• اگر سمپادی هستی همین الان عضو شو :
    ثبت نام عضویت

کنکور تجربیات کنکوری‌های سابق برای کنکور ۱۴۰۱

behnaz81

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان2
شهر
کرمان
سال فارغ التحصیلی
1400
دانشگاه
شهید رجایی
رشته دانشگاه
مهندسی کامپیوتر
یه کار خوب واسه کتاب خونا توی اوقات فراغت ( اون 15 دقیقه هایی که مثلا بین پارت های درسی دارین):
کتاب صوتی گوش بدین
واقعا برای من جذاب بود
ایران صدا رو یه سر بزنین اگه خواستین

.Mr.

Its all in your head
نام مرکز سمپاد
شهریار
شهر
تبریز
سال فارغ التحصیلی
1400
ای کسانی ک توی کنکور تجربه دارین بیایین بگین بقیه استفاده کنن لدفن

moonelin

مهتاب
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
1396
رشته دانشگاه
مهندسی عمران
بچه ها معمولا علاقه‌مندن تجربه کسی رو بشنون که تو کنکور رتبه خوبی کسب کرده ، ولی من میخوام چیزی که خودم از سر گذروندم رو براتون بگم ، به عنوان کسی که تو کنکور کارشناسی شکست خورده .
من از سال ۸۹ درگیر دپرشن بودم . دلایلش مفصله و در این مقال نمیگنجه ، ازش میگذرم . اول دبیرستان استارت زدم واسه المپیاد شیمی و همه همت خودمو واسش گذاشتم . چرخ گردون خواب دیگه‌ای واسم دیده بود و قبل المپیاد یه آسیب شدید برای پام اتفاق افتاد ، شبِ المپیاد تو بیمارستان بستری بودم و از درد نتونستم بخوابم! دو بار جراحی شدم ، ده هفته ویلچرنشین بودم ، یه میله‌ای تو پام بود که نصفش از پام بیرون بود :))
من المپیادو از دست دادم و این تازه شروع ماجرا بود ، افسردگیم عود کرد و به کلی درس رو گذاشته بودم کنار . نه که نخوام ، نمیتونستم که بخونم . سال کنکور من بدون تلاش درسی سپری شد ، تنها دانشی که با خوردم بردم سر جلسه کنکور شیمی‌ای بود که واسه المپیاد خونده بودم و زبانی که بیرون از مدرسه تو آموزشگاه‌ها یاد گرفته بودم ، اطلاعات عمومی‌ای که از ادبیات داشتم و هر چی از ریاضی و فیزیک که تو مدرسه یاد گرفته بودم . رتبه‌ام شد هزار و خورده‌ای و به طبع تهران قبول نشدم ، برای رسیدن به رشته مورد علاقه‌م مجبور شدم چهار سال از سرنوشتمو با تبریز گره بزنم . نه که شهر بدی باشه ، نه ؛ ولی زندگی کردن تو جایی که حتی زبان مردمشو بلد نبودم کار آسونی نبود .
میخوام بهتون بگم آره درسته که میگن کنکور تمام زندگی نیست ، ولی برای منی که مسیر رویاهام از درس و دانشگاه میگذشت شکست خوردن توش مساوی شد با از دست دادن خیلی چیزها . از کمرنگ شدن روابط دوستانه و خانوادگیم بگیر تا سختیِ جا گرفتن تو نتورک آدمای بولد رشته‌ام چون فرصتی نبود که توی شهر خودم لینک‌های خوب و به درد بخور بسازم . حتی سازی که میزدم رو مجبور شدم از کیفیت و کمیتش بزنم چون برای تمرین کردن باید میرفتم یه گوشه از یه زمین فوتبال!
این اشکالی نداره که به هر دلیلی تو شرایط روحی خوبی نیستید. ولی بی خیال نشید ، پا پس نکشید ، تلاش کنید برای بهتر کردن (نه ایده‌آل کردن) وضعیتتون . به هر چیزی که فکر میکنید میتونه بهتون کمک کنه چنگ بزنید . تمرکز ندارید؟ پیش روانپزشک برید . تو گروه‌های حمایتی مطالعه عضو شید . کتابخونه برید . فون ادیکشن دارید؟ گوشی رو در طول روز به کلی کنار بذارید . ساعت خواب و روتین تغذیه درستی ندارید؟ از همین الان برای اصلاحش دست به کار شید .
ارزش آینده‌تون ، ارزش تک تک ثانیه‌ها و ساعت‌هایی که در آینده خواهید گذروند خیلی زیاده بچه‌ها . و الان این فرصت به شما داده شده که خودتون تو میزان مرغوبیت لحظه‌هاتون تاثیر بذارید. پس از دستش ندید ، کنکور یه چالشه و شما برای برنده شدن در این چالش هیچ چیزی کم ندارید . بردن فقط معنیش رتبه خوبی آوردن نیست ، برد یعنی یاد گرفتن تلاش و مبارزه با سختی‌های یک مسیر . مسیری که قسمت کوچکی از عمر شما رو تشکیل میده ، ولی تمرین خوبیه برای ممارست و داشتن استراتژی منطقی برای بقیه کارزارهای بیشماری که در آینده در پیش رو خواهید داشت .
شما باهوشید ، قوی هستید ، و سرشار از استعدادید . داشتن این آپشن‌ها عالیه ، ولی کافی نیست . تکمیل‌کننده این مجموعه پشتکاره . مسیرتون رو به درستی بشناسید و از قدم برداشتن توش نترسید ، حتی اگر گاهی جاده اهداف پر پیچ و خم و ناصاف بود .
از ته قلبم براتون شادی و سلامتی و موفقیت آرزو میکنم :RedHeart

