• اگر سمپادی هستی همین الان عضو شو :
    ثبت نام عضویت

مشاوره منابع المپیاد کامپیوتر

• شروع کننده موضوع

silver47

کاربر نیمه‌فعال
نام مرکز سمپاد
اژه‌ای یک
شهر
اصفهان
سال فارغ التحصیلی
1405
سلام
من سال دهم ام . می خوام برای المپیاد کامپیوتر آماده شم. متاسفانه قسمت المپیاد مدرسه کمی ضعف داره و تا الان مشاوره المپادی نداشتم ! اما خودم جستجو های زیادی انجام دادم و با المپاد آشنایی دارم . تاپیک های سال2008 تاکنون را مطالعه کرده ام و نکاتشون رو یادداشت کردم و چیزی حدود 40 کتاب منبع آشنا شدم.

با اینکه راهنمایی های خوبی درسایت وجود داره اما به نتیجه نرسیدم
نظرات متفاوتی رو خواندم و حالا نیاز به یک نظر مشخص دارم

هدفم از تاپیک اینه که توی 540 روز باقی بتونم بهینه باشم و خودمو برسونم به سایرین دانش آموزا. چونکه نمیشه (برای مثال) هم آنالیز ترکیبی خوشخوان رو خوند و هم نشرالگو، هم زرد ترکیبیات علیپور، هم ترکیبیات شمارشی، هم ترکیبیات عباس ثروتی، هم اصول و فنون ترکیبیات، هم ترکیبیات موسوی، هم ............... ! ;))))🤦‍♂️

شما بیاید و بنویسید در هر مبحث، از چه کتابی در هرمبحث شروع کنم و بعدش کدوم که سطحش از کتاب قبلی بالاتر باشه و سایر منابع هم سطح رو الکی نخونم:

Retr026

:)
نام مرکز سمپاد
هاشمی نژاد 1
شهر
مشهد
سال فارغ التحصیلی
1404
مدال المپیاد
کامپیوتری بودم
تلگرام
سلام
من سال دهم ام . می خوام برای المپیاد کامپیوتر آماده شم. متاسفانه قسمت المپیاد مدرسه کمی ضعف داره و تا الان مشاوره المپادی نداشتم ! اما خودم جستجو های زیادی انجام دادم و با المپاد آشنایی دارم . تاپیک های سال2008 تاکنون را مطالعه کرده ام و نکاتشون رو یادداشت کردم و چیزی حدود 40 کتاب منبع آشنا شدم.
منابع سال 2008؟ مرد مومن مگه المپیاد ریاضی یا فیزیک میخونی که کتاب قدیمی به دردت میخوره؟
اگه اینطور باشه 20 سال پیش کتاب های ریاضیات گسسته منبع المپیاد بودن
پس باید بری ریاضیات گسسته گریمالدی رو توپ بخونی
خوبهه یه تاپیک کامل راهنمایی کردم منابعو و چیکار کنی
از اون ترکیبیات هایی که نوشتی روش های ترکیبیاتو اولا جا انداختی و دوما کلا روش های ترکیبیات علیپور ، ترکیبیات زرد ، شمارشی خوشخوان و آنالیز ترکیبی خوشخوان برای شروع و دو فصل آخر آنالیز ترکیبی نشرالگو و جلد دوم ترکیبیات عباس ثروتی قدیمیش به دردت میخوره . دیگه کتابایی مثل اصول و فنون و ترکیبیات موسوی فقط کشتن وقتته
حتی مطمئنم از طلا ها بپرسی ترکیبیات موسوی رو خوندن یا نه قطعا بهت جواب میدن که حتی اسمشو نشنیدن

Retr026

نام مرکز سمپاد
هاشمی نژاد 1
شهر
مشهد
سال فارغ التحصیلی
1404
مدال المپیاد
کامپیوتری بودم
تلگرام
اگه اولویت بندی برای منبع میخوای :
1- آنالیز ترکیبی خوشخوان جدیدش
2- روش های ترکیبیات 1
2- ترکیبیات زرد بخش های شمارشی اش
3- جلد دوم ترکیبیات عباس ثروتی
3- دو فصل آخر آنالیز ترکیبی الگو
4- روش 2
4- ترکیبیات زرد بخش های تشریحی مثل استقرا و لانه و گراف
5- ترکیبیات شمارشی
6- روش 3

دیگه تا دومیش همه شون شمارشی ان و بعدش تشریحی واسه روز دوم م2 ات میشن

Retr026

نام مرکز سمپاد
هاشمی نژاد 1
شهر
مشهد
سال فارغ التحصیلی
1404
مدال المپیاد
کامپیوتری بودم
تلگرام
سلام

با اینکه راهنمایی های خوبی درسایت وجود داره اما به نتیجه نرسیدم
نظرات متفاوتی رو خواندم و حالا نیاز به یک نظر مشخص دارم

هدفم از تاپیک اینه که توی 540 روز باقی بتونم بهینه باشم و خودمو برسونم به سایرین دانش آموزا. چونکه نمیشه (برای مثال) هم آنالیز ترکیبی خوشخوان رو خوند و هم نشرالگو، هم زرد ترکیبیات علیپور، هم ترکیبیات شمارشی، هم ترکیبیات عباس ثروتی، هم اصول و فنون ترکیبیات، هم ترکیبیات موسوی، هم ............... ! ;))))🤦‍♂️

