• اگر سمپادی هستی همین الان عضو شو :
    ثبت نام عضویت

بن کردن... برای چی؟

• شروع کننده موضوع

Hespride

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
نام مرکز سمپاد
شهید قدوسی (ره)
شهر
قم...قم...قم
دانشگاه
تهران
رشته دانشگاه
مهندسی مالی
نمیدونم این موضوع تکراریه یا نه،اما یه چیزی فکرمو مشغول کرده
اینکه بن کردن به چه درد میخوره؟
وقتی یه کاربر بن میشه، 2 ثانیه بعدش با یه اکانت جدید میاد و با پررویی ادامه میده به کار های قبلیش

خب نمیشه یه کار بهتر کرد؟
لااقل، این نشون نمیده که بن کردن کاری بی فایده ایه و فقط مشکلات شخصی بوجود میاره؟

• لایک
امتیازات: N.M

Admin2

لنگر انداخته
عضو کادر مدیریت
مدیر کل
نام مرکز سمپاد
علامه حلی
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
1389
پاسخ : بن کردن... برای چی؟

اتفاقا منم بهش فکر کردم. به نتیجه زیادی نرسیدم.
مکانیزم تنبیه بهترین به ذهنم نرسید.

Atieh

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
دبیرستان فرزانگان 1 تهران

به نظر من که ضرراش صد برابر فایده هاشه... وقتی یه نفر بن میشه نه تنها با یه اکانت دیگه میاد... بلکه چون عصبانی شده بدتر هم میشه.. تازه در خیلی از موارد که افراد اصلا و ابدا دلیل بن شدن خودشون را قبول ندارن...!
کلا هم این یه توهینه ... یعنی چی خب... کلی تذکر داده شه.. حتی اگه نشد هر چی پست ناجور میده پاک شه و ... خیلی بهتره!

Admin2

لنگر انداخته
عضو کادر مدیریت
مدیر کل
نام مرکز سمپاد
علامه حلی
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
1389

شما هم یک چیزی میگی ها ! اینکه هرکی هرچی پست ناجور میده ما کاریش نکنیم و فقط پست هاش رو پاک کنیم ، یک چیزی تو مایه های حمالیه. تازه بعدش میاد اعتراض میکنه چرا پست های من رو پاک کردین.

amir h

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
سلطانی
شهر
کرج
سال فارغ التحصیلی
90

ولی خودمونیم من که خودم تا حالا بن نشدم ولی فکر کنم خیلی حال میده آدم بن شه
مثل این میمونه که معلم آدمو از کلاس اخراج کنه

Atieh

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد

به نقل از یک مدیر :
شما هم یک چیزی میگی ها ! اینکه هرکی هرچی پست ناجور میده ما کاریش نکنیم و فقط پست هاش رو پاک کنیم ، یک چیزی تو مایه های حمالیه. تازه بعدش میاد اعتراض میکنه چرا پست های من رو پاک کردین.
این که یکی را بن کنیم بعد عصبانی بشه و با 100تا اکانت جدید بیاد و هی پستهای ناجور تر بده خوبه؟!
به هر حال با قبول وظیفه مدیریت یه سری چیزا که کارای سختین میافته گردن آدم...! تازه الان که هر انجمن 1-2تا مدیر داره... خب اونا هم یکم درسته سختشونه اما دیگه... وظیفه ای هست که بر عهده گرفتن...!
ببینم ... با بن کردن کی تا حالا نتیجه گرفتید؟ دیگه نیومد؟ دیگه اون کاری را که به خاطرش بن شده بود نکرد؟
تازه در کلی از موارد که افرادی که بن میشن به شدت بهش معترضن... کسیم جواب همچین درست حسابی نمیده...! که این دیگه خیلی بده...!

ویرایش : در ضمن برای جلو گیری از دلخوری های احتمالی خواهشا لحنتان را کمی بهتر کنید...! :D

narenjak

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
علامه حلی

من شدم خیلی هم شدم

کلا اگه بن می کنید
اگه Ip رو هم ببندین موثر میشه
ولی این جوری نه

o_o

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
دبیرستان شهید هاشمی نژاد
شهر
مشهد

نمایی از یه مدیر خوب :D:

1270930493.gif

black fire

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
نام مرکز سمپاد
شهید مدنی
شهر
رشت-تبریز

به نقل از PRФ :
نمایی از یه مدیر خوب :D:

1270930493.gif
این عکس رو باید قاب گرفت زد در سایت!
بن دائمی کلا کار چرتیه شما چرا بن موقت نمی کنید؟

