• اگر سمپادی هستی همین الان عضو شو :
    ثبت نام عضویت

کنکور سوالات غیر درسی کنکور 1403

r a m t i n

(⌐■_■)
نام مرکز سمپاد
شهید هاشمی نژاد 2
شهر
مشهد
سال فارغ التحصیلی
1402
سلام دوستان، برای ریاضی کنکور تقریبا خیلی ضعیفم نزدیک ۲۰ درصد شاید فقط بتونم درست بزنم، به نظرتون باید چطور تا کنکور تیر درصد ریاضی بالاتری بدست بیارم؟
هندسه، آمار و احتمال، گسسته
اینا ها رو میزنی دیگه؟ یا فقط حسابان رو چسبیدی ؟
اشکالی که خودم تو کنکور پارسال داشتم
پ.ن: البته اگه رشتت ریاضیه

آمفیتامین

خسته اما امیدوار:)
نام مرکز سمپاد
دبیرستان استعدادهای درخشان
شهر
رشت
سال فارغ التحصیلی
1402
سلام.
اول باید ببینی علت اینکه درصدت پایینه چیه.
تو آموزش مشکل داری؟ تست و تمرینت مشکل داره؟ غلط های زیادی داری؟ مهارت آزمون دادن رو خوب نمی‌دونی؟ سرعتت پایینه؟
اول از همه باید روی کتاب درسی تسلط کامل داشته باشی.
هم خودش رو بخونی و هم از جزوه‌ی دبیر و درسنامه با مثال های زیاد یادگیری‌ات رو تقویت و تثبیت کنی.
تو ریاضی تا جایی که میشه سعی کن چیزی رو بدون اینکه تمرینی ازش حل کنی یا دلیلش رو ندونی، حفظ نکنی. و تا جایی که می‌تونی سعی کن قضیه ها و فرمول ها رو با اثبات یاد بگیری.
حل تمرین و تست زیاد تاثیر خیلی خوبی داره و تنها راه قوی شدن هم همینه. بعد یه مدت که تسلطتت بیشتر شد راه های سریع‌تر حل سوال رو خودت کشف می‌کنی و از روش های سریع‌تر هم استفاده می‌کنی، ولی از اول نباید صرفاً فرمول ها رو حفظ کنی چون باعث میشه موضوع رو خوب یاد نگیری و نمی‌تونی سوالای متفاوت و متنوع رو حل کنی.
بعد از آموزش باید بری سراغ تست زدن. تست زدن آموزش رو تکمیل می‌کنه. چون یاد می‌گیری که از هر مبحث، قضیه و فرمولی چطوری سوال میدن و چطوری باید از اونا استفاده کنی. رفته رفته باید سطح تست ها دشوارتر بشه.
در نهایت باید سرعتت رو زیاد کنی. برای این کار هم باید موقع تست زدن تو خونه زمانت رو محدود کنی. مثلاً اگه تو کنکور به ازای 10 تا سوال 18 دقیقه وقت داریم، تو به خودت 14 دقیقه وقت بده. اینجوریه که سرعت خوبی پیدا می‌کنی. البته یه نکته‌ی مهمی که وجود داره اینه که نمیشه یهویی به این رسید. یعنی اول باید از 20 دقیقه (یا یکم بیشتر) برای 10 تا سوال شروع کنی و رفته رفته زمان رو کم می‌کنی. البته تسلط تو محاسبات و تسلط تو اون مبحث مهم‌ترین چیزیه که باید بهش توجه کنی.
و تو آزمون ها هم سر سوال های سخت ریاضی گیر نکن. صورت سوال رو بخون و یه نگاهی به گزینه ها بنداز، اگه سوال سختی بود رد کن. اول سوالات آسون رو باید جواب داد، بعد از یک دور دیدن کل سوالات و جواب دادن به سوالای آسون و متوسط، بر می‌گردی و با خیال راحت هرچند تا که تونستی سوال سخت و وقت‌گیر جواب میدی. خیلی وقت ها آدم یه سوال سخت ریاضی رو رد نمی‌کنه و چند دقیقه گیر می‌کنه و استرس و حتی نرسیدن به جواب باعث میشه نتونه درست آزمون رو مدیریت کنه.
البته از الان تا کنکور تیر وقت نسبتاً کمی باقی مونده و این مراحل رو باید خیلی فشرده‌تر طی کنی. :D
موفق باشی.
راستش رو بخوای مشکلم توی خوندن درسه. من امسال پشت کنکوری‌ام، ولی خب به دلایلی نتونستم واقعا برم سراغ ریاضی خوندن، یعنی روی هم شاید تعداد تست هایی که تابحال واسه ریاضی زدم امسال در حد ۴ یا ۵ صفحه باشه و حتی درسنامه هم زیاد نخوندم. قبلاً کلاس ریاضی رفتم و آشنایی دارم ولی حدودا ۲ سال پیش و یکسال پیش بود.

