• اگر سمپادی هستی همین الان عضو شو :
    ثبت نام عضویت

م.مودب پور

نظر شما درباره کتابهای م.مودب پور چیست؟

• رای‌دهندگان
    219
  • شروع کننده موضوع

farshidGCD

لنگر انداخته
نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی
شهر
-
سال فارغ التحصیلی
91
دانشگاه
MMU
رشته دانشگاه
IBM - ID
پاسخ : م.مودب پور

به نقل از كياناز :
اول بگم تا جايي ك من ميدونم اسمه واقعي ايشون ماندانا معيني هست...دوما من فقط كتابه كژال رو ارشون خوندم...اما شوهر خالم ميگفت كتابايه ديگشو كه خونده مثه ركسانا ياسمين پريچهر صحرا و... همشون يه فرم بودن و اخره داستان يه نفر يا هر دو نفر ميميرن...چه بد!!!اما چيزه ديگه اي نميدونم...ركسانارو تا يه جاييشو خوندم،خيلي خنديدم از دسته كارايه ماني.اگه وقت كنم حتما بقيه كتاباشونم ميخونم.كلن رمان عاشقانه ميخونم تا يه هفته بعدش يا افسردم يا دپرس يا در حالو هوايه عاشقي عققق!
نع، ماندانا معینی همسرشه[nb]ویکی پدیا[/nb] (که البته یه سریا میگن بعضی کتابای مودب پور به نام معینی امضا شده برای دور زدن ارشاد، و یه سری دیگه میگن بعضی کتابای معینی به نام مودب پور چاپ شده برای فروش بیشتر :P)

راستی من تا حالا ویکی پدیای مودب پور رو نخونده بودم، توضیح خوبی داده
م. مودب پور از نویسندگان معاصر فارسی زبان است که فعالیت هنری خود را از سال ۱۳۷۸ خورشیدی آغاز کرده و در زمینهٔ "رمان" به خلق آثار ماندگاری چون؛ "پریچهر"؛ "یاسمین"،"یلدا"،" گندم"، "رکسانا"، "شیرین" پرداخته‌است. مودب پور از بنیان گذاران سبک "نوشتار عامیانه" است و اولین نویسنده‌ای بوده که نوشتار را به مانند گفتار خلق کرد. مودب پور در غالب کتاب‌های رمان؛ به مسائل و مواردی از قبیل؛ فقر، فساد، و آمیزه‌های اخلاقی، همراه با دستمایه‌های طنز و احساسی پرداخته‌است. شاید به جرات می توان گفت که این نویسندهٔ ایرانی، جز اولین فرد یا افرادی بود، که با دستمایه قرار دادن مفهموم "ایدز" قدم در راه آگاهی بخشی افراد جامعه، بخصوص جوانان شد. نوشته‌های اون ترکیبی از طنز، اشک و لبخند است؛ همچنین با خلق دو شخصیت شوخ و جدی، توانسته جای خود را در میان قلب‌های خوانندگانش بیابد.

shshsh

sh m
نام مرکز سمپاد
فرزانگان 2
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
97
رشته دانشگاه
پزشکی

کتاب ــاش کلا یه ویژگی ــای مشترک، یه خصوصیّات ِ مشترکی دارن. دخترُ پسر عاشق میشنُ پسر غرورشُ میشکنهُ دختر پا رو قلبش میذاره و .... . یــَـنی همه ــش یه سبک ِ خاص ــه؛ و «یک کتاب را صدبار نوشتن هنر نیست» . مثه آهنگسازی میمونه که صدبار یه آهنگ ِ خاصُّ بسازه، فقط این وسط به جای ِ فا، بزنه فا دیز . خب، آیا کارش فرقی کرده با قبل؟ آیا هنر کرده؟ اصن کتاب نوشتن، نوشتن [به طور ِ کلّی ] وقتی هنر ــه که کسی که اون کتابُ میخونه، یه فایده ای براش داشته باشه . یه سود ــی داشته باشه، یه چیزی به شخصیت ِ آدم اضافه کنه حدّاقل . ولی متاسفانه این کتاب ــا این کارُ که نمیکنن هیچ، باعث میشن کسی که نوجوونه و به قول ِ معروف «داغ» ــه، بعد از خوندن ِ اون کتاب، نظرش راجب ِ دختر ِ همسایه ــشون عوض بشه . خب آخه چه سودی داره نوشتن این ــا ؟ :ا

sara4

کاربر فوق‌فعال
نام مرکز سمپاد
فرزانگان اراک

ممم!
من پریچهرو خوندم...ولی میدونم کتاباش همه شبیه همن
میدونید به نظرم ارزش نداره وقتتو بزاری براهمچین کتابایی
کلا خوشم نمیاد از مودب پور
پریچهرو که خوندم تا سه روز افسردگی حاد گرفتم،بعضیا آخرش گریه میکردن!
کتابخونه مدرسه ما همه کتاباشو داره...!
نظرم اینه ولی خب بعضیا از اینجور داستان های عاشقانه و خون آشامی و...خوششون میاد دیگه

