• اگر سمپادی هستی همین الان عضو شو :
    ثبت نام عضویت

کنکور تجربه کنکوری‌های سابق برای کنکور 1403

• شروع کننده موضوع
  • مدیر

Becoming

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
عضو کادر مدیریت
مدیر داخلی
نام مرکز سمپاد
Frz
شهر
Sari
سال فارغ التحصیلی
1398
رشته دانشگاه
دواسازی
از تجربیاتتون بگید
از مسیری که اومدین
از داستانتون،
پشت کنکوری بودین؟!
و...

MaMaL.ZzZ

یک عدد INTP هستم :)
نام مرکز سمپاد
شهید سلطانی ۵
شهر
شهرجدیدهشتگرد
سال فارغ التحصیلی
1401
مدال المپیاد
متاسفانه ندارم :)
دانشگاه
تهران
رشته دانشگاه
مهندسی برق
دوستان من به شخصه ادم بسیار بلند پروازی بودم
اوائل میخواستم بهترین فوتبالیست دنیا بشم
بعد خواستم مخترع بشم که حتی 1 اختراعم ثبت کردم که البته عن خاصی نبود 😂
بعد رفتم سمت المپیاد که انصافا خوش گذشت و کلی چیز یاد گرفتم ولی خب مدال نیاوردم

و اخر اومدم سمت کنکور

یعنی مثلا 3 سال نخوندم مثل بعضی از همکلاسی هام . و اگر که از قبل 10 ام شروع کردید که دمتون گرم و اگر نه فدا سرتون

1 سال واقعا واقعا کافیه حتی کمتر

نکته دوم "رشته ریاضی رو مثال میزنم" برین چارت درسی برق و کامپ و مکانیک و فیزیک محض و ... رو نگاه کنین ببینین علاقتون کدومه . قاطی سیاه لشکر نگین چون الان مد کامپه پس منم برم کامپ "سو تفاهم نشه بنده خصومتی با دوستان کامپی ندارم"

نکته سوم نوسانی و احساساتی درس نخونین که یک روز پاشید بگید اوه مای گاد من از امروز مرز های علم رو در مینوردم و بعد چند رو خسته بشین ، با یک روند لاک پشتی و مداوم برین جلو نه مثل خرگوش

نکته چهارم ترجیحا با ادم های با اخلاق و نسبتا درس خون دوست بشید و ب اونا هماهنگ شید خییییییلی شمارو جلو میندازه . من خودم با اینکه سمپاد بودم ولی معلم هامون تعریفی نداشتن اما خود بچه هامون خیلی هوای همدیگه رو داشتن به هم روحیه میدادیم سوالای همو با روش های ذهنی خودمون که بهتر از روش پیشنهادی بود جواب میدادیم که این خیلی کمکمون کرد .. بخوام بگم چی شد از کلاس 22 نفری ریاضی 16 نفر کنکور ریاضی دادن 14 نفر استان تهران دولتی قبول شدن

نکته پنجم خواشا خواهشا وارد بازی های این کلاس کنکور و اون کتاب تست و اون مشاور نشید . من ادم میشناسم درسش یک سر و گردن از من بهتر بود "بخوام دقیق بگم من تراز قلم چیم 5700 بود اون 6200" ولی اون از بعد از عید افتاد رو دور این استادو ثبت نام کنم اونجا جزوه بخرم و کار اصلی درس خوندن رو ول کرد و بدجور افت کرد در حدی که بجای جدول پتانسیل کاهشی افزایشی جدول اسید و باز رو میگفت😂

که خب اینم نکته مهمی هست یعنی دانش اموزا 3 جا کم میارن یکی تو مهر که حس میکنن تابستونشون رو خراب کردن و روحیشون رو میبازن ، یکی تو عید ول میدن ، یکی هم تو امتحانای خرداد . این 3 تا خوان رو شما به سلامت رد کنین از 90 درصد بچه ها جلویین

بخوام خودم رو بگم من تا دی درس نخوندم مثل ادم اما از اون موقع شروع کردم و مخصوصا تو عید و امتحانای خرداد از خیلیا زدم جلو و نتیجمم خوب شد

نکته بعدی خواهشا بین فیلم درسی دیدن و درس خوندن تعادل نگه دارین . یعین نه خودتونو غرق تو فیلم کنین و درس نخونین و نه از درس و مدرسه و استاد فاصله بگیرین و بگین که خودخوان میرم جلو . دقیقا باید یک تعادلی باشه

برای پیشنهاد میگم : ریاضی و هندسه با ارین حیدری برین جلو
شیمی رو با بابایی تاملند
فیزیک رو به نظرم با مدرسه و کتاب چون اساتید چنگی به دل نمیزنن

و خواهشا هم خواهر روحانی بازی درنیارین که بگین من یا پول کلاسو میدم و ثبت نام میکنم یا نمیبینم ، نه عزیز من برو مثل ادم تو تلگرام تو ربات های کنکوری بزنین و فیلم های درسیتون رو بگیرین ببینین ، شما بدهکار کسی نیستید ، این نظام اموزشی عه که به شما بدهکاره و باید براتون امکانات اموزشی فراهم میکرد که نکرده ...
حالا به هر جهت

