• اگر سمپادی هستی همین الان عضو شو :
    ثبت نام عضویت

پادکست مهاجرت تحصیلی

Mehdi_Wl

کاربر فعال
نام مرکز سمپاد
شیخ انصاری
شهر
دزفول
سال فارغ التحصیلی
1402

Special girl

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
FARZANEGAN
شهر
SHZ-JAH
سال فارغ التحصیلی
1397
آره منم موافقم !
و اینکه درباره ی علوم پایه و رشته های تجربی هم حتما توضیح بده ...
از نظر من هم رشته به رشته باشه بهتره
آره اگه درباره شرایط تحصیل پزشکی و دندون و دارو تو کشورای مختلف خصوصا آلمان صحبت کنین که عالی میشه

• شروع کننده موضوع

esfrwms

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
رشت
سال فارغ التحصیلی
92
دانشگاه
NSU
رشته دانشگاه
General medicine
دوستان ارز دانشجویی رو قطع کردن :)) من تو حرف‌بزن توضیح دادم...
این چند روز به شدت درگیر این هستم که حقمونو از این دولت و کشور بگیرم....اونایی که در جریان هستن می‌دونن از زندگیم براش زدم...
به حدی که سر این قضیه فقط اینقدر سرم شلوغه و پیام‌هام زیاده که میام به @arvin.a آروین بگم" تو که عشقی اصن" یهو می‌بینم بسم‌الله برای یکی که در مورد این موضوع پیام داده فرستادم :|خلاصه که آبرو برام نمونده =))
یه شبِ میان می‌گن ارز دانشجویی قطع شد و آرزوهای ما رو نابود می‌کنن...‌‌[حالا کار ندارم خبرگزاری‌های ایران بعد از این خبر و اعتراض ما اومدن خبر اردیبهشت ماهشون رو نشر دادن همه جا که نه ارز می‌دن فقط به لیسانسه‌ها ارز نمی‌دن و.... که خیلی دنبال این بودم پارکشون رو پیدا کنم :| :-"]
حالا ما برای بازگشت دوباره ارز دانشجویی ،سندی رو تهیه کردیم و در حال جمع آوری امضای تک تک افرادی هستیم که با حذف ارز دانشجویی آینده تحصیلیشون به خطر افتاده و میوفته.
این سند بدین جهت تنظیم شده که صدای مشکلات ما دانشجویان رو به گوش مسئولین رده بالای کشور برسونه که نه تنها فارغ از هر گونه اغتشاش و هنجار شکنیه بلکه با در نظر گرفتن جهات قانونی، سعی در به حد نصاب رسانيدن امضاهای دانشجويان و مردم داره به نحوی كه شورای صنفی وزارت بهداشت رو تو مسير مشكلات خود شریک نموده..
از این روی، از تک تک شما دوستان عزیز هم می‌خوام این فُرم رو پُر کنید... و به هرکسی که می‌شناسید اطلاع بدید که پُر کنه....
دانشجویان ستون‌های اصلی پیشرفت کشور هستن و بایستی تو زمره اولویت نیازهای کشور قرار بگیرن .

لینک امضا:

