• اگر سمپادی هستی همین الان عضو شو :
    ثبت نام عضویت

درمان و روش هايي براي كاهش علائم ADD

فردي كه add دارد لطفاً پاسخ خود را وارد كند.

• احساس كمبود حافظه

رای‌ها: 7 63.6%
  • احساس خستگي در طول روز

رای‌ها: 8 72.7%
  • احساس نا اميدي

رای‌ها: 5 45.5%
  • احساس ناتواني در حل مسائل ذهني

رای‌ها: 4 36.4%
  • تظاهر به شنيدن سخن ديگران

رای‌ها: 6 54.5%
  • احساس خواب آلودگي در حين فعاليت ذهني

• احساس آشفتگي

• اشتباه از روي بي دقتي

رای‌ها: 11 100.0%

• رای‌دهندگان
    11
  • شروع کننده موضوع

H.Omani

کاربر فوق‌فعال
نام مرکز سمپاد
قدوسي
شهر
قم
سال فارغ التحصیلی
1399
سلام كسي هست كه addداشته باشه؟علائمي كه هست چيه؟ممكنه با بيماري نظير افسردگي اشتباه گرفته بشه؟راهي واسه درمانش موجود هست؟حالت فردي كه اين اختلال رو داره چيه؟هوش اين افراد كمتر از افراديه كه اين اختلال رو ندارن؟

الهه ن

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
مياندوآب
سال فارغ التحصیلی
1394
دانشگاه
علوم پزشکی تبریز
رشته دانشگاه
پزشکی
سلام كسي هست كه addداشته باشه؟علائمي كه هست چيه؟ممكنه با بيماري نظير افسردگي اشتباه گرفته بشه؟راهي واسه درمانش موجود هست؟حالت فردي كه اين اختلال رو داره چيه؟هوش اين افراد كمتر از افراديه كه اين اختلال رو ندارن؟
دکتر فرنام خیلی خوب به ما گفتند که بیماری‌های روانپزشکی ماهیت لایه‌لایه دارند. یعنی تو یه بیماری رو درمان می‌کنی می‌بینی یکی دیگه از زیرش پیدا می‌شه. مثلاً من بعد افسردگی‌ام، بیش‌فعالی‌ام مشخص شد!
راه درمان هم داره. قرص داره و با مصرفش اوکی می‌شه شرایط.
به هوش ربطی نداره و اتفاقا می‌گن که ژن هوش با ژن اختلالات روانی هم‌انتقالی داره، ولی این افراد چون نقص توجه دارند برای درس‌های حفظی و تیز بودن بینایی و شنوایی‌اشون مشکل دارند! این به معنی کم‌هوشی نیست! صرفاً تمرکز کم ه و این مسائل پیش میاد. البته تمرکز در افسردگی هم شدیداً مختل می‌شن و باید پزشک بتونه تشخیص بده از هم اینا رو.

• شروع کننده موضوع

H.Omani

کاربر فوق‌فعال
نام مرکز سمپاد
قدوسي
شهر
قم
سال فارغ التحصیلی
1399
دکتر فرنام خیلی خوب به ما گفتند که بیماری‌های روانپزشکی ماهیت لایه‌لایه دارند. یعنی تو یه بیماری رو درمان می‌کنی می‌بینی یکی دیگه از زیرش پیدا می‌شه. مثلاً من بعد افسردگی‌ام، بیش‌فعالی‌ام مشخص شد!
راه درمان هم داره. قرص داره و با مصرفش اوکی می‌شه شرایط.
به هوش ربطی نداره و اتفاقا می‌گن که ژن هوش با ژن اختلالات روانی هم‌انتقالی داره، ولی این افراد چون نقص توجه دارند برای درس‌های حفظی و تیز بودن بینایی و شنوایی‌اشون مشکل دارند! این به معنی کم‌هوشی نیست! صرفاً تمرکز کم ه و این مسائل پیش میاد. البته تمرکز در افسردگی هم شدیداً مختل می‌شن و باید پزشک بتونه تشخیص بده از هم اینا رو.
منم افسردگيو داشتم الان بهترم...فقط موندم كه افسردگيه يا كمبود توجه و تمركز..چون علائم افسردگي يكيش كمبودتوجه و تمركزه يعني مغز سرد ميشه و نميتونه خوب فعاليت كنه..من ريتالين ميخورم فقط احساس خواب الودگيم از بين ميره جالب اينه از وقتي قرص ضد افسردگي خوردم حفظياتم بهتر شد