در باره اینکه چه نوع فیلمایی رو هم ببینین خودم نکته و تست هارو پیشنهاد میکنم . یعنی نشینین یه سریال فیلم اموزشی سالانه ببینین از همین اول نکته و تست که حکم جمع بندی داره رو ببینین چونکه استاده همون درس اصلی رو میاد میگه به صورت خلاصه و وقت شمارو هم نمیگیره

اخرین نکته درسی ، خواهشا وارد این فاز چرت کنکوری ها که من مدرسه نمیرم و میشینم خونه درس میخونم نشید ، خونه موندن شمارو از درس دور میکنه

درباره امتحانای خرداد و چگونگی درس خوندن :
شما تو این بازه چونکه نزدیک امتحانا هستید مغزتون یک کمی راندمانتون رو میبره بالا و تو این بازه خییییلی سریعتر و با کیفیت تر از طول سال درس میخونین . فقط کاری که میکنین این باشه که برای هر درس تو زمان خودش هم به صورت پایانی بخونین هم کنکوری . این بهترین روش هست که اخر خرداد میبینین همه درس هارو کامل مسلط شدین

درباره سر جلسه :
اقا اولا زود برین الکی الکی سر یک چیز چرتی مثل ترافیک اعصابتون خورد نشه .
اونجا اب بهتون میدن ولی خوراکی های قندی با خودتون حتما ببرین .
مراقب ها ادمای خوبین تا غلطی نکنین کاریتون ندارن صرفا سرتون تو برگه خودتون باشه و شیطنت نکنین .
سر جلسه اگر دستشوییتون گرفت بدون هیچ استرسی پاشین برین بیاین من خودم یکبار رفتم و توصیه میکنم 😂
تو دفترچه ریاضی ترجیحا از هندسه و بعد امار و احتمال و گسسته شروع کنین بعد برین حسابان چون عموما سوالاش اسونتره و گیر نمیکنین
خود سوالای حسابان رو هم اول یکدور نگاه کنین و نصفی که اسونتر هست رو جدا کنین حل کنین و اگر اگر وقت اضافه اوردید بعد همه چیز برین سمت اون یکی نصفه
برای شیمی و فیزیک اول سوالای خوندنی شیمی و بعد سوالای خوندنی فیزیک رو جواب بدین
بعد مسائل فیزیک و در اخر مسائل شیمی

اگه نکته ای موند که نگفتم ریپلای کنین بگم
با تشکر بوس بوس

نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
اشباح
سال فارغ التحصیلی
1400
من سال اول فکر می‌کردم پشت کنکوری شدن خیلی خجالت‌آوره و همه قبول میشن و اگه بخوام بمونم چجوری تو چشم مردم نگاه کنم ولی بعد دیدم عه اکثر بچه‌های کلاسمون پشت کنکوری شدن و خیالم راحت شد که چیز رایجیه. سال دوم که پشت کنکوری شدم دیگه حتم کردم مایه‌ی سرافکندگیه، ولی امسالم دیدم همکلاسیام هنوز دارن کنکور میدن. خلاصه جدای از همه‌ی ملاحظاتی که تو انتخاب این قضیه هست، متوجه باشید سرافکندگی نداره. بهرحال دلیل خوبی داشتین که بازم می‌خواین کنکور بدین.