شما بیاید و بنویسید در هر مبحث، از چه کتابی در هرمبحث شروع کنم و بعدش کدوم که سطحش از کتاب قبلی بالاتر باشه و سایر منابع هم سطح رو الکی نخونم:
به جای اینکه بری تاپیک های دهه های پیش رو نگاه بندازی برو طلا های المپیادو پیدا کن و ضجه بزن تو پیویشون که راهنماییت کنن
از کجا آیدیشونو پیدا کنی؟ شاززز
مگرنه بخوای بر اساس تاپیک های 10 سال پیش و این ور و اون ور بخوای مباحث الگوریتم رو پیدا کنی کونت پاره میشه
بعد من کل مباحثو لیست کردم که چیا میخواد و چیا نمیخواد به دوره ولی کسی نمیبینه . خدایا شکرت

• شروع کننده موضوع

silver47

کاربر نیمه‌فعال
نام مرکز سمپاد
اژه‌ای یک
شهر
اصفهان
سال فارغ التحصیلی
1405
به جای اینکه بری تاپیک های دهه های پیش رو نگاه بندازی برو طلا های المپیادو پیدا کن و ضجه بزن تو پیویشون که راهنماییت کنن
مگرنه بخوای بر اساس تاپیک های 10 سال پیش و این ور و اون ور بخوای مباحث الگوریتم رو پیدا کنی کونت پاره میشه
بعد من کل مباحثو لیست کردم که چیا میخواد و چیا نمیخواد به دوره ولی کسی نمیبینه . خدایا شکرت
لعنتی !
اتفاقا شاززز رو هم زیرو رو کردم از سال 1386!
اما خب این راه به ذهنم به ذهنم نرسیده بود ! البت آیدی تو شازز نمی بینم ، نوشته طلا های دوره فلان ، ایدیش کجاشه؟

• شروع کننده موضوع

silver47

کاربر نیمه‌فعال
نام مرکز سمپاد
اژه‌ای یک
شهر
اصفهان
سال فارغ التحصیلی
1405
برادر من اتفاقا
اما شما هم زیرورو کردم ،هم مسیرالمپیادت رو و هم تقریبا تمام اون 1671 ارسالت رو ! )))))))))
ولی تاپیکی که نوشتی بیشترین تناسخ رو داشت مثلا
جاهای دیگه شنیده بودم جلد یک ثروتی رو بخونیم شما گفتی 2 یا مثلا اکثرا میگفتن ترکیبی الگو ولی شما نوشتی خوشخوان یا شنیدم 2 فصل آخر آخر الگو فایده نداره شما گفتی همون دوفصل فقط ارزش داره !(موقع نوشتن تاپیک به قصد پاسخ شما نوشتم!)

واقعا سرم داره گیج میره ! یک دفتر شده این منابع و نکات !ولی بجای راحتی بیشتر گیج شدم

Retr026

نام مرکز سمپاد
هاشمی نژاد 1
شهر
مشهد
سال فارغ التحصیلی
1404
مدال المپیاد
کامپیوتری بودم
تلگرام
لعنتی !
اتفاقا شاززز رو هم زیرو رو کردم از سال 1386!
اما خب این راه به ذهنم به ذهنم نرسیده بود ! البت آیدی تو شازز نمی بینم ، نوشته طلا های دوره فلان ، ایدیش کجاشه؟
من منظورم گروه شاززز تو تلگرام بود

Retr026

نام مرکز سمپاد
هاشمی نژاد 1
شهر
مشهد
سال فارغ التحصیلی
1404
مدال المپیاد
کامپیوتری بودم
تلگرام
برادر من اتفاقا

اما شما هم زیرورو کردم ،هم مسیرالمپیادت رو و هم تقریبا تمام اون 1671 ارسالت رو ! )))))))))
جاهای دیگه شنیده بودم جلد یک ثروتی رو بخونیم شما گفتی 2 یا مثلا اکثرا میگفتن ترکیبی الگو ولی شما نوشتی خوشخوان یا شنیدم 2 فصل آخر آخر الگو فایده نداره شما گفتی همون دوفصل فقط ارزش داره !(موقع نوشتن تاپیک به قصد پاسخ شما نوشتم!)

واقعا سرم داره گیج میره ! یک دفتر شده این منابع و نکات !ولی بجای راحتی بیشتر گیج شدم
الگو تعداد مسئله هاش کمه
ولی خوشخوان خیلی بیشتره و آپدیت تره
جلد 1 ثروتی رو چرا میگم نخون چون همش ترکیبیات شمارشیه که توی خوشخوان و نشرالگو هست و برات ساده اس مسائلش

Retr026

نام مرکز سمپاد
هاشمی نژاد 1
شهر
مشهد
سال فارغ التحصیلی
1404
مدال المپیاد
کامپیوتری بودم
تلگرام
برادر من اتفاقا

اتفاقا دو فصل آخر الگو خیلی ایده های قشنگ و نابی توی استقرا و لانه بهت میده

بالا