Shery

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
بجـنورد
سال فارغ التحصیلی
95

من همه کتاباشو خوندم
اولي خوب بود...اما بقيه همش تکراري و عين هم...
همش دوتا پسر خوشتيپو خوشگلو فلان فلانن که يکي شوخه يکي جدي...
آخرم که مودب پور همه دخترا رو ميکشه!

+به نظر من هدف جناب مودب پور از نوشتن رمان صرفا فقط رمان نيست
اون از توانايي نوشتن و قلمش استفاده ميکنه تا يه چيزايي رو تو قالب رمان بگه
(اميدوارم فهميده باشين)

kosar2

کاربر فوق‌فعال
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
شاهرود
مدال المپیاد
سال بعد ایشاا...
رشته دانشگاه
اگه خدا به خواهد اقتصاد.

به نظر من با خوندن یک کتابش میتونید بفهمید کتاب های دیگه چه جورین و حتی میتونید بگید چه جوری تموم میشه رمان هاش اصلا هیجان نداره!

sogand1374

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
تبریز

یلدا،یاسمین،رکسانا،گندم رُ خوندم از کتاب هاش.

قاعده ی کلّی ِ کتاب هاش که کاملن مشخّص هست چیه و چه جوریه.

یه لحظه از خنده میترکی بعدش زار زار گریه میکنی!

همه ی ایراد هایی که گرفته شد درست هست و قبول دارم.

امّا اگه بخوایم از نقاط مثبتش هم بگیم، باید بگیم که واقعن بعضی جا ها خیلی خوب به مشکلات اشاره کرده و واقعن یک جورایی چشم ُ گوش آدم ُ باز میکنه.

مثلن توی گندم! چه قد خوب به بعضی مسائل اشاره کرده. شخصن خود من واقعن یک چیزایی رُ فهمیدم که نمیدونستم.

یه جورایی فهمیدم که دنیای خشن واقعی اطراف چی هست!

یا رکسانا! که واقعن عالی بود. واقعیت بود. چیزی بود که امکان داره خیلی اتفاق بیُفته. هر موقع رکسانا رُ میخونم نا خود آگاه گریه میکنم.

بازم تاکید میکنم که همه ی ضعف هاشو قبول دارم و میتونست خیلی بهتر عمل کنه ولی این دلیل نمیشه که نقاط مثبتش رُ در نظر نگیریم.

+

با رمان هایی مثل رمان های خانوم پور اصفهانی که مقایسه میکنم شاید از نظر هیجان و این ها کم باشه ولی از لحاظ مفهومی پر محتوا تر و کللن واقع بینانه تر هست.

میترا

میترا
نام مرکز سمپاد
دبیرستان فرزانگان ۱
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
96
دانشگاه
دانشکده‌ی هنر و معماری تهران مرکز
رشته دانشگاه
ادبیات نمایشی

داستان ـاش خیلی تکراری ـن . ینی بیشتر ِ کتاباش موضوعات تقریبن یکسان دارن ؛ شخصیت ـای ِ کتاب ـاش ـم همین طور .
نمیشه گفت نویسنده ی عالی ایه ، ولی خب بدم نیست .

melika...

کاربر نیمه‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
دبیرستان فرزانگان یک
شهر
اراک
مدال المپیاد
المپیاد کانگورو

مودب پور=کلیشه و تکرار

+وقتی دستِ یه نویسنده برات رو شد ینی دیگه کتاباشو نخون وقت تلف کردنه

مت

کاربر فوق‌فعال
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
کرمان

به نقل از Mr.KIA¹ :
اول بگم تا جايي ك من ميدونم اسمه واقعي ايشون ماندانا معيني هست...دوما من فقط كتابه كژال رو ارشون خوندم...اما شوهر خالم ميگفت كتابايه ديگشو كه خونده مثه ركسانا ياسمين پريچهر صحرا و... همشون يه فرم بودن و اخره داستان يه نفر يا هر دو نفر ميميرن...چه بد!!!اما چيزه ديگه اي نميدونم...ركسانارو تا يه جاييشو خوندم،خيلي خنديدم از دسته كارايه ماني.اگه وقت كنم حتما بقيه كتاباشونم ميخونم.كلن رمان عاشقانه ميخونم تا يه هفته بعدش يا افسردم يا دپرس يا در حالو هوايه عاشقي عققق!