الهه ن

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
مياندوآب
سال فارغ التحصیلی
1394
دانشگاه
علوم پزشکی تبریز
رشته دانشگاه
پزشکی
منم افسردگيو داشتم الان بهترم...فقط موندم كه افسردگيه يا كمبود توجه و تمركز..چون علائم افسردگي يكيش كمبودتوجه و تمركزه يعني مغز سرد ميشه و نميتونه خوب فعاليت كنه..من ريتالين ميخورم فقط احساس خواب الودگيم از بين ميره جالب اينه از وقتي قرص ضد افسردگي خوردم حفظياتم بهتر شد
ممکنه هر دوتاش هم باشه. مخصوصاً که نقص توجه باعث افسردگی هم میشه. ولی کم‌کم با مصرف دارو + تغییر نگرش‌ها از اساس حال آدم خوب می‌شه.

• شروع کننده موضوع

H.Omani

کاربر فوق‌فعال
نام مرکز سمپاد
قدوسي
شهر
قم
سال فارغ التحصیلی
1399
ممکنه هر دوتاش هم باشه. مخصوصاً که نقص توجه باعث افسردگی هم میشه. ولی کم‌کم با مصرف دارو + تغییر نگرش‌ها از اساس حال آدم خوب می‌شه.
نگرش؟؟اين موضوع رو دنبال نكردم زياد دارو افسردگيمو تا حدودي برطرف كرد اما خستگيو نه

راهكاري به جز قرص كمك ميتونه كنه؟

واقعاً فكر ميكردم تنهام اما متاسفانه افرادي هم در گير اين اختلالن!

نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
neverwhere
سال فارغ التحصیلی
1400
درمان و روش کاهش علائم ADD رو نباید اینجا بخوای...
از پرشک متخصص کمک بگیر، وگرنه روز به روز بدتر میشه و تازه وقتی هی اذیت شدن خودتو می‌بینی، افسردگی هم سراغت میاد...
بهتره به روانپزشک مراجعه کنی.

• شروع کننده موضوع

H.Omani

کاربر فوق‌فعال
نام مرکز سمپاد
قدوسي
شهر
قم
سال فارغ التحصیلی
1399
درمان و روش کاهش علائم ADD رو نباید اینجا بخوای...
از پرشک متخصص کمک بگیر، وگرنه روز به روز بدتر میشه و تازه وقتی هی اذیت شدن خودتو می‌بینی، افسردگی هم سراغت میاد...
بهتره به روانپزشک مراجعه کنی.
پيش روانپزشك رفتم و ريتالين مصرف ميكنم..فقط ميخوام منشاء اين اختلال رو بدونم چون ٥تا علت بيشتر نداره.ارثي،ضربه به مغز،تولد بد،گوش درد عفوني،عادت...بيماري افسردگي منجر به عادت ميشه كه كم توجه باشي،،چون تا جايي ميدونم اختلال كم توجهي و تمركز ربطي به خستگي نداره اما من نميدونم چرا خسته ام!،اينم هست كه كنار اين اختلال افسرده هم باشي،،اما انتظار نداشتم تو سمپاد اختلال كم توجهي شايع باشه..

نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
neverwhere
سال فارغ التحصیلی
1400
پيش روانپزشك رفتم و ريتالين مصرف ميكنم..فقط ميخوام منشاء اين اختلال رو بدونم چون ٥تا علت بيشتر نداره.ارثي،ضربه به مغز،تولد بد،گوش درد عفوني،عادت...بيماري افسردگي منجر به عادت ميشه كه كم توجه باشي،،چون تا جايي ميدونم اختلال كم توجهي و تمركز ربطي به خستگي نداره اما من نميدونم چرا خسته ام!،اينم هست كه كنار اين اختلال افسرده هم باشي،،اما انتظار نداشتم تو سمپاد اختلال كم توجهي شايع باشه..
منشاء این اختلال رو می‌تونی بازم از پزشکت بپرسی، واقعا اینجا ممکنه فقط گیجت کنن.
وقتی افراد حرفه‌ای و آموزش دیده واسه برطرف کردن مشکلاتمون وجود داره چرا نباید ازشون استفاده کنیم:)