https://goo.gl/forms/nFHGpqSXHhVfLK832

امروز پخش زنده در مورد این موضوع داشتیم تو برنامه حالا خورشید ... می‌خواستم خودم برم تو برنامه ولی از بس که خجالت می‌کشم نرفتم...
تا ساعت 4 صبح درگیر برنامه بودم که مشکلات تک تک بچه‌ها رو پی‌دی‌اف کردم به دست آقای رشید پور داده شد...
و دوست عزیزم شیوا رفت روی آنتن زنده...
برنامه پخش شد کمتر از 8 دقیقه هم اجازه صحبت به ما دادن...
یه عده شاکی بودن یه عده هرچی حرف از دهنشون در اومد گفتن و...
متاسفانم واقعا واسه بعضیا...
دو سال پیش بچشو فرستاده مثلا پزشکی بخونه به رشته‌ای که شاید آرزشو برسه... بعد کسی که امسال می‌خواد بره با این وضعیت ارز می‌گه نره چرا بره فقط به بچه من باید ارز بدن...بچه‌های دیگه امسال قصد دارن برن هیچ آرزویی ندارن فقط اونایی که رفتن آرزو دارن....
چقدر خودخواه....
چقدر....
همینه که تو این مملکت هیچ‌وقت پیشرفت نمی‌کنیم....
اینقدرم دلم می‌خواست به آقای رشید پور هم با توجه به صحبتاشون تو برنامه بگم :
1.طبق اصل نوزدهم قانون اساسی، « مردم ایران از هر قوم و قبیله‌ای که باشن از حقوق مساوی برخوردارن و رنگ و نژاد و زبان و مانند این‌ها سبب امتیاز نخواهد بود.»پس نه شما نه هیچ فرد دیگه نمی‌تونه دانشجویان رو به دو دسته تقسیم کنه و عده‌ای رو از حق مسلمشون،فقط به خاطر قرار گرفتن تو بازه‌ای خاص،محروم کنه.
2.ماده 4 قانون مدنی تو بيان قلمرو قانون تو زمان می‌گه :‌
« اثر قانون نسبت به آتيه است وقانون نسبت به ما قبل خود اثر ندارد مگر اينكه در خود قانون مقررات خاصي نسبت به اين موضوع اتخاذ شده باشد ». پس با یک بخشنامه نه شما نه هیچ کس نمی‌تونه ما دانشجویانی که ماه‌هاست بر اساس بخشنامه و آیین نامه قبل برنامه‌ریزی برای گرفتن ارز کردیم و پذیرش از دانشگاه گرفتیم رو به ناحق از تسهیلات ارز دولتی محروم کنه.
3. با وجود نصح صریح قانون اعزام دانشجو چه ضرورتی به صدور بخشنامه هست؟ «صدور بخشنامه این شائبه رو تقویت می‌کنه که آیا باید دائما منتظر صدور بخشنامه از سوی هیئت وزیران باشیم تا تصریحات قانونی رو تاکید یا بعضا” اون رو دست خوش تغییر بدن؟ آیا نظم عمومی جامعه نیز چنین اجازه‌ای رو می‌ده؟»
4.شان ایرانی و امت اسلامی، بالاتر از اونه که مجبور باشن حسرت بورس‌های تحصیلی دانشجویان چین و عربستان رو داشته باشن و بخوان به پست‌ترین کارها گمارده شن!
5.من و شما می‌دونیم ، فرزند چند تن از مسئولین در خارج از کشور در حال تحصیل هستن و یا در حال اعزام حتی !! حتی رييس جمهور هم از خارج از کشور مدرکشو گرفته دیگه بقیه سران ممکلت هم که...
ما فرزند سران مملکتی نیستیم، اما باور کنید اگه تفاوت ارز دولتی و ارز آزاد تا این حد زیاد نبود ما نیز ترجیح می‌دادیم همچون فرزندان دلبند مسئولین گمنام بمونیم.
اگه دوباره ارز دانشجویی نخوان بدن... با این وضعیت ارز تا فرودگاه هم نمی‌شه رفت :))
با این وضعیت مملکت یه کوه گنج فقط لازمه :|
من همچنان دارم تلاش می‌کنم که این ارز برگرده...
یکم زیادی درگیر این قضیه هستم....
جدا از این صوبتا یکم خلوت شم حتما پادکست رو اوکی می‌کنم....

آخرین ویرایش:

