• اگر سمپادی هستی همین الان عضو شو :
    ثبت نام عضویت

شیمی عمومی 1و2 نوشته چارلز مورتیمر

• شروع کننده موضوع

HOOMANKH7

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی
شهر
بابل
رشته دانشگاه
پزشکی
سلام.
شما اگه به شیمی علاقه مند باشین حتما نام کتابی به نام شیمی عمومی 1و2 (نوشته یچارلز مورتیمر) رو باید شنیده باشین.
تو این تاپیک میخوایم در این مورد بحث کنیم.
لطفا نظراتتونو بگین.

Xerxes

کاربر فعال
نام مرکز سمپاد
شهید قدوسی
شهر
قم
مدال المپیاد
دارم برای شیمی می خونم
پاسخ : شیمی عمومی 1و2 نوشته چارلز مورتیمر

کتاب خوب ولی قدیمییه از اون بهتر شیمی عمومی نوشته ریموند چنگ هست که ویرایش سوم آن توسط شریف ترجمه شده ولی اگر به زبان انگلیسی و زبان تخصصی مسلط هستید مطالعه ی نسخه ی بین الملل ویرایش 10ام آن منتشر شده توسط Mc Graw Hill توصیه می شود.

peyman_mob

کاربر فوق‌فعال
نام مرکز سمپاد
سمپاد

شیمی عمومی چیزی نداره که شما نگرانش باشید. اگه واقعا شیمی عمومی کامل نیاز دارید باید این کتاب را از کتابخونه ها یا دست فروش ها بگیرید.

کتاب شیمی عمومی هیئت مولفان. چند تا انتشارات هم چاپش کرده. این کتاب به دست بزرگان شیمی ایران نوشته شده و وقتی دستت.نه احساس می کنید سنگینه برای مثال دکتر متدین اول هم یکی از مولفانش هستن.

vesal

کاربر فوق‌فعال
نام مرکز سمپاد
فرزانگان1
شهر
اهواز
مدال المپیاد
یه زمانی المپیادی بودم

به نظر شما خوندن مورتیمر رو از کی شروع کنیم بهتره ؟!
آخه استادم میگه بعد از خوندن شیمی 2...
نظر شما چیه ؟!؟!؟!

f.m

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان1 مشهد
شهر
مشهد
مدال المپیاد
شيمي
دانشگاه
علوم پزشکی مشهد
رشته دانشگاه
پزشکی

اصولا بچه ها اولین کتابی که میخونن مورتیمر هست
چون با زبون ساده مسائل رو مطرح کرده و واسه اشنایی اولیه خوبه

منا

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
بجنورد
مدال المپیاد
ریاضی وشیمی
رشته دانشگاه
مهندسی نفت

به نقل از vesal :
به نظر شما خوندن مورتیمر رو از کی شروع کنیم بهتره ؟!
آخه استادم میگه بعد از خوندن شیمی 2...
نظر شما چیه ؟!؟!؟!
به نظر من استادتون درست می گه!
اول تسلط تو مطالب کتاب درسی بعد مورتیمر!

vesal

کاربر فوق‌فعال
نام مرکز سمپاد
فرزانگان1
شهر
اهواز
مدال المپیاد
یه زمانی المپیادی بودم

به نقل از GABRIELE :
به نظر من استادتون درست می گه!
اول تسلط تو مطالب کتاب درسی بعد مورتیمر!

شما خودت توی المپیاد تجربه ای داری؟!
ممنون میشم اگه راهنمایی کنی...

vesal

کاربر فوق‌فعال
نام مرکز سمپاد
فرزانگان1
شهر
اهواز
مدال المپیاد
یه زمانی المپیادی بودم

این که الان سال چندم دبیرستان هستی؟!
کی شروع کردی ؟!
کلاس رفتی یا نه ؟!

pofila

کاربر نیمه‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان 2 تهران
شهر
تهران
مدال المپیاد
شیمی D:
دانشگاه
سنعتی شریف
رشته دانشگاه
مهندسی مکانیک

فصل اوربیتال مولکولیش افتضاحه

منا

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
بجنورد
مدال المپیاد
ریاضی وشیمی
رشته دانشگاه
مهندسی نفت

