• اگر سمپادی هستی همین الان عضو شو :
    ثبت نام عضویت

معرفی ایران و ایرانی در فیلم غیر فارسی زبان

• شروع کننده موضوع

Manamm

کاربر فوق‌فعال
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
مشهد
سال فارغ التحصیلی
1397
سلام
محض فان این تاپیک و درست کردم
اینجا اسکرین شات از سکانس های فیلم های غیر ایرانی رو میذارم ( و اگه تاپیک ادامه دار شد , لطفا بذارید) که در مورد ایرانی ها توی سکانس صحبت شده
به نظرم هم فانه
هم میتونیم ببینیم که در مورد ایرانی ها چه نظری دارن و ایران و چه جور کشوری تصور می کنن
و یا ایران و ایرانی به خاطر چه چیزهایی معرفی شدن به جهان ؟
مثلا این فیلم mr & mrs smith هست
http://uupload.ir/files/lflc_kkkkkkkk.png
که اینجا آنجلینا جولی به برد پیت میگه بریم فرش ایرانی بخریم برای خونه
نظر مثبت : زیبایی فرش ایرانی و معرفیش به جهان
و این فیلم 2018.Bohe.mian.Rhap.sody
که نظرشون در مورد ایران و مسلمون ها منفیه
http://uupload.ir/files/sei_222.pngنظر منفی : اذیت شدن توسط مسلمون ها (این فیلم دارنده اسکار بهترین بازیگر مرده و به خاطر همین شاید خیلی ها این فیلم و دیدن یا خواهند دید )
و سریال sex education
http://uupload.ir/files/2chk_11.png
http://uupload.ir/files/en3l_22.pnghttp://uupload.ir/files/0flq_33.pngکه اینجا مدیر مدرسه دختره رو احضار میکنه که ممکنه دادگاهی بشه چون دوست پسر ایرانیش 15 سالشه و (نمی دونم چرا ؟؟؟ ) حداقل سن پسر باید 16 باشه
پسر ایرانی هم دروغ گفته به دختره که چند سالشه (هم کلاس هستن گویا ولی چون پسره قبلا یه سال جهشی خونده و نگفته , 15 هست)
اینجا حتی مادر پدر پسره و حتی خودش بین خودشون فارسی پچ پچ میکنن که جالب بود برام توو فیلم غیر فارسی زبان
نظر منفی : دروغ گویی (البته به نظرم این نتیجه گیری تنده چون به هر حال فقط میخواستن بگن پسره دروغ گفته در مورد ملیتش و سنش و میتونسته حالا ملیت پسره هر کشوری باشه و فقط قصد تخریب ایران نبوده )

آخرین ویرایش:

mastermind81

... loading
عضو مدیران انجمن
نام مرکز سمپاد
شهید رجایی
شهر
اسلامشهر
سال فارغ التحصیلی
1400
یه فیلم هم هست به اسم Tehran که اپل تیوی میسازتش.خودتون برید پیداش کنید :>
این همون اسراییلیه نیست؟؟؟
یکی دو قسمتش رو دیدم...
و خوب فیلم برای مخاطب اسراییلی ساخته شده و تو همون دو قسمت لهجه ی عجیب بازیگرا تو ذوق میزد...
......................................
تو american dadهم یه زوج ایرانی وجود داره به اسم خانواده ی معماری که تو کلیولند بزرگ شدند و اسمشون باب و لینداست و استن( شخصیت اول / پدر خانواده /مامور سیا) فکر میکنه این ها تروریستن و سعی میکنه آتو گیر بیاره ولی نمیتونه...
و استن خلاصه این ها رو خیلی اذیت میکنه ولی این ها اخر سر میگن شما از همسایه های قبلیمون بهترید چون اونا سیاه بودن.....
یا تو یکی دیگه از قسمت های همین انیمیشن راجر(فضایی که با استن و خانواده اش زندگی میکنه) خودش رو شبیه یک ایرانی به اسم رشید میکنه ...
رشید یک پلی بویه که ریش بزی میزاره شلوار چرم مشکی میپوشه و لباس هاش خیلی تنگه...
و البته گردنبند طلا میندازه...
.................................................
چون دوست پسر ایرانیش 15 سالشه و (نمی دونم چرا ؟؟؟ )
اینا با هم خوابیدن و خوب قبل از 16 یه جورایی پدوفیل محسوب میشه...
........................................................
راننده ی تو himym هم یه مقدار ملیتش نا مشخص بود اسمش که ایرانی نبود ولی تو دو تا قسمت فارسی صحبت میکنه...