نام مرکز سمپاد
شهیداژه ای
شهر
اصفهان
سال فارغ التحصیلی
1402
دانشگاه
UI
رشته دانشگاه
مهندسی مکانیک
*گول تراز های این آزمون ها رو نخورید
*دنبال چشم و هم چشمی با بقیه نباشید. یه روز توی امتحان نهاییا گفتم سلامت رو خوب ندادم و اونجا یکی از دهنش پرید بهم گفت خفه شد تو تو قلمچیا جز برترا بودی، اسکریناشم دارم( ببین تا این حد آدم فضول داریم😂)
*تمرکز داشته باشین روی کارتون
*کاری که بقیه میکنن لزوما درست نیست. مثلا همه توی یه بازه جمع بندی میکنن اگه اوضاعتون با بقیه فرق داره لازم نیست همرنگ جماعت شین. با اعتماد بنفس بگین این جماعت که قراره همرنگش بشین، نفرات آخر کنکورن چون از مغزشون استفاده نمیکنن😂😎
*نمیگم برین نماز بخونین، ولی خدا رو توی کارتون داشته باشین. بهترین تکیه گاهه
* لزومی نداره خرج اضافه کنین. اگه از پس خودتون برمیاین، خود خوان برین جلو، مطمئنا از خیلیا میزنین جلو
*مطمئنا روزایی خواهید داشت که ناخوش و ناراحت باشین. اگه میبینین اون روز حس درس ندارین، ول کنین و ریکاوری کنین و با قدرت ادامه بدین
* به درصدای بقیه اصلا توجه نکنین. اینایی که توی آزمونا ۱۰۰ میزنن و میان پز میدن، معمولا برای تضعیف روحیه این کارو میکنن
*از گروه های بچه هاتون که دارن درمورد درصد آزمون جمعه ها بحث میکنن دور بشید، فقط بلوف میزنن
*هزار بارم اگه تستی رو غلط زدین، ایرادی نداره و اتفاقا اون تست توی ذهن میشینه
*زیاد به خودتون سخت نگیرید، سال کنکور هیچ خبری نیست. هیچ کسیو اعدام نمیکنن. یه آزمونه عین این قلمچیا. میرید دو ساعت و نیم میشینید میرید خونتون. من خودم سر کنکور تیر عین خیالم نبود. با مراقبا خوش و بش میکردم( تقریبا همسن بودیم).
*بدونین اگه تلاش کرده باشین، بعد کنکور عذاب وجدان و ای کاشی سراغتان نمیاد. پس به این هدف بخونین که این حسه نیاد سراغتون و تابستون بعد کنکورتون با یه وجدان راحت برید کیف کنید.
*سال کنکور رل نزنید خواهشا دودش توی چشم خودتون میره. یه یک ساله بخدا 😂
*سراغ مشاور جو گیر نرید
*ورزش کنید(من نکردم ولی داشتم اواخر افسرده میشدم)
*منم دوست داشته باشید😂
بترکونین بچه های گل کنکوری۴۰۳

r a m t i n

(⌐■_■)
نام مرکز سمپاد
شهید هاشمی نژاد 2
شهر
مشهد
سال فارغ التحصیلی
1402
از من به شما امانت دوست عزیزم
فیلمنامه را آن بزرگوار بالایی نوشته است و ما تنها بازیگر این نمایش هستیم .
به هیچ وجه قرار نیست تمام یک میلیون داوطلب کنکور ، دکتر و مهندس بشوند .
چه میدانیم شاید یکی گچ کار خوبی شد !
دیگری مالک یک بنگاه اقتصادی بزرگ شد !
یا هر آینده زیبای دیگری ...
با اطمینان خدمت باسعادت شما عرض میکنم که محال است بتوانید در کاری که برای آن ساخته نشده اید ، حتی با سعی و تلاش زیاد ، موفق و شادمان شوید .
درنهایت آن که باید قبول شود ، میشود .
آنکه باید برسد ، میرسد .
و کسی بی مقصد نمی ماند .
مقصدت را درست انتخاب کن ای بنده خوب خدا !
روی امواج ملتهب این جامعه که امروز برمی‌خیزد و روزی دیگر فروکش میکند ، خودت را تباه نکن .

Black tag

کاربر نیمه‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
.
شهر
.
سال فارغ التحصیلی
-2
*گول تراز های این آزمون ها رو نخورید
*دنبال چشم و هم چشمی با بقیه نباشید. یه روز توی امتحان نهاییا گفتم سلامت رو خوب ندادم و اونجا یکی از دهنش پرید بهم گفت خفه شد تو تو قلمچیا جز برترا بودی، اسکریناشم دارم( ببین تا این حد آدم فضول داریم😂)
*تمرکز داشته باشین روی کارتون
*کاری که بقیه میکنن لزوما درست نیست. مثلا همه توی یه بازه جمع بندی میکنن اگه اوضاعتون با بقیه فرق داره لازم نیست همرنگ جماعت شین. با اعتماد بنفس بگین این جماعت که قراره همرنگش بشین، نفرات آخر کنکورن چون از مغزشون استفاده نمیکنن😂😎
*نمیگم برین نماز بخونین، ولی خدا رو توی کارتون داشته باشین. بهترین تکیه گاهه
* لزومی نداره خرج اضافه کنین. اگه از پس خودتون برمیاین، خود خوان برین جلو، مطمئنا از خیلیا میزنین جلو
*مطمئنا روزایی خواهید داشت که ناخوش و ناراحت باشین. اگه میبینین اون روز حس درس ندارین، ول کنین و ریکاوری کنین و با قدرت ادامه بدین
* به درصدای بقیه اصلا توجه نکنین. اینایی که توی آزمونا ۱۰۰ میزنن و میان پز میدن، معمولا برای تضعیف روحیه این کارو میکنن
*از گروه های بچه هاتون که دارن درمورد درصد آزمون جمعه ها بحث میکنن دور بشید، فقط بلوف میزنن
*هزار بارم اگه تستی رو غلط زدین، ایرادی نداره و اتفاقا اون تست توی ذهن میشینه
*زیاد به خودتون سخت نگیرید، سال کنکور هیچ خبری نیست. هیچ کسیو اعدام نمیکنن. یه آزمونه عین این قلمچیا. میرید دو ساعت و نیم میشینید میرید خونتون. من خودم سر کنکور تیر عین خیالم نبود. با مراقبا خوش و بش میکردم( تقریبا همسن بودیم).
*بدونین اگه تلاش کرده باشین، بعد کنکور عذاب وجدان و ای کاشی سراغتان نمیاد. پس به این هدف بخونین که این حسه نیاد سراغتون و تابستون بعد کنکورتون با یه وجدان راحت برید کیف کنید.
*سال کنکور رل نزنید خواهشا دودش توی چشم خودتون میره. یه یک ساله بخدا 😂
*سراغ مشاور جو گیر نرید
*ورزش کنید(من نکردم ولی داشتم اواخر افسرده میشدم)
*منم دوست داشته باشید😂
بترکونین بچه های گل کنکوری۴۰۳
از کجا بفهمم دارم راه رو درست می‌رم؟

