• اگر سمپادی هستی همین الان عضو شو :
    ثبت نام عضویت

مراکز سمپاد تازه تاسیس، سمپاد روبه نابودی ؟

• شروع کننده موضوع Nz
  • تاریخ شروع

first amir

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
نام مرکز سمپاد
هاشمی نژاد 1
شهر
مشهد
سال فارغ التحصیلی
91
دانشگاه
فردوســـی
رشته دانشگاه
مـهـنــدســی شــیـمــی / حسابداری / روانــشناســی
پاسخ : مراکز سمپاد تازه تاسیس، سمپاد روبه نابودی ؟

فقط ميتونم بگم متاسفم
زمان ما به معناي واقعي كلمه استعدادهاي درخشان جدا ميشدن
قصد تعريف ندارم اما گزينش رو برنامه بود
نه مثل الان كه مشهد تو هر ناحيش يه سمپاد زده
به نظرم الان آموزش و پرورش كشور دو بخش داره
آموزش پرورش استثنايي و هر كي اونجا پذيرفته نشد سمپادي ميشه
نه؟؟

AliRezA.☺

کاربر فوق‌فعال
نام مرکز سمپاد
علامه حلی
شهر
اراک
مدال المپیاد
به ما نميخوري عزيزم...
دانشگاه
تا ببينيم چي ميشه...
رشته دانشگاه
پزشكي... 100 درصد

ما که تو کلاس اصلا تیژوش نداریم چیزی به نامه تیژوش الان دیگه با این وضعیت دیگه‌ام بین رفته ما در کل مدرسه ۱ نفر هم نداریم که مآلاً همون چیزی که سر کلاس گفت می‌شه رو کاملا درک کنه و نخواد وقتی‌ رفت خونه خودشو جر بده

همه با پارتی بعضی‌ یا زور پدر و مادر اومدن تو تیزهوشان.... s

Crixalis

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
علامه حلی ۲
شهر
تهران
دانشگاه
امیرکبیر
رشته دانشگاه
مهندسی صنایع

به نقل از فاطمـه :
الان واقعا نمیدونم تو خود تهران چن تا فرزانگان و حلی داریم! فرزانگانو که تا 6 رو خبر دارم!
افزایش مراکز سمپاد و ورودی اون، باعث میشه دانش آموزایی وارد سمپاد شن که واقعا اون جور که باید و شاید شایستگی درس خوندن تو این مراکزو ندارن، من خودم امسال هرکسی رو میدیدم میگفت که تیزهوشان قبول شده! کسی که وقتی تو مدرسه ی عادی درس میخونه جزو دانش آموزای متوسط یا حتی ضعیف محسوب میشه
خب این یعنی این که دبیرا سطح کلاس و با سطح متوسط دانش آموزا یکی میکنن تا همه ی دانش آموزا بتونن درس رو متوجه شن و در این صورت هم سطح علمی همه ی دانش آموزا میاد پایین هم حق دانش آموزایی که واقعا تیزهوش بودن و سمپاد حقشون بوده، ضایع میشه
مشکلا خیلی زیاده
مثلا سر همین موضوع که اشتباه مرکز بوده، دانش آموزای مراکز قدیمی و اصلی با ورودی های جدید مشکل پیدا کردن
در صورتی که ورودی های جدید هیچ نقشی تو این طرح نداشتن
مثلا به مرکز ما میگن 4d به جای چاردانگه، دانش آموزای یکی از فرز های تهران، به دانش آموزای مدرسه ی ما توهین کرده بودن، بعد ما اومدیم گفتیم این چه رفتاریه؟ اینا برگشتن جواب میدن که چون به مدرستون میگن 4d بچه های ما فک کردن که شما همون بچه های فرز 4 جدیدالتاسیس این، به همین دلیل این رفتارو باهاتون داشتن
من دارم واقع بینانه به موضوع نیگا میکنم و میبینم که واقعا کاری از دست ما ساخته نیست، با این قسمت از حرفای آقای امیرخانی شدیدا موافقم که اطمینان داشته باشین ایران به سلاح هسته ای دست پیدا کرده! حالا از راه های مختلف دارن سمپادو نابود میکنن، اما ما تنها کاری که میتونیم کنیم همینه که حداقل این اختلافای بوجود اومده بین خودمون رو از بین ببریم
یه لحظه!!!!!!
چی شد الان؟؟
ببین اولا مساءل مدرسه شما که یه انسانی فرز 4 رو با 4d اشتباه گرفته اصن به ما مربوط نمیشه
داریم کلی بحث میکنیم ... این مشکل انقد بزرگه واقعا!!!!؟ خو از این به بعد میفهمه فرز 4 دانگس ... دیگه!؟ :-"
...
بعدشم
بر فرض حلی 1 30 تا دانش آموز تو یه کلاس داره خب؟
الان خودشون معتقدن ما حلی واقعی هستیم و سطح دانشمون بیشتره(حالا یا هست یا نیس کاری نداریم)
الان معلم تو حلی 1 باید بدتر درس بده که حلی n تاسیس شده مثلا؟؟؟؟ :-"
من قبلش هم گفتم سطح سواد تو حلی 1 که پایین نمیاد خب
پس اونا نتایج خوبشونو حفظ میکنن
جدیدا هم اگه شایستگی داشته باشن ممکنه بعضی جاها از یک هم بهتر باشن
...
پس اینکه سطح سواد میاد پایین و اینا رو اصلا نگین!
مگه ما اومدیم حلی 1 بخونیم که سطح سوادشون بیاد پایین و اینا
...
بنابراین حلی 1 همیشه هست با همون رتبه ها...با همون افتخارات :)

