• اگر سمپادی هستی همین الان عضو شو :
    ثبت نام عضویت

توهین به فردوسی بزرگ و بکار بردن واژه خلیج*در رسانه ملی!

• شروع کننده موضوع

boodika

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
ناکجا
سال فارغ التحصیلی
1398
خب سلام!
اخیرا در رسانه ملی ایران برنامه ای برای نقد فیلم لاتاری به کاگردانی مهدویان تدوین شد که کارگردان با وقاحت تمام فردوسی را فاشیست خطاب میکنه!
و مجری برنامه (رشیدپور)هم تایید میکنه!

براستی کدوم ملتی مثل ما روشنفکرانش تیشه به ریشه زدن؟
بنظرتون چطور میشه صدای انتقاد رو بهشون برسونیم؟

ایا وقعا فردوسی بزرگ فاشیست و نژا پرست بوده؟
چطور اپوزیسونی اینقدر بی وطن داریم؟ از هنر مند گرفته تا...البته بهتره بهشون بگیم هنربند!

نظرتون چیه؟

پهلوی

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
نام مرکز سمپاد
میرزا کوچک خان
شهر
رشت
سال فارغ التحصیلی
1399
خب سلام!
اخیرا در رسانه ملی ایران برنامه ای برای نقد فیلم لاتاری به کاگردانی مهدویان تدوین شد که کارگردان با وقاحت تمام فردوسی را فاشیست خطاب میکنه!

چطور اپوزیسونی اینقدر بی وطن داریم؟ از هنر مند گرفته تا...البته بهتره بهشون بگیم هنربند!

نظرتون چیه؟
دلیلی نداره همه شعور و درک اینکه یک اثر حماسی چیه رو داشته باشن
اگه ایران اون زمان کسی مثل فردوسی نداشت این شرایط خفت بار فعلی رو هزار سال پیش داشتیم
محمد حسنین هیکل سالها پیش گفت ادبیات مصر نابود شد چون کسی مثل فردوسی رو نداشت

متاسفانه جو روشنفکر بازی نوین (نه روشنفکری حقیقی بلکه فقط اداش) در تفکر بعضی ایرانیا اینطور جا افتاده که اگه میخوای انسان روشنفکر و نوعدوستی باشی باید از فرهنگ حرف نزنی و تا تونستی تاریخ و بزرگانت رو بکوبی!
شاهنامه فردوسی افسانه نیست، تاریخ حقیقی ایرانه
اگه توصیف جنایات اعراب و افتخارات تاریخ ایران بشه فاشیسم بذار بشه
انگار فقط ایران توی تاریخ اضافه‌ست که حق اینکار رو نداره!

• شروع کننده موضوع

boodika

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
ناکجا
سال فارغ التحصیلی
1398
وقتی توی برنامه واقعا مزخرف خندوانه میان داستان رستم و سهراب رو مسخره میکنن و کسیم جلوش رو نمیگیره این میشه!یه جوجه کارگردان میاد و فردوسی بزرگ رو با چهارتا شعار پوپولیستی تخریب میکنه!اون مجری هم که خط و مشش معلومه هم تایید میکنه..
و ادای روشنفکری در میاره:/
دیگه هنری که با ایجور بازیا قاطی شه نمیشه اسمشو گذاشت هنر...
به خدا وسط انگلیس شکسپیر و اثارش رو مسخره کنی کاری باهات میکنن نتونی دیگه اسم شکسپیر رو بیاری اونوقت ما داریم تماشا میکنیم این به اصطلاح هنرمند ها(هنربند)بیان واس خودشون خیلی ببخشیدا جفتک بندازن!!!