طوطو

اقامت دائم تورتوگا
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
تبریز
سال فارغ التحصیلی
1400
مدال المپیاد
سراغش نرفتم
دانشگاه
تبریز
رشته دانشگاه
فعلاً ژنتیک!
این حرف من بیشتر برای زمان انتخاب رشته اس ولی خب توصیه من به بچه هایی که مخصوصا بار اولشونه کنکور دادن، این هست که حد الامکان پشت نمونن مخصوصا وقتی رتبه خوبی آوردن.... ‌
خیلی ها از پشت کنکور موندن این تصور رو دارن که یه فرصت عالی برای ترکوندن و کُن فَیَکون کردن هست! اما شما تو این مسیر با مشکلات زیادی روبه رو هستید... از شنیدن حرفهای گاها زننده توسط اطرافیان، یا اینکه ببینید دوستتون دانشگاه رفته ولی شما هنوز سر جای اولتون هستید، از اینکه ممکنه نتونید مثل قبل از خانواده درخواست کتاب و کلاس داشته باشید، یا از اینکه مجبورید کتابهای تکراری رو دوباره و دوباره بخونید، از انتظارات بیش از حد دیگران تو آزمونها چون به هر حال پشت موندید و همینطور محدود شدن رابطه تون با بقیه، از دست دادن دوستای دبیرستان و ... همه و همه ممکنه باعث بشه انگیزه تون رو از دست بدید یا وسطای مسیر دیگه ول کنید
هدفم از گفتن این حرفا این نیست که بگم پشت موندن بده یا هیچوقت نتیجه نمیده، مسلما اینطور نیست و خیلی ها هر ساله نتیجه میگیرن اما به هرحال پشت کنکور موندن مخصوصا تو رشته تجربی، به خودی خود باعث نمیشه شما سال بعدش رتبه بهتری کسب کنید و شرایطتتون از صفر تا صد تغییر کنه، مگر اینکه خودِ شما واقعا تغییر کنید و تضمین بدید که اشتباهات گذشته رو دیگه تکرار نخواهید کرد
اگر ذاتا درسخون نیستید یا فکر میکنید عوض نمیشید به نظر من ریسک نکنید و انتخاب رشته کنید
خود من اگه برمیگشتم پارسال اینکارو میکردم، من سال پیش یه رتبه لب مرزی آورده بودم و با فکر اینکه سال بعد قراره زیر هزار شه پشت موندم ولی الان از پشت موندنم پشیمونم و به نتیجه این آزمونم هم امیدی ندارم ...
در کل خواستم بگم لطفا قبل پشت موندن به مسیری که رو به روتون هست خوب فکر کنید و صرفا با بلند پروازی یا احساسات زودگذر تصمیم نگیرید... پشت کنکور موندن اصلا آسون نیست و هر چه تعدادش بیشتر بشه فشاری که روتون هست نسبت به کنکور قبلتون خیلی خیلی بیشتر خواهد شد، چون بالاخره انتظارات بقیه هم از شما بالاتر میره و خودتون هم از اون وضعیت خسته میشید

Binamm

کاربر فوق‌فعال
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
تنکابن
سال فارغ التحصیلی
1402
اصل کار چهار ماه اخره این چهار ماه اخرو کم کاری کنید دیگه تمومه خیلی جدیش بگیرید و اینکه علاوه بر سواد علمیتون حتما حتما رو مهارت ازمون دادنم وقت بزارین

نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
آبادان
سال فارغ التحصیلی
1402
رشته دانشگاه
هوشبری
من اوایل دوازدهم دیگه واقعاً حالم داشت از درس خوندن بهم می‌خورد چون هر چی موفقیت تا اون زمان داشته بودم از سرِ تلاش نبوده - آدم تلاش‌گری نبودم و بسیار اهل وقت تلف کردن و تفریح و بحث‌های اینطوری که "ما الان اوج جوونی‌مونه چرا باید درس بخونیم؟" و "کنکور بی‌عدالتیه" و اینا :)) بچه‌ها اکثراً چیزای مهمو گفتن منم چند تا تجربه داشتم فکر کردم بگم که هم شما استفاده کنین هم خودم یکم از کنکور مووآن کنم؛

