• اگر سمپادی هستی همین الان عضو شو :
    ثبت نام عضویت

عشق چیست؟؟؟

پرنیان.ک

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
خرم آباد
سال فارغ التحصیلی
94
هر بار عنوان تاپیک می بینم این تو ذهنم میاد:
عشق، مکثی ست قبل بیداری...
انتخابی میان جبر و جبر
جام سم توی دست لرزانت،
تیغ هم روی گردنت باشد

یا حتی مثن: و عشق یک بیماری بدخیم روحی بود...

dahr1

دایی جودی
نام مرکز سمپاد
علامه حلی
شهر
همدان
سال فارغ التحصیلی
1401
ندانم چیست؛ اما هرچی هست:
عشق بی تابی ذرات جهان را سبب است : )

پ.ن: در جواب بعضی ها که میگن عشق وجود ندارد و تاثیرات هورمونیه و.... شاعر میفرماید:
عشق حقیقی است مجازی مگیر
این دم شیر است! به بازی مگیر!

Leo

لنگر انداخته
نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی
شهر
-
سال فارغ التحصیلی
1399
ندانم چیست؛ اما هرچی هست:
عشق بی تابی ذرات جهان را سبب است : )

پ.ن: در جواب بعضی ها که میگن عشق وجود ندارد و تاثیرات هورمونیه و.... شاعر میفرماید:
عشق حقیقی است مجازی مگیر
این دم شیر است! به بازی مگیر!
حالا من نمیگم "عشق وجود ندارد و تاثیرات هورمونیه" و اینا، ولی خب قرار نیست از یه شعر مطالبِ علمی و معتبر استخراج کنیم واقعاً :))
در ضمن، این بیتی که گفتی کلاً یه جریانِ دیگه داره فکر کنم :-" اینجا هدفش یه مقایسه‌ای هست بینِ عشقِ دنیوی و انسانی، و عشقِ عرفانی و الهی!
ادامه‌ش رو ببین:[از اینترنت پیدا کردم البته :))]
عشق، حقیقی است مجازی مگیر
این دمِ شیر است به بازی مگیر
عشـقِ حقیقی کُشدت در فنا
عشـقِ مجازی کِشدت در فنا
بین فنا تا به فنا فاصله است
اسم یکی، لیک دوتا مرحله است
پرده دَرَدَ ز دیده‌ات آن فنا
پرده بُود ز دیده‌ات آن فنا
پرده‌ی اول ز خدایت کُنَد
پرده‌ی دوم ز خدایت کَنَد

saeb

کاربر فعال
نام مرکز سمپاد
شهیدبهشتی
شهر
ناکجاآباد
سال فارغ التحصیلی
1397
عشق معدبانه همون خر شدنه.معنی خاصی نداره.خودتو دگیرش نکن

صوراسرافيل

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
نام مرکز سمپاد
علامه حلى
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
0000
عشق جزء معدود چيز هاييست كه به زندگى ارزش موندن ميده
حالا عشق عرفانى باشه يا به جنس مخالف
البته اگر واقعا عشق باشه نه هر هوسى

big cat

SPHINX
نام مرکز سمپاد
سمپاد:')
شهر
.
سال فارغ التحصیلی
1400
عشق= غریزه+ توهم+ میل به بقا+ میل به دوست داشته شدن از جانب شخصی که قبولش داریم:|

این دریای عواطف رو پروردگارم از این بنده ش نگیره:) آمیییییییییییییین:|

....!...

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
........
شهر
.........
سال فارغ التحصیلی
0000

....!...

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
........
شهر
.........
سال فارغ التحصیلی
0000
یا حتی بین یه زن و شوهر که دارن بیستمین سالگرد روزی رو جشن میگیرن که مامان و باباشون اجازه دادن با هم ازدواج کنن
الزاما تمام ازدواج های سنتی اینطور نیستن.....نه که زندگی خیلی از ازدواج مدرن ها عاشقانه است؟

....!...