• شروع کننده موضوع

H.Omani

کاربر فوق‌فعال
نام مرکز سمپاد
قدوسي
شهر
قم
سال فارغ التحصیلی
1399
منشاء این اختلال رو می‌تونی بازم از پزشکت بپرسی، واقعا اینجا ممکنه فقط گیجت کنن.
وقتی افراد حرفه‌ای و آموزش دیده واسه برطرف کردن مشکلاتمون وجود داره چرا نباید ازشون استفاده کنیم:)
ازش پرسيدم اونم نميدونست فقط ميخوام نظرات مختلف بدونم

الهه ن

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
مياندوآب
سال فارغ التحصیلی
1394
دانشگاه
علوم پزشکی تبریز
رشته دانشگاه
پزشکی
یه سوال؛ اینکه بفهمی علتش چیه چه کمکی می‌تونه بهت کنه؟
به نظرم وقتی میبینی که این اختلال رو داری و فهمیدن علتش هم کمکی نمی‌کنه چرا انرژی مصرف تلف می‌کنی براش؟ ;;)

~ خواب‌آلودگی موقع خوندن درس و یا فعالیت کسل‌کننده و ... هم از عارضه‌ی این ه. :)
~ دوستان دارن تایپ می‌کنند محتوای کتاب رو که بذاریم اینجا.

این کتاب رو هم خود دکتر امیری بهم معرفی کردند و من راضی‌ام ازش؛ یعنی کتاب مناسب و خوبی ه برای رفتاردرمانی بیش‌فعالی! علایم رو هم از این کتاب اینجا می‌ذاریم. حتماً بخونش خیلی زود.

• لایک
امتیازات: reyna
  • شروع کننده موضوع

H.Omani

کاربر فوق‌فعال
نام مرکز سمپاد
قدوسي
شهر
قم
سال فارغ التحصیلی
1399
به نظرم وقتی میبینی که این اختلال رو داری و فهمیدن علتش هم کمکی نمی‌کنه چرا انرژی مصرف تلف می‌کنی براش؟ ;;)

~ خواب‌آلودگی موقع خوندن درس و یا فعالیت کسل‌کننده و ... هم از عارضه‌ی این ه. :)

این کتاب رو هم خود دکتر امیری بهم معرفی کردند و من راضی‌ام ازش؛ یعنی کتاب مناسب و خوبی ه برای رفتاردرمانی بیش‌فعالی! علایم رو هم از این کتاب اینجا می‌ذاریم. حتماً بخونش خیلی زود.
اگر علت افسردگي باشه خب مشخصه بايد افسردگيمو درمان كنم و در نتيجه ميتونم خوب بشم،اما ژنتيكي باشه مثل بچه ادم يه راه ديگه پيدا ميكنم،،افسردگي نيز منجر به اي دي دي ميشه،،

• لایک
امتیازات: reyna
  • شروع کننده موضوع

H.Omani

کاربر فوق‌فعال
نام مرکز سمپاد
قدوسي
شهر
قم
سال فارغ التحصیلی
1399

ممنون باشه حتماً

insatiable

کاربر نیمه‌فعال
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
شاید شهری که درآن زندگی میکنم مرا از خود براند
سال فارغ التحصیلی
1400
درمان ِADD چیه ؟

و اینکه اگر منشا رو پیدا کنیم ایا به تشخیص بهتر بیماری کمک نمیکنه ؟

• شروع کننده موضوع

H.Omani

کاربر فوق‌فعال
نام مرکز سمپاد
قدوسي
شهر
قم
سال فارغ التحصیلی
1399
درمان ِADD چیه ؟

و اینکه اگر منشا رو پیدا کنیم ایا به تشخیص بهتر بیماری کمک نمیکنه ؟
دوتا كه من ميدونم نوروفيدبك و دارو درماني...روان شناختي رو دقيق نميدونم...اما دارو درماني عوارض جانبي داره و مثل زدن عينك هست كه هنگام مطالعه بايد عينك بزني و بعد در بياري،،اما نوروفيدبك مثل عمل جراحي هست كه چشم ها رو خوب ميكنه و نيازي به زدن عينك نيست،.منشا پنج علت اصلي،،ارثي،تولد بد،ضربه به مغز،گوش درد هاي عفوني،تب بالاي چهل درجه،،،علت هاي فردي كه منجر به اي دي دي ميشه عادت استرس اضطراب و افسردگي كه ممكنه با اي دي دي اشتباه گرفته بشه

بالا