• اگر سمپادی هستی همین الان عضو شو :
    ثبت نام عضویت

پائولوکوییلو

محسن جندقیان

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی کاشان
پاسخ : پایولوکوییلو

نمیدونم شما چه نقد و نظری در مورد کیمیاگر دارید ولی به نظر من نویسنده فلسفه و عرفان و ادبیاتو در یه جا جمع کرده تا این کتاب رو نوشته

واقعا بعضی از دیالوگهاش قشنگه ولی به نظر من شروعش یه کم بیش از حد رویایه ولی باقیش محشرههههههههههههههههههههه

parnian.d

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
نام مرکز سمپاد
فرزنگان1 بندرعبّاس
دانشگاه
تهران
رشته دانشگاه
داروسازی

کیمیاگر واقعا یه شاهکار بود.نمیشه سرسری خوندش.
خیلی حرف واسه گفتن داشت.من وقتی کتابو تموم کردم باز برگشتم چندتا از صفحه هاشو خوندم.
اما کیمیاگر هم ارزشش وقتی بیشتر میشه که بقیه کتابای کوئلیو رو بخونی.ساده ترین چیزی که ازش یاد گرفتم این بود که کافیه چشممو باز کنم تا ببینم خدا چه جوری همه ی زندگیمو پر از معجزه و نشونه کرده.

s.tabrizi zadeh

کاربر جدید
نام مرکز سمپاد
فرزانگان کاشان

برداشت هر کسی از کیمیاگر برمیگرده به طرز فکرش !
کیمیاگر یه راهنمایی بود ! شاید کمکی واسه بهتر فکر کردن در مورد سوالات فصل اول دنیای سوفی !
کمیاگر کمکت میکنه به خودت فکر کنی / کمکم میکنه بفهمی کی هستی و خودت رو بشناسی

s.tabrizi zadeh

کاربر جدید
نام مرکز سمپاد
فرزانگان کاشان

اکثر کتاباش رو خوندم !
به نظرم بهتریناش کیمیاگر / زهیر/ساحره ی پورتوبلو / ورونیکا...
از یازده دقیقه / دومین مکتوب/ عطیه ی برتر خوشم نیومد عطیه برتر که کاملا گفتار مسیح و همه میدونن لازم نبود دوباره بنویسدشون !

Newton

کاربر فوق‌فعال
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
مدال المپیاد
کامپیوتر/فیزیک
دانشگاه
تهران
رشته دانشگاه
مکانیک

من اکثر کتاباش رو خوندم ولی اصلا ازش خوشم نمیاد این آدم داره اندیشه التقاطی یهود رو توی کتاباش وارد می کنه ضمنا خودش هم سابقه خوبی نداره(همین جناب سوء سابقه ج ن س ی داره!) اندیشه های درستی هم نداره و کلا کتاباش ارزش خوندن ندارن!

666_yahud

کاربر نیمه‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی
شهر
سبزوار
دانشگاه
علمو...کدوم علمو کدوم صنعت
رشته دانشگاه
صنایع

به نقل از Newton :
من اکثر کتاباش رو خوندم ولی اصلا ازش خوشم نمیاد این آدم داره اندیشه التقاطی یهود رو توی کتاباش وارد می کنه ضمنا خودش هم سابقه خوبی نداره(همین جناب سوء سابقه ج ن س ی داره!) اندیشه های درستی هم نداره و کلا کتاباش ارزش خوندن ندارن!
خوب کدوم فرد غربی 7_8 به بالا این سو سابقه رو نداره هرگز واسه اونا سو سابقه نیست

vihan

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
دبيرستان علامه حلي 1 تهران
شهر
تهران
مدال المپیاد
مطالعه براي المپياد فيزيك ! (هنوزم دارم مطالعه مي كنم !!!)

من كتاب زياد مي خونم ....

اما نتونستم بيش از دو كتاب از اين اقا بخونم ، كلا با كتاباش رابطه برقرار نمي كنم !

در ضمن ،‌سوء سوابق ربطي به هنر نويسندگي نداره ،‌ ممكنه يكي كلي سوء سابقه داشته باشه ولي نويسنده خوبي هم باشه !

