• اگر سمپادی هستی همین الان عضو شو :
    ثبت نام عضویت

عکس‌های ما

ShiNinG

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
دبیرستان فرزانگان 1
شهر
مشهد
پاسخ : عکس های ما

17172193152797969107.jpg

عکس مال ِ خیلی وقت ِ پیش ِ (درحد ِ سال) ... مقصودم از گرفتنش این بود که انسان ها درخت هارو از بین می برن تا خودشون تمام دنیا رو تصاحب کنند ... همونطور که میبینید پای ِ بند ِ روی باقیمونده ی تنه ی درخت ِ ....
دوربین : با دوربین ِ یک موبایل ِ معمولی ... فک کنم 3 مگ !

shshsh

sh m
نام مرکز سمپاد
فرزانگان 2
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
97
رشته دانشگاه
پزشکی

لینک ــش

لینکشو اشتباه گذاشتید. یه عکس کوچیکه.

مهتاب

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
دانشگاه
BUMS
رشته دانشگاه
Med

چه جوری میشه مثل عکسای بالا اینقدر خوشگل عکس گرفت ...

ipvcrzp3e78e1ndu0b3r.jpg

Zr74

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
دبیرستان فرزانگان ۱
شهر
تهران
دانشگاه
شهید بهشتی
رشته دانشگاه
داروسازی

حیاط خونمون...
34161988580827371732.jpg

Canon PowerShot SD980
f/2.8
exposure time: 1/15 s
IS:O 640

amparisay

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
علامه حلی
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
1386
مدال المپیاد
ندارم
دانشگاه
علم و صنعت
رشته دانشگاه
برق
تلگرام
اینستاگرام

IMG_8081_3.jpg

Camera : Canon 550D
Lens : Cosina 70-210mm / f/2.8-4
taken at 210mm f/8 1/60s ISO-400

shshsh

sh m
نام مرکز سمپاد
فرزانگان 2
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
97
رشته دانشگاه
پزشکی

به نقل از atmosphere :
20120903_103525.jpg

دوربین : 5مگاپیکسلی گلکسی آر
باد گیر های یزد
منظورتون از گرفتن این عکس چیه؟ سوژه خاصّی نداره . نگاه ــِـش سرگردونه . در ضمن، شیوه عکّاسی ــتون هم جالب نیست . یه سری داربست و چمن و بچّه و نیمکت، باعث میشن ارزش عکس کم بشه . شاید اگه لنزُ روی ِ بادگیر ــا متمرکز میکردین جالبتر میشد . توی ِ این زاویه که فعلا بادگیر ــا مثه یه سری داربست ــَـن . :ا

atmosphere

کاربر فعال
نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی
شهر
زنجان
دانشگاه
پلی تکنیک
رشته دانشگاه
مکانیک

به نقل از شکیبــــــا :
منظورتون از گرفتن این عکس چیه؟ سوژه خاصّی نداره . نگاه ــِـش سرگردونه . در ضمن، شیوه عکّاسی ــتون هم جالب نیست . یه سری داربست و چمن و بچّه و نیمکت، باعث میشن ارزش عکس کم بشه . شاید اگه لنزُ روی ِ بادگیر ــا متمرکز میکردین جالبتر میشد . توی ِ این زاویه که فعلا بادگیر ــا مثه یه سری داربست ــَـن . :ا
نگاهش سرگردونه؟
یه سری داربست و چمن و ... و البته ماشین اونهم درست کنار یه سری بنای تاریخی غیر عادیه ! همین
DSC00034.jpg

Xperia X10 mini
دقیق یادم نیست کجاست

amparisay

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
علامه حلی
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
1386
مدال المپیاد
ندارم
دانشگاه
علم و صنعت
رشته دانشگاه
برق
تلگرام
اینستاگرام

به نقل از atmosphere :
نگاهش سرگردونه؟
یه سری داربست و چمن و ... و البته ماشین اونهم درست کنار یه سری بنای تاریخی غیر عادیه ! همین
DSC00034.jpg

Xperia X10 mini
دقیق یادم نیست کجاست

به نظر من هم عکس خیلی سر در گمه و چیزی که می گید ازش برداشت نمیشه.
این عکسی هم که گذاشتید باز هم همینه. سوژه نداره. جایی که سایه افتاده و جایی که سایه نداره خیلی تضاد بدی با هم تشکیل دادن. عناصر مزاخم پایین کادر هم که دیگه آخرشن...! کمی هم به نظرم ادیت رنگها کمک می تونست بکنه که نکردید.

ayda

کاربر فوق‌فعال
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
تبریز.زنجان.تهران.ارومیه.ازمیر.آنکارا :))
رشته دانشگاه
معماری

خواهشا تو ذوقم نزنید اولین بارمه

2012_03_29_19_12_19.jpg

galaxy fit

shshsh

sh m
نام مرکز سمپاد
فرزانگان 2
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
97
رشته دانشگاه
پزشکی

به نقل از ayda :
خواهشا تو ذوقم نزنید اولین بارمه

2012_03_29_19_12_19.jpg

galaxy fit
لینک ــِـش خراب ــه فک کنم :-?

