• اگر سمپادی هستی همین الان عضو شو :
    ثبت نام عضویت

قاتلان هم‌خون!

Me30ura

کاربر نیمه‌فعال
نام مرکز سمپاد
فرزانگان 7
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
1401
احتمالاً قضیه‌ی رومینا اشرفی رو شنیدید
دختر ۱۴_۱۳ ساله‌ای ک بخاطر فرار با مردی ۳۵ ساله، توسط پدرش سربریده شده:(
بعضیا توو حرف‌بزن نظراتشونو گفتن، اما دیدم بهتره براش تاپیک بزنم تا درباره‌‌ش حرف بزنیم
نظرتون درباره‌ی این اتفاق و اتفاقای مشابهش چیه؟!

اینم بگم ک از نظر قانونی، متأسفانه پدرش چون ولی دم محسوب میشه(حتی اگه جد پدریش هم بود وضع همین بود!!)، بجز ۳ الی ۱۰ سال حبس و پرداخت دیه، مجازات دیگه‌ای نمیشه!!
بنظرتون مقصر کیه؟
دختری ک توو ۱۳ سالگی با مرد بزرگ دوست میشه و فرار میکنه؟!
پدری ک دختر ۱۳ سالشو سر میبره و اینطور ک معلومه قبلش خونه رو برای اون دختر جهنم کرده؟!
قاضی پرونده ک حرف رومینا مبنی بر عدم امنیت جانی توو خونه رو شنید و بهش توجه نکرد؟!
مرد ۳۵ ساله‌ای ک طبق گفته‌ی خودش چند سالی با رومینا دوست بوده و بعدش تصمیم ب فرار گرفتن؟! (این یعنی با دختر ۱۰ ساله دوست شده و میشه گفت ازش سوء استفاده کرده)
کی مقصره؟!
جامعه؟!
فرهنگ؟!
قانون؟!
کی؟!
یه دختر 10 ساله یقینا اونقدر عقلش نمیرسه که بفهمه نباید با جنس مخالف وارد دوستی شه ! من مقصر رو پدر این دختر میدونم چرا؟ چون اگر رومینا اشرفی 10 سالگی وارد رابطه شده تقصیر هیچکس جز پدرش نیست ... بازم چرا؟ چون یه دختربچه اگر محبت کافی و لازم رو از پدرش ببینه هیچوقت سمت این داستانا نمیره !! اصلا برای چی باید راهِ سمت این داستانا رفتن برای یه بچه ی 10 ساله باز باشه؟؟ همه چیز از سهل انگاری پدر و مادر بوده . حاضرم شرط ببندم کسی به رومینا درباره ی خطر جنس مخالف نگفته . درمورد کشته شدنش هم حرف نزنیم بهتره فقط همینو بگم که اعدام اون پدر هم کمکی نمیکنه جز ازار بیشتر دیدن بقی اعضای خانواده ی رومینا . کلا اعدام که چیز مزخرفیه ولی حداقل حبس ابد !! نه اینکه سه سال بره زندان و برگرده... بنظرم فضای جامعه باید پاک بشه هم از سوء استفاده گر هایی مثل دوست پسر رومینا و هم از آدمهای تعصبی مسخره ای که آبرو رو (کدوم آبرو اخه ؟؟) از جون آدمیزاد (دختر خودش!!!!) ارزشمند میدونه. خیلی طولانی شد معذرت.

آخرین ویرایش:

Me30ura

کاربر نیمه‌فعال
نام مرکز سمپاد
فرزانگان 7
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
1401
وقتی ادم عصبی میشه متوجه رفتارش نمیشه ینی خشم یه لحظه انسان رو به جنون میرسونه اگر بتونی خودتو در اون چند ثانیه با منطقی که از قبل تو ذهنت کاشته شده کنترل کنی که آره اگر نه فاجعه رخ میده
ما جای پدرش نبودیم نمیشه یک فرد رو سرزنش کنیم :-? میشه؟
واقعا اینطور فکر میکنین ؟؟؟؟ اگر هرکسی که به جنون میرسه بزنه یکی دیگه رو بکشه که سنگ رو سنگ بند نمیشه !!! این یه مطلب. مطلب دوم ، من یه جا خوندم که پدرش قبلش از یه وکیل درمورد حکم قتل فرزند پرسیده و وقتی مطمئن شده که اعدامی در کار نیست ، این کار رو کرده پس جنونی در کار نیست !! جنون؟؟ خنده داره واقعا.

Me30ura

کاربر نیمه‌فعال
نام مرکز سمپاد
فرزانگان 7
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
1401
اصلاً ی سوال پیرامون این بحث میپرسم
اگه در آینده دختر خودمون با پسری فرار کنه و پلیس برش گردونه، چطور رفتار میکنیم؟!
قطعا مشاور ، صحبت ، قانع کردنش با دلیل و منطق !! دیگه خیلیییی بخوام عصبانی بشم نهایتا یه سیلی بهش بزنم .

نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
..
سال فارغ التحصیلی
2020
دخترا تو دوازده سیزده سالگی دچار رفتارای بلوغ میشن چون تازه واردن ، درسته کار رومینا اشتباه بود و. نباید با اون پسر میرفت ولی پدر میتونست ببرتش روانپزشک یا مشاور خانواده

• شروع کننده موضوع

a.khakpour77

گُم‌دَرسَر!!!
نام مرکز سمپاد
فرزانگان 5 تهران
شهر
فرز 1 بندرعباس/فرز 5 تهران
سال فارغ التحصیلی
1396
مدال المپیاد
مدال که نه...اما سه تا مرحله یک دارم...
دو تا ادبی، ی زیست...
دانشگاه
علوم‌پزشکی تهران
رشته دانشگاه
ژنتیک
و متأسفانه بازهم دختری پر کشید...
این بار هم بدست ... (نمیتونم از واژه‌ی مقدس پدر (یا مادر، فرقی نداره، متأسفانه شاهد هر دو هستیم) برای حیوونایی مثل اینا استفاده کنم، حتی حیف واژه‌ی حیوون)

این بار دختری به نام ریحانه عامری

اسم تاپیک رو عوض میکنم
چون انگار این فجایع تمومی نداره...
اسم بهتر سراغ داشتید پیشنهاد بدید.

froq

فارغِ مُطلق
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
سبزوار
سال فارغ التحصیلی
1401
فاطمه برحی رو هم در این میان از یاد نبرید
همسر کشی هم به همان اندازه ی فرزند کشی فاجعه است
"زنان ناموس هیچ کس نیستند"

لو:)

کاربر فعال
نام مرکز سمپاد
فرزانگان1
شهر
همدان
سال فارغ التحصیلی
1400
حداقل چیزی که باید اتفاق بیفته شاید اینه که قانونی تصویب بشه که اگ بچه ای از خونه فرار کرد تا وقتی امنیت روحی و جسمی اون به طور کامل توی خونه تایید بشه،اون تو جایی مث بهزیستی نگه داشت
شاید اینطوری این میزان از کودک ازاری و تجاوز به بچه ها یکم کاهش پیدا کنه
فقط یکم...

JASima

کاربر فوق‌فعال
نام مرکز سمپاد
فرزانگان دو
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
1394
دانشگاه
تهران
رشته دانشگاه
مهندسی صنایع
واقعا اینطور فکر میکنین ؟؟؟؟ اگر هرکسی که به جنون میرسه بزنه یکی دیگه رو بکشه که سنگ رو سنگ بند نمیشه !!! این یه مطلب. مطلب دوم ، من یه جا خوندم که پدرش قبلش از یه وکیل درمورد حکم قتل فرزند پرسیده و وقتی مطمئن شده که اعدامی در کار نیست ، این کار رو کرده پس جنونی در کار نیست !! جنون؟؟ خنده داره واقعا.
ماکه نمیدونیم چه اتفاقاتی افتاده پدرشون ممکن هست مصرف کننده بودن. چند تا اتفاق که پشت سر هم بیفته همچین اتفاقیم ممکنه بیفته... مثلا همین حرفای مردم که تا یه موقعیت بدی پیش میاد شروع به شایعه سازی و خبر الکی می کنن و به همه چی کار دارن:/ انگار مردم ازینکه یه نفر قربانی بشه خوششون میاد

امیرحسین

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی
شهر
بوشهر
سال فارغ التحصیلی
91
دانشگاه
خواجه نصیر
رشته دانشگاه
مهندسی برق
[
و متأسفانه بازهم دختری پر کشید...
این بار هم بدست ... (نمیتونم از واژه‌ی مقدس پدر (یا مادر، فرقی نداره، متأسفانه شاهد هر دو هستیم) برای حیوونایی مثل اینا استفاده کنم، حتی حیف واژه‌ی حیوون)