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
........
شهر
.........
سال فارغ التحصیلی
0000
عشق چیزیه که انسانیت رو به وجود میاره....امروز بعضیا اسم دختربازی رو عشق میگذارن

نام مرکز سمپاد
فرزانگان ۲
شهر
کرج
سال فارغ التحصیلی
1401
مدال المپیاد
Physics
دانشگاه
SUT
رشته دانشگاه
Physics
نمیدونم قبلا هم چیزی اینجا گفتم یا نه ولی
شوق و میل و اشتیاق فراوان و درونی که همراه با هیجاناته
که لزومی نداره ماندگار یا رویایی یا پاک و خالص باشه
ولی زیباست و انسان با عشق درونا احساس قدرت و ضعف و زیبایی میکنه
اصلا هم داستانی نیست
و دم دست همه ی آدم ها وجود داره

Bk_201

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
دیگه سمپاد نیستم
شهر
به شما ربطی نداره
سال فارغ التحصیلی
1404
اینو یبار تو تاپیک اشتباهی نوشتمو اسپم شد
الانم دوباره اینجا مینویسم
عشق تو آهنگ اسمش عشقه مرتضی پاشایی تعریف شده

alihhh

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
حلی
شهر
اراک
سال فارغ التحصیلی
96
اولا اگه جاودانه بودن و یکبار بودن عشق رو بپذیری (که اشتباهه) یعنی باید تا ته عمرت با همون ی نفر باشی (این کار درستیه ولی نه به دلیل تکرار ناپذیری عشق). این ویژگی هایی ک میگید، مال شروع عشقه نه یه عمر زندگی با عشق.
چون همه این حالات به گواه اونایی ک عاشق بودن بعد یکی دوسال از بین میره اکثرا و انس و الفته ک تعیین کننده میشه. ک جنس انس و الفت با این تب و تاب عشق خیلی شباهتی نداره، پس در نتیجه داشتن این انتظارات، میخوره توی ذوق طرف و احساس میکنه عمرشو تلف کرده چون باید میرفته با یکی که همیشه عاشقش میموند.
+
مبسوط نظرم رو می تونید توی سیر عشق دوباتن بخونید بنظرم یکی از بهترین کتاب هاست برای اینکه واقعیت های یک عشق بلندمدت و چالش هاشو باهاش به صورت ذهنی مواجه بشید.

saba.hjm

Olmazsa alışırız(:
نام مرکز سمپاد
فزرانگان
شهر
سراب
سال فارغ التحصیلی
1400
عشق یعنی دو نفر کنار هم خود واقعیشون باشن (یعنی همونیکه دوست دارن باشن و با همون شخصیت و رفتار و کردار و عقاید زندگیی کنن کنار هم)
یعنی همدیگه رو درک کنن ، نه لزوما همیشه اما وقتایی هم که درک نمیکنن ناراحت نکنن همدیگه رو
یعنی وقتی حتی از هم ناراحتن از هم جدان باز هم برای هم آرزوی خنده بکنن و همیشه فکرشون این باشه که حالش خوب باشه
یعنی اینکه با اینکه خیلی تفاوت ها دارن حتی اگر خیلی باهم بحث میکنن احترام به همدیگه رو بلد باشن
یعنی ارزش همدیگه رو ارزش قلب همدیگه رو بدونن
یعنی بفهمن که زندگی پر مشکلاته پر درد ولی کنار هم بودن و اعتماد به هم قشنگ ترین حسه
یعنی حتی اگر دوری مشکل باشه برای خوشبختی و خوشحالی همدیگه راضی به دور شدن از هم باشن
عشق این نیست که سال ها بمونی پایه یه نفر و همش براش اشک بریزی عشق این نیست که به خاطرش خودکشی کنی
عشق اینه که به خاطر یکی زندگی کنی
اینکه با اون عشق کامل تر بشی بالاتر بری انسان بهتری بشی