شیما لاله

کاربر جدید
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
مرودشت
سال فارغ التحصیلی
1401
انیمه‌ی افسانه‌ی ارسلان نامدار درباره‌ی دلاوری های یکی از پادشاهان ایرانیه ولی تا حالا ندیدمش که بگم نظرش دربارمون چی هست
ولی خارج از بحث طبق مطالعات من ایرانیا رو بد نمی‌بینن

• شروع کننده موضوع

Manamm

کاربر فوق‌فعال
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
مشهد
سال فارغ التحصیلی
1397
یه فیلم هم هست به اسم Tehran که اپل تیوی میسازتش.خودتون برید پیداش کنید :>
دیگه خواهشا خودتون و لوس نکنید
چون هیش کی نمیره دنبالش
یه توضیحی بدین
در ضمن اسکرین از سکانس هم لطفا بذارید

توی فیلم سیصد ایرانیا منفی بودن و سیاه پوست
اما توی پرنس آف پرشیا ایرانیا خوبن و سفید پوست
.
جدا از روان پریش بودن اسنایدر و میلر تولید(#حمله_شخصی) این خزعبلات تقصیر کم کاری رسانه ملی هم هست
کافی بود بجای ۳۰۰ فیلم ۲۲۸-۳۰۰ بسازن تا همه فریاد وا اسلاما سر بدن
کلا وارنر با ایرانیا لجه توی suicide squad هم به سپاه اشاره میکنه
دیگه هر چی ویژگی منفیه (از نظر خودشون) چسبوندن به ما :) آخه ایرانیِ سیاه پوست داریم مگه !!!؟
اینو نفهمیدم , وات ؟کافی بود بجای ۳۰۰ فیلم ۲۲۸-۳۰۰ بسازن تا همه فریاد وا اسلاما سر بدن

ÄBČDE FGHÏ

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
نام مرکز سمپاد
علامه ی حلی 1
شهر
همدان
سال فارغ التحصیلی
1395
توی فصل ۶ سریال Sons of anarchy شخصیت اصلی و گروهش به یه سری ایرانی برخورد میکنن و یه جا شخصیت اصلی به یکی از اعضای گروه (شایدم برعکس دقیق یادم نیست)که به ایرانیا میگفته persian ،میگه که درستش ایرانیه و کشوری به نام پارس مدت هاست دیگه وجود نداره .

پ.ن:
Persia hasn't been a country since 637 AD... They're called Iranians!

پ.ن۲: حقیقتش ایرانیا دو تا برادرن که تو کار ساخت فیلمای بزرگسال خشنن و حتی توی همین شغلم جزو آدمای بدشن و خیلی بد و کثیف هم می میرن

نام مرکز سمپاد
فرزانگان امین ۱
شهر
اصفهان
سال فارغ التحصیلی
1397
رشته دانشگاه
بیوتکنولوژی
فیلم مردی به نام اوه هرچی بگم به نظر این فیلم و کتاب بی نظیر لو دادم اما پُر اشاره به ایرانیاس و همش هم خوبه

Reyhuneeeh

A Dreamer
نام مرکز سمپاد
فرزانگان 6
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
1400
فیلم مردی به نام اوه هرچی بگم به نظر این فیلم و کتاب بی نظیر لو دادم اما پُر اشاره به ایرانیاس و همش هم خوبه
از اونجایی که زن فردریک بکمن ایرانیه تو همه کتاباش میشه ی ردی از ایران پیدا کرد:))
چقدر قشنگ بود ولی:)

dark shadow

خائــن.
نام مرکز سمپاد
Farz2
شهر
KRG
سال فارغ التحصیلی
1399
من خیلی حواسم سر این قضیه هست و صرفا یه فیلم رو همینطوری نمیبینم؛ینی بار ها شده جلو عقب کردم یه صحنه رو تا ببینم اون چیزی ک فکر کردم درسته یا نه
و خب گنددددش دراومده واقعا.من یه مدت دیگه خسته شده بودم بس ک این اشاره ها رو میدیدم؛و خب اینایی ک شما گفتین خیلی سیاسی نبودن
(در کل ب اینطور نکات خیلی توجه میکنم :-" )
-به فیلمها دسترسی ندارم وگرنه اسکرین شات میذاشتم
و چقدر سخته بخوای یه چیزی رو بگی و اسپویل نشه داستان :))

1)توی American Sniper که اتفاقا ساخته ی کلینت ایستوود هست این اشاره وجود داشت(جدا ازش انتظار نداشتم :)) ولی بعدش فهمیدم قضیه یه چیز دیگه اس..)
(اون اسنایپر عراقی عه ک دقیق یادم نیست عراقی/سوری یا چی بود رو داشتن نشون میدادن و درموردش توضیح میدادن؛کنارِ یکی از عکساش که مثلا مالِ المپیک بودش،پرچمِ ایران هم بود)