این بار دختری به نام ریحانه عامری

اسم تاپیک رو عوض میکنم
چون انگار این فجایع تمومی نداره...
اسم بهتر سراغ داشتید پیشنهاد بدید.
از کلیت این پست بنظر میاد خطابت به قتل‌های خانوادگی هست که تفکرات ناموسی، اختلافات خانوادگی و عدم سلامت روانی یکی از اعضای خانواده می‌تونه از علت‌های این قتل‌ها باشه.
خلاء وجود قوانین بازدارنده و عدم نظارت بر سلامت والدین، استفاده از مواد روان‌گردان هم میتونه باعث افزایش این فاجعه‌های بشه.
حالا با توجه به رویکرد تاپیک میتونی اسمش رو عوض کنی.
در این میان قتل‌های ناموسی سهم بیشتری از قتل‌های خانوادگی را دارند که همشون ریشه در تفکر بی‌آبرو شدن خانواده داره. که این بی‌آبرو شدن می‌تونه از سنت‌ها، تفکرات خشک دینی و یا هر دو نشات بگیره. خودداری از ازدواج اجباری، فرار از خانه، خیانت مورد تجاوز قرار گرفتن و در مجموع هر اتفاق، بزه و تصمیمی که منجر به لکه دار شدن آبروی خانواده بشه می‌تونه موجب همچین جنایت‌هایی بشه.
آمار این قتل‌ها هم حتما خیلی فراتر از چیزی هست که رسانه‌ای میشه چون با مجبور کردن فرد به خودکشی و یا حتی اتفاق کلیه خانواده به قتل و دفن جسد موجب و نبود شکایت و یا عاملی که مفقود شدن یک نفر را پیگیری کنه باعث کمتر شدن این آمارها میشه.
===
حداقل کاری که میشه انجام داد اطلاع رسانی و تغییر نگرش اطرافیان هست. چون بالاخره افراد هرچقدر هم سنشون بالا رفته باشه از محیط خودشون تاثیر می‌پذیرند البته این تفکرها بین قشر دانشجو و حتی هم سن و سال‌های ما هم یافت میشه!
ماکه نمیدونیم چه اتفاقاتی افتاده پدرشون ممکن هست مصرف کننده بودن. چند تا اتفاق که پشت سر هم بیفته همچین اتفاقیم ممکنه بیفته... مثلا همین حرفای مردم که تا یه موقعیت بدی پیش میاد شروع به شایعه سازی و خبر الکی می کنن و به همه چی کار دارن:/ انگار مردم ازینکه یه نفر قربانی بشه خوششون میاد
در خصوص مورد خاص رومینا تا اونجا که خوندم پدر چیزی مصرف نکرده بوده.
من نمیخوام موضوع رو محدود به یک مورد خاص کنم ولی در حالت کلی این فکر رو میکنم نبود مجازات کافی در شیوع این جنایت‌ها بی‌تاثیر نیست.

JASima

کاربر فوق‌فعال
نام مرکز سمپاد
فرزانگان دو
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
1394
دانشگاه
تهران
رشته دانشگاه
مهندسی صنایع
الان تحصیل کرده ها هم عقلشون نمیکشه تو موقعیت های خاص چیکار کنن یا مثل حیوان رفتار میکنن اون وقت چه برسه به یه ادم روستایی که تحصیلات انچنانیم نداره و هنوز تحت تاثیر حرف بقیه است. اصن بالفرضم مجازات سنگین گذاشتن یه ادم تو یه نقطه کور و دور دست کشور که دسترسی به منابع و اطلاعات نداره با مجازات گذاشتن ممکنه مثلا تو این موقعیت باشه و مثلا از کارش دست بکشه؟؟؟
معلوم نیس همین حالا چه افرادی دارن چه خشونتهایی رو تحمل میکنن ولی از ترس ابرو شون نمیگن حتی یه مرکز رسیدگی به خشونتم نداره

امیرحسین

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی
شهر
بوشهر
سال فارغ التحصیلی
91
دانشگاه
خواجه نصیر
رشته دانشگاه
مهندسی برق
وقتی یه تفکر قدری برگرده که از تاج‌سر گذاشتن یه نفر تا کشتن‌ش بره، باید به حال این بازگشت تاسف خورد.
البته تو میگی تاج سر خیلی از افراد هستند که بچه دختر رو دوست ندارند...
برای بعضی‌ها بچه دختر بود و نبودش فرقی نداره.
حتی مورد مشاهده کردم که فرد 4 تا دختر بدنیا آورده و بچه پنجمش چون فهمیده دختره سقط کرده تا بالاخره بچه ششمش پسر شده.
الان تحصیل کرده ها هم عقلشون نمیکشه تو موقعیت های خاص چیکار کنن یا مثل حیوان رفتار میکنن اون وقت چه برسه به یه ادم روستایی که تحصیلات انچنانیم نداره و هنوز تحت تاثیر حرف بقیه است. اصن بالفرضم مجازات سنگین گذاشتن یه ادم تو یه نقطه کور و دور دست کشور که دسترسی به منابع و اطلاعات نداره با مجازات گذاشتن ممکنه مثلا تو این موقعیت باشه و مثلا از کارش دست بکشه؟؟؟
معلوم نیس همین حالا چه افرادی دارن چه خشونتهایی رو تحمل میکنن ولی از ترس ابرو شون نمیگن حتی یه مرکز رسیدگی به خشونتم نداره
قتل‌های ناموسی مختص روستاهای دور افتاده نیستند.
آخرین مورد رسانه‌ای که ازش اطلاع داریم توی کرمان رخ داده و قبل از آن هم توی آبادان که حتی قاتل حدود 23 ساله بوده!
البته فکر نمی‌کنم کسی اینجا تعیین مجازات سنگین رو شرط کافی برای بازدارندگی این جرایم دونسته باشه بلکه یک شرط لازم هست.
بله وجود مراکز رسیدگی به خشونت، آموزش، آگاه سازی افراد و تغییر تفکرات سمی، مجری قانون نبودن افراد همه می‌تونند به کاهش این موارد کمک کنند.