هولدن

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
حلی
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
96
درباره خندوانه کارکمدی بیان همینچیزاس کمی جنبه بد نیست
.............
رشید پور تو برنامه گفت لاتاری خشونت داره کارگردانه درجواب گفت طبق منطق شما فردوسی هم خشونت طلب‌ وفاشیست بوده
(بگذریم ازاینکه بوده وازاشعارش کاملا مشخصه...)
فردوسی صرفا یه شاعر بزرگ بوده درکنار خوبی هاش بدی هم داشته این قدر بت نسازید ازهمه چی

آخرین ویرایش:
  • شروع کننده موضوع

boodika

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
ناکجا
سال فارغ التحصیلی
1398
درباره خندوانه کارکمدی بیان همینچیزاس کمی جنبه بد نیست
.............
رشید پور تو برنامه گفت لاتاری خشونت داره کارگردانه درجواب گفت طبق منطق شما فردوسی هم خشونت طلب‌ وفاشیست بوده
(بگذریم ازاینکه بوده وازاشعارش کاملا مشخصه...)
فردوسی صرفا یه شاعر بزرگ بوده درکنار خوبی هاش بدی هم داشته این قدر بت نسازید ازهمه چی
خیر اولش که رشید پور اینو گفت کارگدانه درج واب گفت« اگه اونطوره شاهنامه هم که شما خوندی فاشیستیه قبول نداری؟یه اثر نژادپرستانه س»

بعدشم اگه اونطوری که شما میگی گفته هم خیلی بد بوده!
ی چیزی الان کجای شاهنامه نژادپرستیه؟بیاد از اعراب و (تورانیان)که زدن ایران رو نابود کردن مدح و ستایش کنه؟
هر کسی تو تاریخ میتونه از خودشو ملتش ستایش کنه...
فردوسی صرفا یک شاعر بزرگ نیست بلکه فردوسی یک ایران!توهین به فردوسی توهین به ایرانشهری است..

آخرین ویرایش:

Leo

لنگر انداخته
نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی
شهر
-
سال فارغ التحصیلی
1399
تگای تاپیک جالبن.
مزدور.
روشنفکران غرب زده.
آشنان این حرفا :)
هرکسی حق داره طبق معیار هایی که خودش از نژاد پرستی داره برداشت خودش رو از شعر فردوسی داشته باشه. نه من فردوسیم که بگم آره حتما فاشیست بوده، نه شما فردوسی اید که بگید نه اصلا منظورش نژاد پرستی نبوده. نظر قاطعی در مورد فکری که فردوسی داشته نمیشه داد! ولی طبق اشعاری که داره میشه یه حدسایی زد. و طبق وضعیتی که اون دوران داشته میشه این حدسارو رد کرد. ولی به هر حال قطعیت چندانی نداره! تئوریای خودتون رو ثابت شده فرض نکنید لطفا.
این که به کسی که اشعار فردوسی رو نژاد پرستانه میبینن میگید "مزدور" و "جوجه کارگردان" و "وقیح" و "بی وطن" و "بیشعور" اصلا جالب نیست!

هولدن

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
حلی
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
96
خیر اولش که رشید پور اینو گفت کارگدانه درج واب گفت« اگه اونطوره شاهنامه هم که شما خوندی فاشیستیه قبول نداری؟یه اثر نژادپرستانه س»
من فرق اینو باحرف خودم نفهمیدم
هر کسی تو تاریخ میتونه از خودشو ملتش ستایش کنه...
اینکار بد نیست امااینکه شماترکاوعربارو پایین تر بدونی حال بهم زنه

• شروع کننده موضوع

boodika

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
ناکجا
سال فارغ التحصیلی
1398
تگای تاپیک جالبن.
مزدور.
روشنفکران غرب زده.
آشنان این حرفا :)
هرکسی حق داره طبق معیار هایی که خودش از نژاد پرستی داره برداشت خودش رو از شعر فردوسی داشته باشه. نه من فردوسیم که بگم آره حتما فاشیست بوده، نه شما فردوسی اید که بگید نه اصلا منظورش نژاد پرستی نبوده. نظر قاطعی در مورد فکری که فردوسی داشته نمیشه داد! ولی طبق اشعاری که داره میشه یه حدسایی زد. و طبق وضعیتی که اون دوران داشته میشه این حدسارو رد کرد. ولی به هر حال قطعیت چندانی نداره! تئوریای خودتون رو ثابت شده فرض نکنید لطفا.
این که به کسی که اشعار فردوسی رو نژاد پرستانه میبینن میگید "مزدور" و "جوجه کارگردان" و "وقیح" و "بی وطن" و "بیشعور" اصلا جالب نیست!
تگ ها اشناس به این علت چون تاپیک تواین رنج هست!