تکبیر! :))

baroon

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
یه زمانی فرزانگان تهران بودم!
شهر
تهران
دانشگاه
ولیعصر
رشته دانشگاه
معماری

به نقل از PanterA :
یه لحظه!!!!!!
چی شد الان؟؟
ببین اولا مساءل مدرسه شما که یه انسانی فرز 4 رو با 4d اشتباه گرفته اصن به ما مربوط نمیشه
داریم کلی بحث میکنیم ... این مشکل انقد بزرگه واقعا!!!!؟ خو از این به بعد میفهمه فرز 4 دانگس ... دیگه!؟ :-"
...
بعدشم
الان خودشون معتقدن ما حلی واقعی هستیم و سطح دانشمون بیشتره(حالا یا هست یا نیس کاری نداریم)
...
...
ا
طرح درسا واسه همه مدارس تعیین میشه،حالا اگه یه جایی یه دبیری بیشتر بگه با خودشه.وقتی تعداد زیاد شه و توانایی بیاد پایین سطح دروس رو میارن پایین همونطور که خودمون شاهدیم الان رسما داره کتابای وزارتی درس داده میشه .وقتی سطح درس و توقع اومد پایین همه رو میکشه پایین چون همه تحت نظر یه سازمانیم و تقریبا محتوا یکیه حالا میگم یه دبیری کمترو بیشتر میگه-مساله کلیه-سطح درسا داره میاد پایین و سمپاد داره میشه یه مدرسه معمولی-دیگه اونیم که هوشش واقعا در حد سمپاد بوده نمیتونه استفاده کنه از فضا

Crixalis

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
علامه حلی ۲
شهر
تهران
دانشگاه
امیرکبیر
رشته دانشگاه
مهندسی صنایع