Me30ura

کاربر نیمه‌فعال
نام مرکز سمپاد
فرزانگان 7
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
1401
پدرش مصرف کننده نبوده این چیزیه که توی مصاحبه با خودش فهمیدم حداقل ! در سلامت کامل با داس رومینا رو سر بریده ... اصلا بر فرض محالم که حرف شما درست باشه و رضا اشرفی مصرف کننده ؛؛؛؛؛ این ایا توجیه میکنه حرکت وحشیانه ی اون پدر رو ؟ قطعا خیر . و اینکه بله ،، توی کشوری زندگی میکنیم که متاسفانه سر مردم تنها جایی که نیست توی زندگی خودشونه و من تنها دلیل این همه بدبختی رو این میبینم ولی پدری که با حرف مردم دختر خودش رو سر میبره .... نه باز هم توجیه نمیشه ..

JASima

کاربر فوق‌فعال
نام مرکز سمپاد
فرزانگان دو
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
1394
دانشگاه
تهران
رشته دانشگاه
مهندسی صنایع
پدرش مصرف کننده نبوده این چیزیه که توی مصاحبه با خودش فهمیدم حداقل ! در سلامت کامل با داس رومینا رو سر بریده ... اصلا بر فرض محالم که حرف شما درست باشه و رضا اشرفی مصرف کننده ؛؛؛؛؛ این ایا توجیه میکنه حرکت وحشیانه ی اون پدر رو ؟ قطعا خیر . و اینکه بله ،، توی کشوری زندگی میکنیم که متاسفانه سر مردم تنها جایی که نیست توی زندگی خودشونه و من تنها دلیل این همه بدبختی رو این میبینم ولی پدری که با حرف مردم دختر خودش رو سر میبره .... نه باز هم توجیه نمیشه ..
من خوندم شیشه میکشه . خوب کسی که مصرف کننده هست تعادل روانی نداره که اصلا بخوای توجیح کنی کارشو . من کار اشتباهشو تایید نمی کنم حتی دفاع هم نمی کنم فقط آدم نباید واکنش احساسی بده به قضیه

نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
..
سال فارغ التحصیلی
2020
آقا ما همسایمون داییش بشدت کتکش میزد چند روز پیش ، بعد زنگ زد خانه ی امن اومدن بردنش ، شانس آورد ، بنظرم این ایده ی خوبیه خانه های امن و باید به همه ی دخترا ی اینجوری اطلاع بدن چون واقعا نیازشون میشه

froq

فارغِ مُطلق
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
سبزوار
سال فارغ التحصیلی
1401
آقا ما همسایمون داییش بشدت کتکش میزد چند روز پیش ، بعد زنگ زد خانه ی امن اومدن بردنش ، شانس آورد ، بنظرم این ایده ی خوبیه خانه های امن و باید به همه ی دخترا ی اینجوری اطلاع بدن چون واقعا نیازشون میشه
درسته اطلاع رسانی خوبه اما باید دقت کنید اطلاعات صحیح بدن و اون خونه امن واقعا صلاحیت داشته باشه نه مثل خونه ی امنی که تو مشهد فاطمه برحی رو به پدرش تحویل داد که ببرن سرشو لب شت ببُرن=)

Me30ura

کاربر نیمه‌فعال
نام مرکز سمپاد
فرزانگان 7
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
1401
من خوندم شیشه میکشه . خوب کسی که مصرف کننده هست تعادل روانی نداره که اصلا بخوای توجیح کنی کارشو . من کار اشتباهشو تایید نمی کنم حتی دفاع هم نمی کنم فقط آدم نباید واکنش احساسی بده به قضیه
ولی من ویس مادر رومینا رو شنیدم که میگفت « من نمیدونم چیزی مصرف میکرده یا نه ولی فکر نکنم مصرف میکرده » ! من نمیدونم منبع شما چیه دقیقا . ضمن اینکه توجیه* درست هستش. و اینکه درمورد این هم گفتم که اصلا فرض محالم (!) که ایشون شیشه مصرف میکرده ؛ این مرد برای جامعه خطرناکه و معتاد باشه دیگه بدتر ! پس درنتیجه مجازات اعدام که نه ؛؛ ولی حداقل حبس ابد برای داشتن جامعه ی پاکتری از ایشون !

بالا