SOUL KEEPER

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی
شهر
گنبد کاووس
رشته دانشگاه
مهندسی صنایع

:)) :)) :)) :)) :)) :)) چه عجب یکی به این چیزام فک کرد :)) :)) :)) :)) :)) :))

خوب فک کنم بیشترین کسی که بن شده من باشم . دلیل بن شدن که یه چیزه و به من مربوط نیست ( اینو مدیرا باس بگن )
اما چرا بن ؟! میگن برا تنبیه ! برا اینکه طرف شاید رفت و دیگه نیومد ما از شرش راحت شدیم ! برا اینکه + و - هاش پاک شه ! برا اینکه پستاش و امتیازی که داشته میره ! و ... ! خوب اینا همش درسته ! یعنی اینا همش اتفاق میفته ولی خوب به نظر شما اصلا" مهمه ؟! یعنی الان مثلا" من 200 تا + داشته باشم درجه ی کاربری ام بالا باشه بعد بن بشم , کلی ناراحت میشم که ای وااای حالا دوباره ! والا بلا به خدا اینجوری نیست ! فقط یک نکته در بن شدن طرف رو عذاب میده اون هم اینه که دیگه نمی تونه با اون یوزر قبلی کامپیوترش بیاد که این مشکل هم حل شده ! پس به نظر من با این چیزا و با این کارا مشکل حل نمیشه . و باید یه کاره دیگه کرد . راستی یه توضیح در مورد بن آی پی ! در این مورد هم وی پی ان جواب میده ! :D
خب , حالا چی کار کنیم ! به نظر من ! برای تنبیه , باید به امکانات سایت ارزش بیشتری داده شه ! تا هم کار برا مدیرا راحت تر شه هم اینکه یه ذره کاربرا بیشتر حواسشون رو جمع کنن ! ( این که سیستم عامل سایت قدیمیه و در پیت یه بحث دیگس و من در این مورد چیزی نمی خوام بگم ) با این سیستمی که هست باید برنامه ریخت . حالا من نظرمو میگم اگه خواستین گوش کنین نخواستینم ..... !
اول در مورد + و - ! خب اینا خودش می تونه یه ابزار برا سنجش کاربرا باشه ! به شرطی که همینجوری الکی به + - ندین به هم دیگه ! یعنی یه نفر مثلا" نیاد به دوستش روزی 10 تا + بده یا مثلا" طرف تو کل کل کم میاره تا یه هفته همینجوری هر 0.2 ساعت - میده ! اینارو مدیرا باید زحمت بکشن قانون براش درست کنن ! یعنی طبق یه شرایط خاصی باشه ! اگه اینجوری شه اینا می تونه برای کاربرا مهم شه و اهمیت بدن بش .
تعداد ارسال ها ! خب اینم یه مشکل دیگس ! اولا" اسپم چیه ؟! ما که به خدا نفهمیدیم ! یکی اینو برامون شفاف توضیح بده !
اگه واقعا" اسپم یعتی ارسال بی ربط و الکی که فقط در جهت بالا بردن درجه باشه خب پس باید از هر گونه اسپمی از طرفه هر شخصی جلوگیزی کرد ! ( نه فقط یه عده ی خاص ! ) که این کار به نظرم هم خیلی سخته و هم اینکه باعث میشه تایپک بی روح شه ! و عملا" هیچ جذابیتی در سایت باقی نمونه ! و اگه قراره که واقعا" اینجوری شه و هیچکس دیگه به هیج عنوان اسپم نده باید یا ظرفیت صندوق پیغام ها رو بالا برد که اگه کسی خواست جواب کسی و بده یا چیزی بش بگه از اونجا بگه یا یه جایی به نام چت روم ( با قوانین ! ) ایجاد شه که در اونجا ارسال ها حساب نشه ( مثل گفت و شنود اجتماعی ! )
اما اگه قراره اسپم آزاد باشه و هر کی هر چقدر که دلش خواست پست بده ! ( دقت کنین این به معنی هرج و مرج و بی قانونی نیست ! ) در این صورت چون باعث میشه همه به سرعت درجه هاشون بالا بره و فرقی بین کابرا نمونه باید روند درجه دادن رو تغییر داد . درجه می تونه از طرف مدیران به کاربرا داده شه و با توجه به تایپکایی که می زنن و پستایی که میدن و میزان فعالیتشون به اونا درجه بدن . ( البته دقت کنین که این هم باید قانون داشته باشه و مدیرای گرام به دلخواه خودشون درجه ندن ! ) و ...
اگه این کارا انجام بشه , وقتی به کسی تو سایت خطا می کنه ! طبق خطایی که کرده با توجه به جریمه ی در نظر گرفته شده ( مثلا" تعدادی - ) می تونه مجازات شه ! یا مثلا" مدیرا می تونن از درجه کاربری اون کم کنن یا یه فضای خطایی برای هر کاربر در نظر بگیرن و به ازای هر خطا در اونجا ثبت کنن . البته دقت داشته باشین که خطا رو باید اول تعریف کرد و وقتی میگین یکی خطا کرده به این دلیل همه باید تأیید کنن ( رو هوا نباشه ) تا بعدا" شخص خاطی نتونه اعتراض کنه ! ( مثل من ! )
فعلا" تا هممینجا بسه !
خلاصه بگم , سایت در قوانین مشکل چندانی نداره در اجرای قوانین و اجرای مجازات مشکل داره ! اگه واقعا" به فکر درست کردن و پیشرفتین باید سیستم فعلی رو عوض کرد ( البته به نظر من ! )
در کل یا باید با یکسری اصلاحات مشکلات رو رفع کرد یا با عوض کردن سیستم عامل ! چون تو سیستم عامل تشکر خیلی از مشکلان خود به خود حل میشه و کار بسیار راحته ( چه برای کاربرا , چه برای مدیرا ) !
با تشکر !

