• اگر سمپادی هستی همین الان عضو شو :
    ثبت نام عضویت

کنکور منابع کنکور 1402

• شروع کننده موضوع
  • مدیر

Becoming

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
عضو کادر مدیریت
مدیر داخلی
نام مرکز سمپاد
Frz
شهر
Sari
سال فارغ التحصیلی
1398
رشته دانشگاه
دواسازی
از اولین و مهم‌ترین کارها در شروع مسیر کنکور، انتخاب منبعه
از طرفی تعدد منابع زیاده و کتابای رنگارنگی وجود دارن
بهتره قبل از خرید، بررسی‌های لازم رو انجام بدیم تا جلوی ضرر مالی و بار روانیِ نخوندن و ادامه ندادن کتاب رو بگیریم.

الماس خانم

کاربر فوق‌فعال
نام مرکز سمپاد
تیزهوشان جیرفت
شهر
جیرفت
سال فارغ التحصیلی
1391
سلام رفقا..شیمی داغونم و تا یه صفحه میخونم مغزم دود میکنه..از چ منبعی شروع کنم ک بتونم بفهممش؟؟اصلا چجوری بخونمش؟

Batman:/

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان1
شهر
اراک
سال فارغ التحصیلی
1401
سلام رفقا..شیمی داغونم و تا یه صفحه میخونم مغزم دود میکنه..از چ منبعی شروع کنم ک بتونم بفهممش؟؟اصلا چجوری بخونمش؟
کلاسای استاد بابایی یا اقاجانی رو ثبت نام کنید و کتاب مبتکران رو درسنامه هاش و بخونید و تست بزنید

گمشده در زمان

کاربر نیمه‌فعال
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
کرج
سال فارغ التحصیلی
1400
من منابع زیادی روبررسی کردم و نظرمو می خوام درباره ی اختصاصی هایی که چند منبعی بودم بگم
اول زیست
بین منابع جامع
اول و آخر آیکیو بعدشم تستای آزمون های آزمایشی مختلف به ترتیب ماز قلم چی و زیستاز

دوران جمع بندی هم کتاب هزار تست نشر دریافت عالیه
در باره‌ی بقیه منابع زیست
کتاب فاگو نکات خارج از کتاب و گیج کننده و بعضا غلط حتی زیاد داره
و دربارهی کتاب پینوکیو خیلی سبز هم بگم ایراد علمی زیاد داره و کتاب نکات کمی داره و برای کسی که بخواد برای اولین بار نکات یه فصل رو یاد بگیره واقعا خوب نیست و بیشتر آدمو گیج می کنه ولی کسی که می خواد تست اضافه بزنه و وقت اضافه هم داره باز هم لازم نیست خیلی مانور بده رو این کتاب همون نکات آزمون های ماز رو بخونه کافیه
شیمی
برای مفاهیم یا سه تا کتاب مبتکران
یا خیلی سبز +میکرو پایه
برای مسائل هم مسائل نشر الگو
برای دوران جمع بندی من کتاب فصل آزمون بیشتر پسندیدم چون بیشتر به مفاهیم پرداخته بود ولی کتاب موج آزمون بیشتر از فصل به حفظیات گیر داده بود
از خوبی موج اینکه مسائلش خیلی خوب بودن
اگه برمیگشتم به گذشته
برای
شیمی سه تا خیلی سبز +میکرو پایه+فصل آزمون+مسائل الگو رو کار میکردم

آزمون تک درس هم گاج ماز قلم چی و شیمی پلاس خوبند

ریاضی
بنظرم بهترین کتاب هم برای آموزش هم تست سخت هم تست متوسط کتاب ریاضیات جامع خوشخوان
از مزایای این کتاب درسنامه فوق العاده عالی و تست های سخت با سطح معقول می تونم اشاره کنم من بعد خوندن این کتاب ریاضی ۱۴۰۰ رو ۶۰ زدم !!
البته تو خونه و وقتی ۱۲ کنکور رو از خودم امتحان می گرفتم .
انصافا تمام نکاتش عالی هست کتاب
برای جمع بندی هم کتاب موج آزمون استاندارد و مناسبه کنکوره
اگه بر میگشتم به گذشته فقط
موج آزمون +جامع خوشخوان رو کار میکردم