- من زیستم اگه مبحث مورد علاقه‌م می‌اومد و می‌خوندم و شاهکار می‌کردم میشد ۴۰٪. علتشم تعداد غلط‌های زیاد بود. مثلاً یه آزمون جامع یه هفته قبل کنکور دی داشتیم یادمه ۱۸ تا تستو غلط زدم تو زیسته :-‌" حقیقتاً واسه منِ تجربی خیلی افت داشت که اوضاع زیستم اینطوری باشه و کم‌کم داشتم از خودم ناامید می‌شدم؛ ولی خب هر طوری بود ادامه دادم و درسا رو تموم کردم. گذشت تا بعدِ عید برای بار ۱۸۸۳۸۲۹۲ام روش مطالعه‌مو عوض کردم و فقط در عرض یه آزمون تونستم زیسته رو شصت و خرده‌ای بزنم. تا آخرش و آزمونای جامع -به جز آخری :-"- هم دیگه درصدم همون حوالی موند. یعنی از حدود ۳۰ آزمونی که امسال دادم، توی ۲۲ تاش زیستمو گند زده بودم :‌)) الان این همه گفتم که یه چیز بگم؛ شما تا لحظهٔ آخر می‌تونین برگردین و اشتباهاتون رو اصلاح کنین. اصلاً اصلاً نگید دیره و ناامید نباشید. نگید الان عیده یا الان کلاً سه هفته مونده کنکور من چه گلی به سرم بزنم و فلان. یه هفته به کنکور هم مونده باشه اگه تلاشتونو بکنین بعدش حال خوبش واسه خودتون می‌مونه حتی اگه نتیجه‌ای که باید رو نداده باشه -که معمولاً اینطوری نمیشه-.

- چه نهایی داشته باشین چه نداشته باشین (نمی‌دونم تاثیرش واسه شما می‌مونه یا مثبت میشه) مدرسه رو برید. البته اوضاع متفاوته مثلاً من شهرستانم و خب دبیرای مدرسه‌مون و کلاً مدرسه‌مون تعریفی نداره -افتضاحه- ولی خب من فقط چهارشنبه‌ها رو خونه می‌موندم و تاثیرشو بعداً تو نهایی دیدم. چون دبیرهای مدرسه علناً می‌گفتن کنکورتون واسه خودتونه ما نهایی واسه‌مون مهمه و رو اون تمرکز داشتن. مثلاً اون اوایل یه دفعه ریاضیمو ۱۳ گرفته بودم (سخت بود :))) مدیرمون زنگ زد و به مامانم یه چیز مهمیو گفت؛ گفت شما می‌تونین هر چند سال که خواستید کنکور بدید ولی نهایتاً این معدله که تا آخرش واسه‌تون می‌مونه.
یه ساید دیگهٔ قضیه هم روحیه‌ست. ما چهار-پنج نفر بودیم که می‌رفتیم مدرسه و طوری خوش گذشت کنارشون که من تو جشن فارغ‌التحصیلی داشتم زار می‌زدم. الانم عکسامونو با اشک نگاه می‌کنم چون دو نفرمون رفتن شهرشون. مدرسه رفتن خیلییی تو روحیه‌تون تاثیر داره. به نظرم می‌ارزه بخواید لااقل تا قبل عید رو برید مدرسه و خودتونو زنده نگه دارید. فشار تو تجربی بالاست؛ با تنها موندن و ایزوله کردن خودتون بدترش نکنید.

- درسته آدمیم و به تفریح نیاز داریم و تفریح نداشته باشیم فرسوده می‌شیم ولی بخوایم واقع‌بین باشیم، سال کنکور وقتش نیست. به خصوص اگه تفریحات اعتیادآوری مثل سریال و رفیق‌بازی و گیم دارید. بذارید کنار و یه جوری درس بخونید که به والله دوران بعد کنکور >>>>>>
من اون اواخر خیلی خسته شده بودم و داشتم می‌مُردم از فرسودگی ولی خب می‌دونین همیشه یادتون باشه که سبک زندگی شما قبلِ کنکور و بعدِ کنکور باید با هم فرق داشته باشه. خودمم خیلی موافق روزی هشت-ده ساعت درس خوندن نیستم ولی خب چاره‌ای نیست. سر جلسه تا شعاعِ بیست متری صندلیم همه می‌گفتن لایف‌استایلمون اینه که تا ۵ صبح بیداریم از اون‌ور تا ۲ بعدازظهر می‌خوابیم :)) نمی‌دونم چه‌قدرشو داشتن بلوف می‌زدن ولی آره.

