• اگر سمپادی هستی همین الان عضو شو :
    ثبت نام عضویت

لانگ دیستنس

رابطه ی لانگ دیستنس...

• داشتم، توصیه نمیکنم.

رای‌ها: 45 40.9%
  • داشتم،توصیه‌میکنم.

رای‌ها: 11 10.0%
  • نداشتم، توصیه میکنم.

رای‌ها: 6 5.5%
  • نداشتم، توصیه نمیکنم.

رای‌ها: 48 43.6%

• رای‌دهندگان
    110

شکیبـآ

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان امین1
شهر
اصفهان
سال فارغ التحصیلی
1397
هیچوقت به خودتون و احساساتتون با رابطه ی لانگ دیستنس ظلم نکنید،اینطوری نیست که لانگ لزوما بی نتیجه باشه ولی مطمئن باشید که یه علاقه ی معمولی نزدیک صد برابر بهتر از یه عشق لانگه،اینو منی بهتون میگم که اگه سال پیش به حرف پیمان گوش داده بودم هیچوقت اینقدر راجع به این مسئله حرف نداشتم و اینقدر از خودم بدم نمیومد.
من مثال میزنم از یه دوست مجازی معمولی،تقریبا یک ساله من مداوم و هر روز با دوستم چت میکنم و تایم زیادی از روزم رو بهش اختصاص میدم ولی در کل یک بار دیدمش و باور کنید اون دیدار کوتاه تاثیر بیشتری روی من گذاشت تا این چت یک ساله،مطمئنا ده برابر این توی رابطه صدق میکنه، و الان،بعد از چندماه، میتونم بگم که پشیمونم، با وجودِ تمام حس های قشنگی که باعث شد تجربه کنم پشیمونم و اینو وقتی متوجه شدم که با پایان بدی مواجه شدم.
رابطه ای که نهایتا طرف مقابل رو دو ماه یکبار ببینی و و تنها راه ارتباط، تلفن همراه باشه اشتباهه چون اون رابطه به خطر میفته اگه گوشی یکی از طرفین به طور مثال، بیفته تو چاه فاضلاب.
ممکنه برای توجیه لانگ بگید عشق قوی تر از فاصله ست و خب تا یه جایی که هنوز گرمید و با عزیزدلم گفتن طرف، قلبتون میریزه صدق میکنه ولی یه جایی میرسه که شما ناراحتید که چرا آنلاینه ولی جواب منو نمیده و دوستتون رو میبینید که با دوست پسرش رفتن بیرون و بعد وقتی شما هنوز ناراحتید اون خوشحال و شاد برمیگرده و شما همیشه ناراحتید تقریبا بچه ها و من حتی وقتایی که میدیدم هم ناراحت بودم و بعد از همه ی ناراحتیام نمیخوام کس دیگه ای این همه حس بد رو تجربه کنه.

آخرین ویرایش:
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
بجنورد
سال فارغ التحصیلی
97
من راجع به خود رابطه لانگ دیستنس نظری ندارم ولی به نظرم اگه به رابطه به چشم یه بچه کوچیک نگاه نکنید که باید دنبالش راه بیوفتین که دست از پا خطا نکنه بهتره.:-"

+ منظورم به اونایی بود که از تعهد و خیانت حرف زدن الان که دوباره جمله رو خوندم مشخص نبود.:)) در هر صورت کسی که بخواد تعهد بهم بزنه یه راهی براش پیدا می‌کنه چه نزدیک چه دور دیگه اونی که لازم باشه همش چشمت روش باشه که خیانت نکنه شاید برای رابطه باهاتون مناست نیستا حالا من نمی‌دونم.:-"