2)توی Captain America یه جایی به انقلابِ ایران اشاره شد
(وقتی که استیو و نات رفتن پایگاهِ قدیمیِ هایدرا؛اون دکتر عه که داشت از طریق کامپیوتر حرف میزد و از اهداف و کارایی ک هایدرا میتونه بکنه میگفت،یه لحظه گفت ما انقلاب ها و دولت ها رو انتخاب میکنیم/کنترل میکنیم و بین سکانس هایی که از شورش و راهپیمایی مردم نشون میداد؛چد صدم ثانیه یه چیزی شبیه پرده نوشته ی فارسی دیدم.با زوم و جلو عقب کردن فهمیدم یه سکانس از فیلمایی که مربوط ب راهپیماییِ مردم تو خیابون و مربوط ب انقلاب بود-سکانس قدیمی بود و واقعی بودش-نشون داده شد.)

3)فیلمِ Salt که خیلیا دوسش داشتن مخصوصا طرفدارای آنجلینا جولی
(آخرای فیلم وقتی میخواستن نقاطی که مورد اصابت بمبای هسته ای هست رو انخاب کنن؛شهرای ایران رو هم انتخاب کردن-دقیق یادم نیس فکر کنم کلا میخواست کلِ ایران رو بترکونن نه چند تا شهر رو :)) - که خب آخرش مث همه ی فیلمای هالیوود قضیه کنسل شد.)

4)White House Down که ازش کلی انتظار داشتم و ب بازیگراش امید داشتم و بعدِ دیدنش میخواستم دنیا رو پر از فحش کنم و چشمام رو با آب لیمو بشورم و رو در و دیوارای خونه نقدش رو بنویسم.
(تویِ این فیلم از اول پایِ ایران ب ماجرا باز شد؛نمیدونم چی شده بود اما میگفتن این مشکل دیپلماتیکی کارِ ایرانه،رئیس جمهورِ ایران اسمش "الشریف" بود؛چندین جا شک کردن که عاره این مسئله کار ایرانه و این داستانا؛آخرشم که باز مث یه سری فیلمِ دیگه ک آدم بدا خواستن کلِ دنیا رو با کلاهک هسته ای بترکونن؛اولین شهرایی که انتخاب کردن؛شهرای ایران بود و اول بوشهر،بندر عباس،نطنز و اینا ب چشم میاد -چقدر عجیب و بدون تصادف:-"فقط دلم میخواد ب اون شیراز و بندرعباس گفتن اون گوینده هه فکر کنم و هارهار بخندم :)) )

من تا حالا هر چی دیدم سیاسی بوده
فقط بچه بودیم یه بار تو امپراطور دریا شنیدیم اون آقاهه که کراش ملت بود گفتش ما تجارتمون رو سمت عربستان و ایران اینام بردیم و عاره خلاصه :-"
این تنها چیزِ فرهنگی ای بود ک دیدم :))

پن:عاااا یادم اومد :))
تو فیلم آقا و خانم اسمیت(ک اینقدر تابلو عه فیلمش و همه دیدن حال ندارم لینک بذارم :)) )برد پیت و آنجلینا ک داشتن حرف میزدن در مورد اینکه چ فرشی بخرن؛گفتن بهتره یه فرشِ ایرانی بخریم
اینم دومین چیزِ فرهنگی :D

خیلی فیلمای دیگه هم بودن و الان حضور ذهن ندارم
ولی از لحاظِ سیاسی،تمِ همه ی فیلمای هالیوود اینطوریه ک عاااااره ما مث بشکن زدنای تانوس میتونیم ایران رو با کلاهکای هسته ای جرواجر کنیم اما چون خیلی نایسیم اینکار رو نمیکنیم^^
من از اونجایی که کلا از تهدید بدم میاد و بابام هم هر وقت میگفت نذار اینطوری کنم اونطوری کنم میگفتم بدم میاد تهدیدم نکن:)) یه مدتی واقعا در عذاب بودم از این مسخره بازیا

خلاصه اینکه عاره :-"
امشب فکر کنم خواب ببینم چنینگ تایتوم و جیمی فاکس و دارن ب ترامپ اصرار میکنن ترو خداااا تحریمای ایران رو لغو کن :))

نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
بجنورد
سال فارغ التحصیلی
97
توی سریال person of interest یکی از شخصیتهای ساپورت ایرانیه و یه جاش به عید هم اشاره میشه. راجع به اینکه سیاسی چیزی بود توش یا نه یادم نمیاد.:))

mastermind81

... loading
عضو مدیران انجمن
نام مرکز سمپاد
شهید رجایی
شهر
اسلامشهر
سال فارغ التحصیلی
1400
توی سریال orange is the new black هم یه جایی brook sosoبرمیگرده میگه که شنیده در ایران یک زن به اتهام خیانت سنگسار شده...

