• اگر سمپادی هستی همین الان عضو شو :
    ثبت نام عضویت

ابطال سهمیه هیئت علمی

شما در كنكور از چه سهميه هايى برخوردارين؟

• رای‌دهندگان
    91
نام مرکز سمپاد
فرزانگان امین
شهر
اصفهان
سال فارغ التحصیلی
1390
پاسخ : ابطال سهمیه هیئت علمی

به نقل از H O S E I N :
اونی که با سهمیه شاهد و ... قبول میشه هم جلبک نیست ... حداقل اونایی که تهران و شریف میرن در حد بقیه هستن ...
رتبه 25 شاهد رتبه کشوریش 2000 هست و برق شریف قبول میشه.سطحش با بقیه یکیه؟!

Lorca

کاربر فوق‌حرفه‌ای
دانشگاه
دانشگاه تهران
رشته دانشگاه
زیست‌شناسی سلولی و مولکولی

اگر به گرفتن حق باشه، خیلیا حقشون بیشتر از اونیه که توی کنکور می گیرن؛ سیستم کنکور طبق تعریف، مثلا باید عادلانه ترین سیستم ممکن باشه؛ باید همه توی یک شرایط برابر رقابت کنن؛ این وسط یکی بیاد، هر چقدر هم نخبه باشه و درسش خوب باشه، گند بزنه تو کنکور بشه 5000، این عادلانه ست که چون باباش جانبازه، شهیده، عضو هیأت علمیه یا هر رانت دیگه ای، اینطوری براش جبران بشه؟ از این آدم ها مگه کمن؟ این چه جور رقابت برابریه؟
ضمناً، به هیچ عنوان درست نیست که سهمیه هیأت علمی رو در برابر سهمیه شهدا و جانبازان بدونین و بخواین اینطوری توجیهش کنین. هر دوی این سهمیه ها به یک اندازه ناعادلانه و ناهنجارن.

Ehem_Ehem

Saleh
نام مرکز سمپاد
شهیدبهشتی
شهر
زنجان
سال فارغ التحصیلی
1393
دانشگاه
دانشکده فنّی دانشگاه تهران
رشته دانشگاه
مهندسی معدن
تلگرام
اینستاگرام

به نقل از raha g :
واقعا اگه سهمیه هیئت علمیو بردارن چقد خوب میشه.قابل توجه بعضیا :P :P
هرچند سهمیه شهدا و جانبازیم ی کاریش کنن بد نیس.یارو معلوم نیس مجاز میشده یا نه با سهمیه جانبازی دانشگاه تهران اونم بهترین رشترو قبول شده :-<
اینجور موارد خود به خود ریزش می کنن

مثلا شخص رزمنده ها فقط فقط خودشون سهمیه داشته باشن، باز آدم میگه که از وقتشون برای درس خوندن زدن رفتن جنگ ( که الان از 40% حدود 2 الی 3 % استفاده میشه و هر سال ظاهرا کم میشه )

اما خدایی، بچه هاشونو چمیدونم همسرشونو پسرخاله ی نوه عموی مادرشون سهمیه داشته باشن نامردیه

amir abbasi

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
دبیرستانِـــ CNIHS یا همون CIHS سابق
شهر
مـــشـ CO
سال فارغ التحصیلی
1393
دانشگاه
UWO

الان یه سوال داشتم.

الان قطعا سهمیه هیئت علمی حذف شده و عملی هم شده؟؟ چون آخه یه چندین سالی هس از این حرفا میزنن! :-"

علی دلاور

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
علامه حلی اراک
شهر
اراک
مدال المپیاد
المپیاد زیست
دانشگاه
علوم پزشکی ایران
رشته دانشگاه
پزشکی

خدا نکنه این حرفا چیه؟!!
وای بد بخت شدم وااااااای
ای تف تو روح این شانس یه عمر ملت رفتن اب از اب تکون نخورد حالا که به ما رسید واترقید
ما لب اقیانوس ارام که بخوایم بریم باید یه افتابه با خودمون ببریم ای تف تو این شانس
حالا شاید خبر موثق نباشه [-o< [-o< [-o< [-o<

sandra

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
96
دانشگاه
خوارزمی

این سهمیه ی هییت علمی اخر نامردیه والا :-s
یکی از دوستام با 500 با بدبختی مکانیک تبریز قبول شد بعد اون یکی که س هییت علمی داشت با 880رفت مکانیک تهران
اینم شد عدالت؟؟؟؟