شکیبـآ

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان امین1
شهر
اصفهان
سال فارغ التحصیلی
1397
جدا رابطه دو تا نوجوون خوشحال تحت تاثیر هورمون چی جز خاله بازی میتونه باشه؟ (((((((=
پس لانگ بهتره دیگه((((((=
دقیقا اشتباهی که افراد زیادی به خاطرش وارد رابطه ی لانگ میشن همینه،طرف میگه من که وابسته نمیشم چهارتا جمله و نهایتا وویس و ویدیو مسیجه و تموم هم بشه مهم نیست دیگه،به جاش تو موارد احساسی تجربه کسب میکنم،ولی مشکل اینه که به قول یکی شما چندماه با دیوار هم حرف بزنی، اون دیوار رو خراب کنند شما اذیت میشی و حس میکنی چیز مهمی رو از دست دادی،و من با تجربه ای که به دست اوردم میگم این تجربه به مفت نمی‌ارزه،حاضر بودم این تجربه رو سه سال دیرتر کسب میکردم ولی به شکل درستش و حتی الان اسمش رو تجربه هم نمیذارم چون تجربه چیزی هست که بعدا بتونی بهش تکیه کنی و ازش استفاده کنی شما از چه چیز چت کردن احساسی میتونید بعدها تو یه رابطه ی نزدیک استفاده کنید؟
رابطه مستقیما روی احساسات و شخصیت شما تاثیر میذاره اینکه بخواید خودتونو گول بزنید با لانگ دیستنس،توهین محسوب میشه.

Farnaaaz

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
داراب
سال فارغ التحصیلی
1398
دانشگاه
بندرعباس
رشته دانشگاه
پزشکی
یعنی تو همه لانگ دیستنس ها درگیری عاطفی وجود داره؟:-?
فکر میکنم ارزش نداره سرمایه هات رو خرج کسی کنی که حتی نمیبینیش! و هیچ تاثیر مثبتی روی تو و زندگیت نداره. چیزی ازش یاد نمیگیری و نمیتونه یک تو رو تبدیل به دو کنه. مهم ترین و اصلی ترین سرمایه هم زمان هست. خرج میشه بی نتیجه.

ÄBČDE FGHÏ

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
نام مرکز سمپاد
علامه ی حلی 1
شهر
همدان
سال فارغ التحصیلی
1395
شکر میون کلامتون واسه نود دادن از "عکس های خود نابود شونده تایمر دار تلگرام" استفاده کنید:-"
بعد چند ثانیه عکس پاک میشه و امکان اسکرین شات گرفتن هم نداره
تا جایی ک میدونم امنه:D:-"
حالا نه برای این قضیه ،ولی هیچی امن نیست ،میشه با یه وسیله ی دیگه از صفحه عکس گرفت ، خود اسکرینم فک نکنم غیر ممکن باشه

• شروع کننده موضوع

f-1391

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
بجنورد
سال فارغ التحصیلی
94
رشته دانشگاه
روانشناسی
یعنی تو همه لانگ دیستنس ها درگیری عاطفی وجود داره؟:-?
فکر میکنم ارزش نداره سرمایه هات رو خرج کسی کنی که حتی نمیبینیش! و هیچ تاثیر مثبتی روی تو و زندگیت نداره. چیزی ازش یاد نمیگیری و نمیتونه یک تو رو تبدیل به دو کنه. مهم ترین و اصلی ترین سرمایه هم زمان هست. خرج میشه بی نتیجه.
بله، درگیری عاطفی داره، واقعن واسه دو نفری که درگیر چنین رابطه ای باشن، چیز سطحی و پیش پا افتاده ای نیست، از بیرون میشه اینطوری منطقی قضاوتش کرد، وقتی ازش بیرون اومدی.
منظور از تاثیر چیه؟
چرا رابطه لانگ نمیتونه تاثیر مثبت بذاره؟
اصلن تو رابطه به دنبال تاثیر گذاری هستیم؟

بـئـاتـریـس

کاربر فوق‌فعال
نام مرکز سمپاد
فرزانگان تربت حیدریه
شهر
تربت حیدریه
سال فارغ التحصیلی
96
دانشگاه
فعلاً یزد :)))
رشته دانشگاه
بیوتکنولوژی
من هم رابطه‌ی لانگ دیستنس داشتم،هم رابطه‌ی نزدیک و بعد از تجربه کردن رابطه‌ی نزدیک به این نتیجه رسیدم که لانگ بولشت محضه.
به علاوه اینکه اخلاقای بد از پشت گوشی مشخص نمیشه اصلاً و به یه جایی میرسی که دیگه از چت و استیکر و تلفن زدن خسته میشی.