- آها اگه مدرسه می‌رید یا با کنکوریای دیگه در ارتباط هستید ممکنه یه سریا رو ببینید که ادعای زیاد درس خوندن می‌کنن و... حالا ایشالا مواجه می‌شید خودتون. اینا خوب نیستن. از اینا دور بمونین. به عنوان تجربه میگم یه همکلاسی داشتیم به ادعای خودش از دهم داشت واسه کنکور می‌خوند و وقتایی که می‌اومد مدرسه، کلی خبر بد هم با خودش می‌آورد و چون دانش‌آموز زرنگی بود همه قبولش داشتن. دیگه کل کلاس می‌ریختن به هم. خودِ من ساعت‌ها می‌نشستم فکر می‌کردم که وای حالا اون حرفو زد چی میشه... هیچ‌وقت یادم نمیره یه بار قلمچیو دادم و توی محوطه منتظر بودم بیان دنبالم که اونم آزمونشو تموم کرد اومد بیرون. سلام علیک کردیم و اینا و گفت وای سارا برگام ریخته بود. گفتم چطور؟ گفت کل سال بالاییای مدرسه رو دیدم سر آزمون. فلانیو میشناسی؟ چهارمین سالیه که می‌خواد کنکور بده. اینو گفت و رفت و من تا بابامو دیدم حتی نتونستم سلام بگم. زدم زیر گریه :))
خلاصه مراقب آدمای اینطوری هم باشید روانتونو به بازی نگیرن.
[ حالا این همکلاسی ما کلا آدم بدی بود ولی یه حالتم هست که ممکنه طرف ذاتاً آدم بدی نباشه و قصد رنجوندن شما رو نداشته باشه ولی شما وایبِ بد ازش بگیری. چیزی که مهمه حفظ سلامت و آرامش روان و روحیهٔ خودتونه. قرار نیست با همه قطع رابطه کنین به بهونهٔ "سمی بودن" و این چیزا. دوری کردن از آدما یه راهشه؛ حرفم اینه که یاد بگیرید از نظر ذهنی قوی باشید تا هر چیزی روتون تاثیر نذاره. ]

- من مشکل ساعت مطالعه هم داشتم. همونطور که اشاره کردم آدم وقت‌تلف‌کنی هستم و بیشتر از دو ساعت دیگه مغزم ارور می‌داد و احتیاج به استراحتِ طولانی پیدا می‌کردم. در نتیجه روزِ خوبِ من این بود که ۸ ساعت درس بخونم مثلاً! و بعد از عید هی می‌گفتم بسه دیگه باید خودتو جمع کنی و آخرش فهمیدم یه ترکیب باعث میشه من نتونم ساعت مطالعه‌مو دورقمی کنم؛ اونم ترکیب "ناهار + گوشی + آهنگ" ئه :)) مثل یه سیاه‌چاله بود. وقتی واردش می‌شدم دیگه تا ۵ بعدازظهر نمی‌تونستم ازش دربیام و آره؛ همین گند میزد به میزان درس خوندنم. واسه رفعش هم یه مدت تلاش کردم دیدم جواب نمیده که رفتم کتابخونه و درست شد این موضوع.
خلاصه خواستم بگم واسه خیلیا این تایم بعدازظهر وسوسه‌کننده‌ست. حالا ممکنه زمانِ دیگه‌ای از روز واسه شما اینطوری باشه. قلق اون تایم رو اگه پیدا کنین می‌فهمین زیاد درس خوندن اونقدرام سخت نیست.

فکر کنم همه چیو گفتم دیگه حالا باز چیزی یادم اومد اضافه می‌کنم. موفق باشین `/_(^~^)_\`

mani..

Dead for testing purpose (alive)
نام مرکز سمپاد
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
1402
رشته دانشگاه
پزشکی
خب خب!
اول از همه اینکه اصلا و ابداً از کنکور برای خودتون غول نسازید! میدونم شاید الان بگید که “به حرف ساده‌ست و سخته در عمل” ولی واقعا لازمه.
من نمیگم شما قراره تو سال کنکورتون سختی‌های زیادی بکشید؛ ولی قرار نیست فقط سختی بکشید! شما باید در کنار درستون که مهمترین بخش زندگیتون خواهد بود در سال جاری، برای خودتون فرصت تنفس بذارید! حالا به تناسب رشته‌ای که دارید.
استمرار خیلی مهمه! خیلی خیلی زیاد. اینکه با خودتون بگید حالا فعلا نمیخونم از مهر به بعد! بعد مهر که شد بگید از دی به بعد. در نهایت بگید از عید دیگه میترکونم و تهش خودتونو می‌بینید که یکماه مونده به کنکورش و نمیدونه چه غلطی بکنه! ( اگر به هر دلیلی تو این شرایط هستی، فقط و فقط هوشمندانه عمل کن)
شده روزی سه ساعت؛ ولی حتما بخونید، که مغزتون عادت کنه به کار کردن و درس خوندن.
لطفا به دقت منبع انتخاب کنید. خیلی مهمه. وقتتون رو الکی هدر ندید. من خودم کلاس کنکور نرفتم؛ ولی شما قبل از انتخاب استاد و اینا حتما دقیق چک کنید. رزومه مهمه. رزومه واقعی البته.
لطفا لطفا لطفا نشینید از همین شهریور ماه فصل یا مبحث خاصی رو حذف کنید! حذف کردن برا دو ماه مونده به کنکوره که می‌بینی دیگه راهی برای بهبود اون مبحث نداری، پس حذفش نکن!
اصلا اصلا سطح معلومات شما اون موقع با کنکور متفاوته! خیلی از مباحث بودن که مثلا تو خود سالش ادم درکش نمی‌کرد؛ ولی میای که جلو میبینی به به!