"نه من فردوسیم که بگم حتما فاشیست بوده"
فردوسی تایید کنه فاشیست بوده؟!!!!!یکم نامفهومه اصن ایدئولوژی فاشیسم اون موقع بوده؟تا بخواد تایید کنه خودش اینکاره بوده؟
بعدشم من دوست دارم از کسی که ادبیات ایران رو حفظ کرد و پاسدارش بچد دفاع کنم و این فرض ها رو ثابت سده بودم مشکلیه؟(کمااینکه فرض های من ثابت شده س)

خیلی راحته اعراب و ...زدن ایران رو و فردوسی از یوغ استبداد اون ها خواسته ایرانشهر رو زنده نگه داره!!کجاش فاشیستیه؟نکنه باید اعراب رو هم مدح میکرد...
من بیشعور نگفتم!

بعدشم از نظر من وقتی کسی هنر رو با مسائل پوپولیستی قاطی میکنه از نظر من اصلا هم هنرمند*نیست بلکه برده ی هنریه هنری که ازاد نباشه وبخواد پیرو یک ایدئولوژی ایرانستیزانه باش واس من قابل هضم نیست
اتفاقا این ادبیات هم واس من اشناس!ادبیات اینجور ادما ؛فقط چندتا گروهن که از این ادبیات استفاده میکنن.

• شروع کننده موضوع

boodika

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
ناکجا
سال فارغ التحصیلی
1398
من فرق اینو باحرف خودم نفهمیدم
خب خب تورکا و اعراب رو پایینتر نمیدونم!اما روایت تاریخ و ستم هایی که اونا به ما کردن قابل بخشش نیست! و شما نمیدونم شاید داری نسل کشی اعراب رو توجیه میکنی که انقد اصرار داری ما نسبت به اونا نژاد پرستیم در حال که اونا کلی سر ما بلا اوردن و..بنظر من و از نظر روانشناختی تنفر از یک قوم به دلیل مسائل تاریخی مخصوصا در دوران فردوسی کاملا طبیعیه..حالا بماند که فردوسی وحشی گری اونها رو روایت کرده و ستمشون به مارو

پهلوی

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
نام مرکز سمپاد
میرزا کوچک خان
شهر
رشت
سال فارغ التحصیلی
1399
بله مهراد جان شجریان یه خواننده‌ست تتلو هم یه خواننده‌ست هر دو هم خیلی معروف و شناخته شده‌ان
ولی تتلو به چرت گفتناش، آهنگای بی سر و ته، شعور و تربیت کم، تفکرات پوسیده و لفظ بد حرفاش
شجریان به خسروی آواز ایران، بزرگترین و خوش صداترین خواننده مرد ایران، جز انگشت شمار افرادی که قابلیت اجرای نت دوبالا رو داشتن، شخصیت بزرگ و محترم و از هر لحاظ یه خواننده ی درست و حسابی

نمیخوام شاعران بزرگ ایران رو با امثال تتلو مقایسه کنم، نه!
ولی شعر های فردوسی چهارتا بیت حرف دل نیستن بلکه یه مکتب بزرگ ایران شناسی هستن
کل تاریخ شفاهی ایران تا ظهور اعراب با جلوه گری فرهنگ و ادبیات غنی پارسی در ۶۰۰۰۰ بیت شعر با وزن یکسان عروضی!
این میشه صرفا یک شاعر بزرگ ایرانی؟
به خاطر این چیزهاست که میگم ما کم‌انصافیم!