Asdfghjk

...
نام مرکز سمپاد
...
شهر
...
سال فارغ التحصیلی
1391
رشته دانشگاه
مهندسی نرم افزار
سریال بلک لیست هم ببینین . من دوبله دیدم که قسمت های که به ایران مربوطه کامل سانسور شده بود فکرکنم دوتا از ماموراشون ایرانی بودن یکیش همون که مخ کامپیوتر بود تو اف بی ای کار میکرد فکرکنم تو فیلم اصالتا اصفهانی بود یه جاسوس موساد هم بود که اصالتا از یهودی های ایرانی بود یه قسمتشم کامل راجع به ایران بود که اول فیلم یه تصویری از تهران 1990 و اون حدودا ارائه کرد . البته نسخه دوبله و سانسور شدش افراد فیلم رو پاکستانی معرفی کرده بود که علیه حکومت وقت شورش کرده بودن ولی زبان اصلیش یه چیزی دیگه بود

نام مرکز سمپاد
فرزانگان امین ۱
شهر
اصفهان
سال فارغ التحصیلی
1397
رشته دانشگاه
بیوتکنولوژی
توvampir diaries دیمن به استفن میگه یه فرش ایرانی بهم بدهکاری

Bastani

به دنبال پشمک
نام مرکز سمپاد
فرزانگان1
شهر
کرج
سال فارغ التحصیلی
1405
یه جا تو فیلمه جوخه انتحار 2016 جادوگره برا اینکه ثابت کنه قدرت داره میره ایران و یه پرونده محرمانه ایرانو میاره میزاره جلو طرف
معرفی نداش اما خب دیگه ...

mastermind81

... loading
عضو مدیران انجمن
نام مرکز سمپاد
شهید رجایی
شهر
اسلامشهر
سال فارغ التحصیلی
1400
تو بولد تایپ...
شخصیت ادنا یک زن مسلمان لزبین عکاس و مدافع حقوق همجنسگرایانه ...
بازیگر اصلی البته پاکستانیه ولی دیالوگ های فارسیش رو خوب اجرا میکنه...
یک بار هم به ایران میره و دستگیر میشه به خاطر این که میخواسته چیز وارد کشور کنه...
و وقتی هم که دیپورت میشه به ایران اصلا انگار محکوم به مرگ شده...
زیاد چهره ی جالبی از ایران نشون ندادن...
https://images.app.goo.gl/7596kzJiD1RuHY2s7

Hami J

کاربر فوق‌فعال
کنکوری 1403
نام مرکز سمپاد
علامه حلی یک
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
1403
مدال المپیاد
برنز نجوم
ابتدای فیلم transformers 4 که البته الان ندارمش چون خیلی وقت پیش دیدم ، یه صحنه اول فیلم یه ماشین دپلمات داره رد میشه که فکر کنم مال ایران بود پرچمش. (البته احتمال خیلی کم هم عراق بود چون خیلی وقت پیش دیدم)

• لایک
امتیازات: nick:

zeynabgol

به گِلِ انجمن نِشَسته
نام مرکز سمپاد
فرزانگان یک
شهر
مشهد
سال فارغ التحصیلی
1404
تو سیندرلا موقع معرفی پرنسس ها میگن پرنسس شهرزاد از ایران

• شروع کننده موضوع

Manamm

کاربر فوق‌فعال
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
مشهد
سال فارغ التحصیلی
1397
داشتم فولدر هام رو مرتب میکردم
اینو دیدم که چون جالب بود اسکرین گرفته بودم
در فیلم Suicide squad = جوخه انتحار
در مورد ایران

Becoming

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
عضو کادر مدیریت
مدیر داخلی
نام مرکز سمپاد
Frz
شهر
Sari
سال فارغ التحصیلی
1398
رشته دانشگاه
دواسازی
توی How I Met Your Mother رانجیت که نقش راننده رو داره اصالتا ایرانیه
و توی یکی از سکانس‌ها از دست شخصیت‌های داستان عصبانی میشه و فارسی صحبت می‌کنه ( هر چی از دهنش در میاد میگه)

نام مرکز سمپاد
ضروری
شهر
ضروری
سال فارغ التحصیلی
0
تو مستر روبات یه صحنه داره، مثلاً فروشنده‌ی یه مغازه‌ای ایرانیه، اسمش هم احمده. بعد یه دختره میاد ازش خرید کنه و باهاش گرم می‌گیره و اینا، مشتری عقبی شاکی میشه که زود باش، دختره هم میگه خب بابا، بعد به احمد نگاه می‌کنه میگه «فکر کنم تا ناکار نشدم باید زود حساب کنم برم. کله‌خر!» :‌)))) قشنگ کلمه‌ی کله‌خر رو فارسی میگه :‌))

بالا