• اگر سمپادی هستی همین الان عضو شو :
    ثبت نام عضویت

م.مودب پور

نظر شما درباره کتابهای م.مودب پور چیست؟

• رای‌دهندگان
    219

N.KH

کاربر نیمه‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
سنندج
دانشگاه
دانشگاه کردستان
رشته دانشگاه
مهندسی برق - الکترونیک
پاسخ : م.مودب پور

داستاناش همش شبیه هم ان درست
پایان همشون شبیه همه درست
خیلی تکراری شدن درست
اما چیزی که واقعا منو در مورد این نویسنده شگفت زده میکنه تواناییشه توی نوشتن سرگذشت آدم های توی داستان ها. توی هر داستان 2،3 تا سرگذشت هست که همشونم با هم متفاوته خیلی خلاقیت و توانایی میخواد خدایی !

eng.um.mahdie

کاربر نیمه‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
Farzanegan3
شهر
Mashhad
سال فارغ التحصیلی
93

من فک کنم راهنمایی بودم "گندم" رو خوندم به نظرم قشنگ بود بعد چند روز پیش بخاطر نوستالژی و اینا اومدم دوباره بخونمش اصن ناراحت شدم از شعور خودم در دوران راهنمایی :))

Shiva.Sh

کاربر نیمه‌فعال
نام مرکز سمپاد
دبیرستان فرزانگان سبزوار
شهر
سبزوار
مدال المپیاد
ریاضی خوان

این درسته که بعضیا از خوندن کتاباش ورفتن توی جو پر تلاطمش لذت میبرند.خب نظرشونم محترمه...هر کی یه سلیقه ای داره دیگه. :>
ولی تا حالا وقتی کتاب تموم میشه از خودتون میپرسین که من این همه وقت صرف خوندن این کتاب کردم حالا چی بهم یاد داد؟ :-?
اگه از خودتون این سوالو بپرسین میبینید که علاوه به این که وقت تلف کردین ذهنتون به یه سری مسائل مشغول شده که خیلی آزار دهنده است. اون موقعه ست که میبینید کتاب های جالب تر و آموزنده تری وجود داره که واسشون وقت بزارین!!!

نگار

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان جامع(سه)
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
96
رشته دانشگاه
بیوتکنولوژِی

كتاباي م.مودب پور :
خب تا يه مدت يه سوالي كه داشتم اين بود كه اين زنه يا مرده .راهنمايي يه عالمه ازش خوندم ولي واقعا حيف وقتي كه گذاشتم
خب اون موقع برام تو مايه هاي شكسپير بود ولي واقعا فقط وقتتو خوب پر مي كنه ولي هيچي بهت نميده
يه سري داستان عاشقانه با يه روال نسبتا يكسان كه اخرش كلي گريه مي كني
خب من اونارو كتاب زرد ميدونم
ارزش وقت گذاشتن نداره
ولي اگر از علافي دارين مي ميرين امتحانش كنين چون بسي تو رو پاي داستان نگه ميداره
با وجود چرت بودن

نام مرکز سمپاد
فرزانگان زینب:)
شهر
تهر
سال فارغ التحصیلی
95
دانشگاه
علامه طباطبایی
رشته دانشگاه
روان شناسی

به نظر من مخاطب رمانای م.مودب پور قشر نوجوانن، همون طور که مخاطب باقی رمان عاشقانه ها :)
نوجوون به اقتضای سن و سلیقش شروع به خوندن رمان میکنه ، خنده دار بودن و تم عاشقونه و رویاییش جذبش میکنن... هربار با همون روند تکراری چیزایی رو نشون میده و بیان میکنه که کاملا با جو رمانتیک و شاد و لاکچری زندکی کاراکترا فرق داره . زمیییین تا آسمون
اون بچه (تاکید میکنم بچه) شاید درکی از ایدز،فاحشگی اجباری،ازدواج اجباری دخترا،تجاوز،تبعیض عقیدتی، اعتیاد،فروش نوزاد و..... نداشته باشه
وسط اون همه گل و بلبل تمام این فاجعه هارو می بینه .
اصن خیلی خوبه من میگم. برای مثلا رنج زیر ۱۵سال .

hanita.ard

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
....
سال فارغ التحصیلی
99
دانشگاه
قزوین
رشته دانشگاه
شیمی محض

به نقل از Iranian girl :
همه شون رو خوندم ولی همشون عین همن دوتا پسر خوشگل پولدار...
حالا بعضیاشون کمی فرق دارن
از لحاظ ادبی که صفره
خیلی هم بی ادبه :D
آخرشم همیشه دختره میمیره :(( :(( :((

نه تو رمان گندم پسره میره خارج دخترم زنده میمونه

Kimiamd

کاربر نیمه‌فعال
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
شهریار

نه اوونجوری که من یادمه فقط توو یلدا دختره مرد و توو شیرینم که خیالی بود... تو یاسمینم دیگه دختره مجبور شد!
ولی نه توو گندم نه توو رکسانا و نه تودریا و نه توو آن تابستان دختره نمیمیره!
فکر کنم تنها کتابیش که پایانش خووب بود دریا بوود؟!
آره؟!
تو رکسانا!!! رکسانا مردا خخخ

هولدن

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
حلی
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
96
یاسمینش ارزش خوندن داره....
شب پره ها هم اخرین اثرشه که بد نبود

پرنیان.ک

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
خرم آباد
سال فارغ التحصیلی
94
همه عین همن... یه شخصیت جدی که معمولن راویه و یه شخصیت طنز کنارش...
واسه سرگرمی خوبه... به نظرم رماناش مودیه یه کم... مثن واسه وقتای که دلت میخواد یه رمان ساده ی عاشقانه بخونی که خیلی نیاز نباشه عمیق فکر کنی بد نیس... واسه وقتایی که بخوای به مغزت استراحت بدی.