به نقل از عبور :
طرح درسا واسه همه مدارس تعیین میشه،حالا اگه یه جایی یه دبیری بیشتر بگه با خودشه.وقتی تعداد زیاد شه و توانایی بیاد پایین سطح دروس رو میارن پایین همونطور که خودمون شاهدیم الان رسما داره کتابای وزارتی درس داده میشه .وقتی سطح درس و توقع اومد پایین همه رو میکشه پایین چون همه تحت نظر یه سازمانیم و تقریبا محتوا یکیه حالا میگم یه دبیری کمترو بیشتر میگه-مساله کلیه-سطح درسا داره میاد پایین و سمپاد داره میشه یه مدرسه معمولی-دیگه اونیم که هوشش واقعا در حد سمپاد بوده نمیتونه استفاده کنه از فضا
در حد کتاب تدریس نمیشه اصلا :-"
1.دبیر ر حد کشش بچه ها درس میده
2.وضعیت سازمان رو خودتون میبینید...اتفاقا هر مدرسه ای با دیگری کاملا متفاوته
3.سطح توقع ما بیاد پایین سطح توقع بچه های حلی 1 که پایین نمیاد و استعدادشون کم نمیشه...بنابراین معلم همون مطالب رو درس میده و کاری به کسی نداره
در این مورد با یکی از معلمامون که 15 ساله تو سمپاد درس میده و خودش حلی خونده صحبت کردم :)
بعد بین ما و اونا واقعا هیچگونه رابطه ای نیست (;
ینی اونا کاملا مستقلن :)

meme.rrr2

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
دبیرستان فرزانگان یک
شهر
تهران
مدال المپیاد
طلای ادبی دوره‌ی بیست‌ونه

به نقل از PanterA :
یه لحظه!!!!!!
چی شد الان؟؟
...
بعدشم
...
...

تکبیر! :))
این وقتی درست می شه که ورودیاشون همون قدر بمونه نه هرسال بیشتر بگیرن !
این در صورتی درسته که منطقه بندی نشه و بهترین ها برن حلی یک ، بعد 2 بعد 3 و ....!
اما الان ایجور نیست (;

Dawn

کاربر فوق‌حرفه‌ای
شهر
تهران

به نظر من اينم خوب نيست چون يه حسي بين بچه ها پيدا ميشه مثلا اونايي که فرز يکن شايد نسبت به فرزانگاناي ديگه حس غرور بهشون دس بده الانش که فقط براساس منطقسو به هوش طرف شايد بستگي نداره اين حسو دارن چه برسه...

Crixalis

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
علامه حلی ۲
شهر
تهران
دانشگاه
امیرکبیر
رشته دانشگاه
مهندسی صنایع

الان دقیقا بر اساس چیه؟
منطقه مدرسه قبلی؟ :-/
یا بهتر بودن؟

Dawn

کاربر فوق‌حرفه‌ای
شهر
تهران

به نقل از PanterA :
الان دقیقا بر اساس چیه؟
منطقه مدرسه قبلی؟ :-/
یا بهتر بودن؟
براساس منطقه مدرسه قبلی

first amir

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
نام مرکز سمپاد
هاشمی نژاد 1
شهر
مشهد
سال فارغ التحصیلی
91
دانشگاه
فردوســـی
رشته دانشگاه

مهم اينه كه قبلا تو پذيرش دانش آموز استعداد فاكتور مهم تري بود
يعني دانش آموزان پذيرفته شده تيزهوش بودن اما لزوما خر خون نبودن و به نظر من با خرخوني هم نميتونستن قبول شن اما الان اينطور نيست.
قبول نداريد؟

baseri

F@|-|!mEh
نام مرکز سمپاد
فرزانگان 6
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
1394
مدال المپیاد
نانو
دانشگاه
علوم پزشکی البرز

به نقل از first amir :
يعني دانش آموزان پذيرفته شده تيزهوش بودن اما لزوما خر خون نبودن و به نظر من با خرخوني هم نميتونستن قبول شن اما الان اينطور نيست.
قبول نداريد؟

آره دقیقا
الان تو مدرسه خودمون هستن که شاید لزوما تیزهوش نباشن ولی شدید خرخونن!