• شروع کننده موضوع

boodika

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
ناکجا
سال فارغ التحصیلی
1398
متاسفانه برخی ها یه کلمه نژادپرستی بلدن به هر کی وطنشو دوست داره برچسب نژادپرستی میزنن!:)

پهلوی

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
نام مرکز سمپاد
میرزا کوچک خان
شهر
رشت
سال فارغ التحصیلی
1399
۱- تورانی تورک نیست!
تورانیان از تبارهای ایرانی هستن و ربطی به اقوام تورک ندارن
پروفسور آنا ماری گابن تورک‌پژوه شناخته شده مدتها پیش حجت رو تموم کرد و گفت هیچ ارتباطی بین تورک و تورانی نیست
۲- نژادپرستی در هر شکلش زشته ولی اینکه یه عده بیان به اسم دین بزنن و بکشن و ببرن و هزار بلا به سر یه مملکت و مردمش بیارن، در هر برهه ای از تاریخ در مردم مغلوب ایجاد کینه کرده
طبیعتا فردوسی نمیاد بگه مرسی که هستین! :))
حمله اعراب یه تلنگر ساده نبوده، طبیعیه که چنین هجو و شکایتی پشتش باشه
شما اگه از دید منصفانه ببینی مطمئنا این حق رو به همه می‌دی، الان ازت درخواست دارم این جنگ رو بین دو تا کشور یا دسته دیگه تصور کن
مثلا اسرائیل و فلسطین
الان نظرت همونه؟ اگه فلسطینی بگه اسرائیلی جنایت کرده به فاشیسم متهمش می‌کنی؟

من بیشعور نگفتم!
فکر کنم بی‌شعورو من گفتم :))
موندم والا چی بگم :))
خوبه علتش هم گفتما :))

CPHM

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
اژه اي
شهر
اصفهان
سال فارغ التحصیلی
95
مدال المپیاد
مرحله دو فيزيك و شيمي
دانشگاه
University of Oxford
رشته دانشگاه
Theoretical physics
با تشکر از لئوپارد به تگ جالب روشنفکرای غرب زده اشاره کرد. در این زمینه به سختی یک کتاب از یک نویسنده ایرانی گیر آوردم که حقیقتا اثری تاثیر گذار است به نام دفاع از عقلانیت توسط مرتضی مردیها که به همین مسئله هم گوشه نگاهی دارد و حرف هایی برای گفتن دارد.
با وجود تنفر حقیقی بنده از صدا و سیمای جمهوری اسلامی و افرادی که به هر شکلی با آن همکاری می کنند حرف این آقا را قبول دارم که فردوسی با وجود اینکه ممکن است شاعر مورد علاقه ی بسیاری از ایرانیان بوده باشد، طبق آثارش حداقل ناسیونالیست افراطی متمایل به فاشیسم است.
البته طبق تذکر منطقی یکی از ددوستان لزوما نمی توان برداشت نژاد پرستانه از او داست چرا که بیشتر بر فرهنگ و خاک و به عبارتی ایران تاکید دارد. اما قابل بخشش نیست که او به بعضی اقوام به عنوان یک قوم می تازد حال می خواهد ایران در حنگ بوده باشد یا نه.

آخرین ویرایش:

پهلوی

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
نام مرکز سمپاد
میرزا کوچک خان
شهر
رشت
سال فارغ التحصیلی
1399
با تشکر از لئوپارد به تگ جالب روشنفکرای غرب زده اشاره کرد. در این زمینه به سختی یک کتاب از یک نویسنده ایرانی گیر آوردم که حقیقتا اثری تاثیر گذار است به نام دفاع از عقلانیت توسط مرتضی مردیها که به همین مسئله هم گوشه نگاهی دارد و حرف هایی برای گفتن دارد.
با وجود تنفر حقیقی بنده از صدا و سیمای جمهوری اسلامی و افرادی که به هر شکلی با آن همکاری می کنند حرف این آقا را قبول دارم که فردوسی با وجود اینکه ممکن است شاعر مورد علاقه ی بسیاری از ایرانیان بوده باشد، طبق آثارش حداقل ناسیونالیست افراطی متمایل به فاشیسم است.
البته طبق تذکر منطقی یکی از ددوستان لزوما نمی توان برداشت نژاد پرستانه از او داست چرا که بیشتر بر فرهنگ و خاک و به عبارتی ایران تاکید دارد. اما قابل بخشش نیست که او به بعضی اقوام به عنوان یک قوم می تازد حال می خواهد ایران در حنگ بوده باشد یا نه.
شود بنده بی هنر شهریار
نژاد و بزرگی نیاید به کار
از ایران و از ترک و از تازیان
نژادی پدید آید اندر میان
نه دهقان، نه ترک و نه تازی بود
سخن ها به کردار بازی بود