sp.ring

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
FRZ
شهر
Y
سال فارغ التحصیلی
1402
مدال المپیاد
دو مرحله 1 و دیگر هیچ
دانشگاه
لطفا منتظر بمانید
اشتباهات ادما متفاوته
ولی بازم چه کلی چه جزئی همیشه با هم نقاط مشترکی دارن
اشتباهات من :
منتظر موندن
برنامه رو عقب افتادن و سعی در جبران عقب افتادگی ها بدون رسیدن به برنامه های همون روز
هعی برنامه ی نو ریختن
متعهد نبودن به برنامه ریز خودم یا مشاور بیرونی
دروغ گفتن به خودم و افراد بیرونی
حساب زیادی باز کردن روی توانایی و استعداد ها و پتانسیل های درونی
من از هیچیم سال کنکور نزدم ولی اشتباهم اولویت بندیم بود..اولویتت درست باشه ولی نیازی نیست از چیزی بزنی اگه درست برنامه بریزی و طبقش پیش بری
ادما دو دسته میشن از نظر من
همه میتونن توی چارچوب عمل کنن یه دسته میخوان توی چهار چوب بمونن یه دسته نه
پس بخوا که توی چهار چوب برنامت بمونی
من از بهترین مشاورا تا مشاورای مسخره ی مدرسمون برام برنامه نوشتن ولی مهم نیست کی برنامه رو مینویسه مهم اینه به برنامه عمل میشه یا نه
دانش اموز بدی نبودم
میدونیم که تو تیزهوشان اصلا نمره ملاک نیست چون کلا همه معدل بالایی دارن و به استثنا چند نفر بقیه نمره ی 19 رو به راحتی میارن
خودتو محدود مقایسه های ازمونا معلما مادر پدرت و مدرسته نکن
جامعه اماری کنکور خیلی گسترده تره ...حتی قلچی رو هم همه ی کنکوریا شرکت نمیکنن
خودتو با دیروز خودت مقایسه کن
من این حرفو از سال هفتم میشنیدم ولی تازه معنیشو فهمیدم امیدوارم تو مثل من وقتی نفهمیش که دیر شده باشه
...این حرفا رو هزار ان نفر
موفق
پیروز
پیر
جوون
بار ها بار ها برام گفتن و من اون موقع گوش ندادم
منم میگم
نه از سر وظیفه یا اینکه یه چیزی گفتم باشم
از سر دلسوزی هم نیست
چون هیچکس بیشتر از خودت از گذر عمرت به بطالت دلش نمیسوزه
دلیل گفتن این حرفامو سال بعد اگه همچین تاپیکی بود و تو موفق شد ه بودی و دستاوردی تو ی زندگیت داشتی و خواستی اینجا تجربیاتتو پست کنی متوجه میشی

.Mr.