به نقل از قوانین] [SIZE=19px]لطفا قبل از ارسال قوانین تاپیک رو بخونید .[/SIZE] [b]لطف کنید عکس هایی بذارید که ارزش هنری داشته باشن ٬ لازم نیست هرچیزی که دوربین ثبت میکنه رو این جا بذارین .[/b] [/quote]لطف کنین قبل از ارسال قوانینُ بخونین؛ :د + اون عکس ِ خودم که لینک ــِـش خراب ــه؛ هــِـی میخوام دُرُست ــِـش کنم ولی عکس تو دوربین ــه و باید از دوربین بریزم رو موبایلُ .... که ایشالا امروز بالاخره انجام ــِـش میدم . :دی [quote author=amparisay :
IMG_8081_3.jpg

Camera : Canon 550D
Lens : Cosina 70-210mm / f/2.8-4
taken at 210mm f/8 1/60s ISO-400
عالی . واقعا عالی . ترکیب بندی، میزان رنگ ــا، شارپنس، وضوح ِ تصویر و .... همه ــشون درستُ به جا هستن . فقط یه چیزی؛ اون گوشه، یکی از برگ ــای گل ــه از شدّت نور سفید شده انگار؛ یا شاید من دارم اشتباه میبینم . :-?

به نقل از z@hra :
حیاط خونمون...
34161988580827371732.jpg

Canon PowerShot SD980
f/2.8
exposure time: 1/15 s
IS:O 640
این یکی عکس که شاهکار ــه! بارزترین ویژگی ــش فک کنم این ــه که یه جور حسّ ِ خوبی به آدم میده؛ اون درخت ِ کاجُ برف ــای تو هواُ در ِ بزرگ ِ خونه، کنار ِ هم یه حسّ ِ خوبی القا میکنن که آدم وقتی این عکسُ میبینه انگار گرم ــِـش میشه [ :D ] یــَــنی منظورم این ــه که آدم وقتی این عکسُ میبینه، به یاد ِ شومینه و لیوان ِ چای ِ داغُ کنار خونواده نشستن میفته . مثه شب ِ یلدا . 8->

به نقل از Jeanne d'Arc :
چه جوری میشه مثل عکسای بالا اینقدر خوشگل عکس گرفت ...

ipvcrzp3e78e1ndu0b3r.jpg
نگاه ِ سرگردون . بی هدف . معلوم نیس ما قراره به چی توجّه کنیم . بازم میگم؛ شاید مهمترین قانون ِ این تایپیک، قانون ِ شماره پنج ــُـم باشه . :ا
اگر هم میخواین عکس ِ قشنگ بندازین، سعی کنین دنبال ِ سوژه های ِ هدفدار بگردین . سعی کنین دنبال ِ چیزی باشین که ارزشمند باشه برای عکس انداختن، و بعد شاترُ فشار بدین . [ خواهشا قبل از فشار دادن ِ شاتر فک کنین :D ]

به نقل از کیــمیا :
خیلی عالی . این رنگ ِ قرمز ِ انارُ پس زمینه قرمز ــِـش کنار ِ هم عالی شدن . این ــَـم ویژگی بارز ــِـش حسّ ِ نوستالژیُ القا کردن ــه . 8->

amparisay

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
علامه حلی
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
1386
مدال المپیاد
ندارم
دانشگاه
علم و صنعت
رشته دانشگاه
برق
تلگرام
اینستاگرام

عالی . واقعا عالی . ترکیب بندی، میزان رنگ ــا، شارپنس، وضوح ِ تصویر و .... همه ــشون درستُ به جا هستن . فقط یه چیزی؛ اون گوشه، یکی از برگ ــای گل ــه از شدّت نور سفید شده انگار؛ یا شاید من دارم اشتباه میبینم . :-?
بله حق با شماست. توی ادیت از دستم در رفته. البته نقطه ای که فوکوس نیست اگر اوراکسپوز هم بشه زیاد مشکلی ایجاد نمی کنه، چون نیازی به دیتیلش نداریم، اما به هر حال ممنونم.

shshsh

sh m
نام مرکز سمپاد
فرزانگان 2
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
97
رشته دانشگاه
پزشکی