باید یه جمع بندی ای از کل حرف‌ها داشت نه صرفا اون ابیاتی که عده‌ای به اسم نژادپرستی فردوسی منتشر می‌کنن
البته از این ابیات توی شاهنامه خیلی زیاده
این بیتا خودش سندی بر اعتقاد نداشتن فردوسی به برتری نژاد و تباره
اگه به تفسیرش توجه داشته باشید بیت دوم جالبه: نهایتا همه قاطی میشن و از نژاد های امروز چیزی نمی‌مونه و نژاد هیچ اهمیتی نداره
یک مسئله دیگه هم اینکه ابیات -به قول دوستان- نژادپرستانه شاهنامه فقط هجو تازی‌هاست نه پست خواندن اعراب
دکتر ابوالفضل خطیبی شاهنامه‌پژوه ایرانی با مطالعه نسخ متفاوت شاهنامه به این نتیجه رسیده که از این ابیات، اونایی که حرف رنگ پوست و پوشش و خوراک و این چرندیات رو به میون آورده توی نسخ قدیمی اصلا وجود نداره!
اکثرشون هم توی نسخه ی دهلی و سایر نسخ یهویی اضافه شدن که هیچ پشتوانه ای ندارن و توی نسخ معتبر و نیمه معتبر (مثل مسکو) پیدا نمی‌شن
جسارتا به نظر بنده تک جبهه‌ای مطالعه نکنید، حاصلی جز تعصب نداره

pouryaa

کاربر فوق‌فعال
نام مرکز سمپاد
شهیدبهشتی
شهر
ایلام
سال فارغ التحصیلی
96
دانشگاه
علوم پزشکی تهران
رشته دانشگاه
پزشکی
تلگرام
اینستاگرام
خب سلام!

نظرتون چیه؟
البته‌ به نظرم این برداشتت‌از گفته شون یه مقداری احساسیه،درسته‌ که این کلمه‌رو‌گفتن ولی‌ خوب جو حرف مهمه
من این برنامه‌ رو دیدم،رشیدپور برگشت‌گفت این اثرت‌ بعضی جاهاش فاشیستیه،مهدویان‌گفت‌ خوب آره‌‌،اگه‌ با این دید نگاه کنیم بعضی اشعار فردوسی هم فاشیستیه
شاید حرفش حرف خوبی نبود،ولی به‌نظرم قصد توهین نداشت.شاید‌اگه‌جامعه‌رو‌دسته بندی و‌به دوبخش‌تقسیم‌ نکنیم رو‌این‌چیزا کمترحساس‌ بشیم

• شروع کننده موضوع

boodika

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
ناکجا
سال فارغ التحصیلی
1398
مهدویان برگشته میگه اره قبول دارین فردوسی هم اشعارش فاشیستیه!میخواین برخی اشعارشو بخونم که رشیدپور بحثو عوض کرد...

و خبرنگارا هم ازش پرسیدن!این برداشت فقط مختص من نبوده...ادبیات حرف زدن چ اونطور که شما میگی یا من میگم هم یکجوراییه توهینه!وقتی یکی داره اثر هنریتو نقد میکنه تو ربطش بدی به یه اثر هنری دیگه بگی اگه اینطوره اونم اینجوریه!!!توجیه میکنه بنظرم کار درستی نیست و تنها برداشت منم نبوده...

+ولی من خیلی سعی کردم احساسی پست ندم:)

نام مرکز سمپاد
دبیرستان شهید قدوسی(ره)
شهر
قم
سال فارغ التحصیلی
92
دانشگاه
دانشگاه زنجان
رشته دانشگاه
فیزیگ
ما عاشقان حضرت کوروش
ما قوم در تاریخ جا مانده
جدا کدام از ما فقط یکبار
یک برگ از آن تاریخ را خوانده؟

تا فخرمام فرهنگ دیروز است
انکار هر یک درد، تسکین است
باید پذیرفت این حقیقت را
امروز ما فرهنگمان این است.