حتی من تیپ تست های مشابه خوشخوان رو هم تو آزمون های قلم چی امسال ه ریاضی سختی داشت رو هم میدیدن تو آزمون ها
آزمون تک درس هم بنظرم قلم چی ماز ریاضی خوبی داشتند
ماز بعضا راه حل های کوتاهی پیشنهاد میداد که هیچ کتاب دیگه ای پیشنهاد نداده بود

من کتاب مهر و ماه و جامع نردبام رو هم بررسی کردم ولی انصافا به پای جامع خوش خوان نمی رسیدن
نردبام واقعا دیگه بیش از حد غیر استاندارد بود

الماس خانم

کاربر فوق‌فعال
نام مرکز سمپاد
تیزهوشان جیرفت
شهر
جیرفت
سال فارغ التحصیلی
1391
من منابع زیادی روبررسی کردم و نظرمو می خوام درباره ی اختصاصی هایی که چند منبعی بودم بگم
اول زیست
بین منابع جامع
اول و آخر آیکیو بعدشم تستای آزمون های آزمایشی مختلف به ترتیب ماز قلم چی و زیستاز

دوران جمع بندی هم کتاب هزار تست نشر دریافت عالیه
در باره‌ی بقیه منابع زیست
کتاب فاگو نکات خارج از کتاب و گیج کننده و بعضا غلط حتی زیاد داره
و دربارهی کتاب پینوکیو خیلی سبز هم بگم ایراد علمی زیاد داره و کتاب نکات کمی داره و برای کسی که بخواد برای اولین بار نکات یه فصل رو یاد بگیره واقعا خوب نیست و بیشتر آدمو گیج می کنه ولی کسی که می خواد تست اضافه بزنه و وقت اضافه هم داره باز هم لازم نیست خیلی مانور بده رو این کتاب همون نکات آزمون های ماز رو بخونه کافیه
شیمی
برای مفاهیم یا سه تا کتاب مبتکران
یا خیلی سبز +میکرو پایه
برای مسائل هم مسائل نشر الگو
برای دوران جمع بندی من کتاب فصل آزمون بیشتر پسندیدم چون بیشتر به مفاهیم پرداخته بود ولی کتاب موج آزمون بیشتر از فصل به حفظیات گیر داده بود
از خوبی موج اینکه مسائلش خیلی خوب بودن
اگه برمیگشتم به گذشته
برای
شیمی سه تا خیلی سبز +میکرو پایه+فصل آزمون+مسائل الگو رو کار میکردم

آزمون تک درس هم گاج ماز قلم چی و شیمی پلاس خوبند

ریاضی
بنظرم بهترین کتاب هم برای آموزش هم تست سخت هم تست متوسط کتاب ریاضیات جامع خوشخوان
از مزایای این کتاب درسنامه فوق العاده عالی و تست های سخت با سطح معقول می تونم اشاره کنم من بعد خوندن این کتاب ریاضی ۱۴۰۰ رو ۶۰ زدم !!
البته تو خونه و وقتی ۱۲ کنکور رو از خودم امتحان می گرفتم .
انصافا تمام نکاتش عالی هست کتاب
برای جمع بندی هم کتاب موج آزمون استاندارد و مناسبه کنکوره
اگه بر میگشتم به گذشته فقط
موج آزمون +جامع خوشخوان رو کار میکردم

حتی من تیپ تست های مشابه خوشخوان رو هم تو آزمون های قلم چی امسال ه ریاضی سختی داشت رو هم میدیدن تو آزمون ها
آزمون تک درس هم بنظرم قلم چی ماز ریاضی خوبی داشتند
ماز بعضا راه حل های کوتاهی پیشنهاد میداد که هیچ کتاب دیگه ای پیشنهاد نداده بود

من کتاب مهر و ماه و جامع نردبام رو هم بررسی کردم ولی انصافا به پای جامع خوش خوان نمی رسیدن
نردبام واقعا دیگه بیش از حد غیر استاندارد بود
بعد ۱۰ سال دوری از درس جامع خوشخوان ریاضی رو شروع کنم ..از لحاظ اموزش تکمیله؟؟یا قبلش کتاب دیگه رو باید کار کرد برای مفهومی یاد گرفتن ریاضی