arina._.sorayyaei

کاربر نیمه‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
1400
دانشگاه
آزاد تهران
رشته دانشگاه
پزشکی
۱.اگه وضعیت روحی خوبی ندارین از همون اول دنبال روانپزشک و روانشناس یا هر راهکاری هست باشین
۲.اگه درسی ضعیف هستین برای کلاس رفتن مقاومت نکنین
۳.از تست زدن فرار نکنین این خیلی مهمه خیلییییی
۴.آزمون بدین و با کلی تیپ تست آشنا بشین
۵.سعی کنین از پیج های کنکوری و تلگرام و اینا واقعا دوری کنین اینو جدی میگم بد ضربه میزنه
۶.حدالمقدور عاشق نشین اینو وقتی اومدین دانشگاه متوجه دلیلش میشین
۷.وقتی خیلی خسته شدین اگه دیدین نیازه ۱روز کامل درس نخوندم این خیلی بهتر از اینه چند وقت بی حوصله ادامه بدین
۸.رو روحتون کار کنین و پیاده روی و ورزش باشه تو برنامتون و اگه فیلم میبینین سریال نباشه
۹.کمالگرا نباشین اگه یه روز خواب موندین کلا دیگه ول کنین اون روز رو
۱۰‌.از آدم های سمی دوری کنین

golden babe

slay,bitch
نام مرکز سمپاد
فرزانگان یک
شهر
+
سال فارغ التحصیلی
1402
دانشگاه
شهید بهشتی
رشته دانشگاه
اپتومتری
دوستان الان میخوام فیلم ببینم ولی یه توصیه دوستانه دارم.جوری مثل خر بخونین و نا امید نشین و رفع اشکال کنید،که بتونین تابستون بعد کنکور فقط فساد و فحشا راه بندازین.رل هم نزنین تو رو قران تو رابطه نریدن براتون.تا آموزش های بعدی خدا نگهدار.😂😂😂

کنکوری1401

کاربر فعال
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
ساری
سال فارغ التحصیلی
1401
دانشگاه
ساری
رشته دانشگاه
پزشکی
سلام همیشه دوست داشتم بعد کنکور این حرفامو یه جا بنویسم شاید به کسی کمک کنه.خوااهش میکنم کساییی که بعد ازمون متوجه شدن خوب ندادن و احتمال پشت کنکور میدن از همین الان بشینن فکر کنن بازه ی یه هفته ای اننتخاب رشته برای همچین تصمیمی واقعا کمه اون لحظه همه هیجان زدن اونایی که بهتر از تصورشون شدن وسوسه میشن میگن ما کم خوندیم رتبمون این شد دیگه امسال قراره عالی بخونم رتبه فلان رو صد درصد میارم اوناییم که بدتر از تصورشون دادن نارحتن و اون رتبه رو حقشون نمیدونن.واقعا سال کنکور با پشت موندن زمین تا اسمون فرق داره به نظرمم مهم ترینش هم حس خودتون و روحیتونه .به هر حال حداقل ۲/۳ سال رو درس خوندین تفریح نکردین و خیلی ارزوهادارین ولی باید یه سال دیگم صبر کنین اون لحظه ها واقعا خسته این هم روحی هم جسمی یه سری از دوستاتون رفتن دانشگاه شاید این بظرتون مهم نیاد ولی به نظرم یعضی اوقات اذیتتون میکنه هر جور بخواین حساب کنین هستن کسایی که شعور ندارن و با حرفاشون نارحتتون میکنن و بعضی هام از سر دلسوزی با حرفاشون ازارتون میدن خیلی اوقات حتی پدر مادرتون یه چیزایی میگن که شاید چند ماه قبل میگفتن میخندیدین ولی اون دوران شاید گریتونم در بیاره خیلی ها دیگه کلاس ثبت نام نمیکنن مدرسه نمیرن و تقریبا ارتباطشون با کنکور کمتر میشه و وارد یه مسیر پر از تکرار میشن که هر روز تکرار میشه. فکرای منفی هم تو ذهنتون بالا پایین میشه امسالم نشه چی میشه بقیه چی میگن و .... به نظرم حتما مشاور داشته باشین اگه شرایطشو دارین با تراپیست درارتباط باشین برای وقتایی که حالتون خوب نیست و باز هم میگم ۱ ماه اینا وقت دارین به طور جدی فکر کنین خیلی ها بعد پشیمون میشن و وسط سال درسو ول میکنن و رتبشون بدتر میشه به همه ی احتمالات فکر کنین.
اینا تجربه ی من بود شایدم فقط من اینطوری بودم ولی دوست داشتم اینا رو به بقیه بگم بعد تصمیم بگیرن یک نفر پارسال به من گفت اینارو.برام خیلی عجیب بود چون پزشکی همون داشنگاهی که میخواست قبول شد و من همیشه میگفتم چرا وقتی به هدف و ارزوش رسید اینجوری میگه امسال که شرایطم مشابه بود <چون منم احتمالا رتبم بهتر میشه> حرفشو بهتر متوجه شدم
امیدوارم بهترین ها براتون اتفاق بیوفته و تو میسیری قرار بگیرین که بهترین راهتون باشه