آرش.

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهریار
شهر
شهریار
سال فارغ التحصیلی
1389
تلگرام
بستگی داره این ارتباط راه دور(همون لانگ دیستنس) با کی باشه!....محدود به رابطه ی عاشقانه که نیست!
1-رابطه ی عاشقانه ی این شکلی فقط ضرره از هر نظری و به درد یه آدم بالغ نمیخوره (بیشتر بچه بازیه)!....هیچی لذت حضور نمیشه!....(کلا توصیه م اینه، مثل من کلا تا مدت ها بی خیال این جور دوستی ها توی فضای واقعی بشین بنا به دلایلی که خودتون میدونین!...یا برین وارد یه رابطه ی هدفمند عاشقانه بشین که تهش، هم نیازهای عاطفی و روانیتون تامین بشه و هم نیازهای جنسی و جسمیتون و هم نیازهای اجتماعیتون که وابسته به زوج بودنه!)(زوج بودن هم صرفا رابطه دختر پسری نیست خودتون بهتر میدونید!...( همین جا هم من شخصا سوگند میخورم که استریتم! بعدا شر نشه واسمون این جملات! :D)
2-رابطه ی جنسی این شکلی دیگه از قبلی هم بدتر!...(دیگه بازش نمیکنم اما به شدت احمقانه تر و کودکانه تره و به درد آدمایی میخوره که نمیتونن خودشونو ابراز کنن بنا به هر دلیلی !....که بازم دلیل خوبی نمیبینم!!)
3-رابطه ی دوستانه (بین پسر و دختر/ پسر و پسر / دختر و دختر) اگه بتونن وقت همو برای خوشحال کردن همدیگه یا پای حرف همدیگه نشستن یا تبادل نظر و از این جور کارها ، پر کنن، میتونه عالی باشه!....(من خودم این شکلی رابطه هایی رو دارم که خیلی هم عالی بوده تا امروز و خیلی هم دوست داشتنیه!)......(البته گاهی به بحث هم شاید بکشه به خاطر دیدگاه متفاوت، که اونم کم کم حل میشه و حدود ها مشخص میشه و سعی کنیم سخت نگیریم که این رابطه ها خیلی کم در معنای واقعی خودش شکل میگیره!)(یک دوستی دارم به این شکل ، که یه آقایی هستش و هشت ماهی میشه دوستیم و الان رفته از مجازی و بی نهایت منتظرم دوباره برگرده که بتونم ببینمش به طور واقعی و قرار بزام باهاش!.....و یک دوست دیگه که خانوم هستن و حدود شش ساله که با من در ارتباطه و هیچ وقت هم همدیگه رو ندیدیم به خاطر فاصله جغرافیایی اما بی نهایت میتونیم با همدیگه مسائل رو جلو ببریم بدون اینکه وارد رابطه نوع یک و دو بشیم!...حد و حدود ها مشخصه!....)
4-رابطه ی کاری هم که دیگه بحثش جداست...
5- ...
و ....

پرنیان.ک

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
خرم آباد
سال فارغ التحصیلی
94
کافیه یه بار رابطه ی از نزدیک رو تجربه کنی، اونوقت میفهمی لانگ دیستنس چقد مضحکه + خسته کننده اس و هیچ هیجان و حسی هم نداره.