گمشده در زمان

کاربر نیمه‌فعال
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
کرج
سال فارغ التحصیلی
1400
بعد ۱۰ سال دوری از درس جامع خوشخوان ریاضی رو شروع کنم ..از لحاظ اموزش تکمیله؟؟یا قبلش کتاب دیگه رو باید کار کرد برای مفهومی یاد
به عنوان تنها منبع کفایت می کنه چون درسنامه ش کامله و تست آسان هم به مقدار کافی داره اگه خواستی نظرات سایت چی بخونم رو هم بخون یا pdf رو دانلود کن خودت ببین
اول درسنامه رو بخون یا اون بارکد اول صفحه رو اسکن کن که ویدئوی آموزش همون فصل از سایت آلا رو میاره
بعد خوندن درسنامه تست های سطح آسان و اکثر تست های سطح متوسط رو می تونی جواب بدی چند تا سوال آخر سطح متوسط در واقع سخت در حد کنکور هستن .
و سوالای سختش هم خیلی خوبه من خودم دو تا از سوالای سختش رو عینا البته با اعداد متفاوت تو کنکور ۱۴۰۰ دیده بودم

Lonely

.
نام مرکز سمپاد
frz
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
1401
بعد ۱۰ سال دوری از درس جامع خوشخوان ریاضی رو شروع کنم ..از لحاظ اموزش تکمیله؟؟یا قبلش کتاب دیگه رو باید کار کرد برای مفهومی یاد گرفتن ریاضی
من بودم از خيلي سبز شروع مي كردم كه تستاي ساده تري داره درسنامش هم خوبه.
من خوشخوان رياضيو نداشتم ولي خوشخوان حسابان سطح تستاش واسه كسي كه خيلي صفره زياد مناسب نيست

الماس خانم

کاربر فوق‌فعال
نام مرکز سمپاد
تیزهوشان جیرفت
شهر
جیرفت
سال فارغ التحصیلی
1391
کسی کلاس ریاضی سلامیان شرکت کرده؟مفهومی و جامع درس میده؟شیمی بابایی مفهومی تره یا آقاجانی

Batman:/

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان1
شهر
اراک
سال فارغ التحصیلی
1401
کسی کلاس ریاضی سلامیان شرکت کرده؟مفهومی و جامع درس میده؟شیمی بابایی مفهومی تره یا آقاجانی
ریاضی مفهومی میخوای ملاک پور خوبه،شیمی بستگی داره با کی حال کنی جفتشون اساتید خوبی هستن

Binamm

کاربر فوق‌فعال
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
تنکابن
سال فارغ التحصیلی
1402
به عنوان تنها منبع کفایت می کنه چون درسنامه ش کامله و تست آسان هم به مقدار کافی داره اگه خواستی نظرات سایت چی بخونم رو هم بخون یا pdf رو دانلود کن خودت ببین
اول درسنامه رو بخون یا اون بارکد اول صفحه رو اسکن کن که ویدئوی آموزش همون فصل از سایت آلا رو میاره
بعد خوندن درسنامه تست های سطح آسان و اکثر تست های سطح متوسط رو می تونی جواب بدی چند تا سوال آخر سطح متوسط در واقع سخت در حد کنکور هستن .
و سوالای سختش هم خیلی خوبه من خودم دو تا از سوالای سختش رو عینا البته با اعداد متفاوت تو کنکور ۱۴۰۰ دیده بودم
حسابان خوشخوان بهتره یا الگو؟

گمشده در زمان

کاربر نیمه‌فعال
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
کرج
سال فارغ التحصیلی
1400
من بودم از خيلي سبز شروع مي كردم كه تستاي ساده تري داره درسنامش هم خوبه.
من خوشخوان رياضيو نداشتم ولي خوشخوان حسابان سطح تستاش واسه كسي كه خيلي صفره

حسابان خوشخوان بهتره یا الگو؟
من حسابان رو نمی دونم ولی ریاضیات تجربی خوشخوان بهتر بود

