• اگر سمپادی هستی همین الان عضو شو :
    ثبت نام عضویت

رشتهٔ علوم انسانی در مراکز سمپاد

مهبان

MaHbAn
نام مرکز سمپاد
فرزانگان 3
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
1399
احتمالا تا دهه های اینده تازه می فهمیم اگر یه پزشک دچار خطا بشه در جراحی یه وکیل خوبه که میتونه از اون دفاع کنه یه اقتصاددان میتونه ارزش سهام یه شرکت بزرگ با هزاران کارمند رو بالا ببره یا پایین بیاره یه مترجم اگه در یک گفتمان بین المللی یه مکث رو جا به جا بین کلمات بیان کنه ممکنه یه جنگ جهانی ایجاد بشه
تازه اون موقع می فهمیم علوم انسانی چه ارزشی داره[-|:|

مهبان

MaHbAn
نام مرکز سمپاد
فرزانگان 3
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
1399
من میخوام برم انسانی ولی توی دفترچه ای که امسال بهمون دادن زده فقط فرزانگان6 انسانی داره حالا مطمئن نیستم برم فرهنگی که توی منطقه 3 هست و غیر انتفاعیه یا برم فرزانگان ؟؟؟:-/:-/:-/

Orelia

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
.
سال فارغ التحصیلی
0000
من میخوام برم انسانی ولی توی دفترچه ای که امسال بهمون دادن زده فقط فرزانگان6 انسانی داره حالا مطمئن نیستم برم فرهنگی که توی منطقه 3 هست و غیر انتفاعیه یا برم فرزانگان ؟؟؟:-/:-/:-/
اگه قطعی می خوای بری انسانی، انسانیِ فرهنگ به مراتِب بهترـه... چون اصلا مخصوصِ رشته انسانی ـه.
اصلاً فرزانگان۱ تا دورهِ ما که اینجوری بود که بستگی به متقاضی ـای رشتهِ انسانی، کلاس ـاش رو برگزار می کرد! یعنی اگه تعداد به حدِ نصاب نمی رسیدن، کلاس ـای تخصصیِ انسانی، از قبیلِ اقتصاد و عربی تشکیل نمی شدن!

نام مرکز سمپاد
فرزانگان زینب:)
شهر
تهر
سال فارغ التحصیلی
95
دانشگاه
علامه طباطبایی
رشته دانشگاه
روان شناسی
فرهنگ نمونه دولتیه ها . غیرانتفاعی نیست.

مهبان

MaHbAn
نام مرکز سمپاد
فرزانگان 3
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
1399
فرهنگ نمونه دولتیه ها . غیرانتفاعی نیست.
یک سری مدارس فرهنگ هستن که دولتین و توی مناطق مختلف هر شعبش هست ولی یه فرهنگ هست که غیرانتفاعیه و برای دختر اقای حداد عادل هست

مهبان

MaHbAn
نام مرکز سمپاد
فرزانگان 3
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
1399
سلام تنها فرزانگانی که انسانی داره فرزانگان 6 هست .کسی اطلاعات دقیقی ازش داره؟

شکیبـآ

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان امین1
شهر
اصفهان
سال فارغ التحصیلی
1397
توی اصفهـان فقط یه شعبه انسانی داره که ضعیف ترین شعبه هم هست!
من خیلی دلم میخواست برم انسانی ولی به خاطر اینکه شعبه ی خودمون نداشت و حرفایی که خیلی از اطرافیان راجع به اون شعبه میزدن نرفتم !
به انسانی خیلی کم بها داده میشه!حداقل از سمپادی که اینقدر ادعای خفن بودن داره توقع میره که به انسانی توجه بیشتری کنه!