به نقل از pofila :
فصل اوربیتال مولکولیش افتضاحه
منم خدایی هیچی نفهمیدم!
به نقل از vesal :
این که الان سال چندم دبیرستان هستی؟!
کی شروع کردی ؟!
کلاس رفتی یا نه ؟!
من الان پیش دانشگاهیم!
من المپیاد رو فقط درحد مورتیمر خوندم!
نه بیشتر وا3 آزمون مرحله 2 نمی خواستم قبول شم چون فک می کردم که اگه تو دوره برم و طلا نیارم وا3 کنکور چه کنم؟!
و یک دلیل دیگه هم داشت اینکه من دیر وا3 مرحله 2 خوندم!

کلاسم رفتم!
خیلی هم تاثیر داره!اینو مطمئن باش!
ولی از من می شنوی میخوای طلا بیاری بشین از الان بخون!
روزی 10 ساعت!
نه فقط مرحله2 از همین الان خودتو وا3 دوره اماده کن!
از کتابای درسی شروع کن،بعد بشین مورتیمر رو بخون تستای .....اسمشو یادم رفته...ولی یه کتابه سبزه ماله انتشاراته خوشخوانه فقطم تسته!...اینو حتما بزن تستاشو!
بعد بشین کتاب شیمی آلی علی سیدی اصفهانی ،موریسون و سولومنز و وا3 شیمی فیزیکم شیمی فیزیک لوین رو بخون!
دیگه نمی دونم چیزی جا انداختم یا نه!
بازم کمک خواستی در خدمتم! :)

closeman

کاربر فوق‌حرفه‌ای
شهر
مشهد
دانشگاه
ازاد:-""
رشته دانشگاه
مهندسی معماری

من از اول شروع کردم به کلاس المپیاد رفتن...بیشتر هم مورتیمر کار می کنیم...کتاب واقعا خوبیه...

vesal

کاربر فوق‌فعال
نام مرکز سمپاد
فرزانگان1
شهر
اهواز
مدال المپیاد
یه زمانی المپیادی بودم

مرســـــــــــــــــــــــــــــــــــی!!!
الان فکر میکنی تو کنکور شیمی رو چند درصد میزنی؟!باتوجه به اینکه واسه المپیاد میخوندی؟!
آخه من نمیخوام از کنکور عقب بیفتم...

منا

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
بجنورد
مدال المپیاد
ریاضی وشیمی
رشته دانشگاه
مهندسی نفت

به نقل از vesal :
مرســـــــــــــــــــــــــــــــــــی!!!
الان فکر میکنی تو کنکور شیمی رو چند درصد میزنی؟!باتوجه به اینکه واسه المپیاد میخوندی؟!
آخه من نمیخوام از کنکور عقب بیفتم...
تو که هنوز وقت داری!
بشین از تابستونه امسالت نهایته استفاده رو بکن!
همون روزی 10 ساعت که گفتم!

ایشاا...که کنکورمو خوب بدم!