Admin2

لنگر انداخته
عضو کادر مدیریت
مدیر کل
نام مرکز سمپاد
علامه حلی
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
1389

سیستم سایت هرچند مشکلات زیادی داره ، اما عوض کردنش مشکلاتنش خیلی بیشتره !

در مورد تعریف اسپم هم میتونید این رو بخونید.

SOUL KEEPER

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی
شهر
گنبد کاووس
رشته دانشگاه
مهندسی صنایع

به نقل از یک مدیر :
سیستم سایت هرچند مشکلات زیادی داره ، اما عوض کردنش مشکلاتنش خیلی بیشتره !

در مورد تعریف اسپم هم میتونید این رو بخونید.
خب این فقط جواب قسمتیش بود ! بقیه اش ؟!
یعنی الان سایت ( که قراره با همین سیستم عامل باقی بمونه ) با همین شیوه پیش میره و ارسال و + و - و ... الکیه ! یا نه فکری به حال اینا می کنین که یکم با ارزش شه ؟!

• شروع کننده موضوع

Hespride

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
نام مرکز سمپاد
شهید قدوسی (ره)
شهر
قم...قم...قم
دانشگاه
تهران
رشته دانشگاه
مهندسی مالی

من هم فکر میکنم که یه کمی باید سیستم عوض بشه
یه جوری باشه که به پست ها، و از اون مهم تر ، به محتوای پست ها بشه امتیاز داد
نه از این امتیاز ها، یه امتیازی که نشه هرکی الکی بده و اول و آخر معلوم نشه که کی و برای چی به کدوم پست چه امتیازی داده!!
فکر میکنم تا حدودی حرف های SOUL KEEPER درسته، البته تا حدودی
و بهتره که سیستم ارزش گذاری برای درجات کاربری عوض شه
یعنی یه جورایی از این حالت ماشینی و سیستمی، به حالت انسانی تبدیل شه
منظورم اینه که یه عده ای باشن که تعیین کنن ارزش ها و درجات رو
اما نه فقط مدیران
تا امروز ، مدیرا همیشه انتخاب کردن، قانون گذاری کردن و تنبیه کرد ن و ...
اما در همه ی این موارد ، اعتراضات بسیاری بوده، کمترین هاش همین دلایل بن شدن ها که به جرات میگم 95 درصد کسایی که بن شدن، از دلیلش قانع نشدن
یا همین انتخاب مدیرا و....

یه پیشنهاد دارم
برای هر بخش( حالا میتونه انجمن ها باشه. یا یه سری بخش های مجزا که ایجاد بشه) یه گروهی مثل هیات مدیره انتخاب بشه، مثل مثلا گروه داوران گروه عکاسی که توی تابستون تشکیل شد
اعضای این گروه هم با توجه به میزان فعالیت توی بخش ها تعیین بشن، و بعد مثلا ماهانه یه جور نظر سنجی بین این گروه اجرا بشه که توش مثلا تعیین کنن به فلانی و فلانی مثلا یک رتبه بدیم، یا مثلا یه امتیاز
دیگه این خورده کاری هاش به عهده مدیراست، (البته درشت هاش هم به عهده اوناست!!) اما کل قضیه به نظرم اینجوری بهتره
اینجوری که یه عده از کاربرا که لزوما مدیر کل یا ... نیستن، بتونن درجات رو بالا و پایین کنن!!