• لایک
امتیازات: psi-3

Newton

کاربر فوق‌فعال
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
مدال المپیاد
کامپیوتر/فیزیک
دانشگاه
تهران
رشته دانشگاه
مکانیک

به نقل از تنها :
دقیقا منم موافقم این چه ربطی داره؟؟؟؟
ربطش به اینه که مثلا شما مریض شدی خب؟ برای معالجه میری پیش دکتری که خودش همون مریضی رو داره؟ به قول شاعر رمال اگه غیب می دونست گنج پیدا می کرد!!
یک نویسنده تولید کنندس و مواد خامی که استفاده می کنه افکارشه........حالا اگه افکارش سالم نبود.........فوقع ما وقع!
اصلا کسی که تو کتابش میاره که یعقوب با خدا کشتی گرفت و اون رو شکست داد افکارش ارزش توجه داره؟(خودم تو کوه پنجمش خوندم) اگرم چنین چیزی رو قبول نداره پس چرا کتابش رو بر اساس اون می نویسه؟محور اصلی داستانش همینه! چنین آدم بی منطقی هیچی نیس هیچی!من کتاباشو که می خوندم به سطح فکر کوتاه و محدودش خندیدم و از این که وقتمو و پولمو با خریدن کتاباش تلف کردم پشیمون شدم(البته زیاد هم تلف نشد چون مثه یه کتاب طنز بهش خندیدم!)
اگه این آدم چیزی سرش می شد درباره اون چیزای بی منطق و بی اساسی که تو کتاباش میاره یکم تجدید نظر می کرد ........ خودش چی بلده که بخاد با کتابش چیزی یاد من بده؟
ترجیح میدم کتابی رو بخونم که نویسندش از عقلش استفاده کرده باشه و از نوشتن کتابش غرض ورزی سیاسی یا.... نداشته باشه و در کل به عقل منم میدون بده!

(?) Nell

کاربر فوق‌فعال
نام مرکز سمپاد
فرزانگان تهران
مدال المپیاد
نجوم، برنز کشوری
دانشگاه
دانشگاه شریف، تهران
رشته دانشگاه
فیزیک

به نقل از Newton :
ربطش به اینه که مثلا شما مریض شدی خب؟ برای معالجه میری پیش دکتری که خودش همون مریضی رو داره؟ به قول شاعر رمال اگه غیب می دونست گنج پیدا می کرد!!
یک نویسنده تولید کنندس و مواد خامی که استفاده می کنه افکارشه........حالا اگه افکارش سالم نبود.........فوقع ما وقع!
اصلا کسی که تو کتابش میاره که یعقوب با خدا کشتی گرفت و اون رو شکست داد افکارش ارزش توجه داره؟(خودم تو کوه پنجمش خوندم) اگرم چنین چیزی رو قبول نداره پس چرا کتابش رو بر اساس اون می نویسه؟محور اصلی داستانش همینه! چنین آدم بی منطقی هیچی نیس هیچی!من کتاباشو که می خوندم به سطح فکر کوتاه و محدودش خندیدم و از این که وقتمو و پولمو با خریدن کتاباش تلف کردم پشیمون شدم(البته زیاد هم تلف نشد چون مثه یه کتاب طنز بهش خندیدم!)
اگه این آدم چیزی سرش می شد درباره اون چیزای بی منطق و بی اساسی که تو کتاباش میاره یکم تجدید نظر می کرد ........ خودش چی بلده که بخاد با کتابش چیزی یاد من بده؟
ترجیح میدم کتابی رو بخونم که نویسندش از عقلش استفاده کرده باشه و از نوشتن کتابش غرض ورزی سیاسی یا.... نداشته باشه و در کل به عقل منم میدون بده!

1)اگه به چیزی اعتقاد نداشته باشیم مجبور نیستیم انکارش کنیم
2)نمیشه منطق دیگران رو فقط چون با تصورات ما فرق دارن انکار کرد
3)این که یعقوب کشتی گرفت و خدا رو شکست داد تو داستان های یهودیت اومده وقتی ما اسلام رو قبول داریم موسی رو هم قبول داریم و چون یهودیت رو دین میشناسیم عهد عتیق تحریف شده رو هم قبول می کنیم (تایید نمیکنیم اما با وجود اصلش هم مشکلی نداریم و سندی هم نیست که کدوم قسمتها تحریف شدن)
4)همه نویسنده ها از عقلشون استفاده می کنن
5)فکر نکنم توهین کردن به نویسنده ای که خیلی ها قبولش دارن کار درستی باشه دلایلت بد بودن اونو توجیه نمی کنه فقط نشون می ده ازش بدت میاد

میشه از کتابا قسمت های خوبش رو یاد گرفت بد مطلق با عقل من که جور در نمیاد

Dina

کاربر نیمه‌فعال
نام مرکز سمپاد
فرزانگان بندرعباس
شهر
بندرعباس

منم موافقم.اگر كتابي در سطح درك شما نيست دليل نداره از نويسندش بد بگيد.