JEYJEY

کاربر فعال
نام مرکز سمپاد
علامه حلی
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
1403
عشق همون چیزیه که خودتو میکشی بهش برسی وقتی برسی زارت.......
بقول اریان حیدری عشق توی نرسیدنه
وقتی برسی دیگه ارزشی نداره :))

melina03

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
نام مرکز سمپاد
فرزانگان1
شهر
مشهد
سال فارغ التحصیلی
1404
خب مطمئنم کلی دیس میخوره.......
من کلا با احساسات مخالفم... چون شاید ی رنجی ی تایمی خوب باشه.. مثلا پیش پدر مادرت با لذت زندی کنی.. با رفیقت کیف کنی... به همسرت عشق بورزی و ... ولی ی نقطه انتهایی داره... و خیلیم نزدیکه.. و خیلیم دردناک...
ب نظرم هر گونه وابستگی تهش درد میاره.... از اولین وابستگیمون بگم.. از همون بدو تولد وابسته پدر و مادرمونیم.. و خدای نکرده یک روزی ترکمون میکنن.. حالا چ زود چ دیر..... و خیلی خیلی خیلی درد داره....
حالا عشق چیه؟؟ یک زاویه دیگه از احساسات و وابستگی... و شایدم در سطح بزرگ تر و وسیع تر... بیشتر از این نمیدونم... زیاد بهش فک نکردم...

mahan138

m.g.h
نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی
شهر
شهرکرد
سال فارغ التحصیلی
1404
عشق چیز شخمی است که آدم به دنبالش است که آدم را با بلیط vip بدون برگشت به چوخ می فرستد

البته باید بگم که این حرفا الکیه اگر عشقو دیدین سلام منم برسونین

زار

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
.
شهر
.
سال فارغ التحصیلی
0
من دوست دارم عشقو مفهومی بدونم که ذهن شاعرا و نویسنده ها و آدمای خلاق دیگه که زندگیو مسایلشو خیلی زیباتر از جوری که معمولا هست میبینن ساختن و بعد هم دیزنی به شیوه خودش سال ها راجبش فیلم ساخت:)) که به نظرم خیلی شبیه به هر دری زدن آدما واسه ثابت کردن جاودانه بودنشونه. من فکر میکنم خیلی از آدما نیاز دارن به اینکه یه چیز فرازمینی ابدی وجود داشته باشه تا بهش اعتقاد داشته باشن. نمیدونم چقدر تو رسوندن منظورم موفقم ولی خب عشقی که توی شعرا و افسانه ها تعریف میشه عمیقه و بی حدو مرزه. و همونجوری که میل انسان به همیشگی بودن باعث میشه تناسخ و افترلایف و بقیه فرضیات موجود این همه بلیور داشته باشه، میل به دوست داشتن و دوست داشته شدنی که از قبل توی اکثر آدما هست با جادوی شعرو شاعری ترکیب میشه و مفهوم عشقو میسازه.
من از «هنر»ی که به هر شکلی داره راجع به افسانه عشق حرف میزنه لذت میبرم. چون افسانه زیباییه و ذهن انسانم تا الان با الهام گرفتن ازش آثار بی نظیری خلق کرده. ولی ترجیح میدم در همین حد باشه واسم. به اون عشق لیلی و مجنون طور تو زندگی واقعی باور ندارم. (یا فقط به عنوان یه چیز نادر میپذیرمش.) تو زندگی واقعی آدما همو میبینن و از هم خوششون میاد و حتی تو یه مقطعی حس میکنن دوست دارن باقی عمرشونو باهم بگذرونن و ازدواج میکنن. ولی این به این معنی نیست که تا آخر عمر اندازه همون سالای اول به هم احساس دارن. منظورم این نیست که هیچی از اون احساس نمیمونه یا همه ازدواجا صرفا قرارداد ان. منظورم اینه که اون عشق بینهایتی که ازش گفتم در حد افسانه باور پذیره و اگر قرار باشه همه تصمیم بگیرن فقط با کسی که همیشه اونقدر «شاعرانه» دوسش دارن باشن، به نظرم غیرممکنه که واسه کل زندگیشون فقط یه نفرو انتخاب کنن.
+ مسلما همش نظر منه و ادعایی بابت درست مطلق بودن هیچ کدوم از جملاتم ندارم.

Bk_201

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
دیگه سمپاد نیستم
شهر
به شما ربطی نداره
سال فارغ التحصیلی
1404
الان که فکر میکنم واقعا نمیدونم
تنها چیزی که می‌دونم اینه حس خیلی خوبیه

بالا