• اگر سمپادی هستی همین الان عضو شو :
    ثبت نام عضویت

شما چقدر در مورد parkour میدونین؟!

3ggerman

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
نام مرکز سمپاد
فرزانگان امین
شهر
اصفهان
مدال المپیاد
المپیاد ریاضی
دانشگاه
دانشگاه تهران
رشته دانشگاه
علوم کامپیوتر
پاسخ : شما چقدر در مورد parkour میدونین؟!

فراز(گرگان).اصفهان.ic(یزد).اسکوا(کرمانشاه).پرسپولیس.wlc.seven.پرشینcats.رها.گروه۱۳.for back.ویتنام

م3 اینکه اینا مهم ترین گروه ها هستن...

broodfather

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
حلی 3
شهر
تهران
مدال المپیاد
دادم ! ;D
دانشگاه
نمیدونم ... اگه خدا بخو�
رشته دانشگاه
اسب سواری با سگ

Our team has bean completed

me- amin- kiarash

3 نفریم ! همه چی هم بلدیم ! :D

AmorE

Meyo
نام مرکز سمپاد
راهنمایی حلی 2- دبیرستان حلی 3
شهر
تهران
دانشگاه
دانشگاه تهران
اینستاگرام

تو ارتفاع کم در خدمتتونم ولی ارتفاع زیاد بشه چون زیاد وارد نیستم احتمال خفت شدنم زیاده. :D

کیا بحثش جداست. دیوار صافو میره بالا!!! ممل جان همه چیرو بلد نیستین. عمرا بتونید مسابقات هوایی رو انجام بدین. نمیتونید انجام بدید!!! چون اصلا تمرینی در قبالش انجام ندادین!!! یه فیلم واست میارم از همین پارکور کارا کفت ببره!!! با یه مزدا RX7 فول اسپرت و موتور تقویت شده مسابقه گذاشتن تو 5 مایل . پلیس دنبالشون افتاده بود ولی چنان فرار میکردن که انگار به پاشون فنر بسته بودن. آخرشم با اختلاف 4ثانیه نسبت به مزدا دوم شدن.

Shadow!

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهید هاشمی نژاد 1 مشهد
شهر
مشهد

فقط Daniel
:D
حتما فیلم Banliue 13 رو دیدین و حرکات دنیل رو دیدین ! ورژن 2 این فیلم هم اواسط تابستون وارد بازار شد اما به جذابیت قسمت اولش نبود !

Shadow!

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهید هاشمی نژاد 1 مشهد
شهر
مشهد

آره مثل اینکه تو مشهد کلاس آموزشی هست اما حقیقتا من سراغشو نگرفتم !
البته درسته که شروعش با بدن سازیه اما خود تمرینات بدن سازیش هم مختص ورزش پارکو هست و باید تمرینات خاصی انجام بشه ! بدن سازی معمولی هیچ کمکی به پارکو زنی نمکینه !
درکل ورزشی نیست که آدم بخواد از خودش یاد بگیره و به حتما نیاز به کلاس داره ! کسی که بره 10 سال بدن سازی ولی ندونه چجوری باید بپره چطوری میتونه از یک ساختمون 10 طبقه که هیچ از یه 2 طبقش هم نمی تونه بپره ! اونقدر خطرناک هست که بدون آموزش ترس انجامش مانع بشه (;

saeid01

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی کاشان
شهر
کاشان

پارکووووور کجا ایران کلاس داره بابا ! یه مشتی جمع میشن , به هم دیگه یاد میدن !

nady_ra

کاربر فوق‌فعال
نام مرکز سمپاد
شهيد بهشتي كاشان
دانشگاه
صنعتی امیرکبیر
رشته دانشگاه
IT (فناوری اطلاعات)

