• اگر سمپادی هستی همین الان عضو شو :
    ثبت نام عضویت

آموزش - يادگيري - مسابقه

• شروع کننده موضوع

neda.m

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
نام مرکز سمپاد
فرزانگان 1
شهر
تهران
دانشگاه
شهید رجائی تهران
رشته دانشگاه
مهندسی عمران - ژئوتکنیک
ادامه ي بحث هايي كه تو تاپيك مسابقه عكاسي (شماره ي 10) شد رو اينجا ادامه بديم.

تا الان نظرات اينا بوده:
به نقل از saphir :
بیایید یه عده بشید , حتی تاپیک آموزش نکات و فنون بزنید

به نقل از ندا مکرم :
اگه بخواین، چند نفر بشیم، هر هفته یه سری نکات و تجربیات رو بگیم و در کنار اون نکات گفته شده، خودمون و بقیه ی بچه ها عکس بذارن و یا حتی بشینیم نقد کنیم و...
ولی این جوری نباشه که بعد یه مدت همه ول کنن برن!
هرکی می خواد اعلام آمادگی بکنه و طرح های پیشنهادیش رو هم بگه.

موضوع ها فکر کنم بهتر باشه مثل قبل نباشه. یعنی موضوع خاص واسه عکس هامون نداشته باشیم. ولی بگیم این سری رو کادربندی هامون کار کنیم. مثلا من نوعی یه عکس دارم که فکر می کنم کادر بندیش خوبه، اون رو می ذارم تا بقیه هم ببینن و نظر بدن. یا نور یکی از عکس هام خوب بوده و ...

به نقل از saphir :
پس تکنیک هارو اصل قرار بدیم , نه موضوعاتو ...
خوبه خوبه
فقط بقیه هم بیان بگن میخوان چه جوری باشه
از همین اولش پریدید ؟؟!!

به نقل از hamidreza.sh :
من مخالفم!به نظر من اول:باید قوانینو تعیین کنیم.2:به بچه ها آموزش بدیم عناصری که در عکس استفاده می شه ،تو عکس که فقط کادر بندی و موضوع نیست.فوکوس هست نمی دونم کنتراست و رنگ بندی و اینا همه هست بزارین وقتی بچه ها اشکال می گیرن قشنگ بگن اشکال چیه مثلا همین عکس 16 مال خودم بیان بگن قشنگ که بابا مثلا کنتراستش پایینه غنی سازی رنگ خوب انجام نگرفته کادر سمت چپ نامناسبه و ...یک جوری باشه که بچه ها قشنگ بتونن اشکالاتشونو بفهمن و باعث پیشرفتشون بشه.اگه هم نگیم هم البته بعدا یاد می گیرن چون اگه آموزش بزاریم می گیم که یکی از شیوه های فهمیدن عکس دیدن زیاد عکسه.اما خوب، بعد زمان زیادی می بره

الان يه كم پخش و پلاست نظرات. هركي برنامه اي چيزي داره، بياد دقيقاً بنويسه و بگه كه مثلاً هر ماه/هفته قراره چه تاپيكي زده بشه و دقيقاً روي چه موضوعاتي و به چه صورت كار بشه، تا ببينيم كدومش عملي تر و بهتره تا زودتر شروع كنيم و حداكثر تا يكي دو هفته ي ديگه به مرحله ي اجرا برسه!
درباره ي شيوه هاي نوين آموزش هم اگه نظري دارين بگين. يعني يه كم متفاوت با روش هايي كه اون اول به ذهنمون مي رسه...!

hamidreza.sh

کاربر فوق‌فعال
دانشگاه
دانشگاه يزد
رشته دانشگاه
معماري
پاسخ : آموزش - يادگيري - مسابقه