در مورد امتیاز ها هم ، یه بار قبلا گفتم، نمیدونم هنوز همون سیستم هست یا جدیدا عوض شده، اما به نظرم اگه امتیاز ها، به پست تشکر و انتقاد تبدیل بشه، چند تاخوبی داره
یکی اینکه کسی نمیتونه الکی این کار رو بکنه
یکی اینکه هر کاربر میفهمه نظر بقیه در مورد پست هاش چی بودن
و دیگری اینکه این میتونه یه ملاک درست حسابی باشه برای سنجش کاربرا!!

SOUL KEEPER

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی
شهر
گنبد کاووس
رشته دانشگاه
مهندسی صنایع

فکر میکنم تا حدودی حرف های SOUL KEEPER درسته، البته تا حدودی
میشه بگی با کجاش مخالفی ؟!
این خوبه که واسه هر بخش یه تیم مدیریت جدا تشکیل شه که همه ی این تیما زیر نظر تیم مدیریت کل (!) باشن ! ولی خوده اون مدیرایی که انتخاب میشن رو باید کاربرا و مدیرا با هم انتخاب کنن ! نه فقط مدیرا !

AmorE

Meyo
نام مرکز سمپاد
راهنمایی حلی 2- دبیرستان حلی 3
شهر
تهران
دانشگاه
دانشگاه تهران
اینستاگرام

وقتی حوصله نباشه خوب بن کردن میشه راه حل اصلی...
اگه مدیرا حال داشته باشن و وقت بذارن با اون فرد مخالف یه دو ساعت حرف بزنن راحت مشکل حل میشه که اینطوری نیست...

settareh

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
تهران

اصلا الان مثبت و منفی و به چه دردی می خورن؟ نه واقعا مصرفی ندارن دیگه! به جز این شرط بندیای فوتبالی! :D

Atieh

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد

به نقل از settareh :
اصلا الان مثبت و منفی و به چه دردی می خورن؟ نه واقعا مصرفی ندارن دیگه! به جز این شرط بندیای فوتبالی! :D
(خانمم اسرار بخش ورزش را در مجامع عمومی بازگو نکن...! :D ما؟ شرطبندی؟ اصلا.... یادم نمیاد..! :D)
+/- رسما به هیچ دردی نمیخورن... حتی آدم نمیفهمه کی از چی خوشش اومد کی از چی بدش اومد...! اما به اینجا مربوط نیستا... یه تاپیک بود میگفت که منفی چرا؟ به اون مربوطه...!
در کل فکر کنم اکثریت قبول داشته باشن که چیزایی مثل بن و + و - چیزای مسخره ای هستن... (پوزش میطلبم که مجبور شدم رک بگم..!) کاربردشان هم واقعا کمه...!

Mani

کاربر نیمه‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
دبیرستان فرزانگان امین اصفهان
شهر
اصفهان

آره واقعا با همه موافقم
بن کردن به هیچ دردی نمیخوره تازه ممکنه وضع رو بدترم بکنه

SOUL KEEPER

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی
شهر
گنبد کاووس
رشته دانشگاه
مهندسی صنایع

به نقل از مُحسن...! :
بن کردن از IP راه مناسبیه، منتها خوب وی پی ان و این حرف ها هم هست، ولی اصلی ترین تنبیه همون از دست دادن سوابقه که کسی که بن میشه خیلی طول میکشه تا بفهمن این فرد حدید همون یارو هست، و از طرفی ما کسی رو بن نمیکنیم برای اینکه همیشه بره، این کار رو میکنیم که امیدوار باشیم با یه هویت جدید، با یه اخلاق درست تر به انجمن بیاد. در مورد سیستم سایت هم خوب SMF حرف زیادی برای گفتن نداره نباید انتظار داشت.
خوب به سادگی با دادن 2 تا پست همه می فهمن که این همون فرده قبلیه ! بعدشم می تونه تو امضاش بزنه !

Sampadik

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
نام مرکز سمپاد
فرزانگان 1
شهر
تــهران

اصلا نمیشه تنبیهی خارج از بن پیدا کرد؟؟؟
مثلا همون بن موقت یا یه چیز دیگه !

بالا