علی دلاور

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
علامه حلی اراک
شهر
اراک
مدال المپیاد
المپیاد زیست
دانشگاه
علوم پزشکی ایران
رشته دانشگاه
پزشکی

نه اقا من یه تحقیق میدانی کردم دیدم دیوان عدالت گفته بود که وزارت خونه نمی تونست خودش این قانون را بگذاره باطلش کرده بود بعد تو هیات دولت دو باره تصویب شد اقایون نترسن!

raha g

کاربر فعال
نام مرکز سمپاد
farzanegan
شهر
bojnord
مدال المپیاد
شيمي
دانشگاه
اميركبير
رشته دانشگاه
نفت

به نقل از علی دلاور :
خدا نکنه این حرفا چیه؟!!
وای بد بخت شدم وااااااای
ای تف تو روح این شانس یه عمر ملت رفتن اب از اب تکون نخورد حالا که به ما رسید واترقید
ما لب اقیانوس ارام که بخوایم بریم باید یه افتابه با خودمون ببریم ای تف تو این شانس
حالا شاید خبر موثق نباشه [-o< [-o< [-o< [-o<
بشین خودت درس بخون X-( X-( X-(
میخواستم ی بحث سیاسی بکنم و از اوضاع مملکت بگم که خب میترسم هنوز پستمو ارسال نکردم دستگیر بشم :D :D :D
درمورد سهمیه شاهدم اینکه باباش رفته جبهه بچه رو سننه!!!!!!
با تعصبم اینقد نگاه نکنین.نمیدونم چرا هرچی پست میدم به دلایل امنیتی یا احتمالا بی ادبی حذف میشه :-< :-<

konkor nearby

کاربر جدید
نام مرکز سمپاد
farzanegan
شهر
البرز
مدال المپیاد
zaban

be nazare man harkoom az in afrad ye khedamti b jamee kardan o doolat bayad ye joori javabe talash hashoon ro bede hala che shahid o janbaz ya heiat elmi. mosalaman oona chizi joz inke bachehashoon beran danesga nemikhan . hala man tarafe kasio nemigiram vali be nazaram bayad be bache shahid sahmie bedan vali kamtar .

لطفی

کاربر نیمه‌فعال
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
قم
مدال المپیاد
شیمی
دانشگاه
ان شاالله شهید بهشتی
رشته دانشگاه
ان شاالله پزشکی

دوستان
اعتماد به نفستون حفظ کنین
تک رقمی ها که نیاز به سهمیه ندارن حالا چه حذف بشه و چه نشه...

armin2557

کاربر فوق‌فعال
نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی
شهر
ارومیه
مدال المپیاد
مرحله اول 14مین المپیاد زیست
دانشگاه
دانشگاه علوم پزشکی اصفهان
رشته دانشگاه
داروسازی

به نقل از parasto jooon :
بابا شهید و جانباز و همه ی اینا سهمیه دارن خوب ماهم داشته باشیم چی میشه؟؟؟
شهید و جانباز واسه مملکت زحمت کشیدن ولی هیئت علمیواسه خودش زحمت کشیده پز استادیشو میده حقوقشو میگیره
هم پول داشته باشن کلاسو کتاب داشته باشن هم سهمیه بعد اونوقت کسایی که از روستا میخوان کنکور بدن نه سهمیه دارن نه .....
این یه نوع اشرافیته یه نوع فاصله طبقاتی که خدا کنه جمعش کنن

hermes

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
دبیرستان شهیداژه ای 1
شهر
اصفهان
سال فارغ التحصیلی
92
دانشگاه
صنعتى اصفهان
رشته دانشگاه
مكانيك

چه قد همه اينجا با اطلاع حرف ميزنن :)

سهميه ايثارگر(شهيد،جانباز،أسير)مستقيم حساب ميشه ، يعني همون موقع تو انتخاب رشته.يعني مستقيم ظرفيت رو پر ميكنن.

اما هيئت علمي،مازاد بر ظرفيت هست.يعني ليست ها كه بسته ميشه ، اين اقازاده ها ، معمولا قبل از شروع دانشگاه اقدام به انتقال ميكنن.