آمفیتامین

نام مرکز سمپاد
شهر
رشت
سال فارغ التحصیلی
1402

آمفیتامین

نام مرکز سمپاد
شهر
رشت
سال فارغ التحصیلی
1402
درصد ریاضی رو خیلی از کسایی که شریف هستن هم من میشناسم زیر ۱۵ درصد زده بودن
پیشنهاد منه که رو نقاط قوت بیشتر تمرکز کنی چون وقت زیادی نیست البته نمیدونم
نقطه قوتی ندارم😬ولی خب شاید اگر برای معادلات و مثلثات و مشتق و کاربرد و حد وقت بزارم بتونم یه کاریش کنم.

Ayeshe

کاربر فعال
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
تربت جام
سال فارغ التحصیلی
1405
سلام دوستان،
من برای مرور زیست نمیدونم چیکار کنم(هدفم تسلط رو متن کتابه بیشتر) یعنی فقط کتابو بخونم یا اینکه یه دور هم با خودم بگم یا مثلا اول سوال حل کنم؟
کلا ممنون میشم برای اردیبهشت که دوران مروره بگید چطور پیش برم

fati.h

پوچ؛
نام مرکز سمپاد
frz2
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
1404
سلام دوستان،
من برای مرور زیست نمیدونم چیکار کنم(هدفم تسلط رو متن کتابه بیشتر) یعنی فقط کتابو بخونم یا اینکه یه دور هم با خودم بگم یا مثلا اول سوال حل کنم؟
اگر منظورت نهاییه و برای تسلط روی تشریحی می‌خوای،
اول از روی کتاب بخون و ترجیحاً روز بعد سوال تشریحی از همون مبحث حل کن [بدون اینکه به کتاب نگاه کنی] و هرآنچه که از یادت رفته بود رو برگرد و دوباره از رو کتاب بخون. حتی اگه با توضیح دادن برای خودت بهتر مباحثو به خاطر می‌سپاری، می‌تونی بعضی مباحث رو برای خودت توضیح بدی و ویس بگیری و بعداً برای مرور به ویست گوش بدی. اگه مطالبی هستن که فرّارترن و نیاز به مرور بیشتر دارن، روی کاغذ بنویس و یه جا بچسبون که در معرض دیدت باشه و بتونی هرروز مرورشون کنی(این برای تعریف‌ها و نکته‌های کوتاه بیشتر جوابگوعه تا توضیحات زیاد، چون اونطوری فرصت نمی‌کنی هرروز مرورش کنی).

چه جالب :|

کاربر فوق‌فعال
کنکوری 1403
نام مرکز سمپاد
فرزانگان امین
شهر
اصفهان
سال فارغ التحصیلی
1403
جامع های سنجش رتبه و درصدهايي که میزنیم شبیه به کنکوره ؟

• شروع کننده موضوع
  • مدیر

Becoming

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
عضو کادر مدیریت
مدیر داخلی
نام مرکز سمپاد
Frz
شهر
Sari
سال فارغ التحصیلی
1398
رشته دانشگاه
دواسازی
  • شروع کننده موضوع
  • مدیر

Becoming

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
عضو کادر مدیریت
مدیر داخلی
نام مرکز سمپاد
Frz
شهر
Sari
سال فارغ التحصیلی
1398
رشته دانشگاه
دواسازی
قلم چی چطور؟ کلا رتبه کدوم آزمون شبیه تره؟
هیشکدوم :)
واقعا هیچکدوم نمیتونه معیار باشه
داشتیم ۷۰۰۰ای که رتبش خوب نشد و ۶۲۰۰ ای که رتبش خوب شد
درگیر تراز و رتبه ازمونا نباش
اشکالات و ایراداتت رو پیدا کن و سعی کن برطرف کنی تکرارش نکنی

Sety

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
اسلامشهر
سال فارغ التحصیلی
1405
بررای نهایی ها
باید شناسنامه حتما عکس دار باشه؟
و اگه الان اقدام کنیم و تا اون موقع تحویل ندن چیکار کنیم؟=[