bmsn73

کاربر حرفه‌ای

مورتیمرو مهم نیست از کی شروع کردین، ولی مهم اینه که تا فصل 18 (یا فصل 3 از جلد 2) رو تا قبل از امتحانای ترم 2 سال دوم تموم کرده باشید... (به جز سینتیک که فک کنم فصل 14 هستش...) اوربیتال مولکولیو هم نمی خواد بخونید...
تابستون دوم به سوم و پاییزش باید بشینید وا3 دوره مفهومی کار کنیدو نگران مرحله 1 و 2 نباشید... (کتابای تخصصی شیمی فیزیک لوین یا اتکینز، آلی سولومونز یا موریسون، و تجزیه اسکوگ وست هالر، معدنی هم لازم نیست، چون خیلی فرراره)
زمستون امتحانای ترم رو که دادین، شروع کنید به حفظ کردن (!) کتابای درسی و حل سئوالای مرحله 1 سالای گذشته...
مرحله 1 که قبول شدین، تا بعد از عید نوروز استراحت کنید و تخصصیارو که تابستون خوندین مرور کنید و مسائل کتابای مشابهشو حل کنید...
نوروز که تموم شد، هرچی کتاب تست شیمی تو بازار هست (از دانش پژوهان و خوشخوان گرفته تا قلمچی و گاج و ...) بگیرید و پس از مطالعه دقیق کتابای درسی و مرور روی مورتیمر، بشینید روزی چندین ساعت تست بزنید... باید rate جواب دادنتون بالای 95 باشه!! بعدش شروع کنید به حل نمونه سئوالای مرحله 2 (هم تستیاش و هم تشریحیاش) مرحله 2 هم که دادید، امتحان نهاییا شرو می شه... دیگه المپیادو فراموش کنیدو بچسبید به امتحانا... تا قبل از اعلام نتایج... اگه قبول نشدین، خیلی ضرر نکردین، چون امتحان نهاییاتونو خوب دادیدو وقتم زیاده وا3 کنکور... اگرم قبول شدید، دانشگاه خوب 100% قبولید... چون قراره از امثال سهمیه نقره و برنز بشه 20%... و این یعنی شما رتبه 4رقمیم بشین هرجا بخواین می 2نید قبول بشین.. (شاید مثلاً برق شریف نشین!)... حالا دیگه فقط به طلا شدن فکر کنید... تا قبل از شروع دوره، فقط آزمایشگاتونو قوی کنید و مساله های موازیو حل کنید (یعنی اگه مثلاً شیمی فیزیک لوینو خوندین، مسائلشم تا قبل عید حل کردید، حالا بشینید مسائل شیمی فیزیکای دیگرو مثل اتکینز کامل و مفهومی حل کنید) تو دوره هم چون درساشو از قبل خوندین، بچسبین به شیمی معدنی... ایشالله طلا می شید!!

اووففف! چقد طول کشید! plz اگه کمکتون کرد، امتیاز مثبت بدین!!! tnx!

vesal

کاربر فوق‌فعال
نام مرکز سمپاد
فرزانگان1
شهر
اهواز
مدال المپیاد
یه زمانی المپیادی بودم

به نقل از bmsn73 :
مورتیمرو مهم نیست از کی شروع کردین، ولی مهم اینه که تا فصل 18 (یا فصل 3 از جلد 2) رو تا قبل از امتحانای ترم 2 سال دوم تموم کرده باشید... (به جز سینتیک که فک کنم فصل 14 هستش...) اوربیتال مولکولیو هم نمی خواد بخونید...
تابستون دوم به سوم و پاییزش باید بشینید وا3 دوره مفهومی کار کنیدو نگران مرحله 1 و 2 نباشید... (کتابای تخصصی شیمی فیزیک لوین یا اتکینز، آلی سولومونز یا موریسون، و تجزیه اسکوگ وست هالر، معدنی هم لازم نیست، چون خیلی فرراره)
زمستون امتحانای ترم رو که دادین، شروع کنید به حفظ کردن (!) کتابای درسی و حل سئوالای مرحله 1 سالای گذشته...
مرحله 1 که قبول شدین، تا بعد از عید نوروز استراحت کنید و تخصصیارو که تابستون خوندین مرور کنید و مسائل کتابای مشابهشو حل کنید...
نوروز که تموم شد، هرچی کتاب تست شیمی تو بازار هست (از دانش پژوهان و خوشخوان گرفته تا قلمچی و گاج و ...) بگیرید و پس از مطالعه دقیق کتابای درسی و مرور روی مورتیمر، بشینید روزی چندین ساعت تست بزنید... باید rate جواب دادنتون بالای 95 باشه!! بعدش شروع کنید به حل نمونه سئوالای مرحله 2 (هم تستیاش و هم تشریحیاش) مرحله 2 هم که دادید، امتحان نهاییا شرو می شه... دیگه المپیادو فراموش کنیدو بچسبید به امتحانا... تا قبل از اعلام نتایج... اگه قبول نشدین، خیلی ضرر نکردین، چون امتحان نهاییاتونو خوب دادیدو وقتم زیاده وا3 کنکور... اگرم قبول شدید، دانشگاه خوب 100% قبولید... چون قراره از امثال سهمیه نقره و برنز بشه 20%... و این یعنی شما رتبه 4رقمیم بشین هرجا بخواین می 2نید قبول بشین.. (شاید مثلاً برق شریف نشین!)... حالا دیگه فقط به طلا شدن فکر کنید... تا قبل از شروع دوره، فقط آزمایشگاتونو قوی کنید و مساله های موازیو حل کنید (یعنی اگه مثلاً شیمی فیزیک لوینو خوندین، مسائلشم تا قبل عید حل کردید، حالا بشینید مسائل شیمی فیزیکای دیگرو مثل اتکینز کامل و مفهومی حل کنید) تو دوره هم چون درساشو از قبل خوندین، بچسبین به شیمی معدنی... ایشالله طلا می شید!!

