• اگر سمپادی هستی همین الان عضو شو :
    ثبت نام عضویت

طرح دوباره حذف سمپاد؟!

نام مرکز سمپاد
میرزا کوچک‌خان ۲
شهر
رشت
سال فارغ التحصیلی
1401
اینکار یک لطمه بزرگ به نظام آموزشی و صراحتا حق ما افرادیه که در سمپاد تحصیل می‌کنیم
حضور داخل کلاسی که کل بچه هاش درسخونن و بهترین معلمایه شهر داخلش درس میدن کاملا برای کسایی لیاقتش رو دارن و واقعا درس براشون مهمه عین پاداش میمونه
و اگه این بچه ها کنار افرادی که درس اهمیتی نداره براشون و زیر دست معلمایه بی سواد درس بخونن خودشون هم از درس بیزار میشن و استعدادشون هدر میره

آخرین ویرایش:

thinker

کاربر فوق‌فعال
نام مرکز سمپاد
شهید رجایی
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
1400
در مجلس تصویب شده ولی شورای نگهبان هنوز تایید نکرده

MYKarimiPH

تا ابد امام حسینی ام‌.علمکشم.پرسپولیسیم.
نام مرکز سمپاد
آموزشگاه دکتر خرمی روز
شهر
قم
سال فارغ التحصیلی
1403
تلگرام
مسخره بازی
جمع کنید این بتزیا رو یعنی چی میخواید سمپاد رو بردارید
اون گلابی برگشته گفته آموزش و پرورش نمیتونه با این تنوع اداره کنه هیئت امناییو نمونه و سمپاد و بر میداریم.

همه مدارس رو تبدیل میکنیم به دولتی و غیر دولتی

این کارا گندزده به کشورمون دیگه

MYKarimiPH

نام مرکز سمپاد
آموزشگاه دکتر خرمی روز
شهر
قم
سال فارغ التحصیلی
1403
تلگرام
خب راجع ب خبرا چیزی نمیدونم اما ب شخصه با حذف سمپاد دوره اول به شدت موافقم.فکر میکنم همونقد ک تیزهوشان دوره دوم میتونه تا حد زیادی قوی بار بیاره بچه‌ها رو(هرچند ک همه تو دبیرستان فقطو فقط ب کنکور فکر میکنن و اصولا تو آموزش پرورش ایران هیچوقت به پرورش و مهارت آموزی توجه نمیشه)دوره اول استرس بیخود ب بچه‌های دوازده ساله(دقت کنین،۱۲ساله!)وارد میکنه و پول خانواده‌هاشونو یکراست منتقل میکنه به گاجو قلمچیو...بابت کلاسو آزمونو هزار کوفتو زهرمار دیگه،فک کنم ماها از کلاس اول هرچقدم کم راجع ب کنکور فکر میکنیم ک۰و این جالب نیس ب نظرم!
+چن وقت پیش ک داشتم پستای تاپیک آرم سمپادو میخوندم ب این فکر کردم ک واقعن چقدم فکر میشه ب چندبعدی بار اومدن دانش آموزا تو این سمپاد:)

MYKarimiPH

نام مرکز سمپاد
آموزشگاه دکتر خرمی روز
شهر
قم
سال فارغ التحصیلی
1403
تلگرام
.
خب راجع ب خبرا چیزی نمیدونم اما ب شخصه با حذف سمپاد دوره اول به شدت موافقم.فکر میکنم همونقد ک تیزهوشان دوره دوم میتونه تا حد زیادی قوی بار بیاره بچه‌ها رو(هرچند ک همه تو دبیرستان فقطو فقط ب کنکور فکر میکنن و اصولا تو آموزش پرورش ایران هیچوقت به پرورش و مهارت آموزی توجه نمیشه)دوره اول استرس بیخود ب بچه‌های دوازده ساله(دقت کنین،۱۲ساله!)وارد میکنه و پول خانواده‌هاشونو یکراست منتقل میکنه به گاجو قلمچیو...بابت کلاسو آزمونو هزار کوفتو زهرمار دیگه،فک کنم ماها از کلاس اول هرچقدم کم راجع ب کنکور فکر میکنیم ک۰و این جالب نیس ب نظرم!
+چن وقت پیش ک داشتم پستای تاپیک آرم سمپادو میخوندم ب این فکر کردم ک واقعن چقدم فکر میشه ب چندبعدی با
+چن وقت پیش ک داشتم پستای تاپیک آرم سمپادو میخوندم ب این فکر کردم ک واقعن چقدم فکر میشه ب چندبعدی بار اومدن دانش آموزا تو این سمپاد:)

