• اگر سمپادی هستی همین الان عضو شو :
    ثبت نام عضویت

سریال خاندان اژدها ||| House Of Dragon

• شروع کننده موضوع

armin_att

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی
شهر
شهر ری
سال فارغ التحصیلی
1398
رشته دانشگاه
تقریبا برق
سلام
این تاپیک برای تبادل نظر درباره سریال جدید House Of Dragon خواهد بود

سریال House Of Dragon یک مجموعه فرعی و spin-off از سریال موفق و پرطرفدار Game Of Thrones است که قرار است در ده قسمت برای فصل اول پخش شود. داستان آن از حدودا 200 سال قبل از داستان تاج و تخت و دقیقا 176 سال قبل از تولد دنریس تارگریان شروع می‌شود و در طول سریال نیز به طور جذابی دیالوگ ها و صحنه هایی مشاهده می‌شود که یادآور داستان و شخصیت های GOT باشد. داستان کلی سریال همانطور که از نامش معلومه، قرار است از خاندان تارگرین ها باشد.

فعلا اولین قسمت از این سریال در تاریخ 21 آگست 2022 منتشر شده و قرار هست هر هفته قسمت بعدی آن منتشر شود. به مانند GOT هر فصل 10 قسمته خواهد بود.
.خبر خوب اینکه آهنگساز مجموعه، رامین جوادی است با همان تم موسیقی معروف خود در سریال قبلی. اما هنوز تیتراژ ابتدایی‌ای برای سریال ساخته نشده است. لینک دانلود اولین موسیقی منتشر شده این سریال رو هم میذارم: لینک

MV5BZDBkZjRiNGMtZGU2My00ODdkLWI0MGYtNGU4MmJjN2MzOTkxXkEyXkFqcGdeQXVyMDM2NDM2MQ@@._V1_.jpg

=============

قراره تو این تاپیک، درباره داستان ها و شخصیت های این سریال جدید و مقایسه‌ش با سریال GOT صحبت کنیم.

zeynabgol

به گِلِ انجمن نِشَسته
نام مرکز سمپاد
فرزانگان یک
شهر
مشهد
سال فارغ التحصیلی
1404
"خاندان اژدها" به نظر ترجمه بهتریه:)

Leo

لنگر انداخته
نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی
شهر
-
سال فارغ التحصیلی
1399
من الان قسمت اول رو دیدم؛ آهنگاش چقدر حماسی و خفن هستن :-" مخصوصاً تیتراژ پایانی که همون موزیک تیتراژ گیم آو ثرونز بود ولی یه vocal خوشگل‌تر روش خوندن انگار :)) البته هیچ کاراکتر و اتفاق خاصی توجه‌ام رو جلب نکرد که می‌ذارم به حساب تازه شروع شدن سریال و intro بودن و اینا. ولی خب طراحی صحنه و لباس و اتمسفر کلی سریال خیلی باحاله کِیف کردم واقعاً.
پ.ن: من حس می‌کنم قرار نیست هیچ دشمن خارجی و اختلافی بین سرزمین‌های مختلف باشه و هر چی که هست بین خودِ تارگرین‌هاست.

venusi

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
-
سال فارغ التحصیلی
93
رشته دانشگاه
ادبیات نمایشی
یه نظر سنجی بزارین برای اونایی که دیدن اول تاپیک
بفهمم ببینم یا نبینم:))

əlireza

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
نام مرکز سمپاد
..
شهر
..
سال فارغ التحصیلی
1392
دانشگاه
---
داخل پرانتز تا قبل از فصل ۷ و ۸.
و حتی اندکی ۶

من هنوز تعصب تارگرینیم اجازه نداده فصل آخر گات رو ببینم:`

نبین

امیدوارم آرآر مارتین ریدمان گیم آو ترونز رو جمع کنه. قسمت اول حاکی از این بود که همچین قصدی داره

reyna

MelloW
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
مشهد
سال فارغ التحصیلی
1400
دانشگاه
پردیس هاشمی‌ نژاد مشهد
رشته دانشگاه
آموزش ریاضی
من همه‌چیزشو دوست داشتم :-" فقط اینکه قسمت اول زیادی خلوت بود، به نظرم شخصیت‌های اصلی بعدا اضافه میشن البته باز هم احتمالا تعداد شخصیت‌هاش و داستان‌های جزئیش کمتر از گیم آو ترونزه.

tahaweeb

کاربر نیمه‌فعال
نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی
شهر
آبادان
سال فارغ التحصیلی
1403
قسمت ۳ نبرد دیمون خیلی تخیلی بود