بابا تو كه ديگه نمي توني تو اين موضوع رو دست اين سعيد ما بلند شي !
اينجا همه مي شناسنش. اصا مخ كار اينجور كاراس ! حالا تو اومدي با اين كل كل مي كني؟

phsec

کاربر نیمه‌فعال
نام مرکز سمپاد
علامه حلی شعبه کهریزک
شهر
توابع تهران

درود

بعد از چند ماه دوباره یه سری به سمپادیا زدم . عزیزان من دوستان زیادی دارم که پارکور کارن اگه شما wlc یا پارکور اکباتان رو تو گوگل سرچ کنید . متوجه میشید چه کسانی رو میگم . پارکور در درجه ی اول جرات می خواد . در درجه ی دوم استعداد . در درجه ی سوم کلاس خوب می خواد .
شما باید حتما ژیمناستیک برید . اگه نرید مطمئن باشید هیچ حرکتی نمی تونید بزنید . حرکت منظورم حرکاتی مانند صلیب یا فرانت front یا back نمی دونم دیگه . ساید side هم هست . این حرکات به بدن نرم که کلاس رفته نیاز داره وگرنه دست و پاتون اللکی میشکنه . بهترین جا برای تمرین پارکور شهرک اکباتان هستش . بخاطر همین هم امسال فستیوال اونجا برگذار شد و بهترین بچه ها هم اکباتانی بودن . البته از ناحیه های دیگه ایران زمین هم افراد زیادی هستن و اومدن که خوب حرکت می زدند . ولی یه چیزی رو توجه کنید . کسی که می خواد بره دنبال پارکور باید بیخیال درس و اینا بشه . شاید این دلیلش بود که من زیاد دنبالش نرفتم .

3ggerman

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
نام مرکز سمپاد
فرزانگان امین
شهر
اصفهان
مدال المپیاد
المپیاد ریاضی
دانشگاه
دانشگاه تهران
رشته دانشگاه
علوم کامپیوتر

به نقل از phsec :
درود

بعد از چند ماه دوباره یه سری به سمپادیا زدم . عزیزان من دوستان زیادی دارم که پارکور کارن اگه شما wlc یا پارکور اکباتان رو تو گوگل سرچ کنید . متوجه میشید چه کسانی رو میگم . پارکور در درجه ی اول جرات می خواد . در درجه ی دوم استعداد . در درجه ی سوم کلاس خوب می خواد .
شما باید حتما ژیمناستیک برید . اگه نرید مطمئن باشید هیچ حرکتی نمی تونید بزنید . حرکت منظورم حرکاتی مانند صلیب یا فرانت front یا back نمی دونم دیگه . ساید side هم هست . این حرکات به بدن نرم که کلاس رفته نیاز داره وگرنه دست و پاتون اللکی میشکنه . بهترین جا برای تمرین پارکور شهرک اکباتان هستش . بخاطر همین هم امسال فستیوال اونجا برگذار شد و بهترین بچه ها هم اکباتانی بودن . البته از ناحیه های دیگه ایران زمین هم افراد زیادی هستن و اومدن که خوب حرکت می زدند . ولی یه چیزی رو توجه کنید . کسی که می خواد بره دنبال پارکور باید بیخیال درس و اینا بشه . شاید این دلیلش بود که من زیاد دنبالش نرفتم .

بله من این کلیپا اکباتانیا رو دیدم.
خیلی خفنند.خداییش بهترینا ایرانو داره این اکباتان.
ولی کلاسی به اسم کلاس پارکور...نمیدونم هست؟
یکی ممکنه بدنش به خاطر ورزشا دیگه آماده و ... باشه پس حتما نباید ژیم رفته باشه...

saeid01

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی کاشان
شهر
کاشان

کلا هرکی میخواد تو هرچی چیزی بشه ! ( واج آرایی ! ) باید بیخیال چیزهای دیگه بشه !

broodfather

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
حلی 3
شهر
تهران
مدال المپیاد
دادم ! ;D
دانشگاه
نمیدونم ... اگه خدا بخو�
رشته دانشگاه
اسب سواری با سگ

به نقل از همکلاسی !‌ :
کلا هرکی میخواد تو هرچی چیزی بشه ! ( واج آرایی ! ) باید بیخیال چیزهای دیگه بشه !