میمیری زر نزنی میمیری فضول نباشی میمیری.....نگی

اخه چرا زر میزنی دیوانه

من هشتم هستم معلم تو بحث شیمی سوالات کنکور ۹۴ میده حل کنیم

کامل با او پسره kaefi موافقم.

تو اصلا سمپادی نیستی

یه سری ادما مث تو اند که داغون کردن نخبه ها رو

MYKarimiPH

نام مرکز سمپاد
آموزشگاه دکتر خرمی روز
شهر
قم
سال فارغ التحصیلی
1403
تلگرام
من میگم محدودیت سنی برای سایت بزارین گوش نمیکنن که ...[/QUOTE

تو چرا زر میزنی و ‌....میگی برو بابا

دیوونه خر

سمپاد ۱۰ تا دیگه از شما داشته باشه من میرم بدترین مدارس دولتی درس میخونم.

حالا خوبه بچه ناز پرورده نیستم که با چرندیاتت خر بشم.نه داداچ یا خانم محترم ما ختم روزگاریم

زیاد زر میزنی

Ahoora.o

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
استعداد های درخشان علامه حلی
شهر
ملایر
سال فارغ التحصیلی
1404
این چی میگه دیگه؟؟؟~X(~X(

پایانی بر تنوع مدارس؛ سمپاد هم حذف می‌شود
عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه مصوبه مجلس برای کاهش تنوع مدارس منجر به تقویت مدارس دولتی می‌شود، گفت: طبق این مصوبه تمام انواع مدارس دولتی خاص از سمپاد تا نمونه‌دولتی حذف می‌شوند.

جبار کوچکی‌نژاد در گفت‌وگو با خبرنگار اجتماعی خبرگزاری تسنیم، درباره مصوبه مجلس برای حذف تنوع مدارس اظهار کرد: با مصوبه روز گذشته مجلس تنوع مدارس در کشور کاهش پیدا می‌کند و براین اساس مدارس نمونه دولتی، هیئت امنایی و استعدادهای درخشان منحل شده و دو نوع مدرسه دولتی و غیردولتی خواهیم داشت و فعالیت هر نوع مدرسه به جز آن غیرقانونی است.

وی افزود:‌ از این به بعد ایجاد هرنوع مدرسه خاص نیاز به مجوز مجلس دارد و براین اساس وزارت آموزش و پرورش باید مدارس را به گونه‌ای تأسیس کند که یا دولتی باشند یا غیردولتی.

عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس درباره مزایای کاهش تنوع مدارس گفت: کاهش تنوع مدارس قطعاً به نفع دانش‌آموزان است چرا که در گذشته مدارس دولتی خاص که امکانات بیشتری داشتند میزبان گروه خاصی از دانش‌آموزان بودند اما با حذف این تنوع، تمام مدارس دولتی می‌شوند و دانش‌آموزان می‌‌توانند با توجه به محدوده جغرافیایی محل زندگی در آنجا ثبت‌نام کنند و دیگر شروط خاصی برای ثبت‌نام نخواهند داشت.