first amir

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
نام مرکز سمپاد
هاشمی نژاد 1
شهر
مشهد
سال فارغ التحصیلی
91
دانشگاه
فردوســـی
رشته دانشگاه

حيفه
سازمان داره از يه سري مراكز كه بچه هاش يه دستن خارج ميشه :|

hassan_m

کاربر فوق‌فعال
نام مرکز سمپاد
علامه طباطبایی بناب

زمان دکتر اژه ای خیلی بهتر بود
این حرف من نیس حرف بچه های اون دورس

first amir

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
نام مرکز سمپاد
هاشمی نژاد 1
شهر
مشهد
سال فارغ التحصیلی
91
دانشگاه
فردوســـی
رشته دانشگاه

زماني كه خود ما راهنمايي بوديم رييس آقاي اژه اي بود
اصلا از زماني كه سازمان از نظارت اون نهاد خارج شده اينجوري شده
حيييييييييف

Crixalis

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
علامه حلی ۲
شهر
تهران
دانشگاه
امیرکبیر
رشته دانشگاه
مهندسی صنایع

به نقل از first amir :
قبول نداريد؟
تیزهوش ینی چی؟
ینی هوشش بیشتره؟
ینی با هوش تر؟
منظورتو بگو بحث کنیم :D (;
...
بله استعداد فاکتور مهمتری بوده ولی تو عمل چیزی عوض نشده :)
...
یه چیز دیگه:
خود من وقتی سمپاد قبول شدم گفتن همه جا میتونی بری جز حلی 1 (ینی حلی 1 همونی بوده که الان هست ...حداقل تا امسال :-< ... بعدش واقعا نمیدونم قراره چی بشه :-ss)
فک نکنم بحث منطقه باشه چون بچه های ما که همه پخشن.
ینی خود مسولین میگن منطقه ایه ولی خودشون مزخرف زیاد میگن #S-:
نمیدونم در این مورد واقعا شک دارم
...
یه بحث اساسی هم هست که تو رفتن دانش آموزا به مدارس مختلف خیلی نقش داره، اسمش پارتیه !!!! L-:

!Muse!

کاربر نیمه‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان زینب-3
شهر
تهران
دانشگاه
پلیـــــــــ تکنیــــــکـ

به نقل از Farnoosh_H :
بچه ها 1 چیزی ُ میخوام به همتون بگم...
ما همش داریم میگیم سمپاد این جوری شده،اونجوری شده ولی خودمون هم داریم باعث این کارها میشیم تا حدودی...
یعنی ببینید نسل ما(اونایی که با من همسن ان یا بزرگ تر حتی)،تقریبا جزو ِ آخرین نسل ِ سمپاد بود که افرادی که درست انتخاب شدن اومدن تو راهنمایی و دبیرستان فرزانگان یک تهران...
ولی خداییش ما چیکار کردیم وا3 سمپاد؟!یعنی چه موفقیت هایی داشتیم که خیلی به چشم میاد؟!!!بچه های نسل های قبل از ما ، بچه هایی بودن که سمپاد ُ روی پا نگه داشتن . یعنی اگه یکم کم کاری میکردن و نمیتونستن اسم سمپاد ُ بزرگ جلوه بدن خیلی زود سمپاد از بین میرفت و کسی چمیدونه شاید این بساط ِ 11-12 تا حلی ُفرزانگان ُ اون موقع اجرا میکردن...
اما این بچه ها بودن که مانع شدن...
منظورم این نیس که همش تقصیر ماست ، اما اعتقاد دارم ما هم مقصر نیستیم.
مثلا فرض کنید پیش های ما اگه مثلا تو هر رشته 5-6تا رتبه کنکور زیر 20 داشتن ،تو هر رشته المپیاد حداقل یه دونه مدال آور داشتیم،تو مسابقه های خوارزمی ُ اینا جزو رتبه های برتر بودیم ،اونوقت مدرسه هم تمام تلاششو میکرد تا برای نسل بعد (یعنی مثلا سوم های ما)امکانات بهتر ُ بیشتری آمــــاده کنه...
و اگه این اتفاق ها میفتاد قول میدم خیلی راحت تر میشد جلوی این افزایش تعداد ِ مراکز رو گرفت !و افراد ِ کله گــُــنده ای هم پیدا میشدن تا مخالف این کار باشن!
حتی هنوز هم به نظرم میشه 1 کارایی کرد ، ولی ما همه متاسفانه چون "زیادی ِ مراکز" دلیلی ِ وا3 پسرفتمون شده (خودمون این جوری فکر میکنیم)خودمون تلاشی برای "بــهــتــر" شدن نمیکنیم...
حداقل سعی کنیم اُبــُــهــَـــت ِ فرزانگان و حلی های 1و2و حتی 3 رو حفظ کنیم ...