ماتیلدا

کاربر نیمه‌فعال
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
Qaz
سال فارغ التحصیلی
1402
سلام. سعی میکنم کوتاه و جامع باشه.
مدرسه برید. مخصوصا اگه جو درسی و رقابتی کلاستون خوبه خیلی بهتون کمک میکنه. شاید اولاش تاثیرشو نبینین ولی بازه هایی مثل اسفند که دیگران خیلی خستن شاید جو رقابت مدرسه تاثیرگذار باشه.
با خودتون درمورد یادگیری صادق باشید. حتی اگه هزار بار یه مبحثو خوندین و باز درصدتون اونی که میخواستین نشد یه بار دیگه با تستای مختلف امتحان کنین. از پرسیدن نترسین. از دبیرا و دوستاتون و حتی رقیباتون اشکالاتونو یاد بگیرین.
تحلیل ازمون خیلی مهمه. من خیلی دیر به این روش رسیدم ولی جوابه: یه دفتری چیزی بردارین و تو ازمونا اگه با تیپ تستی جدیدی مواجه شدین یا نکته باحالی دیدین یادداشت کنین. روزای اخر به دردتون میخوره.
چیزای حفظی که احتمال فراموش شدنشون زیاده رو یادداشت برداری کنین و تو وقتای مرده مرور کنین که یادتون بمونه.
مشاور داشتن اجباری نیست به شرط این که بلد باشین واسه خودتون جوری که مخصوص به خودتونه (بلاخره بعد این همه سال میدونین کی چه درسیو بهتر میفهمین و این حرفا) برنامه ریزی کنین و مهم تر این که به برنامتون پایبند بمونین.
ترازتون ملاک نیست. بابتش نه ناراحت بشین و نه خوشحال. مهم درصد شما و پیشرفت درصدتون تو هر ازمونی که میدین هست.
اگه درمورد انتخاب منبع شک دارین میتونین pdf منبع مورد نظرو ببینین و با بقیه مقایسه کنین. در ضمن هزار تا منبع نخرین که بعدش پشیمون بشین چرا نرسیدم اینو کار کنم و فلان.
از شکست خوردن نترسید. شاید خیلی کلیشه باشه ولی این طوری بهتر یادتون میمونه حتی.
سال کنکور استراحت کافی هم بکنید. البته لطفا استراحتتون سریال دیدن نباشه که شروعش با شماست ولی پایانش خیر.
اگه چیزی یادم اومد بازم میگم.

golden babe

slay,bitch
نام مرکز سمپاد
فرزانگان یک
شهر
+
سال فارغ التحصیلی
1402
دانشگاه
شهید بهشتی
رشته دانشگاه
اپتومتری
زیست رو حتما با فرهمندنیای ماز برین
خیلی خوبه
خیر اندیش راستش جالب نبود جوری که دیگه من از دی سر کلاسش نرفتم و خودم میخوندم و تست و ازمون میزدم چون درسش عقب بود(حالا شاید امسال عوض شده باشه من برای اطمینان میگم)

• دابل‌لایک
امتیازات: Nabat
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
اشباح
سال فارغ التحصیلی
1400
من خیلی تو درس خوندن مشکل دارم، یعنی نمی‌تونم ساعات زیادی مثل کنکوریا درس بخونم. بعد هر وقت مشاور می‌گرفتم می‌تونستم تا ۴-۵ ساعت بخونم ((: و مشاورایی که داشتم هم هی تخریبم می‌کردن که کم می‌خونی و من دیگه واقعا عذاب می‌کشیدم چون نمی‌تونستم انتظاراتشونو برآورده کنم و بیشتر از این بخونم :)) امسال قبل کنکور دی مشاورم رو لغو کردم بخاطر این زجر کشیدنه و بهم گفت اگه اینجوری پیش بری رتبه‌ت بدتر از پارسال میشه، ولی خب رفتم کنکوره رو دادم و رتبه‌ی کشوریم شد منطقه‌ی پارسالم و منطقه‌مم ۱۴۹ ((: بعد الان می‌بینم که خیلی وحشتناک با من برخورد میشده بابت این ساعت مطالعه، زن تو اگه قبول می‌کردی من همینقدر توان دارم و متناسب با همین چهار پنج ساعت برنامه می‌نوشتی تا تیر تک رقمی می‌شدم :))
نکته اخلاقی اینه که اگه ساعت مطالعه‌تون کمه ولی بازدهی داره نذارید مشاورتون زجرتون بده :-<

بالا