کوچکی‌نژاد مطرح‌کرد: تنوع مدارس در کشور بسیار بالاست مدارس بسیار بالاست و آموزش‌‌و پرورش نمی‌تواند به مدارس دولتی بپردازد بنابراین نیاز است تنوع مدارس را کم کرد تا دانش‌آموزان مختلف کنار هم بنشینند و با هم یاد بگیرند.

negaar_mgd

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
شهرکرد
سال فارغ التحصیلی
1403
چند وقت پیش ما سر کلاس درباره همین صحبت کردیم
اگر اشتباه نکنم آمریکا چند سال اومد مدارسی رو به دانش آموزایی با بهره هوشی بالا اختصاص داد
یچیزی تو مایه های همین سمپاد
اما بعد از چند سال بخاطر اینکه دانش آموزایی که توی اون مدارس درس میخوندن اضطراب زیادی بهشون وارد میشد از این طرح صرفنظر کردن و مدارس به حالت قبلشون برگشتن
اما شروع کردن به شناسایی توانایی های دانش آموزا تا اونها رو در مسیر علاقه و استعدادشون آموزش بدن!
نه مثل ما که کسی که قراره بره رشته ی تجربی صرف فعل عربی بخونه!
اگرم سمپاد برداشته بشه دوباره این به اصطلاح "فاصله ی طبقاتی" بین دانش آموزان بوجود میاد
مدارس غیر دولتی پول بیشتری میگیرن، امکانات بیشتری در اختیار دانش آموزا قرار میدن و معلمای بهتری اونجا تدریس میکنن!
همین میشه که خانواده هايي که بنظرشون فرزندشون مستعده و توان مالی بالایی دارن بچه هاشونو توی مدارس غیر دولتی ثبت نام میکنن!
از اونطرف کسایی که مستعد هستن اما توان مالی بالایی ندارن بین افرادی با توان هوشی پایین تر از خودشون و با معلمای نه چندان خوب درس میخونن،در بهترین حالت نتیجش میشه اینکه وقتی کسی نیست که باهاش رقابت کنه کم کم انگیزشو از دست میده!

MYKarimiPH

نام مرکز سمپاد
آموزشگاه دکتر خرمی روز
شهر
قم
سال فارغ التحصیلی
1403
تلگرام

تو چه مملکت بی خرد و بی شعوری زندگی میکنیم.

ای خدا

همه کسانی که موافقن با حذف سمپاد خاک بر سرشون که اینقدر حسودن.

MYKarimiPH

نام مرکز سمپاد
آموزشگاه دکتر خرمی روز
شهر
قم
سال فارغ التحصیلی
1403
تلگرام
این چی میگه دیگه؟؟؟~X(~X(

پایانی بر تنوع مدارس؛ سمپاد هم حذف می‌شود
عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه مصوبه مجلس برای کاهش تنوع مدارس منجر به تقویت مدارس دولتی می‌شود، گفت: طبق این مصوبه تمام انواع مدارس دولتی خاص از سمپاد تا نمونه‌دولتی حذف می‌شوند.

جبار کوچکی‌نژاد در گفت‌وگو با خبرنگار اجتماعی خبرگزاری تسنیم، درباره مصوبه مجلس برای حذف تنوع مدارس اظهار کرد: با مصوبه روز گذشته مجلس تنوع مدارس در کشور کاهش پیدا می‌کند و براین اساس مدارس نمونه دولتی، هیئت امنایی و استعدادهای درخشان منحل شده و دو نوع مدرسه دولتی و غیردولتی خواهیم داشت و فعالیت هر نوع مدرسه به جز آن غیرقانونی است.

وی افزود:‌ از این به بعد ایجاد هرنوع مدرسه خاص نیاز به مجوز مجلس دارد و براین اساس وزارت آموزش و پرورش باید مدارس را به گونه‌ای تأسیس کند که یا دولتی باشند یا غیردولتی.

عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس درباره مزایای کاهش تنوع مدارس گفت: کاهش تنوع مدارس قطعاً به نفع دانش‌آموزان است چرا که در گذشته مدارس دولتی خاص که امکانات بیشتری داشتند میزبان گروه خاصی از دانش‌آموزان بودند اما با حذف این تنوع، تمام مدارس دولتی می‌شوند و دانش‌آموزان می‌‌توانند با توجه به محدوده جغرافیایی محل زندگی در آنجا ثبت‌نام کنند و دیگر شروط خاصی برای ثبت‌نام نخواهند داشت.

