• اگر سمپادی هستی همین الان عضو شو :
    ثبت نام عضویت

راهنمایی در مورد خرید لپ تاب مناسب برای مهندسی

əlireza

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
نام مرکز سمپاد
..
شهر
..
سال فارغ التحصیلی
1392
دانشگاه
---

*100RA*

لنگر انداخته
نام مرکز سمپاد
1
شهر
تبریز / میاندوآب
سال فارغ التحصیلی
1404
برای چه منظوری میخوای استفاده کنی؟

https://toprayan.com/product/55156/...core-i5-13420h-8gb-512ssd-4gb-2050-fhd-laptop

https://toprayan.com/product/52745/...-ssd-4gb-rtx-2050-full-hd-144hz-gaming-laptop

این دوتا لپتاپ قبل عید حدود ۳۰ تومن بودن. حداقل چیزی که باید الان بخری مشخصاتش اینا باشه. در ضمن ایسوس فقط سری‌ تاف و استریکسش خوبه و بقیه میشه گفت که آشغاله
اولا این دوتا خیلی گرونن و من به هیچ وجه پولم نمیرسه تازه میخوام گوشیمم بفروشم بازم نمیرسه
دوما اینی که خودم فرستادم از اینا بهتر نبود ؟

لپتاپ گیمینگ نمیخوام

əlireza

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
نام مرکز سمپاد
..
شهر
..
سال فارغ التحصیلی
1392
دانشگاه
---
اولا این دوتا خیلی گرونن و من به هیچ وجه پولم نمیرسه تازه میخوام گوشیمم بفروشم بازم نمیرسه
دوما اینی که خودم فرستادم از اینا بهتر نبود ؟

لپتاپ گیمینگ نمیخوام
اون چیزی‌ که فرستادی خیلی قدیمیه
اگه رایزن بخری باید سری ۷۰۰۰ بخری
اگه اینتل باشه سری ۱۲-۱۳-۱۴

*100RA*

لنگر انداخته
نام مرکز سمپاد
1
شهر
تبریز / میاندوآب
سال فارغ التحصیلی
1404

uranuscelona

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرز2
شهر
شیراز
سال فارغ التحصیلی
94
رشته دانشگاه
مهندسی مکانیک-طراحی کاربردی
در حد لپتاپ دانشجویی هم جواب نمیده؟
من خیلی سر در نمیارم از این مسائل تخصصی لپتاپ اما طبق تجربه شخص خودم بهت میگم، هارد و رم رو معمولا میشه بعدا عوض کرد و ارتقا داد (اگر قابلیت ارتقا وجود داشته باشه) اما CPU رو نمیشه و مسئله ی خیلی مهمی هم هست. حتما دقت کن تا جای ممکن به روز باشه چون معلوم نیست کی بتونی کلا لپتاپتو عوضش کنی با شرایطی که اینجا وجود داره. ببین چه رشته هایی مد نظرت هست، نرم افزارهای تخصصی اون رشته چیا هستند و چه سیستمی رو لازم دارند معمولا. به این مورد هم دقت کن که این نرم افزارها مرتب به روز میشن و ممکنه سیستم قوی تری رو بخوان (معمولا بعد از 5-6 سال اینا این اتفاق ممکنه بیفته)+ بهت توصیه میکنم هیچوقت اطلاعات مهمت رو صرفا روی هارد ssd ذخیره نکنی (کمتر از یه ماه مونده به دفاعم هارد لپتاپم سوخت و اگر بک آپ نداشتم بیچاره شده بودم)