نام مرکز سمپاد
فرزانگان زینب:)
شهر
تهر
سال فارغ التحصیلی
95
دانشگاه
علامه طباطبایی
رشته دانشگاه
روان شناسی
بدبختیای جامعه رو هم میگه تازه :-"

میـنا

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
bnb
سال فارغ التحصیلی
1394
رشته دانشگاه
پزشکی سمنان
هیچ وقت از اخرای رماناش خوشم نمیومد:/

Luna H.

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
گنبدکاووس
سال فارغ التحصیلی
95
دانشگاه
علوم پزشکی مازندران
رشته دانشگاه
داروسازی
نظر كلي ام در مورد رمانهاش اينه كه دو سه تاشُ بخونيد تا بفهميد بيشتر ازون خوندن به معناي واقعي كلمه وقت تلف كردنه :D
من اصن نميشناختمش ولي سوم راهنمايي ك بودم بعضي از دوستام كشته مرده ي كتاباش بودن و منم كنجكاو شدم ببينم كتاباش چ
جوريه ... خلاصه وقتي اول دبيرستان بودم ياسمينو خوندم و تا چن روز دپرس بودم!! :D اعتراف ميكنم گريه هم كردم حتي ...:D آخه اصن به خوندن اينجور رمانها عادت نداشتم و روحياتم خيلي لطيف و شكننده بود:D:))
بعدشم رفتم شيرين و خواستگاري يا انتخابو خوندم ك اين يكي نسبتا كوتاه بود ... ب چن تا از رمانهاي ديگش مث ركسانا، گندم، و ... هم نگاهي انداختم و همونطور ك بقيه هم گفتن فقط كافيه ٢-٣ تا از كتاباشو بخونيد تا قالب كلي همه ي كتاباشو بفهمين... ي دختر و پسر عاشق هم ميشن ك يكيش خيلي پولداره و اون يكي خيلي فقير! هر دو هم خوشگل :/ ي شخصيت بامزه هم هس كه از اول تا آخر فقد مزه پروني ميكنه :| ي نفرم هس بين اينا ك وسط مسطاي داستان، ماجراي تلخ زندگي خودشو تعريف ميكنه!! آخرشم ك دختره و پسره به هم نميرسن و ... شخصيتاي اصلي داستان به دليل پررويي، خودشيريني و غرور بيش ازحدشون كلا رو نِرو منن:D
اما خب حق بديد بهش ك هي بشينه اين داستاناي كليشه ايُ بنويسه!! :د نوشتن ي رمان بالاي ٤٠٠ صفحه ك بار ادبي داشته باشه كار هركسي نيست و البته تو كشور ما هم چنين كتابايي طرفدار زيادي ندارن! پس ميره ميشينه ي رمان عشقولانه لوس مينويسه ك هم كَت و كلفت باشه و قيمتش بره بالا هم طرفداران زيادي اعم از تينيجرها رو به سمت خودش جذب ميكنه! و اونا هم براشون مهم نيس ك داستاناش تكراريه! كلا با جو عشقولانه رمان حال ميكنن:-"
درمورد اينكه واقعيت هاي جامعه رو هم بيان ميكنه بايد بگم ك به هيچ وجه واقعيت هاي جامعه نيس، بيشتر داستاناش تو فضاي ايران ٢٠-٣٠ سال قبله! تازه از لحاظ رئال بودن هم عاخه تو دنياي الان مثن كدوم دختر فوق العاده پولداري عاشق ي پسر فوق العاده فقير ميشه؟؟ اونم فقط با يه نگاه و تو يه روز؟؟! همين قسمت اصلي داستان از هري پاترم فانتزي تره:D
اما خب هركس ي نظري داره ديگه ... بعضي ها ميخونن رمانهاشو و دوست دارن ... اما به نظر من ك حيفه ... دو حالت داره : ١- بري رمانو بخري و كلي پول بابتش بدي ( پولتو تو جوب بريزي بهتره:D) ٢- بري دانلود كني و چشمتو با خوندن ايبوك هاش به فنا بدي... عايا هردوتاش ظلم به خودتون نيس؟ :D
و درآخر هم بگم ك اگه م.مودب پور نويسنده ي خوبي باشه اينايي ك ميان تو اينترنت مثل سايت ٩٨يا و غيره رمان ميزارن اونا هم نويسنده هاي خوبي هستن ديگه!! :د

من معمولا انقد سخنوري نميكردم :))

بالا