×دلیل ویرایش: درست شدن اشتباهات تایپی!
موافقم که اکثر ما کاری (کار خاصی نکردیم)
اما اینکه ما نکردیم چندان درست نیست
ببین اول از همه باید اتحاد داشته باشیم
ینی همونی که ورودی های قبل ما داشتن
که الان خود شما با گذاشتن فرزانگان یک اینو حذفیدی(منظورم اینه که حتی تو حرفامونم تمایز میذاریم)

اما چی شد؟
یه مدیر اومد رسما نابود کرد مدرسه رو و ما ها که امسال سال المپیاد و پارسال سال پروژه هامون بود فقط داشتیم میجنگیدیم!!!

farnoosh hashemi

کاربر نیمه‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانـگان یـک
شهر
تــهــران
مدال المپیاد
مرحله دوم 24 امین المپیاد کامپیوتر -ناکامی در مرحله۳
دانشگاه
صنعتی شریف

به نقل از !luna! :
موافقم که اکثر ما کاری (کار خاصی نکردیم)
اما اینکه ما نکردیم چندان درست نیست
ببین اول از همه باید اتحاد داشته باشیم
ینی همونی که ورودی های قبل ما داشتن
که الان خود شما با گذاشتن فرزانگان یک اینو حذفیدی(منظورم اینه که حتی تو حرفامونم تمایز میذاریم)
مثلا یکی مثل من که راهنمایی سمپادی بوده
بنابه دلایلی فرز 3 هست، از جمعیت جدا شده
واینکه مدرسه قبلی من همیشه موفق بود
مثلا فرنام محبی و مهرنوش شفیعی زاده
اما چی شد؟
یه مدیر اومد رسما نابود کرد مدرسه رو و ما ها که امسال سال المپیاد و پارسال سال پروژه هامون بود فقط داشتیم میجنگیدیم!!!
برای این به اسم فرزانگان یک اشاره کردم که قدیمی ترین مدرسه ی دخترونه ی سمپاده!!!
اتحاد که باید داشته باشیم قطعا!!!موضوع اصلا این نیست که کی چه فرزانگان یا حلی ایه مهم اینه که بشه سمپادی بودن رو حفظ کرد.در ضمن در رابطه با اتحاد ، من با این مشکل دارم که همه باید با هم متحد باشن!!!ببینید اتحاد چیز خوبیه ولی منظورتون از همرو نمیفهمم!!!مثلا من که الان با زیادی ِ مراکز مشکل دارم، تا الان که nتا حلی و kتا فرزانگان زدن ُ تحمل کردم و دوس دارم با همه ی بچه هاش متحد شیم ولی وقتی مثلا22تا فرزانگان بزنن با 22تا حلی ، نظرتون اینه که ما باید با همه ی بچه های 22 تا مرکز دوست باشیم و اتحاد داشته باشیم؟!حتی با بچه هایی که اگه در مدارس عادی میبودن جزو ضعیف ها بودن؟!الان این اتحاد به چه دردی میخوره؟!
این حرفم رو توهین نگیرید ولی اون زمان که 1 فرزانگان بود ، میگفتن نسبت افرادی که پذیرفته میشن به افرادی که تیزهوش ــن پایین تره و به همین خاطر 2و3 رو زدن!!من این حرف رو قبول دارم و کار درستی بوده.حتی الانم با این که 9تا فرزانگان داریم من با بچه هاش مشکلی ندارم اما اگه این تعداد بیشتر بشه،نمیتونید از "مــــــــا"انتظار داشته باشید اونار ُ بپذیریم و "اتحاد" داشته باشیم باهاشون!