arcana

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
jah
سال فارغ التحصیلی
96
یه چیزی که واقعا رابطه لانگ رو ترسناک میکنه اینه که ادما به طور ذاتی تمایل دارن افرادو برای خودشون بزرگ کنن و طرف مقابل رو اون چیزی که میخوان ببینن نه چیزی که هست
از یه طرف هم مطمئنن ویژگیای بد یه نفر خیلی خیلی دیرتر و سخت تر از ویژگیای خوبش از راه چت کردن یا زنگ زدن منتقل میشه چون هیچکس تمایلی نداره که ویژگیای بدش رو نشون بده و خب حتی یه دلیلی که ادما به سمت رابطه لانگ جذب میشن اینه که نیاز به رابطه با جنس مخالف رو دارن ولی اعتماد به نفس کافیو ندارن، مثلا خود من حرفم رو با چت کردن خیلی راحت تر میزنم ولی برای حرف زدن رودررو چون مهلت فکر کردن به جمله ی بعدی و تحلیل کردن درست و غلط بودن حرفمو ندارم خیلی وقتا حرف زدن سخته برام یا راحت نمیتونم منظورمو برسونم
جدا از اینا من کسایی رو که توی واقعیت خیلی خوب میشناسمشون و بعد توی مجازی باهاشون حرف میزنم کاملا متوجه میشم که چقدر شخصیتی که توی مجازی دارن با چیزی که هستن متفاوته
ولی تنها دلیلی که برای من انقدر منطقیه که هیچ وقت سمت رابطه لانگ نرم اینه که بالاخره یه جایی نیاز پیدا میکنم که کسی که دوستش دارم رو لمس کنم یا بغلش کنم
این دوتا نیازیه که واقعا بعد یه مدت ادمو از پا درمیاره

نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
بجنورد
سال فارغ التحصیلی
97
یه سری نکته‌هایی که میگین بیشتر مربوط میشه به رابطه‌ی لانگ دیستنسی که کلا مجازی شروع شده. اگه موردی پیش بیاد که فرضا فردی که الان باهاش رابطه دارین مجبور بشه چند وقت مثلا چند سال به جای دیگه نقل مکان کنه چی؟ همونجا رابطه رو تموم میکنین یا لانگ دیستنس ادامه میدین تا برگرده؟ (با فرض اینکه اون آدم برای کار و تحصیلی چیزی رفته و بعد اون مدت خاص برمیگرده)

پرنیان.ک

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
خرم آباد
سال فارغ التحصیلی
94
یه سری نکته‌هایی که میگین بیشتر مربوط میشه به رابطه‌ی لانگ دیستنسی که کلا مجازی شروع شده. اگه موردی پیش بیاد که فرضا فردی که الان باهاش رابطه دارین مجبور بشه چند وقت مثلا چند سال به جای دیگه نقل مکان کنه چی؟ همونجا رابطه رو تموم میکنین یا لانگ دیستنس ادامه میدین تا برگرده؟ (با فرض اینکه اون آدم برای کار و تحصیلی چیزی رفته و بعد اون مدت خاص برمیگرده)
اینجوری اگه دو طرف واقعا همو بخوان و اعتماد هم باشه بینشون اصولا منطقیش اینه که رابطه ادامه پیدا کنه (البته اگه مطمئن باشن برگشتی در کار هست)...به نظرم اگه دو طرف بتونن سختیایی که پیش میاد رو با هم پشت سر بذارن ارزش اون رابطه بیشتر میشه؛ کلا هر چیزی که به خاطرش بهایی داده باشی ارزشمندتر میشه تو زندگی.... اینم مثه همونه؛ اگه دو طرف به توافق برسن که دوری رو موقتا تحمل کنن و صبر کنن به خاطر رابطشون وقتی این صبر نتیجه بده ارزش و استحکام اون رابطه حتی از قبل هم بیشتر میشه.

عمو ژپتو

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
نام مرکز سمپاد
علامه حلی 1
شهر
کرمان
سال فارغ التحصیلی
93
مدال المپیاد
قبولی در مرحله دوم المپیاد کامپیوتر
دانشگاه
شهید باهنر کرمان / شریف
رشته دانشگاه
ریاضی :x
من بقیه پست هارو نخوندم :-"
ولی صرفا میخواستم بگم که به نظر من رابطه لانگ دیستنس خیلی احمقانس :-" البته من نمونه موفقش رو هم دیدم که الان دارن باهم زندگی میکنن. اما بنظر من شما نیاز دارید که پارتنرتون رو ببینید لمس کنید توچشاش نگاه کنید و خیلی چیزای دیگه که همه اینا تو لانگ دیستنس از بین میره، از همه مهمتر وقتی که ناراحته که شاید از مهمترین لحظه ها باشه شما همیشه دورید و صرفا دارید یه سری حرف از یه راه خیلی دور میزنید در حالی که صرفا یه بغل :-" میتونه کل مشکل رو حل کنه :-" بعد آدما از راه دور به شدت دروغ میگن :-" شاید ناراحته اما خنده میذاره و شما نمیفهمی :-" و حتی برعکس ... نمیدونم بنظرم خیلی سخته بخصوص اگه بخوای همچین چیزی رو برای یه مدت طولانی نگه داری . و اینکه در کل اون حس واقعی رو ممکنه نداشته باشه . چون تو هیچ وقت نه خنده واقعی طرفت رو دیدی نه عصبانیت واقعیش رو .