عادلانه نيست،اما غير عرف هم نيست،پدر شمار يك سينما كار ميكند، بليط ها تمام شده اند و صندلي خالي نمانده است،پدر شما برايتان يك صندلي پلاستيكي اضافه در سالن ميگذاردد:)

akijoon

کاربر نیمه‌فعال
نام مرکز سمپاد
شهید هاشمی نژاد2
شهر
مشهد
مدال المپیاد
المپیاد شیمی
دانشگاه
امیرکبیر
رشته دانشگاه
عمران

اینکه سهمیه هیئت علمی ی جور اشرافیته حرف درستیه.ولی درمورد سهمیه شاهد نباید خیلی بد به این موضوع نگاه کنیم.اولا اینکه الان بچه های سهمیه شاهد خیلی کم شدن دوما اینکه سهمیه شاهد مازاد بر سهمیه مناطق حساب میشه.ینی اینکه اونا جای کسی رو نمیگیرن.یه بودجه ای خود بنیاد شهید درنظر میگیره وبه دانشگاها میده تا واسه این بچه ها ظرفیت ایجاد کنند ینی بود و نبود این سهمیه تو سهمیه دیگران تاثیری ایجاد نمیکنه.از یه نظر دیگه هم ب نظر من نمیشه گفت که این سهمیه به ناحق گذاشته شدن.چون مثلا پدرهای این بچه ها رفتن جنگیدن درحالیکه ببخشین پدر مادرای بقیه خوردن وخابیدن و تحصیل کردن ومثلا شدن استاد دانشگاه وسهمیه دار هم شدن درحالیکه پدرای بچه های سهمیه شاهد ی جورایی فرصت تحصیلشونو از دست دادن.به نظر من این حق نیست که مثلا فرزند یه نفر که نه جنگ رفته نه حتی شاید اعتقاد درست وحسابی به اون هشت سال داره بره بهترین دانشگاها بشینه(البته این حق هرکسیه که تلاش میکنه)بعد فرزند اون کسیکه رفته جبهه و مثلا سواد درست وحسابی نداره به به دلایل مختلف نتونه بره.دیگه یه سری از دانشجو ها هم باید ازین قشر باشن.البته نباید از حق دیگران به این بچه ها داد که نمیدن.بارها من خودم دیدم که یه فردی که مثلا دکتره یا مهندسه چطو با یه فرد بی سواد یا کم سواد برخورد میکنه.خب مثلا بیایم فرض کنیم اون دکتره کسی هست که اصلا اعتقادی به این جنگ ناخاسته نداشته و اون موقع هم از جنگ فرار کرده و الان برگشته و صاحب همه چی شده واون بی سواده هم کسیه که رفته جنگ و جوونی شو گذاشته پای اینکار.نمیشه جوونی اون بی سواد یا کم سواد رو برگردوند ولی میشه کاری کرد تا فرزندای اون فرد مث پدرشون نشن.البته استثنا در تمام بخش هایی که گفتم هست.حرف زیاده منم نمیخاستم بنویسم ولی اگه نمینوشتم وجدان درد میگرفتم.
سعی کنید فکر خودتونو بااین افکار مسموم نکنین.همیشه طوری عمل کنین که هیچکی نتونه چیزی که حقتونه رو ازتون بگیره.اگه یه رشته ی خوب تو ی دانشگاه خوب میخاین طوری عمل کنین که صدتا سهمیه هم اگه باشه همشون هم به ناحق باشه.بازم نتونن شمارو از حقتون باز دارن.موفق باشین :)
البته من خودم سهمیه شاهد نیستم ولی چنتا از دوستام هستن اینو گفتم تا شبهه ای ایجاد نشه مگرنه تو اصل ماجرا تغییری ایجاد نمیشه درضمن چنتا دوست سهمیه هیئت علمی هم دارم به نظرم اونا هم حق کسی رو ضایع نمیکنن چون بعد ثبت نام و قبولی تو دانشگاه انتقالی میگیرن و از سهمیه قبولی مناطق کم نمیکنن هرچندکه یه سهمیه بی خود و بی دلیله.

آبجي مرضيه

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان 2
شهر
تهران
دانشگاه
سمنان ---&gt; بهشتی
رشته دانشگاه
پزشكي