نه ! من هم دنبال بازی کامپیوتریم هم فوتبال هم پارکور هم کنگ فو و البته! البته! درس هم جای خود داره ! :D ( روزی 1 دقیقه هم درس میخونم )

به نقل از phsec :
درود

همه حرکتاش که ژیمناستیک نمیخواد ... به نظر من دستای خیلی قوی میخواد ... که با بارفیکس و شنا درست میشه همین !

phsec

کاربر نیمه‌فعال
نام مرکز سمپاد
علامه حلی شعبه کهریزک
شهر
توابع تهران

نه پارکور دست قوی نمی خواد زیاد . عضلات آشیل پای قوی می خواد و اصول فرود اومدن رو اونا . مثلا کسری که تو اون کلیپ 5 متر رو وارو (صلیب) زد . خیلی پاهاش قویه . بعدشم اگه دقت کنید رول می زنه که یکم از ضربه رو می گیره . راستی ژیمناستیک رو میشه بعد از 10 سالگی هم رفت ولی خیلی دیر تر از یه بچه ی 10 ساله یاد میگیره فرد . تازه اگه بتونه بدنشو اون قد نرم کنه . ولی بله میشه بدون ژیمناستیک هم پارکور کار کرد . الان بچه های مدرسه ی ما بعد از مدرسه میرن تمرین می کنن ولی خوب باید محیط مناسب باشه . اینجا بچه ها و خانواده هاشون کلا اینطوری بزرگ شدن . ولی من رفتم اراک 4 تا حرکت زدم . تازه ته شهرک صنعتی که هیچ کی هم نبود . ملت به ما همه چی گفتن از منافق گرفته تا بی شعور :d . جدا میگم هر کی رد میشد می گفت یارو (منو میگن ها) دیوانست . بعدشم که دیگه به کل پارکور کار نکردم .

3ggerman

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
نام مرکز سمپاد
فرزانگان امین
شهر
اصفهان
مدال المپیاد
المپیاد ریاضی
دانشگاه
دانشگاه تهران
رشته دانشگاه
علوم کامپیوتر

پارکور دست و پایه قوی میخواد!
اگه یکی میخواد واقعا بترکونه خب جفتش لازمه...البته مخ از همه مهمتره.
باید بریم وزنه بزنیم اینطوری نمیشه!

hshkhkh

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
علامه حلی تهران
شهر
تهران
مدال المپیاد
المپیاد کامپیوتر - نقره ۸۸ - طلا ۸۹

به نقل از 3ggerman :
بله من این کلیپا اکباتانیا رو دیدم.
خیلی خفنند.خداییش بهترینا ایرانو داره این اکباتان.
ولی کلاسی به اسم کلاس پارکور...نمیدونم هست؟
یکی ممکنه بدنش به خاطر ورزشا دیگه آماده و ... باشه پس حتما نباید ژیم رفته باشه...
بابا شرمنده نکنید مارو... کلا اکباتان اولش چون پتانسیل بالایی داشتو مکان بود کلا واسه پارکور اکثر تیما میومدن اینجا تمرین... بعد کم کم همه اکباتان علاقه مند شدنو...
کلاسم هست... اینجا تو خود اکباتان کلاس زیاد میذارن! :D

broodfather

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
حلی 3
شهر
تهران
مدال المپیاد
دادم ! ;D
دانشگاه
نمیدونم ... اگه خدا بخو�
رشته دانشگاه
اسب سواری با سگ