يه سري ميگفتن اسمشون مرتضي مودب پوره و خانمش نويسنده ان تابستان و ننه سرما ماندانا معيني

مري

کاربر نیمه‌فعال
نام مرکز سمپاد
fARZANEGAN
شهر
آبادان

واقعيت جامعه روبيان ميكنه!
ولي هميشه كه همه چيزانقدربدتموم نميشه كه اشك مابدبختارودربياره! [-(

منا

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
بجنورد
مدال المپیاد
ریاضی وشیمی
رشته دانشگاه
مهندسی نفت

من پریچهر کژال و یاسمین رو خوندم
راستش سبک کتاباش تقریبا مثل هم هست
همیشه شخصیت اصلی با کسی همراه هست که با شوخیها و مزه پرونیهاش تلخی داستان رو کم میکنه
کژال که خیلی بنظرم ضعیف بود اما پریچهر و یاسمین به نسبت خوب بودن
کلا بین رمانهای ایرانی که توی این دوره زمونه مد شدن,م.مودب پور قوی تر عمل کرده

maziar

مازیمون
نام مرکز سمپاد
علامه حلی
شهر
تهران، استانبول، کوالالامپور، اُسلو!
دانشگاه
Universitetet i Oslo
رشته دانشگاه
ریاضی، CS، نانو الکترونیک

داستان هاش داستان عاشقی هایه احمقانه ای که همیشه هم دو شخصیت مرد داره و یک یا دو تا زنه اصلی. تهشم هیچی نمیشه.

اگه دو تا کتابشو خونده باشی می تونی روند سومی رو بعده ۱۰ صفحه اول حدص بزنی. از اون خواستگاریش بگیر تا اون زنه قالی باف و اون دختره با سوپر پوعر. (Super power)

داستان هاش برایه صرف طنز نوشته شدن و فکر کنم به درد بجه راهنمایی ها فقط می خورن. چون شوخی هاش حتا برایه یه دبیرستانی با مزه هم نیست دیگه.

فکر کنم تقریبن تمام کتاب هاش اینطوریه. یه جوری باید انگار حتمن تو همه کتاب هاش جامعه اروپا و امریکا رو نامناسب و اینا نشون بده بعدش هم بگه ایران مثلن وطنه منه و از این حرف هایه بی ربط که همه میدونیم. بعدشم شروع می کنه از زبون یه مرد یا یه زنی کله خاطراتشو می کشه بیرون.

یا مثلن یکیش بود که صرفن هدفش این بود که قبل انقلاب و قلعه و اینا که میدونید احتمالن باعث صدمه زدن به مردم می شده چون مراقب بوده کسی مریضی نداشته باشه! (بازم احتمالن منظورمو میدونید)

در کل از اون کتاب هایی بود کتاب هاش که اگه می تونستم برگردم عقب حتمن نمی خوندمشون.

نه به عنوان طنز میشه ازش یاد کرد نه ارزشه داستانی داره و نه ادبی.

همش تقصیر یه دوسته نابابه X_X =)) #-o

venusi

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
-
سال فارغ التحصیلی
93
رشته دانشگاه
ادبیات نمایشی

به نقل از ااــهــــه.م :
اتفاقا"....
بده حقیقت جامعه رو میگه!اتفاقا" من همه ی کتاباش و خووندم شاید یکم زیاد از حد میره توو عاشقی یا خلافش و پایان قشنگیم او صولا" نداره!ولی هم بلده چطور داستانش و قابل دیدن کنه..هم واقع بین و کامل مینویسه!من که همه جوره قبوولش دارم هم خودش و هم همسرش معینی....
ممنون
حقیقت جامعه ای ک شما توشی تنها مشکله پسرا عشقه؟همشون پولدارن؟
دم جامعه شما گرمممممممممممممممممممممممممممممم

cid

کاربر فوق‌فعال
نام مرکز سمپاد
فرزانگان ،ری
شهر
تهران
رشته دانشگاه
معماری
تلگرام
اینستاگرام

تنها خوبی داستاناش این بود که همیشه خوب تموم نمیشد

shaylin

کاربر فوق‌فعال
نام مرکز سمپاد
farzanegan
شهر
khorasan

به نقل از مازیمون :
داستان هاش داستان عاشقی هایه احمقانه ای که همیشه هم دو شخصیت مرد داره و یک یا دو تا زنه اصلی. تهشم هیچی نمیشه.