به نقل از akijoon :
اینکه سهمیه هیئت علمی ی جور اشرافیته حرف درستیه.ولی درمورد سهمیه شاهد نباید خیلی بد به این موضوع نگاه کنیم.اولا اینکه الان بچه های سهمیه شاهد خیلی کم شدن دوما اینکه سهمیه شاهد مازاد بر سهمیه مناطق حساب میشه.ینی اینکه اونا جای کسی رو نمیگیرن.یه بودجه ای خود بنیاد شهید درنظر میگیره وبه دانشگاها میده تا واسه این بچه ها ظرفیت ایجاد کنند ینی بود و نبود این سهمیه تو سهمیه دیگران تاثیری ایجاد نمیکنه.از یه نظر دیگه هم ب نظر من نمیشه گفت که این سهمیه به ناحق گذاشته شدن.چون مثلا پدرهای این بچه ها رفتن جنگیدن درحالیکه ببخشین پدر مادرای بقیه خوردن وخابیدن و تحصیل کردن ومثلا شدن استاد دانشگاه وسهمیه دار هم شدن درحالیکه پدرای بچه های سهمیه شاهد ی جورایی فرصت تحصیلشونو از دست دادن.به نظر من این حق نیست که مثلا فرزند یه نفر که نه جنگ رفته نه حتی شاید اعتقاد درست وحسابی به اون هشت سال داره بره بهترین دانشگاها بشینه(البته این حق هرکسیه که تلاش میکنه)بعد فرزند اون کسیکه رفته جبهه و مثلا سواد درست وحسابی نداره به به دلایل مختلف نتونه بره.دیگه یه سری از دانشجو ها هم باید ازین قشر باشن.البته نباید از حق دیگران به این بچه ها داد که نمیدن.بارها من خودم دیدم که یه فردی که مثلا دکتره یا مهندسه چطو با یه فرد بی سواد یا کم سواد برخورد میکنه.خب مثلا بیایم فرض کنیم اون دکتره کسی هست که اصلا اعتقادی به این جنگ ناخاسته نداشته و اون موقع هم از جنگ فرار کرده و الان برگشته و صاحب همه چی شده واون بی سواده هم کسیه که رفته جنگ و جوونی شو گذاشته پای اینکار.نمیشه جوونی اون بی سواد یا کم سواد رو برگردوند ولی میشه کاری کرد تا فرزندای اون فرد مث پدرشون نشن.البته استثنا در تمام بخش هایی که گفتم هست.حرف زیاده منم نمیخاستم بنویسم ولی اگه نمینوشتم وجدان درد میگرفتم.
سعی کنید فکر خودتونو بااین افکار مسموم نکنین.همیشه طوری عمل کنین که هیچکی نتونه چیزی که حقتونه رو ازتون بگیره.اگه یه رشته ی خوب تو ی دانشگاه خوب میخاین طوری عمل کنین که صدتا سهمیه هم اگه باشه همشون هم به ناحق باشه.بازم نتونن شمارو از حقتون باز دارن.موفق باشین :)
البته من خودم سهمیه شاهد نیستم ولی چنتا از دوستام هستن اینو گفتم تا شبهه ای ایجاد نشه مگرنه تو اصل ماجرا تغییری ایجاد نمیشه درضمن چنتا دوست سهمیه هیئت علمی هم دارم به نظرم اونا هم حق کسی رو ضایع نمیکنن چون بعد ثبت نام و قبولی تو دانشگاه انتقالی میگیرن و از سهمیه قبولی مناطق کم نمیکنن هرچندکه یه سهمیه بی خود و بی دلیله.
هيئت علميام جاي كسيو نميگيرن به صورته مازاد ميان

akijoon

کاربر نیمه‌فعال
نام مرکز سمپاد
شهید هاشمی نژاد2
شهر
مشهد
مدال المپیاد
المپیاد شیمی
دانشگاه
امیرکبیر
رشته دانشگاه
عمران

هيئت علميام جاي كسيو نميگيرن به صورته مازاد ميان
آره همین طوره فک کنم منم گفتم.اینا ی جورایی انتقالی میگیرن تا اونجایی که میدونم

• لایک
امتیازات: fdd

minasamiei

کاربر نیمه‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان امين يك
شهر
اصفهان
دانشگاه
صنعتی شریف
رشته دانشگاه
مهندسی صنایع