666_yahud

کاربر نیمه‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی
شهر
سبزوار
دانشگاه
علمو...کدوم علمو کدوم صنعت
رشته دانشگاه
صنایع

به نقل از Newton :
یک تنه میدونو گرفتیو میتازی؟
1_گفتم که این کار سو سابقه نیست و یک نیازه همونجور که نیاز به اب خردن داریم حالا اگه یه مذهبی اب خوردن با دمثلا لیوان بد بدونه دلیل نیست به ما بگه نکنید و ...
2_ تو وقتی یک داستان بنوسی از قرات تعلمیح میگیری پس ایشونم از کتاب ایینش تلمیح گرفته که به نظرم ایهام داره و منظورش چیز دیگریست پس میتونم بگم همه شهرهای حافظ طرفش دختره؟ نه خداست چون ایهم داره
3- کارهای ایشون خودش اعلام کرده که از روح و عشقه نه عقل و با دلیل هم حرف میزنه مثل مرتاضای هندی
مهم تاثیر تو خواننده است که من شخصا خودم بیشتر به طرف خدا رفتم با خوندنهش ایشون کاری کرده که با عشق به سمت خدا بریم نه جبر و ترس الز عذاب

Newton

کاربر فوق‌فعال
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
مدال المپیاد
کامپیوتر/فیزیک
دانشگاه
تهران
رشته دانشگاه
مکانیک

شما اعتقادات خودتونو دارین دوست عزیز منم اعتقادات خودمو دارم و چیزی رو که با منطق خودم جور در نیاد قبول نمی کنم
کلا نظر من بود که کتاباش از مفهوم خالیه........کلا مفاهیمش شاید در نظر اول پرمغز باشه ولی درعمق تهی وبی ارزشه.
اینا اعتقاد منه

amir.love

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهید هاشمی نژاد1
شهر
مشهد

چند روز پیش وقتی داشتم رادیو گوش می کردم گوینده رادیو گفت(خلاصه می گم):کتاب های پائولو کویلو دارای رگه هایی از شیطان پرستی و کفره!!! :O :O X-(
من خودم خیلی به پائولو کویلو و کتاب هاش علاقه دارم و براشون احترام قائلم.وتاحالا توی کتاب هایی که از پائولو کویلو خوندم همچین چیزی احساس نکردم
شما چی ؟شما به این قضیه پی برده بودید؟؟!! :O(اصلا این قضیه رو درست می دونید یا غلط)؟

sara jo0on

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
بندرعباس
مدال المپیاد
ندارم
دانشگاه
اگه خدا بخوادoxford

یه کوچولو درست گفته
یه کتابی خوندم که اون تو قصه ی ادم و حوا رو به کلی تغییر داده بود
یا مثلا یه جا گفته بود خدا با فلانی جنگید.اخرش خدا شکست خورد.جنگ تن به تن

amir.love

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهید هاشمی نژاد1
شهر
مشهد

میشه اسم کتابش رو بگی؟؟
من که قصه آدم و حوا رو ندیدم تغییر داده باشه
اما اون نکته دوم که گفتی آره منم دیدم و این از اعتقادات یهودی هاست(اگه اشتباه نکنم)
توی خیلی از کتاب هاش هم از مسیحی ها و حتی مسلمون ها گفته
این دلیل نمیشه.از خودش که نگفته

sara jo0on

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
بندرعباس
مدال المپیاد
ندارم
دانشگاه
اگه خدا بخوادoxford

به نقل از amir.love :
میشه اسم کتابش رو بگی؟؟
من که قصه آدم و حوا رو ندیدم تغییر داده باشه
اما اون نکته دوم که گفتی آره منم دیدم و این از اعتقادات یهودی هاست(اگه اشتباه نکنم)
توی خیلی از کتاب هاش هم از مسیحی ها و حتی مسلمون ها گفته
این دلیل نمیشه.از خودش که نگفته
اون ادم و حوا رو میپرسم بهت میگم الان یادم نیست

شازده كوچولو

کاربر فعال
نام مرکز سمپاد
علامه حلي
شهر
همدان
مدال المپیاد
شيمي
دانشگاه
خدا بخواد پيام نور زاهدان
رشته دانشگاه
پشم چيني گوسفندان

ديدگاه اون به زندگي باديدگاه مسلمونا فرق داره.آخراي كتاب "ورونيكا تصميم مي گيرد بميرد" حرفي زده كه با خدا پرستي كاملا مغايره.اما مطمئنا كافر نيست.چون آخر كتاب كيمياگرش به خدا شناسي ميرسه و نتيجه ميگيره كه تمام قدرتهاي طبيعي تحت فرمان خدا هستند.

lost

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان بندرعباس
شهر
بندرعباس
رشته دانشگاه
دندانپزشکی

این قضیه صددرصد غلطه! چون من چن تا از کتاباشو خوندم اصلا یه همچین چیز مزخرفی ندیدم و اتفاقا فک میکنم کتابای ایشون خیلی به کسایی که میخوان اعتقادات دینیشونو تقویت کنن خیلی کمک میکنه!

amir.love

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهید هاشمی نژاد1
شهر
مشهد

با هردوتون موافقم
اما یادم نمیاد توی ورونیکا تصمیم می گیرد بمیرد همچین نکته ای باشه

amir.love

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد