• اگر سمپادی هستی همین الان عضو شو :
    ثبت نام عضویت

تولید محتوا

• شروع کننده موضوع
نام مرکز سمپاد
فرزانگان ۲
شهر
کرج
سال فارغ التحصیلی
1401
مدال المپیاد
Physics
دانشگاه
SUT
رشته دانشگاه
Physics
سلام به همگی
بر اساس مکالمات من و @Becoming و پیشنهادات خود شما که من چند وقته میگیرم

تصمیم گرفتیم که برای تولید محتوا از بین شما داوطلب جمع کنیم

۱. این کار برای بالاتر بردن سطح علمی فرهنگی سایته

۲. تو پنج راستای کنکور /المپیاد / علوم/ فلسفی عقیدتی / ادبی هنری قراره فعالیت کنیم

۳. فعالیت مستمر و دوره ایه
یعنی اینطور‌نیس که یه تاپیک باز کنیم به امان پروردگار رها کنیم و تهش بگیم استقبال لازم انجام نشد حتی اگر تاپیک به صورت تک گویی هم باشه ادامه میدیم و قطعا به مرور زمان مخاطب های خودشو پیدا میکنه

۴. نوع فعالیت :
I) سری پست ها مثل : تاپیک های تک گویی و تحقیق طور
https://www.sampadia.com/forum/threads/103513/

II) فعالیت های جمعی مثل: مناطره ها و بحث های هدفمند
https://www.sampadia.com/forum/threads/114414/
https://www.sampadia.com/forum/threads/114418/

III) هفته نامه ماه نامه و فصل نامه (نشریه های متناوب)

VI) پادکست و محتوای شنیداری و دیداری (مثل این پادکست مهاجرتی که زده شد ولی هیچ وقت ساخته نشد)

۵) تاپیک اینطور کار میکنه که:
من ایده هایی که میخوام عملی شن رو میگم تو پست پایین
اگر کسی داوطلب بود برای انجام دادنش به من تو بانگ علام میکنه اگر هم ایده ی جدیدی داشتید ایده تونو اینجا مینویسید (فقط ایده آسمون ریسمون بافی حذف میشه) و اعلام میکنید خودتون میخواین اجرا کنید یا اینکه داوطلب میخواید و من و مطهری و سارا و مدیر انجمن مربوط به ایده شما ایده تونو تایید یا رد میکنیم...
(فقط: ایده ها در راستای فعالیت ها و موضوعاتی که تو بند ۲ و ۴ گفتم باشه)

• شروع کننده موضوع
نام مرکز سمپاد
فرزانگان ۲
شهر
کرج
سال فارغ التحصیلی
1401
مدال المپیاد
Physics
دانشگاه
SUT
رشته دانشگاه
Physics
بچه هایی که نویسندگی تدوین صدا کار میکند و قصد کمک دادن داوطلب شن هم بهم بگین

المپیاد:
مصاحبه با برگزیده ها
یادمه @Terminus برنامه داشت برای هر المپیاد صندلی داغ رتبه برتر بزنه
(اگر خودت قصد ادامه دادنشو داری بگو) و اینکه اگه محتواتون صوتی یا پی دی اف (مثل مصاحبه های ایرانفو http://bayanbox.ir/info/6819674556186020709/iranpho.ir-mo-941005 ) و به صورت مصاحبه باشه خیلی بهتره یعنی شما از بچه ها سوال ها رو بگیرین از فرد مذکور بپرسین

گسترش تاپیک چطور تو المپیاد موفق نشیم و اگه مطالب مناسبی پیدا شد پادکست کردنش

کنکور:
ایده ام اینه که بچه هایی که کارای مشاوره ای انجام میدن بیان اینجا تاپیک مشاوره باز کنن و با همکاری هم پست های مناسبتی بزارن (مثلا ایام امتحانات/دوره عید/ جمعبندی اردیبهشت و...)

علمی
۱. هفته نامه علمی
بچه ها از هر رشته جمع شن و هفته ای هرکدوم یه خبر از رشتشون بدن
هر هفته یک متن (اکتشاف جدید ترجیحا) از چهار موضوع شیمی فیزیک ریاضی زیست داخل یه هفته نامه شرح داده بشه
میتونه حتی برای مناسبت های مختلف مثل نوبل ویژه برنامه هم داشته باشه

۲. به تاپیک خبر های علمی یه سر و سامونی بدیم و یکی که باخبره بیاد هر چن وقت یه بار کوتاه و مختصر و جذاب پست بزاره

۳. فعالیت جمعی مطالعه کتاب های علمی که قبلا هم بوده (تو پست اول تو مثال فعالیت های جمعی) دوباره شروع بشه

عقیدتی / فلسفی

۱. مناظره ماهیانه
هر ماه دو نفر رو بزاریم جلو هم راجع به موضوعات اجتماعی عقیدتی فلسفی با هم بحث کنن آخر ماه تاپیک رو برای عموم باز کنیم و جمع بندی کنیم که قبلا هم بوده و مثالش باز تو پست اول هست

۲. یادمه @Pan برنامه داشت که یه سری پست درست کنه راجع ب اعتقادات ادیان مختلف به پس از مرگ که خیلی کار جالبی بود و یه سری از مسئولیت هاش بر عهده من بود ولی متاسفانه من یکم تنبلی کردم و به جایی نرسید این موضوع جالبی برای تخقیق و سری پسته

۳. ایسم شناسی این یکی واقعا مفیده یه خیرخواهی بیاد مکاتب فلسفی رو به ترتیب به وجود اومدن یه توصیف خلاصه ای بده

۴. فعالیت های کتاب خوانی

....
هنری / ادبی

۱. فیلم دیدن گروهی
یادمه یه همچین فعالیتی داشتیم ولی به جایی ختم نشد هر فصل هم اگه یدونه برنامه داشته باشیم هر سال میتونیم چهارتا فیلم رو ببینیم و نقد اساسی کنیم

۲. شعر خوانی
تاپیک هایی وجود داره که عموما @hosam.r توشون فعالیت میکنه که میاد از شعرا شعر های منتخب میزاره اینو میتونیم خیلی گسترش بدیم

۳. تاریخ ادبیات و شعر ایران و سبک شناسی
تو این مورد اگر کسی بتونه تولید محتوا کنه فوق العاده میشه
چیزی که من در نظرمه معرفی دوره تعریف سبک ها و ویژگی ها و معرفی یه بیو کوتاه از اون شعرا و نویسنده هاست

۴. ایسم شناسی هنری

• شروع کننده موضوع
نام مرکز سمپاد
فرزانگان ۲
شهر
کرج
سال فارغ التحصیلی
1401
مدال المپیاد
Physics
دانشگاه
SUT
رشته دانشگاه
Physics
لیست داوطلب ها (به مرور ادیت میشود)

تدوین صدا و پادکست سازی :
۱) @Armaghannn و اکیپ نوشابه زرد

نوبسندگی:

المپیاد:

کنکور:
۱) @نسیـم تاپیک مشاوره
۲) @Becoming مشاوره
۳) @زهـــرا مشاوره

علوم پایه:
۱) @امین برای مسابقات ریاضی و تولید محتوای مربوط به ریاضی
۲) @Amirhossin تولید محتوای نجومی
۳) @mammadreza تولید محتوای فیزیک
۴) @اسدالهی تولید محتوای زیست شناسی
۵) خودم تولید محتوای فیزیک
۶) @rejo تولید محتوای شیمی

عقیدتی فلسفی انسانی:
۱) @merfan x1 برای پست های دنباله دار اقتصاد
۲) @reyna گروه مدیریت کتابخوانی
۳) @اسدالهی تحقیقات ادیان