boodika

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
ناکجا
سال فارغ التحصیلی
1398
خب این جو فقط علیه انسانی نیست متاسفانه علیه هنر هم هست!
خیلی از افراد نااگاه جامعه ما متاسفانه فکر میکنن استعداد و هوش فقط به ریاضی خوب و دکتر یا مهندس شدنه..
بعد برای خودشونم تقسیم بندی میکنن که کسایی که برن انسانی یا هنر حتما درسایی مثل ریاضی و فیزیکشون خوب نیس و خنگ تشریف دارن(متاسفانه)
الانم این جو تا حدودی داره علیه رشته ریاضی فیزیک ایجاد میشه!
رشته تجربی خیلی سخت تره!
قبولی تو ریاضی که خیلی اسونه!
اخه ریاضیم شد رشته!اصن بازار کار نداره..
ریاضی واس دخترا خوب نیس!
هر کی زرنگه میره تجربی..
تو مدرسه ما هم که معلم ما علنا اعلام کرد قبلنا افرادی که سطحشون از بقیه پایینتر بود میومدن ریاضی چون حوصله رقابت نداشتن!
من نمیدونم چرا تو ایران جو پزشک شدن و رفتن به تجربی زیاد شده!
تو مدرسه ما خیلی از اونایی که رفتن تجربی بخاطر پزشکیه اونم نه بخاطر علاقه بخاطر وضعیت خوب شغلیش!
خب از اونجایی که این جو زیاده خیلی از درس خونا میرن تجربی و این باعث میشه رقابت تو رشته های دیگه کمتر بشه که دیگران این حرفارو بزنن!
و بعضیام بخاطر جوی که به وجود اومده خانواده بهشون اجازه نمیده برن مثلا هنر یا انسانی
ولی من شاهد بودم خیلی از کسایی که تو مدرسه ما انسانی دوست داشتن مجبور شدن بخاطر خانوادشون برن ریاضی فیزیک تا بتونن بعدا رشته موردعلاقشونو بخونن!

شکیبـآ

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان امین1
شهر
اصفهان
سال فارغ التحصیلی
1397
متاسفانه علیه هنر هم هست
دقیقا!من خیلی از مشاورا رو دیدم که میگن اگه بچت اهل درس نیست بزارش هنرستان!در صورتی که یکی از دوستام با معدل 19/90 رفت هنرستان!یا خیلی های دیگه!هنرستان فقط و فقط علاقه ی شدید میخواد و این طر تفکری که تو جامعه ی ما هست باعث شده خیلی از استعدادهای هنری مدارس نابود بشه(مثالش توی مدرسه ی خودمون زیاده)!

تو مدرسه ما هم که معلم ما علنا اعلام کرد قبلنا افرادی که سطحشون از بقیه پایینتر بود میومدن ریاضی چون حوصله رقابت نداشتن!
متاسفانه تو مدرسه ی ما هنوزم این جو هست!به صورتی که معاونمون خیلی راحت گفت بچه های معدل پایین اگه میخوان تو این مدرسه بمونن برن ریاضی!خیلی از دوستای خودم به خاطر 1 نمره معدل از علاقه و هدف هاشون جا موندن!و یه جورایی الان ریاضی هامون بچه های معدل پایین بی انگیزن!(نه همشون البته)!باید یه فکری کرد واقعا!