اگه دو تا کتابشو خونده باشی می تونی روند سومی رو بعده ۱۰ صفحه اول حدص بزنی. از اون خواستگاریش بگیر تا اون زنه قالی باف و اون دختره با سوپر پوعر. (Super power)

داستان هاش برایه صرف طنز نوشته شدن و فکر کنم به درد بجه راهنمایی ها فقط می خورن. چون شوخی هاش حتا برایه یه دبیرستانی با مزه هم نیست دیگه.

فکر کنم تقریبن تمام کتاب هاش اینطوریه. یه جوری باید انگار حتمن تو همه کتاب هاش جامعه اروپا و امریکا رو نامناسب و اینا نشون بده بعدش هم بگه ایران مثلن وطنه منه و از این حرف هایه بی ربط که همه میدونیم. بعدشم شروع می کنه از زبون یه مرد یا یه زنی کله خاطراتشو می کشه بیرون.

یا مثلن یکیش بود که صرفن هدفش این بود که قبل انقلاب و قلعه و اینا که میدونید احتمالن باعث صدمه زدن به مردم می شده چون مراقب بوده کسی مریضی نداشته باشه! (بازم احتمالن منظورمو میدونید)

در کل از اون کتاب هایی بود کتاب هاش که اگه می تونستم برگردم عقب حتمن نمی خوندمشون.

نه به عنوان طنز میشه ازش یاد کرد نه ارزشه داستانی داره و نه ادبی.

همش تقصیر یه دوسته نابابه X_X =)) #-o
صدتا لایک گل گفتی :D
ینی با چه انگیزهای اینارو مینویسه؟ ~X(
نصف رماناش اسمشون اسم دختره.........هههههههههههه L-:

f.light

کاربر فعال
نام مرکز سمپاد
دبیرستان فرزانگان یک تهران
شهر
تهران

بابا من یه کتاب اگه اشتباه نکنم خواستگاری یا انتخاب بود از ش خوندم.دیگه تا عمر دارم از اسم م.مودب پور فراری ام! :-&
کلا نویسنده های ایرانی که رمان می نویسن اکثریت ,نه همه, رماناشون عاشقانه است که ارزش ورق زدنم نداره چه برسه به نقد و این حرفا!

صبا شفق

کاربر فعال
نام مرکز سمپاد
دبیرستان فرزانگان 2
شهر
تهران

من رمان دریا و یاسمین و گندم آقای مودب پور رو وقتی دوم و سوم راهنمایی بودم خوندم شاید الان که بزرگتر شدم میبینم کتاباشون اونقدر هم که طرفدار داره خوب نیست و شاید اصلا خوب نیست کتابای آقای مودب پور به درد کسی میگرده که کتاب رو برای سرگرمی میخونه و هدف یادگیری نداره البته زمانی که من رمان دریا رو خوندم واقعا نکته اخلاقی خوبی درش نهفته بود که من در 12 سالگی نمیدونستم ولی در آخر میتونم بگم که کتابهای بیشتری هستند که میتونن هم سرگرمی و هم یادگیری رو توامن داشته باشن و بهتره برای مطالعه ی کتابهای ایشون نویسنده وقت نذاریم.

fateme.RMA

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
نام مرکز سمپاد
فرزانگان یک
شهر
مشهد
سال فارغ التحصیلی
1393
رشته دانشگاه
پزشکی

با عرض معذرت خدمت کسایی که کتاباشو میخونن، باید بگم که داستانای ایشون از افتضاح هم فراتره! یکیشو خوندم دومیشو در حدی بود که 5 صفحه درمیون میخوندم هیچ نکته خاصی از داستان رو هم از دست نمیدادم :| سوژه های تکراری، شخصیت های تکراری و کلن تکرار تکرار و تکرار!
یادمه یه بار دبیر ادبیاتم یه کتاب از ایشون رو دست یکی از بچه ها دید گفت چیز بهتر از این نداری بخونی اون هم کلاسی ما گفت میدونم خوب نیس فقط برای وقت پرکنی میخونم دبیرمم گفت حتا ارزشش از وقت پرکنیم کمتره! واقعا وقتی کتاب بهتری هس چرا آدم بره کارای ایشونو بخونه؟! :|

RezA19

کاربر فعال
نام مرکز سمپاد
حقانی بندر
شهر
kermanshah
سال فارغ التحصیلی
98
دانشگاه
Razi university
رشته دانشگاه
Computer Engineering

رمان سادگی های دل من از ایشون خوب بود :)
ولی کارای دیگه اش مث گندم دریا شیرین و ... رو خوشم نیومد چن صفحه بیشتر نخوندم ازش :-&

• لایک
امتیازات: N.KH
بالا