• اگر سمپادی هستی همین الان عضو شو :
    ثبت نام عضویت

خبر روز(نجوم)

before the bigbang

کاربر فوق‌فعال
نام مرکز سمپاد
دبیرستان علامه حلی تهران
شهر
تهران
پاسخ : بارش شهابی اسدی

من فقط معلمم تونس واسم تعریف کنه
مسینکه خیلی خفن بوده فککنم به عمر ما کفاف بده

pariya

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان1
شهر
شیراز
مدال المپیاد
یه حماقتی کردیم یه زمانی :|

به نقل از before the bigbang :
من فقط معلمم تونس واسم تعریف کنه
مسینکه خیلی خفن بوده فککنم به عمر ما کفاف بده
یعنی دوباره کی این بارش شهابی هست؟:-?

before the bigbang

کاربر فوق‌فعال
نام مرکز سمپاد
دبیرستان علامه حلی تهران
شهر
تهران

هر 33 سال هست که
قوی ترش هر 66 ساله

BLACK HOLE

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان امين
شهر
اصفهان
سال فارغ التحصیلی
1392
مدال المپیاد
نجوم
دانشگاه
University of Alberta
رشته دانشگاه
Computer Science
پاسخ : خبر روز(نجوم)

سلام بر همه...با توجه به این که انجمن نجوم خیلی‌ فعال نیست و من خودم هم تازه تصمیم به فعال شدن :Dگرفتم اولین چیزی که به ذهنم رسید ایجاده این تاپیک بود..

نمیدونم قبلا وجود داشته یا نه ...امیدوارم که نه..! :D :D

خوب اینجا می‌تونیم هر چیزی که مربوط به نجم رو از عکس تا خبر بذاریم..با ذکره منبع.. :)

BLACK HOLE

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان امين
شهر
اصفهان
سال فارغ التحصیلی
1392
مدال المپیاد
نجوم
دانشگاه
University of Alberta
رشته دانشگاه
Computer Science
پاسخ : خبر روز(نجوم)

ک سنگ بزرگ آسمانی
یک سنگ بزرگ آسمانی در حال حرکت به سمت زمین

"آپوفيس" نام يك سنگ بزرگ آسماني با شعاع ‪ ۴۰۰‬متر و وزن ‪ ۴۶‬ميليارد كيلوگرم است كه در سال ‪ ۲۰۳۶‬ميلادي از ‪ ۳۷‬هزار كيلومتري زمين عبور خواهد كرد.
روزنامه ايتاليايي "لارپوبليكا" در شماره روز دوشنبه خود نوشت: احتمال اينكه اين سنگ با زمين برخورد كند ‪ ۱‬به ‪ ۴۵‬هزار است، اما با اينكه به نظر احتمال كمي مي‌رسد، ولي خطر برخورد آن با زمين را نبايد كم اهميت شمرد، زيرا مسير سنگ‌هاي آسماني بخاطر انرژي خورشيدي، بطور مدام تغيير مي‌كنند.
به همين خاطر گروهي از دانشمندان، حمايت سازمان ملل را براي ماموريت نجات زمين جهت پيدا كردن بهترين راه‌ حل براي جلوگيري از برخورد احتمالي اين سنگ بزرگ با كره زمين خواستار شدند.
به عقيده دانشمندان برخورد احتمالي اين سنگ با زمين در ‪ ۱۳‬آوريل سال ‪ ۲۰۳۶‬خواهد بود.
دانشمندان درصددند تا با پرتاب يك فضاپيماي بزرگ به فضا بتوانند با استفاده از نيروي جاذبه‌اي، مسير آن را تغيير دهند. گفته مي‌شود كه اين طرح ‪ ۳۰۰‬ميليون دلار هزينه در بر خواهد داشت.
"راسل شويكارت" يكي‌ از فضانوردان ماموريت آپولو گفت: اگر كشف كنيم كه مسير اين سنگ، رو به زمين‌است كاري نمي‌توان انجام داد، زيرا تلاش جهت نابود كردن آن نيز با يك بمب اتمي، مي‌تواند باعث ايجاد مقدار زيادي خرده سنگ ناشي از آن كه به سطح زمين خواهند باريد، بشود.
اگر سنگ آسماني مذكور به زمين بيافتد آسمان ماه‌ها تاريك شده و درجه حرارت را پايين مي‌آورد و درصورت سقوط در آب نيز باعث بوجود آمدن "سونامي" بسيار بزرگي مي‌شود.

25162_2.jpg

بالا