کوچکی‌نژاد مطرح‌کرد: تنوع مدارس در کشور بسیار بالاست مدارس بسیار بالاست و آموزش‌‌و پرورش نمی‌تواند به مدارس دولتی بپردازد بنابراین نیاز است تنوع مدارس را کم کرد تا دانش‌آموزان مختلف کنار هم بنشینند و با هم یاد بگیرند.

این زیاد__شر میگه.

اینا فقط بلدند زر بزنند.

کاهش تنوع مدارس
مث اینه که بگی من ۱۰۰ گرم گوشت دارم ۵تکه باشه زیاده پس دو تکه کنید تا بتونم بخورم.

به همین سادگی شر و ور ساختند

• شروع کننده موضوع

mohammadsaleh40

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی
شهر
گناباد
سال فارغ التحصیلی
1398
مدال المپیاد
کامپیوتر مرحله دوم با کمال تعجب قبول شدم
دانشگاه
پردیس شهید بهشتی مشهد
رشته دانشگاه
آموزش ریاضی
گیرم سمپاد برای راهنمایی پر یعنی یه مدرسه خصوصی پیدا نمی شه جا اون سمپاد رو بگیره و اون استرس رو وارد کنه؟

بعدم فقط تو یه سری جای معدود(به لحاظ نسبت جمعیت دارم می گم) هست که این جور استرسا هست.

Reyhuneeeh

A Dreamer
نام مرکز سمپاد
فرزانگان 6
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
1400
خب مطمعنا وقتی ی طرحی روی کار میاد هم تعدادی موافق داره
و ب طبع تعدادی مخالف
بنظر من هر دو گروه در این رابطه حق دارن
موافقین نظرشون برداشتن فشار و استرس از روی خانواده ها دانش آموزاست
و مخالفین ک خودمم جزوشونم میدونن حرف موافقین کاملا منطقی و درسته
ولی ب این دقت نکردین ک اینجا ایرانه
وقتی ی طرحی مطرح میشه تصویب میشه دیگ کاری نمیشه
یعنی تا همون قسمت تصویبش دولت برنامه ریزی کرده
و در این مورد هم دولت تصمیمی برای برداشتن رقابت شدید کنکور یا کمتر کردنش نداره
و این کاملا عکس عمل میکنه
و حالا ما باید ی هزینه اضافی برای مدرسه غیرانتفاعی یا کلاسای کنکور بدیم تا دوباره ی جوی مث اینی ک الان هست برا خودمون ایجاد کنیم
و خوب صرفا وقت تلف کردنه بحث کردن دربارش چون طبق معمول ی کاری میکنن ک خودشونم توش گیر میکنن

زار

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
.
شهر
.
سال فارغ التحصیلی
0
وقتی سمپاد دوره اولی وجود نداشته باشه آزمون ورودی ای هم وجود نداره پس حدقل تا آزمون ورود ب دبیرستان استرسی وجود نداره.من از جاهای دیگه خبر ندارم ولی باید بیایدو ببینید اینجا خانواده ها از همون کلاس چهارمو اینا چه بر سر بچه هاشون میارن ک تیزهوشانی بشن

Otaku.ir

کاربر فعال
نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی
شهر
آمل
سال فارغ التحصیلی
1402
وقتی سمپاد دوره اولی وجود نداشته باشه آزمون ورودی ای هم وجود نداره پس حدقل تا آزمون ورود ب دبیرستان استرسی وجود نداره.من از جاهای دیگه خبر ندارم ولی باید بیایدو ببینید اینجا خانواده ها از همون کلاس چهارمو اینا چه بر سر بچه هاشون میارن ک تیزهوشانی بشن
همیشه و همه جا هم اینطوری نیست من برا آزمون تیزهوشان کلا ده دقیقه هم نخوندم برای نمونه هم فوقش یک ساعت خوندم اونم قبل آزمون اصلا هم کسی بهم فشاری نمی اورد هر دو رو هم قبول شدم اتفاقا خانواده هایی که فشار میارن نتیجه های خوبی نمیگیرن تو هم کلاسیامم افراد کمی بودن که میگفتن فشار رومون بود و از این حرفا....تازه اگه اینطور که میگین باشه تو راهنمایی اگه فشار بیارن که بچه ها بدتر میپاشن از هم مخصوصا تو این دوره سنی خیلی حساس....