Mahdich

کاربر نیمه‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهید سلطانی 3
شهر
کرج
سال فارغ التحصیلی
1396
دانشگاه
تهران
رشته دانشگاه
مهندسی مکانیک
اون روز با یکی از بچه ها داشتیم صحبت میکردیم که اگه با همین قیمت ها بر فرض بهمون فاند کامل هم بدن و بیمه و هزینه زندگی و اینا اوکی باشه(در حد دانشجویی) بازم باید فقط شصت هفتاد تومن خرج بلیت و آزاد کردن مدرک و وثیقه سربازی و اپلیکیشن فی و وقت ویزا و این چرت و پرتا رو بدی. تازه یکی از دوستام داره میره ایتالیا و فول فاند داره. میگه مثل اینکه تا فاندت کاراش جور شه، باید یکی دوماه خودت هزینه ها رو بدی. جدی تصور این که سه چهار هزار دلار بشه سی چهل تومن نمیگنجه اصلا!!! بعد اینا هزینه های اولیه است. نمیدونم دقیقا برای خونه و اینا باید چقدر بدی. یه جور ازت میکَنن همین که داری خارج میشی، و انقدر بهت فشار میارن که شاید به برگشتن فکر هم نکنی. (هر چند با بلیت ده تومنی از هر طرف برای آمریکا فکر برگشت هم بکنی پدرت درمیاد:)) )
چند وقت دیگه دم گیت خروجی فرودگاه میان چمدون و پول ولباساتم میگیرن لخت میفرستنت سوار هواپیما شی که کامل از صفر شروع کنی دیگه

incognito

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
بابل
سال فارغ التحصیلی
1395
رشته دانشگاه
پزشکی
بچه ها کسی میدونه ک;
میشه کسی ک ایران داره پزشکی میخونه و هنوز علوم پایش تموم نکرده اقدام به مهاجرت کنه و تو خارج از کشور ادامه تحصیل بده؟
یا باید دوباره از اول شروع کنه؟
تفاهم نامه تبادل دانشجو رو تو رشته های علوم پزشکی هم داریم؟(مثلا شریف گاهی از این اپشنا داره)

آخرین ویرایش:

Arshawm

کاربر فوق‌فعال
نام مرکز سمپاد
حلي ٣
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
1397
منتظر پادکست هستیم . . . بیشتر درمورد فاند بگین چون فکر نکنم کسی دیگه بدون فاند بتونه بره.

emilia

کاربر فعال
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
همدان
سال فارغ التحصیلی
1393
اگه میشه راجع به رشته هایی مثل ایمنی شناسی و ژنتیک و... هم صحبت کنید

Mehdi_Wl

کاربر فعال
نام مرکز سمپاد
شیخ انصاری
شهر
دزفول
سال فارغ التحصیلی
1402
از بیوتک و علوم پایه تجربی هم بگین ...

shiva93

کاربر فوق‌فعال
نام مرکز سمپاد
فرز
شهر
کــرج
سال فارغ التحصیلی
1398
پادکست کی آماده می شه ؟

نام مرکز سمپاد
فرزانگان 2
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
94
مدال المپیاد
فقط شیمی ولا غیر!!!
دانشگاه
شهید بهشتی
رشته دانشگاه
پزشکی
سلام
دوستان پادکست فعلا به دلیل مشغله های مهسا و من یه مقدار به تاخیر می افته ... (خود مهسا الان درگیر ارز دانشجویی و این پروسه هاست ...)
ممنون از شکیباییتون

هاینتس

کافرِ مُزلف | فاحشه
نام مرکز سمپاد
شهر
سال فارغ التحصیلی
0000
سلام

آماده نمیشه

• شروع کننده موضوع

esfrwms

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
رشت
سال فارغ التحصیلی
92
دانشگاه
NSU
رشته دانشگاه
General medicine
بچه‌ها بچه‌ها سلام :-"
می‌خوام پادکست مهاجرت‌ تحصیلی رو جمعش کنم منتشر بشه....
پاشید بیاید بگید در مورد کدوم کشورا، رشته ها اطلاعات می‌خواید؟ :-"

omidreza

کاربر نیمه‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
علامه حلی
شهر
.
سال فارغ التحصیلی
1400
حقوق دانشگاه سوربن :RedHeart

آرش.

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهریار
شهر
شهریار
سال فارغ التحصیلی
1389
تلگرام
پزشکی ژاپن یا کره ی جنوبی یا آمریکای جهان خوار و اهریمن صفت!!:)

احسان از نوع قیچی ساز

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهید مدنی 1
شهر
تبریز/قم
سال فارغ التحصیلی
1400
دانشگاه
بارهم نمیدونم
رشته دانشگاه
فیزیک محض / ریاضی محض