*100RA*

لنگر انداخته
نام مرکز سمپاد
1
شهر
تبریز / میاندوآب
سال فارغ التحصیلی
1404
من خیلی سر در نمیارم از این مسائل تخصصی لپتاپ اما طبق تجربه شخص خودم بهت میگم، هارد و رم رو معمولا میشه بعدا عوض کرد و ارتقا داد (اگر قابلیت ارتقا وجود داشته باشه) اما CPU رو نمیشه و مسئله ی خیلی مهمی هم هست. حتما دقت کن تا جای ممکن به روز باشه چون معلوم نیست کی بتونی کلا لپتاپتو عوضش کنی با شرایطی که اینجا وجود داره. ببین چه رشته هایی مد نظرت هست، نرم افزارهای تخصصی اون رشته چیا هستند و چه سیستمی رو لازم دارند معمولا. به این مورد هم دقت کن که این نرم افزارها مرتب به روز میشن و ممکنه سیستم قوی تری رو بخوان (معمولا بعد از 5-6 سال اینا این اتفاق ممکنه بیفته)+ بهت توصیه میکنم هیچوقت اطلاعات مهمت رو صرفا روی هارد ssd ذخیره نکنی (کمتر از یه ماه مونده به دفاعم هارد لپتاپم سوخت و اگر بک آپ نداشتم بیچاره شده بودم)
خب منم دوست دارم لپتاپ قوی بگیرم ولی خب پول ندارم چیکار کنم؟ توانم در این حده
رم و هاردشم خوبن کاستوم شدس
Cpu معمولی داره

میخوام بهترین گزینه رو انتخاب کنم
عجله هم ندارم چون مال خودمو نفروختم

uranuscelona

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرز2
شهر
شیراز
سال فارغ التحصیلی
94
رشته دانشگاه
مهندسی مکانیک-طراحی کاربردی
خب منم دوست دارم لپتاپ قوی بگیرم ولی خب پول ندارم چیکار کنم؟ توانم در این حده
رم و هاردشم خوبن کاستوم شدس
Cpu معمولی داره

میخوام بهترین گزینه رو انتخاب کنم
عجله هم ندارم چون مال خودمو نفروختم
حرفم اینه که اگر هاردش فرضا 1 ترا نبود یا رمش 32 یا 16 نبود، اهمیتش اونقدرا زیاد نیست چون بعدا میشه تغییر داد (ولی دقت کن قابل ارتقا باشه) اما cpu رو نمیشه. یعنی اگر خواستی از موردی چشم پوشی کنی و سیستم پایین تری بگیری از اون دو تا باشه. ولی اره درست میگی شرایط خوبی نیست منم میخواستم لپتاپم رو عوض کنم ولی هر چی گشتم دیدم قیمتا خیلی بالاست برای سیستمی که میخواستم فعلا منصرف شدم.

*100RA*

لنگر انداخته
نام مرکز سمپاد
1
شهر
تبریز / میاندوآب
سال فارغ التحصیلی
1404
حرفم اینه که اگر هاردش فرضا 1 ترا نبود یا رمش 32 یا 16 نبود، اهمیتش اونقدرا زیاد نیست چون بعدا میشه تغییر داد (ولی دقت کن قابل ارتقا باشه) اما cpu رو نمیشه. یعنی اگر خواستی از موردی چشم پوشی کنی و سیستم پایین تری بگیری از اون دو تا باشه. ولی اره درست میگی شرایط خوبی نیست منم میخواستم سیستمم رو عوض کنم ولی هر چی گشتم دیدم قیمتا خیلی بالاست برای سیستمی که میخواستم فعلا منصرف شدم.
متوجهم
با پولی که من دارم چیز ‌کلاس بالایی نمیشه گرفت واقعا

حالا میری اونور یه مکبوک پرو میگیری حال میکنی
مای بدبخت اینجا داریم پاره میشیم

əlireza

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
نام مرکز سمپاد
..
شهر
..
سال فارغ التحصیلی
1392
دانشگاه
---
در حد لپتاپ دانشجویی هم جواب نمیده؟

فعلا با لپتاپ خودت سر کن تا بعدا یه چیز بهتری بخری. اگه میخوای نسبتا مدت زیادی برات کار کنه بهتره آی۷ یا رایزن۷ نسل جدید بگیری. یه چیز دیگه‌ هم که مهمه اسکرین لپتاپه. بهتره آی پی اس باشه و تی اف تی به درد نمیخوره

بالا