• شروع کننده موضوع

boodika

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
ناکجا
سال فارغ التحصیلی
1398
ما عاشقان حضرت کوروش
ما قوم در تاریخ جا مانده
جدا کدام از ما فقط یکبار
یک برگ از آن تاریخ را خوانده؟

تا فخرمام فرهنگ دیروز است
انکار هر یک درد، تسکین است
باید پذیرفت این حقیقت را
امروز ما فرهنگمان این است.

این یک برگ از تاریخ خواندن البته من خیلی کوچکتر از اونم که بگم تاریخ زیاد میخونم ولی کاش این حرفتون فقط به کسایی نباشه که تاریخ خوندن و دفاع میکنن!اتفاقا من ادم های زیادی دیدم که نخوانده و یا پورپیرا خوانده و نظر دادن!
ما درسته که دچار سقوط فرهنگی شدیم ولی این دلیل منطقی برای کوبیدن بزرگان تاریخیمون نیست!البته این کار درستی نیست که با افتخار الکی برای ساختن اینده کاری نکنیم!

فکر نکنم دوست داشتن تاریخ و فرهنگ و افتخار بهش جرم باشه:/

+با زدن هر تاپیک فرهنگی و تاریخی ادم بیشتر میفهمه که چرا یه حکومت ضد ایرانی سرکاره...هه چون هیچوقت ایران مهم نبوده وقتی یه ایرانی اینچنین تیشه به ریشه میزنه معلومه که چرا اینیم!

به یزدان گر ما خرد داشتیم کجا این سرانجام بد داشتیم؟

آخرین ویرایش:

maleck :)

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
نام مرکز سمپاد
شهید بابایی
شهر
قزوین
سال فارغ التحصیلی
91
دانشگاه
دانشگاه گیلان
رشته دانشگاه
مهندسی صنایع
یه چندتا مطلب هست که باید بهش توجه کرد.
اول اینکه باید هر کسی رو تو ظرف زمان خودش با معیار های زمان خودش سنجید.
دوم اینکه توران، جایی بود که تور، پسر فریدون حکومتشو گرفت. ایران هم به ایرج رسید، غرب هم به سلم. هر سه پسر فریدون. هر سه از تخم و نژاد فریدون. فریدون هم که یکی از بزرگان شاهنامه س.
جدای از اون شاهنامه از افرینش میگه و میاد میرسه به ایران و میرسه به نژاد ها ادم های مختلف. شاهنامه معتقد به اینه که همه چیز از یک چیز اومده. یک سلول، یک گیاه، یک تخم...
شاهنامه تاریخ اساطیریه، هر شخص نماد یه چیزه. هر داستان، هر اتفاق یک درس و یک حکمته.
برای اینکه فردوسی رو قضاوت کنیم، باید ابیاتی که خودش از زبان خودش گفته رو بررسی کنیم نه جایی که از زبان رزمجو ها صحبت میکنه، نه جایی که داستان رو روایت میکنه. فردوسی فقد تاریخ اساطیری رو شاعرانه روایت کرده.

morteza78

کاربر فعال
نام مرکز سمپاد
شهيد هاشمی نژاد 2
شهر
مشهد
سال فارغ التحصیلی
96
محمدحسین مهدویان توی یه برنامه‌ی دیگه قبل از برنامه‌ی هفت همین حرفشو به شکل دیگه‌ای زد؛ اینطور گفت که شما توی استادیوم‌های ورزشی هم می‌بینید که همه شعار میدن و مثلا میگن ما میریم همه تیم‌های جهانو لوله می‌کنیم و اینا در صورتی که خودمون هم می‌دونیم که اینطور نیست! و منظورش این بود: "بعضی شعارها رو چون همه‌مون دوست داریم و شعار همه‌مونه یا حداقل شعار اکثریته، ازش استفاده می‌کنیم؛ زمانی شعار و شعار دادن بد میشه که حرف یه اقلیتی باشه" و بعد هم گفت که شاهنامه هم یه همچین حالتی داره ولی به این شدتی که توی برنامه‌ی هفت از عبارات فاشیست و نژادپرستانه استفاده کرد نبود!
من هم موافق حرفش نیستم ولی شاید هم منظورش یه همچین چیزی بود و واقعا قصد مغرضانه‌ای نداشت.

بالا