نام مرکز سمپاد
Farz ll
شهر
Kerman
سال فارغ التحصیلی
1402
دانشگاه
Teh
رشته دانشگاه
Nursing
سلام دوستان،
من زیست نهایی رو ۱۹.۷۵ شدم ....اینجوری بودم که متن کتاب رو کامل بلد بودم ... بعد سوالای نهایی رو از دی و شهریور و خرداد هرسال پرینت میگرفتم ...اول سوالا رو حل میکردم بعد از روی کتاب دنبال جواب می‌گشتم و تصحیح میکردم...اینجوری جاهایی که تمرکز طراح ها بیشتر بود رو بیشتر مرور میکردم ...بعد از تموم کردن امتحان هر سال نهایی ( ینی معادل سه تا نهایی ) یه دور هم کتاب رو میخوندم ....ولی جاهایی که طراح ها خیلی توجه نداشتن رو بیشتر بخون و سعی کن مفهومی تر و کنکوری تر ارتباط مطالب رو پیدا کنی چون به سمتی سوالای پارسال پیش رفته بود که از مطالب بی اهمیت هم سوال داده بودن ... تا جایی که یادمه سوالای زیست خیلی کنکوری تر و ترکیبی تر شده بود نسبت به نهایی های سال قبلش و حتی نسبت به دی ماه همون سال ! پس حذف کردن کار اشتباهیه حتی یه صفحه هم حذف نکن ....له تصاویر هم خوب توجه گن حتی اگه بی اهمیت به نظر میاد چون دقیقا یادمه یه سوال نهایی راجع به این بود که توی تست فنیل کتونوری از کجای نوزاد آزمایش میگیرن که میشد کف پا ...در این حد به تصاویر توجه کرده بودن

• شروع کننده موضوع
  • مدیر

Becoming

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
عضو کادر مدیریت
مدیر داخلی
نام مرکز سمپاد
Frz
شهر
Sari
سال فارغ التحصیلی
1398
رشته دانشگاه
دواسازی
بررای نهایی ها
شناسنامه میخواد؟ کارت ورود به جلسه کافی نبود؟!

• لایک
امتیازات: Sety

Ayeshe

کاربر فعال
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
تربت جام
سال فارغ التحصیلی
1405
  • لایک

Retr026

:)
نام مرکز سمپاد
هاشمی نژاد 1
شهر
مشهد
سال فارغ التحصیلی
1404
مدال المپیاد
کامپیوتری بودم
تلگرام
بررای نهایی ها
مال منو دو هفته ای دادن
دیگه بستگی داره واقعا

اجبار عکس دار بودنش احتمالا به خاطر اینه اطمینان پیدا کنن خودتی و شخص ثالثی نیومده سر جلسه

• لایک

*100RA*

لنگر انداخته
نام مرکز سمپاد
1
شهر
تبریز / میاندوآب
سال فارغ التحصیلی
1404
بررای نهایی ها
سوال اصلی اینجاس چطور با شناسنامه قدیمی دبیرستان ثبتنام کردی ؟ مگه میشه؟

melina03

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
نام مرکز سمپاد
فرزانگان1
شهر
مشهد
سال فارغ التحصیلی
1404
بچه ها نصیحت کلی ای دارین برای منی ک ی کلوم هم درست مدرسه نخوندن و الان تو ی ماه قراره جم کنم نهایی هارو...
البته مدرسه کلاس میزاره برامون...
برنامه خاصی چیزی...؟

SinaSabetifard

کاربر فوق‌فعال
کنکوری 1403
نام مرکز سمپاد
علامه حلی ۱
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
1403
تلگرام
اینستاگرام
بچه ها نصیحت کلی ای دارین برای منی ک ی کلوم هم درست مدرسه نخوندن و الان تو ی ماه قراره جم کنم نهایی هارو...
البته مدرسه کلاس میزاره برامون...
برنامه خاصی چیزی...؟
خبر ندارم دقیق ولی از عقب بیا جلو تو عمومیا ، پیوستگی مطلب نداره ولی سوال بارم بیشترا از ته کارهه

fati.h

پوچ؛
نام مرکز سمپاد
frz2
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
1404
بررای نهایی ها
3e1c19_24IMG-20240420-002519.jpg

مطمئن نیستم ولی فکر کنم با توجه به این، اگر الان اقدام کردید و تحویل ندادن تا اون زمان، احتمالا با تایید مدیر مدرسه و این‌ها، حل بشه.

بالا