هنری ادبی:
۱) @ماهی ایسم شناسی هنری
۲) @zeynabgol شعر خوانی
۳) @dorincii شعر خوانی
۴) @صوراسرافیل دستور زبان فارسی
۵) @hosam.r سبک شناسی

merfan x1

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی 2
شهر
زنجان
سال فارغ التحصیلی
1401
دانشگاه
علامه طباطبایی
رشته دانشگاه
اقتصاد
پیشنهاد میکنم علوم انسانی رو هم اضافه کنید
دستچین شدن مطالب و خلاصه شدنشون خیلی خوبه و می‌تونه مارو با چیزای جدیدی آشنا کنه و ایده بده.
تاریخ(مخصوصاً دیگر ملل)، اقتصاد، روانشناسی، گفتن مسائل ساده حقوقی میتونن مفید باشن

• شروع کننده موضوع
نام مرکز سمپاد
فرزانگان ۲
شهر
کرج
سال فارغ التحصیلی
1401
مدال المپیاد
Physics
دانشگاه
SUT
رشته دانشگاه
Physics
پیشنهاد میکنم علوم انسانی رو هم اضافه کنید
دستچین شدن مطالب و خلاصه شدنشون خیلی خوبه و می‌تونه مارو با چیزای جدیدی آشنا کنه و ایده بده.
تاریخ(مخصوصاً دیگر ملل)، اقتصاد، روانشناسی، گفتن مسائل ساده حقوقی میتونن مفید باشن
این در نظر من زیر مجموعه فلسفی عقیدتی بود ولی اگر ایده ای باشه (شامل فرم کار موضوع کار و داوطلب) قطعا پذییرایم :‌)) خیلی ام عالیه

نام مرکز سمپاد
ضروری
شهر
ضروری
سال فارغ التحصیلی
0
محتوایی که من می‌تونم تولید کنم عمدتاً حول محور ریاضیاته.
تو فکرم بود که بیام تاپیکی در خصوص برخی اثبات‌ها یا حقایق جالب و خوندنی از ریاضی بزنم، دیدم ممکنه چندان مخاطب‌پسند نباشه چون به قدر کافی ریاضی واسه «خوندن» برای بچه‌ها وجود داره که دیگه کسی رغبتی پیدا نمی‌کنه بیاد دوباره یه چیزای اضافی رو بخونه. پیش خودم می‌گفتم شاید اگر وویسشون کنم، بشنون، ولی دیدم اثبات رو که نمیشه صرفاً صوتی توضیح داد و باید دیده بشه تا درک بشه، ولی خب واسم یه چالشی ایجاد شد، گفتم همین که این مهارت رو پیدا کنم تا بتونم با وویس، یه اثبات رو توضیح بدم، کار بزرگی کردم، و احتمالاً رو این ایده‌م بیشتر فکر کنم.
+ مسابقات ریاضیم هم که به صورت دوره‌ای داره برگزار میشه، اگر این هم به عنوان تولید محتوا لحاظ بشه.

• شروع کننده موضوع
نام مرکز سمپاد
فرزانگان ۲
شهر
کرج
سال فارغ التحصیلی
1401
مدال المپیاد
Physics
دانشگاه
SUT
رشته دانشگاه
Physics
محتوایی که من می‌تونم تولید کنم عمدتاً حول محور ریاضیاته.
تو فکرم بود که بیام تاپیکی در خصوص برخی اثبات‌ها یا حقایق جالب و خوندنی از ریاضی بزنم، دیدم ممکنه چندان مخاطب‌پسند نباشه چون به قدر کافی ریاضی واسه «خوندن» برای بچه‌ها وجود داره که دیگه کسی رغبتی پیدا نمی‌کنه بیاد دوباره یه چیزای اضافی رو بخونه. پیش خودم می‌گفتم شاید اگر وویسشون کنم، بشنون، ولی دیدم اثبات رو که نمیشه صرفاً صوتی توضیح داد و باید دیده بشه تا درک بشه، ولی خب واسم یه چالشی ایجاد شد، گفتم همین که این مهارت رو پیدا کنم تا بتونم با وویس، یه اثبات رو توضیح بدم، کار بزرگی کردم، و احتمالاً رو این ایده‌م بیشتر فکر کنم.
+ مسابقات ریاضیم هم که به صورت دوره‌ای داره برگزار میشه، اگر این هم به عنوان تولید محتوا لحاظ بشه.
اگر کسی برا شیمی و زیست پیدا شد میتونیم قسمت اول حرفتونو تو هفته نامه بزاریم اگه نه به عنوان تاپیک هم عالیه