Mahdi ostoori

کاربر فوق‌فعال
نام مرکز سمپاد
آيت الله خامنه اي
شهر
سيرجان
سال فارغ التحصیلی
98
دانشگاه
ع.پ.کرمان
رشته دانشگاه
پزشکی
سریال حداقل تا این جای کار راضی کننده بود
و در حد فاجعه ۴ فصل آخر گات نیست
ولی در حد ۴ فصل اول هم نیست
یه چیزی که خیلیارو اذیت کرده ، این قضیه ی پرش های زمانیه که کاملا طبیعیه
چون ذات کتابش هم اینجوریه
گات رو که از روی ( song of ice and fire) ساختن (البته به جز ۴ فصل آخر) داستانش کلا تو ۴ ۵ سال رخ میده
ولی خوده fire and blood که منبع الهام خاندان اژدها بوده این قضیه پرش های زمانی رو هم داره
فقط یه نکته ای هست اینه که نمیدونم چرا سریال به یه سری مباحث حیاتی اشاره ای نمیکنه
مثلا یکی از علل نفرت عمیقی که اتو هایتار نسبت به دیمون داره ، اینه که دیمون یه بار تو بچگی به آلیست تجاوز میکنه ، یا اصلا مراسم عروسی خود ویسریس و آلیست یه داستان مفصلی داره
یه چیزی هم که کوبیدن و از نو ساختن ، اینه که شخصیت جوونی های آلیسنت مثل کتاب نیست ، اون خودش تو جوونی هاش یه هیولایی بود که خودش سیاست هاشو پیاده میکرده ولی خب سریال یه جوری نشونش داده که انگار سگ پادوی پدرشه.
بخوام یه نظر شخصی هم بدم
دیمون تارگرین در کنار دیمون بلک فایر ، بهترین تارگرین هایی هستند که وستروس به خودش دیده
هم مثل میگور ظالمه ، هم هوش جنگی بالایی داره ، هم مثل ویسریس اول احمق نیست
بخوایم هم بر طبق سنت بریم جلو ، پادشاه حقیقی باید دیمون باشه
خلاصه که در حقش داره جفا میشه :)
یه چیز دیگه ای هم که داره اذیتم می کنه این که fire and blood برخلاف song of ice and fire تماما بر روی سیاست های طرفین میره جلو ، چون دشمنی خارج از این جمع وجود نداره و در واقع سیاست های جبهه ی سیاه و سبز هست که باعث فاجعه ی ( رقصی با اژدهایان ) میشه که اینو نمیدونم چرا ولی تو سریال اونقد بولد نکردن

əlireza

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
نام مرکز سمپاد
..
شهر
..
سال فارغ التحصیلی
1392
دانشگاه
---
اگه اکانت اچ.بی.او ندارین از کجا رایگان بدون سانسور دانلود میکنین؟

mitokondry

مرغابی شیطون
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
دامغان
سال فارغ التحصیلی
1401
دانشگاه
دانشگاه ایران
رشته دانشگاه
داروسازی
ولی این درست نیست که من رنیرارو با هرکی از اول سریال شیپ کردم این قسمت باهم نزدیکی داشته باشن:))
فکر های من باید فانتزی خودم بمونه نه اینکه اتفاق بیوفته:))

نام مرکز سمپاد
شهید رجایی اسلامشهر
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
1390
دانشگاه
پژوهشگاه شیمی و مهندسی شیمی ایران
رشته دانشگاه
مهندسی شیمی
تلگرام
به نظر من، اگر ۲ فصل اول گیم اف ترونز رو ۹.۸ بگیریم از ۱۰، این آشغالی که جدیدا ساختن ۳.۵ میشه نمره اش.
بخش بزرگی از انرژی سریال بجای تعمیق داستان و مکالمه های زیبا رفته به سمت اینکه: اژدها چه خفن هستش و یه نفره چطور یک ارتش رو نابود کنیم و هی بریم توی پلژر هوس و ....

مسخره ها.

Aramesh_Z

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان امام رضا (ع)
شهر
لاهیجان
سال فارغ التحصیلی
96
رشته دانشگاه
دامپزشکی
همین که قرار نیست هشت فصل به این فکر کنیم که تایرل و مارتل و تالی و تارلی کیا بودن یعنی خوبه 👍🏻

+ جدای شوخی، من اولش یه داستان در حد گیم آو ترونز انتظار داشتم بعد بخاطر همین خورد تو ذوقم. چون اپیزودای اولش خیلی حریم سلطان‌طور بود از نظرم. ولی بعد به این دقت کردم که اصلا اسم فیلم خاندان اژدهاست و موضوع دعوای داخلیه (کتابشو نخوندم) از طرفی رفته رفته داره بهتر میشه و تازه الآن تو اپیزود شیش می‌بینیم که داره داستان شکل میگیره. بنظرم سریال خیلی خوبی میشه اگه همینطوری ادامه پیدا کنه.

++ هرکی مثل من مازوخیسته بره تو یوتیوب سرچ کنه که توی گات جافری درباره رینیرا به مارجری چی میگه. اسپویل تضمینی.

بالا