Its all in your head
نام مرکز سمپاد
شهریار
شهر
تبریز
سال فارغ التحصیلی
1400
دوستان لطفا بیان از تجربیاتشون بگن! الان یه تاپیک خز بود توی نوبت بودین

behnaz81

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان2
شهر
کرمان
سال فارغ التحصیلی
1400
دانشگاه
شهید رجایی
رشته دانشگاه
مهندسی کامپیوتر
گول نتایج خوب یا بدتون رو نخورین حتی نتایج نزدیک ترین آزمون از لحاظ محتوایی یا زمانی به کنکور نتایج کنکور اصلی شما نیست. موقع کنکور آرامش یا استرس، موقعیت مکانی شما توی سالن امتحانی و خیلی چیزای دیگه ممکنه روی نتایج شما تاثیر بزاره
و اگه قبل کنکور اصلیتون کنکور دیگه ای برگزار میشه به نظرم بخونین سوالات اون کنکور رو مگه اینکه خودتون بدونین باعث استرس بیشترتون میشه
فعالیت مجازیتون رو تا حد امکان کم کنین. اگه تا الان این کار رو نکردین هر چه زودتر شروع کنین

_Fatemeh_

کاربر نیمه‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
1401
دانشگاه
علوم پزشکی بیابون
رشته دانشگاه
پزشکی
یه چیزی به بچه های تجربی بگم، تو تابستون شده تست هیچی برای زیست نزنین، حداقل ۲،۳بار کل زیست دهم یازدهم رو بخونین. چیزیکه دبیر زیست ما میگفت و واقعا هم درست میگفت این بود که تابستون تا جاییکه میتونین زیست پایه متن کتاب رو بخونین. تست واقعا تو تابستون نیاز نیست. اینکار خیلی خیلی خیلی خیلی در طول سال کمکتون میکنه که حضور ذهن داشته باشین و تست های ترکیبی رو جواب بدین و کلا به همه نکات اِشراف داشته باشین.

Happy20

کاربر جدید
نام مرکز سمپاد
فرزانگان یک
شهر
مشهد
سال فارغ التحصیلی
1400
من والا کنکور رتبم بد نشد ولی خوبم نشد اونم بخاطر استرس سر جلسه بود ولی این پیشنهاد منه که برای فیزیک و ریاضی دو سه منبع کار کنین حداقل دو منبع تا اسفند تموم کنین.
شیمی کتاب مسایل الگو یا خیلی سبز رو به همراه مبتکران کار کنین.
زیست تمرکزتونو رو کتاب بزارین بیشتر.
همین

ili

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
علامه حلی
شهر
-
سال فارغ التحصیلی
1401
دانشگاه
حوزه علمیه قم
رشته دانشگاه
شیطان پرستیِ آنتوان لاوی(ص)

.Mr.

Its all in your head
نام مرکز سمپاد
شهریار
شهر
تبریز
سال فارغ التحصیلی
1400
دوستان با تجربه بنویسن برا ما ‌:)

Cloudy

:)
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
مرند
سال فارغ التحصیلی
1400
هیچوقت زمانم رو سر کارای بیهوده مثل ناراحتی برای نتایج قلمچی، مدرسه و اینور اونور حروم نمیکردم.
عاملی که زمانتونو هدر میده زود بفهمید و حلش کنید.

نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
تبریز
سال فارغ التحصیلی
1400
دانشگاه
علوم پزشکی ارومیه
رشته دانشگاه
پزشکی
حاشیه نرید و حواستون فقط به کار خودتون باشه.
مقایسه نکنید اصلا
سعی کنین کارتون رو درست و اصولی انجام بدید
باور کنید که کنکور ساده س ولی آسون نیست و سخته و باید براش از خودتون بزارید
از اهمیت زیاد تست غافل نشید و هرچی میتونید تست و ازمون کار کنید
برای هر کارتون چه درس چه تفریح و زندگی برنامه داشته باشید و با برنامه پیش برید و همیشه دورنگری داشته باشید مثلا از الان به فکر جمعبندی دی و عید و امتحانات-افزایش درصد ایناو.... باشید.
کیفیت و کمیت بالا هر دو باهم باید باشن سعی کنید بدستش بیارید و دنبال قرص و جادو نباشین!
تجربیات بقیه عینا به درد شما نمیخوره چون شرایط و امکاناتتون یکی نبوده حتما برا خودتون شخصی سازیش کنین.
و.......