ili

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
علامه حلی
شهر
-
سال فارغ التحصیلی
1401
دانشگاه
حوزه علمیه قم
رشته دانشگاه
شیطان پرستیِ آنتوان لاوی(ص)
پیشنهاد می کنم یه تاپیک داشته باشیم به نام: "فلسفه برای زندگی"
که صرفا فلسفه رو از بیرون بینیم و تا جایی می تونیم از محتویاتش در زمینه های سلامت روحی روانی و ماهیت زندگی بحث شه

• شروع کننده موضوع
نام مرکز سمپاد
فرزانگان ۲
شهر
کرج
سال فارغ التحصیلی
1401
مدال المپیاد
Physics
دانشگاه
SUT
رشته دانشگاه
Physics
پیشنهاد می کنم یه تاپیک داشته باشیم به نام: "فلسفه برای زندگی"
که صرفا فلسفه رو از بیرون بینیم و تا جایی می تونیم از محتویاتش در زمینه های سلامت روحی روانی و ماهیت زندگی بحث شه
اول اینکه یه همچین تاپیکی وجود داره
ثانیا اینکه این چیزی که شما میگید بیشتر شبه علمیه تا علمی

ili

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
علامه حلی
شهر
-
سال فارغ التحصیلی
1401
دانشگاه
حوزه علمیه قم
رشته دانشگاه
اول اینکه یه همچین تاپیکی وجود داره
ثانیا اینکه این چیزی که شما میگید بیشتر شبه علمیه تا علمی
نه چرا شبه علمی؟
اتفاقا یه چنل یوتیوب هست دقیقا که در مورد مباحث فلسفه بحث می کنه این که چجوری به کار گرفتن فلسفه تو زندگی می تونه چندین لول ادم رو بالا ببره https://www.youtube.com/c/PhilosophiesforLife
لینک تاپیک رو لطف می کنید

• شروع کننده موضوع
نام مرکز سمپاد
فرزانگان ۲
شهر
کرج
سال فارغ التحصیلی
1401
مدال المپیاد
Physics
دانشگاه
SUT
رشته دانشگاه
Physics
نه چرا شبه علمی؟
اتفاقا یه چنل یوتیوب هست دقیقا که در مورد مباحث فلسفه بحث می کنه این که چجوری به کار گرفتن فلسفه تو زندگی می تونه چندین لول ادم رو بالا ببره https://www.youtube.com/c/PhilosophiesforLife
لینک تاپیک رو لطف می کنید
اگر منظورتون از محتوای تاپیک
چیزی شبیه به کتاب های موفقیته که میاد کاربرد فلسفه های مختلف رو تو زندگی شرح میده
دقیقا چیزایی که شما خارج از منابع علمی و به صورت مطالب دسته دوم پیدا میکنید شبه علم محسوب میشن
یه همچین تاپیک هایی فلسفه نیستند بلکه برداشت یک فرد از مطالعات فلسفیه و اصلا مثل خود علم به شما دست آزاد برای استنتاج نمیده...

در غیر این صورت من متظورتونو متوجه نشدم دقیقا شرح بدید که محتوایی که مد نظرتون شما چی میشه

zeynabgol

به گِلِ انجمن نِشَسته
نام مرکز سمپاد
فرزانگان یک
شهر
مشهد
سال فارغ التحصیلی
1404
کارن نمیشه یه فعالیتی هم در زمینه زبان انگلیسی داشته باشیم؟

ili

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
علامه حلی
شهر
-
سال فارغ التحصیلی
1401
دانشگاه
حوزه علمیه قم
رشته دانشگاه
اگر منظورتون از محتوای تاپیک
چیزی شبیه به کتاب های موفقیته که میاد کاربرد فلسفه های مختلف رو تو زندگی شرح میده
دقیقا چیزایی که شما خارج از منابع علمی و به صورت مطالب دسته دوم پیدا میکنید شبه علم محسوب میشن
یه همچین تاپیک هایی فلسفه نیستند بلکه برداشت یک فرد از مطالعات فلسفیه و اصلا مثل خود علم به شما دست آزاد برای استنتاج نمیده...