fteh

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
علامه حلی
شهر
خوزستان
سال فارغ التحصیلی
90
من از طرفی خوشحال و از طرفی متاسفم از این بابت. خوشحالیم اینه که در این صورت لااقل اگر کسی به خاطر علاقه رفت انسانی پس اون فرد تمایل شدیدی داشته که تونسته این موانع موجود رو کنار بذاره و بچسبه به هدفش و درنتیجه حتما میتونه توی رشته ش موفق باشه و گوی رقابت رو بگیره
ناراحتیم از این جهته که اونایی که بدون هیچ علاقه‌ای میرن ریاضی یا تجربی و صرفا به خاطر حرف مردم و بگن نیگا فلانی رو تجربیه... حتما میخواد پزشکی بخونه(یکی تو ح.ب پست گذاشته بود چند وقت پیشا که خاک بر سر ملتی که کنکور تجربی براشون آپشن به حساب بیاد)و...ولی این افراد نمیدونن که دارن چه اشتباه بزرگی رو مرتکب میشن
توی کتاب علوم اجتماعی سال اول دبیرستان نوشته بود هر کدوم از ماها در آینده بیش از نصف زمان زندگیمون رو مشغول کار و شغل انتخابی مون هستیم بنابراین باید در انتخاب رشته مون دقت کنیم وگرنه بیش از نصف زمان زندگیمون رو از دست دادیم .یه جا خوندم تو یه پیج اینستاگرام بود و یه جامعه شناس
پست گذاشته بود" تدریس علوم و دانش های مختلف در کشور های جهان سوم به صورت سازماندهی شده اتفاق میفته" و همینطور که میبینید در کشور خودمون، چنان موج تبلیغی از رشته های تجربی راه افتاده که بیا و ببین، وضع طوری شده که رشته ی ریاضی به انسانی شرف! پیدا کرده.یعنی چه؟ یعنی ای داد بیداد.
اینها یعنی استعمار فرهنگی، یعنی توزیع هدفمند علوم در راستای تحقق اهداف استعمار، یعنی به جامعه اهمیت نده،وضع سیاسی؟ سیاست؟اقتصاد؟...چی هست؟
بریم پول دربیاریم، اینا چیه؟
اینو بدونین که جامعه ای میتونه در جهان حرفی برای گفتن داشته باشه که دانشمندان و متخصصان اون بیشتر در زمینه های فرهنگی،علوم انسان ساز و کلا علومی که در رابطه با تدبیر مدن باشند فعالیت داشته باشند.
کسانی که میخواهند انتخاب رشته کنند و با علاقه به رشته ی انسانی بروند، لحظه ای تردید نکنند چون بهترین تصمیم ممکن را گرفته اند.

آخرین ویرایش:

Leo

لنگر انداخته
نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی
شهر
-
سال فارغ التحصیلی
1399
خب من قبل از ادامه بحث یه نکته رو یادآور شم که "علاقه کافیه" فقط یه شعار خیلی قشنگه که میشه گرافیک کرد زد تو پروفایل تلگرام.
علاقه به هیچ وجه کافی نیست. یه کم منطقی تر نگاه کنید.
موقعیت شغلی برخلاف چرت و پرتایی که بعضی مشاورا میگن(اینکه میگن "فقط" به علاقه نگاه کنید) اهمیت زیادی داره.
علاوه بر این، توانایی هم مهمه. هر علاقه ای لزوما به توانایی منجر نمیشه.
موفقیت به صرفا یه فاکتور(مثلا علاقه) وابسته نیست. این فیلمای درام رو که طرف میره دنبال علاقش و فقیر میشه ولی خوشحاله رو بریزید دور لطفا.
اگر میبینید علاقه+توانایی+آینده(موقعیت های شغلی) تو انسانی هست برید انسانی.

آخرین ویرایش:

احسان از نوع قیچی ساز

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهید مدنی 1
شهر
تبریز/قم
سال فارغ التحصیلی
1400
دانشگاه
بارهم نمیدونم
رشته دانشگاه
فیزیک محض / ریاضی محض
پاسخ : رشتهٔ علوم انسانی در مراکز سمپاد

یه نظرم اگه کسی واقعا دوست داره بره انسانی بهتره دبیرستان رو ریاضی یا تجربی بخونه و واسه پیش تغییر رشته بده!
اتفاقا دانش آموز با انتخاب رشته انسانی میتونه کتاب های گسترده ایی رو مطالعه کنه به خود فرد بستگی داره
کشورای خارجی هم که با رسیدگی به انسانی هاشون موفق شدن واسه اینه که مثل آدم انسانی خوندن!فقط نَشِستن یه سری جمله رو حفظ کنن... [-(
اگه کسی تو ایران استعداد انسانی رو داشته باشه و از دبیرستان بره انسانی،یه آدم خنگ(!)بار میاد.کسی که میره انسانی باید بلد باشه تحلیل کنه اما تو سیستم
آموزش پرورش ما فقط به بچه های انسانی یاد میدن تا میتونی حقظ کن!!!!!!!! X-(
اما اگه تو دبیرستان بره ریاضی یا تجربی لااقل یه کم از اون مغزش استفاده میکنه و نمیذاره که بپوسه!!!!!