Parsa.te

کاربر نیمه‌فعال
نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی
شهر
شاهرود و گرمسار
سال فارغ التحصیلی
1401
یه سوال خیلی مهمی که هست برا من حداقل
اینه که خیلی از داوطلبان دیگه هستن که ساعت مطالعه روزانه شون بالا بوده ، منابع زیادی استفاده کردن ، کلاسای تست مختلف شرکت کرده ، انواع ازمونارو رفتن ، مهم تر از همه اینکه از سال دهم یا یازدهم شروع کردن و خیلی نکته های دیگه بعد با همه این تفاصیل نتیجه کنکور که میاد هیچ جا قبول نشدن
سوال من اینه
یا اینا دروغ گفتن درمورد نحوه ، ساعت و شرایط درس خوندنشون ؟
یا واقعا همه اینا راست بوده و مشکل از یه جای دیگه بوده؟☹️☹️☹️
اگه مشکل چیز دیگه بوده ممنون میشم راهنمایی کنید دوستان گرامی ❤️❤️❤️❤️

Admin2

لنگر انداخته
عضو کادر مدیریت
مدیر کل
نام مرکز سمپاد
علامه حلی
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
1389
یه سوال خیلی مهمی که هست برا من حداقل
اینه که خیلی از داوطلبان دیگه هستن که ساعت مطالعه روزانه شون بالا بوده ، منابع زیادی استفاده کردن ، کلاسای تست مختلف شرکت کرده ، انواع ازمونارو رفتن ، مهم تر از همه اینکه از سال دهم یا یازدهم شروع کردن و خیلی نکته های دیگه بعد با همه این تفاصیل نتیجه کنکور که میاد هیچ جا قبول نشدن
سوال من اینه
یا اینا دروغ گفتن درمورد نحوه ، ساعت و شرایط درس خوندنشون ؟
یا واقعا همه اینا راست بوده و مشکل از یه جای دیگه بوده؟☹️☹️☹️
اگه مشکل چیز دیگه بوده ممنون میشم راهنمایی کنید دوستان گرامی ❤️❤️❤️❤️
اولا توانایی های ذهنی همه افراد یکی نیست. یعنی واقعا قدرت یادگیری خیلیا پایینه.
دوما هم بعضیا کلا مسیر غلطی رو میرن. مثلا یک منبع مطالعاتی ضعیف رو انتخاب میکنن. آزمون آزمایشی نمیدن. مثلا به جای قلمچی میرن آزمون های علوی شرکت میکنن! یا درس ها رو به سبک غلطی میخونن. مثلا به جای اینکه فیزیک مساله حل کنه میشینه روخونی میکنه و حفظ میکنه. خب فیزیک هر قدر هم روخونی بکنی بازم یاد نمیگیری که. خلاصه کم نیستند آدمایی که تو جاده اشتباهی رانندگی میکنن!

Parsa.te

کاربر نیمه‌فعال
نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی
شهر
شاهرود و گرمسار
سال فارغ التحصیلی
1401
اولا توانایی های ذهنی همه افراد یکی نیست. یعنی واقعا قدرت یادگیری خیلیا پایینه.
دوما هم بعضیا کلا مسیر غلطی رو میرن. مثلا یک منبع مطالعاتی ضعیف رو انتخاب میکنن. آزمون آزمایشی نمیدن. مثلا به جای قلمچی میرن آزمون های علوی شرکت میکنن! یا درس ها رو به سبک غلطی میخونن. مثلا به جای اینکه فیزیک مساله حل کنه میشینه روخونی میکنه و حفظ میکنه. خب فیزیک هر قدر هم روخونی بکنی بازم یاد نمیگیری که. خلاصه کم نیستند آدمایی که تو جاده اشتباهی رانندگی میکنن!
خب ما هم داریم درمورد کسی میگیم که سه سال کار کرده و دست کم با آزمون و خطا یه چیزایی رو فهمیده دیگه
اما خب در کل مطالبتون مفید بود
اگه بخواید در حد یکی دو جمله مهم ترین توصیه رو بکنید چی میگید