به نقل از amparisay :
بله حق با شماست. توی ادیت از دستم در رفته. البته نقطه ای که فوکوس نیست اگر اوراکسپوز هم بشه زیاد مشکلی ایجاد نمی کنه، چون نیازی به دیتیلش نداریم، اما به هر حال ممنونم.
( :
البته زیاد هم واضح نیست؛ یه برگ ِ نه چندان بد به کلّ ِ این عکس ِ عالی میرزه . به خصوص اون نور ــی که روی ِ پرز ــای ِ گل [ پرز میگن آیا ؟ ] تابیده و واضح ــِـشون کرده ... عالی؛ عالی . 8->
باز هم خواهش میکنم؛ قابل ــی نداشت . ( :

amparisay

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
علامه حلی
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
1386
مدال المپیاد
ندارم
دانشگاه
علم و صنعت
رشته دانشگاه
برق
تلگرام
اینستاگرام

به نقل از شکیبــــــا :
( :
البته زیاد هم واضح نیست؛ یه برگ ِ نه چندان بد به کلّ ِ این عکس ِ عالی میرزه . به خصوص اون نور ــی که روی ِ پرز ــای ِ گل [ پرز میگن آیا ؟ ] تابیده و واضح ــِـشون کرده ... عالی؛ عالی . 8->
باز هم خواهش میکنم؛ قابل ــی نداشت . ( :

ممنونم. عکاسی ماکرو کلا کار سختیه. جالبه بدونید اون غنچه سمت راستی حدود 3-4 میلیمتر طولشه.

Programmer

کاربر فوق‌فعال
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
بجنورد
دانشگاه
صنعتی امیرکبیر
رشته دانشگاه
مهندسی کامپیوتر

55324055416811943695.jpg

Sony DSC-HX100V
F-stop: f/4
.Exposure time: 1/80 sec
ISO speed: ISO-320​

shshsh

sh m
نام مرکز سمپاد
فرزانگان 2
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
97
رشته دانشگاه
پزشکی

به نقل از amparisay :
ممنونم. عکاسی ماکرو کلا کار سختیه. جالبه بدونید اون غنچه سمت راستی حدود 3-4 میلیمتر طولشه.
بازهم خواهش :د
البته ماکرو تو ایران طرفدار نداره زیاد؛ شاید برای ِ قیمت ِ زیاد ِ لنزش باشه . ولی کلـّـا تکنیک ِ قشنگی ــه,بهترین عکس ــا با همین شیوه گرفته شدن.

به نقل از Developer :
55324055416811943695.jpg

Sony DSC-HX100V
F-stop: f/4
.Exposure time: 1/80 sec
ISO speed: ISO-320​
خیلی قشنگ! [ ماکروئه آیا ؟ :-? ] عمق ِ میدان ــِـش خیلی جالب ــه؛ رنگِ پس زمینه همم جالبه,سبزُ سفیدُ قهوه ایه تماما . سوژه جالبه,تو زاویه مناسبی ازش عکس گرفتین.وضوح و شفافیّت ِ تصویرَم که جای ِ خود دارن .
خیلی خوبه,عکس واقعا قشنگیه.

+ آهان! رنگ ــا هم شفافُ درخشنده ــَـن؛ یه نکته خوب [ ادیت؟ ] تازه یادم افتاد :-"

Programmer

کاربر فوق‌فعال
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
بجنورد
دانشگاه
صنعتی امیرکبیر
رشته دانشگاه
مهندسی کامپیوتر

به نقل از شکیبــــــا :
خیلی قشنگ! [ ماکروئه آیا ؟ :-? ] عمق ِ میدان ــِـش خیلی جالب ــه؛ رنگِ پس زمینه همم جالبه,سبزُ سفیدُ قهوه ایه تماما . سوژه جالبه,تو زاویه مناسبی ازش عکس گرفتین.وضوح و شفافیّت ِ تصویرَم که جای ِ خود دارن .

+ آهان! رنگ ــا هم شفافُ درخشنده ــَـن؛ یه نکته خوب [ ادیت؟ ] تازه یادم افتاد :-"
مرسی
میشه گفت یه جورایی ماکروئه با لنز معمولی.
زیاد ادیت نکردم فقط پا پیکاسا یکم دستکاریش کردم

amparisay

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
علامه حلی
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
1386
مدال المپیاد
ندارم
دانشگاه
علم و صنعت
رشته دانشگاه
برق
تلگرام
اینستاگرام

به نقل از شکیبــــــا :
بازهم خواهش :د
البته ماکرو تو ایران طرفدار نداره زیاد؛ شاید برای ِ قیمت ِ زیاد ِ لنزش باشه . ولی کلـّـا تکنیک ِ قشنگی ــه,بهترین عکس ــا با همین شیوه گرفته شدن.

اتفاقا زیاد عکس خوبی نیست.
سوژه وسط کادره که به نظرم کادربندی رو خراب کرده. حس کج بودن کادر هم کاملا به آدم القا میشه. اون شاخه ای که کج از جلوی سوژه رد شده اگه نبود هم خیلی بهتر بود چون یه عنصر مزاحمه. یه کمی هم به عنوام نظر شخصیم تاریکه.

بالا