Lushato

لنگر انداخته
کنکوری 1403
نام مرکز سمپاد
frz 1
شهر
idk
سال فارغ التحصیلی
1403
پاسخ : رشتهٔ علوم انسانی در مراکز سمپاد

یعنی مثلا انسانی ها مخشون کار نمیکنه؟؟
اتفاقا تحلیل هایی که توی بعضی از رشته های انسانی هست خیلی سخت تر از رشته های ریاضی و فنیه
و مخ بیشتری لازم داره
اونا لااقل یه مشت فرمول حفظ نمیکنن و بعد بیان به عنوان نابغه، مسائل رو با فرمول حل کنن
دقیقا مثلا من خودم رو بگم...هر کی میشنوه دارم میرم انسانی با بهت و تعجبی بی اندازه میگه چرا انسانی؟؟؟تو ک درست حرف نداره...حیفی بری انسانی
بعد مدیرمون اون سری گفت ک حیفه که بره تجربی جوامع الان ب سمت انسانی دارن رو میارن...خلاصه اینم وضعیت ما

صوراسرافيل

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
نام مرکز سمپاد
علامه حلى
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
0000
علوم انسانی رو اگر هم سمپاد اضافه کنه بعید میدونم خوب روش کار کنه چون اصلا براش مهم نیست.خب سمپاد اصولا فقط به اثار کوتاه مدت رشته مثل المپیاد و اینها فکر می کنه و اصلا به فکر اثار بلند مدت و مهم علوم انسانی در کشور نیست.
مدارس خوب واسه علوم انسانی هست.سمپاد رو ول کنید.

Lushato

لنگر انداخته
کنکوری 1403
نام مرکز سمپاد
frz 1
شهر
idk
سال فارغ التحصیلی
1403
علوم انسانی رو اگر هم سمپاد اضافه کنه بعید میدونم خوب روش کار کنه چون اصلا براش مهم نیست.خب سمپاد اصولا فقط به اثار کوتاه مدت رشته مثل المپیاد و اینها فکر می کنه و اصلا به فکر اثار بلند مدت و مهم علوم انسانی در کشور نیست.
مدارس خوب واسه علوم انسانی هست.سمپاد رو ول کنید.
میدونی...عاخه عادم دلش نمیاد سمپاد ُ ول کنه....وقتی فک میکنه با چ سختی قبول شده و ی روزی آرزوش تحصیل توی مدارس سمپاد بوده پشیمون میشه...میگ ارزش اینک جزوی از خانواده ی سمپادم خیلی بیشتره

Asal :)

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان ناحیه 2
شهر
کرمان
سال فارغ التحصیلی
1401
میدونی...عاخه عادم دلش نمیاد سمپاد ُ ول کنه....وقتی فک میکنه با چ سختی قبول شده و ی روزی آرزوش تحصیل توی مدارس سمپاد بوده پشیمون میشه...میگ ارزش اینک جزوی از خانواده ی سمپادم خیلی بیشتره
وقتی سمپاد رشته مورد علاقه تو رو نداره چکار میشه کرد؟یا باید بیخیال علاقت شی بری رشته ای که دوست نداری یا بیخیال سمپاد شی بری دنبال هدفت

Lushato

لنگر انداخته
کنکوری 1403
نام مرکز سمپاد
frz 1
شهر
idk
سال فارغ التحصیلی
1403
وقتی سمپاد رشته مورد علاقه تو رو نداره چکار میشه کرد؟یا باید بیخیال علاقت شی بری رشته ای که دوست نداری یا بیخیال سمپاد شی بری دنبال هدفت
ن...داره انسانی رو...خدارو شکر فرزانگان یک واسه دهم هم انسانی اضافه کرده...خطاب ب اون دوست عزیز ک گفتن شاید کیفیت خوبی نداشته باشه رشته انسانی توی مدارس سمپاد عرض کردم...

بالا