من 2 تا چیز اماده کردم ببینید نظرتون چیه
تاپیکی برای آموزش عکاسی:
این تاپیک به منظور آموزش عکاسی و پاسخ به سوالات بچه ها در مورد این هنر و استفاده از تجربه آنها زده شده.
قوانین:
1:کسانی که مقالاتی از جایی بر میدارند یا از جایی می نویسند، باید حتما نام یا لینک منبع را بگزارند.
2:سعی کنید مقالاتی که می گزارید را اول یک دور بخوانید و سپس اگه امکانش برایتان وجود داشت خلاصه ای را از آن در این جا بگزارید
3:کسانی که می خواهند در این بخش فعالیت کنند یا استفاده ببرند هر مقاله ای که توسط کاربرها نوشته می شود و یا قرار داده می شود را باید بعد از خواندن آن در مورد آن تحقیق کنند تا هم شما در صورت درستی خوب یاد بگیرد و در صورت اشتباه بودن آن مقاله دچار مشکل نشوید و آن شخص را با خبر سازید
4:مقالاتی که نوشته می شود ممکن است اشکالات املایی و دستوری داشته باشد درصورت مشاهده یا به من پیام شخصی بدید یا همین جا اعلام کنید که تصحیح شود.
بعد از هر تمرین که اول به شما داده می شود شما باید عکس های خود را در تاپیکی به نام عکس های ما که زده شده بگزارید تا مشاهده شود.
-----------------------------------------
تاپیک عکس های ما
قوانین:1:حجم عکس ها نباید از 210 کیلو بایت بیشتر و طول آنها نباید از 500 پیکسل کمتر باشد
2:برای گزاشتن عکس ها باید به سایت http://picup.ir/ بروید و بعد از آپلود کد مربوط به نمایش عکس در اندازه بندانگشتی داخل فروم ها و انجمن ها را انتخاب کنید و سپس در سایت بگزارید
3:در صورت بد بودن عکس شخصی اجازه توهین ندارید و فقط می توانید عکس را نقد کنید.
4:اگر از عکسی تعریف می کنید یا آنرا نقد می کنید حتما باید به صورت تخصصی باشد.
5:در صورت اینکه تحمل شنیدن نقد عکسهاتون را ندارید به هیچ وجه در این تاپیک عکس نگذارید چون هدف از نقد پیش رفت بچه ها و خود شخصه
----------------------
اگه اطلاعات بیشتر خواستید بگین تا بگم.این فعلا قوانینه.اگه قبول کنید از همین امروز آموزشو شروع می کنیم

• شروع کننده موضوع

neda.m

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
نام مرکز سمپاد
فرزانگان 1
شهر
تهران
دانشگاه
شهید رجائی تهران
رشته دانشگاه
مهندسی عمران - ژئوتکنیک

فکر کنم خوب باشه. محوریت اصلی واسه تمرین ها چه چیزایی قراره باشه؟ موضوع یا تکنیک؟ با توجه به مقالاتی که گذاشته میشه؟

بقیه هم نظر بدن لطفاً!

نام مرکز سمپاد
دبیرستان فرزانگان امین
شهر
اصفهان
مدال المپیاد
یه زمانی واسه شیمی/ نجوم میخوندم

برای تاپیک آموزش به نظر من هم خوب بود

hamidreza.sh

کاربر فوق‌فعال
دانشگاه
دانشگاه يزد
رشته دانشگاه
معماري

به نقل از ندا مکرم :
فکر کنم خوب باشه. محوریت اصلی واسه تمرین ها چه چیزایی قراره باشه؟ موضوع یا تکنیک؟ با توجه به مقالاتی که گذاشته میشه؟

بقیه هم نظر بدن لطفاً!
اول چیز های اولیه عکاسی که خودم می گزارم بعد گزاشتن مقالات و آموزش تکنیک ها.
تمرین رو بیشتر برای آشنا شدن بچه ها با دوربینشون و عناصر تشکیل دهنده ی عکس گزاشتم.
بچه های دیگه هم لطفا بیان بگن.
فقط راستی کسایی که انگیلیسیشون خوبه و می تونن متن ترجمه کنند هم بیان بگن خیلی بدرد می خوره
ممنون

mehran

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی
شهر
نیشابور
دانشگاه
صنعتی شریف
رشته دانشگاه
علوم کامپیوتر

به نقل از hamidreza.sh :
اول چیز های اولیه عکاسی که خودم می گزارم بعد گزاشتن مقالات و آموزش تکنیک ها.
تمرین رو بیشتر برای آشنا شدن بچه ها با دوربینشون و عناصر تشکیل دهنده ی عکس گزاشتم.
بچه های دیگه هم لطفا بیان بگن.
فقط راستی کسایی که انگیلیسیشون خوبه و می تونن متن ترجمه کنند هم بیان بگن خیلی بدرد می خوره
ممنون
چند مطلب:
با توجه به این که آموزش از راه دور صورت می‌گیره(!) و کاملن اختیاریه و دیگر موارد، هر چی حجم مطالب کم‌تر و فشرده‌تر و مفیدتر و پر هیجان‌تر باشه بهتره و طرفدار بیشتری پیدا می‌کنه و بیشتر مورد توجه قرار می‌گیره! پس این نکته رو در نظر داشته باشید! :D
این مقالات فکر نکنم زیاد با استقبال روبرو شه!

واسه ترجمه هم اگه کسی نبود، دست آخر من شاید بتون کمکی بکنم! :D

نام مرکز سمپاد
دبیرستان فرزانگان امین
شهر
اصفهان
مدال المپیاد
یه زمانی واسه شیمی/ نجوم میخوندم

برای ترجمه منم تا حدودی میتونم

hamidreza.sh

کاربر فوق‌فعال
دانشگاه
دانشگاه يزد
رشته دانشگاه
معماري

تاپیک "آموزش عکاسی"در زیر انجمن عکاسی زده شد.
http://www.sampadia.com/forum/index.php/topic,17030.new.html#new
نکته:در صورت فعالیت نکردن حذف می شود!

بالا