Parsa.te

کاربر نیمه‌فعال
نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی
شهر
شاهرود و گرمسار
سال فارغ التحصیلی
1401
عرض سلام و ادب خدمت سمپادی های عزیز
بزرگواران ممنون میشم اگه تجربیات شخصیتون رو درمورد شرایط شب قبل از کنکور و روز کنکور رو اینجا به اشتراک بذارید که چه چیزایی باعث شد روز کنکور نتیجه دلخواه تون رو بگیرید یا نگیرید ‌‌و اگه دوباره بخواید کنکور بدید چه چیزایی رو رعایت می‌کنید روز کنکور .
با سپاس فراوان .

جین ایر

کاربر فعال
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
____
سال فارغ التحصیلی
1400
برای دوران مهر به بعد پیشنهادی ، انتقادی حرفی ، تجربه ای ندارید؟ بدرقه ی راه کنکوریا کنید

نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
تبریز
سال فارغ التحصیلی
1400
دانشگاه
علوم پزشکی ارومیه
رشته دانشگاه
پزشکی
برای دوران مهر به بعد پیشنهادی ، انتقادی حرفی ، تجربه ای ندارید؟ بدرقه ی راه کنکوریا کنید
فعلا چیزهایی که یادم میاد
۱.برنامه کوتاه مدت و بلند مدت داشته باشید و از الان به فکر جمعبندی های دی و فروردین و بعدش باشید و بدونید تقریبا روند کارتون قراره چطوری باشه-۲.اگر با برنامه راهبردی پیش میرید حتما بهش پایبند باشید و درکنارش برای خودتون شخصی سازیش بکنید و حتما حتما به پیش نیاز ها دقت کنید که توی مطالعه دروس به مشکل برنخورید،۴.سعی کنید از اولش عادت های خوب رو ایجاد کنید،به برنامه تون پایبند باشید و امروز و فردا نکنید که چشم به هم بزنید میگذره و فقط پشیمونیش و سردرگمی بعد عید رو بدنبال داره.

۵.حواستون به دوره های خستگی و حوصله سررفتگی که معمولا بعد آذر ایجاد میشه باشه که از مسیر خارج نشید و .....
۶.درگیر حواشی بسیار زیاد کنکور و اصلا بقیه دوستانتون نشید و برای وقتتون ارزش قائل باشید و سعی کنید استرس و خشم،بی‌حوصلگی و...خودتون رو بفهمید چطوری کنترل و مدیریت کنید.
۷.از اهمیت تست و ازمون زیاد هم غافل نشید،وتا میتونید کمیت و کیفیت مطالعتون رو افزایش بدید
۸.ملکه ذهنتون کنید کنکور ساده هست و اصول خودش رو داره ولی این ساده بودنه دلیلی بر آسون بودن نیست و سخته بدون تعارف و باید براش اگر نتیجه عالی میخوایید،عالی هم تلاش کنید

sepeedar

کاربر فوق‌فعال
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
1395
دانشگاه
صنعتی شریف
رشته دانشگاه
علوم کامپیوتر
یه چیزی میخوام بگم نمیدونم بقیه دوستان گفتن یا نه
ولی هیچ وقت تسلیم نشید، هیچ وقت ناامید نشید، مسیر کنکور واضح و روشنه، به موقع برگردید پشت سرتون رو نگاه کنید و تصمیمات جدید بگیرید، از دور ذیختن معلم و کتاب و چیزای دیگه نترسید و هر چیزی ک بهره وریش به انداره کافی بالا نیست رو دور بریزید
اما مسیر کنکور با تلاش عجین شده، هر لحظه ای که دارید تلاش میکنید یه قدم به مقصد نزدیک تر شدید، یه قدم به رشته دلخواه، دانشگاه دلخواه
همه مثل شما هستن، هیچکس (البته معمولا) هیچ چیز خاصی بیشتر از شما نداره پس بازی کنکور رو به خودتون نبازید
حتی 5 تا لغت ادبیات خوندن هم به جای ناامیدی و.. کمکتون میکنه
موفق باشین

بالا