first amir

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
نام مرکز سمپاد
هاشمی نژاد 1
شهر
مشهد
سال فارغ التحصیلی
91
دانشگاه
فردوســـی
رشته دانشگاه

به نقل از Farnoosh_H :
برای این به اسم فرزانگان یک اشاره کردم که قدیمی ترین مدرسه ی دخترونه ی سمپاده!!!
اتحاد که باید داشته باشیم قطعا!!!موضوع اصلا این نیست که کی چه فرزانگان یا حلی ایه مهم اینه که بشه سمپادی بودن رو حفظ کرد.در ضمن در رابطه با اتحاد ، من با این مشکل دارم که همه باید با هم متحد باشن!!!ببینید اتحاد چیز خوبیه ولی منظورتون از همرو نمیفهمم!!!مثلا من که الان با زیادی ِ مراکز مشکل دارم، تا الان که nتا حلی و kتا فرزانگان زدن ُ تحمل کردم و دوس دارم با همه ی بچه هاش متحد شیم ولی وقتی مثلا22تا فرزانگان بزنن با 22تا حلی ، نظرتون اینه که ما باید با همه ی بچه های 22 تا مرکز دوست باشیم و اتحاد داشته باشیم؟!حتی با بچه هایی که اگه در مدارس عادی میبودن جزو ضعیف ها بودن؟!الان این اتحاد به چه دردی میخوره؟!
این حرفم رو توهین نگیرید ولی اون زمان که 1 فرزانگان بود ، میگفتن نسبت افرادی که پذیرفته میشن به افرادی که تیزهوش ــن پایین تره و به همین خاطر 2و3 رو زدن!!من این حرف رو قبول دارم و کار درستی بوده.حتی الانم با این که 9تا فرزانگان داریم من با بچه هاش مشکلی ندارم اما اگه این تعداد بیشتر بشه،نمیتونید از "مــــــــا"انتظار داشته باشید اونار ُ بپذیریم و "اتحاد" داشته باشیم باهاشون!

بحث سر اتحادشم نيست زياد
اما وقتي 9 تا تيزهوشان داريم ديگه هيچكدوم اون احساس تيزهوش بودن واقعي رو ندارن
منظورم عيارشه
قبول ندارين؟

!Muse!

کاربر نیمه‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان زینب-3
شهر
تهران
دانشگاه
پلیـــــــــ تکنیــــــکـ

به نقل از Farnoosh_H :
منم دقیقا همینو گفتم
ینی اتحاد حداقل بین سوم دبیرستانا ، دوم دبیرستانا
چون مراکز تازه تاسیس فقط اول دارن
خب وقتی سوما باهم باشن در حقیقت اکثرا راهنمایی سمپادی بودن یا دبیرستان آزمون تقریبا حقیقی دادند
منظورم این بود
با حرف امیر هم موافقم

first amir

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
نام مرکز سمپاد
هاشمی نژاد 1
شهر
مشهد
سال فارغ التحصیلی
91
دانشگاه
فردوســـی
رشته دانشگاه

الان كه ديگه هر روز يه تعداد عكس زدن تو روزنامه كه به مدارس سمپاد راه يافتن به سلامتي
خدا كنه يا درست شه يا جمعش كنن

بالا