در غیر این صورت من متظورتونو متوجه نشدم دقیقا شرح بدید که محتوایی که مد نظرتون شما چی میشه
نه اصلا
بخوام دقیق تر بگم مثلا یکی از فیلسوف های که چند وقت پیش تو این چنل داشتم می دیدم lao tzu بود که در واقع مخالف تمام این چیزایی هست که الان برایان تریسی و اقوام می گن همه می گن بجنگ خودتو به اتیش بکش تا برسی ولی لائو می گه مثل رودخونه جریان داشته باشین
زندگی چیزی نیست که عوامل زیادیش دست شما باشه
عوامل نسبتا کم دست شماست ولی با همین عوامل کم بسازید و بزارید هر چه می خواد اتفاق بیوفته
یه جورایی فلسفه اش به فلسفه ی بدون اراده نامگذاری شده
البته این یه خلاصه مختصر بود
اگر خواستید کامل ببینید:

• شروع کننده موضوع
نام مرکز سمپاد
فرزانگان ۲
شهر
کرج
سال فارغ التحصیلی
1401
مدال المپیاد
Physics
دانشگاه
SUT
رشته دانشگاه
Physics
نه اصلا
بخوام دقیق تر بگم مثلا یکی از فیلسوف های که چند وقت پیش تو این چنل داشتم می دیدم lao tzu بود که در واقع مخالف تمام این چیزایی هست که الان برایان تریسی و اقوام می گن همه می گن بجنگ خودتو به اتیش بکش تا برسی ولی لائو می گه مثل رودخونه جریان داشته باشین
عوامل نسبتا کم دست شماست ولی با همین عوامل کم بسازید و بزارید هر چه می خواد اتفاق بیوفته
اگر خواستید کامل ببینید:
اینم که همونه فقط شعار هاش فرق میکنه
نه گمون نمیکنم به یه همچین چیزس نیاز داشته باشیم

• شروع کننده موضوع
نام مرکز سمپاد
فرزانگان ۲
شهر
کرج
سال فارغ التحصیلی
1401
مدال المپیاد
Physics
دانشگاه
SUT
رشته دانشگاه
Physics
کارن نمیشه یه فعالیتی هم در زمینه زبان انگلیسی داشته باشیم؟
چه فعالیتی ؟

مثلا شخصا دوس دارم بشینیم گروهی کتاب های معروف رو بخونیم و ترجمه کنیم (مثلا کارای شکسپیر) ولی خوب فعلا اولدییتم با کارای بدیعی تره
ولی پیشنهاد فعالیت خاصی داشتی بگو

صوراسرافيل

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
نام مرکز سمپاد
علامه حلى
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
0000
من امروز که اون کتاب دستور رو معرفی کردم یک شخصی بهم پیشنهاد داد یه تاپیک دستور زبان فارسی بزنم و در اونجا قواعد دستوری رو توضیح بدم.خودم هم دیدم کار جالبی میشه،خواستم بپرسم امکانش هست من چنین کاری بکنم؟

کاری به اصل بحث ندارم ولی برای شناخت این فلسفه بسیار آشنا رفتید سراغ لائو تسه شاعر چینی؟تعداد بسیار زیادی از شعرای ایرانی خودمون به دفعات همین مسئله رو مطرح کردن از جمله حافظ و خیام و بسیاری دیگر.اصلا چیزی نیست که لائو تسه آورده باشه.