بچه ها بچه ها بیخیال ! بخدا اینا همه چنسال دیگه یادتون میره . توی این مملکت n تا بی عدالتی هس.این 1 نمونه ی خیلی کوچیکه . خیلی خیلی کوچیک ! که اصن درحدی کمه که جای شما رو هم نمیگیره . بعدشم شماها (خودمم همچنین) 1 مشت دبیرستانیم(یا سالای اول دانشگاه) ک داغیم فلن . تو جو کنکوریم. بخدا چندسال دیگه میبینید نتیجه این چیزارو . اونی که به زور خودشو چپوند کامپیوتر شریف برفرض چی میشه و اونی که با علاقه و درس خوندن همون کامپیوتر امیرکبیر(که خیلی هم خوبه) رفت چی . اینا دسته ای هسن که همیشه اون ته ها هسن . کسی هم هست که به فرض مکانیکشو برق کرده . اونم حرص خوردن نداره . شما اگه الان به جا این بحثا این وقتو میزاشتی درس میخوندی چه بسا میووردی اون 1کم تفاوتو .
خیلی قوانین داره این هیئت علمی هم . اولا که مال انتقال به شهر خود طرفه اصلش(درست اجرا بشه) . ینی مثن طرف دانشگاه علم وصنعت م.شیمی اورده بیاد بکنه برق صنعتی اصفهان.نه اینکه برق اصفهانو بکنه برق تهران. این اصلشه . + شریف که اصلا بحثش جداس . قبول نمیکنه . "خود دانشگاه" قبول نمیکنه و این اختیار رو هم داره . حالا کسی این کارو کرده مال پارتیش بوده تو شریف. که پارتی بازی همه جا هست . اما سهمیه جانباز و ... از همون اول توی رتبه لحاظ میشه و دانشگاه نمیتونه بگه قبول نمیکنم ! 1 درصدی از ظرفیتشه که اختصاص داره به این گروه.

بخدا ب پیر و پیغمبر ، اصلا ارزش حرص و حتی این همه بحث رو نداره . خواهرمن همون چیزی که اورد رو رفت منم همینکارو میکنم . چون این که ادم بزور بچپه توی دانشگا و رشته ای که از خودش بالاتره و اونجا مجبور باشه زور بزنه ک بازم چزو آخرا باشه همیشه ، اخر و عاقبت خوبی نداره .

درس بخونید / درس بخونیم .

آبجي مرضيه

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان 2
شهر
تهران
دانشگاه
سمنان ---&gt; بهشتی
رشته دانشگاه
پزشكي

به نقل از minasamiei :
بچه ها بچه ها بیخیال ! بخدا اینا همه چنسال دیگه یادتون میره . توی این مملکت n تا بی عدالتی هس.این 1 نمونه ی خیلی کوچیکه . خیلی خیلی کوچیک ! که اصن درحدی کمه که جای شما رو هم نمیگیره . بعدشم شماها (خودمم همچنین) 1 مشت دبیرستانیم(یا سالای اول دانشگاه) ک داغیم فلن . تو جو کنکوریم. بخدا چندسال دیگه میبینید نتیجه این چیزارو . اونی که به زور خودشو چپوند کامپیوتر شریف برفرض چی میشه و اونی که با علاقه و درس خوندن همون کامپیوتر امیرکبیر(که خیلی هم خوبه) رفت چی . اینا دسته ای هسن که همیشه اون ته ها هسن . کسی هم هست که به فرض مکانیکشو برق کرده . اونم حرص خوردن نداره . شما اگه الان به جا این بحثا این وقتو میزاشتی درس میخوندی چه بسا میووردی اون 1کم تفاوتو .
خیلی قوانین داره این هیئت علمی هم . اولا که مال انتقال به شهر خود طرفه اصلش(درست اجرا بشه) . ینی مثن طرف دانشگاه علم وصنعت م.شیمی اورده بیاد بکنه برق صنعتی اصفهان.نه اینکه برق اصفهانو بکنه برق تهران. این اصلشه . + شریف که اصلا بحثش جداس . قبول نمیکنه . "خود دانشگاه" قبول نمیکنه و این اختیار رو هم داره . حالا کسی این کارو کرده مال پارتیش بوده تو شریف. که پارتی بازی همه جا هست . اما سهمیه جانباز و ... از همون اول توی رتبه لحاظ میشه و دانشگاه نمیتونه بگه قبول نمیکنم ! 1 درصدی از ظرفیتشه که اختصاص داره به این گروه.

بخدا ب پیر و پیغمبر ، اصلا ارزش حرص و حتی این همه بحث رو نداره . خواهرمن همون چیزی که اورد رو رفت منم همینکارو میکنم . چون این که ادم بزور بچپه توی دانشگا و رشته ای که از خودش بالاتره و اونجا مجبور باشه زور بزنه ک بازم چزو آخرا باشه همیشه ، اخر و عاقبت خوبی نداره .

درس بخونید / درس بخونیم .
اگه 90 در صد نمره ي اخرين فرد قبولي رشته ي مورد نظر تو منطقه و جنسيت خودتشو كسي بياره شريف ميتونه بره پارتيم نميخواد

بالا