگاه
زنجان
رشته دانشگاه
پزشکی
تلگرام

من یه بار به طرز غریبی!تو خواب راه میرفتم و بعد که بیدار شدم دیدم در خونه رو باز کردم و رفتم بیرون و بعد هم در رو بستم!!!!!!!!!!!!!بعد در زدم و بابام در رو باز کرد و امدم تو!
من دارم می میرم؟!اگه اره بگو من طاقت شنیدنشو دارم

بالا