به نقل از phsec :
نه پارکور دست قوی نمی خواد زیاد . عضلات آشیل پای قوی می خواد و اصول فرود اومدن رو اونا . مثلا کسری که تو اون کلیپ 5 متر رو وارو (صلیب) زد . خیلی پاهاش قویه . بعدشم اگه دقت کنید رول می زنه که یکم از ضربه رو می گیره . راستی ژیمناستیک رو میشه بعد از 10 سالگی هم رفت ولی خیلی دیر تر از یه بچه ی 10 ساله یاد میگیره فرد . تازه اگه بتونه بدنشو اون قد نرم کنه . ولی بله میشه بدون ژیمناستیک هم پارکور کار کرد . الان بچه های مدرسه ی ما بعد از مدرسه میرن تمرین می کنن ولی خوب باید محیط مناسب باشه . اینجا بچه ها و خانواده هاشون کلا اینطوری بزرگ شدن . ولی من رفتم اراک 4 تا حرکت زدم . تازه ته شهرک صنعتی که هیچ کی هم نبود . ملت به ما همه چی گفتن از منافق گرفته تا بی شعور :d . جدا میگم هر کی رد میشد می گفت یارو (منو میگن ها) دیوانست . بعدشم که دیگه به کل پارکور کار نکردم .

چرا بابا ... دستت قوی نباشه نصفه پارکورت بر فناست که ! قرار نیست که فقط تو هوا چرخ بزنی !

درسته که پای قوی هم میخواد که نشکنه ... ولی اگه دستت قوی نباشه از خیلی جاها اصلا نمیتونی بپری که پات بشکنه !

مثلا یه میز پینگ پونگ رو تصور کن ! فرض کن بخوای از طولش بپری ! اگه دستت قوی نباشه معلومه که پات میشکنه !!!!

ولی اگه دستت قوی باشه به راحتی میتونی پات رو عبور بدی ...

برای قوی کردن پا هم باید زیاد پرید ! خیلی !!! باید روزی 1000 بار پرید ! :D

یا اینکه هر هفته بری کوه ...

saeid01

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی کاشان
شهر
کاشان

به نقل از HoShay :
بابا شرمنده نکنید مارو... کلا اکباتان اولش چون پتانسیل بالایی داشتو مکان بود کلا واسه پارکور اکثر تیما میومدن اینجا تمرین... بعد کم کم همه اکباتان علاقه مند شدنو...
کلاسم هست... اینجا تو خود اکباتان کلاس زیاد میذارن! :D
خدا وکیلی کلاس میزارن ؟
کلاس های کل کلی به قول خودمون که باهم کل کل میکنن تا حرکت بزنن , یا کلاس آموزشی ؟ :)) !
بیا , پارکور هم جوات شد ! :D

3ggerman

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
نام مرکز سمپاد
فرزانگان امین
شهر
اصفهان
مدال المپیاد
المپیاد ریاضی
دانشگاه
دانشگاه تهران
رشته دانشگاه
علوم کامپیوتر

یه سر اینتو بزنید بد نیست :D (ارق اصفهانی)

http://isfahan-parkour.blogfa.com/post-27.aspx

http://isfahan-parkour.blogfa.com/posts/

پریا

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
جهنم فرزانگان
شهر
اهواز,اهواز,اهواز,اهواز... حال میکنم بنویسمش...!
مدال المپیاد
همه چی , زیست ,شیمی ,فیزیک ,ادبی, آزمایشگاه......!
دانشگاه
بهشتی

saeid01

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی کاشان
شهر
کاشان

به نقل از 3ggerman :
یه سر اینتو بزنید بد نیست :D (ارق اصفهانی)

http://isfahan-parkour.blogfa.com/post-27.aspx

http://isfahan-parkour.blogfa.com/posts/

لذت بردم !

حیف که دیگه نه کمر دارم , نه کتف !

3ggerman

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
نام مرکز سمپاد
فرزانگان امین
شهر
اصفهان
مدال المپیاد
المپیاد ریاضی
دانشگاه
دانشگاه تهران
رشته دانشگاه
علوم کامپیوتر

به نقل از peg0a2h1 :
الان داره پارکور رو میگه!! یه لحظه کپ کردم! داره میگه تو چین تو پارک ها یاد میدن

داره میگه کنگ فو وار!! شباهتی دارن؟؟؟
این کلیپه خارجیه که داریم (مرده که کچله!)
این یارو کنگ فو بیشتر کار میکنه..دیدی که.
پس شباهت دارن!

بالا