• شروع کننده موضوع
نام مرکز سمپاد
فرزانگان ۲
شهر
کرج
سال فارغ التحصیلی
1401
مدال المپیاد
Physics
دانشگاه
SUT
رشته دانشگاه
Physics
من امروز که اون کتاب دستور رو معرفی کردم یک شخصی بهم پیشنهاد داد یه تاپیک دستور زبان فارسی بزنم و در اونجا قواعد دستوری رو توضیح بدم.خودم هم دیدم کار جالبی میشه،خواستم بپرسم امکانش هست من چنین کاری بکنم؟

کاری به اصل بحث ندارم ولی برای شناخت این فلسفه بسیار آشنا رفتید سراغ لائو تسه شاعر چینی؟تعداد بسیار زیادی از شعرای ایرانی خودمون به دفعات همین مسئله رو مطرح کردن از جمله حافظ و خیام و بسیاری دیگر.اصلا چیزی نیست که لائو تسه آورده باشه.
بله اسمتون به لیشت اضافه شد

• شروع کننده موضوع
نام مرکز سمپاد
فرزانگان ۲
شهر
کرج
سال فارغ التحصیلی
1401
مدال المپیاد
Physics
دانشگاه
SUT
رشته دانشگاه
Physics
بچه ها برای شروع فعالیت هایی که قبول میکنید
صبر کنید
من به همتون پ.خ میزنم و زمان شروعتون رو اعلام میکنم
ممنون از صبوری شما :‌))

اسدالهی

ilia asadollahi
کنکوری 1403
نام مرکز سمپاد
علامه حلی 4
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
1403
نه اصلا
اگر خواستید کامل ببینید:
ببینید منظور از شبه علم این نیست که بده یا غیر حقیقی لزوما. علم تعریف دقیقی نداره و معمولا با استفاده از نظریه بازی تعریف میشه که شاخه ای از ویژگی ها رو در بر میگیره. فکر کنم بهش میگن پارادایم علمی. که مثلا قابل بررسی و آزمایش باشه. تعریف علم و شبه علم یه همچین چیزیه. البته قبلش کارل پوپر یه نظریه داده بوده که به این شرحه:
نظریه ای علمیست که ابطال پذیر باشد. یعنی بشه بررسیش کرد و در مورد نادرستی و درستیش نظر داد. مثلا تئوری مارکس رو نمیشه به اون صورت آزمایش کرد. پس شبه علم محوب میشه. یا مثلا نظریه های متافیزیک. قابل بررسی و آزمایش نیست. همچنین برخی تئوری های دینی قابل بررسی نیست. ولی نظریات نیوتن قابل بررسیه.
که خب این نظریه طی یکسری اتفاقات این نظریه تا حدی کنار گذاشته شد.
حالا آیا شبه علم بده؟ یعنی نادرسته؟ باید گذاشتش کنار؟
نه فقط توی محدوده علم نیست ولی دلیلی بر نادرستی و بد بودنش نمیشه. از دیدگاه علمی قابل بررسی نیست و علم نمی تونه نظری راجع بهشون بده. همین نظریه مارکس نمونش. یا برخی تئوری ها و نظریات فلسفی. مثل همین فلسفه زندگی. یا مثلا ماهیت خود احساسات. (علم تونسته دلیل بروز احساست رو تقریبا پیدا کنه ولی در مورد ماهیت و جنس خود احساسات صحبتی در علم نمیشه چون قابل بررسی نیست.)
حالا برای درک بیشتر صحبت های من می تونید کتاب فلسفه علم اثر سمیر اکاشا رو بخونید. کتاب همه فهم و خوبیه به نظرم.

zeynabgol

به گِلِ انجمن نِشَسته
نام مرکز سمپاد
فرزانگان یک
شهر
مشهد
سال فارغ التحصیلی
1404
چه فعالیتی ؟

مثلا شخصا دوس دارم بشینیم گروهی کتاب های معروف رو بخونیم و ترجمه کنیم (مثلا کارای شکسپیر) ولی خوب فعلا اولدییتم با کارای بدیعی تره
ولی پیشنهاد فعالیت خاصی داشتی بگو
نه در حد کارهای شکسپیر، یه فعالیت نسبتا متوسط، که بتونه اکثریت رو با انگلیسی آشتی بده. مثل داستان کوتاه، تحلیل متن اهنگ های معروف، اموزش اصلاحات کاربردی و...

بالا