الماس خانم

کاربر فوق‌فعال
نام مرکز سمپاد
تیزهوشان جیرفت
شهر
جیرفت
سال فارغ التحصیلی
1391
کدوم کتاب تست زیست رو میپسندین؟سبکشون شبیه تر ب کنکور باشه

Krypton

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
سال فارغ التحصیلی
1402
رشته دانشگاه
CS

_Fatemeh_

کاربر نیمه‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
1401
دانشگاه
علوم پزشکی بیابون
رشته دانشگاه
پزشکی
کدوم کتاب تست زیست رو میپسندین؟سبکشون شبیه تر ب کنکور باشه
به عنوان منبع اول پیشنهادم بهت پینوکیو جامع هست. کتابای پایه به پایه خیلی سبز به نظر من سطحشون برای سال کنکور خیلی پایینه. بعدش یا ایکیو یا نشر الگو که البته جفتشون توی یسری موارد نظراتشون خلاف کنکور و کتاب درسیه که توی نشر الگو خیلی خیلی بیشتره. پس بهتره به عنوان منبع اولت نباشن تا نکات اشتباهی توی ذهنت شکل نگیره.

-Pegah-

"استثنایی از قلب یک خاندان "
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
سال فارغ التحصیلی
1402
مدال المپیاد
مرحله 1 ادبیات و شیمی
دانشگاه
ساری
رشته دانشگاه
پزشکی
دوستان بین ای کیو جامع و نردبام جامع ریاضی کدوم بهتره؟

MarMari

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
شهسوار
سال فارغ التحصیلی
1402
مدال المپیاد
زهی خیال باطل
دانشگاه
البرز
رشته دانشگاه
داروسازی
دوستان بین ای کیو جامع و نردبام جامع ریاضی کدوم بهتره؟
من هر دو رو بررسی کردم واقعیتش و حس می‌کنم نردبام بازم نسبت به آی‌کیو (با وجود سطح بالا) سطح بالاتری داره. البته بستگی داره به عنوان منبع چندم مد نظرت باشه. اگر خوب تست‌های یک یا دو منبع رو زدی و حس کردی به تسلط کافی رسیدی، بعید می‌دونم خیلی فرقی کنه که کدوم رو انتخاب کنی. تنوع تست خوبی هم دارن به نظرم.

-Pegah-

"استثنایی از قلب یک خاندان "
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
سال فارغ التحصیلی
1402
مدال المپیاد
مرحله 1 ادبیات و شیمی
دانشگاه
ساری
رشته دانشگاه
پزشکی
من هر دو رو بررسی کردم واقعیتش و حس می‌کنم نردبام بازم نسبت به آی‌کیو (با وجود سطح بالا) سطح بالاتری داره. البته بستگی داره به عنوان منبع چندم مد نظرت باشه. اگر خوب تست‌های یک یا دو منبع رو زدی و حس کردی به تسلط کافی رسیدی، بعید می‌دونم خیلی فرقی کنه که کدوم رو انتخاب کنی. تنوع تست خوبی هم دارن به نظرم.
ممنونم :)
من یازدهم و دهم نردبام کار کردم ولی احساس میکنم تیپ تستای جامع نردبام کمتره و نمیتونم به تسلط برسم🫀

MarMari

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
شهسوار
سال فارغ التحصیلی
1402
مدال المپیاد
زهی خیال باطل
دانشگاه
البرز
رشته دانشگاه
داروسازی
ممنونم :)
من یازدهم و دهم نردبام کار کردم ولی احساس میکنم تیپ تستای جامع نردبام کمتره و نمیتونم به تسلط برسم🫀
فکر می‌کنم با این وجود، استفاده از منبعی مثل آی‌کیو واست مناسب‌تر باشه. (میکرو هم یکم باز سطحش نسبت به آی‌کیو پایین‌تره [ولی منبع پیشرفته‌ای محسوب میشه] ولی تنوع تستش بالا و مناسبه)

Krypton

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
سال فارغ التحصیلی
1402
رشته دانشگاه
CS
برای شیمی پایه‌به‌پایه خیای‌سبز بهتره یا جامع خیلی سبز؟

بالا