maleck :)

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
نام مرکز سمپاد
شهید بابایی
شهر
قزوین
سال فارغ التحصیلی
91
دانشگاه
دانشگاه گیلان
رشته دانشگاه
مهندسی صنایع
تو هر رابطه ای شما یک بتی برای خودت میتراشی که بپرستی. تو رابطه ای که شما طرفتو میبینی و باهاش میگردی و میگی و میخندی و خاک برسری میکنی، دستت برای بت تراشی کمتر بازه، چون هر کاری کنی نمیتونی یه سری واقعیت هایی رو که میبینی تغییر بدی. اما تو رابطه لانگ تو یه خدایی برای خودت میسازی که بعدها به مشکل هم بخوری نمیتونی کافرش بشی و خودت رو مقصر و ناقص و تباه میبینی.
یه چیز دیگه ای هم که توی روابط هست اینه که سعی میکنی خودتو شکل کسی کنی که معشوقت دوست داره. مثلا از خورش کرفس متنفری، ولی چون اون کرفس دوست داره میگی آره منم دوست دارم، پس خیلی از اختلافات پنهان میشه و بعدا دردسر ساز میشه.
از همه اینا بدتر اینه که همه ذوق و شوقت محدود به چت میشه. بغلت، بوست، نگاهت و ... همه ش چت. دعوا چت دوستی چت آشنایی چت طلاق چت. همه عواطفت سرکوب میشه تا در قامت کوتاه چت بگنجه. همه آموخته هات از زندگی و احساسات و عواطفت همه ش مجازیه و باز برای رابطه حقیقی بی تجربه ای.

به قول اکس مرحومم رابطه ای که شب به شب نتونی تو بغلش بخوابی لانگ دیستنسه :)) حالا شما خودت حدیث مفصلشو بخون :))

نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
1400
تو نظرسنجی نوشتم نداشتم. توصیه میکنم
همینجا به اطلاع همگان میرسونم اونموقع که این نظرسنجی رو زدم بچه بودم گه خوردم
مرسی خدافز

صوراسرافيل

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
نام مرکز سمپاد
علامه حلى
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
0000
ميدونين،رابطه لانگ ديستنس اگه عاطفى باشه كه معمولا هم هست خيلى مخربه چون گاها با طرف يه سال رابطه داشتى بعدش معلوم ميشه كه جنسيت طرف رو هم نميدونستى:))
به علاوه در اين گونه رابطه ها موارد ناپديد شدن طرف مقابل زياد مشاهده شده(گاه به خاطر عوض كردن سيم كارت و اينكه طرف بهت نگفته و گاه به دلايل ديگه كه احتمالا ميدونيد)بنابراين من كلا توصيه نمى كنم.

شکیبـآ

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان امین1
شهر
اصفهان
سال فارغ التحصیلی
1397
تو زندگی به حرف هر کسی که میخواید گوش کنید و اندکی رو حداقل ارزش قائل بشید تا بفهمید چی میگه، به جز اون ۴ نفری که گفتن نداشتیم و توصیه میکنیم. مرسی.

نام مرکز سمپاد
چهارراه لشگر
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
97
این نظرسنجی خرابه ولی
داشتم، اما به خودتون مربوطه نداره
فک کنم منظورش از داشتم و توصیه میکنم قطعا همین" به خودتون مربوطه ست" که لفظش درست و فکر شده انتخاب نشده .
و کاملا مشخصه رابطه لانگ رو هیچ عقل سلیمی توصیه نمیکند .

بالا