آرش.

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهریار
شهر
شهریار
سال فارغ التحصیلی
1389
تلگرام
سمپاد حذف نمیشه!...

کنکور هم حذف نمیشه فقط از شکلی به شکل دیگه در میاد!.....سمپاد هم براش صادقه این موضوع!...

پس سخت نگیرین!...

MmmSampadi

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی
شهر
سنندج
سال فارغ التحصیلی
1405
اصلا نگران نباشید سمپادم نفسای اخرشو میکشه با این وضعیت گند اموزشی واقعا بچه ها هلاک شدن دیگه متسفانه بنظرم کار سمپاد تمومه بودحشم که کمه افتم کردیم تو مدال اوری :(

phoenix_

کاربر فعال
نام مرکز سمپاد
.
شهر
.
سال فارغ التحصیلی
1399
دانشگاه
علم و صنعت
واقعا امیدوارم حذف بشه.حد اقل برای شهرای کوچیک
منم خودم اینور گودم ولی بدون هیچ تعصبی میگم که ضررش از نفعش بیشتره.

phoenix_

کاربر فعال
نام مرکز سمپاد
.
شهر
.
سال فارغ التحصیلی
1399
دانشگاه
علم و صنعت
اتفاقا به نظرم وجودش تو شهر های کوچیک ضروری تره .
نه واقعا.توی یه تاپیک دیگه توضیح دادم
توی شهرای کوچیک دانش آموزای قوی اکثرا سمپاد قبول میشن.اون اضافه هام(که انگشت شمارن) نمونه قبول میشن.این یعنی رقابت اونجا از بین میره.تدریس درست حسابی صورت نمیگیره. و اگه سمپاد در نیومدی یعنی دیگه کنکور رو بیخیال شو
واقعا چرا توی شهر ما و خیلی از شهر هایی ک اطلاع دارم قبولی های کنکور فقط مختص به سمپاده؟
دلیلش همینه دیگه.دانش آموز قوی که تو کلاس نباشه معلم سطح بالا تدریس نمیکنه.حق هم داره اینا نمیتونن با این وضع.
ولی اگه 4 تا دانش اموز خوب کنارشون نشسته بود معلم تدریس درست میکرد و این دانش اموز هام تلاش میکردن و به سطح کلاس و به سطح کنکور میرسیدن.حتی اگه معلم خوبم نداشته باشن رقابت باعث تلاششون میشد
بنظر من رقابت مهمترین عامل برای موفقیت تو کنکوره

نام مرکز سمپاد
فرزانگان۱
شهر
قم
سال فارغ التحصیلی
1401
مدال المپیاد
یه مرحله دو ادبی :)
دانشگاه
UMSHA
رشته دانشگاه
ANS
بنظرم حذف مدارس سمپاد و نمونه نباید جالب باشه
میگن که ادغام بچه ها باهم باعث ایجاد حس رقابت و انگیزه برای بچه ها مخصوصا سطح پایینا میشه ولی مخالفم اولا چرا بچه ای وضعش بهتره باید قربانی بشه تا بقیه بهش برسن
دوما اینجوری تو هر کلاس هرجور بچه ای هس
و معلم مجبوره میانگین درس بده و اونی که سطحش بالاتره وقتشو هدر میده و حوصلش سر میره و اونیکه سطحش پایین تره هیچی نمیفهمه و اعتماد بنفسش رو از دست میده

بالا