اووففف! چقد طول کشید! plz اگه کمکتون کرد، امتیاز مثبت بدین!!! tnx!
وای...
مخم سوت کشید...
سعی میکنم اجراش کنم...!!!
شما بااین برنامه ریزی دقیق باید نتیجه ی خوبی گرفته باشی!نه؟!

bmsn73

کاربر حرفه‌ای

به نقل از vesal :
وای...
مخم سوت کشید...
سعی میکنم اجراش کنم...!!!
شما بااین برنامه ریزی دقیق باید نتیجه ی خوبی گرفته باشی!نه؟!

منم در حال اجرا هستم! دارم تخصصیارو می خونم!! آلی و نسبتاً تموم کردم، شیمی فیزیکم کامل تموم کردم دارم مسأله می حلم... تجزیه هم چند هفتس که شروع کردم!

اولش سخت بنظر می رسه، ولی مورتیمرو که خوب بخونی، بقیش راه میفتی و خیلی سریع می تونی تموم کنی و دیگه مسأله حل کردن مهم می شه!! فقط یکم ممکنه تو شروع شیمی فیزیک با انتگرال و مشتق مشکل بهم بزنی... اونم حداکثر یکماهه رفع می شه، مطمئن باش!

vesal

کاربر فوق‌فعال
نام مرکز سمپاد
فرزانگان1
شهر
اهواز
مدال المپیاد
یه زمانی المپیادی بودم

به نقل از bmsn73 :
منم در حال اجرا هستم! دارم تخصصیارو می خونم!! آلی و نسبتاً تموم کردم، شیمی فیزیکم کامل تموم کردم دارم مسأله می حلم... تجزیه هم چند هفتس که شروع کردم!

اولش سخت بنظر می رسه، ولی مورتیمرو که خوب بخونی، بقیش راه میفتی و خیلی سریع می تونی تموم کنی و دیگه مسأله حل کردن مهم می شه!! فقط یکم ممکنه تو شروع شیمی فیزیک با انتگرال و مشتق مشکل بهم بزنی... اونم حداکثر یکماهه رفع می شه، مطمئن باش!
ممنون از روحیه دهی...
فعلا سعی میکنم مورتیمرو زودتر تمام کنم...
بعد گفته های شمارو مو به مو اجرا میکنم...

bmsn73

کاربر حرفه‌ای

به نقل از vesal :
ممنون از روحیه دهی...
فعلا سعی میکنم مورتیمرو زودتر تمام کنم...
بعد گفته های شمارو مو به مو اجرا میکنم...

کلاس چندمی مگه؟

vesal

کاربر فوق‌فعال
نام مرکز سمپاد
فرزانگان1
شهر
اهواز
مدال المپیاد
یه زمانی المپیادی بودم

به نقل از bmsn73 :
کلاس چندمی مگه؟
با اجازتون میرم دوم دبیرستان..

bmsn73

کاربر حرفه‌ای

به نقل از vesal :
با اجازتون میرم دوم دبیرستان..

خب دوم دبیرستان بهترین سال عمر من بود! درسا خیلی آسونن... با معاونتون پایه باش بذاره درسای الکیو سر کلاس نری، برو با خیال راحت مورتیمرو بخونش... قشنگ و کامل حلاجیش کن برای خودت... چند بار برگرد از اول دوره کن و... یعنی باید باهاش انس بگیری!! المپ بسیجم بد نیست شرکت کنی، چون دورش خوبه... به هیچ عنوان تست حل نکن... اگه مسائل مورتیمر کفایت نکرد، برو سراغ "چگونه مسائل شیمی را حل کنیم..." این روندو ادامه بده تا امتحانای خرداد... بعد از امتحانا شروع کن به شیمی تجزیه یا شیمی فیزیک خوندن... هرکدوم بیشتر دوس داری!

بالا